كوتاه كردن شر مزاحم

تب‌های اولیه

3 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
كوتاه كردن شر مزاحم

با نام و یاد دوست

سلام

یکی از کاربران سایت سوالی داشتند که مایل نبودند با آیدی خودشون مطرح شود

لذا با توجه به اهمیت موضوع، سوال ایشان با حفظ امانت جهت پاسخگویی توسط کارشناس محترم سایت در این تاپیک درج می شود:

نقل قول:

با سلام
وقتتون بخیر
لطفا در این مورد منو راهنمایی کنید:

بنده دختری 23 ساله و دانشجو هستم.یکی از آقایون همکلاسی شماره گوشیمو از راه تلگرام گرفته.البته پیدا کردن شماره گوشی من کار سختی نبود!مدتی به بهانه درس به من پیام می داد.من اصلا حس خوبی نسبت به پیاماش نداشتم.اما برا اینکه بی احترامی و سوءبرداشت نشه هر جزوه یا فایلی میخواست براش میفرستادم.

گاهی بین پیامای درسیش حرفای غیر درسی میزد.من اصلا از این کارش خوشم نمیومد.مدام بی خود ازم تعریف میکرد.ی بار دیگه از حد گذروند و گفت میخوام بیشتر باهاتون آشنابشم و میخوام الگوی دختر آیندم باشین.دیدم دیگه صلاح نیست جوابشو بدم.بلوکش کردم.

از اون روز تابحال به گوشیم پیامک میده.خستم کرده.ازش متنفرم.اصلا حد و حدود سرش نمیشه.تو پیامکاش میگه بهم علاقه داره!ولی من با تمام وجود ازش بدم میاد.رفتارای بدی ازش سر کلاس دیدم.دروغگویی سر چیزای کوچیک،پاچه خواری،ظاهر بینی،نگاه ناپاک،عقاید سیاسی مزخرف،ادعای روشنفکری و دین گریزی و هزار و یک مورد دیگه.زمین تا آسمون با من فرق داره.خودشم میدونه.جواب پیامکاشو اصلا ندادم.الان که موقع امتحانا هست زیاد وقت نمیکنه مزاحمم شه.میترسم بعدا تو دنیای واقعی مزاحمم شه.باید چیکار کنم که اصلا باهام کاری نداشته باشه.
دعا کنید از شرش خلاص شم.لطفا هر راهکار میدونین به بنده بفرمایین.
با تشکر

با تشکر

در پناه قرآن و عترت پیروز و موفق باشید

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد حامی

سلام برشما
كارتون درست بوده و عاقلانه.
ببينيد اگر شما به بهترين دوست تون يا حتي نزديك ترين فاميل تون چندين بار پيام بدهيد و تماس بگيريد و آنها جوابي ندهيد چه حسي خواهيد داشت؟
غالبا انسان سرد مي شود و تمايل به تماس يا پيام دادنش كم مي شود
اينجا هم چون رابطه عاطفي بين شما نيست رفتارهاي مزاحم زودتر خاموش مي شود.به شرطي كه پاسخ ندهيد. بنابراين جاي نگراني نيست.
اگر بار ديگر به شما پيام داد براي آخرين بار به ايشان بگوييد: «
به هيچ وجه به ازدواج فكر نمي كنم ديگر به بنده پيام ندهيد.» از واژه "لطفا" اينجا استفاده نكنيد تا جديت در عبارات از بين نرود.
بعد هم به پيام ها يا تماس هايش پاسخ ندهيد.
اگر در بيرون خواست مزاحمت ايجاد كند ناچاريد موضوع را به يكي از اعضاي بزرگ خانواده كه تند نباشد و عاقلانه برخورد كند،بگوييد. باز اگر ادامه داد از راه قانوني وارد شويد.
....
بررسي صفات
پاسخ بالا بر فرض اين بود كه واقعا تناسبي بين شما نيست و يا شما واقعا قصد ازدواج نداريد ولي اگر از كليات ظاهر و رفتار و شخصيت ايشان خوشتان مي آيد. و سابقه بدي يا مشكل اخلاقي ندارد مي توانيد با خانواده موضوع را مطرح كنيد تا پدر يا برادرتان با ايشان تماس بگيرند. بگويند اگر به ازدواج فكر مي كنيد راهش اين است كه همراه خانواده تشريف بياوريد تا زمينه شناخت و تحقيق براي هر دو طرف فراهم آورند.

موضوع قفل شده است