آقایان را بهتر بشناسیم! (ملاک های مهم آقایان برای ازدواج)

تب‌های اولیه

32 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
آقایان را بهتر بشناسیم! (ملاک های مهم آقایان برای ازدواج)

با نام و یاد دوست

سلام

یکی از کاربران سایت سوالی داشتند که مایل نبودند با آیدی خودشون مطرح شود

لذا با توجه به اهمیت موضوع، سوال ایشان با حفظ امانت جهت پاسخگویی توسط کارشناس محترم سایت در این تاپیک درج می شود:

نقل قول:

سلام

راستش من چند تا تاپیک خوندم که نگرانم کرده، برای همین خواستم مردها رو بیشتر بشناسم،یکیشون این بود که آقا بعد از عقد، در روابط خصوصی قیافه ی خانمش زده بود تو ذوقش،فک کنین یه زن اینو بفهمه غرورش چقد لگدمال میشه!
دیگه با این حساب نمیشه حتی به کسی که خودش مارو انتخاب کرده هم اعتماد کرد!از کجا معلوم بعد از عقد زده نشن!
آیا برای همه ی مردها ظاهر مهمه؟
چه قیافه ای به دل آقایون میشینه؟
چرا مردها اینقد از قیافه ایراد میگیرن؟یه نفر که سفیده بهش میگن رنگ و رخ ندری؟چشم و ابرو نداری؟یه نفر سبزه هستش یه جوری بهش گیر میدن!ما از دست این خصلت مردا کجا فرار کنیم؟آیا همه ی مردا اینطوری هستن؟
من از آینده میترسم،از این اخلاق مردا متنفرم:Ghamgin:

خوندن همین مطلبا باعث شده اعتماد به نفسم بیاد پایین!همش از خودم ایراد میگیرم،دیگه خودمو قبول نداره

میشه راهنمایی ام کنید و بگید که کلا مردا دلشون می خواد چجور زنی داشته باشن:taeed:
مثلا میبینیم طرف یه زن خوشگل داره،ولی میره زن دوم میگیره ولی زن دومش اصلا قیافه نداره،پس چی شده که این مرده رفته زن دوم گرفته؟:soal:
این راسته که میگن اگه پسرا رو محل ندی بیشتر خوششون میاد؟:chakeretim:

اولا،مثلا ظاهر و قیافش چطوری باشه،حتما خوشگل باید باشه؟یا فقط به دل بشینه؟حالا چجور دختری به دل پسرا میشینه؟

دوما:اخلاقش،چجوری باشه میپسندین؟
بعد ازدواج زنشون چطوری باشه کشته مردش میمونن؟
:khejalati:

با تشکر از شما

با تشکر

در پناه قرآن و عترت پیروز و موفق باشید :Gol:

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد امین

سلام
چون تعداد سوالات زیاد بود من مجبور شدم همه را نقل کنم و به طور مختصر هر کدام را پاسخ دهم. اگر در مورد هر کدام سوالی بود مفصل تر بفرمایید تا پاسخش را عرض کنم.

طاهر;773935 نوشت:
راستش من چند تا تاپیک خوندم که نگرانم کرده، برای همین خواستم مردها رو بیشتر بشناسم،یکیشون این بود که آقا بعد از عقد، در روابط خصوصی قیافه ی خانمش زده بود تو ذوقش،فک کنین یه زن اینو بفهمه غرورش چقد لگدمال میشه!
دیگه با این حساب نمیشه حتی به کسی که خودش مارو انتخاب کرده هم اعتماد کرد!از کجا معلوم بعد از عقد زده نشن!

احتمال بروز چنین مسئله ای خیلی کم است؛ چون معمولا وقتی پسر به خواستگاری دختری می رود و با او ازدواج می کند به این معناست که ظاهر او را پسندیده. لذا یک احتمال کم نباید شما را نگران کند؛ چنانچه همین احتمال کم در مورد خانم ها هم هست و ممکن است دختری بعد از ازدواج از ظاهر همسرش یا حتی اخلاق و رفتار او زده شود. بعلاوه اینکه از بین بردن همین احتمال کم هم با راهکارهایی ممکن است.

طاهر;773935 نوشت:
مثلا میبینیم طرف یه زن خوشگل داره،ولی میره زن دوم میگیره ولی زن دومش اصلا قیافه نداره،پس چی شده که این مرده رفته زن دوم
گرفته؟

این نشان می دهد که آنچه بنیان خانواده را حفظ می کند ظاهر نیست؛ بلکه موارد مهم تر دیگری هم هست که باید برای حفظ نظام خانواده مورد توجه قرار گیرد.

طاهر;773935 نوشت:
چرا مردها اینقد از قیافه ایراد میگیرن؟یه نفر که سفیده بهش میگن رنگ و رخ ندری؟چشم و ابرو نداری؟یه نفر سبزه هستش یه جوری بهش گیر میدن!ما از دست این خصلت مردا کجا فرار کنیم؟آیا همه ی مردا اینطوری هستن؟
من از آینده میترسم،از این اخلاق مردا متنفرم
خوندن همین مطلبا باعث شده اعتماد به نفسم بیاد پایین!همش از خودم ایراد میگیرم،دیگه خودمو قبول نداره

هر کسی سلیقه و نظر خاصی دارد و اینطور نیست که یک نفر از همه ایراد بگیرد. شما نظرات افراد مختلف را دیده اید و فکر می کنید همه مردها همه این ایرادها را می گیرند در حالی که هر کدام از این ایرادهایی که شما دیده ای برای یک نفر خاص است. یعنی اگر کسی از فرد سبزه ایراد می گیرد اینطور نیست که از همه ایراد بگیرد یا کسی که از سفید پوست ایراد می گیرد همینطور. از طرف خانم ها هم همین مسئله به شکل های دیگر وجود دارد. ممکن است کسی مثلا از یک تیپ خاصی خوشش بیاید و فرد دیگری از یک تیپ دیگر. اتفاقا این متفاوت بودن ظاهر خیلی خوب است؛ چون برای هر سلیقه ای، مورد مناسب وجود دارد و هر کسی می تواند کسی را انتخاب کند که به دلش می نشیند.
البته گاهی اوقات سلیقه ها در اثر عوامل خارجی از حالت عادی خارج می شوند؛ مثلا کسی که عادت به نگاه به نامحرم دارد، نه تنها در انتخاب همسر با مشکل مواجه می شود بلکه بعد از آن هم ممکن است نسبت به همسر خود سرد شود. لذا می توان گفت به طور کلی دو علت عمده در پشیمانی بعد از ازدواج از ظاهر نقش دارد. یکی عدم توجه به ظاهر به هر دلیلی مثل عشقی که چشم را کور کرده و دیگری چشم چران بودن.

طاهر;773935 نوشت:
اولا،مثلا ظاهر و قیافش چطوری باشه،حتما خوشگل باید باشه؟یا فقط به دل بشینه؟حالا چجور دختری به دل پسرا میشینه؟

باید به دل بنشیند. به دل نشستن هم نسبی است؛ یعنی در هر فردی با فرد دیگر متفاوت است. ممکن است شما از نظر یک شخص زیباترین دختر و از نظر فرد دیگر نازیبا باشید.

طاهر;773935 نوشت:

پاسخ کلی این است که هر چه خوش اخلاق تر باشد بیشتر مورد پسند خواهد بود. این را هم از رفتار او با همنوعانش متوجه می شوند؛ نه با جنس مخالف؛ چون خوش رفتاری با نامحرم برای یک دختر به عنوان نقطه منفی است.

طاهر;773935 نوشت:

چرا بعد از چند سال زندگی مشترک عشق و علاقه ها کم میشه؟

طاهر;773935 نوشت:
این راسته که میگن اگه پسرا رو محل ندی بیشتر خوششون میاد؟

بستگی دارد منظور از «بی محلی» چه باشد و «خوش آمدن» را چه معنا کنیم؟

یکی از کاربران سایت;773935 نوشت:
یکیشون این بود که آقا بعد از عقد، در روابط خصوصی قیافه ی خانمش زده بود تو ذوقش

با سلام
اسلام برای پیش نیامدن چنین مشکلاتی احکامی را وضع نموده است از جمله:

مرد تا چه اندازه مى‏تواند به بدن زن،

هنگام خواستگارى نگاه كند (البته با رعايت شرايط خاص خود )؟

آيات عظام امام، خامنه ‏اى و فاضل: مى‏تواند به بدن دختر نگاه كند ؛ هر چند احتياط مستحب است كه تنها به دست و صورت و پاها، مو و مقدارى از بدن (مانند گردن و بالاى سينه ) اكتفا كند. امام، تحريرالوسيله، ج 2، النكاح، م 28 ؛ فاضل، تعليقات على ‏العروة، ج‏2، النكاح، م‏26 و خامنه‏ اى، استفتاء، س 525.

آيات عظام بهجت، تبريزى، سيستانى و مكارم: تنها مى‏تواند به دست و صورت، پاها، مو و مقدارى از بدن (مانند گردن و بالاى سينه ) دختر نگاه كند. مكارم، تعليقات على العروة، النكاح، م 26 ؛ سيستانى، منهاج الصالحين، ج 2، النكاح، م 28 ؛ تبريزى، استفتاءات، س 1580 ؛ النكاح، م 28 ؛ بهجت، توضيح ‏المسائل، م 1944.

آيةاللَّه صافى: بنا بر احتياط واجب، تنها به صورت و دست‏ها تا مچ اكتفا كند صافى، هداية العباد، ج 2..

آيةاللَّه نورى: مى‏تواند به دست و صورت، پاها، مو و مقدارى از بدن (مانند گردن و بالاى سينه ) دختر نگاه كند و اگر نتواند از خصوصيات ساير بدن، از روى لباس آگاهى پيدا كند، نگاه به تمام بدن جايز است. نورى، تعليقات على العروة، النكاح، م 26.

تبصره. نگاه به دختر براى خواستگارى شرايطى دارد كه عبارت است از:
1. به قصد لذت و ريبه نباشد.
2. براى آگاهى از وضع جسمانى او باشد.
3. مانعى از ازدواج در ميان نباشد.
4. احتمال بدهد كه دختر او را رد نمى‏كند.
(رساله دانشجويي، سيد مجتبي حسيني، كد: 337/500016)

طاهر;773935 نوشت:
سلام

میشه راهنمایی ام کنید و بگید که کلا مردا دلشون می خواد چجور زنی داشته باشن
مثلا میبینیم طرف یه زن خوشگل داره،ولی میره زن دوم میگیره ولی زن دومش اصلا قیافه نداره،پس چی شده که این مرده رفته زن دوم گرفته؟

با تشکر از شما

سلام Smile
بله برای همه ی مرد ها ظاهر مهمه کلا مرد با چشم و زن ها با گوش علاقه مند میشوند
این دیگه سلیقه ای هست که چه سلیقه ای به دل میشینه ...
کلا مرد ها از زنی که به خودش نرسه تنفر دارن زنی که اصلا به خودش هیکلش چهرش و ... اهمیت نده زیاد خوششون نمیاد
کلا دختری که یه غروری داشته باشه و سبک بازی در نیاره زیاد خیلی تو دل میره
کلا ویژگی های شخصی اهمیت داره

همه اقایون مشخصاتشون مثل هم نیست

مثلا خانم اینده من

1- خیلی خیلی محجبه باشه

2- با ایمان و با تقوا و وفادار

3- کم توقع و سطح توقعات پاییین مهریه یک سکه

4- هیچ مردی تو زندگیش نبوده باشه جز برادر و باباش همین

5- توهماتی که بعضی خانم ها دارن همش خونه مادر خودش باشه و قید خونواده ام من بزنه نباشه

6- :ok: فکر نکنم همچین خانمی با همچین مشخصاتی پیدا بشه اصلا

یه معلم دینی داشتیم میگفت خدا تو وجود هر زنی یه چیزی گذاشته که یه مردو جذب کنه
به نظر منم همین طوره واقعا زیبایی محدود به قیافه نیست
هرکسی یه چیزی تو وجودش داره و اون زیبایی یه!
مثلا از نظر ظاهری گاهی می بینیم یه دختری که خوشگل به حساب نمیاد با یه پسر خوش تیپ ازدواج کرده چون اون پسر جذب ویژگی های دیگه ش شده که معیار زیبایی کمرنگ شده
کلا اینکه نگران نباش هر زنی تو وجودش یه همچین چیزایی داره و به موقعش به دل شخص موردنظر میشینه...
بعد ازدواجم که کلا ملاک زیبایی فراموش میشه چون با ویژگی های دیگه طرف روبرو میشه بنابراین بعدش باید رو اخلاق و مهربونی و خوش رفتاری کارکنی و قبلش رو سنگینی و متانت و حفظ خودت ...

مردانی که فقط و فقط، ظاهر برایشان مهم است...
همکفو زنانی هستند که فقط و فقط، پول برایشان اهمیت دارد...

طاهر;773935 نوشت:
میخوام مردها رو بیشتر بشناسم

سلام به شما
اول عرض کنم استاد امین رو به راحتی از دست ندید ، بعید میدونم مشاور به خوبی ایشون بتونید پیدا کنید
نعارف نمیکنم ، بلکه نظرات ایشون رو بارها دیدم و میدونم کاملاً تجربی نظر میدن ، نه صرفاً از روی کتاب :ok:

خواهر گرامی ، اولین نکته که باید بدونید اینه که به یاد داشته باشید که همین بخش از فرمایشتون که نقل قول کردم ، صددرصد درست نیست. چرا؟
چون بزرگترین اشتباه ماها اینه که فکر میکنیم زنها همه مثل هم هستن و مردها همه مثل هم
بله ، یک سری کلیات رو میتونیم یادبگیریم که درمورد اکثر مردها یا زنها صادق باشه. اما هرگز نمیشه دو مرد یا دو زن رو پیدا کرد که کاملاً مثل هم باشن ، حتی در عقاید کلی. پس اگر مثلاً شنیدید که مردها فلان خصوصیت رو دارن ، یادتون باشه که منظور "اکثر مردها" هست ، نه "تمام مردها"

طاهر;773935 نوشت:
:ok:

طاهر;773935 نوشت:
هر مردی ممکنه یک نوع چهره رو بپسنده ، همونطور که هر زنی ممکنه یک نوع تیپ و چهره رو بپسنده. ضمناً من یکی از دوستان گفتن که مرد با چشم عاشق میشه و زن با گوش. این هم از همون نکاتی هست که شما نباید مطلق بهش نگاه کنید. اگر اینطور بود مردهای خوش تیپ نباید خاطرخواه میداشتن که خب دارن. بهتره اینطور بگیم که مردها بیشتر از روی چهره به زن متمایل میشن و زنها بیشتر از روی سخن مرد و کمالاتش بهش علاقه مند میشن. اما هر دو مورد برای هر دو مهمه. یعنی سخن و کمالات زن برای مرد ، و چهرهء مرد برای زن ، اما درجهء اینها برای زن و مرد مقداری متفاوته

ضمناً یه نکته بسیار مهم هست که در آخر عرض میکنم

طاهر;773935 نوشت:
چرا مردها اینقد از قیافه ایراد میگیرن؟
این بخش رو استاد عزیز عالی پاسخ دادند. من برای تکمیل فرمایش ایشون یه مثال میزنم که بهتر متوجه موضوع بشید

فرض کنید من از شما بپرسم:
چرا شما زنها اینقدر ایراد میگیرید؟! من از این اخلاق خانمها متنفرم!
یکی میگه مرد قد بلند دوست دارم ، یکی میگه باید حتماً شغل رسمی داشته باشی ، یکی میگه حقوقت باید مناسب باشه ، یکی میگه خونه میخوام ، یکی میگه.....

خب شما حتماً پاسخ خواهید داد که اینها مجموع خواسته های تمام دخترهاست ، اما معمولاً یک دختر به تنهایی تمام اینها رو یکجا نمیخواد
پس درمورد مردها هم همینطوره خواهر محترم :ok:

طاهر;773935 نوشت:
خوندن همین مطلبا باعث شده اعتماد به نفسم بیاد پایین!همش از خودم ایراد میگیرم
استاد "امین" نکته مهم و کلیدی به شما گفتند:
امین;774668 نوشت:
باید به دل بنشیند. به دل نشستن هم نسبی است؛ یعنی در هر فردی با فرد دیگر متفاوت است. ممکن است شما از نظر یک شخص زیباترین دختر و از نظر فرد دیگر نازیبا باشید
اشکال کار شما اینه که میخواین خودتون رو با ملاک ها تطبیق بدید. این کار در برخی موارد اشکال نداره ، مثلاً اینکه بدونید نیازها و خواسته های مردها بطور کلی چیه و سعی کنید در اون دسته قرار بگیرید. تا اینجا کار شما درسته. اما اگر بیشتر از این مقدار جلو برید خطای بزرگی مرتکب شدید. استاد "امین" فرمودن که به دل نشستن نسبی هست ، خب این یعنی چه؟

یعنی دختری که قدش بلند هست همینطور خوب است ، چون مردهایی که زن قد بلند دوست دارند او را انتخاب میکنند
دختری که چهره اش سبزه است همینطور خوب است ، تا مردهای سبزه پسند جذبش بشن
دختری که لاغر اندام است ، همینطور جذاب است
دختر سفید رو همینطوری که هست ، زیباست
و......

شما باید خودتون باشید تا مورد پسند مردهایی شبیه به خودتون قرار بگیرید. اگر سعی کنید از خود واقعی تون دور بشید ، اون وقت مردهایی که مثل شما فکر میکنن سمت شما نمیان ، بلکه مردهایی که شما رو الان جور دیگه ای دارن می بینن به سمتتون میان که بعدها مشخص خواهد شد با هم همخوانی نداشتید و به مشکل برخواهید خورد

ادامه در پست بعد.....

طاهر;773935 نوشت:
اگر به این صورت باشه که نشان دهنده حیا و نجابت دختر باشه ، بله هر مرد پاکی خوشش میاد (حتی برخی مردهای ناپاک هم چنین دختری رو بیشتر می پسندن). اما اگر جنبهء بی احترامی یا تحقیر مرد داشته باشه ، خیر به هیچ وجه مورد پسند یک مرد نیست. مراقب باشید چهارچوب داشتن شخصیتی رو با تحقیر مرد اشتباه نگیرید

طاهر;773935 نوشت:
دو نکته کلیدی هم من به شما بگم :Nishkhand:

1 - گر چه جلوه گری برای زن در اسلام ممنوع شده ، اما آراستگی و پاکیزگی هیچ ایرادی نداره. به این موضوع شدیداً توجه کنید. برخی خانمها فکر میکنن همین که نجیب هستن کافیه. البته نجابت بسیار خوبه ، ولی هیچ مردی حاضر نیست با زن نجیبی زندگی کنه که دهنش بوی بد میده! (همونطور که هیچ زنی حاضر نیست با چنین مردی زندگی کنه)

[SPOILER]البته بجز مردها و زنهایی که خودشون اینجوری هستن و درمورد همسر هم براشون فرقی نداره[/SPOILER]

2 - برای بعد از ازدواج هم عرض کنم که زیبایی در جای خودش مهمه ، اما مهمتر از اون دلبری و عشوه گری زن هست. شاید یکی از برتری های زنهای غیرمذهبی به زنهای مذهبی ، بطور کلی همین باشه که گروه اول ناز و عشوه رو بهتر بلدن و میدونن چطوری این خصوصیت زنانه رو به کار بگیرن. اگر زنها معجزهء این خصوصیتی که خداوند در وجودشون گذاشته میدونستن ، حتی برای یادگیریش کلاس آموزشی هم میرفتن

در آخر:
یکی از دلایلی که باعث میشه ظاهرپسندی مردها ، از نظر زنها خصلت بدی برداشت بشه ، اینه که مدام به ما گفتند که فقط باطن ، فقط باطن....
این حرف حرفِ درستی نیست چون خداوند زیبایی رو خلق کرده برای لذت بردن (لذت بردن درست)
زیبایی ، علاقه به زیبایی ، پسندیدن ظاهر ، میل جنسی ، خوشکل بودن و....... هیچکدام نه تنها ایراد به حساب نمیان ، بلکه حسن هستند. عیب اونجایی هست که ما ظواهر رو نسبت به پاکی باطن برتر بدونیم

با سلام

مردها همیشه در رویای یک زن زیبا هستند ، حتی اگر خودشان بسیار زشت باشند یا زیبا باشند. این حس در تمامی مردان وجود دارد و تنها مختص به یک یا دو نفر نیست و در نهان تمام مردها این حس وجود دارد فقط درصد آن کمی بیشتر یا کمتر است .

مردها حتی در روابط دوستانه قبل از ازدواج نیز به دنبال دخترهای زیبا هستند ، در تحقیقی که بر روی درصد زیادی از مردها انجام شد مشخص شده است که این حس در تمامی مردان وجود دارد و تنها مختص به یک یا دو نفر نیست و در نهان تمام مردها این حس وجود دارد فقط درصد آن کمی بیشتر یا کمتر است .
اما به چه دلیل ؟
هنگامی که یک مرد با یک زن مواجه می شود او را از هر لحاظ می پسندد جز مسئله زیبایی، معتقد است که اگر توانسته است او را پیدا کند پس می تواند شخص دیگری را نیز پیدا کند و به همین دلیل گزینه اول را رها می کند و به دنبال شخص دیگری می رود زیرا معتقد است که زن های بسیار زیبایی وجود دارند و مصرانه بر این مساله تاکید می کنند که زن های زیبای بسیاری وجود دارند

جالب است بدانید که خانم ها همچین رویایی را در زمان نوجوانی خود دارند و زمانی که به دوره جوانی می رسند این رویا دیگر رنگ می بازد و جلای اولیه خود را ندارد معمولا دخترها در دوره نوجوانی در رویای این هستند که شخصی با یک اسب سفید به دنبال آنها می آید ، غول ستمگر را می کشد و او را به همسری خود برمی گزیند اما پسرها از همان ابتدا واقع گراتر هستند و به دنبال این وقایع نمی روند اما همیشه به دنبال یک زن زیبا هستند .
یک پرنسس زیبا ، پرنسسی که تنها مالکش خود اوست، رویاهایی هستند که در ذهن پسران جوان می چرخد و در اکثر مواقع با شکست مواجه می شوند زیرا تنها معیار زیبایی برایشان مطرح می شود و چشمشان را در برابر سایر گزینه های کلیدی که مهم تر از زیبایی ظاهری هستند می بندند در نهایت نیز به زندگی بدون عشق می رسند

سلام دوست خوبم

استاد امین با تشکر از پاسخ هاتون ولی حس می کنم بعضی جاها خیلی کلی جواب این بنده خدا رو دادید.

من مرد نیستم که بخوام از روی ویژگی های درونیم پاسخ شما رو بدم ولی از روی تجربیاتم می تونم تا حدی کمکتون کنم.

اولا اینکه بله بسیاری از آقایون ظاهر براشون مهم هست همونطور که برای خانم ها هست ( و خانمی نمی تونه منکر بشه فقط معیارها ممکنه فرق کنه) ولی واقعا ظاهر همه چیز نیست حتی برای آقایون.

ثانیاً شما به هیچ وجه نباید ببینید مردا چی دلشون می خواد و خودتون رو به اون شکل تغییر بدید، شما باید خودتون باشید اگه عیبی تو اخلاق و رفتارتون هست یا ظاهرتون ممکنه ژولیده به نظر بیاد اینا رو باید رفع کنید، نه اینکه ببینید یه مرد چی دلش می خواد. اگه خودتون خوب باشید و به اینی که هستید افتخار کنید کم کم می بینید که خواسته و ناخواسته چقدر دیگران جذب شما می شن

ثالثا هرگز و هرگز و هرگز نباید عفت و حیا و نجابت رو کنار بزارید حتی به بهانه اینکه مردا ممکنه از دخترای به ظاهر شیطون و بگو و بخند کن بیشتر خوششون بیاد.
یه دختر اینکارارو فقط و فقط باید جلو محارمش انجام بده و شما می تونید اگه این خصوصیات رو دارید تو مجالس زنانه البته با رعایت سنگینی و وقار نشون بدید.

رابعا اینو هرگز فراموش نکنید اونی که قرار مهر شما رو به دل کسی بندازه خداست. با زیر پا گذاشتن دستورات خدا نمیشه کاری رو درست جلو برد. پس از این نترسید که اگه تو کوچه و خیابون کاملا سنگین و با حجب و حیا هستید و در مقابل آقایون کاملا مغرورید و حتی کمی خشکید ممکنه همسری برای شما پیدا نشه

خامسا اگه همه چیز زیبایی بود نباید هزگز زنانی که با هزارجور آرایش و عمل به زیبایی ظاهری رسیدن با اختلاف و طلاق تو زندگیاشون مواجه بشن در صورتی که می بینیم واقعیت چیز دیگه ای رو نشون میده

Reza-D;777076 نوشت:
- برای بعد از ازدواج هم عرض کنم که زیبایی در جای خودش مهمه ، اما مهمتر از اون دلبری و عشوه گری زن هست. شاید یکی از برتری های زنهای غیرمذهبی به زنهای مذهبی ، بطور کلی همین باشه که گروه اول ناز و عشوه رو بهتر بلدن و میدونن چطوری این خصوصیت زنانه رو به کار بگیرن. اگر زنها معجزهء این خصوصیتی که خداوند در وجودشون گذاشته میدونستن ، حتی برای یادگیریش کلاس آموزشی هم میرفتن

با احترام به نظراتتون ولی شما این رو از کجا متوجه شدید؟

بر اساس چه معیاری این حرف رو زدید؟

زن ها حتما باید بیان تو کوچه و خیابون عشوه گری کنن تا مشخص بشه بلدن یا خیر؟

اتفاقا هنر خانم های محجبه و سنگین خیلی بیشتره که برای این رفتاراشون حد و مرز قائل میشن. برای خانم ها گاهی واقعا سخت میشه که با مردان غریبه و نامحرم رفتار محکم و سنگینی داشته باشن

آقایون اگه رفتار با خانم هاشون رو بلد باشن و درخواست هایی که دارن از زنشون به شیوه مناسب بیان کنن در خصوص خانم های محجبه و عفیف حتما به خواسته شون می رسن

و یه نکته دیگه بر اساس مشاهدات خودم خیلیم فک نکنید خانمایی که تو کوچه خیابون با اون وضع ظاهر میشن برای شوهراشون هم همینجورن که دیگه توضیح بیشتر لازم نیست

╮∩╭(︶︿︶)╮∩╭ ñ¡ªz;777155 نوشت:
با احترام به نظراتتون ولی شما این رو از کجا متوجه شدید؟
سلام به شما خواهر گرامی
از زندگی های دور و برم و گفتگوهای مردونه ای که ما مردها با هم داریم. ضمناً من حکم کلی صادر نکردم ، صحبت من اینطور بود:
شاید یکی از برتری های زنهای غیرمذهبی به زنهای مذهبی ، بطور کلی همین باشه

شما خودتون بر اساس چه معیاری میتونید بفرمایید که اینطور نیست؟

آقایون اگه رفتار با خانم هاشون رو بلد باشن و درخواست هایی که دارن از زنشون به شیوه مناسب بیان کنن در خصوص خانم های محجبه و عفیف حتما به خواسته شون می رسن
خواهرم این دیگه چه فرمایشی هست؟! مگه ناز و عشوه گری رو باید درخواست کرد و با شیوه مناسب بیان کرد؟! این یک خصوصیته زنانه ست ، چه ارتباطی به درخواست از سوی مرد داره؟

نکته دیگه بر اساس مشاهدات خودم خیلیم فک نکنید خانمایی که تو کوچه خیابون با اون وضع ظاهر میشن برای شوهراشون هم همینجورن
مگه من گفتم لزوماً این ناز و عشوه برای شوهر هست؟
ثانیاً مگر من گفتم خانمهایی که توی خیابون جلوه گری میکنن؟! بنده گفتم خانمهای غیرمذهبی و غیرمذهبی بودن هم که به معنای این نیست که حتماً تو خیابون جلوه گری کنن. خانمهای غیرمذهبی به دلیل محدودیت کمتر غالباً بهتر این هنر رو بلد هستن و بیشتر از اون استفاده میکن. اما خانمهای مذهبی از طرفی کمتر با این موضوع درگیر هستن و از طرف دیگه بخاطر حجب و حیایی که دارن حتی اگر ناز و عشوه رو بلد باشن برای بروز اون مشکل دارن. اگر دقت کرده باشید در همون پست عرض کردم این هنر نیاز به آموزش هم داره

شاید اشکال کار خانمهای مذهبی این باشه که عرض میکنم:
حرکات خانمهایی که توی خیابون جلوه گری میکنن که از نظر خانمهای مذهبی رفتاری زشت و زننده هست پس به حساب نمیاد
رفتار خانمهای غیرمذهبی داخل خانه رو هم که نمی بینن چون اکثراً با افرادی مذهبی و شبیه به خودشون در ارتباط هستن
در نتیجه تنها معیار برای سنجش هنر خودشون کیه؟ خودشون!

درست مثل اینکه تیم ملی فوتبال ایران بیاد و خودش رو با کشورهای آسیایی مثل عربستان و بحرین مقایسه کنه و بعد بگه فوتبال من نه تنها از اونها بدتر نیست بلکه بهتر هم هست. اما اگر اتفاقی بیفته و با تیمی مثل آلمان و ایتالیا بازی کنه ، اون وقت مشخص میشه که تواناییش چقدره
البته باز هم تاکید میکنم حرف من به هیچ وجه کلی نیست ، اما درمورد تعداد بسیار زیادی از زنان مذهبی صدق میکنه

حالا دیگه خانمهای مذهبی مختار هستن که صرفاً با تعصب جلوی این حرف من جبهه گیری کن ، یا به عنوان یک توصیه برادرانه بهش فکر کنن

Reza-D;777161 نوشت:
شما خودتون بر اساس چه معیاری میتونید بفرمایید که اینطور نیست؟

با سلام برادر گرامی

چون من زنم، خیلی بیشتر از شما اخلاق زن ها رو می شناسم و اتفاقا خانم ها خیلی بیشتر هم از خصوصیشون گاهی صحبت می کنن هم اینکه کلا خانم ها تو این چیزا خیلی دقیق تر و ریز بین تر هستند

البته منم کلی نگفتم ولی این رو قبول ندارم که مذهبی ها کمتر اینکار رو می کنن، حداقل اطراف من که این طور نیست

Reza-D;777161 نوشت:
خواهرم این دیگه چه فرمایشی هست؟! مگه ناز و عشوه گری رو باید درخواست کرد و با شیوه مناسب بیان کرد؟! این یک خصوصیته زنانه ست ، چه ارتباطی به درخواست از سوی مرد داره؟

دقیقا بله باید درخواست کنن، نه اینکه مثلا آقا بیاد خونه بگه خانم برام عشوه بیا. وقتی میگم باید بلد باشن همینه دیگه. اتفاقا این درخواستا راهای خیلی زیبایی داره که من نمی تونم بیان کنم.
ولی مطمئن باشید اگه با سیاست تمایلتون رو نشون بدید خانمتون رو تشویق می کنید و کم کم همونی میشه که شما می خواید. ( البته اگه این خصوصیت رو داشته باشن که اکثر خانما دارن ولی بعضی خانمها اصلا تو وجودشون نیست که مذهبی و غیر مذهبیم نداره)

Reza-D;777161 نوشت:
مگه من گفتم لزوماً این ناز و عشوه برای شوهر هست؟

متوجه نشدم!!!

Reza-D;777161 نوشت:
ثانیاً مگر من گفتم خانمهایی که توی خیابون جلوه گری میکنن؟! بنده گفتم خانمهای غیرمذهبی و غیرمذهبی بودن هم که به معنای این نیست که حتماً تو خیابون جلوه گری کنن.

خیر منم همچین حرفی نزدم و خدایی نکرده این منظور رو هم نداشتم

ولی بالاخره آقایون ناز و عشوه رو دارن از یه جایی می بینن که دوست دارن زنشونم اینجوری باشه دیگه، یا تو محارمشون یا غیر محارم که اگه غیر محارم باشه آدم مذهبی این کار رو نمی کنه

Reza-D;777161 نوشت:
خانمهای غیرمذهبی به دلیل محدودیت کمتر غالباً بهتر این هنر رو بلد هستن و بیشتر از اون استفاده میکن. اما خانمهای مذهبی از طرفی کمتر با این موضوع درگیر هستن و از طرف دیگه بخاطر حجب و حیایی که دارن حتی اگر ناز و عشوه رو بلد باشن برای بروز اون مشکل دارن.

خب حرف من چی بود؟ حرف منم اینکه باید از طرف همسر این تمایل رو ببینن و بدونن همسرشون این کارها رو زشت نمی دونه و یا اینکه در صورت انجام اینکارا تو ذوقش نمی زنه

کلا هرکسی هر هنری بلد باشه حتی اگه تو ذاتش باشه وقتی یه مدت ازش استفاده نکنه نیاز به یه نیرو محرکه داره واسه بروز دوباره اون

هرچند بازم میگم تو خانمای مذهبیم زیادن کسایی که خود به خود اینکارها رو انجام میدن و همه مثل هم نیستن

Reza-D;777161 نوشت:
حرکات خانمهایی که توی خیابون جلوه گری میکنن که از نظر خانمهای مذهبی رفتاری زشت و زننده هست پس به حساب نمیاد

نمی دونم هر چند قبول ندارم ولی قبول نداشتن من دلیل بر نبودنش نیست.

Reza-D;777161 نوشت:
رفتار خانمهای غیرمذهبی داخل خانه رو هم که نمی بینن چون اکثراً با افرادی مذهبی و شبیه به خودشون در ارتباط هستن

هیچی ....

کلا حرف زیاد هست در این زمینه ولی هم موضوع مناسبی واسه صحبت کردن نیست هم مکان مناسبی

فقط صادقانه می خوام بگم حرفام از روی تعصب نیست و بر اساس مشاهدات و شناخت خودم هست. و همیشه هم در مقابل این حرف آقایون موضع گرفتم و میگیرم چون خیلی دید بدی رو به مخاطب القا می کنه

مثل این می مونه که بگیم مردای مذهبیم خیلی چیزا رو بلد نیستن.
ولی من اعتقادم اینه کسی که واقعا مذهبیه بنا به درخواست همسرش تا اونجایی که خارج از شرع و عرف نیست تغییر می کنه و اتفاقا زندگی کنارش از افراد بی قید و بند یا حتی با قید و بند ولی غیر مذهبی شیرین تره

طاهر;773935 نوشت:
مثلا میبینیم طرف یه زن خوشگل داره،ولی میره زن دوم میگیره ولی زن دومش اصلا قیافه نداره،پس چی شده که این مرده رفته زن دوم گرفته؟

سلام و عرض ادب
من فقط نظرمو مینویسم

به نظرمن یه مرد یه زن خوب رومیخواد این خوب بودن توخیلی رفتارها و گفتارها میتونه گنجانده بشه مثلا مرد دوست داره زنش قانع باشه درکش کنه و پابه پای مردش کنارش باشه همونطور که یه زن همین انتظارات رو از مردش داره همون توقعاتی که خودت از خودت داری که چجوری باشی بهتری همون توقعات هم باید از همسرت داشته باشی نه کمتر نه بیشتر

ببینید به عقیده ی من مردا سه دسته اند یکشون اهل خونه زندگی وخانواده که کاری بهشون نداریم چون مربوط به سوالتون نیست یه دسته خونه و خانواده رو دارند اما یه چیزایی توزندگیشون کم دارند یه دسته مردهم هستند که ببخشید اینوعرض میکنم از لحاظ روانی مشکل دارند وتنوع طلبند

دسته دومی مربوط به سوال شماست این مرد توی زندگی یه چیزایی رو کم داشته از همه لحاظ میشه گفت چه عاطفی چه روحی چه آرامش چه جنسی خب بهرحال وقتی یه مرد نتونه اینارو توزندگیش بدست بیاره مسلما با یه اشاره با یه حرف با یه حرکت پاش میلغزه و ممکنه زنو زندگیشو رها کنه بره سراغ اون کسیکه اون چیزاییکه تو زندگی رو کم داشته با زن دومش بدست بیاره پس ببینید اگه این اتفاق میفته شک نکنید مقصر اصلی زن اوله چون میتونسته مردشو نگه داره اما تلاش نکرده گاهی هم نه بعضی مردا هیچی کم ندارن بهترین زن دنیا رو داند اما تنوع طلبند که بحثش نمیکنیم
ولی حرف اینه مشکل از خود خانمه سعی کنید مطالعه کنید با خانواده های موفق زن ومردایی که زندگیشون شیرینه صحبت کنید تاپخته تر و آگاهه بشید که یه زن برای مردش چطور باید باشه
چیزیکه مهمه دوست داشتنه که باعملت بهش ثابت کنی وبهش بگی و همونطور که اون اینکار ومیکنه

آره راسته پسرا آدمای عجیبن همونطور که دخترا عجیب ترند
مردا بهشون روندی پیششون نجیب ترباشی سنگین و باوقار تر باشی بیشتر باعث جذابیتتون میشه البته استثنا هم داره ک بحث دسته ی پسرا ودخترایی که بارمنفی دارند به هم رو نمیگیم بار مثبت رو عرض میکنم

نمیشه گفت قیافه رو درنظر نمیگیرند اما بیشتر اخلاق ورفتار زن براشون مهمه مطمئنا مهر دختر به دل میشنه

کشته مرده اینکه هردوعاشق هم باشند واینکه علاوه بر همسر دوتا دوست ورفیق هم باشند هر دو به هم آرامش (توخیلی چیزا خلاصه میشه) وعشقو هدیه بدهند
ان شاالله انتخاب خوبی داشته باشید وخانم نمونه ای بشید
یاعلی

بسم الله

با سلام

تجربه ی خودم : هرچی بیشتر فرار کنی بیشتر میان دنبالت

چیزی که من اینجا میبینم

خانم ها خیلی در مورد اقایون بد قضاوت میکنند

متاسفم برای طرز فکر اشتباه

همه اقایون بد نیستند که این جور فکر میکنید

یک سری میگن فرار کنی اره فرار کن بعد میگن امار ازدواج چرا اومده پایین یا چرا خواستگار نیست

همین طرز برخوردهای نامناسب باعث میشه خیلی پسرها از خانم ها محجبه فراری بشن

اگه ادعای مسلمونیتون میشه و الگوتون حضرت فاطمه زهرا هستش ببینید اخلاقش چطور بوده

اگه فراری بود که امام علی نمی شناختش ؟؟؟؟؟؟؟؟

خیلی ها طرز برخورد درست با طرز رفتار زشت درست نمیدونند

نه خیلی افراطی افراطی نه کم روی شدید
.........................................................

از مدیر محترم سایت عذر میخوام ولی باید یک سری حقایق بگم

من با چشمای خودم دیدم خانم محجبه خیلی محجبه چادری

رفته خونه با پسر و ..........................................

حالا باید بگم همه خانم ها محجبه همه بد هستند ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

هر کی این ببینه به زور دماغش مشخصه از این ها که ادعای ایمانشون میاد شدید
..............................................................................

همه انگشت ها مثل هم نیستند

همه افراد هم خوب هست هم بد نباید از رو یکی همه رو با چوب تر و خشک سوزوند
...........................................................................................................................

من خودم یک مرد هستم شرایط ی که برای زن اینده ام میخوام ببینید کجاش مشکل داره

انم اینده من

1- خیلی خیلی محجبه باشه

5- توهماتی که بعضی خانم ها دارن همش خونه مادر خودش باشه و قید خونواده ام من بزنه نباشه

╮∩╭(︶︿︶)╮∩╭ ñ¡ªz;777214 نوشت:
فقط صادقانه می خوام بگم حرفام از روی تعصب نیست
سلام خواهر گرامی
بنده شما رو خیلی وقته میشناسم. از زمانی که نام کاربری دیگری داشتید (که البته نمیگم)
با اطمینان میگم که یکی از با شخصیت ترین خانمهای سایت هستید و در اینکه تعصب ندارید شک ندارم

مثل این می مونه که بگیم مردای مذهبیم خیلی چیزا رو بلد نیستن
دقیقاً همینطوره
خیلی از مردهای مذهبی هم به دست آوردن دل زنها رو درست و کامل بلد نیستن

متوجه نشدم!!!
فرمودید برخی از این زنها که در خیابان جلوه گری میکنن برای شوهر چنین کاری نمیکنن
عرض کردم که منظور من هم اصل جلوه گری بود. تفاوتی نمیکنه برای شوهر باشه یا غیر شوهر (منظورم خود هنر هست نه نوع استفاده)

دقیقا بله باید درخواست کنن
متوجه منظورتون هستم و تا حدی هم فرمایش شما رو قبول دارم
بله مرد هم باید رفتار با زن رو بلد باشه. اما مورد موضوع بحث ما ، از اون موضوعات هست که فطرتاً شروعش از جانب زن هست

حرف منم اینکه باید از طرف همسر این تمایل رو ببینن و بدونن همسرشون این کارها رو زشت نمی دونه و یا اینکه در صورت انجام اینکارا تو ذوقش نمی زنه
کاملاً درسته. برای همین میگم آقایون مذهبی هم یک سری چیزها رو بلد نیستن. همینه که عرض کردم مذهبی ها معمولاً این کارها رو بد میدونن ، در حالیکه محل انجام این کارهاست که میتونه بد یا خوب باشه ، ولی خود این اعمال بسیار نیکو هستن
البته این رو هم بگم که ماها مجبوریم برای مشخص شدن گفتمان ، از یک سری اصطلاحات استفاده کنیم مثل مذهبی و غیرمذهبی
اما در عمل واقعاً نمیشه مردم رو بطور صددرصد به این دو دسته تقسیم کرد. لذا صحبت من هم کلی هست

کلا حرف زیاد هست در این زمینه ولی هم موضوع مناسبی واسه صحبت کردن نیست هم مکان مناسبی
حرفتون حقـّـه
منم موافقم که بیشتر از این نیاز به پرداختن به این موضوع نیست
در کل اینطور بگم که مردها به ناز و عشوه زن بسیار اهمیت میدن. خیلی بیشتر از زیبایی
در پست بعد هم روایتی از پیامبر(ص) قرار میدم

Reza-D;777076 نوشت:
اگر به این صورت باشه که نشان دهنده حیا و نجابت دختر باشه ، بله هر مرد پاکی خوشش میاد (حتی برخی مردهای ناپاک هم چنین دختری رو بیشتر می پسندن). اما اگر جنبهء بی احترامی یا تحقیر مرد داشته باشه ، خیر به هیچ وجه مورد پسند یک مرد نیست. مراقب باشید چهارچوب داشتن شخصیتی رو با تحقیر مرد اشتباه نگیریددو نکته کلیدی هم من به شما بگم :Nishkhand:1 - گر چه جلوه گری برای زن در اسلام ممنوع شده ، اما آراستگی و پاکیزگی هیچ ایرادی نداره. به این موضوع شدیداً توجه کنید. برخی خانمها فکر میکنن همین که نجیب هستن کافیه. البته نجابت بسیار خوبه ، ولی هیچ مردی حاضر نیست با زن نجیبی زندگی کنه که دهنش بوی بد میده! (همونطور که هیچ زنی حاضر نیست با چنین مردی زندگی کنه)[SPOILER]البته بجز مردها و زنهایی که خودشون اینجوری هستن و درمورد همسر هم براشون فرقی نداره[/SPOILER]2 - برای بعد از ازدواج هم عرض کنم که زیبایی در جای خودش مهمه ، اما مهمتر از اون دلبری و عشوه گری زن هست. شاید یکی از برتری های زنهای غیرمذهبی به زنهای مذهبی ، بطور کلی همین باشه که گروه اول ناز و عشوه رو بهتر بلدن و میدونن چطوری این خصوصیت زنانه رو به کار بگیرن. اگر زنها معجزهء این خصوصیتی که خداوند در وجودشون گذاشته میدونستن ، حتی برای یادگیریش کلاس آموزشی هم میرفتندر آخر:یکی از دلایلی که باعث میشه ظاهرپسندی مردها ، از نظر زنها خصلت بدی برداشت بشه ، اینه که مدام به ما گفتند که فقط باطن ، فقط باطن....این حرف حرفِ درستی نیست چون خداوند زیبایی رو خلق کرده برای لذت بردن (لذت بردن درست)زیبایی ، علاقه به زیبایی ، پسندیدن ظاهر ، میل جنسی ، خوشکل بودن و....... هیچکدام نه تنها ایراد به حساب نمیان ، بلکه حسن هستند. عیب اونجایی هست که ما ظواهر رو نسبت به پاکی باطن برتر بدونیم
فوقالعادست اقا رضا یعنی باید یه مشاور میشدی حرفاتون کاملا حقیقت داره و خیلی زیبا و پربار وبه واقعیت نزدیک هستش پست هاتون عالی هستش مخصوصا در مورد ازدواج واینا،

پسر خوشبخت;777297 نوشت:
فوقالعادست اقا رضا یعنی باید یه مشاور میشدی حرفاتون کاملا حقیقت داره و خیلی زیبا و پربار وبه واقعیت نزدیک هستش پست هاتون عالی هستش مخصوصا در مورد ازدواج واینا،
ممنون :Nishkhand:
بله من باید مشاور میشدم ، استاد
"حامی" حق منو خورده! :khandeh!:
اسمشون رو بردم الان پیداشون میشه!

با سلام برادر گرامی
سلام دوباره خدمت شما
این هم روایتی که گفته بودم. البته قرار بود یک روایت باشه ولی شد چند روایت :Nishkhand:
ولی مد نظر من بیشتر روایت آخر هست. بخصوص قسمتی که با رنگ قرمز مشخص کردم

امام باقر(ع):
شایسته نیست زن خود را رها کند و زینت نکند گر چه با یک گردنبند باشد
وسائل ج 14 ص 118 و ص 112

پیامبر(ص):
بر زن لازم است که بهترین عطر خود را بکار برد و بهترین لباس را بپوشد و به زیباترین شکل زینت کند و خود را صبح و شام بر شوهرش عرضه کند
وسائل ج 14 ص 118 و ص 112

خب ممکنه خانمها بپرسند عرضه کردن خود ، یعنی چه؟
پیامبر(ص) در جای دیگری توضیح دادند و مثالی زدند (روایت بعدی)

پیامبر(ص):
برای هیچ زنی روا نیست که بخوابد مگر اینکه خویشتن را به شوهر عرضه کند ، به اینکه لباسهایش را در آورد ، میان بستر شوهر رود و پوست بدن خویش را به بدن شوهر بچسباند. اگر این کار را بکند خود را عرضه کرده است
وسائل ج 14 ص 14 و 126

امام صادق(ع):
زنی نزد پیامبر بخاطر کاری آمد. حضرت فرمود شاید تو از آن زنان معطل کن هستی؟ پرسید اینها کیانند یا رسول الله؟ حضرت فرمود: زنی است که شوهرش با او کاری دارد (تمایل جنسی دارد) ولی او آنقدر معطّل می‌کند تا شوهر بخواب می‌رود، این زن همواره مورد لعنت ملائکه است تا شوهرش بیدار شود
وسائل ج 14 ص 117 و 112

امام صادق(ع):
بهترین زنان بانوئی است که
چون با شوهر خلوت کند لباس حیا را از خود دور کند و چون لباس بپوشد لباس حیاء را هم بپوشد (از شوهر در مسئله جنسی مضایقه نکند ولی با دیگران با حیا باشد)
وسائل ج 14 ص 14 و 126

*شیوا*;777246 نوشت:
بسم الله

با سلام

این یک برداشت سطحی از این موضوعه. مطمئن باشید که تندروی کردید.

میگن مورچه ای رو آب برد، فریاد میزد هاااااااای مردم دنیا رو آب برد. فرار کنید :Ealam::Ealam:

من جوانی رو میشناسم که وقتی فهمید کسی هست که او رو دوستش داره ولی او نمیتونه کاری براش انجام بده، از غصه تمام دهنش آفت زده بود.
خودم رفتم داروهاش رو براش گرفتم.
اگر همین سوال رو درباره ی خانوها بپرسند بازهم همین چیزایی که الان گفتید رو میشه برعکسش کرد و برای دخترا گفت. قشنگی زندگی آدمی به همینه که هیچکی با یکی دیگه یکسان نیست.

حرف منفی بیشتر وقتها جواب میده. مثلا همه چی تو ایران خرابه و ما بدبختیم.

طاهر;773935 نوشت:
سلام

با تشکر از شما

با سلام

به نظر من پسری که میاد خواستگاری خب چند علت میتونه داشته باشه :

به نظر من خوبه اول مطمئن بشی علت خواستگاریش از شما چیه؟

خودش انتخابت کرده اطرافیان شما رو بهش معرفی کردند

اصلا میخواد تشکیل زندگی بده یا به اصرار والدینش اومده یا نه هر دلیل دیگه ای بجز ازدواج باشما!

اگر مطمئن شدی که هدفش واقعا ازدواجه با شماست !اونوقت روی معیارتون چه خودت وچه اون آقا پسر مانور بدید

بعد اگه دیدید که از هر لحاظ هم کفو همید واشتراکاتتون بهم نزدیکه نه اینکه عین هم باشید ،نه !

وتقریبا ظاهرتون هم به دل هم نشسته واگر عیب وایرادی یا مثلا خدایی نکرده بیماری ممکنه داشته باشید واون طرف ندونه

همون موقع بهش بگید و طرف بپذیره که شما مثلا اون مشکل رو دارید

خب دیگه میتونید با خیال راحت ازدواج کنید وترسی هم نداشته باشید

ویه نکته دیگه اینکه واقعا زن وشوهر باید مثل یه باغبون با همدیگه رفتار کنند یعنی هر دو به فکر هم باشنو وبهم رسیدگی کنند

koosha;777317 نوشت:
این یک برداشت سطحی از این موضوعه. مطمئن باشید که تندروی کردید.

ببینید برا من پسرها خیلی راحت جذب میشن نمیدونم به خاطر خلق جدی و سنگینم هست یا چی

ولی وقتی من تسلیم میشم و فرار نمیکنم اونها هم قدم جلو نمیذارن ! چرا ؟!

با سلام

انسان فطرتاً کمال جو است و هر چیزی را که کمال باشد، می‌پسندد و دوست دارد. از آن‌جا که زیبایی کمال است؛ لذا آن‌را دوست دارد. بنابر این چون موضوع فطری است، نیازی به دلیل عقلی ندارد.
دیدن روی زیبای انسان‌ها - چه خوب و چه بد - از لحاظ همین فطرت زیباشناسی تأثیر مثبتی بر روان انسان می‌گذارد.
در روایت آمده است: سه چیز به دیده روشنى می‌بخشد: نگریستن به سبزه، نگریستن به آب روان و نگریستن به روى زیبا
علاوه بر این دوست داشتن زیبایی یک صفت خدایی است.
امام صادق(ع) فرمود: خداوند زیبا است و زیبایی را دوست دارد.
اما انسان نباید آن‌قدر ساده‌نگر باشد که زیبایی ظاهری را به تنهایی نشانگر زیبایی باطنی بداند و تأثیرپذیری نادرست داشته باشد.
گفتنی است زیبایی ظاهر و چهره ماندگاری ندارد، بلکه رفتنی است. مثلاً با یک سوختگی ساده از بین می‌رود و اگر هم تا آخر عمر باقی باشد با مرگ فانی می‌شود، امّا آنچه مهم است زیبایی سیرت و باطن است که ماندگار و باقی است و حتی با مرگ نیز از بین نمی‌رود، علاوه بر این؛ چون زیبایی نعمت است، پس باید نسبت به بهره‌برداری از آن در جهان آخرت پاسخ‌گو باشد، که مبادا از این نعمت خدایی در راه شیطان و هواهای نفسانی بهره‌برداری کرده باشد.

*شیوا*;777509 نوشت:
ببینید برا من پسرها خیلی راحت جذب میشن نمیدونم به خاطر خلق جدی و سنگینم هست یا چی
ولی وقتی من تسلیم میشم و فرار نمیکنم اونها هم قدم جلو نمیذارن ! چرا ؟!

سلام و عرض ادب
برعکسش هم هست. یعنی تعداد قابل توجهی از دخترها جذب پسیرهایی میشن که اونها رو تحویل نگیرن و یا حتی بدتر اونها رو تحقیر کنن!
از طرفی ، الان اگر یک فرد (مرد یا زن) ساده و متین رفتار کنه کمتر طرفدار داره ، اما اگر آرایش و تیپ آنچنانی بزنه و در خیابون خودنمایی کنه ، افراد بیشتری مجذوبش میشن. خب آیا باید نتیجه گرفت که روش درست ، روش دومه؟
درست و غلط بودن یک رفتار جذب کننده رو باید از روی کمیت افرادی که جذب ما میشن سنجید ، یا از روی کیفیت اون افراد؟

حالا اصلاً چرا چنین اتفاقی میفته؟
این موضوع دو دلیل مهم داره. یکی دلیل منفی و دیگری دلیل مثبت

دلیل منفی
متاسفانه خیلی از مردم خود ساخته و متکی به خود نیستند. حتی معنی این خصوصیت هم در بین مردم هنوز به درستی درک نشده. شخص شماره 1 انسان خود ساخته ای نیست (اما خودش خیال میکنه خیلی خود ساخته ست!) و از اونجایی که تعریف درستی هم از خود ساختگی و اتکاء به نفس نداره (اگه داشت درمورد خودش اجرا میکرد :Nishkhand:) وقتی به انسانی برخورد میکنه که با غرور باهاش برخورد میکنه و تحویلش نمیگیره ، با خودش میگه عجب انسان بزرگی!! عجب عظمتی!! چه ابهتی!!

اما حقیقت اینه که این شخص در جستجوی خودشه. یعنی میخواد اتکاء به نفسی که نداره رو پیدا کنه. وابستگی و عاشق شدن های کورکورانه و حتی بردگی رفتاری ، از پیامدهای این نوع برخوردهاست

دلیل مثبت
از طرفی ممکنه که یک فرد واقعاً اتکا به نفس و خودساختگی جذب کننده ای داشته باشه و همین خصوصیتش باعث بشه افراد بهش تمایل داشته باشن. این تمایل هم لزوماً تمایل جنس مخالف و با زمینه عشقی نیست ، بلکه میتونه تمایل به دوستی ، همکاری ، شراکت ، مشاوره یا مواردی مثل اینها باشه. این نوع جاذبه نه تنها ایرادی نداره ، بلکه زیبا هم هست. درست مثل جاذبه ای که یک پزشک داره و با اعتماد به نفس و قدرت بیانی که داره ، به بیمارش اطمینان میده که بیماریش درمان خواهد شد. البته افرادی که چنین خصوصیتی دارن خیلی باید مراقب باشن که دچار غرور نشن و به گروهی ملحق نشن که جاذبهء منفی در دیگران ایجاد میکنن

روش تفکیک این دو جاذبه از یکدیگر

خیلی ساده ست. اگر جاذبهء کسی بدون تحقیر باشه و از طرفی شخص مجذوب ، با کوچک کردن خودش و یا التماس و خواهش به سمت اون فرد نره ، چنین جاذبه ای نه دلیل بر غرور شخص جذاب هست و نه دلیلی بر حقارت و خود کوچک بینی شخص مجذوب

اما اگر این جاذبه با بی توجهی و تحقیر از سوی فرد جذاب ، و کوچک شدن و التماس از طرف شخص مجذوب همراه باشه ، متاسفانه باید گفت که از نوع منفی هست

نتیجه:
اینکه عده ای هر چه بیشتر بهشون بی محلی بشه ، بیشتر به سمت ما جذب میشن ، نه ارتباطی با جنسیت افراد داره و نه با این موضوع که بی محلی کردن روش درستیه. بلکه معناش اینه که روش جذب کردن و جاذب و جذوب شدن به غلط داره اجرا میشه. حالا یا از سوی شخص جذب کننده ، یا از سوی شخص جذب شونده ، یا از سوی هر دو

Farzandeh-Shahid;777253 نوشت:
چیزی که من اینجا میبینم

خانم ها خیلی در مورد اقایون بد قضاوت میکنند

متاسفم برای طرز فکر اشتباه

همه اقایون بد نیستند که این جور فکر میکنید

یک سری میگن فرار کنی اره فرار کن بعد میگن امار ازدواج چرا اومده پایین یا چرا خواستگار نیست

همین طرز برخوردهای نامناسب باعث میشه خیلی پسرها از خانم ها محجبه فراری بشن

اگه ادعای مسلمونیتون میشه و الگوتون حضرت فاطمه زهرا هستش ببینید اخلاقش چطور بوده

اگه فراری بود که امام علی نمی شناختش ؟؟؟؟؟؟؟؟

خیلی ها طرز برخورد درست با طرز رفتار زشت درست نمیدونند

نه خیلی افراطی افراطی نه کم روی شدید
.........................................................

از مدیر محترم سایت عذر میخوام ولی باید یک سری حقایق بگم

من با چشمای خودم دیدم خانم محجبه خیلی محجبه چادری

رفته خونه با پسر و ..........................................

حالا باید بگم همه خانم ها محجبه همه بد هستند ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

هر کی این ببینه به زور دماغش مشخصه از این ها که ادعای ایمانشون میاد شدید
..............................................................................

همه انگشت ها مثل هم نیستند

همه افراد هم خوب هست هم بد نباید از رو یکی همه رو با چوب تر و خشک سوزوند
...........................................................................................................................

من خودم یک مرد هستم شرایط ی که برای زن اینده ام میخوام ببینید کجاش مشکل داره

انم اینده من

1- خیلی خیلی محجبه باشه

Reza-D;777589 نوشت:
سلام و عرض ادب
برعکسش هم هست. یعنی تعداد قابل توجهی از دخترها جذب پسیرهایی میشن که اونها رو تحویل نگیرن و یا حتی بدتر اونها رو تحقیر کنن!
از طرفی ، الان اگر یک فرد (مرد یا زن) ساده و متین رفتار کنه کمتر طرفدار داره ، اما اگر آرایش و تیپ آنچنانی بزنه و در خیابون خودنمایی کنه ، افراد بیشتری مجذوبش میشن. خب آیا باید نتیجه گرفت که روش درست ، روش دومه؟
درست و غلط بودن یک رفتار جذب کننده رو باید از روی کمیت افرادی که جذب ما میشن سنجید ، یا از روی کیفیت اون افراد؟

حالا اصلاً چرا چنین اتفاقی میفته؟
این موضوع دو دلیل مهم داره. یکی دلیل منفی و دیگری دلیل مثبت

دلیل منفی
متاسفانه خیلی از مردم خود ساخته و متکی به خود نیستند. حتی معنی این خصوصیت هم در بین مردم هنوز به درستی درک نشده. شخص شماره 1 انسان خود ساخته ای نیست (اما خودش خیال میکنه خیلی خود ساخته ست!) و از اونجایی که تعریف درستی هم از خود ساختگی و اتکاء به نفس نداره (اگه داشت درمورد خودش اجرا میکرد :Nishkhand:) وقتی به انسانی برخورد میکنه که با غرور باهاش برخورد میکنه و تحویلش نمیگیره ، با خودش میگه عجب انسان بزرگی!! عجب عظمتی!! چه ابهتی!!

اما حقیقت اینه که این شخص در جستجوی خودشه. یعنی میخواد اتکاء به نفسی که نداره رو پیدا کنه. وابستگی و عاشق شدن های کورکورانه و حتی بردگی رفتاری ، از پیامدهای این نوع برخوردهاست

دلیل مثبت
از طرفی ممکنه که یک فرد واقعاً اتکا به نفس و خودساختگی جذب کننده ای داشته باشه و همین خصوصیتش باعث بشه افراد بهش تمایل داشته باشن. این تمایل هم لزوماً تمایل جنس مخالف و با زمینه عشقی نیست ، بلکه میتونه تمایل به دوستی ، همکاری ، شراکت ، مشاوره یا مواردی مثل اینها باشه. این نوع جاذبه نه تنها ایرادی نداره ، بلکه زیبا هم هست. درست مثل جاذبه ای که یک پزشک داره و با اعتماد به نفس و قدرت بیانی که داره ، به بیمارش اطمینان میده که بیماریش درمان خواهد شد. البته افرادی که چنین خصوصیتی دارن خیلی باید مراقب باشن که دچار غرور نشن و به گروهی ملحق نشن که جاذبهء منفی در دیگران ایجاد میکنن

روش تفکیک این دو جاذبه از یکدیگر

خیلی ساده ست. اگر جاذبهء کسی بدون تحقیر باشه و از طرفی شخص مجذوب ، با کوچک کردن خودش و یا التماس و خواهش به سمت اون فرد نره ، چنین جاذبه ای نه دلیل بر غرور شخص جذاب هست و نه دلیلی بر حقارت و خود کوچک بینی شخص مجذوب

اما اگر این جاذبه با بی توجهی و تحقیر از سوی فرد جذاب ، و کوچک شدن و التماس از طرف شخص مجذوب همراه باشه ، متاسفانه باید گفت که از نوع منفی هست

نتیجه:
اینکه عده ای هر چه بیشتر بهشون بی محلی بشه ، بیشتر به سمت ما جذب میشن ، نه ارتباطی با جنسیت افراد داره و نه با این موضوع که بی محلی کردن روش درستیه. بلکه معناش اینه که روش جذب کردن و جاذب و جذوب شدن به غلط داره اجرا میشه. حالا یا از سوی شخص جذب کننده ، یا از سوی شخص جذب شونده ، یا از سوی هر دو

چقدر زیبا فرمودید

پس الان وقتی یه شخصِ قابل جذب من میشه من الان چه درکی از اون جذب شدن داشته باشم (خودش هم میدونه که به هرکی پیشنهاد بده یعنی خاستگاری کنه نه

نمیگن) البته من اولین بار که دیدمش با خودم گفتم هیچکس همسر این نمیشه:khaneh: ولی بعدا متوجه شدم دخترا کشته مرده اینن!!)
.
.
رفتارهایی که نشان از علاقه مند شدن میده ولی هیچ قدمی جلو نمیذاره طرف ؟و من هم که عمرا نمیرم پیشش بگم به من کمک کن !

این از چه نوع جذبیه میشه توضیح بدید ؟مرسی:Gol:

*شیوا*;777700 نوشت:
چقدر زیبا فرمودید
پس الان وقتی یه شخصِ قابل جذب من میشه من الان چه درکی از اون جذب شدن داشته باشم (خودش هم میدونه که به هرکی پیشنهاد بده یعنی خاستگاری کنه نه
نمیگن) البته من اولین بار که دیدمش با خودم گفتم هیچکس همسر این نمیشه:khaneh: ولی بعدا متوجه شدم دخترا کشته مرده اینن!!)
رفتارهایی که نشان از علاقه مند شدن میده ولی هیچ قدمی جلو نمیذاره طرف ؟و من هم که عمرا نمیرم پیشش بگم به من کمک کن !
این از چه نوع جذبیه میشه توضیح بدید ؟مرسی:Gol:
خواهش میکنم
اول اینکه سؤال شما به نظرم با موضوع تاپیک نمیخونه ، فکر میکنم تاپیک مجزا بزنید بهتر به نتیجه برسید
دوم هم اینکه کارشناس محترم بر بنده اولیویت دارن. تاپیک دیگه ای بزنید و در کنار صحبت کارشناس ، من هم نظرم رو عرض میکنم :ok:

خوب هر مردي يه جوره اما باصحبتاي استاد امين واقا رضا موافقم كامله ودقيقه

Reza-D;777161 نوشت:
خانمهای غیرمذهبی به دلیل محدودیت کمتر غالباً بهتر این هنر رو بلد هستن و بیشتر از اون استفاده میکن. اما خانمهای مذهبی از طرفی کمتر با این موضوع درگیر هستن و از طرف دیگه بخاطر حجب و حیایی که دارن حتی اگر ناز و عشوه رو بلد باشن برای بروز اون مشکل دارن. اگر دقت کرده باشید در همون پست عرض کردم این هنر نیاز به آموزش هم داره

شاید اشکال کار خانمهای مذهبی این باشه که عرض میکنم:

درست مثل اینکه تیم ملی فوتبال ایران بیاد و خودش رو با کشورهای آسیایی مثل عربستان و بحرین مقایسه کنه و بعد بگه فوتبال من نه تنها از اونها بدتر نیست بلکه بهتر هم هست. اما اگر اتفاقی بیفته و با تیمی مثل آلمان و ایتالیا بازی کنه ، اون وقت مشخص میشه که تواناییش چقدره
البته باز هم تاکید میکنم حرف من به هیچ وجه کلی نیست ، اما درمورد تعداد بسیار زیادی از زنان مذهبی صدق میکنه

حالا دیگه خانمهای مذهبی مختار هستن که صرفاً با تعصب جلوی این حرف من جبهه گیری کن ، یا به عنوان یک توصیه برادرانه بهش فکر کنن

سلام آقا رضا. نکاتی خیلی خوبی ذیل پست ها می گید و امیدوارم همیشه از حضورتون و این نکات خوب استفاده کنیم؛ اما مقایسه ای که بین خانم ها مذهبی و غیر ذهبی دارید دقیق نیست و تجربه هم این رو نشون نمیده و اساسا این یک اشتباه رایج بین جوان های دم بخته که علت اون هم نگاه ظاهر بین اونها به این قضیه است. زندگی زناشویی یک مهارته و به دست آوردن اون هم هیچ رابطه ای با داشتن حد و حدود مذهبی نداره؛ یعنی اینطور نیست که اگه کسی مذهبیه، به خاطر مذهبی بودنش نمی تونه مهارت های زندگی زناشویی رو یاد بگیره.

*شیوا*;777246 نوشت:
بسم الله

با سلام

سلام

این نکته درستیه و من چون دیدم بعضی از دوستان یه ایشون خرده گرفتند لازم دونستم بهش حاشیه بزنم تا برداشت اشتباهی ازش نشه. منظور ایشون از فرار کردن، دوری از اجتماع یا بداخلاقی یا فحش دادن یا حتی جذب یکطرفه ... نیست؛ چون در حالت عادی انسان ها نسبت به هر چیزی که ازش منع بشن حریص ترند؛ چه زن باشه و چه مرد و این قاعده به طور کلی بین دو جنس مخالفت هم وجود داره. اما در بین دو جنس مخالف علاوه بر این، یک قاعده خاص تری هم وجود داره و اون اینکه پسر طالبه و دختر مطلوب؛ یعنی مرد ذاتا دوست داره طالب باشه و زن هم ذاتا می خواد که مطلوب واقع بشه. این قاعده در هر شرایطی باید حفظ بشه؛ در غیر این صورت مشکلات زیادی ایجاد خواهد شد.

بنابراین هم پسر و هم دختر می تونین با عقب نشینی زیرکانه طرف رو به خودشون جذب کنن؛ اما برای اینکه سیستم روابط زناشویی مختل نشه، نباید شرایط طوری بشه که جای طالب و مطلوب عوض بشه. یکی از فلسفه های اینکه پسر میره به خواستگاری دختر هم همینه.

موضوع قفل شده است