انجام مستحبات بعد از ازدواج

تب‌های اولیه

3 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
انجام مستحبات بعد از ازدواج

[="Arial Black"]سلام.وقت بخیر.
بنده مجرد هستم اما طبق تجربه خودم که با بعضی دوستان هستیم بنده نسبت به خواندن قران و دیگر مستحبات کمی کاهلی میکنم.
از طرفی دلم میخواهد برای همسرم وقت بگذارم.چطور بعد از ازدواج هم همسر را راضی نگهدارم و هم مستحبات را انجام دهم؟
[/]

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد راهنما

Amirreza.R;774327 نوشت:
سلام.وقت بخیر.
بنده مجرد هستم اما طبق تجربه خودم که با بعضی دوستان هستیم بنده نسبت به خواندن قران و دیگر مستحبات کمی کاهلی میکنم.
از طرفی دلم میخواهد برای همسرم وقت بگذارم.چطور بعد از ازدواج هم همسر را راضی نگهدارم و هم مستحبات را انجام دهم؟

با عرض سلام و ادب خدمت شما برادر گرامی
امیدوارم نکاتی را که خدمتتون عرض میکنم راهگشا باشد
بهترین را برای رسیدن به مقصود این است که همسرتون خود نیز اهل مستحبات بوده و به این کار علاقه داشته باشد در این صورت روحیه همسر خود مشوقی برای شما است در جهت انجام مستحبات ،البته در صورتی که زیاده روی صورت نگیرد.
البته این را هم بدانید که مستحبات تنها امور رایجی و معروفی چون تلاوت قرآن و...نمی باشد بلکه همین نشستن در کنار خانم و صحبت کردن با ایشان از مستحباتی است که ثواب فراوانی دارد.

راهکارهای دیگر عبارتند از :
تشویق ایشان به انجام امور مستحبی(البته اگر به صورت غیر مستقیم باشد بهتر است)
بیان علت انجام کار(مستحبات) و تاثیر آنها
رفت و آمد به مکانها و مجالس مذهبی
مطالعه سرگذشت و خاطرات علما و شهدا
نصب اشعار و آیات و روایات اخلاقی در مکانهایی که مرتبط با خود هست و البته در مکانهای عمومی منزل
و...

نکته مهم :
هرگز نباید انجام امور مستحب شما را از واجبات باز دارند و سبب نارضایتی همسر در زندگی شوند لذا در انجام اینگونه امور ابتدا از کم شروع نمایید و به تدریج بیشتر نمایید.

در پناه قرآن و عترت موفق باشید
یا علی

موضوع قفل شده است