خواستگار و ستاره های جفت نشده

تب‌های اولیه

19 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال

سلام خسته نباشید....
برای من ی خواستگار اومد من باهاش حرف زدم و پسر مقبولی بود.. یکم وضعیت مالی ش خوب نبود اما آینده دار بود.. اما خانواده م ردش کردن.... مادرم منو برد پیش ی نفر ک معروفه تو شهرمون برای سرکتاب و اینا بعد اسم این اقا پسر رو داد بهش البته اسم مادرش رو.نمیدونستیم.. اون اقا ی عددایی و نوشت بعد گفت ستاره هاتو.جفت نیست و هیچ وقت نمیشه...
این یعنی چی؟ تا چ حد درسته؟ واقعا چنین چیزایی هست؟! لطفا جوابمو بدید من خیلی تو دلم رفته این اقا... اما خانواده میگن دو سال سربازی زندگی رو خراب میکنه بعدشم کار و اینا

برچسب: 

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد راهنما

[=system]

عطرین24;776914 نوشت:
سلام خسته نباشید....
برای من ی خواستگار اومد من باهاش حرف زدم و پسر مقبولی بود.. یکم وضعیت مالی ش خوب نبود اما آینده دار بود.. اما خانواده م ردش کردن.... مادرم منو برد پیش ی نفر ک معروفه تو شهرمون برای سرکتاب و اینا بعد اسم این اقا پسر رو داد بهش البته اسم مادرش رو.نمیدونستیم.. اون اقا ی عددایی و نوشت بعد گفت ستاره هاتو.جفت نیست و هیچ وقت نمیشه...
این یعنی چی؟ تا چ حد درسته؟ واقعا چنین چیزایی هست؟! لطفا جوابمو بدید من خیلی تو دلم رفته این اقا... اما خانواده میگن دو سال سربازی زندگی رو خراب میکنه بعدشم کار و اینا

با عرض سلام و ادب خدمت شما خواهر گرامی
امیدوارم نکاتی را که خدمتتون عرض میکنم راهگشا باشد

[=system]بسيارى بلكه اكثر قريب به اتفاق كسانى كه امروزه طالع‏ بينى يا فال ‏بينى و دعا نويسى مى‏ كنند مدعيان دروغ گويند و براساس حدس وتخمين چيزهايى مى‏گويند و مراجعه به آنان وجه درستى ندارد. پس اعتقاد به پيش بينى جزمى و قطعى آينده به طور مستقل و با صرف نظر از اراده و مشيت خداوند و بدون موثر دانستن خداوند شرعا جايز نيست.

[=system]و نيز بيشتر مدعيان طالع بينى و پيش بينى آينده افرادى دروغ گو و فرصت طلب هستند و هدفشان دكان باز كردن و سركيسه كردن مردم است. بنابراين نبايد حرف مدعيان طالع بينى را باور كرد و به جاى تدبير و تعقل و انديشه و به كارگيرى نيروها و استعدادهاى خداداد و توكل بر خداوند و استمداد از عنايت ها و نيروى بيكران او و توسل به اولياى پاك او، به حرف افرادى كه نيت و هدفشان يا مشخص نيست و يا به فكر فريب دادن و مشغول كردن ذهن مردم با حرف هاى بى اساس و نامربوط و مشتى اوهام و تخيلات مى باشند، گوش فرا داد و بدون دليل اسباب نگرانى يا شادى بى مورد و موهوم را براى خود ايجاد كرد. بنابراين اين گونه طالع بينى ها اعتبار شرعى و علمى ندارد و بلكه بر اساس حدس و گمان است اگر چه گاهى در برخى موارد مطابقت با واقع داشته باشد. براى رفع احتمالات با پرداخت صدقه و دعا
مى توان از عوارض آن به دور بود.
مجددا خدمتتون عرض میکنم که دقت خود را بیشتر نمایید و با فکر و دوراندیشی و مشورت فرد مورد نظر را بیشتر ارزیابی نمایید و در صورتی که مناسب تشخیص دادید با خانواده خود بیشتر صحبت نمایید و یا کسی که حرف او در خانواده شما تاثیرگذار است را واسطه قرار دهید.
در پناه قرآن و عترت موفق باشید
یا علی

[=system]

سلام علیکم و رحمةالله

بهتر است به جای طالع بین و فالگیر و ستاره جفت کن و امثالهم!!! به مشاوران مؤمن و متعهد و متخصص مراجعه نمایید.
مسلماً راهکارها و سخنان آنها راهگشا تر و کمک کننده تر است....

مراجعه به افراد این چنینی اصلا به صلاح نیست...
مسلما اوایل زندگی، اختلاف نظرهای زیادی بین دوطرف خواهد بود.....حالا فرض کنید با هم ازدواج کنید و فردا هر اختلاف نظری پیش بیاد، یه گوشه ی ذهنتون میره اون سمت که "وای ستاره های ما جفت نبود!!! اون یارو درست میگفت!!! کاش ردش می کردم و فلان!!!!"

بنابراین ذهن خود را از فکر اینگونه مسائل، کلا خالی کنید و هرگز گرد این افراد نگردید....

لبیک یا علی النقی;778378 نوشت:
سلام علیکم و رحمةالله

بهتر است به جای طالع بین و فالگیر و ستاره جفت کن و امثالهم!!! به مشاوران مؤمن و متعهد و متخصص مراجعه نمایید.
مسلماً راهکارها و سخنان آنها راهگشا تر و کمک کننده تر است....

مراجعه به افراد این چنینی اصلا به صلاح نیست...
مسلما اوایل زندگی، اختلاف نظرهای زیادی بین دوطرف خواهد بود.....حالا فرض کنید با هم ازدواج کنید و فردا هر اختلاف نظری پیش بیاد، یه گوشه ی ذهنتون میره اون سمت که "وای ستاره های ما جفت نبود!!! اون یارو درست میگفت!!! کاش ردش می کردم و فلان!!!!"

بنابراین ذهن خود را از فکر اینگونه مسائل، کلا خالی کنید و هرگز گرد این افراد نگردید....

ممنون از راهنمایی تون.....
پس چرا خیلی ها میرن و میگن نتیجه میگیریم!!! من این چیزا رو.میشنوم ته دلم خالی میشه....

راهنما;778364 نوشت:
[=system]
با عرض سلام و ادب خدمت شما خواهر گرامی
امیدوارم نکاتی را که خدمتتون عرض میکنم راهگشا باشد

[=system]بسيارى بلكه اكثر قريب به اتفاق كسانى كه امروزه طالع‏ بينى يا فال ‏بينى و دعا نويسى مى‏ كنند مدعيان دروغ گويند و براساس حدس وتخمين چيزهايى مى‏گويند و مراجعه به آنان وجه درستى ندارد. پس اعتقاد به پيش بينى جزمى و قطعى آينده به طور مستقل و با صرف نظر از اراده و مشيت خداوند و بدون موثر دانستن خداوند شرعا جايز نيست.

[=system]
مجددا خدمتتون عرض میکنم که دقت خود را بیشتر نمایید و با فکر و دوراندیشی و مشورت فرد مورد نظر را بیشتر ارزیابی نمایید و در صورتی که مناسب تشخیص دادید با خانواده خود بیشتر صحبت نمایید و یا کسی که حرف او در خانواده شما تاثیرگذار است را واسطه قرار دهید.
در پناه قرآن و عترت موفق باشید
یا علی

[=system]

.
.
اون اقا ب مادرم گفتن ک من همزاد دارم و بختم بسته ست و باید برم پیشش برام بخت گشا بنویسه و دعای محبت و اینا.... من دلم اصن رضا نیست اما همسایه مون گفت نه من برا دخترام انجام دادم تاثیر داشت.... من این وسط گیر افتادم..

ماشین دوست من گم شد
رفتیم پیش یه خانوم فالگیر گفت بعد پنج روز پیدا میشه
بعد پنج روز پیدا شد
ازین خانومه من زیاد ازین مورد ها دیدم

عطرین24;778394 نوشت:
پس چرا خیلی ها میرن و میگن نتیجه میگیریم!!!

نتیجه ی چی؟!
یعنی میرن پیش رمال و ستاره شونو جفت می کنه و بعدش زندگی خوبی دارن؟!
شما مطمئن هستید که زندگی خوبشون ناشی از وردهایی است که رمال می خونه؟!
برچه اساسی چنین تاثیری را ثابت می کنید؟!

البته خب تاثیر قرآن و دعاهای مفاتیح الجنان را هم نمی توانیم اثبات عینی کنیم...
اما خب اینها از طرف خداوند آمده(اما کارهای رمال ها پایه ای ندارد!)
و همچنین هیچیک از دعاها و سوره های قرآن هم جایگزین تلاش و تفکر ما نیستند.
بلکه باعث نتیجه بخشیدن و پربرکت شدن تلاش های ما می شود.

عطرین24;778395 نوشت:
من دلم اصن رضا نیست اما همسایه مون گفت نه من برا دخترام انجام دادم تاثیر داشت

سعی کنیم حرف خدا و قرآن و اهلبیت و افراد متخصص و متعهد و عاقل را سرلوحه ی خویش قرار دهیم.
نه حرف های خاله زنکی همسایه هارا!

البته دعاهایی هست که باعث افزایش محبت می شود.
مثل خواندن مکرر آیت الکرسی...
اما همانطور که گفتم جایگزین تلاش های ما نیست.
درصدکمی از تفاهم در زندگی مشترک، به دلیل کفویت ها و تناسب های فکری و اعتقادی به وجود می آید.
اما بیشتر تفاهم، ساختنی و اکتسابی است که در طول زندگی با تلاش و صبر و توکل و تواضع و گذشت و مدیریت رفتار به وجود می آید.
و تفاهم بیشتر هم به محبت بیشتر می انجامد.

ان شاءالله آن چه خیر و صلاحتان است رخ دهد...

[="Purple"]

عطرین24;778394 نوشت:
ممنون از راهنمایی تون.....
پس چرا خیلی ها میرن و میگن نتیجه میگیریم!!! من این چیزا رو.میشنوم ته دلم خالی میشه....

چطور فکر میکنی از دست خدای به اون بزرگی برنمیاد و از همچین کسی انتظار داری که مشکلتو حل کنه؟
دوست منم مثل تو فکر میکنه ولی واقعا نمیفهمم چه جوری میشه که طرف فکرمیکنه راه حل مشکلش پیش همچین ادماییه!
اینا اگه کاری ازشون برمی اومد واسه خودشون میکردن که دیگه نیازی به سرکیسه کردن مردم نداشته باشن،مگه نمیگی برای بازشدن بخت میخوای بری پیشش یه وردی میخوندن خودشون بخت و اقبالشون باز میشد.
نمیدونم واقعاکارشناس محترم جواب بدن لطفا من فکرمیکنم مراجعه به اینجور افراد و اعتقاد بهشون نوعی شرک حساب میشه درسته؟[/]

با سلام

مطمئن باش تمام این حرفا دروغ ودغله ،اگه دروغ نمیگه چرا به اصطلاح باز شدن بختتون رو با گرفتن پول

میخواد باز کنه ؟

راهنما;778364 نوشت:
بسيارى بلكه اكثر قريب به اتفاق كسانى كه امروزه طالع‏ بينى يا فال ‏بينى و دعا نويسى مى‏ كنند مدعيان دروغ گويند و براساس حدس وتخمين چيزهايى مى‏گويند و مراجعه به آنان وجه درستى ندارد. پس اعتقاد به پيش بينى جزمى و قطعى آينده به طور مستقل و با صرف نظر از اراده و مشيت خداوند و بدون موثر دانستن خداوند شرعا جايز نيست.

با سلام خدمت شما بزرگوار گرامی

سوالی از محضر شما داشتم ...

بهر حال خیلی از کسانی که به این رمالها رجوع میکنند ، افراد بی سوادی نیستند که به راحتی بشه سرشون رو کلاه گذاشت و ازشون پول جدا کرد... برای همین رمالها مجبور هستند که اعتماد سازی کنند ...
یکی از شیوه هایی که این افراد اعتماد سازی میکنند به این شکل هست که یا خبرهای عجیب و غریب از وضعیت فعلی زندگی افراد میدن و یا خبرهای صحیحی از اینده زندگی افراد میدهند....

مثلا یک خانم یا اقایی به این افراد رجوع میکنه و اون رمال مثلا میگه:

دختر عموت یکماهه حامله هست و بچه اش هم پسره!! ......یعنی هم یک خبر از زندگی فعلی طرف میده که دخترعموش حامله هست و هم خبر میده که بچه اش هم پسره .. یعنی پزشکی در ماه اول نمیتونه جنسیت بچه رو تعیین کنه (تا جاییکه من اطلاع دارم ) اما اون رمال به درستی جنسیت بچه رو اعلام میکنه....

و یا اینکه مثلا میگه ، خاله مادرت شش ماهه دیگه فوت میکنه و اتفاقا خاله مادر طرف هم شش ماه دیگه فوت میکنه....

و همین مسائل و تبلیغات کلامی مراجعین از این رمالها از این نوع پیشگویی و غیب گویی ها باعث جذب مشتری بیشتر میشه و در نهایت با اتکا به همین غیب گویی های صحیح ، مراجع به رمال اعتماد میکنه و به بقیه حرفهای اون رمال هم در مورد زندگیش اعتماد میکنه....

حالا سوالی که هست اینه که اولا این غیب گویی ها رو اون رمال چطوری انجام میده؟ (شایان ذکره اینطور نیست که مثلا رمال به شیوه های روانشناسی از زیر زبان مراجع حرف بکشه و بعد حرفهای مراجع رو به زیرکی به خودش تحویل بده بلکه گاها رمالهایی هستند که فقط با دو سه سوال ساده مثلا پرسیدن نام مراجع و نام مادر و.... شروع به گفتن غیب و خبر از اینده میدن )

خوب جوابی که برای سوال فوق پیدا کردم اینه که این رمالها حرف بی ربط نمیزنن و احتمالا از یک سری قدرتها مثل قدرت اجنه استفاده میکنن.... حال سوالی که هست اینه که کلا قدرت اجنه تا چه میزان هست؟ و ایا توانایی غیب گویی دارند؟
و یا اینکه این رمالها از علوم غریبه و علومی مثل جفر و رمل و... استفاده میکنن ... و اگر از این علوم استفاده میکنن ، قدرت این علوم جهت پیشگویی و غیب گویی چقدر هست؟

و یا ایا ابزار دیگه ای جهت خبر داد از غیب و پیشگویی دارند؟

و سوال بعد هم اینکه در هر صورت چه از اجنه استفاده کنن و چه از علوم غریبه و.... همینکه این افراد رمال چند غیب گویی و پیشگویی صحیح میکنن ، ایا این رو نمیشه به سایر حرفهای اون رمال تعمیم داد و به سایر حرفهاش اعتماد کرد؟

با تشکر.

عطرین24;776914 نوشت:
سلام خسته نباشید....

با سلام

کتاب وحی برای تبیین شیوه زندگی ، صحت و سقم ارزشهای انسان به ما داده شده است.ادراک وحی بر اساس گفته نبی اکرم ، بر اساس یک پیامبر درونی تر به اسم عقل صورت میپذیرد.
شیوه های عقلانی یک ازدواج خوب عبارتند از :

1. معاشرت به مدتی بین ۲ الی ۱۲ هفته
  2. مشاوره
  3. آزمونهای ارزیابی روانشناسی
  4. تحقیق خانوادگی و کاری

استخاره ، فالگیری مذهبی نیست . عقل وقتی هست نیازی به استفاده از شیوه های نامشخص نیست مضافا به اینکه بسیاری از افردی که سرکتاب باز میکنند از طریق اجنه و موکل و…صحبت میکنند و معلوم نیست مشروع باشد . چنانکه ورود وقایع نامطلوب را نیز به زندگیتان تسهیل خواهید کرد
معاشرت + مشاوره+ آزمونهای ارزیابی + تحقیق ، شیوه های خوب و عقلانی منتهی به یک تصمیم صحیح هستند ، چه تصمیم بر ازدواج چه تصمیم بر قطع ارتباط

مضافا به اینکه حضرت امیر المومنین در پاسخ به یکی از منجمین که به ایشان عرض کرد “ساعت فلان جنگ برای شما سعد نیست و نحس است” فرمودند ما خاندانی نیستیم که از این شیوه ها برای امور خود استفاده کنیم

فراموش نکنید امیرالمونین کسیست که میفرماید به راههای آسمان اشناتر است از راههای زمین ولی وارد این وادیها نشده است

ترگل;778428 نوشت:

چطور فکر میکنی از دست خدای به اون بزرگی برنمیاد و از همچین کسی انتظار داری که مشکلتو حل کنه؟
دوست منم مثل تو فکر میکنه ولی واقعا نمیفهمم چه جوری میشه که طرف فکرمیکنه راه حل مشکلش پیش همچین ادماییه!
اینا اگه کاری ازشون برمی اومد واسه خودشون میکردن که دیگه نیازی به سرکیسه کردن مردم نداشته باشن،مگه نمیگی برای بازشدن بخت میخوای بری پیشش یه وردی میخوندن خودشون بخت و اقبالشون باز میشد.������
نمیدونم واقعاکارشناس محترم جواب بدن لطفا من فکرمیکنم مراجعه به اینجور افراد و اعتقاد بهشون نوعی شرک حساب میشه درسته؟

اگر میخواهید چه این مشکل و یا مشکلات دیگری رو حل کنید از نماز و صبر کمک بگیرد , این رو دو بار توی قرآن گفته ,

مولکول 68;778447 نوشت:
بهر حال خیلی از کسانی که به این رمالها رجوع میکنند ، افراد بی سوادی نیستند که به راحتی بشه سرشون رو کلاه گذاشت و ازشون پول جدا کرد

سلام ...
اتفاقا به نظر من بیشترین مراجعین شون ادمای باسوادن!
من تازگیا شنیدم توی شهرمون رمال هایی هستن که حتی مراجعینی از تهران دارن Beee
حالا جدا از اعتقاد و این حرفا همه چیز واقعا سواد نیست ...
سواد جلوی سادگی و زودباوری رو که نمی گیره !!!
به نظر من نه قدرت ماورایی درکاره و نه پیش گوی خاصی ...
نصفش براساس اطلاعاتیه که افراد لو میدن نصفش خود اینها یه اطلاعاتی رو بدست میارن نصفش شانسی یه چیزی میگن درست درمیاد
والدین یکی از دوستای خواهرم که اتفاقا ادمای باسوادیم بودن به جای مراجعه به پزشک!!!! دخترشونو که شنوایی ش مشکل داشت بردن توی یه روستای دورافتاده پیش یه پیرزن 90 ساله!!! حالا به نظرتون واقعا اون معجزه ای میتونست کنه که از دست خدای به اون بزرگی برنمی اومد؟؟؟؟ یا به واسطه ی علم پزشکی محقق نمیشد؟؟
همه اینها خرافاته که متاسفانه خیلیامون باور میکنیم و نقل قول میکنیم و باعث ترویجش میشیم و این به همه تلقین میشه که از دست اینجور ادما کاری برمیاد درحالیکه واقعااینطور نیست...
اراده خداوند بالاتر از هر اراده ای هست !!!!!

عطرین24;776914 نوشت:
سلام خسته نباشید....

دوست صميمي من يه خواستگار داشت كه خودش هم به خواستگارش علاقه داشت. مامان دوستم خيليييي مخالف بود. به بهانه هاي الكي.

مادربزرگش رفت پيش يكي از همينايي كه ستاره مي چينن!!:Gig::Gig:
طرف گفته بود ستاره هاي اين دو نفر با هم جفت نيس و اينا آسمون برن زمين بيان به هم نمي رسن!!

الان دوست من شش ساله با همون خواستگارش ازدواج كرده و به لطف خداي بزرگ، زندگي خوب و قشنگي دارن.

نقل قول:

سلام
بعضی از مزدم مثل الکترون های گازهای نجیب جفت الکترون پیوندی ندارن

شاید خودشون نمیدونن!

سلام
یک مسئله ی دیگه ای هم هست
بیشتر مردم روحشون انسان نیست حیوان هست(در دعای امام رضا علیه السلام هم گفته شد)
این یعنی یا کبوتر هست یا گوسفند هست یا در مرحله پایین تر حیوانات دیگه

اگه روح دو نفر شبیه هم باشه با هم توافق می کنن اما اگه نباشه به دلایلی که خودشون نمی دونن میگن به دلم ننشست!

حالا یه عده هیچ مشکلی ندارن اما هیچ همسری براشون پیدا نمیشه علتش اینه که یک حیوون بخصوصی هستن و جفت شبیه ش اون منطقه شاید پیدا نمیشه مثلا خرس هست و یا نمی دونم غزالی اهویی چیزی هست که باید کوچ کنه بره یک اقلیم دیگه بگرده یه دختری ببینه روحش سیگنال بده که اینم مثلا خرس هست اهو هست یا قرقاول و بوقلبون و بلدرچین و اینا
:khandeh!:
مگه اینکه اینطوری زن ببرن و الا تا اخر عمر عزب می مونن!

موضوع قفل شده است