جمع بندی ورزش کردن و از بین رفتن بکارت

تب‌های اولیه

3 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
ورزش کردن و از بین رفتن بکارت

سلام . من 18 ساله هستم و مجردم. از وقتي درمورد پرده بکارت شنيدم احساس ميکنم پرده من ازبين رفته.چون با پرش و ورزشهاي رزمي آسيب مي بينه. و من رزمي کارم.من که هيچ رابطه نامشروعي نداشته ام هم شامل افرادي ميشم که باکره نيستن؟(ازنظرفقهي)
الان هم به هيچ وجه شرايط اينو ندارم که به خانواده ام بگم بريم براي گرفتن گواهي سلامت ...اگه من ازدواج کنم و باتوجه به نداشتن رابطه نامشروع دچار مشکل ميشم؟لطفا کمکم کنيد.دارم ديوونه ميشم....

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد نشاط

پرسش:
احساس می کنم پرده بکارتم بخاطر فعالیت در رشته ورزش های رزمی از بین رفته باشد؛ با توجه به اینکه هیچ رابطه نامشروعی نداشته و آمادگی گفتن این مسئله را نیز به خانواده ندارم بسیار ناراحتم، لطفا راهنماییم کنید

پاسخ:
به نظر می رسد بدون تشخیص پزشک متخصص نمی توان این موضوع را استنباط کرد و برداشت شما صحیح نیست.
از این رو بهتر است که با اطلاع دادن خانواده از این موضوع و مراجعه به یک پزشک متخصص می توانید، نسبت به این موضوع رفع نگرانی کنید.
اگر احتمال اینکه تشخیص دادند مختصری آسیب دیده امکان ترمیم و مداوای آن امکان پذیر است.
پس مصلحت در این است که حتما به پزشک مراجعه کنید.

کتمان چنین حقایقی از خانواده دردی را درمان نخواهد کرد، پس از دلسوزان خودتان خصوصا از مادرتان کمک بگیرید و جای نگرانی ندارد.
توجه کنید که یکی از حامیان واقعی و مأمن افراد، خانواده هست و دوری از آن و پناه بردن به افراد غیر امین (خصوصا چنین مسائلی) مسئله را سخت تر و چه بسا در برخی از موارد زمینه ساز باج گیری افرادی بشود و یا آسیب های دیگری را شخص مواجه شود.

بر فرض هم اگر چنین مسئله ای اتفاق افتاده باشد، و شما بکارت خودتان را از دست داده اید بایستی این نکات را در ذهنتان همیشه به یاد داشته باشید.
1. این قضیه را با هیچ کس در میان نگذارید.

2. اگر خواستگاری هم باشد، خانواده می توانند به طور صادقانه علت این موضوع را خودشان توضیح بدهند. (چه بسا مطرح کردن خانواده به صورت منطقی آنها را قانع و شما را با آن شرایط بپذیرند.)

3. استرس و نگرانی به روحیه شما آسیب خواهد زد، پس با اطمینان خاطر و بدون نگرانی توکل خودتان را به خدا زیاد کنید، و یقینا بدانید آینده سرنوشت انسان ها دست خداست (و خدا متعال کریم تر و مهربان تر از آن است که بخواهد باعث بدبختی بندگانش شود، آن هم به خاطر کاری که فرد حرامی را مرتکب نشده.)

4. خصوصا بر روی توانایی های خودتان خوب زحمت بکشید، و یک فرد منحصر به فرد و موفقی باشید که در مرحله قضاوت، شما را یک فرد با شخصیت و موفقی بپندارند، در حقیقت شخصیت سالم و موفقیت چشمگیر شما می تواند در مرحله قضاوت و گزینش افراد سالم و موفق (طبق شرایط شما) خیلی موثر واقع شود.

5. همچنین دوستان خوبی را انتخاب کنید، چرا که همین دوستان خوب شما می تواند بیانگر صداقت و راستگویی شما در آینده باشد. ( از ارتباط با دوستان نا سالم و مشکل دار اخلاقی بپرهیزید که در آینده می تواند در زندگی شما دردسر شود.)

6. تقیدات دینی خودتان را حتما حفظ کنید که همین رفتارها می تواند معرف و نشانگر هویت دینداری و صداقت شما بزرگوار باشد.

7. ضمنا اگر کسی اصرار رابطه (از سوی جنس مخالف) را داشته باشد، هرگز نپذیرید.
( افرادی شاید پیشنهاد دوستی، آشنایی، عشق و علاقه و ازدواج و ... به شما بدهند و بر این منوال اصرار بورزند، خارج از خواستگاری رسمی نپذیرید، به هر دلیلی توجیه کنند) که فردا برای شما دردسر خواهد شد (در عین حال که روابط با نا محرم حرام و آسیب های خاص خودش را هم دارد.)
در صورت ادامه و ایجاد ارتباط در معرض تهمت قرار خواهید گرفت.

به هر حال با مراجعه به پزشک متخصص (بر فرض زائل شدن بکارت) علت زائل شدن بکارت معلوم می شود، و چه بسا نظر پزشک می تواند حجتی بر صدق و عفت و پاکی شما باشد. پس لازم نیست که مضطرب شوید.

موضوع قفل شده است