تردید در ازدواج (نگاه خواستگارم به زنان نامحرم)

تب‌های اولیه

14 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
تردید در ازدواج (نگاه خواستگارم به زنان نامحرم)

با سلام و خسته نباشید.من یکساله که همکارم به من پیشنهاد داده و بخاطر تفاوتهایی که تو برخی مسائل مذهبی باهم داشتیم به یکسال کشید.ایشون خواستن که من جدا نشم تا تغییرلات لازم رو در خودشون ایجاد کنن.منم بخاطر علاقه م موندم.اما با تردید پیش میرفتم:Ghamgin:خلاصه خیلی اذیت شدم تا تغییر کردن(من شخصیت حساس دارم)تازه فهمیدم واقعا برای ازدواج چه چیزهایی برام مهمه یا اگه قبلا چطور رفتار میکردم درست بود و الآن کار به اینجا نمی کشید.یکی از مهمترین موضوعات این بود که من حس میکردم که مقوله نگاه رو رعایت نمی کنن.نظرش این بود که اگه نگاهی باعث تحریک بشه درست نیست و نگاهی که عامدانه ولی بدون تحریک شدن اشکال نداره.من سر این موضوع میخواستم جدابشم ایشون خواست تحقیق کنه (ما خیلی مشاوره رفتیم.بنظرم وقت تلف کردن بودچون هرکی یه نظری داشت وبنظرم باید یه مشاور مذهبی پیدا میکردم وفقط پیش ایشون میرفتیم)خلاصه آخرش میگفت کلا نباید از اول آدم نگاه کنه چون بیم این میره که به گناه میفته و درستش اینه.الآن خیلی عوض شده خیلی مسائل رو رعایت میکنه میخواد به خواستگاری من بیاد اما من میترسم.مخصوصا سر قضیه نگاه.اوایل که بحثش پیش اومده بود،میگفت که من مردهستم و اگه ششما به آقایون نگاه میکنین واسه اینه که خانمین و زنها واسه مردها مانند گلها برای شما هستن(اینا هنوز تو ذهنمه.نتونستم فراموش کنم) وقتی بیرون میریم من همه جا حواسم هست که داره نگاه میکنه یا نه.یا اون موقع خانمی که پوشش مناسبی نداشت رو (تو فیلم) عادی نگاه میکرد.اینها واسه من خیلی مهمن.شایدم تازه متوجه شدم واقعا چه جور مردی میخوام.اما الآن این موارد و رعایت میکنه و هرازگاهی ممکنه از دستش هم در بره.این شده که من میترسم رسمی کنیم و همیشه عقب انداختم و حالا شده یکسال و به خاطر این طول کشیدن ناراحتم(چون تا حالا با پسری ارتباط نداشتم)در مورد بقیه موارد میتونم بگم همه چیزیش و قبول دارم و این رو در ایشون ضعف میبینم(خودش میگه بخاطر اینکه ازدواج نکرده اینطوره(منظورش اینه که مسائل جنسی تاثیر داره و بعد ازدواج مطمئنا دیگه از دستش در نمیره) والله من که نمیفهمم)فقط میدونم دوست دارم اطمینان کامل داشته باشم.الآن که به قضیه نگاه میکنم،میبینم اگه در اوایل رابطه بودم جور دیگه ای برخورد میکردم و نمیذاشتم تا اینجا طول بکشه:Ghamgin:اما واقعا تغییر هم داشت.خودشو خیلی اصلاح کرد(یعنی یه سری مسائل رو رعایت نمیکرد همه رو گذاشت کنار)راستش اخلاق و کردار و رفتارش خیلی خوبه.با ادبه.راستگو.خیلی از مسائلی که میخوام میتونم بگم همه رو داره.من 28 ساله ایشون29ساله.راستش اما این موضوع نگرانم میکنه .بخصوص که بیرون دغدغه برام ایجاد میشه وقتی نگاش یه سمت رفت که خانم بی حجابی باشه، عمدی بوده یا نگاهش افتاده اون سمت.خلاصه حرفهای قبلیش تو گوشم هست هنوز و تردیدی که دارم.البته الآن سعی کردیم به خاطر تردیدی که دارم رابطه رو قطع کنیم که از این بیشتر کش دار نشه،تا ببینم میتونم با موضوع کنار بیام یا نه.اما از اونجایی که اخلاق خوبی داره و سعی کرد تفاوتها رو جبران کنه و بامن رو راسته و ...نمیدونم چیکار کنم.در ضمن ما چون یه طلاق تو خونه داریم، من دوست دارم انتخاب کاملا درستی داشته باشم و بعد رسمی شدن پشیمون نشم.بخصوص که اگه پیش بیاد،مادرم خیلی غصه میخورن و فکر میکنن که یکی اومد خواستگاری خصوصا با ویژگی های این آقا میگن خوبه و ترجیح میدن این اتفاق بیفته.لطفا راهنمایی کنید.یا میترسم بهم بگن که چطور از اول متوجه نشدی که حالا پشیمون شدی(از ارتباطم با این آقا فقط خواهرام خبر دارن و از اختلافات مون هم چیزی نگفتم فقط گفتم دوست دارم به یقین برسم):Ghamgin:خانواده اون آقا در جریانن

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد امین

سلام

اینکه در این زمینه دغدغه دارید و می خواهید همسری داشته باشید که از هر جهت کامل باشد خیلی خوب است؛ منتها مسئله ای که وجود دارد این است که تقریبا پیدا کردن فردیکه هیچ عیب و نقصی نداشته باشد محال است. برای همین در هر فردی باید آن نقص را در مقابل تمام خوبی هایش سنجید و بعد تصمیم گرفت.

در مورد مشکلی که گفتید هم، اگر ایشان از لحاظ های دیگر تا حدود زیادی با معیارهای شما تناسب دارد و تنها مشکلش همین مسئله بوده و الان هم مقداری تغییر کرده، به نظر من مانع جدی برای ازدواج شما نیست و می توانید با ایشان ازدواج کنید؛ به خصوص که ایشان اشتباهش را پذیرفته و ظاهر قضیه هم این است که اشتباه ایشان به خاطر جهل به مسئله بوده و حالا هم که مسئله را می داند و قبول کرده، دارد این عادت بد را ترک می کند. برای ترک کامل این عادت هم شما باید کمی در رفتار خود تغییر رویه بدهید و زیادی روی این مسئله کلیک نکنید و بنا بر اعتماد بگذارید؛ چون در این صورت نتیجه بهتری خواهید گرفت. در کنار این کارهای دیگری هم می توانید برای کمک به ایشان انجام دهید که اگر لازم بود بعدا خدمتتان عرض می کنم.

البته برای چنین ازدواجی باید به یک نکته مهم هم توجه کنید و آن اینکه اگر بنا بر ازدواج شد شما باید مشکل ایشان را مسَلّم فرض کنید؛ یعنی ایشان را با وجود چنین مشکلی به عنوان همسر قبول کنید؛ نه با فرض اینکه این مشکل در ایشان وجود ندارد تا اگر احیانا خدایی ناکرده بعدا دوباره به این حالت برگشت، ایشان برای شما غیرقابل تحمل نشود و زندگی تان را با مشکل مواجه نکند؛ چون هر چند احتمال اینکه ایشان این کار را ترک کند وجود دارد؛ اما به هر حال احتمال عدم ترک به طور صد در صد منتفی نیست و ممکن هم هست ایشان نتواند به طور کامل کنار بگذارد. البته این احتمالِ کم نه تنها در مورد ایشان بلکه در مورد هر فرد دیگری حتی آن کسی که اهل نگاه نیست هم وجود دارد؛ لذا نباید زیادی روی این احتمال کم حساس شوید؛ وگرنه باید قید ازدواج را به طور کلی بزنید؛ چون به هر حال احتمال وجود نقص یا ایجاد نقص در هر فردی وجود دارد.

نکته آخر اینکه ارتباط شما به این شکل درست نبوده و ادامه دادن آن هم به این شکل درست نیست و هر چه زودتر باید تکلیفش را مشخص کنید؛ چون خود این رابطه مشکل زیادی ایجاد می کند که از شمردن تک تک آن خود داری می کنم.

پیروز و سربلند

با سلام

ارتباط !

خب یکی از منجلاب های ارتباط همین مساله هست جدا از موارد دیگر

( قبل از شناخت عمیق و در حد قابل قبول نباید هیچ گونه وابستگی و فلان ایجاد شود)

عادت و نوعی وابستگی که بعدا اگر یه سری تفاوت هایی بود نمی تونید دست بکشید !

به نظرم هر کسی یه سری خصوصیات شخصیتی داره که تغییر عمیقش هم وقت زیاد میبره و هم اینکه سخت هست

و ازدواج به امید تغییر در شخصیت فرد زیاد جالب نباشه

شما از کجا میدانید این اقا عمیق تغییر یافته اند ؟

در کل بیشتر دقت کنید

و این اقا هم درگیر یه مساله ی بزرگی بنام چشم چرانی هستند

با سلام خدمت استاد محترم و همگی دوستان
راجع به موضوع استارتر نظری نمی دم. هر کسی خودش میدونه.
راجع به خودم میخوام بگم:
الهی صد هزار مرتبه شکر که ازدواج واجب نیست. اصلا نمی تونم با کسی که عیب اخلاقی داره ازدواج کنم.شخصا ترجیح میدم مجرد بمونم.

امین;778366 نوشت:
اینکه در این زمینه دغدغه دارید و می خواهید همسری داشته باشید که از هر جهت کامل باشد خیلی خوب است؛ منتها مسئله ای که وجود دارد این است که تقریبا پیدا کردن فردیکه هیچ عیب و نقصی نداشته باشد محال است.

یه سوال از جناب امین دارم اگه لطف کنند و پاسخ بدهند.خیلی وقته این سوال تو ذهمنه که مگر اسلام نمیگه زن باید ولایت مرد رو بپذیره. چطور میشه ولایت مردی رو پذیرفت که میدونیم عیب داره؟
و تجربه ی زندگی منو به اینجا رسونده که اگر زن مرد رو ولی خودش ندونه ،این زندگی شکیل و با شکوه نخواهد بود برای زن بخصوص.

مطمین باش بعد ازدواج نهایتا دو سه ماه شاید مواظب چشمش باشه بعد چشمش و ذهنش یاد دخترای قشنگی که دیده میفته و ازت خسته و سیر میشه به نظر من ردش کن

به زبون محلی این اقا چشم چرون تشریف دارند :ok:

اقایونی که چشم چرون تشریف دارند درست بشو نیستند این قطعی میگم که من اقایون بهتر میشناسم 99 درصدشون بعد ازدواج هم همین طور هستند و خواهند ماند

:ok: به نظر من این رابطه از همین الان قطع بشه بهتره

تا بدتر نشده

نظر من اینه خود دانید

با سلام

متاسفانه در کشور ما ناهنجاری‌های اخلاقی‌ که به خط قرمز اجتماع نزدیک است در لفافه‌ای از تعارف‌ها و ملاحظات پنهان می‌شود و حتی گاهی به طور کامل نادیده انگاشته شده و به جای واکاوی دقیق و ارائه راهکارهای علمی و مستند، راه سکوت مصلحت‌گرایانه و حتی انکار محجوبانه در پیش گرفته می‌شود. معضلی که در فرهنگ عامیانه به «چشم‌چرانی» مرسوم است هم از این اصل بری نبوده و نیست. این ضداخلاق اجتماعی آن‌قدر مذموم و نامقبول در میان عامه مردم است که اکثرا ترجیح می‌دهند حتی درباره‌اش کمتر سخن به زبان آورند و از بیخ و بن نادیده بگیرند. نادیده انگاشتن آن البته به معنای فقدانش در جامعه نیست که قضا را ببین، فراوان است شوربختانه و پرشمار مردمانی از نوجوانان و جوانان گرفته تا میانسالان و حتی پیرمردان به آن مبتلا.آماری از میزان نفوذ ضداخلاق چشم‌چرانی در میان اقشار مختلف جامعه خودمان در دست نیست اما یک مطالعه در انگلستان نشان داده مردها به‌طور میانگین روزانه 43 دقیقه از وقت خود را صرف خیره شدن به جنس مخالف می‌کنند که این میزان برابر با 259 ساعت یا تقریبا 11 روز در سال است. جمع این زمان در فاصله بین هجده تا پنجاه سالگی یک مرد می‌شود بیش از 11 ماه و 11 روز یعنی یک مرد انگلیسی در این فاصله، نزدیک یک سال از عمرش را صرف کاری کرده که در فرهنگ ما اسمش «چشم‌چرانی» است.

یک روان‌شناس،
چشم‌چرانی را یک اختلال رفتار عادتی می‌داند که بر اثر استمرار و بتدریج در انسان‌ها و بخصوص آقایان شکل می‌گیرد.

سلام.
نمیدونم واقعا دخترای جامعه ما با این توقعات سطح بالای مادی و معنوی اخرش با چه جور ادمی ازدواج میکنن.
همون اول که نمیشه از طرف خواست همه چیزش عالی باشه. این فاکتور هم مثل مسائل مالی باید با همراهی همسر حل بشه. بنده خدا 29 سالش شده و نیازهاش برطرف نشده بعد طرفش انتظار داره حتی در حد چشم هم گناهی ازش سر نزنه مطلقا. لابد اگه خدای ناکرده مبتلا به خود ارضایی باشه دیگه هیچی! همینجوری که تو این اوضاع اقتصادی مثلا خونه نداره و شما درکش می کنید و فرض رو بر این میگیرید که اگه شما کنارش باشید در اینده ان شا الله توان خرید خونه رو پیدا میکنه در مورد مسائل معنوی هم مثبت باشید. اینجا چرا درک نمی کنید و حساسیت های عجیب بروز میدین؟
خانوم شما چند درصد احتمال میدین تو این وضعیت جامعه ما جوون از این بهتر پیدا کنید؟ شما الان یه امتیاز بزرگ دارین که سنتی با هم اشنا نشدین و بدون شناخت وارد ازدواج نشدین. همینکه طرفو که همکارتونه مدتهاست میشناسین و بارها مشاوره رفتین یک شرایط عالیه. از نوشتتون معلومه اقا مشکل اخلاقی خاصی نداره . دوس دارین اینو رد کنید و یه نفر سنتی بیاد خواستگاری شما که هیچ شناختی ازش ندارین و سریعم عقدتون کنن و تازه بعد ازدواج شروع کنید به شناختنش و معلوم نیس چه چیزهای ازار دهنده ای ازش ببینید. به نظر بنده علت عمده این همه طلاق تو کشور ما اینه که دونفر که همو اصلا نمیشناسن فوری با هم ازدواج میکنن و بعد تا چی بشه! و اینکه برای داشتن دوره اشنایی که حیاتی بودنش بدیهیه مثلا یه دوره ازدواج موقت داشته باشن رو ننگشون میدونن. همون ازدواج دائم رو به اسم دوران عقد انجام میدن و جالبه که بیشتر زوجین تو همین دوران با شناخت طرفشون پشیمون میشن ولی راه برگشت ندارن. چون ازدواج دائم کردن و خلاص! بعدشم میرن سر خونه زندگیشون و دو سه سال بعدبه سلامتی با یه بچه طلاق! مشکل طلاق جامعه ما وقتی حل میشه که خونواده ها سیستمشون رو عوض کنن.
خلاصه خانوم شما در وضعیت خوبی قرار دارین با حساسیت های کودکانه راحت خرابش نکنید که بعدا پشیمونیه.
ببخشید لحنم ملایم نبود . نوشته بالا صرفا نظر بنده به عنوان یه فرد معمولی و بر اساس دانش و تجربه محدود خودم هست و ممکنه صحیح نباشه. لطفا بعد از مطالعه قبل از قبول یا رد تفکر بفرمایید .
التماس دعا

تحقیق از همسایه ها و دوستان رو واسه همین مواقع گذاشتن. بدترین چیز شک و سو ظن هست. واسطه ها می تونن برن تحقیق کنن تا زودتر از این شک رها بشید. بالاخره اگر احتمال میدید ایشون جلوی شما رعایت می کنه با این شیوه مسیله حل میشه. ضمنا غالبا الودگی به هر گناهی منشا درونی داره. یعنی شما می تونید جوانب مرتبط با چشم چرونی رو از فرد بپرسید و از باطن فرد مطلع بشید.مثلا معمولا کسانیکه اعتیاد به چشم چرانی دارن چون این ناشی از نیاز به ارضای نفس و قوه ی شهوانی هست میشه علاقه ی ایشون به موسیقی رو هم بررسی کنید یا معمولا کسی که چشمش به گناه عادت کرده خیلی اهل خوندن قران و ادعیه نیست.یا مثلا علت اینکه به شما علاقه مند شده صرفا به خاطر زیباییتون بوده یا چیز دیگه ای مد نظر ایشون بوده.بالاخره تو این مدت باید به این چیزا رسیده باشید. بگردید ببینید چطور می تونید از شخصیت فرد مطلع بشید. اگه کلیات شخصیتی ایشون مورد تایید دین و عقل هست دیگه نباید نگران بود ولی اول با هر شیوه ای به این برسید.
ضمنا ۷۰ ٪ کفویت که شامل کفویت در مسایل ضروری هست کفایت می کنه و مطمین باشید انسان کامل فقط اهل بیت بودن و بس. البته با بالا رفتن سن غالبا ادم محتاط و کمالگراتر می کنه و این منطقی هست

[="Indigo"]سلام

به نظر منم چون بقیه خصوصیاتشون رو میپسندید و فقط همین یه مورده که باهاش مشکل دارید، میشه تردید رو کنار گذاشت فقط چندتا مورد هست:

جناب امین نکته خیلی خوبی رو گفتن اینکه اگه خواستید جواب مثبت بدید با این پیش فرض باشه که این اخلاق تغییر نمیکنه. به نظرم این مورد خیلی مهمه.

درسته که اخلاق بدیه ولی میشناسم خونواده‌هایی رو که مرد خونواده اینطوریه. ولی مشکل حادی تووو زندگی ندارن. یعنی خانوم خونه با کم محلی و خودشو به اون راه زدن ردشون میکنه.

آخه این چشم چرونی هم درجه داره. اگه فقط نگاه میکنه که دیده باشه فرق میکنه با نگاه تیز و ... .

به نظرم اولی رو میشه تحمل کرد ولی اگه دومیه :Gig::Gig::Gig::Gig:[/]

برای همیشه;778381 نوشت:
با سلام خدمت استاد محترم و همگی دوستان
راجع به موضوع استارتر نظری نمی دم. هر کسی خودش میدونه.
راجع به خودم میخوام بگم:
الهی صد هزار مرتبه شکر که ازدواج واجب نیست. اصلا نمی تونم با کسی که عیب اخلاقی داره ازدواج کنم.شخصا ترجیح میدم مجرد بمونم.

یه سوال از جناب امین دارم اگه لطف کنند و پاسخ بدهند.خیلی وقته این سوال تو ذهمنه که مگر اسلام نمیگه زن باید ولایت مرد رو بپذیره. چطور میشه ولایت مردی رو پذیرفت که میدونیم عیب داره؟
و تجربه ی زندگی منو به اینجا رسونده که اگر زن مرد رو ولی خودش ندونه ،این زندگی شکیل و با شکوه نخواهد بود برای زن بخصوص.

سلام

سوال خیلی خوبیه.

نکته ای که در ولایت مرد وجود داره اینه که اولا ولایت مرد مطلق نیست و شامل همه امور زندگی نمیشه ثانیا گوش دادن به حرف مرد اون هم در حیطه ای که شرع گفته تا زمانی لازمه که حلاف شرع نباشه؛ چنانچه همین مسئله در مورد ولایت پدر بر فرزندان هم وجود داره.

البته همانطور که قبلا هم عرض کردم اولا هر نقصی قابل چشم پوشی نیست و باید بررسی بشه ثانیا شرایط فرد تعیین کننده است و اگر کسی بدونه که با فرد کم نقص تر هم می تونه ازدواج کنه باید با همون ازدواج کنه ثالثا کسی که ازدواج با چنین فردی رو می پذیره باید همیشه هوشیار باشه که تحت تاثیر رفتار نامناسب طرف قرار نگیره و تغییر نکنه و ...

mohamad313;778784 نوشت:
سلام.
نمیدونم واقعا دخترای جامعه ما با این توقعات سطح بالای مادی و معنوی اخرش با چه جور ادمی ازدواج میکنن.
همون اول که نمیشه از طرف خواست همه چیزش عالی باشه. این فاکتور هم مثل مسائل مالی باید با همراهی همسر حل بشه. بنده خدا 29 سالش شده و نیازهاش برطرف نشده بعد طرفش انتظار داره حتی در حد چشم هم گناهی ازش سر نزنه مطلقا. لابد اگه خدای ناکرده مبتلا به خود ارضایی باشه دیگه هیچی! همینجوری که تو این اوضاع اقتصادی مثلا خونه نداره و شما درکش می کنید و فرض رو بر این میگیرید که اگه شما کنارش باشید در اینده ان شا الله توان خرید خونه رو پیدا میکنه در مورد مسائل معنوی هم مثبت باشید. اینجا چرا درک نمی کنید و حساسیت های عجیب بروز میدین؟
خانوم شما چند درصد احتمال میدین تو این وضعیت جامعه ما جوون از این بهتر پیدا کنید؟ شما الان یه امتیاز بزرگ دارین که سنتی با هم اشنا نشدین و بدون شناخت وارد ازدواج نشدین. همینکه طرفو که همکارتونه مدتهاست میشناسین و بارها مشاوره رفتین یک شرایط عالیه. از نوشتتون معلومه اقا مشکل اخلاقی خاصی نداره . دوس دارین اینو رد کنید و یه نفر سنتی بیاد خواستگاری شما که هیچ شناختی ازش ندارین و سریعم عقدتون کنن و تازه بعد ازدواج شروع کنید به شناختنش و معلوم نیس چه چیزهای ازار دهنده ای ازش ببینید. به نظر بنده علت عمده این همه طلاق تو کشور ما اینه که دونفر که همو اصلا نمیشناسن فوری با هم ازدواج میکنن و بعد تا چی بشه! و اینکه برای داشتن دوره اشنایی که حیاتی بودنش بدیهیه مثلا یه دوره ازدواج موقت داشته باشن رو ننگشون میدونن. همون ازدواج دائم رو به اسم دوران عقد انجام میدن و جالبه که بیشتر زوجین تو همین دوران با شناخت طرفشون پشیمون میشن ولی راه برگشت ندارن. چون ازدواج دائم کردن و خلاص! بعدشم میرن سر خونه زندگیشون و دو سه سال بعدبه سلامتی با یه بچه طلاق! مشکل طلاق جامعه ما وقتی حل میشه که خونواده ها سیستمشون رو عوض کنن.
خلاصه خانوم شما در وضعیت خوبی قرار دارین با حساسیت های کودکانه راحت خرابش نکنید که بعدا پشیمونیه.
ببخشید لحنم ملایم نبود . نوشته بالا صرفا نظر بنده به عنوان یه فرد معمولی و بر اساس دانش و تجربه محدود خودم هست و ممکنه صحیح نباشه. لطفا بعد از مطالعه قبل از قبول یا رد تفکر بفرمایید .
التماس دعا

سلام

اصل حرف شما درسته فقط یه نکته و اون اینکه ازدواج سنتی رو نباید مساوی با ازدواج بدون شناخت گرفت. البته می دونم که منظور شما کاملا چیه و درست هم هست؛ منتها اگه حیطه به کاربردن اصطلاحات رعایت بشه بهتره. در حال حاضر ازدواج سنتی در مقابل ازدواج مدرن قرار گرفته و به یک نحوی داره این مسئله القا میشه که طرفین تنها در صورتی که با هم ارتباط داشته باشن می تونن ازدواج خوبی داشته باشن که اسمش رو هم گذاشتن ازدواج مدرن و در مقابل ازدواجی که از زیر نظر خانواده و به طور رسمی صورت بگیره رو میگن سنتی و بعد هم می گن چنین ازدواجی سرانجام خوبی نداره؛ چون طرفین شناختی از هم ندارن؛ در حالی که این حرف کاملا اشتباه است. کی گفته در ازدواج سنتی به معنای تحت نظارت خانواده بودن، نمیشه به شناخت رسید؟ اتفاقا تنها در همین صورته که میشه طرف رو شناخت. بله در ازدواج از طریق رابطه هم میشه طرف رو شناخت ولی اون شناخت قابل اعتماد نیست بر خلاف شناختی که از طریق ازدواج سنتی حاصل میشه.

لذا در کاربرد اصطلاحات بیشتر دقت کنید

امیر حسین;778799 نوشت:
تحقیق از همسایه ها و دوستان رو واسه همین مواقع گذاشتن. بدترین چیز شک و سو ظن هست. واسطه ها می تونن برن تحقیق کنن تا زودتر از این شک رها بشید. بالاخره اگر احتمال میدید ایشون جلوی شما رعایت می کنه با این شیوه مسیله حل میشه. ضمنا غالبا الودگی به هر گناهی منشا درونی داره. یعنی شما می تونید جوانب مرتبط با چشم چرونی رو از فرد بپرسید و از باطن فرد مطلع بشید.مثلا معمولا کسانیکه اعتیاد به چشم چرانی دارن چون این ناشی از نیاز به ارضای نفس و قوه ی شهوانی هست میشه علاقه ی ایشون به موسیقی رو هم بررسی کنید یا معمولا کسی که چشمش به گناه عادت کرده خیلی اهل خوندن قران و ادعیه نیست.یا مثلا علت اینکه به شما علاقه مند شده صرفا به خاطر زیباییتون بوده یا چیز دیگه ای مد نظر ایشون بوده.بالاخره تو این مدت باید به این چیزا رسیده باشید. بگردید ببینید چطور می تونید از شخصیت فرد مطلع بشید. اگه کلیات شخصیتی ایشون مورد تایید دین و عقل هست دیگه نباید نگران بود ولی اول با هر شیوه ای به این برسید.
ضمنا ۷۰ ٪ کفویت که شامل کفویت در مسایل ضروری هست کفایت می کنه و مطمین باشید انسان کامل فقط اهل بیت بودن و بس. البته با بالا رفتن سن غالبا ادم محتاط و کمالگراتر می کنه و این منطقی هست

جناب امیر حسین به نکته خوبی اشاره کردن. یکی از شیوه های اینکه بدونید عیب طرف در زندگی مشترک شما چقد تاثر گذاره اینه که در جلسات آشنایی، مستقیم یا غیر مستقیم از ایشون سوال کنید که علت اینکه شما رو انتخاب کرده چی بوده؟ اگه تنها دلیلش ظاهر شما باشه و به هیچ چیز دیگه توجهی نداشته باشه کمی خطرناکه و باید بیشتر بررسی کنید؛ اما اگه علاوه بر ظاهر موارد دیگه رو هم در نظر داشته باشه ریسکش کمتر میشه

موضوع قفل شده است