جمع بندی نمی دونم مشکلم چیه؟ (هیجان در ارتباط بادوستانم)

تب‌های اولیه

5 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
نمی دونم مشکلم چیه؟ (هیجان در ارتباط بادوستانم)

سلام با عرض خسته نباشید
من دوستی دارم که با ایشون خیلی صمیمی هستم ولی نمی دادنم چند وقت شده است نوعی هیجان هنگام صحبت یا دیدار با ایشون دارم نمی دونم این هیجان چی هستش نمی دونم شاید شهوت هست نمی دونم
لطفا راهنمایی کنید

برچسب: 

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد امین

پرسش:
هنگام صحبت کردن با دوستم هیجان زده می شوم نمی دانم شاید چیزی مانند تمایلات جنسی، راهنمائیم فرمائید.

پاسخ:
علت این هیجان می تواند مختلف باشد. ممکن است تمایلات جنسی منجر به این هیجان شده باشد و ممکن هم هست تمایلات عاطفی یا هر چیز دیگری این هیجان را ایجاد کرده باشد که معمولا اگر درون خود را واکاوی کنید و ببینید چه احساس و کششی به ایشان دارید، می توانید علت را بفهمید و اگر با درون نگری به نتیجه نرسیدید، می توانید حضورا به یک مشاور مراجعه کنید و مسئله را بررسی کنید.

با این حال آنچه از خود هیجان مهم تر است، کنترل آن است و نباید اجازه بدهید این هیجان بر شما غالب شود و هر چه زودتر باید علل آن را کشف و مدیریت کنید؛ به خصوص اگر تمایلات جنسی منجر به چنین هیجانی شده باشد شدیدا خطرناک است و مشکلات زیادی برای شما ایجاد خواهد کرد.

شما سن خود را نگفتید اما معمولا در اوایل دوران بلوغ، هم هیجانات جنسی و هم عاطفی زیاد است که اگر کنترل نشود ممکن است منجر به انحراف فرد شود. کنترل دوستی ها و خلوت ها؛ دوری از محرک ها؛ ورزش؛ ارتباط با دوستان مذهبی و شرکت در مجالس مذهبی؛ ارتباط صمیمی با خانواده؛ تقویت بنیان های اعتقادی؛ نزدیک شدن به خدا و اهل بیت علیهم السلام و ... در کنترل این هیجانات بسیار موثر هستند.

محمدحسین1;774209 نوشت:
سلام با عرض خسته نباشید
من دوستی دارم که با ایشون خیلی صمیمی هستم ولی نمی دادنم چند وقت شده است نوعی هیجان هنگام صحبت یا دیدار با ایشون دارم نمی دونم این هیجان چی هستش نمی دونم شاید شهوت هست نمی دونم
لطفا راهنمایی کنید

سلام
بنظر من دوست داشتن خیلی زیاد یا تعلق خاطر به ایشون باعث چنین واکنشی میشه.تقریبا بنده هم چنین تجربه ای داشتم.چن تا سوال میپرسم که به روشن شدن موضوع کمک میکنه:

1-این دوستتون چقدر واسه شما مهمه و اینکه به همان اندازه شما هم واسه ایشون مهمید؟
2-چقدر دوستتش دارین؟
3-از لحاظ ظاهری جذابه؟
4-آیا شما اونطوری ک دیگران اونو میبینن ، میبینید و یا متفاوت؟

پشت هر سوال ی روانکاوی درست و حسابی پنهمونه ک اگه جواب بدین در خدمتم

محمدحسین1;774209 نوشت:
سلام با عرض خسته نباشید
لطفا راهنمایی کنید

با سلام

به نظرم کلا نیازی نیست با کسی بیش از حد صمیمی باشید . همیشه یه حد و حدودی رو رعایت کنید

در کلام
رفتار
ابراز علاقه

موضوع قفل شده است