آیا شوهر بعد از فهمیدن عدم بکارت حق فسخ دارد؟

تب‌های اولیه

6 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
آیا شوهر بعد از فهمیدن عدم بکارت حق فسخ دارد؟

[=&quot]ج:آیاشوهربعداز فهمیدن عدم بکارت حق فسخ دارد ؟واگرفسخ قبل از دخول صورت پذیرفته باشد آیا شوهرنسبت به پرداخت مهریه ضامن نمی باشد؟

[/]

[=&quot]رهبری[/][=&quot]: اگر در ضمن عقد نکاح شرط بکارت شده باشد يا عقد مبني بر آن باشد، مرد حق فسخ دارد و در صورت فسخ قبل از دخول، زن مستحق مهريه نيست.[/]

[=&quot]مکارم:[/][=&quot]حق فسخ داردودرفرض دوم شوهرضامن نیست.[/]

[=&quot]زنجانی[/][=&quot]:نمی تواندفسخ کندولی چنانچه مهریه تعیین شده ازمهرالمثل بیشتراست ،به نسبت مهرالمثل باکره وغیرباکره درچنین زنی ،ازمهرالمسمی کسرمی گردد.[/]

پی نوشت:

استفتاء مکتوب از دفتر مراجع

برچسب: 

با سلام

در صورتى كه شرط بكارت كرده باشد حقّ فسخ دارد و معمولا در محيطهاى ما، شرط بكارت به عنوان يك شرط ضمنى و از پيش توافق شده مى باشد و معناى فسخ اين است كه بگويد من عقد را فسخ كردم يا به هم زدم و به هر زبانى باشد كافى است.

شفا;779007 نوشت:
اگر در ضمن عقد نکاح شرط بکارت شده باشد يا عقد مبني بر آن باشد

با سلام و احترام

ببخشید عرف به این صورت هست که این موضوع رو موقع عقد ، شرط میکنن یا اینکه دلبخواهی هست؟

اگر میشه یکم از این رسم و رسومات و شروط ضمن عقد به ما هم یاد بدین چه چیزهایی مهم هست باید ضمن عقد شرط بشه و چه چیزهایی لازم نیست.... ، به هر حال کاره دیگه ، یک وقت دیدید چند وقت دیگه ما هم داماد شدیم :khaneh: لااقل در حدی باشیم که بتونیم هِر رو از بِر تشخیص بدیم :khaneh:

اقا من یک سوال دارم جواب کارشناس ها هم راضیم نکرد

یک سوال ولی چند قسمت

من دختر میشناسم با یک اقا پسر رابطه داشته و با رضایت خودش بکارتش از دست داده

ولی پدر و مادر دختره خبر ندارن و الان این دختر خانم شده و پسر هم دورش انداخته

الان سوال من این هست

1- تفاوت یک خانم و دختر مگه در داشتن پرده بکارت نیست ؟؟؟؟

2- خانمی که پرده بکارت نداشته باشه نیاز به رضایت پدر و مادر نداره و میتونه صیغه بشه یا نه ؟؟؟؟

3- اگه نه خب شما بگید خانم مطلقه یا همون زن چه شرایطی داره یا تفاوتی با دختر ؟؟؟؟ که ما نمیدونیم شاید شرایط جدیدی هست خبر نداریم

واقعا برام سواله ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

اخه دوستان همچین دخترانی رو صیغه میکنند و میگن ثواب میکنیم حالا درست یا نه جوابشون بدید

من که متنفرم از کارشون بیخ و بن
...................................................................

سوال من نیست سوال خیلی از دوستانی بوده من پرسیدم که جوابش کامل با توضیح بهم بدن

Farzandeh-Shahid;779619 نوشت:
اقا من یک سوال دارم جواب کارشناس ها هم راضیم نکرد

یک سوال ولی چند قسمت

من دختر میشناسم با یک اقا پسر رابطه داشته و با رضایت خودش بکارتش از دست داده

ولی پدر و مادر دختره خبر ندارن و الان این دختر خانم شده و پسر هم دورش انداخته

الان سوال من این هست

1- تفاوت یک خانم و دختر مگه در داشتن پرده بکارت نیست ؟؟؟؟

2- خانمی که پرده بکارت نداشته باشه نیاز به رضایت پدر و مادر نداره و میتونه صیغه بشه یا نه ؟؟؟؟

3- اگه نه خب شما بگید خانم مطلقه یا همون زن چه شرایطی داره یا تفاوتی با دختر ؟؟؟؟ که ما نمیدونیم شاید شرایط جدیدی هست خبر نداریم

واقعا برام سواله ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

اخه دوستان همچین دخترانی رو صیغه میکنند و میگن ثواب میکنیم حالا درست یا نه جوابشون بدید

من که متنفرم از کارشون بیخ و بن
...................................................................

سوال من نیست سوال خیلی از دوستانی بوده من پرسیدم که جوابش کامل با توضیح بهم بدن

سلام علیکم

طبق نظر رهبری:

دختری که بکارتش از طریق زنا از بین رفته در صورتی که هم بالغه و هم رشیده باشد، برای ازدواج موقت نیاز به اذن پدر ندارد .

(البته این مساله اختلافی است)

شفا;781436 نوشت:
سلام علیکم

طبق نظر رهبری:

دختری که بکارتش از طریق زنا از بین رفته در صورتی که هم بالغه و هم رشیده باشد، برای ازدواج موقت نیاز به اذن پدر ندارد .

(البته این مساله اختلافی است)

درود بر شما جواب من دادید

متاسفانه خیلی ها جواب به بیراهه میکشوندن و اخر نمیفهمیدم چی میشد

موضوع قفل شده است