صفحه 1 از 4 123 ... آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: آقایان را بهتر بشناسیم! (ملاک های مهم آقایان برای ازدواج)

علاقه
    تحصیل ، تحقیق و پژوهش
    نوشته
    21,548
    حضور
    175 روز 11 ساعت 15 دقیقه
    دریافت
    11
    آپلود
    0
    گالری
    38
    صلوات
    58344

آقایان را بهتر بشناسیم! (ملاک های مهم آقایان برای ازدواج)

با نام و یاد دوست

سلام

یکی از کاربران سایت سوالی داشتند که مایل نبودند با آیدی خودشون مطرح شود

لذا با توجه به اهمیت موضوع، سوال ایشان با حفظ امانت جهت پاسخگویی توسط کارشناس محترم سایت در این تاپیک درج می شود:

سلام

راستش من چند تا تاپیک خوندم که نگرانم کرده، برای همین خواستم مردها رو بیشتر بشناسم،یکیشون این بود که آقا بعد از عقد، در روابط خصوصی قیافه ی خانمش زده بود تو ذوقش،فک کنین یه زن اینو بفهمه غرورش چقد لگدمال میشه!
    دیگه با این حساب نمیشه حتی به کسی که خودش مارو انتخاب کرده هم اعتماد کرد!از کجا معلوم بعد از عقد زده نشن!
    آیا برای همه ی مردها ظاهر مهمه؟
    چه قیافه ای به دل آقایون میشینه؟
    چرا مردها اینقد از قیافه ایراد میگیرن؟یه نفر که سفیده بهش میگن رنگ و رخ ندری؟چشم و ابرو نداری؟یه نفر سبزه هستش یه جوری بهش گیر میدن!ما از دست این خصلت مردا کجا فرار کنیم؟آیا همه ی مردا اینطوری هستن؟
    من از آینده میترسم،از این اخلاق مردا متنفرم

خوندن همین مطلبا باعث شده اعتماد به نفسم بیاد پایین!همش از خودم ایراد میگیرم،دیگه خودمو قبول نداره

میشه راهنمایی ام کنید و بگید که کلا مردا دلشون می خواد چجور زنی داشته باشن
    مثلا میبینیم طرف یه زن خوشگل داره،ولی میره زن دوم میگیره ولی زن دومش اصلا قیافه نداره،پس چی شده که این مرده رفته زن دوم گرفته؟
    این راسته که میگن اگه پسرا رو محل ندی بیشتر خوششون میاد؟

اولا،مثلا ظاهر و قیافش چطوری باشه،حتما خوشگل باید باشه؟یا فقط به دل بشینه؟حالا چجور دختری به دل پسرا میشینه؟

دوما:اخلاقش،چجوری باشه میپسندین؟
    بعد ازدواج زنشون چطوری باشه کشته مردش میمونن؟

با تشکر از شما

با تشکر

در پناه قرآن و عترت پیروز و موفق باشید

2. صلوات ها 10

3.  

علاقه
    تحصیل ، تحقیق و پژوهش
    نوشته
    21,548
    حضور
    175 روز 11 ساعت 15 دقیقه
    دریافت
    11
    آپلود
    0
    گالری
    38
    صلوات
    58344

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد امین

5. صلوات ها 10

علاقه
    روانشناسی؛ قرآن ؛فلسفه؛ کلام
    نوشته
    893
    حضور
    31 روز 13 ساعت 30 دقیقه
    دریافت
    52
    آپلود
    2
    گالری
    0
    صلوات
    4654

سلام
    چون تعداد سوالات زیاد بود من مجبور شدم همه را نقل کنم و به طور مختصر هر کدام را پاسخ دهم. اگر در مورد هر کدام سوالی بود مفصل تر بفرمایید تا پاسخش را عرض کنم.

نقل قول نوشته اصلی توسط طاهر نمایش پست ها
    راستش من چند تا تاپیک خوندم که نگرانم کرده، برای همین خواستم مردها رو بیشتر بشناسم،یکیشون این بود که آقا بعد از عقد، در روابط خصوصی قیافه ی خانمش زده بود تو ذوقش،فک کنین یه زن اینو بفهمه غرورش چقد لگدمال میشه!
    دیگه با این حساب نمیشه حتی به کسی که خودش مارو انتخاب کرده هم اعتماد کرد!از کجا معلوم بعد از عقد زده نشن!
    احتمال بروز چنین مسئله ای خیلی کم است؛ چون معمولا وقتی پسر به خواستگاری دختری می رود و با او ازدواج می کند به این معناست که ظاهر او را پسندیده. لذا یک احتمال کم نباید شما را نگران کند؛ چنانچه همین احتمال کم در مورد خانم ها هم هست و ممکن است دختری بعد از ازدواج از ظاهر همسرش یا حتی اخلاق و رفتار او زده شود. بعلاوه اینکه از بین بردن همین احتمال کم هم با راهکارهایی ممکن است.

مثلا میبینیم طرف یه زن خوشگل داره،ولی میره زن دوم میگیره ولی زن دومش اصلا قیافه نداره،پس چی شده که این مرده رفته زن دوم
    گرفته؟
    این نشان می دهد که آنچه بنیان خانواده را حفظ می کند ظاهر نیست؛ بلکه موارد مهم تر دیگری هم هست که باید برای حفظ نظام خانواده مورد توجه قرار گیرد.

چرا مردها اینقد از قیافه ایراد میگیرن؟یه نفر که سفیده بهش میگن رنگ و رخ ندری؟چشم و ابرو نداری؟یه نفر سبزه هستش یه جوری بهش گیر میدن!ما از دست این خصلت مردا کجا فرار کنیم؟آیا همه ی مردا اینطوری هستن؟
    خوندن همین مطلبا باعث شده اعتماد به نفسم بیاد پایین!همش از خودم ایراد میگیرم،دیگه خودمو قبول نداره
    هر کسی سلیقه و نظر خاصی دارد و اینطور نیست که یک نفر از همه ایراد بگیرد. شما نظرات افراد مختلف را دیده اید و فکر می کنید همه مردها همه این ایرادها را می گیرند در حالی که هر کدام از این ایرادهایی که شما دیده ای برای یک نفر خاص است. یعنی اگر کسی از فرد سبزه ایراد می گیرد اینطور نیست که از همه ایراد بگیرد یا کسی که از سفید پوست ایراد می گیرد همینطور. از طرف خانم ها هم همین مسئله به شکل های دیگر وجود دارد. ممکن است کسی مثلا از یک تیپ خاصی خوشش بیاید و فرد دیگری از یک تیپ دیگر. اتفاقا این متفاوت بودن ظاهر خیلی خوب است؛ چون برای هر سلیقه ای، مورد مناسب وجود دارد و هر کسی می تواند کسی را انتخاب کند که به دلش می نشیند.
    البته گاهی اوقات سلیقه ها در اثر عوامل خارجی از حالت عادی خارج می شوند؛ مثلا کسی که عادت به نگاه به نامحرم دارد، نه تنها در انتخاب همسر با مشکل مواجه می شود بلکه بعد از آن هم ممکن است نسبت به همسر خود سرد شود. لذا می توان گفت به طور کلی دو علت عمده در پشیمانی بعد از ازدواج از ظاهر نقش دارد. یکی عدم توجه به ظاهر به هر دلیلی مثل عشقی که چشم را کور کرده و دیگری چشم چران بودن.

اولا،مثلا ظاهر و قیافش چطوری باشه،حتما خوشگل باید باشه؟یا فقط به دل بشینه؟حالا چجور دختری به دل پسرا میشینه؟
    باید به دل بنشیند. به دل نشستن هم نسبی است؛ یعنی در هر فردی با فرد دیگر متفاوت است. ممکن است شما از نظر یک شخص زیباترین دختر و از نظر فرد دیگر نازیبا باشید.

پاسخ کلی این است که هر چه خوش اخلاق تر باشد بیشتر مورد پسند خواهد بود. این را هم از رفتار او با همنوعانش متوجه می شوند؛ نه با جنس مخالف؛ چون خوش رفتاری با نامحرم برای یک دختر به عنوان نقطه منفی است.

چرا بعد از چند سال زندگی مشترک عشق و علاقه ها کم میشه؟

بستگی دارد منظور از «بی محلی» چه باشد و «خوش آمدن» را چه معنا کنیم؟

ویرایش توسط امین : ۱۳۹۴/۱۰/۲۷ در ساعت ۲۰:۵۱

وَقالَ الرَّسولُ يا رَبِّ إِنَّ قَومِي اتَّخَذوا هٰذَا القُرآنَ مَهجورًا

و پیامبر(صلی الله علیه وآله) عرضه داشت: «پروردگارا! قوم من قرآن را رها کردند».
    سوره مبارکه الفرقان آیه ۳۰

<<<<<<<<<<<<<<!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!> >>>>>>>>>>>>>
    پرسید:

"سخت می گذرد"

چه باید کرد؟

گفت:خودت که می گویی

سخت
    "می گذرد"؛ سخت که "نمی ماند"

7. صلوات ها 10

نوشته
    225
    حضور
    4 روز 18 ساعت 41 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    645

نقل قول نوشته اصلی توسط یکی از کاربران سایت نمایش پست ها
    یکیشون این بود که آقا بعد از عقد، در روابط خصوصی قیافه ی خانمش زده بود تو ذوقش

با سلام
    اسلام برای پیش نیامدن چنین مشکلاتی احکامی را وضع نموده است از جمله:

مرد تا چه اندازه مى‏تواند به بدن زن،
    هنگام خواستگارى نگاه كند (البته با رعايت شرايط خاص خود )؟

آيات عظام امام، خامنه ‏اى و فاضل: مى‏تواند به بدن دختر نگاه كند ؛ هر چند احتياط مستحب است كه تنها به دست و صورت و پاها، مو و مقدارى از بدن (مانند گردن و بالاى سينه ) اكتفا كند. امام، تحريرالوسيله، ج 2، النكاح، م 28 ؛ فاضل، تعليقات على ‏العروة، ج‏2، النكاح، م‏26 و خامنه‏ اى، استفتاء، س 525.

آيات عظام بهجت، تبريزى، سيستانى و مكارم: تنها مى‏تواند به دست و صورت، پاها، مو و مقدارى از بدن (مانند گردن و بالاى سينه ) دختر نگاه كند. مكارم، تعليقات على العروة، النكاح، م 26 ؛ سيستانى، منهاج الصالحين، ج 2، النكاح، م 28 ؛ تبريزى، استفتاءات، س 1580 ؛ النكاح، م 28 ؛ بهجت، توضيح ‏المسائل، م 1944.

آيةاللَّه صافى: بنا بر احتياط واجب، تنها به صورت و دست‏ها تا مچ اكتفا كند صافى، هداية العباد، ج 2..

آيةاللَّه نورى: مى‏تواند به دست و صورت، پاها، مو و مقدارى از بدن (مانند گردن و بالاى سينه ) دختر نگاه كند و اگر نتواند از خصوصيات ساير بدن، از روى لباس آگاهى پيدا كند، نگاه به تمام بدن جايز است. نورى، تعليقات على العروة، النكاح، م 26.

تبصره. نگاه به دختر براى خواستگارى شرايطى دارد كه عبارت است از:
    1. به قصد لذت و ريبه نباشد.
    2. براى آگاهى از وضع جسمانى او باشد.
    3. مانعى از ازدواج در ميان نباشد.
    4. احتمال بدهد كه دختر او را رد نمى‏كند.
    (رساله دانشجويي، سيد مجتبي حسيني، كد: 337/500016)

ویرایش توسط یکتای بی همتا : ۱۳۹۴/۱۰/۲۷ در ساعت ۲۱:۱۸

9. صلوات ها 6

نوشته
    22
    حضور
    5 روز 1 ساعت 5 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    66

سلام

میشه راهنمایی ام کنید و بگید که کلا مردا دلشون می خواد چجور زنی داشته باشن
    مثلا میبینیم طرف یه زن خوشگل داره،ولی میره زن دوم میگیره ولی زن دومش اصلا قیافه نداره،پس چی شده که این مرده رفته زن دوم گرفته؟

با تشکر از شما
    سلام :)
    بله برای همه ی مرد ها ظاهر مهمه کلا مرد با چشم و زن ها با گوش علاقه مند میشوند
    این دیگه سلیقه ای هست که چه سلیقه ای به دل میشینه ...
    کلا مرد ها از زنی که به خودش نرسه تنفر دارن زنی که اصلا به خودش هیکلش چهرش و ... اهمیت نده زیاد خوششون نمیاد
    کلا دختری که یه غروری داشته باشه و سبک بازی در نیاره زیاد خیلی تو دل میره
    کلا ویژگی های شخصی اهمیت داره
    ویرایش توسط امین : ۱۳۹۴/۱۰/۲۸ در ساعت ۱۷:۴۵

11. صلوات ها 6

نوشته
    771
    حضور
    5 روز 2 ساعت 34 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    3082

همه اقایون مشخصاتشون مثل هم نیست

مثلا خانم اینده من

1- خیلی خیلی محجبه باشه

2- با ایمان و با تقوا و وفادار

3- کم توقع و سطح توقعات پاییین مهریه یک سکه

4- هیچ مردی تو زندگیش نبوده باشه جز برادر و باباش همین

5- توهماتی که بعضی خانم ها دارن همش خونه مادر خودش باشه و قید خونواده ام من بزنه نباشه

6- فکر نکنم همچین خانمی با همچین مشخصاتی پیدا بشه اصلا

13. صلوات ها 4

علاقه
    خـــــــــــــــــــــــــــــــــدا
    نوشته
    1,401
    حضور
    77 روز 7 ساعت 49 دقیقه
    دریافت
    8
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    6570

یه معلم دینی داشتیم میگفت خدا تو وجود هر زنی یه چیزی گذاشته که یه مردو جذب کنه
    به نظر منم همین طوره واقعا زیبایی محدود به قیافه نیست
    هرکسی یه چیزی تو وجودش داره و اون زیبایی یه!
    مثلا از نظر ظاهری گاهی می بینیم یه دختری که خوشگل به حساب نمیاد با یه پسر خوش تیپ ازدواج کرده چون اون پسر جذب ویژگی های دیگه ش شده که معیار زیبایی کمرنگ شده
    کلا اینکه نگران نباش هر زنی تو وجودش یه همچین چیزایی دارهآقایان را بهتر بشناسیم! (ملاک های مهم آقایان برای ازدواج) و به موقعش به دل شخص موردنظر میشینه...
    بعد ازدواجم که کلا ملاک زیبایی فراموش میشه چون با ویژگی های دیگه طرف روبرو میشه بنابراین بعدش باید رو اخلاق و مهربونی و خوش رفتاری کارکنی و قبلش رو سنگینی و متانت و حفظ خودت ...

ویرایش توسط ترگل : ۱۳۹۴/۱۱/۰۵ در ساعت ۱۲:۴۷

Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ و اُفــوِّضُ أمری إلَی الله إنّ ✿الله✿ بصیــــــــرٌ بالعباد Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ
    {。^◕‿◕^。}

15. صلوات ها 10

لبیک یا علی النقی آنلاین نیست. همکار اجرایی دانستنیهای قران و اقوام و اشخاص

نوشته
    1,673
    حضور
    72 روز 15 ساعت 44 دقیقه
    دریافت
    60
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    7565

مردانی که فقط و فقط، ظاهر برایشان مهم است...
    همکفو زنانی هستند که فقط و فقط، پول برایشان اهمیت دارد...
    السلام علیک یا علی بن محمد - السلام علیک یا علی النقی الهادی
    اگر به سامره ام اوفتد گذر، سر و جان را -- کنم نثار به گنبدنمای حضرت هادی
    ز دست رفته شکیبم خدا کند که نصیبم -- شود زیارت صحن و سرای حضرت هادی
    ز خاک، عِطر بهشتی، پراکند اگر آید -- نسیمی از طرف سامرای حضرت هادی
    مرا رضایت ابن الرضا خوش است که دانم -- بُود رضای خدا در رضای حضرت هادی
    ----------------

...سریال ازدواج مرا در ""اینجا"" بخوانید...
    التماس دعا

17. صلوات ها 15

علاقه
    دشمن شناسی - سرودن شعر
    نوشته
    6,141
    حضور
    136 روز 20 ساعت 27 دقیقه
    دریافت
    5
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    19263

میخوام مردها رو بیشتر بشناسم
    سلام به شما
    اول عرض کنم استاد امین رو به راحتی از دست ندید ، بعید میدونم مشاور به خوبی ایشون بتونید پیدا کنید
    نعارف نمیکنم ، بلکه نظرات ایشون رو بارها دیدم و میدونم کاملاً تجربی نظر میدن ، نه صرفاً از روی کتاب

خواهر گرامی ، اولین نکته که باید بدونید اینه که به یاد داشته باشید که همین بخش از فرمایشتون که نقل قول کردم ، صددرصد درست نیست. چرا؟
    چون بزرگترین اشتباه ماها اینه که فکر میکنیم زنها همه مثل هم هستن و مردها همه مثل هم
    بله ، یک سری کلیات رو میتونیم یادبگیریم که درمورد اکثر مردها یا زنها صادق باشه. اما هرگز نمیشه دو مرد یا دو زن رو پیدا کرد که کاملاً مثل هم باشن ، حتی در عقاید کلی. پس اگر مثلاً شنیدید که مردها فلان خصوصیت رو دارن ، یادتون باشه که منظور "اکثر مردها" هست ، نه "تمام مردها"

هر مردی ممکنه یک نوع چهره رو بپسنده ، همونطور که هر زنی ممکنه یک نوع تیپ و چهره رو بپسنده. ضمناً من یکی از دوستان گفتن که مرد با چشم عاشق میشه و زن با گوش. این هم از همون نکاتی هست که شما نباید مطلق بهش نگاه کنید. اگر اینطور بود مردهای خوش تیپ نباید خاطرخواه میداشتن که خب دارن. بهتره اینطور بگیم که مردها بیشتر از روی چهره به زن متمایل میشن و زنها بیشتر از روی سخن مرد و کمالاتش بهش علاقه مند میشن. اما هر دو مورد برای هر دو مهمه. یعنی سخن و کمالات زن برای مرد ، و چهرهء مرد برای زن ، اما درجهء اینها برای زن و مرد مقداری متفاوته

ضمناً یه نکته بسیار مهم هست که در آخر عرض میکنم

چرا مردها اینقد از قیافه ایراد میگیرن؟
    این بخش رو استاد عزیز عالی پاسخ دادند. من برای تکمیل فرمایش ایشون یه مثال میزنم که بهتر متوجه موضوع بشید

فرض کنید من از شما بپرسم:
    چرا شما زنها اینقدر ایراد میگیرید؟! من از این اخلاق خانمها متنفرم!
    یکی میگه مرد قد بلند دوست دارم ، یکی میگه باید حتماً شغل رسمی داشته باشی ، یکی میگه حقوقت باید مناسب باشه ، یکی میگه خونه میخوام ، یکی میگه.....

خب شما حتماً پاسخ خواهید داد که اینها مجموع خواسته های تمام دخترهاست ، اما معمولاً یک دختر به تنهایی تمام اینها رو یکجا نمیخواد
    پس درمورد مردها هم همینطوره خواهر محترم

خوندن همین مطلبا باعث شده اعتماد به نفسم بیاد پایین!همش از خودم ایراد میگیرم
    استاد "امین" نکته مهم و کلیدی به شما گفتند:
    نقل قول نوشته اصلی توسط امین نمایش پست ها
    باید به دل بنشیند. به دل نشستن هم نسبی است؛ یعنی در هر فردی با فرد دیگر متفاوت است. ممکن است شما از نظر یک شخص زیباترین دختر و از نظر فرد دیگر نازیبا باشید
    اشکال کار شما اینه که میخواین خودتون رو با ملاک ها تطبیق بدید. این کار در برخی موارد اشکال نداره ، مثلاً اینکه بدونید نیازها و خواسته های مردها بطور کلی چیه و سعی کنید در اون دسته قرار بگیرید. تا اینجا کار شما درسته. اما اگر بیشتر از این مقدار جلو برید خطای بزرگی مرتکب شدید. استاد "امین" فرمودن که به دل نشستن نسبی هست ، خب این یعنی چه؟

یعنی دختری که قدش بلند هست همینطور خوب است ، چون مردهایی که زن قد بلند دوست دارند او را انتخاب میکنند
    دختری که چهره اش سبزه است همینطور خوب است ، تا مردهای سبزه پسند جذبش بشن
    دختری که لاغر اندام است ، همینطور جذاب است
    دختر سفید رو همینطوری که هست ، زیباست
    و......

شما باید خودتون باشید تا مورد پسند مردهایی شبیه به خودتون قرار بگیرید. اگر سعی کنید از خود واقعی تون دور بشید ، اون وقت مردهایی که مثل شما فکر میکنن سمت شما نمیان ، بلکه مردهایی که شما رو الان جور دیگه ای دارن می بینن به سمتتون میان که بعدها مشخص خواهد شد با هم همخوانی نداشتید و به مشکل برخواهید خورد

ادامه در پست بعد.....

آن حرفی که بین مردم خریدار دارد حرف حق نیست
    بلکه حرفی است که با
    داد گفته شود. چه حق باشد ، چه نباشد

19. صلوات ها 9

علاقه
    دشمن شناسی - سرودن شعر
    نوشته
    6,141
    حضور
    136 روز 20 ساعت 27 دقیقه
    دریافت
    5
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    19263

اگر به این صورت باشه که نشان دهنده حیا و نجابت دختر باشه ، بله هر مرد پاکی خوشش میاد (حتی برخی مردهای ناپاک هم چنین دختری رو بیشتر می پسندن). اما اگر جنبهء بی احترامی یا تحقیر مرد داشته باشه ، خیر به هیچ وجه مورد پسند یک مرد نیست. مراقب باشید چهارچوب داشتن شخصیتی رو با تحقیر مرد اشتباه نگیرید

دو نکته کلیدی هم من به شما بگم

1 - گر چه جلوه گری برای زن در اسلام ممنوع شده ، اما آراستگی و پاکیزگی هیچ ایرادی نداره. به این موضوع شدیداً توجه کنید. برخی خانمها فکر میکنن همین که نجیب هستن کافیه. البته نجابت بسیار خوبه ، ولی هیچ مردی حاضر نیست با زن نجیبی زندگی کنه که دهنش بوی بد میده! (همونطور که هیچ زنی حاضر نیست با چنین مردی زندگی کنه)

البته بجز مردها و زنهایی که خودشون اینجوری هستن و درمورد همسر هم براشون فرقی نداره

2 - برای بعد از ازدواج هم عرض کنم که زیبایی در جای خودش مهمه ، اما مهمتر از اون دلبری و عشوه گری زن هست. شاید یکی از برتری های زنهای غیرمذهبی به زنهای مذهبی ، بطور کلی همین باشه که گروه اول ناز و عشوه رو بهتر بلدن و میدونن چطوری این خصوصیت زنانه رو به کار بگیرن. اگر زنها معجزهء این خصوصیتی که خداوند در وجودشون گذاشته میدونستن ، حتی برای یادگیریش کلاس آموزشی هم میرفتن

در آخر:
    یکی از دلایلی که باعث میشه ظاهرپسندی مردها ، از نظر زنها خصلت بدی برداشت بشه ، اینه که مدام به ما گفتند که فقط باطن ، فقط باطن....
    این حرف حرفِ درستی نیست چون خداوند زیبایی رو خلق کرده برای لذت بردن (لذت بردن درست)
    زیبایی ، علاقه به زیبایی ، پسندیدن ظاهر ، میل جنسی ، خوشکل بودن و....... هیچکدام نه تنها ایراد به حساب نمیان ، بلکه حسن هستند. عیب اونجایی هست که ما ظواهر رو نسبت به پاکی باطن برتر بدونیم

آن حرفی که بین مردم خریدار دارد حرف حق نیست
    بلکه حرفی است که با
    داد گفته شود. چه حق باشد ، چه نباشد

21. صلوات ها 8

صفحه 1 از 4 123 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع رو مطالعه کرده اند از ۱۳۹۶/۰۶/۰۱, ۰۱:۵۹ : 0

هیچ کاربری در لیست وجود ندارد.

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری