صفحه 1 از 4 123 ... آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: چرا برخلاف اصول، ما به پیامبر، امام و فقهاء و روات حدیث دسترسی کافی نداریم؟!

علاقه
    کامپیوتر و اینترنت
    نوشته
    1
    حضور
    46 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    9

پرسش چرا برخلاف اصول، ما به پیامبر، امام و فقهاء و روات حدیث دسترسی کافی نداریم؟!

سلام به همه دوستان. وقت همگی بخیر.
    1- من بخاطر یک مشکلی که داشتم، توسل کردم به اهل بیت (ع) و پس از مدتها، جواب نگرفتم. خیلی دلخور و دلشکسته شدم. لذا از روی ناراحتی، عبادات مستحبی خود اعم از رفتن به مسجد، نماز جماعت، نماز جمعه، و... را کنار گذاشتم تا زمانیکه جواب درست و قانع‌کننده‌ای از جانب اهل بیت (ع) دریافت کنم.

2- در دوران ما نه پیامبری و نه امام معصومی را درک نکرده‌ایم. از فقهای دوران غیبت امام زمان (عج) هم در حد مورد نیاز بی‌بهره‌ایم. چرا که نمی‌توانیم به ولی فقیه خود دسترسی کافی داشته باشیم و نمی‌دانیم مشکلات روحی و عقیدتی خود را به کجا انعکاس داده و جواب قانع‌کننده‌ای دریافت کنیم؟

3- ما چه گناهی کرده‌ایم که نه به پیامبر و نه به امام معصومی دسترسی نداریم و همچنین کمک مورد کفایتی از فقهاء شیعه نمی‌توانیم دریافت کنیم! درحالیکه انواع و اقسام بندگان خدا اعم از کافر و مؤمن براحتی به پیامبران و ائمه معصوم (ع) دسترسی داشته و سوالات خود را براحتی بیان کرده و جواب می‌گرفتند، ولی ما آنقدر باید توسل و گریه و زاری کنیم، التماس کنیم و بسیاری از اعمال را انجام دهیم تا شاید از سوی معصومین (ع) توجهی به ماها بشود!! نه جوابی می‌شنویم، نه خواب آنها را می‌بینیم، نه الهامی به قلوب ما می‌شود، نه پاسخگویی می‌یابیم! پس چگونه انتظار است که از لحاظ روحی و معنوی اقناع شویم و دلمان خوش باشد که داریم راه هدایت را می‌پیماییم؟
    لذا این شبهه‌های فراوانی در مغزهایمان نهفته که باعث بسیاری از انحرافات در جامعه می‌گردد.

نهایت اینکه: تا جوابی از معصومین (ع) درخصوص جواب سوالاتم، به هر صورتی که باشد، دریافت نکنم، از اهل بیت (ع) دلخور هستم و اعمالم را بخوبی انجام نمی‌دهم و مقصر همه این مسائل را اول، پیامبر (ص)، دوم، ائمه معصومین (ع) و سوم، فقهاء شیعه و روات حدیثنا می‌دانم.
    منتظر جواب می‌مانم.

والسلام علی من اتبع الهدی

ویرایش توسط مدیر ارجاع سوالات : ۱۳۹۴/۱۱/۰۴ در ساعت ۰۰:۴۵

2. صلوات ها 9

3.  

علاقه
    تحصیل ، تحقیق و پژوهش
    نوشته
    21,523
    حضور
    174 روز 19 ساعت 17 دقیقه
    دریافت
    11
    آپلود
    0
    گالری
    38
    صلوات
    58304

با نام و یاد دوست

چرا برخلاف اصول، ما به پیامبر، امام و فقهاء و روات حدیث دسترسی کافی نداریم؟!

کارشناس بحث: استاد عامل

5. صلوات ها 5

علاقه
    حب الحسین(ع)
    نوشته
    1,238
    حضور
    30 روز 19 ساعت 49 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    8
    صلوات
    4482

سلام و عرض ادب

این مساله رو میشه در چند محور بررسی کرد:

1. شرایط دعا
    برای این مطلب به تاپیک های زیر مراجعه فرمایید:

http://www.askdin.com/showthread.php?t=38194&p=498448&viewfull=1#post498 448
    http://www.askdin.com/thread38194.html
    http://www.askdin.com/thread19445.html
    http://www.askdin.com/thread29019.html
    http://www.askdin.com/thread30658.html

2. موانع استجابت دعا
    برای این مطلب نیز به تاپیک زیر مراجعه نمایید:
    http://www.askdin.com/showthread.php?t=30658&p=400874&viewfull=1#post400 874

3. عمل نکردن به عبادات مستحبی به خاطر تلافی

اجازه بدید با یک سوال شروع کنم: آیا عبادات ما نفعی برای خداوند یا ائمه داره که با انجام ندادن اونها بخواهیم به اصطلاح تلافی کنیم؟
    خداوند متعال غنی مطلق است و عبادات ما سودی برای او ندارد، چرا که:
    گر جمله كائنات كافر گردند
    بر دامن كبرياش ننشيند گرد
    از طرفی اگر ما عبادت نکنیم، از مقامات ائمه(ع) نیز کاسته نخواهد شد!
    پس عبادات ما برای چه کسی مفید است؟ جواب آن خود ما هستیم! عبادت باعث ارتقاء خود ما میشود، باعث کسب درجات معنوی ما میشود. بنابراین در ترک عبادات(حتی مستحبی) این مائیم که متضرر میشویم. و با انجام مستحبات به مقامی اینچنین خواهیم رسید:
    عَنْ أَبِى جَعْفَرٍ عليه السلام قَالَ رسول الله صلی الله عليه و آله قَالَ يَا رَبِّ مَا حَالُ الْمُؤْمِنِ عِنْدَكَ قَالَ يَا مُحَمَّدُ مَنْ أَهَانَ لِي وَلِيّاً فَقَدْ بَارَزَنِي بِالْمُحَارَبَةِ وَ أَنَا أَسْرَعُ شَيْءٍ إِلَى نُصْرَةِ أَوْلِيَائِي وَ مَا تَرَدَّدْتُ عَنْ شَيْءٍ أَنَا فَاعِلُهُ مَسَاءَتَهُ وَ إِنَّ مِنْ عِبَادِيَ الْمُؤْمِنِينَ مَنْ لَا يُصْلِحُهُ إِلَّا الْغِنَى وَ لَوْ صَرَفْتُهُ إِلَى غَيْرِ ذَلِكَ لَهَلَكَ وَ إِنَّ مِنْ عِبَادِيَ الْمُؤْمِنِينَ مَنْ لَا يُصْلِحُهُ إِلَّا الْفَقْرُ وَ لَوْ صَرَفْتُهُ إِلَى غَيْرِ حَبَّ إِلَيَّ مِمَّا افْتَرَضْتُ عَلَيْهِ وَ إِنَّهُ لَيَتَقَرَّبُ إِلَيَّ بِالنَّافِلَةِ حَتَّى أُحِبَّهُ فَإِذَا أَحْبَبْتُهُ كُنْتُ إِذاً سَمْعَهُ الَّذِي يَسْمَعُ بِهِ وَ بَصَرَهُ الَّذِي يُبْصِرُ بِهِ وَ لِسَانَهُ الَّذِي يَنْطِقُ بِهِ وَ يَدَهُ الَّتِى يَبْطِشُ بِهَا إِنْ دَعَانِى أَجَبْتُهُ وَ إِنْ سَأَلَنِى أَعْطَيْتُهُ).

امام باقر عليه السلام فرمود:
    چون پيامبر صلى الله عليه و آله را به آسمان بردند، عرض كرد: پروردگارا! حال مؤ من نزد تو چگونه است ؟
    فرمود: اى محمّد! هر كه به دوستى از دوستان من اهانت كند آشكارا به جنگ من آمده ، و من به يارى دوستانم از هر چيز شتابانترم .
    و همانا برخى از بندگان مؤ من من هستند كه جز توانگرى آنان را اصلاح نكند، و اگر به حال ديگرى او را در آورم نابود و هلاك گردد. و برخى از بندگان مؤ من من هستند كه جز فقر و ندارى آنان را اصلاح نكند. و اگر او را به حال ديگرى بگردانم هر آينه هلاك گردد.
    و هيچ بنده اى با هيچ چيز به من نزديك نشده است كه از واجبات نزد من محبوبتر باشد. همانا بنده به وسيله نوافل و مستحبات به من نزديك مى شود تا محبوب من مى گردد و همينكه محبوب گشت ، من گوش او مى شوم كه با آن مى شنود، و چشم او مى شوم كه با آن مى بيند، و زبان او مى شوم كه با آن سخن مى گويد، و دست او مى شوم كه با آن برگيرد.
    اگر مرا بخواند اجابت مى كنم ، و اگر از من بخواهد مى بخشم .
    «كافى : ج ۲، ص ۳۵۲ »

ادامه دارد...

7. صلوات ها 13

علاقه
    حب الحسین(ع)
    نوشته
    1,238
    حضور
    30 روز 19 ساعت 49 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    8
    صلوات
    4482

4. عدم دسترسی به ائمه
    ما انسانها به دلیل بعد جسمانی خود، زمانمند هستیم؛ بدین ترتیب هر کدام در دوره ای بوجود می آییم و میرویم تا دوره بعد بیایند! بالاخره گروهی زمان پیامبر(ص) را درک میکنند، برخی زمان امیر المومنین(ع) و دیگر ائمه(ع) را و به همین ترتیب تا زمان غیبت کبری که ما در این دوره واقع شدیم، در همین زمان هم امکان مشاهده امام زمان(ع) برای اوحدی از انسانها میسر است. اما نکته مهم در تمام دورانها رضایت رسول خدا(ص) و ائمه(ع) از مردمی است که در دوران آن بزرگواران زندگی میکنند، نه صرف وجود ما در آن دوران! میزان رضایت آن بزرگوران نیز انجام واجبات و مستحبات(در حد امکان) و ترک گناه و مکروهات(در حد امکان) است.

اتفاقا اجر مومنین در این دوران مضاعف است! در روایتى پیامبر گرامى اسلام به اصحابش فرمود:
    «به زودى گروهى بعد از شما مى آیند که یک نفر از آنان اجر پنجاه نفر از شما (صحابه) را دارد». اصحاب گفتند: «یا رسول الله! ما با تو در بدر و احد و حنین شرکت داشتیم و قرآن در میان ما نازل شد». پیامبر فرمود: «اگر بر شما وارد مى شد آن چه آنان تحمل مى کنند، مانند صبر آنان صبر نمى کردید».

5. خواب و الهام و ارتباط
    خواب و رویای صادقه نیز برای انسان زمانی رخ میدهد که از روح مصفائی برخوردار باشد. هر چند این موارد اصلا حجت نیستند و نشان از مقرب بودن انسان هم نیست! و تکلیف همان عمل به دانسته های نقلی و عقلی است...
    در پایان یک تذکر لازم است:
    دعای انسان هدر نمیرود!
    امام صادق(ع) فرمود: اگر دعا به نفع انسان باشد، خداوند در همان زمان مستجاب میکند. اگر بعدا به نفع انسان باشد در آینده مستجاب میکند. و اگر در دنیا به نفع انسان نباشد، خداوند در آخرت دعای شخص را مستجاب میکند.

9. صلوات ها 12

علاقه
    ورزش
    نوشته
    224
    حضور
    10 روز 6 ساعت 53 دقیقه
    دریافت
    146
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    960

ما برای اهل بیت چکار کردیم که فقط انتظار استجابت دعا داریم. اصلا چرا فقط وقتی کارمون گیره دست به دامن خدا و اهل بیت میشیم. خود خدا هم امثال ماهایی که وقتی کشتیمون داره غرق میشه خودمون رو بهش نزدیک می کنیم و وقتی به ساحل میرسیم فراموشش می کنیم رو طبق ایه قران نمی پسنده.
    همون زمان هم ایمه فقط در دسترس مردم شهر خودشون بودن و دیگران اگر مایل به درکشون بودن باید سختی سفر لقای دوست رو بر جان می خریدن. ما اولا اهل بیت رو داریم و معتقدیم زندن و جواب و حاجت ما رو میدن. دین کامل هم در اختیاره و علما هم مدرس های اون که باز در دسترسن. اگر مشکل تامین حاجت هست که همون زمان هم ایمه با فضلی که داشتن ولی خیلی ها رو که شایستگی نداشتن رو به منزلشون هم راه نمی دادن چه برسه به تامین حاجت. الانم اگه واقعا می خوایم این خلا پر بشه و خودمون رو شایسته ی حضور در محضر دوست می دونیم امام زمان رو دریابیم که ایشون در ارزوی دیدار امثال ماست تا همچین نیازی در ما شعله ور بشه و به سمتشون بریم. اونوقت امام حاجت توی دل شما رو که حل می کنه که هیچ حتی به دیدارمون میان و حوایجی که در دل نداریم ولی به صلاحمون هست رو هم براورده می کنن. صد البته که اون ها صبر نمی کنن تا حتما ببینیمشون تا کراماتشون نصیبمون بشه و اگر الان هر چی داریم و خواهیم داشت ( مسلمون و غیر مسلمون) هم به سبب دعای اونهاست. ولی به نظرم دید صرفا استفاده کردن از ایمه به سود منافع شخصیمون خیلی کوته نگری به محضرشونه

11. صلوات ها 4

نوشته
    3,077
    حضور
    81 روز 15 ساعت 32 دقیقه
    دریافت
    2
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    3766

نقل قول نوشته اصلی توسط hassanbidar نمایش پست ها

سلام به همه دوستان. وقت همگی بخیر.
    سلام علیکم
    1- من بخاطر یک مشکلی که داشتم، توسل کردم به اهل بیت (ع) و پس از مدتها، جواب نگرفتم. خیلی دلخور و دلشکسته شدم. لذا از روی ناراحتی، عبادات مستحبی خود اعم از رفتن به مسجد، نماز جماعت، نماز جمعه، و... را کنار گذاشتم تا زمانیکه جواب درست و قانع‌کننده‌ای از جانب اهل بیت (ع) دریافت کنم.
    خداوند میفرماید اگر میخواست به هر نفسی هدایتش را میداد. شما اگر قرار است از کسی دلخور باشید ابتدا از خدا دلخور باشید.
    دنیا همین است از ابتدا تا انتهایش سختی است مگر اینکه در خود و اندیشه تان تغییر ایجاد کنی.
    میدانید افرادی یک عمر زار میزنند اما خدا جوابشان را نمیدهد باید به ان نقطه برسید که راه دشوار است و باید متواضع بود.
    2- در دوران ما نه پیامبری و نه امام معصومی را درک نکرده‌ایم. از فقهای دوران غیبت امام زمان (عج) هم در حد مورد نیاز بی‌بهره‌ایم. چرا که نمی‌توانیم به ولی فقیه خود دسترسی کافی داشته باشیم و نمی‌دانیم مشکلات روحی و عقیدتی خود را به کجا انعکاس داده و جواب قانع‌کننده‌ای دریافت کنیم؟
    مگر چه اندازه راهنمایی لازم است. ایا کافی نبود هزاران پیامبر و وصی جانشان را دادند تا حقیقت زنده بماند. ایا خون حسین کافی نبود تا از یزیدیان و معاویه فاصله بگیرید؟ ایا خون امیرالمومنین کافی نبود تا از خوارج و ... فاصله بگیرید؟ ایا شهادت صدیقه طاهره کافی نبود تا منافقان شناخته شوند؟ کجاست قبر دخت نبی؟ ایا کافی نبود شکنجه شدن و آزار و اذیت ائمه تا شیعه زنده بماند؟ آیا زحمات شیعیان و علما و محبین اهل بیت کافی نبود تا شما نماز و وضویت شیعی باشد؟ این همه معارف به دست شما رسید هر چند با اختلافات اما مگر مومنین چه قدر باید خون بدهند تا شما راضی شوید؟
    3- ما چه گناهی کرده‌ایم که نه به پیامبر و نه به امام معصومی دسترسی نداریم و همچنین کمک مورد کفایتی از فقهاء شیعه نمی‌توانیم دریافت کنیم! درحالیکه انواع و اقسام بندگان خدا اعم از کافر و مؤمن براحتی به پیامبران و ائمه معصوم (ع) دسترسی داشته و سوالات خود را براحتی بیان کرده و جواب می‌گرفتند، ولی ما آنقدر باید توسل و گریه و زاری کنیم، التماس کنیم و بسیاری از اعمال را انجام دهیم تا شاید از سوی معصومین (ع) توجهی به ماها بشود!! نه جوابی می‌شنویم، نه خواب آنها را می‌بینیم، نه الهامی به قلوب ما می‌شود، نه پاسخگویی می‌یابیم! پس چگونه انتظار است که از لحاظ روحی و معنوی اقناع شویم و دلمان خوش باشد که داریم راه هدایت را می‌پیماییم؟
    لذا این شبهه‌های فراوانی در مغزهایمان نهفته که باعث بسیاری از انحرافات در جامعه می‌گردد.
    عزیزم ان قدر ابولهب ها و ابوجهل ها بودند که معجزات را به عینه دیدند اما تکذیب کردند؟
    چرا فکر میکنید استحقاق دیدن انها را دارید؟ چرا فکر نمیکنید که شاید اگر در ان دوران بودید بدتر بود؟ چه قدر به فکر جان امام هستید؟
    عده ای از بنی اسرائیل به دنبال حکم جنگ بودند اما وقتی حکم امد کم اوردند.
    چه قدر از انبیا به دست بنی اسرائیل کشته شدند؟ شما تضمین جان ولی خدا را میکنید؟
    خداوند میفرماید از چیزهایی سوال نکنید که اگر پاسخ داده شود ناراحت بشوید...
    نهایت اینکه: تا جوابی از معصومین (ع) درخصوص جواب سوالاتم، به هر صورتی که باشد، دریافت نکنم، از اهل بیت (ع) دلخور هستم و اعمالم را بخوبی انجام نمی‌دهم و مقصر همه این مسائل را اول، پیامبر (ص)، دوم، ائمه معصومین (ع) و سوم، فقهاء شیعه و روات حدیثنا می‌دانم.
    منتظر جواب می‌مانم.

والسلام علی من اتبع الهدی
    تا دنیا دنیا بود انانکه بر حق بودند سختی کشیدند نه اینکه ارامش نداشته باشند داشتند اما سرشان هم رفت.
    ببخشید اگر میان نوشتارتان نوشتم.

13. صلوات

نوشته
    3,077
    حضور
    81 روز 15 ساعت 32 دقیقه
    دریافت
    2
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    3766

دنیا چو حباب است ولکن چه حباب، نه بر سر آب، بلکه بر روی سراب
    آن هم چه سرابی که به بینند به خواب، آن خواب چه خواب؟ خواب بد مست خراب

15. صلوات ها 2

علاقه
    تحقیق و مطالعه
    نوشته
    37
    حضور
    2 روز 11 ساعت 27 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    156

سلام و عرض ادب.

ببینید استاد عامل شرایط دعا و .... اینا همش بهونه است.
    من نه حدیثی دیدم نه روایتی شنیدم که بگن کسی در زمانی که ائمه در قید حیات بودند ، رفته باشه در خونه ایشان و دست خالی برگشته باشه. ( من باب شرایط دعا و سایر موارد )

خواهشاً واقع بین باشید ، من خودم مشهدی هستم تا حرم امام رضا (ع) 10 تا 15 دقیقه بیشتر فاصله ندارم ولی چی بشه که برم حرم ؟
    امام چرا باید همچین ذهنیتی برای من همسایه ایجاد کنه که اینجوری از امام زده بشم ؟

فکر میکنید من بدم میاد برم حرم پیش امامم درد و دل کنم و ازش کمک بخوام ؟
    فکر میکنید من بدم میاد یک تکیه گاه داشته باشم که به معنای واقعی کلمه بتونم روش حساب کنم ؟

و اما ماجرایی که خودم شاهدش بودم :
    در ایام عید نوروز بود ، یکی از عزیزان حاجتی داشتند که واقعاً براشون مهم بود و میتونست کمک شایانی در تغییر مسیر زندگی ایشون ایجاد کنه.
    خودم همراه این فرد هوای سرد و شب و نصف شب میرفتیم حرم. تا نماز صبح به دعا و زیارت مشغول بودیم و منم برای حل مشکل ایشون دعا میکردم.
    آخرش هم به حاجتش نرسید و به امام فحش داد. حق داشت.
    امام حق همسایگی رو به جا نیاورد.
    امام ندید اگر این آقا با فرد مورد نظر ازدواج نکنه میوفته تو منجلاب گناه ( که خدا رو شکر تا جایی که اطلاع دارم توی گناه افتاده و ... )
    حتماً میخواید بگید مصلحت این بوده و امام لطف کردند که حاجت ندادند چون شاید بدتر سرش میومد.
    خب اگر اینجوریه که چه کاریه متوسل بشیم ؟ میذاریم چرخ روزگار بچرخه و هر چه آید خوش آید.
    ائمه و دعا واسه چیه ؟

کلمه به کلمه حرفای استاتر حرف منم بود و میخواستم یک روزی تایپکش رو بزنم ولی دیدم فایده ای نداره ، چون فقط با یک سری جواب های کلیشه ای برخورد میکنم.

شایدم همه سرکاریم
    ویرایش توسط رجبعلی : ۱۳۹۴/۱۱/۰۶ در ساعت ۲۱:۴۶

17. صلوات

نوشته
    2,900
    حضور
    21 روز 10 ساعت 50 دقیقه
    دریافت
    11
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    8431

سلام

لطفا يك طرفه قضاوت نكنيد !

مگر كم هستند كسانيكه با همين توسل و دعا حاجاتشان را گرفته وبه راه راست هدايت شده اند !

مگر همان ناصر خسرو قبادياني و همچنين يكي از افراد فاميل خودمان در 40 سالگي تحت تاثير خوابي كه ديدند از خواب چهل ساله بيدار نشدند واز منجلاب فساد آزاد نگشتند ؟!

پس بنص : ان تتقوا الله يجعل لكم فرقانا : اگر حقيقتا انسان دنبال حق باشد و تلاش درستي بكند قطعا خداي سبحان دستش را خواهد گرفت .

19. صلوات ها 3

علاقه
    خـــــــــــــــــــــــــــــــــدا
    نوشته
    1,401
    حضور
    77 روز 2 ساعت 12 دقیقه
    دریافت
    8
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    6569

نقل قول نوشته اصلی توسط hassanbidar نمایش پست ها
    ما چه گناهی کرده‌ایم که نه به پیامبر و نه به امام معصومی دسترسی نداریم و همچنین کمک مورد کفایتی از فقهاء شیعه نمی‌توانیم دریافت کنیم! درحالیکه انواع و اقسام بندگان خدا اعم از کافر و مؤمن براحتی به پیامبران و ائمه معصوم (ع) دسترسی داشته و سوالات خود را براحتی بیان کرده و جواب می‌گرفتند، ولی ما آنقدر باید توسل و گریه و زاری کنیم، التماس کنیم و بسیاری از اعمال را انجام دهیم تا شاید از سوی معصومین (ع) توجهی به ماها بشود!! نه جوابی می‌شنویم، نه خواب آنها را می‌بینیم، نه الهامی به قلوب ما می‌شود، نه پاسخگویی می‌یابیم! پس چگونه انتظار است که از لحاظ روحی و معنوی اقناع شویم و دلمان خوش باشد که داریم راه هدایت را می‌پیماییم؟
    منم همیشه این سوالو از خودم می پرسم چرا ما باید تو دورانی باشیم که تنها افراد خاص میتونن درک کنن محضر امام زمان رو
    درحالیکه در زمان پیامبر و ائمه اطهار (ع) حتی بدترین افراد هم این سعادت رو داشتن!!!

نقل قول نوشته اصلی توسط عامل نمایش پست ها
    ما انسانها به دلیل بعد جسمانی خود، زمانمند هستیم؛ بدین ترتیب هر کدام در دوره ای بوجود می آییم و میرویم تا دوره بعد بیایند! بالاخره گروهی زمان پیامبر(ص) را درک میکنند، برخی زمان امیر المومنین(ع) و دیگر ائمه(ع) را و به همین ترتیب تا زمان غیبت کبری که ما در این دوره واقع شدیم، در همین زمان هم امکان مشاهده امام زمان(ع) برای اوحدی از انسانها میسر است. اما نکته مهم در تمام دورانها رضایت رسول خدا(ص) و ائمه(ع) از مردمی است که در دوران آن بزرگواران زندگی میکنند، نه صرف وجود ما در آن دوران! میزان رضایت آن بزرگوران نیز انجام واجبات و مستحبات(در حد امکان) و ترک گناه و مکروهات(در حد امکان) است.
    به نظرتون اینها توجیه نیست ؟؟؟به نظرتون ما محروم نشدیم از دیدار؟؟؟ اون هم به گناه مردم یه زمان دیگه
    جرمشو اونا مرتکب شدن، حبسشو ما می کشیم!!
    تو بعضی روایات و احادیث هست که مثلا فردی با شنیع ترین گناهان به محضر پیامبر (ص)و ائمه رسیده و خدا به واسطه اونها بخشیده فرد رو

در حالیکه زمان ما حتی ادمای پاک و مومن واقعی هم امیدی به دیدار ندارن
    امثال من که دیگه باید توی خلوت و تنهایی درددل کنن با آقا و حتی از شنیده شدنش هم مطمئن نیستن
    (البته این حرف به معنای انکار وجود مبارکشون نیست منظورم نشنیده گرفتن حرفامون به سبب گناهامونه)
    که اگر شنیده میشد حتما عنایتی م درکار بود !!!

به قول آیت الله بهجت

اين همه لاف زن و مدعي اهل ظهور
    پس چرا يار نيامد كه نثارش باشيم
    سالها منتظر سيصد و اندي مرد است
    آنقدر مرد نبوديم كه يارش باشيم
    اگر آمد ، خبر رفتن ما را بدهید
    به گمانم که بنا نیست کنارش باشیم
    ویرایش توسط ترگل : ۱۳۹۴/۱۱/۰۷ در ساعت ۰۷:۴۸

Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ و اُفــوِّضُ أمری إلَی الله إنّ ✿الله✿ بصیــــــــرٌ بالعباد Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ
    {。^◕‿◕^。}

21. صلوات

صفحه 1 از 4 123 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع رو مطالعه کرده اند از ۱۳۹۶/۰۵/۲۷, ۰۱:۴۳ : 0

هیچ کاربری در لیست وجود ندارد.

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری