صفحه 1 از 5 123 ... آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: چرا درب مساجد فقط برای نماز باز است؟

علاقه
    تدریس؛ تحقیق
    نوشته
    1,315
    حضور
    25 روز 21 ساعت 53 دقیقه
    دریافت
    109
    آپلود
    2
    گالری
    74
    صلوات
    3896

اشاره چرا درب مساجد فقط برای نماز باز است؟

سلام

بارها برای من پیش اومده که خواستم در مسجدی نماز بخونم، اما درب مسجد بسته بود!

گذشته از این که معلوم نیست چرا مساجد همیشه تعطیل هستند و فقط 20 دقیقه واسه نماز جماعت درشون رو باز می کنند

بر خلاف قدیم که مساجد محل رجوع مردم بودند و امامان جماعت حلال مشکلات مردم.

اون هم در زمان هایی مانند دوره رضاخان که مذهب تحت فشار بود

اما الان اصلا نمیشه امامان جماعت رو دید!

حتی برخی از مساجد برای نماز جماعت صبح هم باز نیستند!

حالا بحث من این نیست

امروز تصاویری رو دیدم که یک کارتن خواب در خیابان بر اثر سرمای زمستان جان سپرده

چرا در مساجد رو برای بی خانمان ها باز نمی کنن تا از سرما یخ نزنن؟

در عهد رسول مگه اصحاب صفه در کنار مسجد سکونت نداشتن؟

چرا در خانه خدا رو به روی بندگان خدا می بندین؟

چرا درب مساجد فقط برای نماز باز است؟
    ویرایش توسط M A H D I : ۱۳۹۴/۱۲/۰۵ در ساعت ۰۲:۴۶
    وَالَّذِينَ إِذَا فَعَلُواْ فَاحِشَةً أَوْ ظَلَمُواْ أَنْفُسَهُمْ ذَكَرُواْ اللّهَ فَاسْتَغْفَرُواْ لِذُنُوبِهِمْ وَمَن يَغْفِرُ الذُّنُوبَ إِلاَّ اللّهُ
    دعام کنید
    للَّهِ مِنْ عِبادِهِ خِيَرَتانِ، فَخِيَرَتُهُ مِنَ الْعَرَبِ قُرَيْشٌ وَمِنَ الْعَجَمِ فارْسٌ.
    از بندگان خدا دو گروه برگزيده و نيكو هستند. بندگان نيكو و برگزيده عرب، قريش مى‏باشد و بندگان نيكو و برگزيده عجم فارس‏ها هستند.
    المناقب، ابن شهر آشوب: 4/ 167؛ بحار الأنوار: 46/ 4؛ ربيع الابرار: 1/ 402402

2. صلوات ها 13

3.  

علاقه
    تحصیل ، تحقیق و پژوهش
    نوشته
    21,515
    حضور
    174 روز 17 ساعت 2 دقیقه
    دریافت
    11
    آپلود
    0
    گالری
    38
    صلوات
    58293

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد کریم

ویرایش توسط مدیر ارجاع سوالات : ۱۳۹۴/۱۱/۱۱ در ساعت ۲۳:۰۰

5. صلوات ها 5

علاقه
    مجلس امام حسین(ع)، مطالعه، ورزش، خانواده.
    نوشته
    2,695
    حضور
    41 روز 1 ساعت 33 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    7505

نقل قول نوشته اصلی توسط Anoushiravan نمایش پست ها
    علل بسته بودن درب مساجد
    سلام وعرض ادب محضر جناب انوشیروان، وتقدیر از اینکه کسی پیدا شد که بعد سالها سخن دل مار ا هم بیان داشت.
    واقعا چرا درب مساجد مغفول مانده است؟ چرا خیلی از مساجد کلا تعطیل هستند؟ چرا مساجد از رونق افتاده است؟ ودهها چرای دیگر؟؟؟؟؟
    بنده در جواب حضرتعالی تا قدری که خود اطلاعات دارم مطالبی را محضر شما عرض می کنم.
    مساجد در عصر نبی مکرم اسلام (ص) وائمه(ع) کاربردهای زیادی داشته است. وتا آنجا که بنده مطالعه کرده ودر تاریخ خوانده ام سیره نبی مکرم اسلام طوری بوده است که مساجد در محوریت وهمیشه مورد توجه باشد.
    برخی از کارکردهای مسجد در عصر رسول خدا(ص) وصدر اسلام:
    1- برگزاری نماز جماعت.
    2- برگزاری بحثهای علمی وآموزش های دینی،
    یطوری که امام صادق علیه السلام 4000شاگرد خود را در مسجد نبوی تربیت کرده اند. ویا رسول خدا وارد مسجد شدند ودیدند که اصحاب دو دسته شده اند. عده ای مشغول عبادت، وعده ای مشغول مباحثه علمی که حضرت وارد حلقه بحث علمی شدند. واین نشان می دهد که بحث علمی در مسجد اهمیتش بیشتر از عبادت است.
    3- یسیج مردمی برای جهاد:
    بسیج مردمی از مسجد شروع می شد. نه از میدان شهر.
    4- قضاوت:
    قضاوت در مورد دعواهای ورفع نزاع در کنار مسجد بود. ومردم برای رفع نزاع های خود نیز به مسجد مراجعه می کردند. وهمه این امور مسجد مورد توجه قرار می داد. اما حالا کدام یک از اینها بغیر از نماز وجود دارد؟
    همه اینها برای این بود که کارهای مردم رنگ وصبغه الهی داشته باشد که قرآن به آن دعوت می کند.
    صِبْغَةَ اللَّهِ وَ مَنْ أَحْسَنُ مِنَ اللَّهِ صِبْغَةً وَ نَحْنُ لَهُ عابِدُونَ (بقره/138)
    اين است نگارگرى الهى؛ و كيست خوش‏نگارتر از خدا؟ و ما او را پرستندگانيم.
    در سایه ساخت مجموعه های فرهنگی وفرهنگسراهای قرآنی وغیره بصورت مستقل مساجد دیگر حتی از کلاسهای قرآن هم خالی شده است. حضرات بجیا اینکه مساجدر ا به مجهز کنند واز حالت سنتی در آمده وامکان آموزش های مختلف در آن وجود داشته باشد. مجموعه های مستقل ساخته اند که روز به روز مساجد خالی شده است. وباید این آیه شریفه را گوشزد آنها کرد که خداوند متعال می فرماید:
    وَ مَنْ أَظْلَمُ مِمَّنْ مَنَعَ‏ مَساجِدَ اللَّهِ أَنْ يُذْكَرَ فيهَا اسْمُهُ وَ سَعى‏ في‏ خَرابِها أُولئِكَ ما كانَ لَهُمْ أَنْ يَدْخُلُوها إِلاَّ خائِفينَ لَهُمْ فِي الدُّنْيا خِزْيٌ وَ لَهُمْ فِي الْآخِرَةِ عَذابٌ عَظيمٌ (بقره/114)
    و كيست بيدادگرتر از آن كس كه نگذارد در مساجد خدا، نام وى برده شود، و در ويرانى آنها بكوشد؟ آنان حق ندارند جز ترسان و لرزان در آن [مسجد]ها درآيند. در اين دنيا ايشان را خوارى، و در آخرت عذابى بزرگ است.
    وشما به ابن مساله برنامه های تلویزیونی وغیره که وقت همه جوانان را پر کرده است اضافه کنید که دیگر مجالی به سرکشیدن مسجد نمانده است.
    اما اینکه چرا بسته است، توجه به چند نکته لازم است.
    1- متاسفانه مساجد ما بودجه مشخص ندارند والان هم بصورت مردمی اداره می شوند. وبنده اطلاع دارم که خیلی از این مساجد از عهده پرداخت هزینه های عادی ومراسماتی که برگزار می شود بر نمی آیند. چون کمک های مردمی چندان چشمگیر نیست. در حالی که در خیلی از کشورها حتی اگر اشتباه نکنم اروپایی مساجد بودجه دارند.
    2- مشکل دیگر مدیریت مساجد هنوز هم سنتی است. در حالی که زمان فرق کرده ونیازهای جوانان فرق کرده است. وهیات امناء خیلی از مساجد بروز نیستند. ونیازهای فعلی را آگاه ندارند وخیلی از آنها خود مانع فعالیت مسجد می باشند. که البته ما منکر فعالان هم نیستیم.
    3- از طرف دیگر هر مسجدی موذنی دارد که برای باز بودن مسجد باید همیشه حضور داشته باشد. در حالی که مسجد پول چندانی ندارد تا او را تامین کند که بتواند همیشه چراغ مسجد را روشن نگه دارد.
    ونکته جالب اینجاست که از کسانی که حقوقش را می توان از بیت المال پرداخت کرد موذن است که در کشور هم اصلا به این مساله عمل نمی شود. وتازه بعد سالها برای آنها اوقاف وامور خیریه بیمه قرار داده است. که بخشی از حق بیمه را هم باید خودشان واریز کنند.
    شما اگر اینها را کنار هم قرار داده وخوب دقت کنید متوجه می شوید چرا مساجد بسته است.
    4- وقتی در بین مسئولان وارگانهای فرهنگی مربوط به مساجد مثل اوقاف، ارشاد، سازمازن تبلیغات عزم جدی آنچنانی وبرنامه مشخص برای سامان دادن مساجد وجود ندارد شما چه انتظاری دارید؟
    البته آنها هم شاید برای خود ادله ای داشته باشند مثل کمی بودجه وغیره، ولی یک چیز مسجل است که همت لازم واراده برای سامان دادن مساجد وجود ندارد. واینها همه از روی اطلاع وتبلیغ بیش از 12ساله در مساجد مختلف عرض می کنم.

راه چاره چیست؟
    علاج دقت در این فرموده خداوند متعال است:

إِنَّما يَعْمُرُ مَساجِدَ اللَّهِ مَنْ آمَنَ بِاللَّهِ وَ الْيَوْمِ الْآخِرِ وَ أَقامَ الصَّلاةَ وَ آتَى الزَّكاةَ وَ لَمْ يَخْشَ إِلاَّ اللَّهَ فَعَسى‏ أُولئِكَ أَنْ يَكُونُوا مِنَ الْمُهْتَدينَ (توبه/18) مساجد خدا را تنها كسانى آباد مى‏كنند كه به خدا و روز بازپسين ايمان آورده و نماز برپا داشته و زكات داده و جز از خدا نترسيده‏اند، پس اميد است كه اينان از راه‏يافتگان باشند.
    اهل ایمان وخیرین باید بیشتر به مساجد اهمیت دهند. مساجد هم همانند مدارس برای بقاء ورونق نیاز مالی دارند ونباید از دولت ومسئولان فرهنگی امید چندانی داشت. بلکه خود مومنان باید پای کار بیاند. واگر برای مسجد اقامه نماز لازم است. اهل زکات هم باید باشند. تا هزینه های این مساجد تامین شود.
    باید جوانان فعال وخوش فکر در مدیریت مساجد به کار گرفته شوند که نمی شوند. واینها همت اوقاف وسازمان تبلغات و.. را می طلبد واز همه مهمتر مومنانی که آیه شریفه به صفات آنها اشاره کرده است.

إنّ الصلوة تنهی عن الفحشاء والمنکر
    جامعه ای که در آن فرهنگ نماز باشد. دچار یاس، افسردگی، فساد وروز مره گی نمی شود.

7. صلوات ها 7

علاقه
    علاقمند به کتاب روانشناسی و تاریخی
    نوشته
    1,310
    حضور
    40 روز 12 ساعت 2 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    10
    صلوات
    3698

با سلام

كاربردهای مساجد در كلام امیرالمومنین

همچنین امیرالمومنین علی علیه السلام پیرامون فوائد ارتباط با مساجد در كلامی نورانی خویش اینگونه می فرماید:

«مَنِ اختَلَفَ اِلَی المَسجِدِ اَصابَ اِحدَی الثَّمانِ؛ اَخاً مُستَفاداً فِی اللهِ، اَو عِلماً مُستَطرَفاً اَو آیَةً مُحکَمَةً اَو یَسمَعُ کَلِمَةً تَدُلُّ عَلی هُدیً، اَو رَحمَةً مُنتَظَرَةً، اَو کَلِمَةً تَرُدُّهُ عَن ردی، اَو یَترُکَ ذَنبا خَشیَةً اَو حَیاءً: کسی که به مسجد رفت و آمد می‌کند، یکی از منافع هشت گانه نصیب او می‌شود: برادری مفید و با ارزش در راه خدا، یا علم و دانش نو، یا دلیل و برهان محکم برای تثبیت عقاید یا کلماتی که موجب هدایت شود می شنود یا رحمت مورد انتظاری شامل حال او می ‌شود، یا مواعظی که او را از فساد و گناه باز دارد،می‌شنود، یا به خاطر ترس یا حیا و آبروی خود گناهی را ترک می ‌کند.»[وسائل الشیعه، ج3، ص48ظ ]

این روایت علاوه بر فوائد مهم ارتباط با مساجد در حقیقت به كاربردهای مهم مسجد اشاره می كند كه به عنوان نقشه راه برای مسئولین در حوزه مسجد می تواند به خوبی نقش ایفا كند و وظیفه آنان را در راستای فعال كردن مساجد روشن می‌كند.

كاربردهایی چون:

معرفی و ارتباط با افراد موفق و الگوگیری از آنها در زندگی برادری مفید و با ارزش در راه خدا تمركز مراكز علمی و فرهنگی در مساجد تا افراد بتوانند با حضور در مسجد بر دانش خود بیفزایند:[ یا علم و دانش نو، یا دلیل و برهان محکم برای تثبیت عقاید هدایت و راه یافتن به كمال و سعادت در سایه پیروی از نصایح و مواعظ و ترک گناه و معصیت:یا کلماتی که موجب هدایت شود می شنود یا رحمت مورد انتظاری شامل حال او می ‌شود یا مواعظی که او را از فساد و گناه باز دارد
    حال بعد از معرفی كاربردهای مفید و قابل توجهی كه مساجد می توانند در جامعه اسلامی داشته باشند،این سوال مهم و اساسی مطرح می شود كه دلائل خلوت شدن مساجد در عصر حاضر چیست؟ چرا شاهد حضور كمتر نسل جوان در مساجد هستیم؟ چرا میانگین سن افرادی كه در مسجد حضور پیدا می كنند روز به روز در حال افزایش می باشد؟
    این سوال مهمی است كه مسئولین فعال در حوزه مسجد را برای یافتن پاسخ به آن به چالش كشیده است و به همین جهت در صدد هستند تا با برگزاری همایش ها و مسابقات و ... به پاسخ های مناسبی پیرامون آن دست پیدا كنند
    ویرایش توسط yalda solimani : ۱۳۹۴/۱۱/۱۲ در ساعت ۱۲:۰۵
    فعاليت داشتن در فضاي مجازي و پاک ماندن در آن ' تقواي دو چندان ميخواهد. يادمان نرود گاهي با گناه به اندازه ي يک لايک فاصله داريم... يادمان نرود فضاي مجازي هم "محضر خداست " نکند که شرمنده باشيم، امان از لحظه ي غفلت که فقط خدا شاهد است و بس...! گاهي روي مانيتور بچسبانيم "ورود شيطان ممنوع " مراقب دستي که کليک ميکند، چشمي که ميبيند و گوشي که ميشنود باشيم... و بدانيم و آگاه باشيم که خدا هم هميشه آنلاين "است. .وما فقط در مشگلات آنلاین میشیم

9. صلوات ها 3

لبیک یا علی النقی آنلاین نیست. همکار اجرایی دانستنیهای قران و اقوام و اشخاص

نوشته
    1,673
    حضور
    72 روز 15 ساعت 44 دقیقه
    دریافت
    60
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    7565

سلام
    شاید به بهانه ی اینکه مردم، سوءاستفاده می کنند و می آیند در مسجد می خوابند و فرش ها کثیف می شود و ....
    به نظرم باید طوری مدیریت شود که درب مساجد باز باشد و این اتفاق ها هم نیفتد.
    همانطور که درب رستورانها و بیمارستان ها همواره باز است و اتفاق بدی هم نمی افتد!

البته بسیاری از مساجد در شهرهای بزرگ، غیر از نمازجماعت هم برنامه های متنوعی دارند که باعث میشود درب مساجد، همواره بسته نباشد.
    اما باز هم جای پیشرفت بیشتری دارد.
    السلام علیک یا علی بن محمد - السلام علیک یا علی النقی الهادی
    اگر به سامره ام اوفتد گذر، سر و جان را -- کنم نثار به گنبدنمای حضرت هادی
    ز دست رفته شکیبم خدا کند که نصیبم -- شود زیارت صحن و سرای حضرت هادی
    ز خاک، عِطر بهشتی، پراکند اگر آید -- نسیمی از طرف سامرای حضرت هادی
    مرا رضایت ابن الرضا خوش است که دانم -- بُود رضای خدا در رضای حضرت هادی
    ----------------

...سریال ازدواج مرا در ""اینجا"" بخوانید...
    التماس دعا

11. صلوات ها 6

علاقه
    تدریس؛ تحقیق
    نوشته
    1,315
    حضور
    25 روز 21 ساعت 53 دقیقه
    دریافت
    109
    آپلود
    2
    گالری
    74
    صلوات
    3896

سلام

نقل قول نوشته اصلی توسط لبیک یا علی النقی نمایش پست ها
    شاید به بهانه ی اینکه مردم، سوءاستفاده می کنند و می آیند در مسجد می خوابند و فرش ها کثیف می شود و ....
    این چه توجیهی است برادر من؟

یک بنده خدا از سرما در خیابان بمیرد مهم تر است یا کثیف شدن فرش مسجد؟

وَ مَنْ أَحْیَاهَا فَکَأَنَّمَا أَحْیَا النَّاسَ جَمِیعًا

...و هـر كـس نفسی را زنـده كـنـد گويا همه مردم را زنده كرده است(مائده 32)

اگر هم کسی در مسجد خوابید که خوابید!

مگر در عهد رسول اصحاب صفه در کنار مسجد حضور نداشتند؟

مگر در ماجرای شهادت امیر مومنان نخوانده ایم که ایشان موقع نماز صبح، کسانی را که در مسجد خوابیده بودند بیدار می کردند؟

به نظرم باید طوری مدیریت شود که درب مساجد باز باشد و این اتفاق ها هم نیفتد.
    بنده بارها در همین تهران خواستم نماز بخوانم اما در مسجد بسته بود

چرا چیزهای گرانقیمت در مسجد می گذارید که نگران دزدیدنش باشید؟

يأتي علي الناس زمان لا يبقي من القرآن الارسمه و من الاسلام الا اسمه، مساجدهم يومئذ عامرة من البناء خالية من الهدي.

زماني بر مردم مي‏آيد که از قرآن باقي نماند مگر خط و نشان آن (خوب مي‏نويسد و چاپ مي‏کنند اما از علم و عمل خبري نيست) و از اسلام نماند مگر اسمي (فقط نامشان مسلمان است وگرنه از نظر عقائد و اخلاق و اعمال بوئي از اسلام نبرده‏اند). مسجدهاي آنها از نظر ساختمان آباد است (مساجد را مجلل و زيبا مي‏سازند) اما از هدايت (و بيان احکام دين) تهي و خراب است.

(رواه ابن عدي في " الكامل " (4/227)، والبيهقي في " شعب الإيمان " (3/317-318) من طريق عبد الله بن دكين ، عن جعفر بن محمد ، عن أبيه ، عن جده ، عن علي بن أبي طالب رضي الله عنه به . )

نقل قول نوشته اصلی توسط کریم نمایش پست ها
    وشما به ابن مساله برنامه های تلویزیونی وغیره که وقت همه جوانان را پر کرده است اضافه کنید که دیگر مجالی به سرکشیدن مسجد نمانده است.
    وقتی از 24 ساعت شبانه روز فقط یک ساعت در مسجد باز است، آن جوان کجا برود؟

پشت در مسجد دخیل ببندد؟

نقل قول نوشته اصلی توسط کریم نمایش پست ها
    مساجد در عصر نبی مکرم اسلام (ص) وائمه(ع) کاربردهای زیادی داشته است. وتا آنجا که بنده مطالعه کرده ودر تاریخ خوانده ام سیره نبی مکرم اسلام طوری بوده است که مساجد در محوریت وهمیشه مورد توجه باشد.
    سوالی که من طرح کرده بودم بسیار تند و تیز بود

اما جناب طاهر برای این که موافقت رئیس سایت را بگیرند، بسیاری از مطالب را سانسور فرمودند

می گویند احترام امامزاده را باید متولی نگهدارد

وقتی ائمه جماعت کاهلی می کنند چه انتظاری از جوانان دارید؟

هر چند ائمه جماعات خوب هم داریم

اما این عزیزانی که بنده در اطرافم میبینم، همیشه در حال بدو بدو هستند

امام جماعت باید یک ساعت قبل نماز در مسجد باشد. بعد از نماز قدری حضور داشته باشد

اما متاسفانه بعضی از این عزیزان مانند جن! که از بسم الله در می رود رفتار می کنند

صدای اذان که بلند شد تازه حاج آقا دوان دوان می آید تا وضو بگیرد

نماز هم که تمام شد، فورا غیب می شود

امامان جماعت قدیم هم همینطوری بودند؟ اصلا نمی شود این عزیزان را دید

انتظار دارید مردم به کسی رجوع کنند که اصلا او را نمی بینند؟

------------
    یک مسئله دیگر هم کمبود امام جماعت است

من نمی دانم در قم این عزیزان چکار می کنند که به شهرستان ها نمی روند؟

دوستی می گفت مسجدشان مدت هاست که امام جماعت ندارد

می گفت حتی خانه ای هم برای امام جماعت ساخته اند. اما خود امام جماعت لاموجود!

حالا جای پرتی هم نبود. یکی از مناطق شمال کشور بود

به نظر من هدف اصلی تبلیغ دین است. وگرنه از ضرب ضربا ضربوا چیزی حاصل نمی شود!

-------------
    با این حال به نظرم بستن در مساجد را باید یک فکری به حالش بکنید

بعد 40 سال که از عمر جمهوری اسلامی می گذرد و بودجه سالانه 6000 میلیارد تومانی بخش فرهنگی مملکت

این که پول نداریم و ... مسخره هست

پول هست. مدیریتش نیست

من وظیفه دارم یک تلنگری بزنم. کار بیشتری از دستم برنمیاید

ولی جدا یک فکری بکنید!
    ویرایش توسط Anoushiravan : ۱۳۹۴/۱۱/۱۲ در ساعت ۱۵:۰۹
    وَالَّذِينَ إِذَا فَعَلُواْ فَاحِشَةً أَوْ ظَلَمُواْ أَنْفُسَهُمْ ذَكَرُواْ اللّهَ فَاسْتَغْفَرُواْ لِذُنُوبِهِمْ وَمَن يَغْفِرُ الذُّنُوبَ إِلاَّ اللّهُ
    دعام کنید
    للَّهِ مِنْ عِبادِهِ خِيَرَتانِ، فَخِيَرَتُهُ مِنَ الْعَرَبِ قُرَيْشٌ وَمِنَ الْعَجَمِ فارْسٌ.
    از بندگان خدا دو گروه برگزيده و نيكو هستند. بندگان نيكو و برگزيده عرب، قريش مى‏باشد و بندگان نيكو و برگزيده عجم فارس‏ها هستند.
    المناقب، ابن شهر آشوب: 4/ 167؛ بحار الأنوار: 46/ 4؛ ربيع الابرار: 1/ 402402

13. صلوات ها 4

نوشته
    771
    حضور
    5 روز 2 ساعت 34 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    3082

مسجد محل ما فقط وقت نماز مغرب و عشا حاج اقا داره

ان هم دقیقا زمان اذان میاد نماز خونده نخونده میره

مسجد تعطیل میشه تا شب دیگه
    .................................................. ............

یکبار یک مسجد رفتم حاج اقاش میکروفن مشکل داشت جلوی جماعت بردش هوا زدش رو زمین

ان شد اخرین بار برم ان مسجد
    .................................................. ................................................

یک حاج اقا داشتیم یاد دوران دبیرستان بخیر

میگفت میرم چند تا جای دیگه

نماز ظهر و عصر میخونم واسه گرفتن پول

.................................................. ....................................

اعصاب ندارن ملت

15. صلوات ها 3

علاقه
    مجلس امام حسین(ع)، مطالعه، ورزش، خانواده.
    نوشته
    2,695
    حضور
    41 روز 1 ساعت 33 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    7505

با این حال به نظرم بستن در مساجد را باید یک فکری به حالش بکنید

بعد 40 سال که از عمر جمهوری اسلامی می گذرد و بودجه سالانه 6000 میلیارد تومانی بخش فرهنگی مملکت

این که پول نداریم و ... مسخره هست

پول هست. مدیریتش نیست

من وظیفه دارم یک تلنگری بزنم. کار بیشتری از دستم برنمیاید

ولی جدا یک فکری بکنید!
    بودجه فرهنگی چقدرش مگر هزینه مساجد می شود؟ از همین بودجه فرهنگی دارند، تیم های والیبال وفوتبال را مدیریت می کنند. معاون فرهنگی شهرداری یکی زا شهرها می گفت: ما بیست میلیارد بودجه فرهنگی وورزشی داشتیم که 12 میلیارد آن هزینه فقط یک تیم والیبال شده است. وبعد شما هزینه کارمند وسایر فعالیتهای فرهنگی را حساب کن. نتیجه مشخص است.
    بنده نمی دانم شما چقدر در مسجد فعالیت داشته اید. ولی من از نوجوانی ودهه هفتاد فعالیتهای مختلف در مسجد داشته ام. وبه زعم بنده علاوه بر سخنانی که گفتم. هیات امناء مساجد مشکل بزرگی هستند. وجلوی هرگونه فعالیت را گرفته اند. وکسانی هستند عمدتا که نه سواد درست حسابی دارند، وا زمسجد هم فقط برگزاری نماز جماعت ومجلس ترحیم را می دانند. واگر روحانی هم بخواهد مدیریت مسجد را بدست بگیرد آنقدر حرف وحدیث درست می شود که بنده خدا کنار می کشد.
    واکثر این هیات امناء هم موروثی هستند یعنی پدر رفت پسر جایش را می گیرد. ویقین داشته باشید که در مساجد خبری از بودجه دولتی نیست. وقریب به اتفاق مساجد کشور ما مردمی دارند اداره می شوند.
    درد ما در جامعه امروزی این است که بودجه فرهنگی کشور صرف زنده کردن موسیقی می شود نه قرآن واهل بیت(ع). واکثر این بودجه ها هم در همایش ها حیف ومیل می شود. والسلام.
    اگر می خواهیم مساحد ما از این حالت در بیاید. باید اهل ایمان وکسانی که دغدغه مند هستند کنار نکشند.
    البته با هم عرض می کنم که هیات امناهایی هم داریم که خوب کار می کنند وفعال بودن برخی از مساجد هم دال بر این مساله است.

ویرایش توسط کریم : ۱۳۹۴/۱۱/۱۲ در ساعت ۱۵:۱۴
    إنّ الصلوة تنهی عن الفحشاء والمنکر
    جامعه ای که در آن فرهنگ نماز باشد. دچار یاس، افسردگی، فساد وروز مره گی نمی شود.

17. صلوات ها 6

نوشته
    1,017
    حضور
    40 روز 6 ساعت 10 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    26
    صلوات
    3623

سلام
    نمیشه باز باشه
    من قبلنا شندیده بودم یک مسجدی شبا باز بود که یک نماز شب خونی سائلی کسی اگه خواست در بروش بسته نباشه اما جوانای ورق بازی کن و دیدن که توی مسجد جمع شدن شرط بندی میکردن!

درش و نبندن مشروب هم می خورن توش!

تا چیزی نباشه عاقلان کاری نمی کنن

19. صلوات ها 3

لبیک یا علی النقی آنلاین نیست. همکار اجرایی دانستنیهای قران و اقوام و اشخاص

نوشته
    1,673
    حضور
    72 روز 15 ساعت 44 دقیقه
    دریافت
    60
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    7565

این چه توجیهی است برادر من؟
    به جمله ی من دقت نکردید...

یعنی شاید بهانه ی آنها برای بستن درب مساجد، ابن باشد...
    شما جمله ی منو اینجوری خوندید:

باید به خاطر اینکه کثیف نشه در مسجدو ببندن و حق هم دارن و همین هم درسته!!!!
    نه عزیز....من با بسته بودن مساجد، موافق نیستم که بخوام توجیهش کنم...
    موفق باشید
    السلام علیک یا علی بن محمد - السلام علیک یا علی النقی الهادی
    اگر به سامره ام اوفتد گذر، سر و جان را -- کنم نثار به گنبدنمای حضرت هادی
    ز دست رفته شکیبم خدا کند که نصیبم -- شود زیارت صحن و سرای حضرت هادی
    ز خاک، عِطر بهشتی، پراکند اگر آید -- نسیمی از طرف سامرای حضرت هادی
    مرا رضایت ابن الرضا خوش است که دانم -- بُود رضای خدا در رضای حضرت هادی
    ----------------

...سریال ازدواج مرا در ""اینجا"" بخوانید...
    التماس دعا

21. صلوات ها 6

صفحه 1 از 5 123 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع رو مطالعه کرده اند از ۱۳۹۶/۰۶/۰۱, ۰۰:۳۲ : 0

هیچ کاربری در لیست وجود ندارد.

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری