صفحه 1 از 6 123 ... آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: پیامدهای یک رابطه نافرجام

علاقه
    تحصیل ، تحقیق و پژوهش
    نوشته
    21,515
    حضور
    174 روز 16 ساعت 45 دقیقه
    دریافت
    11
    آپلود
    0
    گالری
    38
    صلوات
    58288

پیامدهای یک رابطه نافرجام

سلام

یکی از کاربران سایت سوالی داشتند که مایل نبودند با آیدی خودشون مطرح شود

لذا با توجه به اهمیت موضوع، سوال ایشان با حفظ امانت جهت پاسخگویی توسط کارشناس محترم سایت در این تاپیک درج می شود:

سلام،
    من چند سال پیش با خانمی آشنا شدم، ایشون زیاد سراغ من میومدن و هم صحبت هم میشدیم. گاهی هم من سر صحبت رو با ایشون باز میکردم اما خیلی کم اتفاق میوفتاد که شروع یک صحبت از طرف من باشه چون اصلا علاقه ای به دختر بازی نداشتم هیچ وقت!
    ایشون گاهی کمی محبت آمیز با من صحبت میکردن
    من رفته رفته بهشون بسیار علاقه مند شدم تا اینکه به قصد ازدواج بهشون موضوع علاقه ی زیادمُ گفتم. این خانم پیشنهاد ازدواج منُ حالا به هر دلیلی قبول نکردن و من ازشون خواستم دیگه با من در تماس نباشن. با رفتنشون ضربه خیلی خیلی سنگینی خوردم
    چند ماه بعد برگشتن و گفتن که بین همه منو انتخاب کردنو از این حرفا، خب منم خیلی بهشون علاقه داشتم و قبول کردم.
    اما نمیذاشتن برم خواستگاریشون! و میگفتن که باید منُ بیشتر بشناسن با اینکه قبلا مدت طولانی با من صحبت میکردن و میشناختن! منم قبول کردم دو سه ماه با ایشون در تماس باشم یا برم بیرون که شناخت پیدا کنن.
    بیشتر تلفنی یا از طریق پیام کوتاه صحبت میکردیم(خیلی زیاد) و فقط دو بار رفتیم بیرون با هم. توی تمام این مدت ایشون کاملا محبت آمیز با من صحبت کرد و میگفت که به من علاقه داره، خب منم همینطور...
    من بینهایت علاقه مند و وابسته تر شده بودم تا اینکه خیلی زود رفتارشون با من عوض شد، دیگه بهم محل نمیذاشتن، جواب پیام هامُ نمیدادن و...
    من هم به ناچار یک شب بهشون گفتم که دیگه رابطه ای بین ما نیست(که واقعا هم نبود دیگه) با این کارهاشون میخواستن تا من برم! و منم همین کارُ کردم
    حتی چند روز بعد در جایی(شبکه های اجتماعی) نوشتن که دیگه زندگیشونُ پیدا کردن و...!(نمیدونید چقدر درد داشت برام خوندن نوشته هاشون)
    حتی من موقع خداحافظی ازشون خواستم که توی شبکه های اجتماعی من رو محدود کنن تا نوشته هاشونُ نتونم بخونم چون دست خودم نبود هر روز میرفتم تا ببینم چی نوشتن. اما این کارُ هم نکردن!

چند ماه بعد از این اتفاقات ایشون برگشتن و گفتن که "فکر میکردن ازدواج ما سرانجام خوبی نداره، نمیدونن چرا اینطوری شد" و به این خاطر اون رفتارُ داشتن.
    اما من بسیار بسیار بسیار ضربه بدی خوردم حتی الان که یک سال و نیم از این اتفاق میگذره باز هم دارم عذاب میکشم.
    به نظر من حتی برای جدایی میتونستن روش های بهتریُ انتخاب کنن، منطقی تر برخورد کنن، با هم صحبت کنیم، از مشاور کمک بگیریم و... نه اینکه بهم بی محلی کنن، جواب پیام هامُ ندن، حس کنم براشون یه آدم بی ارزشم، سرخورده و سرافکنده و افسرده بشم...
    دلم بشکنه
    یک بار بخشیدمشون اما وقتی دیدم اوضاع جسمی و روحیم هر روز بدتر میشه پشیمون شدم و الان نمیبخشمشون.
    البته از قبل اینم میدونستم که ایشون قبل از من رابطه های ناموفق دیگه ای داشتن اما برام مهم نبود چون بهشون علاقه مند شده بودم.

حالا با توجه به این توضیحات سوال بنده این هست:
    با در نظر گرفتن حرام بودن اصل رابطه ی دختر و پسر(که البته من قصدم ازدواج بود و اون خانم نمیذاشت به خواستگاریشون برم)
    1- آیا ایشون حق الناس به گردن داره؟
    2- آیا ایشون در حق من ظلم کرده؟
    3- چه اندازه من و چه اندازه ایشون در این ماجرا مقصر هستیم؟
    4- من انقدر درد دارم که هر روز لعنت و نفرینشون میکنم، آیا این لعنت و نفرین براشون حقه؟ خدا جواب کارهاشونُ میده؟ و نفرین های من مستجاب میشه؟

با تشکر

در پناه قرآن و عترت پیروز و موفق باشید

2. صلوات ها 15

3.  

علاقه
    تحصیل ، تحقیق و پژوهش
    نوشته
    21,515
    حضور
    174 روز 16 ساعت 45 دقیقه
    دریافت
    11
    آپلود
    0
    گالری
    38
    صلوات
    58288

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد سجاد

5. صلوات ها 12

علاقه
    علوم اسلامي
    نوشته
    5,555
    حضور
    148 روز 3 ساعت 23 دقیقه
    دریافت
    7
    آپلود
    0
    گالری
    27
    صلوات
    31823

نقل قول نوشته اصلی توسط طاهر نمایش پست ها
    سلام،
    من چند سال پیش با خانمی آشنا شدم، ایشون زیاد سراغ من میومدن و هم صحبت هم میشدیم. گاهی هم من سر صحبت رو با ایشون باز میکردم اما خیلی کم اتفاق میوفتاد که شروع یک صحبت از طرف من باشه چون اصلا علاقه ای به دختر بازی نداشتم هیچ وقت!
    ایشون گاهی کمی محبت آمیز با من صحبت میکردن
    من رفته رفته بهشون بسیار علاقه مند شدم تا اینکه به قصد ازدواج بهشون موضوع علاقه ی زیادمُ گفتم. این خانم پیشنهاد ازدواج منُ حالا به هر دلیلی قبول نکردن و من ازشون خواستم دیگه با من در تماس نباشن. با رفتنشون ضربه خیلی خیلی سنگینی خوردم
    چند ماه بعد برگشتن و گفتن که بین همه منو انتخاب کردنو از این حرفا، خب منم خیلی بهشون علاقه داشتم و قبول کردم.
    اما نمیذاشتن برم خواستگاریشون! و میگفتن که باید منُ بیشتر بشناسن با اینکه قبلا مدت طولانی با من صحبت میکردن و میشناختن! منم قبول کردم دو سه ماه با ایشون در تماس باشم یا برم بیرون که شناخت پیدا کنن.
    بیشتر تلفنی یا از طریق پیام کوتاه صحبت میکردیم(خیلی زیاد) و فقط دو بار رفتیم بیرون با هم. توی تمام این مدت ایشون کاملا محبت آمیز با من صحبت کرد و میگفت که به من علاقه داره، خب منم همینطور...
    من بینهایت علاقه مند و وابسته تر شده بودم تا اینکه خیلی زود رفتارشون با من عوض شد، دیگه بهم محل نمیذاشتن، جواب پیام هامُ نمیدادن و...
    من هم به ناچار یک شب بهشون گفتم که دیگه رابطه ای بین ما نیست(که واقعا هم نبود دیگه) با این کارهاشون میخواستن تا من برم! و منم همین کارُ کردم
    حتی چند روز بعد در جایی(شبکه های اجتماعی) نوشتن که دیگه زندگیشونُ پیدا کردن و...!(نمیدونید چقدر درد داشت برام خوندن نوشته هاشون)
    حتی من موقع خداحافظی ازشون خواستم که توی شبکه های اجتماعی من رو محدود کنن تا نوشته هاشونُ نتونم بخونم چون دست خودم نبود هر روز میرفتم تا ببینم چی نوشتن. اما این کارُ هم نکردن!

چند ماه بعد از این اتفاقات ایشون برگشتن و گفتن که "فکر میکردن ازدواج ما سرانجام خوبی نداره، نمیدونن چرا اینطوری شد" و به این خاطر اون رفتارُ داشتن.
    اما من بسیار بسیار بسیار ضربه بدی خوردم حتی الان که یک سال و نیم از این اتفاق میگذره باز هم دارم عذاب میکشم.
    به نظر من حتی برای جدایی میتونستن روش های بهتریُ انتخاب کنن، منطقی تر برخورد کنن، با هم صحبت کنیم، از مشاور کمک بگیریم و... نه اینکه بهم بی محلی کنن، جواب پیام هامُ ندن، حس کنم براشون یه آدم بی ارزشم، سرخورده و سرافکنده و افسرده بشم...
    دلم بشکنه
    یک بار بخشیدمشون اما وقتی دیدم اوضاع جسمی و روحیم هر روز بدتر میشه پشیمون شدم و الان نمیبخشمشون.
    البته از قبل اینم میدونستم که ایشون قبل از من رابطه های ناموفق دیگه ای داشتن اما برام مهم نبود چون بهشون علاقه مند شده بودم.

حالا با توجه به این توضیحات سوال بنده این هست:
    با در نظر گرفتن حرام بودن اصل رابطه ی دختر و پسر(که البته من قصدم ازدواج بود و اون خانم نمیذاشت به خواستگاریشون برم)
    1- آیا ایشون حق الناس به گردن داره؟
    2- آیا ایشون در حق من ظلم کرده؟
    3- چه اندازه من و چه اندازه ایشون در این ماجرا مقصر هستیم؟
    4- من انقدر درد دارم که هر روز لعنت و نفرینشون میکنم، آیا این لعنت و نفرین براشون حقه؟ خدا جواب کارهاشونُ میده؟ و نفرین های من مستجاب میشه؟
    با عرض سلام و احترام و تشکر از سؤال شما

تنها قسمت های فقهی سؤال شما بر عهده حقیر است که پاسخ می دهم و برای گرفتن جواب باقی پرسش ها لطفا به کارشناسان دیگر مراجعه نمایید.

همان طور که بیان کردید ارتباط دختر و پسر همراه با ابراز علاقه به نامحرم و ... حتی اگر به قصد ازدواج باشد، حرمت شرعی دارد و نباید ادامه پیدا کند اما اگر در این بین خسارت مالی به شما نزده باشند ، حق الناسی از ناحیه شما بر عهده ایشان نیست.

در پناه حضرت حق باشید

پی نوشت:
    استفتاء از دفتر آیت الله خامنه ای در قم

7. صلوات ها 15

نوشته
    2,900
    حضور
    21 روز 10 ساعت 50 دقیقه
    دریافت
    11
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    8431

سلام

افراد زيادي هستند معمولا دختر خانما كه در عشق شكست ميخورند در صدد انتقام بر مي آيند وبا سركار گذاشتن جنس مخالف به نوعي ارضا ميشوند !

بهتر است كلا شماره خودتونو عوض كنيد ومدتي به شبكه هم نياييد تا بتدريج اوضاع بهتر شود .

ضمنا بفكر ازدواجي خوب ودختري مناسب هم باشيد تا بفكر اين نباشيد .

9. صلوات ها 8

زینبیون آنلاین نیست. همکار اجرایی بخش مدیریت و نرم افزار

علاقه
    اللهم ارزقنا توفیق الشهادة فی سبیلکــــ
    نوشته
    754
    حضور
    42 روز 10 ساعت 27 دقیقه
    دریافت
    2
    آپلود
    0
    گالری
    22
    صلوات
    2977

من نمی دونم چرا جوونا بازم به سراغ این طور رابطه ها میرن در حالی که هزاران بار هممون دیدیم و شنیدیم که رابطه با نامحرم به این صورت خیری درش نیست و اگر حتی به ازدواج برسه ، ازدواج بی برکتی خواهد شد

حضرت امیر علیه السلام:
    شرم از خداوند بسیاری از گناهان را پاک می کند
    غررالحکم و دررالکلم ،ح 1548

کانال حفظ قرآن + مشاوره رایگان حفظ ( کلیک)

11. صلوات ها 13

13. صلوات ها 7

علاقه
    اهل البيت عليهم السلام،فلسفه،عرفان،ادبيات،فيزيك،مطالعه
    نوشته
    4,988
    حضور
    133 روز 11 ساعت 31 دقیقه
    دریافت
    5
    آپلود
    0
    گالری
    3
    صلوات
    21808

نقل قول نوشته اصلی توسط سجاد نمایش پست ها
    اما اگر در این بین خسارت مالی به شما نزده باشند ، حق الناسی از ناحیه شما بر عهده ایشان نیست.
    بسمه الغفّار

با سلام و ادب

استاد گرامی،در شرع منوّر فقط ضرر مالی حق الناس محسوب می شود؟

یعنی اگر کسی به مردم لطمه ی حیثیتی و یا روحی زد شخص لطمه دیده

هیچ حقّی به گردن طرف مقابل ندارد؟

اگر اینطور است چرا غیبت و یا تهمت حقّ الناس محسوب می شود؟

با تشکر

الهی هب لی کمال الانقطاع الیک

و أنر ابصار قلوبنا بضیاء نظرها الیک

15. صلوات ها 9

علاقه
    ...
    نوشته
    1,724
    حضور
    164 روز 5 ساعت 49 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    9
    صلوات
    3443

نقل قول نوشته اصلی توسط حبیبه نمایش پست ها
    بسمه الغفّار

با سلام و ادب

استاد گرامی،در شرع منوّر فقط ضرر مالی حق الناس محسوب می شود؟

یعنی اگر کسی به مردم لطمه ی حیثیتی و یا روحی زد شخص لطمه دیده

هیچ حقّی به گردن طرف مقابل ندارد؟

اگر اینطور است چرا غیبت و یا تهمت حقّ الناس محسوب می شود؟

با تشکر
    سلام خواهر خوبم

من فکر میکنم علتش ممکنه این باشه طلاق زن و شوهر هم حلاله فقط میمونه

حق مهریه !

حالا اینها که رابطشون کلا حرام هم بوده !هرچند مسئله یه عمر زندگیه !ونباید

احساسی برخورد کرد.

من هم با اجازتون این سوال رو از جناب استاد سجاد گرامی بپرسم

مگر وفای به عهد واجب نیست پس چطور در این موارد انسان میتونه زیر قولش بزنه

وگناه محسوب نشه؟
    ویرایش توسط همای رحمت : ۱۳۹۴/۱۱/۱۳ در ساعت ۱۳:۴۷

17. صلوات ها 8

علاقه
    کلا کارای هنری ....
    نوشته
    5,236
    حضور
    301 روز 18 ساعت 45 دقیقه
    دریافت
    7
    آپلود
    0
    گالری
    353
    صلوات
    19563

باسلام

نمیدونم ادامه دادن همچین رابطه ای چه دلیلی میتونه داشته باشه وقتی دیدید رفتارها به سمت سرد شدن رابطه پیش میره
    و باتوجه به اینکه این خانم میدونستند میخواهید ازدواج کنید
    به نظرم این خانم اصلا کار درستی انجام ندادند ( ادامه دادن در صورتی که میدانستند جوابشون حالا به هر دلیلی نه )
    آقا هم داریم این همه حساس باشه شما تو این وضعیتی مطمئنا برای اون خانوم هم که بالاخره حساستر از آقایون هستند مشکل خواهد بود.
    هر دو به یک میزان در این مشکل نقش دارید
    شروع از مسیر اشتباه و ادامه بی مورد و ختم بی سرانجام
    در هر صورت شاید برای اون خانم هم موانع یا ... بوده و این نتیجه خوشایند ایشون هم نباشه
    در هر صورت زندگی کردن در گذشته و افسوس گذشته مشکلی رو حل نمیکنه
    ویرایش توسط اللیل والنهار : ۱۳۹۴/۱۱/۱۳ در ساعت ۱۴:۱۲
    درستکار آسوده است، بی گناه بی باک، خیانتکار ترسان و بدهکار هراسان است.
    امام حسین (ع)

19. صلوات ها 6

علاقه
    اهل البيت عليهم السلام،فلسفه،عرفان،ادبيات،فيزيك،مطالعه
    نوشته
    4,988
    حضور
    133 روز 11 ساعت 31 دقیقه
    دریافت
    5
    آپلود
    0
    گالری
    3
    صلوات
    21808

نقل قول نوشته اصلی توسط همای رحمت نمایش پست ها
    حالا اینها که رابطشون کلا حرام هم بوده !هرچند مسئله یه عمر زندگیه !ونباید

احساسی برخورد کرد.
    بسمه الجلیل

سلام و عرض ادب خواهرم

سؤال بنده ناظر به کلیّت بحث است،نه موارد خاصی مثل آنچه استارتر گرامی

بیان فرمودند.کلا دل شکستن،و عواطف بندگان خدا را جریحه دار نمودن به عقیده ی

من معصیت و شخص عاصی ضامن است،شرعا،اخلاقا و وجدانا،مگر اینکه عمدی در کار

نبوده باشد.

الهی هب لی کمال الانقطاع الیک

و أنر ابصار قلوبنا بضیاء نظرها الیک

21. صلوات ها 5

صفحه 1 از 6 123 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع رو مطالعه کرده اند از ۱۳۹۴/۱۱/۱۴, ۱۶:۱۱ : 0

هیچ کاربری در لیست وجود ندارد.

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری