شما تا چه اندازه با طرح مبارزه! با بد حجابی موافقید؟

تب‌های اولیه

71 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
شما تا چه اندازه با طرح مبارزه! با بد حجابی موافقید؟

به نظر شما ایا این راه درسته؟پیشنهاد بدهید

[="Purple"][="Blue"]سلام با تشکر از شما بابت بحث
این جملات در همین راستا از حضرت آیت الله العظمی مکارم شیرازی هست[/]

آیت الله مکارم شیرازی، نهی از منکر را به معنی برخورد خشن ندانست و افزود: این کار باید از طریق صحیح و مؤدبانه و در عین حال جدی و محکم انجام شود.

آیت الله ناصر مکارم شیرازی قبل از ظهر چهارشنبه درجلسه درس اخلاق خود که در مسجد اعظم قم برگزار شد گفت: آنچه در قالب عفاف و حجاب مطرح شده ‌است به مراتب وسیع‌تر از از حجاب است و تمام مفاسد اخلاقی را در بر می‌گیرد.

وی بر برخورد مؤدبانه اما محکم و جدی با متخلفین تأکید کرد و گفت: نهی از منکر به معنی برخورد خشونت آمیز نیست.

مکارم شیرازی گفت: افرادی که نیاز به برخورد دارند تعداد اندکی هستند که کار در این زمینه به معنی خشونت نیست بلکه پیگیری عفاف و حجاب است.

[/]
[="Red"]منبع[/]

بهترین و بالاترین حجاب , حجاب نفس توست .

امر به معروف و نهی از منکر در راه خدا بصورت عقلانی و انسانی با نشان دادن حسن این عمل و متانت جایز
و تا زمانیکه عمل به دستور کلام خدا و قران باشد مشکلی نداشته و نخواهد داشت .
اما اگر طریقه امر و نهی به حجاب! و شکل حجاب ازین مسیر و کلام خدا خارج بشه
خودش یکجور سرکشی و سرپیچی از فرمان خداست و مستحق عذاب خدا !

خدای خالق و صاحب

-----------------
ما سالها در جنگ و تحریم بودیم ! بخش فرهنگ ما توسط افراد سلطه طلب و فارغ از درد مردمه جنگزده اداره و آلوده شد! لباسهای سنتی و بومی و رسمی مردم ایران و فرمهایی که خود تقریبا حکم چادر داشتند رو از دور خارج کردند و به جای اون انواع و اقسام مدلهای به اصطلاح روز عربی و اروپایی مد شد و اگر چنین نمی شد الان مشکل حجاب و رفع نیاز ظاهری مردم رو نداشتیم .

گُلِ وجود آدمی به خاک اصالت وابسته است

و ادمی که ریشه در اصالت نداره همانند گُلی که از گِل دور شده بزودی پژمرده, بد رنگ و نابود خواهد شد .
گل های محمدی رو با آب حلال قرآنی اب بدیم ! تا گلاب ناب! اگر نه گلاب این گل بوی گِل هم نمیده چه برسه به گُل ! اونوقت مجبوریم عطر یا اب قاطی این گلاب کنیم .

گناه پشت گناه
--------------------

خلاصه که قرآن و قرآن و قرآن

در برابر مبارزه با جریان هدفمند بی حجابی به نظر می آید علاوه بر مبارزه آشکار و علنی چه در قالب امر به معروف و نهی از منکر و چه در قالب رفتارهای پلیسی، نیاز هست که مدهای جدید لباس که مطابق رفتار دینی بوده و جنبه پوششی و در عین حال زیبایی و راحتی را داشته باشند، به بازار عرضه شوند تا قدرت انتخاب برای افراد بیشتر شده و گزینه ای فرا روی شخص برای برگزیدن هم باشد. به اضافه اینکه، نمایش دخترکانی که کم سن بوده یعنی به سن بلوغ نرسیده باشند در قالب لباس های زیبا و در عین حال انواع حالات حجاب( محجبه بودن) ، می تواند در مکان هایی مانند نمایشگاه کتاب یا اماکنی که در زمانی جمعیت معتنابهی را در خود جا دهند،و دختران بی حجاب هم حضور دارند، زیبایی حجاب را در سیمای دخترکان کودکی که خود زیبایند را به تصویر بکشد و تماشاگر را تشویق به حجاب و به نحوی او را علاقه مند به انواع پوششهای حجاب مند نماید. برای همین منظور چه نیک می نماید که در چنین اماکنی افراد، دختران 4 تا 6 ساله خود را با حجابهای متفاوت، به میان جمعیت که افراد بی حجاب هم خود را در آنجا به نمایش گذاشته اند بیاورد، تا بیننده از دیدن گونه های مختلف حجاب کودکان، تفاوت حجاب های مختلف با بی حجابی را ملموس تر ببیند. این که گفته می شود کودکان نه بزرگسالان ، به آن دلیل است که معمولا بزرگسالان محجبه، چنین چیزی را نمی پذیرند و سعی می کنند مورد توجه قرار نگیرند و علاوه بر آن از آن جا که این کار به نحوی کار روانی است و روی مذاق افراد تاثیر مستقیم می گذارد ضمن تشویق افرادی که میانه ای شاید با حجاب های معمول نداشته باشند به محجبه بودن و داشتن پوشش اسلامی که از کودکان الگو گرفته است،در واقع نوعی علاقه به حجاب را در میان افراد بیننده که بر گرفته از علاقه به کودک محجبه زیبارو است را نیز پدید می آورد .

کاش جامعه ما بی حجاب بود نه بد حجاب

[="Teal"][="Comic Sans MS"]کاملا مخالف[/][="Red"][/]

گمنام;25777 نوشت:

یا زنگی زنگ
یا رومی روم

به نظر من بی حجابی نوعی عقیده است ولی بد حجابی نوعی اعتراض

من شرمنده ام که دارم اینو میگم اما به نظر من
این طرح جدید به شدت چهره دین رو خراب میکنه
این نشون میده ما کم اوردیم و به زور متوسل شدیم
بوجه فرهنگیه مملکت چی میشه!خیلی دوست دارم
بدونم سازمان تبلیغات اسلامی داره چه....میکنه؟؟؟
من که چیزی ندیدم !!!مگه یکی دوتان که بگیرن و ببندن؟
اصلا گیریم که یه پوشش موقت ایجاد کردن بعد چی؟
واقعا مسولین درک نمیکنن!!! اب از سر چشمه خرابه!
وقتی صدا و سیما اینطوری گند زده چه انتظاری از
شبکه های ماهواره ای دارید که با یه سریال فاسد ویکتوریا
ایران رو بگیره!اینان که خراب میکنه اگه راست میگید و دلتون
میسوزه اینارو مدیریت کنید!موضوع همه سریال های تلوزیون
شده همین مسایل!مگه میشه این مدل ها رو نشون بدید
و خراب نکنید!ریشه ای باید برخورد بشه!باید هر روز یک همایش
درباره حجاب برگذار بشه؟؟کو؟مسخره کردن خودشون رو با این
سیاست گذاری!!شما نه میتونید کسی رو به زور با حجاب کنید
و نه میکنید!!اینطوری فقط خودمون رو مضحکه میکنیم!!
یه سر به سینما ها بزنید؟همه موضوع ها برمیگرده به دوست دخترو
پسر!با اون نوع حجاب!فیلم رویای خیس رو دیدید؟....
اینا الگوی جوونا هستن و توی اتاق اکثر همین جوونا عکس همین بازیگراست
ای کاش یه ادم با سواد میذاشتن برای تبلیغات اسلامی!!!
دلم برای اسلام عزیز میسوزه دارن نابودش میکنن!دارن مردم رو متنفر
میکنن!!!یه مساله دیگه افرادیه که برای امر به معروف(توفیق اجباری موقت)
گذاشتن!دوره پیش شبکه های ماهواره به اندازه کافی تحقیرمون کردن!
این اصلا اصلا اصلا ارشاد نیست!بسیجم که قربونش برم ....
خلاصه این که این راهش نیست اینطوری بدتر میشه که بهتر نیست
اصلا اگه یه توریست بیاد ایران این وضع رو ببینه چی میگه؟اسلام میمونه؟
دارن تیشه به ریشه اسلام میزنن!اگه کم بودن اره اما اکثریت بد حجابن!
باید کار فرهنگی کرد!کار تبلیغاتی کرد!روی مدارس روی دانشگاها و...
نه به این شکل فعلی!قدم اول هم صدا و سیمای بالا شهری ها باید ور داره!
اب از سره چشمه بد جوری خرابه!!! اتش برای روشن شدن هوا گرما وسوخت
میخواد وقتی این سه تا باشه اتش روشن میشه چه بخوایم چه نخوایم!
بمب اتم منفجر میشه چه انشتین بخواد چه نخواد!!!
هر چیزی عاملی داره برید دنبال عامل بگردید !و عامل رو حذف کنید!
فکر خاموش کردن اتیش نباشید عوامل اتیش رو حذف کنید تا نگران اتیش
نباشید!

گمنام;25777 نوشت:

سلام
چی فرمودید !!!
اگه به سیدضیا نگفتم.

با سلام وتشکر

در موضوعات اساسی نمیتوان راهی بجز راه ثقلین را انتخاب کرد.در مساله مهمی مثل حجاب وعفاف و.... نه افراط و نه تفریط مقبول شارع نیست.

باید افراد بطرق مشروع ارضا شوند تا ناهنجاری پیش نیاید ، ضمن اینکه حدود را رعایت کنند .

هرچند که نمیتوان همگان را راضی کرد اما باید در پی رفاه نسبی و لذت متعارف زندگی افراد بود .

ابتدا باید خواسته افراد بد حجاب بررسی شود و با برنامه ریزی به نیاز های آنان پاسخ داد .

اگر مراکزی برای اطفاء شهوت افراد وجود داشت اینجانب به همه افراد بد حجابی که برمیخوردم تذکر میدادم که حجابتان را رعایت کنید وجامعه را خراب نکنید چون اگر مشکلی دارید قبلا راه حلش مهیا شده است.

بعبارت ساده تر فقط نمیتوان نهی از منکر کرد بلکه باید امر به معروف (آماده سازی جهت رفع معضلات) ابتدای حل مشکلات باشد سپس نهی از منکر .

پيام;25783 نوشت:
ما کم اوردیم و به زور متوسل شدیم

سلام، ما همیشه به زور متوسل می شیم ، اینم روش !!! این که مقوله جدیدی نیست......

من كاملا با اين روش مخالفم وقتي براي حجاب فرهنگسازي نميكنيد چه انتظاري داريد كه ديگران مطابق ميل شما رفتار كنند!!!

چرا مراكز دولتي از پذيرش افراد بد حجاب خودداري نميكند؟؟؟

چرا اتحاديه صنف پوتيك و لباس فروشان از توليد لباسهاي نامناسب و زننده جلوگيري نميكند؟؟؟

چرا صدا و سيما اكثرا چهره هاي موفق و مرفه و ماندگار را در پوشش مانتو نشان ميدهد و خانواده هاي ناموفق كه مشكلاتي اعم از اعتياد ، فقر و.. دارند را در پوشش چادر نشان ميدهد؟؟

چرا مغازه داران پشت درب مغازه هايشان نمي نويسند ورود افراد بي حجاب ممنوع؟؟؟

به راستي چرا؟؟؟؟

و

از همه مهمتر من و شما چه كار كرده ايم ؟؟؟

اگر يادتان باشد سال گذشته بيماري مسري با نام آنفلانزا نوعa در ايران شايع شد چقدر تبليغ ؟؟!!! چقدر هشدار؟؟!! هم در صدا و سيما هم در مراكز دولتي ، هم در سطح شهر هم در مدارس و..... انجام شد.

آيا بد حجابي به اندازه ي اين بيماري مسري نيست؟؟؟!!!

ستايش;25845 نوشت:

چرا مغازه داران پشت درب مغازه هايشان نمي نويسند ورود افراد بي حجاب ممنوع؟؟؟

خب اغلب مردم نمی دونن (یا اینکه نمی خوان بدونن) که حجاب یعنی چه و حد آن چقدر هست، در شهر ما یک فروشگاه روی درب مغازه ش زده بود که از دادن خدمات به افراد بدحجاب معذوریم !!!! من دقت کردم که ببینم فروشنده حجابش چی هست ، دیدم که یک خانم با مانتو و روسری بود که موهاش هم بیرون بود ، حالا خدا می دونه که از نظر ایشون حجاب چه معنیی داشته و داره !!!!!!

با نظر آقا كاوه موافقم اما نمي توان براي مبارزه با بي حجابي ديگران فرزند خود را بي حجاب كرد بايد توجه داشت كه توصيه به نمايش دختران 6 ساله با حجاب (خصوصا اگر اينكار مكرر انجام شود) چه تأثيري در ديگران و چه تأثير بيشتري در همان دختران بيچاره دارد بايد به فكر معالجه ريشه اي اين مشكل بود كه اين درمان مطمئنا از صدا و سيما آغاز مي شود

من با مبارزه با بدحجابی مخالف نیستم ولی با این سبک مبارزه مخالفم !
ببینید فکر کنید همین امروز دولت اعلام کنه مثلاً برای یک هفته حجاب آزاد باشه ببینیم اوضاع چطور میشه؟ یک هفته هر کسی خواست حجاب داشته باشه و هر کسی نخواست حجاب نداشته باشه. اون وقت کاملاً متوجه میشیم که به جز یکی دو شهر بزرگ مثل تهران و اصفهان و شیراز و .. اکثر زنان حجاب خودشون رو بر نمی دارند.
یعنی مثل سابق!
تقریباً مطمئنم یه همچین اتفاقی میفته حالا باید نگاه کرد که مثلاً یک دختر چه مشکل یا دغدغه ای داره که نه کامل حجاب رعایت میکنه و نه کاملاً بدون حجاب میشه.
ممکنه پدر یا مادر یا حتی برادر بهش این اجازه رو نده که با این امر مخالف هستم ، یعنی اگر اون دختر آدم منطقی باشه پدر و دختر نمی تونن به اون به اجبار حجاب رو تحمیل کنند !
پس واقعاً باید رفت دنبال ریشه ی این بحث ها که من فکر می کنم عدم نظارت پدر (تاکید روی پدر) و عدم تعریف درست حجاب هست.
چرا؟
معمولاً دخترهایی که برادر (به خصوص بزرگتر یا نهایتاً 2 سال کوچکتر از خود) دارند، حجابشون نسبت به سایر دخترها بهتره (این یه اصل همیشگی نیست) چون معمولاً پدران کمتر به خاطر بدحجابی دخترانشان در مقابل دوستانشان احساس خجالت می کنند اما در بیشتر موارد برای یک پسر بسیار سخت و خجالت آوره که خواهرش بد حجاب باشه !!!
مسأله ی بعدی به نظرم مشکل از نظام آموزشی هست !
چرا ما که 12 اردیبهشت میرسه این همه عکس و تصاویر و ترانه هایی برای شهید مطهری رو پخش می کنن اما توی مدارس دخترانه یه بخشی به توضیح حجاب داده نمیشه ؟ چرا مسأله ی حجاب شهید مطهری که واقعاً کتاب جالبی هست برای دختران مسلمان تدریس نمیشه ؟ همینطور باید کتاب اخلاق جنسی برای پسران ..
من این مورد دوم رو خیلی موثر می دونم به خاطر اینکه خیلی از کسایی که تا حدودی بدحجاب هستن (نه خیلی شدید) هم نماز میخونن و هم روزه میگرن و ... اینا فقط و فقط به خاطر عدم تعریف درست حجاب هست .
به نظر من جامعه شناسان مسلمان و متعهد کشورمون باید بگردن دنبال ریشه ی این کار و این فارغ از هرگونه گرایش سیاسی همه باید برای داشتن جامعه ای سالم تلاش کنیم.

فرمایش همگی کاملا درسته!کاش میشد کاری کرد
که بتونیم حرفامون رو به مقامات بالا بگیم و حتی راهکار
بدیم اکثریت شما باسواد و جوان هستید و راهکارهای
واقعا خوبی دارید!میبینید که همه با این روش مخالفیم
پس کی داره این سیاست گذاری غلط رو میکنه!
به جرات میگم اگه ده نفر از بچه های همین سایت بوجه
تبلیغات داشتن خیلی بهتر اینایی که الان دارن به اسم
تبلیغات و ارشاد تیشه به ریشه همه چی میزنن کار
میکردن!از مسول سایت خواهش میکنم بستری رو فراهم
کنن که نظرات و پیشنهادات بچه های سایت به گوش
مسولین برسه!شما که مومن و مذهبی هستید و به
قول معروف از خودمونید مخالفید!حتی یک موافق هم با این
طرح نبود!چه برسه به مخالفا و خود بد حجابا!
این راهش نیست...از مسول سایت خواهش میکنم پیگیری کنن!

با سلام

پيام;25783 نوشت:
به شدت چهره دین رو خراب میکن

کو گوش شنوا
پيام;25783 نوشت:
خیلی دوست دارم
بدونم سازمان تبلیغات اسلامی داره چه....میکنه؟؟؟

اختیار دارید،تا آنجا که من می دانم بیشتر این سایت اعتقاد دارند که ایران مدینه ی فاضله است
پيام;25783 نوشت:
وقتی صدا و سیما اینطوری گند زده چه انتظاری از
شبکه های ماهواره ای داری

باز هم اختیار دارید،طبق گفته ی مسئولین،ما یکی از بهترین صدا و سیما ها هستیم.بعید هم می دانم مدیران سایت با این حرف موافق باشند
پيام;25783 نوشت:
یه سر به سینما ها بزنید؟همه موضوع ها برمیگرده به دوست دخترو
پسر!با اون نوع حجاب!فیلم رویای خیس رو دیدید؟....
اینا الگوی جوونا هستن و توی اتاق اکثر همین جوونا عکس همین بازیگراست

یاد یک شعر از پروین افتادم
[="royalblue"]گفت باید حد زند هشیارمردم،مست را
گفت: هشیاری بیار،این جا کسی هشیار نیست
[/]
پيام;25783 نوشت:
دلم برای اسلام عزیز میسوزه دارن نابودش میکنن!دارن مردم رو متنفر
میکنن!!

این را نفرمایید،جمهوری اسلامی دارد اسلام ناب محمدی را نشان جهانیان می دهد،همه ی مردم راضی،خرم،..
پيام;25783 نوشت:
بسیجم که قربونش برم ....

ماشاالله،شما چه جرئتی دارید،ندیده بودم کسی در این سایت از بسیج بد بگوید..
پيام;25783 نوشت:
اگه یه توریست بیاد ایران این وضع رو ببینه چی میگه؟

من این را از یکی از مسئولین پرسیدم،جواب روشن و واضحی به من داد،فرمودند: مشکل خودشان است
پيام;25783 نوشت:
اگه کم بودن اره اما اکثریت بد حجابن!

ولی این جا را قبول ندارم!ما این همه اقلیت های مذهبی داریم،باید آن هارا بکشیم؟یا بهتر است با رفتارمان اسلام واقعی را نشانشان دهیم؟
پيام;25783 نوشت:
روی دانشگاها و...

خیالتان از دانشگاه ها راحت باشد،استادان خوب دارند با بچه ها کار می کنند..
پيام;25783 نوشت:
هر چیزی عاملی داره برید دنبال عامل بگردید !و عامل رو حذف کنید!

تجربه به ایشان نشان داده است که پاک کردن صورت مسئله راحت تر از حل مسئله است!!

جناب محب الاولیا بسیار بسیار ممنونم
کلی بهم انرزی دادید.طنزتون خیلی جالب بود
ممنون که وقت گذاشتید

قرآن, قرآن, قرآن

اونچیزی که در قران ذکر شده و ما به اسم چادر میشناسیم
همون مقنعه بلند یا شنل کوتاهه که اصلا هم به شکل این چادر ها نیست .
مقنعه بلند لباسی سنتی و زینتی اعراب اون زمان !
و شنل کوتاه لباس ایرانی که حتی قبل از اسلام در ایران رایج بوده !!!

بیرون بودن چهار تا تار موی طبیعی به عمد یا غیر عمد هیچ خللی تو سیستم دینی ما ایجاد نمیکنه !
ازونی بترستید که با حجاب درست توی چشمات نگاه میکنه و 500 تومان برای جنس 50 تومانی ازت میگیره ...
منظورم افراد شیادی هست که شرافت و متانت و معرفت و دین رو به 500 تا 1 تومنی میفروشند !

یا افرادی که در بهترین پوشش به فکر عرض اندام و کثافت کاری هستند .

در شکل انسان مومن ! گرگی در پوست بره !
که راه رو به روی مومن واقعی میبنده !

اما فشارها
این فشارها بازیه شیاطینه تا ما مثل یک بچه گربه بدنبال دم خودمون بچرخیم
و از اتفاقات دور و اطرافم اگاه نباشیم و دنیا و اخرت خودمون رو خراب کنیم .

چشم باز کنیم
الان وضعیت پسرهای ما بدتر از خانم ها شده !
فروشندهه قدرتش رو کراک و شیشه و این کثافت کاریها میدونه !
دو روز بعد که معتاد میشه و همه قدرت و توانشو از دست میده به جان مردم میفته !
و با حلال و حرام عقده اشو با جراحی زیبایی روی صورتش خالی میکنه ...

شب ها تو خیابون قدم بزنید ببینید
چند نفر از صندوق صدقاتهای معابر دزدی میکنند !

توی 200 متر راه چند تا تیکه ی ناجور به یه دختر حواله میکنند .
دختری که تا هشت شب سرکار یا پای درس بوده !
با چادر و بی چادر نداره !

جوون تقصیری نداره ها
نمیخواد مثل کسی باشه که از روی ضعف یا نفرت از مردم دوری میکنند

یا میخواد مثل افرادی باشه که به ظاهر یک سر و گردن بلندترند !
ولی نمیدونه که این به ظاهر قد بلند گماشته ی حرام لقمه هاست و اومده که اغفال کنه و بره ...

چند روز پیش دیدم یه مامور, مجرمی دستگیر کرده و مردم سعی میکردند که مجرم رو فراری بدن !!!
خانمه عابر داد میزد: ولش کنید بابا! مواد فروخته دزدی که نکرده !

مردم هم تقصیری ندارند ! چون اختیاردار نیستند .

تو این وضعیت حجاب که هیچ ! اگر اطراف منزلت سیم خاردار بچینی حق داری!
اما حجاب و شکل اونرو شرایط انتخاب میکنه !
با حجاب یا بی حجاب باید بفهمیم
آزاد بودن به معنی بی بند و باری نیست .
و اسیر شدن برای رفتن به گودال خواری نیست .

بیشه زار حق و برای آهوست
نفس از گرگ و قفس از اهو بگیریم .

ما که نمیتونیم این اهو رو تا ابد در قفس حبس کنیم !!

اگر بخواییم بلا رو از اهو دور کنیم باید گرگ صفت رو کور کنیم .

البته اگر واقعا به فکر اسلام و مردم هستیم .
مردمی که جان به نام علی و اولیا میدن !

اینها بچه بازی نیست .
اسیر هوی و هوس و صحنه های اکشن نشیم
بنام عدالت آخرتی هست , قیامتی هست
و عذاب و ثواب ...

غلامعلی نوری *;25782 نوشت:
به نظر من بی حجابی نوعی عقیده است ولی بد حجابی نوعی اعتراض

با سلام

و با اجازه دوستان

نه بزرگوار بنده قبول ندارم كه بدحجابي اعتراض باشد

هرچند نمي توان منكر اين قضيه شد كه برخي بد حجابان مي خواهند با اين نوع پوشش اعتراض خود را نسبت به وضع موجود بيان كنند ولي هميشه هم اين طور نيست

شايد بتوان بد حجابان را چندين دسته دانست:

برخي از كساني كه بد حجابند اين نوع پوشش را به عنوان حجاب قبول دارند يعنب اين را حجاب اسلامي مي دانند و چادر و پوشش را هم نوعي حجاب برتر مي دانند

برخي هم هستند كه فلسفه حجاب برايشان معنا پيدا نكرده و به قولي جا نيقتاده كه منظور از حجابي كه در مباني اسلام امده است چيست؟؟

برخي هستند كه حجاب برايشان ضروري نيست و بودن و نبودن حجاب برايشان يكسان است و با وضع موجود و ....كاري ندارند مي گويند ما در جامعه اي زندگي مي كنيم كه حجاب در ان قانوني است و رعايت مي كنيم و اگر نباشد رعايت نمي كنيم و در واقع براي اعتراض بي حجاب نيستند.

برخي هم كه خوب معانداند و براي اعتراض به اين كه ما مي خواهيم بي حجاب باشيم اين گونه برخورد مي كنند

البته اين موارد همه موارد نيستند و مي شود بدانها مواردي را هم افزود

البته خرده نگيريد كه در جامعه اي كه اين همه در تلويزيون و ....دم از حجاب زده مي شود يعني انها نمي دانند كه حجاب چيست؟؟

باور بفرماييد كه نمي دانند يعني برايشان مطرح نشده،‌ تبيين نشده و فلسفه حجاب تشريح نشده

خيلي از كساني كه امروزه با بي تفاوتي بد حجابند مساله برايشان روشن نيست

در كل جناب نوري بنده با اين سخن شما موافق نيستم كه بد حجابي اعتراض است

گمنام;25777 نوشت:

با سلام

جناب گمنام عزيز

مي شود توضيحي در مورد اين مطلب بفرماييد كه چرا بي حجابي بهتر از بدحجابي است؟؟؟ كه جامعه ما بي حجاب بود نه بد حجاب

طاها;25895 نوشت:

باور بفرماييد كه نمي دانند يعني برايشان مطرح نشده،‌ تبيين نشده و فلسفه حجاب تشريح نشده

کاملا با فرمایش شما موافقم
دقیقا بحث ما هم همینه ما میگیم
اقایون اول روی فلسفه حجاب وفرهنگ سازی
کار بکنن بعد به فکر خشونت باشن و به فکر
مبارزه فیزیکی بیفتن!
مطمینا اگه روی این مساله کار بشه خیلی ها
نظرشون نسبت به حجاب عوض میشه

پيام;25898 نوشت:
اقایون اول روی فلسفه حجاب وفرهنگ سازی کار بکنن بعد به فکر خشونت باشن و به فکر مبارزه فیزیکی بیفتن!

با سلام

بزرگواران نمي دانم شما در كدام شهر زندگي مي كنيد

ولي بنده اصلا چنين برخوردهايي را نديده ام كه نيروي انتظامي يا بسيج و....با بدحجابان برخورد فيزيكي كنند و بزنند و....

بنده هم به تهران رفت و امد دارم تبريز شهر خودمان است و يك مورد هم نديده ام كه چنين برخوردهايي شود

در قم هم چنين خبرهايي نيست

از شهرهاي ديگر هم كه دوست و اشنا داريم چنين برخورداهايي نشنيده ام

البته چند نفر از كاربران بزرگوار همين سايت مطالبي از اصفهان بيان مي كردند كه بله در اصفهان برخوردهايي با نام امربه معروف و نهي از منكر مي شود كه زياد هم جالب نيست و حركت هاي زننده است.

خوب دوستان --اگر امكانش هست ---از شهرهاي خودشان مي شود گزارشي بفرمايند كه چنين برخوردهايي در كدام شهرها اتفاق مي افتد؟؟ و به چه صورتهايي هست؟؟

چگونه امر و نهي مي كنند ؟؟

اين بگير و ببند ها كجاست؟؟

اين مطالبي كه معمولا همه هم به صورت كلي بيان مي كنند اي واي زدند و بردند و كتك و.....هيچ كس هم خبري ندارد و احتمالا واقعيت هم ندارد

و اگر هم واقعيت داشته باشد با اين آب و تاب نيست و محدوده اش به اين بزرگي نيست كه مي گويند شايد در چند منطقه اتفاق افتاده است!!!!

خوب نظر دوستان چيه؟؟؟

با سلام
با یک فرهنگ سازی عمیق و الگوی درست !!در بتن جامعه خیلی از مشکلات حل میشود
سالیان زیادیست که ما از دارد نالیدم!!اما به دنبال دارد و راه علاج نرفتیم!!!شناخت درست حجاب مشکل بد حجابی را تا حدودی حل میکند اما کافی نیست !!
اصلا چرا بد حجابی بوجود میاید؟
چه عواملی یک جامعه اسلامی را به این قضیه سوق میدهد؟!!
وظیفه دولت مداران با این قضیه چیست!!؟

و........!!و ....!!!..

عاشق;25859 نوشت:
با نظر آقا كاوه موافقم اما نمي توان براي مبارزه با بي حجابي ديگران فرزند خود را بي حجاب كرد بايد توجه داشت كه توصيه به نمايش دختران 6 ساله با حجاب (خصوصا اگر اينكار مكرر انجام شود) چه تأثيري در ديگران و چه تأثير بيشتري در همان دختران بيچاره دارد بايد به فكر معالجه ريشه اي اين مشكل بود كه اين درمان مطمئنا از صدا و سيما آغاز مي شود

دوست خوبم؛ منظور من ترویج گونه های متفاوت حجاب اسلامی، در قالب رنگارنگی است. دقت بفرمایید در نمایشگاه کتاب خیلی از خانمهای بی حجاب یا بد حجاب فقط برای نمایش خودشان آمده بودند و هرگز کتابی نخریدند. در مقابل این طیف که با نمایش شخصی کار می کنند باید مقابله به مثل کرد و مانند خودشان تنوع حجاب را در شکل های مختلف به نمایش گذاشت. شما که نمی توانی از عروسک و امثال آن استفاده کنی .چرا که اثر خاصی نخواهد داشت و اثر لباس بر تن فرد زنده بیشتر از آن است . البته دقت داشته باشید این را که بنده گفتم، در مقابل آن دسته که کارشان تبلیغ بی حجابی است، شاید یک راه تبلیغ حجاب باشد. اما این که کار از سرچشمه خراب است و دستگاههای مسئول مثل صدا و سیما و سازمان هایی مانند آموزش و پرورش و سازمان های تبلیغی بسیار ضعیف و حتی در مواردی کارشان کاملا مخالف هدفشان است بحثی نیست. به نظر بنده می توان قالبهای مختلف حجاب را به افراد معرفی کرد، تا ایشان نیز بتوانند نمونه ای را که خود دوست دارند انتخاب نمایند،. این کار بویژه در جوامع دانشگاهی و مخصوصا در شهر تهران امری ضروری به نظر می رسد. درباره کودکان آنچه گفته شد منظورم این نیست که آنقدر او را بچرخانیم که از کار بیافتد بلکه در حد نیم ساعت و یا کمی بیشتر کافی است . در حد دیدن و آشنا شدن به انواع حجاب . این در واقع یک نمونه بود برای افرادی که با تهران و شهرهایی اینچنینی سر و کار دارند اما در بسیاری از شهرهای دیگر راهکار چیز دیگریست. حتما و حتما باید به تنوع مدهای افراد محجبه دقت کرد و طراحی خاصی برای این منظور به کار بست. این جا از کاربران فرهیخته سایت که توانایی کار دارند جای یک سوال است. حال که دولت و دولتیان و سازمانهای مربوطه در خوابند چرا عده ای از کاربران همین سایت که با دوخت و دوز و مبانی اسلامی حجاب آشنا هستند، و دارای ذوق هنری ویژه ای هم هستند، مدهایی را طراحی نمی کنند تا به بازار مد عرضه شود ؟

طاها;25896 نوشت:

با سلام

جناب گمنام عزيز

مي شود توضيحي در مورد اين مطلب بفرماييد كه چرا بي حجابي بهتر از بدحجابي است؟؟؟ كه جامعه ما بي حجاب بود نه بد حجاب

من فکر کنم جوابشو بدونم. وقتی یه نفر حجاب نداره یعنی اینکه به اسلام و احکامش پای بند نیست و بنابراین اسم مسلمان رو نمیشه گذاشت روش.
وقتی هم یه نفر حجاب کامل داره خوب میگیم این یه مسلمونه.
اما وقتی یه نفر بدحجاب باشه (دونسته یا ندونسته) در حقیقت با بدحجابی خودش و معرفی خودش به عنوان مسلمان چهره ی اسلام رو خراب میکنه.
شاید نظر ایشون این بوده باشه. به هر حال من بارها شنیده ام که بی حجابی بهتر از بدحجابی است !

ehsan24;25932 نوشت:
وقتی یه نفر حجاب نداره یعنی اینکه به اسلام و احکامش پای بند نیست و بنابراین اسم مسلمان رو نمیشه گذاشت روش. وقتی هم یه نفر حجاب کامل داره خوب میگیم این یه مسلمونه. اما وقتی یه نفر بدحجاب باشه (دونسته یا ندونسته) در حقیقت با بدحجابی خودش و معرفی خودش به عنوان مسلمان چهره ی اسلام رو خراب میکنه.

با سلام

اگر واقعا دليل اين باشد ما جوابش را در پست ب20 نوشتيم.

سري بدان پست بزنيد

از طرفي با چه دلايلي بي حجابي و با حجابي را در اين دو مورد منحصر مي دانيد و غير اي مورد را قبول نداريد

در ثاني چرا بد حجابان را فقط مخدوش كنندكان دين اسلام مي دانيد مگر كساني كه رعايت حجاب نمي كنند همه شان با اين نيت هستند كه به اسلام ضربه بزنند

بنده در پست بالا هم نوشتم كه بد حجابان به فلسفه حجاب و حتي نوع حجاب نا اگاهند و نمي دانند كه بايد حجاب را رعايت كنند .

ehsan24;25932 نوشت:
به هر حال من بارها شنیده ام که بی حجابی بهتر از بدحجابی است !

احسان عزيز

مكرر شنيدن مطلبي فكر نكنم بخشي از استدلال باشد و دليل

طاها;25895 نوشت:

با سلام

و با اجازه دوستان

نه بزرگوار بنده قبول ندارم كه بدحجابي اعتراض باشد

هرچند نمي توان منكر اين قضيه شد كه برخي بد حجابان مي خواهند با اين نوع پوشش اعتراض خود را نسبت به وضع موجود بيان كنند ولي هميشه هم اين طور نيست

شايد بتوان بد حجابان را چندين دسته دانست:

برخي از كساني كه بد حجابند اين نوع پوشش را به عنوان حجاب قبول دارند يعنب اين را حجاب اسلامي مي دانند و چادر و پوشش را هم نوعي حجاب برتر مي دانند

برخي هم هستند كه فلسفه حجاب برايشان معنا پيدا نكرده و به قولي جا نيقتاده كه منظور از حجابي كه در مباني اسلام امده است چيست؟؟

برخي هستند كه حجاب برايشان ضروري نيست و بودن و نبودن حجاب برايشان يكسان است و با وضع موجود و ....كاري ندارند مي گويند ما در جامعه اي زندگي مي كنيم كه حجاب در ان قانوني است و رعايت مي كنيم و اگر نباشد رعايت نمي كنيم و در واقع براي اعتراض بي حجاب نيستند.

برخي هم كه خوب معانداند و براي اعتراض به اين كه ما مي خواهيم بي حجاب باشيم اين گونه برخورد مي كنند

البته اين موارد همه موارد نيستند و مي شود بدانها مواردي را هم افزود

البته خرده نگيريد كه در جامعه اي كه اين همه در تلويزيون و ....دم از حجاب زده مي شود يعني انها نمي دانند كه حجاب چيست؟؟

در كل جناب نوري بنده با اين سخن شما موافق نيستم كه بد حجابي اعتراض است

سلام طاها
آقا من تسلیم
آقا ما حالا یک کلمات قصاری !!! گفتیم کوتاه و مختصر اما در کل حرف شما جامعتره و مسئله رو خوب تشریح کردین
اما خودمونیوم خیلی هنر میخاد که یک جمله ی کوتاه بگی که اینقدر تفسیرطولانی ایجاب کنه!!!

( قابل توجه بعضی از کاربرای ظن دار و بی ظن !!! دیگه که فکر می کنن من بدون انعطاف بوده و حرف
حق را نمی پذیرم )

طاها;25903 نوشت:

با سلام

بزرگواران نمي دانم شما در كدام شهر زندگي مي كنيد

ولي بنده اصلا چنين برخوردهايي را نديده ام كه نيروي انتظامي يا بسيج و....با بدحجابان برخورد فيزيكي كنند و بزنند و....

بنده هم به تهران رفت و امد دارم تبريز شهر خودمان است و يك مورد هم نديده ام كه چنين برخوردهايي شود

در قم هم چنين خبرهايي نيست

جناب طاها منظور از برخورد فیزیکی کتک زدن نیست
این که میگن حجابتو رعایت کن و اگر طرف قبول نکردیا
مقاومت کردبا برخورد فیزیکی باهاش برخورد میشه
منظور از برخورد فیزیکی رفتار عملیه نه فرهنگی و منطقی!

با سلام

طاها;25903 نوشت:
نمي دانم شما در كدام شهر زندگي مي كنيد

طبق این حرف شما
طاها;25938 نوشت:
مكرر شنيدن مطلبي فكر نكنم بخشي از استدلال باشد و دليل

فکر کنم بدیهی باشد که مشاهده نکردن این موارد شما را نمی توان در هیچ کدام از تقسیم بندی های استدلال جای داد
طاها;25903 نوشت:
از شهرهاي ديگر هم كه دوست و اشنا داريم چنين برخورداهايي نشنيده ام

اگر دوست و آشنایان شما هم مثل شما مشاهده کنند فکر کنم طبیعی باشد
طاها;25903 نوشت:
خوب دوستان --اگر امكانش هست ---از شهرهاي خودشان مي شود گزارشي بفرمايند كه چنين برخوردهايي در كدام شهرها اتفاق مي افتد؟؟ و به چه صورتهايي هست؟؟

چگونه امر و نهي مي كنند ؟؟

اين بگير و ببند ها كجاست؟؟

این مربوط می شود به همان بحث که "آدم خواب را می توان بیدار کرد ولی آدمی که خودش را زده به خواب نمی توان"
چند وقت پیش هم می گفتند گرانی کجاست؟
من فیلم برداری نکردم ولی به شخصه به دفعات زیادی دیده ام،چند وقت پیش در سایت youtube.com این جور چیز هارا زیاد آپلود می کردند[="RoyalBlue"]ولی الان دیگر برای مردم عادی شده است!!!!!![/]
طاها;25938 نوشت:
در ثاني چرا بد حجابان را فقط مخدوش كنندكان دين اسلام مي دانيد مگر كساني كه رعايت حجاب نمي كنند همه شان با اين نيت هستند كه به اسلام ضربه بزنند

ما بد حجابان را مخدوش کننده ی دین اسلام نمی دانیم،ما کسانی که این فاجعه را به وجود آورده اند و کماکان دارند از این نظریه دفاع می کنند مخدوش کننده دین می دانیم

با سلام
اولين كاري كه بايد انجام داد اين است كه سطح آگاهي مردم را در زمينه دين و حجاب و اهميت و ضرورت آن بالا برد كه در اين زمينه همه ارگانهاو رسانه هاو مراكز علمي و تبليغاتي (به خصوص صدا و سيما ) بايد برنامه ريزي و فرهنگ سازي كنند. بايد بدانيم ريشه خيلي از بد اخلاقيهاي ديني (از جمله بد حجابي) جهل و غفلت است و با افزايش سطح آگاهي ديني مردم ريشه اين امور خواهد خشكيد.
بنابر اين نبايد بد حجابي همه آنها را بر بي دين يا ضديت ديني حمل كرد هرچند عده اي ممكن است اينچنين باشند.
يكي از راهكارها در مبارزه با بي حجابي و برخورد با بي حجابان(در شيوه نهي از منكر و تبليغ چهره به چهره)اين است كه نقاط مثبت فطري و ديني در بي حجابان شناسايي شود و از علاقه مندي هاي آنها به مسائل مذهبي (اينكه آنها مسلمانند و به دين و پيامبر و قرآن و اهل بيت علاقه دارند)در راه ترويج حجاب و آموزه هاي ديني حد اكثر بهره را برد.

با سلام

محب الاوليا عزيز

محب الاولیا;25979 نوشت:
این مربوط می شود به همان بحث که "آدم خواب را می توان بیدار کرد ولی آدمی که خودش را زده به خواب نمی توان" چند وقت پیش هم می گفتند گرانی کجاست؟ من فیلم برداری نکردم ولی به شخصه به دفعات زیادی دیده ام،چند وقت پیش در سایت youtube.com این جور چیز هارا زیاد آپلود می کردندولی الان دیگر برای مردم عادی شده است!!!!!!

نمي دانم منظور از اين كه خود را به خواب زدن چيست؟؟؟
اين بحث به مسايل سياسي و ....ربطي ندارد كه گراني و ارزاني را با يكي از مهمترين مساله فرهنگي كشور مقايسه كنيم و به قولي تيكه بيندازيم

كسي در اين سايت حامي جناح و حزبي نبوده كه اينجا از عمل كردشان دفاع كند و يا توجيه كند عمل انها را.

هر چند چنين مساله اي در كشور به هيچ جناح و حزبي مربوط نيست و اين دغدغه تمام مردم و مسئولين است و بايد باشد

انچه در اين تايپك بنده بيان كردم مطالبي بود كه از دغدغه هاي بنده ناشي مي شد و واقعا عمل برخي غافل و جاهل كه هنگام برخورد اعمالي را مرتكب مي شوند را كه نبايد به پاي كل امرين به معروف و ناهين از منكر نوشت

سخن از يوتويوب و سايت هاي خارجي كرديد كه به نظر اين سايت ها امتحان خود را در مسايل ايران پس داده اند وكساني كه از اوضاع و احوال ايران كليپ هايي در اين گونه سايت ها آپلود مي كنند هويتشان مشخص است

بنده هيچ اعتقادي به اين سايت ها و فيلم هايشان ندارم و تا جايي كه اين موارد برقرا باشد نخواهم داشت هر چند مي شود برخي مطالب حقه هم از بين انها پيدا كرد.

بنده باز سخن اصلي خود را تكرار مي كنم اين غلو كردنها در مورد برخورد با بي حجابان را چه كساني از نزديك مشاهده كرده اند و چه كسي خودش بزن و ببندها را ديده است لطفا شرح ماجرا كند

اولا كه شهرهايي كه اين طرح اجرا مي شود خيلي محدود هستند اگر دوستاني كه در اين تايپك اند بفرمايند استفاده مي كنيم كه بله در فلان شهر فلان برخورد را ديدم كه بي حجابي را زدند و سوار ماشين كرده و بردند مستند و مشاهده عيني

ثانيا در مورد كليپ و يوتويوب هم تكليف مشخص است

ثالثا برخورد هاي اسلامي در اين طرح ها را نبايد از ناديده گرفت و از ثمرات ان نبايد چشم پوشيد

به نظر اگر قدري واقع بينانه برخورد كنيم بهترو زودتر به نتيجه خواهيم رسيد

از طرفي در اين تايپك نقدي داريم به اجراي طرح امر و به معروف و نهي از منكر با موضوع بي حجابي نه مسايل سياسي و نه غيره

سلام
به نظر من این طرح اشتباه است
بنده با نظر پیام موافقم چون انسان
خصلت ذاتی اش این است که از هر چه منع گردد گرایش بیشتری به
سمت ان دارد.

با سلام

طاها;26020 نوشت:
اين بحث به مسايل سياسي و ....ربطي ندارد كه گراني و ارزاني را با يكي از مهمترين مساله فرهنگي كشور مقايسه كنيم و به قولي تيكه بيندازيم

كسي در اين سايت حامي جناح و حزبي نبوده كه اينجا از عمل كردشان دفاع كند و يا توجيه كند عمل انها را.

در مثال مناقشه نیست
طاها;26020 نوشت:
سخن از يوتويوب و سايت هاي خارجي كرديد كه به نظر اين سايت ها امتحان خود را در مسايل ايران پس داده اند وكساني كه از اوضاع و احوال ايران كليپ هايي در اين گونه سايت ها آپلود مي كنند هويتشان مشخص است

جوابتان را خودتان دادید:
طاها;26020 نوشت:
هر چند مي شود برخي مطالب حقه هم از بين انها پيدا كرد.

طاها;26020 نوشت:
بنده باز سخن اصلي خود را تكرار مي كنم اين غلو كردنها در مورد برخورد با بي حجابان را چه كساني از نزديك مشاهده كرده اند و چه كسي خودش بزن و ببندها را ديده است لطفا شرح ماجرا كند

هر کس هر جور بخواهد برداشت می کند،البته الان هنوز مثل گذشته به اوج خود نرسیده است،بنده در گذشته با چشمان خودم مشادهده کردم،حتی می توانم خیابانش را هم نام ببرم و از مغازه داران آن محل صحت قضیه راجویا شوید،ولی نگران نباشید،زمانش برسد شما هم می بینید

طاها;26020 نوشت:
برخورد هاي اسلامي در اين طرح ها را نبايد از ناديده گرفت و از ثمرات ان نبايد چشم پوشيد

می شود این مورد را مختصرا ولی کامل توضیح دهید،فکر کنم مطلب جالبی باشد

اقای محب الاولیا از نظر بنده کاملا بحثشون اجتماعی بود واصلا
به سیاست ربطی نداشت.فکر میکنم جناب طاها کمی با تعصب
به قضیه نگاه کردن.من هم فرمایشات جناب محب الاولیا را تایید
میکنم و شخصا دیدم

رامین;26067 نوشت:
به نظر من این طرح اشتباه است

رامین;26098 نوشت:
فکر میکنم جناب طاها کمی با تعصب به قضیه نگاه کردن.

با سلام

جناب رامين عزيز

لطفا در مورد اين كه چرا اين طرح اشتباه است دلايل خود را بفرماييد .

از طرفي چرا و به چه دليل بايد بنده تعصب داشته باشم؟؟

اين تعصب جه سودي به حال بنده خواهد داشت؟؟

بنده هم مثل تمام كساني كه از اين وضع جامعه ناراحت اند و خواهان درست شدن وضع حجاب هستند رنج مي برم

تعصب چرا بزرگوار
اين حرف شما را به عدم شناخت از بنده در مباحث علمي مي گذارم

بنده نه از منافع كسي دفاع مي كنم و نه اخرت خود را به دنياي كساني كه با كارهاي خلاف خود ابروي دين را مي برند مي فروشم

احساس كردم در كنار بحث با دوستان و همفكري و تبادل نظر بتوانيم به راه كارهايي درست جهت اجراي صحيح اين طرح دست يابيم

اين كه بنده خودم مشاهده نكرده ام واقعيت دارد و در تايپك هم اوردم اگر دوستان مشاهدات عيني دارند بيان فرمايند خوب چه بگويم بگويم بله من هم ديدم كه فلاني را زدند و بردند و ......اين طوري خوب مي شود و اگر بگويم نديده ام متهم به تعصب ---ان هم نمي دانم براي چه-- مي شوم

بنده نگفتم كه نمي زنند و ...... گفتم اگر دوستان در شهرهاي خود مشاهداتي دارند بفرمايند تا به بحث بگذاريم

محدوده ان را بفرمايند ؟؟
آيا در تمام شهرهاست ؟؟؟مسلما كه نه؟؟؟

در تمام نقاط يه شهر است باز مسلما نه؟؟؟

خوب از اين بر مي ايد كه اين طرح مخصوص مناطق محدودي از شهري مثل تهران است

باز تاكيد مي كنم اگر اين طرح در قالب امر به معروف و نهي از منكري است كه برگرفته از دين اسلام عزيز است راه كارهاي مخصوص به خود را دارد و بايد طبق ان راه كارها اجرا كنند.

رامين عزيز

نمي شود گفت با طرح مخالفم بدون اين كه دلايل خود را بيان كرد

لطفا دلايل مخالفت؟؟؟

با سلام

محب الاوليا عزيز

محب الاولیا;26093 نوشت:
در مثال مناقشه نیست

بله در مثال مناقشه نيست ولي در مثالهايي كه ربطي به هم داشته باشند

بگذريم بحث را منحرف نكنيم

محب الاولیا;26093 نوشت:
نقل نمایش پست ها نوشته اصلی توسط : طاها سخن از يوتويوب و سايت هاي خارجي كرديد كه به نظر اين سايت ها امتحان خود را در مسايل ايران پس داده اند وكساني كه از اوضاع و احوال ايران كليپ هايي در اين گونه سايت ها آپلود مي كنند هويتشان مشخص است جوابتان را خودتان دادید: نقل نمایش پست ها نوشته اصلی توسط : طاها هر چند مي شود برخي مطالب حقه هم از بين انها پيدا كرد.

اين كه بنده بخشي از كل را استثناء كنم و بگويم برخي ان هم مقدار اندك از مطلبي را قبول دارم يعني كه جواب خودم را داده ام كه كل را قبول ندارم

يعني واقعا مطلب بنده را اين چنين متوجه شديد؟؟؟

محب الاولیا;26093 نوشت:
هر کس هر جور بخواهد برداشت می کند،البته الان هنوز مثل گذشته به اوج خود نرسیده است،بنده در گذشته با چشمان خودم مشادهده کردم،حتی می توانم خیابانش را هم نام ببرم و از مغازه داران آن محل صحت قضیه راجویا شوید،ولی نگران نباشید،زمانش برسد شما هم می بینید

عزيز دل

بنده هيچ وقت منتظر خلاف مسئوليني كه به نام دين احكام دين را اجرا مي كنند نمي شوم و منتظر اش هم نمي مانم و براي بهبود وضع و عبرت گرفتن مسئولين از كارهاي اشتباه خود دعا كرده و تا جايي كه امكان داشته باشد سعي و تلاش هم مي كنم

اكر شما بزرگوار

موردي مشاهده كرده ايد بفرماييد

بنده منكر اصل قضيه نشدم كه شما عزيز بنده را منتظر وخيم تر شدن وضع و ديدن اشتباهات گذشته مي گذاريد

چرا امر را به حسن ظن و اين كه شايد از اشتباهات گذشته عبرت گرفته اند و ديكر انها را تكرار نخواهند كرد نمي گذاريد

با سلام

و اما در مورد مطلبي كه فرموده بوديد توضيح بدم

عارضم خدمت حضرت عالي كه:

اگر طرح در قالب امر به معروف و نهي از منكر برگذار مي شود

حتما ين طور نبوده كه به چند نفر بگويند برويد در خيابان بگيريد و ببنديد و بزنيد و ما هم گزارش مي دهيم و چند تا خبر وعكس و تفسير و كار تمام

نخير بزرگوار بنده هيچ موقع اين گونه در مورد عمل كرد و كارهاي كلان مسئولين كشور فكر نكرده و نخواهم كرد حالا اين را به حساب هر چيزي مي خواهيد بگذاريد

قطعا تفكري پشتوانه اين عمل است و حتما اتاق فكري پشت اين عملكرد است و

تربيت نيرو يراي اين كارها مي كنند واين كارها بعدا آناليز مي شود

جنبه هاي مثبت و منفي ان مورد تجزيه و تحليل قرار مي گيرد وبراي اينده از گذشته تجربه كسب مي كنند
هرچه اين طرح ها بيشتر پياده شود با كسب تجربه و اموزش نيرو و......عمل كرد بهتري خواهند داشت

سلام خدمت همه دوستان
جناب طاهای عزیز نقطه مشترکی که بین همه نظرات بود
این بود که همه با بد حجابی مخالف بودند و خدارو شکر
کسی از این موضوع حمایت نکرد.اما بحث بر سر نحوه برخورد
با بد حجابی بود.امر به معروف کار بسیار پسندیده ایه به شرط
این که قبل از ان بسترش فراهم بشه.
اول باید گفت حجاب چیست و این طرح مبارزه با چیست؟
اگرما میخواهیم از حجاب استفاده ابزاری برای تبلیغ جمهوری
اسلامی بکنیم که این طرح درست است و اتفاقا برخورد ها هم
باید شدت بیشتری داشته باشد!اما اگر هدف از این طرح سعادت
جامعه و فرد است که واقعا این طرح اشتباه است و دلایلی دارم.
شما وقتی همه شرایط رو برای بد حجابی محیا کردید چه انتظاری
دارید؟این طرح کسی رو با حجاب نمیکنه باور بفرمایید اگر هم کسی
با این طرح حجاب رو رعایت کنه از روی ترس است!چرا که تعهد میگیرند
و در صورت تکرار باید بره محل دزدا و قاتلا یعنی کلانتری....
این نمیشه ارشاد میشه ارعاب..و این حجاب حجاب نیست محدودیته
و انسان اگر احساس کنه از چیزی محدود بشه به او چیز بیشتر ترغیب
میشه.چنانچه میبینید تا از مرز رد میشن توی هواپیما روسری هارو باد
میبره!این نشون میده محدودیت بوده!اگر میخواید با بد حجابی مبارزه
کنید راه داره.راهش این نیست که توی خیابون جلوی کسی رو بگیری
بگی یالا حجابتو درست کن!این شد ارشاد؟سعادت فردی ایجاد کردید؟
ببخشید طرف اسم اینو نمیذاره ارشاد میگه ای بابا باز گیر دادن و شاید
چندتا فحش ابدارم به مسولین و عوامل بده!اگر نتونیم حجاب رو اونطوری که
هست معرفی کنید بی عرضه گی از خودمونه.واقعیت رو قبول کنیم.
جناب طاها فرمودید در مکان های خاصی این گشت ها هستند بله در مراکز
اصلی که همه از انجا میگذرن!خب دیده هم شده کسانی خلاف هایی هم
میکنند شایعه نیست و دیده شده!حجاب در مرحله اول برای امنیت خود فرده
برای عزت خود فرده و در مرحله دوم رعایت حریم جامعه و حقوق دیگرانه.
باید روی این مساله کار فرهنگی بشه!نه نیروی انتظامی. فر هنگسراها!سازمان
تبلیغات اسلامی!بسیج!و....نیروی انتظامی وظایف بسیار سنگین تری دارد.

لطفا همه بخوانید :Ealam:
بنده چند روز پیش برای مدیر محترم سایت پیشنهادی
گذاشتم که ایشون جوابی نداند ووقتی دوباره سر زدم
دیدم پاک کردند.خلاصه عرض بنده این بود:که جناب مدیر
همانطوری که میدونید اکثر اعضای این سایت جوانان مومن
و تحصیل کرده ای هستند اگر امکان دارد بستری را فراهم کنید
که پیشنهادات و راهکارهای اعضا در موارد اجتماعی به گوش
مسولین برسد.اما جوابی نیامد...!!!!
در مورد همین مساله راهکارهای خوبی مطرح شد مثلا:
1-ا یجاد مدل های باحجاب اسلامی(البته الانم هست ولی ضعیفه)
باید این مدل ها به گونه ای باشه که در سریال های تلوزیونی و
صداو سیما از ان ها استفاده بشه.
2-حذف مدل های غیر اسلامی از سینماها و صدا و سیما!مثل یانگوم
جومونگ و...یانگوم انسان خوبیه خوشگل هم هست
چقدرم پر طرفداره!!!پس منم مثل یانگوم تیپ بزنم!اخه اون که بد حجابه!
خب باشه ادم به این خوبی!!!ذهن جوون ما اینو درک میکنه!ارایش بده؟
پس چرا سوسانو شخصیت محبوب ایران اریش میکنه!!!پس ارایش عیب نیست!
3-ا یجاد همایش های بزرگ در سطح دانشگاه ها و شهرها و فرهنگسرا ها..
4-تربیت!عده ای برای ارشاد به این صورت که با رفتار کاملا مهربان افراد با حجاب
را نصیحت کنند و به ان ها پیشنهاد مدل های اسلامی کنند و اگر هم قبول نکردند
ان ها را با یک شاخه گل یا اهدا یک چادر بدرقه کنند!
5-چاپ و توزیع مطالب مربوط به حجاب و توزیع گسترده ان در بین مدارس و مردم..
6-ا یجاد مناظرات مختلف بین افراد بی حجاب و با حجاب در تلوزیون و ...
7-پخش سریال های طنز و جذاب در زمان پخش سریال های جذاب(فاسد)ماهواره
8-ندادن مجوز به فیلم های با موضوع فاسد و عدم پخش ان ها در سینماها.
و....پیشنهادات بسیار دیگری که خیلی سازنده تر خواهند بود
و بسیاری راه دیگر که اگر همه با هم انجام بشه گوهر حجاب در جامعه نمایان میشه
کجا این کارهارو کردیم اصلا بفرمایید چکار کردیم؟
ما که حرفمون رو زدیمو هر جا هم شد گفتیم.انشالله خدا همه مارو هدایت کنه..

پيام;26320 نوشت:
بنده چند روز پیش برای مدیر محترم سایت پیشنهادی گذاشتم که ایشون جوابی نداند ووقتی دوباره سر زدم دیدم پاک کردند.خلاصه عرض بنده این بود:که جناب مدیر همانطوری که میدونید اکثر اعضای این سایت......

كاربر گرامي و بزرگوار
با سلام و تشكر از اظهار نظر شما
1. رسالت اين سايت پاسخگويي به شبهات ديني است و ارائه طرح و يا عملياتي كردن و نيز دادن مشاوره به مراكز فرهنگي از دايره مسئوليت و رسالت اين سايت در انجمن ها و فضاي سايت خارج است .
2. مراكز فرهنگي و متوليان فرهنگي كشور همواره با بخش هاي مختلف مركز ملي پاسخ به سئوالات ديني در ارتباط و تعامل هستند و بي ترديد آمار و نقاط ضعف فرهنگي و ناهنجاريها و بسياري ديگر از مسائل از كانال خاص خود به مسئولان فرهنگي منتقل خواهد شد .
3. بحث شيوه برخورد با پديده بد حجابي و بي حجابي بحثي كاملا كارشناسي و تخصصي است و با نظر سنجي نمي توان براي آن نتيجه گيري كرد .
4. اينكه بنده پاسخ ندادم به خاطر اين بود كه سرم شلوغ بود و چون ميخواستم شما بحث را در جاي خودش پي گيري نماييد كه چنين هم شد . كوتاهي و قصور بنده را ببخشيد
با تشكر مجدد

طاها;25903 نوشت:

سلام و خسته نباشید استاد طاها
بنده مثال عینی در این مورد ذکر کردم.
که به دلیل نام بردن از چند شخص در آن به درستی توسط مدیر سایت حذف شد.

اینم عرض کنم که جواب فرمایش جنابعالی رو می شه با یکی از برنامه های صدا و سیما که به این موضوع پرداخته.و با دلیل و مدرک اثبات کرده که چنین چیزی هست داد.

البته اینکه اون برنامه و مجریش به چه سرنوشتی بعدش دچار شدند خدا می دانند.

راستی مطرح کردن اینگونه بحث ها به هر نتیجه ای که برسه بی فایده است .چون به گوش مسئولان نمی رسه.

ما همه امیدوار و چشم انتظار آینده ایم
((الهم عجل لولیک الفرج))

mahnaz;26330 نوشت:
بنده مثال عینی در این مورد ذکر کردم. که به دلیل نام بردن از چند شخص در آن به درستی توسط مدیر سایت حذف شد. اینم عرض کنم که جواب فرمایش جنابعالی رو می شه با یکی از برنامه های صدا و سیما که به این موضوع پرداخته.و با دلیل و مدرک اثبات کرده که چنین چیزی هست داد. البته اینکه اون برنامه و مجریش به چه سرنوشتی بعدش دچار شدند خدا می دانند. راستی مطرح کردن اینگونه بحث ها به هر نتیجه ای که برسه بی فایده است .چون به گوش مسئولان نمی رسه.

با سلام

سركار بزرگوار

اولا تا جايي كه بنده يادم است بحث همان مجري كه فرموديد به بي حجابي ربطي نداشت و در مورد اراذل و اوباش بود.

ثانيا نمي دانم مطالب بنده را خوانده ايد يا نه؟؟

بنده اين مسايل را انكار نكرده ام در پست هاي قبلي هم اورده ام كه اگر هست بفرماييد؟؟

نه تاييد كرده ام آن زد و بنده هايي كه شما فرموده ايد را و نه انكار كرده ام شما فرموديد هست بنده گفتم هركسي از شهر خود اگر چنين مواردي ديده بفرمايد

فعلا جزء يك نفر كه فرموده اند برخورد با بد حجابان را كسي چيزي نگفته

در ضمن فكر كنم بحث داره منحرف مي شه

مدیر سایت;26326 نوشت:
كاربر گرامي و بزرگوار

با سلام و تشكر از اظهار نظر شما
1. رسالت اين سايت پاسخگويي به شبهات ديني است و ارائه طرح و يا عملياتي كردن و نيز دادن مشاوره به مراكز فرهنگي از دايره مسئوليت و رسالت اين سايت در انجمن ها و فضاي سايت خارج است....

سلام و تشکر توجه شما
بزرگوار شما درست میفرمایید اما این یک پیشنهاد بود
و بنده خیلی دوست داشتم نظرات بچه های سایت و
در کل این سایت بتواند در جهت سازندگی قدمی بردارد
بنده این ظرفیت را در سایت دیدم.
به هر حال شما مدیر هستید و صلاح سایت دست شماست
ما هم تابع.
تشکر از پاسختون

طاها;26334 نوشت:

[=arial]با سلام

[=arial]سركار بزرگوار

[=arial]اولا تا جايي كه بنده يادم است بحث همان مجري كه فرموديد به بي حجابي ربطي نداشت و در مورد اراذل و اوباش بود.

[=arial]

سلام استاد
عرض کنم طرح امنیت اجتماعی شامل چند بخشه که یکی اش بد حجابی و برخورد با اراذل و اوباش هم جزء آن است.
پرداختن به این موضوع در اینجا فکر نکنم به نتیجه ای برسه .
ولی برای کسانی که دنبال دلایل رعایت حجاب هستند و یا در واقع دنبال حقیقتند. فکر کنم کتاب استاد مطهری در این زمینه (حجاب )کامل و جامع است.
ضمن اینکه به اعتقاد بنده ی حقیر دلیل بی حجابی فقط و فقط عدم اطلاع خانم های ما از فواید حجاب نیست. بلکه دلایل بسیار زیادی دیگری هم داره.(که به بعضی هاش پرداخته شد)
به هر حال طرحی که فرهیختگان ما برای مبارزه با بدحجابی در نظر گرفتند امیدوارم موفق بشه .
البته به این نوع طرح ها می گویند زود بازده. بازم امیدوارم باعث دلخوری و دلسردی مردم نشه؟

ولی حساس ترین بخش این طرح اجرای آن و در واقع مجری آن است .
که مجری آن امیدوارم که ... باشد نه ...
مصادیق را نمی توان عنوان کرد .
با تشکر از تمامی دوستان و اساتید مجاهد در عرصه فرهنگی:Gol:

mahnaz;26337 نوشت:
[/right]

به هر حال طرحی که فرهیختگان ما برای مبارزه با بدحجابی در نظر گرفتند امیدوارم موفق بشه .
البته به این نوع طرح ها می گویند زود بازده. بازم امیدوارم باعث دلخوری و دلسردی مردم نشه؟

ولی حساس ترین بخش این طرح اجرای آن و در واقع مجری آن است .
که مجری آن امیدوارم که ... باشد نه ...
مصادیق را نمی توان عنوان کرد .

درود بر شما که واقعیات رو بیان کردید
مشکل اینه که ما همیشه دنبال کارهای زود بازده هستیم
هیچ وقت ریشه ای روی یک موضوع کار نکردیم.مگه دوره پیش
این طرح اجرا نشد؟ایا اثر داشت؟بدتر شد اما بهتر نشد.
بله افکار عمومی با این طرح همراه نیست چون دقیقا باعث
دلسردی میشه.این رو از نظرات اعضای این سایت هم میشه
فهمید.
بنده هم عرض کردم مجری اصلا نباید نیروی انتظامی باشد.
مصادیق را نمی توان عنوان کرد .ان که عیان است چه حاجت
به بیان است؟!!!!!

سلام برادر
تشکر راهکارهای شما را خواندن و به نظرم خیلی عالی بود.

امیدوارم دوباره جمعیت بی حجابان مانند قبل دو برابر نشود..
و با حجابانمان را کاری نکنید که به بی حجابان بپیوندند...

محب الاولیا;26636 نوشت:
دوستان ما امتحاناتمان در آستانه ی شروع است،دیگر از مزاحمت ما و حرف های بی ازرش ما موقتا راحت شدید،تاکید می کنم موقتا یا علی

سلام دوست عزیز
ما رو از حضورتون بی نصیب نکنید سر بزنید حتما.
امیدوارم موفق باشید و در همه امتحاناتتون موفق باشید.

mahnaz;26337 نوشت:

با سلام

همه موفقيت ايتن طرح ها را خواسنتاريم و اگر اين چنين طرح هايي با رعايت موازين شرعي و دستورالعمل هاي ديني همرا باشد قطعا با موفقيت همراه خواهد بوئ

mahnaz;26337 نوشت:

مي شود توضيح فرماييد چرا زود بازده و منظورتان چيست؟؟

mahnaz;26337 نوشت:
ولی حساس ترین بخش این طرح اجرای آن و در واقع مجری آن است . که مجری آن امیدوارم که ... باشد نه ... مصادیق را نمی توان عنوان کرد .

يكم مبهم نيست اين بخش ار فرمايشاتتون

توضيح مي فرماييد

پيام;26343 نوشت:
هیچ وقت ریشه ای روی یک موضوع کار نکردیم

با سلام

بزرگوار

اگر منظورتان از اين كه ريشه اي كار كنيم كار فرهنگي است بله بنده هم موافقم

نبايد يك لحظه هم كار فرهنگي دراين كشور تعطيل شود

البته اگر نسبت به مباني معرفتي دين اينها را بحث كنيم در دين كارهاي فرهنگي تعطيلي ندارد چون تمام دستورالعمل هاي دين نوعي با معنايي امر به معروف رو نهي از منكر را همراه خود دارد

وقتي بخشي از دستورالعمل دين در هر زمينه اي جلوه مي كند نوعي كار فرهنگي به حساب مي ايد در كنار اينها اگر مسئولين فرهنگي به فكر اموزش اموزه هاي دين باشند به هر نحوي و در هر قالبي كار فرهنگي معنا پيدا مي كند و كار به زد و خوردنهايي كه دوستان مي گويند نمي كشد

پيام;26343 نوشت:
مگه دوره پیش این طرح اجرا نشد؟ایا اثر داشت؟بدتر شد اما بهتر نشد.

بنده موافق با اين جمله پيام بزرگوار نيستم

مگر اين كه كساني كه مجري و طراح كار بودند صحت بر اين سخن بكذارند و تاييد كننداين جمله را

والا شمابزرگوار از كجا مدعي چنين سخني هستيد و دليل و استدلالتان بر اين حرف چيست؟؟؟

پيام;26343 نوشت:
بله افکار عمومی با این طرح همراه نیست چون دقیقا باعث دلسردی میشه.

باز اي گاش اين سخنتان را هم مستند به سندي مي كرديد نه همين طوري و بدون دليل و صحبت مي فرموديد

پيام;26343 نوشت:
این رو از نظرات اعضای این سایت هم میشه فهمید.

نظر سنجي اگر صورت گرفته بفرماييد ما هم مطلع باشيم والا خودتان هم مي دانيد كه با ابراز نظر چند تن به حق نمي رسيم

پيام;26343 نوشت:
بنده هم عرض کردم مجری اصلا نباید نیروی انتظامی باشد.

در اين مورد هم بنده در بالا خدمتتان عرض كردم

از طرفي دوستان اگر سازمانها و نهادهاي ديگري را مد نظرشان هست-- براي اجراي طرح -- به نظر مطرح كردنشان اشكال ندارد

موضوع قفل شده است