صفحه 1 از 4 123 ... آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: بررسی حرمت تلگرام

نوشته
    47
    حضور
    1 روز 17 ساعت 43 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    24
    صلوات
    231

بررسی حرمت تلگرام

🍁🍁🍁نظر به ایراد برخی از دوستان در خصوص حرمت استفاده از نرم افزار تلگرام برآن شدیم تا مطلبی را در این خصوص منتشر و روشن سازی لازم را انجام بدهیم 🍁🍁🍁

اول از همه متن فتوای حضرت امام خامنه ای را می آوریم.

متن فتوا:

🍃🍃 مقام معظم رهبری: به طور کلی استفاده از شبکه‌های اجتماعی و مانند آن اگر مستلزم مفسده (مانند ترویج فساد، نشر اکاذیب و مطالب باطل) بوده و یا خوف ارتکاب گناه باشد """و یا موجب تقویت دشمنان اسلام و مسلمین شود""" و یا خلاف قوانین و مقررات نظام جمهوری اسلامی باشد جایز نیست. 🍃🍃

🍃🍃کد پیگیری سوال شرعی از سایت لیدر: 919a64661164e5ca 🍃🍃

توضیح: عارضم خدمت دوستانی که تشریف میارند بحث میکنند و ایراد میگیرند که استفاده از نرم افزار تلگرام حرامه چون مراجع محترم بالاخض رهبر انقلاب حرام کردند ، باید خدمت این دوستان عزیز عرض کنم که اگر متن استفتاء را با دقت مطالعه کنند و کمی هم اهل علم و نظر باشند متوجه خواهند شد که حضرت آقا قیدی را در متن جواب استفتاء آورده اند .
    🍃🍃 (قید مستلزم مفسده بودن و موجب تقویت دشمنان اسلام و مسلمین شدن) 🍃🍃
    که این قیدها اگر برای هر مکلفی محرز شود آنوقت است که استفاده از آن نرم افزار و شبکه اجتماعی حرام می باشد.
    نظر آقا در مورد استفاده از این نرم افزارها و شبکه های اجتماعی کلی می باشد و حرمت آن در گرو تشخیص مکلف است ، وگرنه آقا نمی فرمودند که اگر مستلزم مفسده و باعث تقویت دشمن شود حرام است.
    متاسفانه عده ای در این مملکت شدند کاسه داغ تر از آش . اگر استفاده از این شبکه های اجتماعی دارای مفسده محض و خالی از منفعت بود حضرت آقا تمام و کمال و بدون هیچ قید و شرطی استفاده از این نرم افزار ها را حرام می کردند و میتوانستند در طی یک حکم حکومتی به دولت دستور توقف فعالیت و فیلتر کردن این شبکه ها را بدهند
    ولی وقتی که این کار را انجام ندادند و در جواب استفتاء خود قید آورده اند یعنی اینکه این شبکه ها نیز مثل خیلی از تکنولوژی های روز دنیا هم می تواند مفسده داشته باشد هم می تواند منفعت داشته باشد و تشخیص آن را بر عهده مکلف گذاشتند.
    نکته دیگر. آن دسته از دوستان داغ آمر به معروف که زحمت میکشند میان تو اینترنت و به امثال ما که داریم کار فرهنگی و دینی انجام میدیم اعتراض میکنند بخاطر استفاده از این نرم افزارها، باید عرض کنم که اگر واقعا مسئله آنطوری است که این دوستان میگن ، این اعتراض بخودشون هم وارده ، چرا که اصل اینترنت برای آمریکاست .
    پس چرا خود این دوستان از اینترنت استفاده می کنند؟؟؟ حتما فقط بخاطر تذکر دادن به ما تلگرامی ها؟!!!
    در هر صورت خواستم عرض کنم خدمت این دوستان که به جای نظر دادن همراه با تعصب خشک و کورکورانه
    به قول حضرت آقا بصیرت خودشون رو بالا ببرند .
    در آخر توجه شما را به یک داستان جلب میکنم که قصه این داستان ، حکایت ما تلگرامی هاست با مخالفین چشم بسته.
    یه روحانی میگفت قبل انقلاب چند تا جوون پاتوقشون شده بود یه کاباره که مرتب میرفتن اونجا و بد مستی میکردن البته خوب گاهی مسجد هم میومدن اما بیشتر وقتشون اونجا بودن .
    با خودم گفتم اگر بخوام تو مسجد اونا رو نصیحت کنم شاید تاثیر زیادی نداشته باشه برا همین با خودم گفتم میرم تو همون کاباره و باشون صحبت میکنم.
    خلاصه یه روز عبا و عمامه رو پوشیدم و رفتم طرف کاباره که اتفاقا خیلی هم از مسجد دور نبود.
    خیلی ها که اتفاقا بعضی هاشون اهل همون مسجد بودن با نگاه بدی داشتن به من نگاه میکردن اما من بی توجه به این نگاه ها رفتم داخل پول دادم و یه بلیط خریدم و رفتم سراغ اون چند تا جوون و شروع کردم به صحبت کردن
    اتفاقا حرف هام هم نتیجه خوبی داشت و اونها هم از کار خودشون شرمنده شدن و این ماجرا گذشت...
    حاج آقا میگفت نکته ای که برام خیلی جالب بود حرفایی بود که بعدا پشت سرم میزدن که
    حاج آقا رفت تو کاباره .......
    حاج آقا از کاباره چی بلیط خرید.......
    حاج آقا با این کارش کار اونا رو تایید کرد و.........
    اما نمیدونم چرا این وسط کسی به فکرش نرسید که حاج آقا چند تا جوون رو از منجلاب بیرون کشید...
    این جریان رو که از این بنده خدا شنیدم نا خود آگاه یاد اونایی افتادم که همش میان میگن حاج آقا تلگرام ابزار صهیونیست هاس چرا واردش میشی.؟...

أَكْثَرَهُمْ لا يَعْقِلُونَ

(ای کاش کمی تفکر میکردیم تا مصداق این آیه شریفه نباشیم)

🍁 🍁 کانال سبک زندگی 🍁 🍁

https://telegram.me/ta_tahe_khat

2. صلوات ها 3

3.  

علاقه
    خــدا » همه چیز
    نوشته
    6,197
    حضور
    144 روز 15 ساعت 1 دقیقه
    دریافت
    20
    آپلود
    0
    گالری
    3158
    صلوات
    44207

با سلام

اگر اماری در رابطه با استفاده از تلگرام گرفته شود معلوم میشود اکثریت استفاده ای که می کنند دارای مفسده هست .

و نکته ی دیگر اینکه :

چون انتخاب و عضویت در کانال ها و گروه ها با میل فرد صوت میگیرد لذا :

___ افراد مذهبی بیشتر میان کانال ها و گروه های مذهبی

___ و افراد غیر مذهبی و . . . هم در کانال های غیر مذهبی

نتیجه اینکه :

تبلیغ دین و کار فرهنگی اگر باشد در این نرم افزار تنها برای افرادی هست که مذهبی هستند و با میل خودشان امده اند ( تا حدودی همین طور هست)

________
    مـــرغ باغ ملکوتم
    دورم از عـــــالم خاک

توجیه یه دختر محجبه برای نشر عکس خود
    دوس دارم عکسم را برای تبلیغ حجاب منتشر کنم !

کلیک کنید

نوشته
    225
    حضور
    4 روز 18 ساعت 41 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    645

باسلام
    دفتر حفظ و نشر آثار رهبر در تلگرام صفحه رسمی دارد:
    https://telegram.me/khamenei_ir

نوشته
    48
    حضور
    2 روز 2 ساعت 41 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    120

سلام
    کار و مجاهدت فرهنگی شما قابل احترام و بسیار با ارزش است. خدا خیرتان دهد .
    اما ...
    آیا هر کاری که از نظر شرعی مباح باشد باید انجام داد؟ یا اینکه باید محاسبات عقلی مکلف رو هم برای انجام دادن یا پرهیز از آن کار در نظر گرفت؟
    آیا روحانی داستان قبل از انقلاب شما به کاباره رفتن ادامه داد و اون جوونها بازم به اونجا می رفتن یا اینکه برای همیشه از محیط فساد بیرون کشیدن؟
    آیا می توانید آماری ارائه دهید از افرادی که تحت تأثیر کارهای فرهنگی شما برای همیشه در مقابل خطرات فضای مجازی واکسینه شده اند؟ به نظر شما راه حل مشکلات فضای مجازی فقط کار فرهنگی است؟ یا به کارهای غیرفرهنگی و حتی زوری هم اعتقاد دارید؟
    آیا اینکه یک چهارم کاربران تلگرام ایرانی هستند و سود ناشی از کلیک های غیر ضروری کاربران ایرانی در بیشتر این شبکه ها بیشتر به جیب صاحبان خارجی آن میرود، موجب تقویت دشمنان اسلام و مسلمین نیست؟
    آیا در استفاده از این ابزارها ما بیشتر سود می بریم یا دشمنان ما؟
    آیا فکر کرده اید چرا برای حمایت از کالای ایرانی (چه کالاهای مصرفی و غذایی، چه لوازم خانگی یا خودرو، و چه ابزارهای آنلاین) جلوی ورود کالای خارجی گرفته نمی شود؟ یا حداقل به طور معقولانه ای محدود نمی شوند و استفاده از شبکه های وطنی به طور عملی توسط دولتمردان و رسانه ها ترویج نمی شود؟
    آیا فکر می کنید به طور کلی نت جای رستگاری است؟ (موارد خاص مثل مسلمان شدن خارجی ها و رفع شبهات دینی را در نظر نمی گیریم)
    آیا فکر نمی کنید به جای اتلاف وقت در نت می شود کلی کار موثر درست و حسابی کرد؟ دانش آموز و دانشجو برن بیشتر درس بخونند و دیگران مطالعه درست و حسابی کنند و ....
    آیا اگر هر شبکه ای فیلتر می شود یا نمی شود رهبر انقلاب مسئول است؟ یا اینکه بهره برداری های اقتصادی و سیاسی و نیازهای انتخاباتی باعث شده بعضی از این شبکه ها با وجود اثرات مخرب فرهنگی و امنیتی هنوز باز باشند؟ اصلا به نظر حضرات مدیران نظام فرهنگ کیلویی چند می باشد؟ امنیت ملی چند؟
    به نظر شما با ورود اینترنت به ایران آرامش مردم بیشتر شده یا کمتر؟ آبروی چند نفر دیگر باید برود، چند خانواده باید از بپاشد، چند جوان دیگر باید آلوده فساد شوند، امریکا چقدر باید نفوذ کند، جریان غربگرا چند تا سنگر دیگر را باید فتح کند، چند برنامه امنیت ملی باید نابود شود و چند سال دیگر باید عقب بمانیم تا بفهمیم چه نقشه ای برایمان کشیده اند؟
    دوباره تکرار می کنم آیا در استفاده از فضای مجازی ما بیشتر سود می بریم یا دشمنان ما؟ چقدر ما ضرر کرده ایم و چقدر آنها؟

نقل قول نوشته اصلی توسط یکتای بی همتا نمایش پست ها
    دفتر حفظ و نشر آثار رهبر در تلگرام صفحه رسمی دارد:
    قاعدتا صفحات و کانال های منتسب به شخصیت ها و نهادها باید در وبسایت رسمی آن فرد لینک شوند. دقت کنید.
    ویرایش توسط م.مهدی : ۱۳۹۴/۱۱/۰۹ در ساعت ۲۲:۴۴

7. صلوات ها 3

علاقه
    تحصیل ، تحقیق و پژوهش
    نوشته
    21,527
    حضور
    174 روز 20 ساعت 37 دقیقه
    دریافت
    11
    آپلود
    0
    گالری
    38
    صلوات
    58308

با نام و یاد دوست

بررسی حرمت تلگرام

کارشناس بحث: استاد نور

9. صلوات ها 3

نوشته
    4,852
    حضور
    47 روز 14 ساعت 6 دقیقه
    دریافت
    20
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    17968

با سلام و عرض ادب

همانطور که کاربر بزرگوار در ابتدای تاپیک فرمودند به نظر مقام معظم رهبری استفاده از شبکه‌های اجتماعی و مانند آن اگر مستلزم مفسده (مانند ترویج فساد، نشر اکاذیب و مطالب باطل) بوده و یا خوف ارتکاب گناه باشد و یا موجب تقویت دشمنان اسلام و مسلمین شود و یا خلاف قوانین و مقررات نظام جمهوری اسلامی باشد جایز نیست و تشخیص مصادیق برعهده خود مکلف است البته هرکس یقین به تقویت دشمنان نداشته باشد استفاده از آن اشکال ندارد.

همواره به سلامت باشید

11. صلوات ها 6

علاقه
    فلسفه و دانستن هر چه بیشتر
    نوشته
    795
    حضور
    20 روز 5 ساعت 3 دقیقه
    دریافت
    11
    آپلود
    0
    گالری
    79
    صلوات
    2464

پرسش

نقل قول نوشته اصلی توسط نور نمایش پست ها
    ا سلام و عرض ادب

همانطور که کاربر بزرگوار در ابتدای تاپیک فرمودند به نظر مقام معظم رهبری استفاده از شبکه‌های اجتماعی و مانند آن اگر مستلزم مفسده (مانند ترویج فساد، نشر اکاذیب و مطالب باطل) بوده و یا خوف ارتکاب گناه باشد و یا موجب تقویت دشمنان اسلام و مسلمین شود و یا خلاف قوانین و مقررات نظام جمهوری اسلامی باشد جایز نیست و تشخیص مصادیق برعهده خود مکلف است البته هرکس یقین به تقویت دشمنان نداشته باشد استفاده از آن اشکال ندارد.

همواره به سلامت باشید
    با سلام
    می خواستم بدونم حکم کسب درآمد از راه تبلیغات در تلگرام چیه؟
    مرجع تقلید: آیت الله سیستانی
    با تشکر
    ویرایش توسط جوجه اردک زشت : ۱۳۹۴/۱۲/۲۶ در ساعت ۱۹:۳۵

13. صلوات ها 3

نوشته
    4,852
    حضور
    47 روز 14 ساعت 6 دقیقه
    دریافت
    20
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    17968

نقل قول نوشته اصلی توسط جوجه اردک زشت نمایش پست ها
    با سلام
    می خواستم بدونم حکم کسب درآمد از راه تبلیغات در تلگرام چیه؟
    مرجع تقلید: آیت الله سیستانی
    با تشکر
    با سلام و عرض ادب

درصورتی که تبلیغات خلاف شرع نباشد و این کار خلاف مقررات نباشد فی نفسه اشکال ندارد.

استفتا از دفتر آیه الله سیستانی در قم

15. صلوات ها 4

نوشته
    20,860
    حضور
    213 روز 18 دقیقه
    دریافت
    245
    آپلود
    8
    گالری
    585
    صلوات
    151469

نقل قول نوشته اصلی توسط elena نمایش پست ها
    در آخر توجه شما را به یک داستان جلب میکنم که قصه این داستان ، حکایت ما تلگرامی هاست با مخالفین چشم بسته.
    یه روحانی میگفت قبل انقلاب چند تا جوون پاتوقشون شده بود یه کاباره که مرتب میرفتن اونجا و بد مستی میکردن البته خوب گاهی مسجد هم میومدن اما بیشتر وقتشون اونجا بودن .
    با خودم گفتم اگر بخوام تو مسجد اونا رو نصیحت کنم شاید تاثیر زیادی نداشته باشه برا همین با خودم گفتم میرم تو همون کاباره و باشون صحبت میکنم.
    خلاصه یه روز عبا و عمامه رو پوشیدم و رفتم طرف کاباره که اتفاقا خیلی هم از مسجد دور نبود.
    خیلی ها که اتفاقا بعضی هاشون اهل همون مسجد بودن با نگاه بدی داشتن به من نگاه میکردن اما من بی توجه به این نگاه ها رفتم داخل پول دادم و یه بلیط خریدم و رفتم سراغ اون چند تا جوون و شروع کردم به صحبت کردن
    اتفاقا حرف هام هم نتیجه خوبی داشت و اونها هم از کار خودشون شرمنده شدن و این ماجرا گذشت...
    حاج آقا میگفت نکته ای که برام خیلی جالب بود حرفایی بود که بعدا پشت سرم میزدن که
    حاج آقا رفت تو کاباره .......
    حاج آقا از کاباره چی بلیط خرید.......
    حاج آقا با این کارش کار اونا رو تایید کرد و.........
    اما نمیدونم چرا این وسط کسی به فکرش نرسید که حاج آقا چند تا جوون رو از منجلاب بیرون کشید...
    سلام بر شما
    البته نكته اي كه مي خوام عرض كنم به تلگرام محدود نميشه هر چند اعتقاد جدي دارم همان طور كه استاد قرائتي نهضت سواد آموزي را مديريت كردند بايد
    نهضت سوادآموزي سايبري در كشور فعال شود. نگاهي به اطرافيان مشخص مي كند كه اكثر استفاده مردم از ابزارها اتلاف وقت است البته اعتقاد جدي دارم كه فايد خيلي زيادي دارد
    البته به اين راحتي هم نيست ها
    گاهي يك كار ناشيانه زحمات ي عمر را هدر ميده
    ما روايات زيادي داريم كه عقل هم تأييد مي كنه كه مي گويند اگر كسي در موضع تهمت قرار گرفت و بهش تهمت زده شد خودش را ملامت كند.
    شيخ حسين انصاريان از اين دست كارها در پرونده خودشون زياد داشته اند ولي همراهان ايشان و جا افتاده بودن او در بين مردم، ايشان را از موضع تهمت بيرون مي آورد.
    از سويي ديگر ظرفيت ها هم مهم است دقيقا مانند غريق نجات. اگر خودش مهارت نداشته باشد غرق مي شود.

فایل های پیوست شده فایل های پیوست شده
    ویرایش توسط حامی : ۱۳۹۵/۰۱/۰۸ در ساعت ۱۰:۱۲
    گفتم مرا غم تو خوشتر ز شادمانی
    گفتا که در ره ما غم نیز شادمان است

17. صلوات ها 7

علاقه
    فلسفه و دانستن هر چه بیشتر
    نوشته
    795
    حضور
    20 روز 5 ساعت 3 دقیقه
    دریافت
    11
    آپلود
    0
    گالری
    79
    صلوات
    2464

نقل قول نوشته اصلی توسط نور نمایش پست ها
    با سلام و عرض ادب

درصورتی که تبلیغات خلاف شرع نباشد و این کار خلاف مقررات نباشد فی نفسه اشکال ندارد.

استفتا از دفتر آیه الله سیستانی در قم
    سلام دوباره
    ممنون از شما فقط منظور از قانون آیا قانون ایران هست؟
    بعد از کجا بدونم خلافه قانونه یا نه عده ای به این کار مشغولن دستگیر نشدن و کسی باهاشون کاری نداره آیا همین قدر کافیه؟
    با تشکر

19. صلوات ها 3

صفحه 1 از 4 123 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع را مشاهده کرده اند: 2

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری