صفحه 1 از 5 123 ... آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: ازدواج با دختری فقیرتر از لحاظ اقتصادی

علاقه
    فلسفه
    نوشته
    412
    حضور
    8 روز 15 دقیقه
    دریافت
    2
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    1095

اشاره ازدواج با دختری فقیرتر از لحاظ اقتصادی

باعرض سلام و خسته نباشید
    اگریادتان باشد قبلا بنده یک تاپیک درمورد ازدواج با دخترپولدارتر از خودم ایجادکردم اما امروز می خوام یک تاپیک برعکس اون ایجاد کنم. مامان من از وقتی که بازنشسته شده است به کلاس ها و جلسات قرآنی زیادی می رود. در آن جا بین خانم ها مطرح کرده بود که دنبال یک دختر خوب برای من است. اونا هم یک دختر رو به مامانم معرفی کرده اند. ایشون طلبه است. 18ساله است و من 23 را رد کرده ام. می گویند دختر خوبی است. فقط یکی دو تا مشکل وجود دارد. یکی این که سطح مالی اونا نسبت به ما خیلی پایین تر است. ما پولدار نیستیم اما وضعمون بد نیست اما ایشان وضع مالی شان خیلی بد است. در یکی از فقیرنشین ترین محله های شهر زندگی می کنند. از نظر فرهنگی هم از ما پایین تر هستند. همچنین پدر و مادرش از هم طلاق گرفته اند. می گویند اگر سطح مالی دختری خیلی پایین تر باشه خوب نیست و مشکل پیش میاد. نظرشما چیست؟ آیا این مشکل پیش میاره؟
    البته یک شخص دیگری هم در فامیلمان است که فوق العاده پول دار است؟ هروقت من رو می بینه می گه نمی خوای ازدواج کنی؟می گم مثلا یک سری مشکلات دارم.می گه مشکلات حل می شه. می گم مورد از کجا پیدا کنم. می گه دور و برت رو نگاه کن. هسته. ایشون یک دختری داره. دختره رو نمی شناسم اما پدر و مادره خیلی خوب اند. من احساس می کنم پدر دختره با زبون بی زبونی می گه بیا دختر من رو بگیر. فقط به خاطر این حرف هایی که به من می زنه نمی گم. دلایل دیگه ای هست که این حس من رو تقویت می کنه. نظرتون در مورد این چیه؟این یک پولداریه دو برابر اون یکی. آدم مذهبی ای هم هست ولی به نظر شما آیا دختره مشکلی نداره که پدره هر دفعه من رو می بینه یک جوری به من می فهمونه که بیا دختره منو بگیر؟
    ویرایش توسط ساعت شنی : ۱۳۹۵/۰۲/۰۸ در ساعت ۱۵:۲۸

2. صلوات ها 16

3.  

علاقه
    تحصیل ، تحقیق و پژوهش
    نوشته
    21,515
    حضور
    174 روز 16 ساعت 8 دقیقه
    دریافت
    11
    آپلود
    0
    گالری
    38
    صلوات
    58286

با نام و یاد دوست

ازدواج با دختری فقیرتر از لحاظ اقتصادی

کارشناس بحث: استاد نشاط

5. صلوات ها 13

نوشته
    1,154
    حضور
    28 روز 18 ساعت 45 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    6857

با سلام
    دوستان گلم امیدوارم که حالتون خوبه!
    بزرگواران نظرتون در مورد این تاپیک چیه؟!

جسارتا:
    فقط بیان نظر باشد( همدیگر را نقد نکنید)
    ضمنا از بحث تاپیک خارج نشوید.

7. صلوات ها 19

نوشته
    19
    حضور
    1 روز 3 ساعت 35 دقیقه
    دریافت
    2
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    66

سلام

تشکر که اینبار قبل از اعلام پاسخ صحیح ، نظرسنجی می کنید.

به نظر بنده اگر خانم پولدار باشد و آقا فقیر باشد در این صورت است که خوب نیست.
    و اینکه ملاک و اصلی که باید در نظر داشت ،تفاهم شخصی با دختر خانم هست.
    ممکنه بایکی از خانم ها تفاهم داسته باشید و هم کفو باشید (اما در وضعیت اقتصادی نه)
    و اینکه برای اینکه دخر پولدار مشکلی دارد یا ندارد باید بعد از تحقیق و پرسش به این قضیه پی برد.

یاحق

9. صلوات ها 8

نوشته
    216
    حضور
    5 روز 11 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    888

برو پولداره رو بگیر بیفت توی ظرف عسل. عشق و ... کیلویی چنده بزرگوار؟!
    به جون هودم طرف فقط پولدار باشه هیچی نداشته باشه کافیه.
    تازه میتونی دوماد سرخونه هم بشی!
    اصلا پول داشته باشی به صورت خودجوش هم زیبا میشی هم جذاب هم تو دل برو هم مورد احترام! هم با شخصیت. طوریکه اگر چرت ترین سخنان هم به زبان بیاری همه تایید میکنن.
    خداییش غیر از اینه؟!
    ویرایش توسط Mohammad-Za : ۱۳۹۴/۱۰/۲۵ در ساعت ۱۴:۴۹
    راست بگو، حتی اگر به ضررت تمام شود

11. صلوات ها 6

علاقه
    علاقمند به کتاب روانشناسی و تاریخی
    نوشته
    1,310
    حضور
    40 روز 12 ساعت 2 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    10
    صلوات
    3698

با سلام

کسی نمی تونه تو این زمینه به شما کمک کنه، خودتون بشینین فک کنین ببینین چه معیاراهایی براتون مهمه!

ببینین دوسته من، موقعه ازدواج کردن،

1- یه سری آیتم ها هستن که اگه طرف مقابل داشته باشه یا نداشته باشه، بدون فکر کردن روی بقیه ی خصوصیاتش، رد می شه!!! مثلن یه دختر خانومی می گه اگه طرف معتاد باشه، هر چی خصوصیت مثبت دیگه داشته باشه، من ردش می کنم! به این آیتم ها، شرط ورود می گن!

2- حالا، وقتی طرف، شرایط ورود رو داشت، می یایم معیارهای بعدی مون رو بررسی می کنیم و به اون ها امتیاز می دیم! بعنی با آیتم های تو این مرحله، به تنهایی نمی شه کسی رو رد کرد یا قبول کرد، بلکه این آیتم ها در کنار بقیه موارد هستن که باعث گرفتن تصمیم نهایی می شن! مثلن امکان داره طرف مقایل شغل زیاد خوبی نداشته باشه اما وضع مالیش خوب باشه، که امتیاز مثبت یکی، امتیاز منفی دیگری رو جبران می کنه (اینا مثاله ها)

3- خوب، حالا شما ببینین که موارد که بیان کردین، چقدر براتون مهمه و جزء کدوم دسته از آیتم ها قرار می گیره!
    برا این مرحله، باید به خودتون رجوع کنین، تمام پیامدهایی که خانوادتون و دیگران می گن رو در نظر بگیرین، ببینین می تونین باش کنار بیاین یا نه!!!!

آیا براتون مهمه که:

-خانواده دختره فقیرنشین ترین محله های شهر زندگی می کنند

-وضعيت مالى خانواده دختر ضعيفه ومادر وپدر، برادرا وداماداشون همه از قشر كارگر هستن و همه از نظر مالى ضعيف هستن.

- خانواده شما به خاطر اين فاصله طبقاتى و اجتماعى يعنى ضعيف بودن وضع مالى و كارگر بودنشون و فقیرنشین بودنشون شديداً مخالف اين ازدواج هستن.

هر کدوم از این مسائل که گفتین، درجه ی اهمیتش رو وقتی متوجه می شین که به پیامدهایی که در بر داره، فکر کنین!!! مثه همون هایی که گفتین:

"معتقدن با وجود تفاهم بين من ودختر الان متوجه نيستم ودر صورت اين ازدواج درآينده دچار مشكل ميشم مثلاً اينكه خجالت ميكشم با اون خانواده رفت وآمد كنم و پيش فاميل و دوستام سرشكسته ميشم.مخصوصاً وقتى تو آينده شاهد ازدواج دوستهاى صميميم با دخترهايى با شرايط خيلى بهتر ميشم عذاب ميكشم و پشيمون ميشم.البته خودشون هم خجالت ميكشن كه بگن عروسشون از چه خانواده اى هست.اينطور حرف زدن خانوادم باعث شده كه خودمم به فكر برم و حتى به علاقه خودمم شك كنم و فكر كنم كه نكنه اين علاقه گذرا باشه و واقعاً تو آينده دچار اين مشكلات بشم و پشيمون بشم."

تمام عواقب این مسائل بالا رو در نظر بگیرین، ببینین خودتون می تونین عواقبش رو تحمل کنین، اصلن این چیزا براتون مهم هست؟
    مثلن شاید برای من اصلن مهمه نباشه که مردم چی می گن!
    شاید یه فردی مردم براش مهم باشه و بگه مردم همین ها هستن که من میونشون دارم زندگی می کنم و نظراتشون برام مهم هست

بعد به این آیتم های بالا نمره ی منفی بدین و در کنار بقیه ی معیارها بسنجین!!

موفق باشن!

فعاليت داشتن در فضاي مجازي و پاک ماندن در آن ' تقواي دو چندان ميخواهد. يادمان نرود گاهي با گناه به اندازه ي يک لايک فاصله داريم... يادمان نرود فضاي مجازي هم "محضر خداست " نکند که شرمنده باشيم، امان از لحظه ي غفلت که فقط خدا شاهد است و بس...! گاهي روي مانيتور بچسبانيم "ورود شيطان ممنوع " مراقب دستي که کليک ميکند، چشمي که ميبيند و گوشي که ميشنود باشيم... و بدانيم و آگاه باشيم که خدا هم هميشه آنلاين "است. .وما فقط در مشگلات آنلاین میشیم

13. صلوات ها 8

علاقه
    اهل البيت عليهم السلام،فلسفه،عرفان،ادبيات،فيزيك،مطالعه
    نوشته
    4,988
    حضور
    133 روز 11 ساعت 31 دقیقه
    دریافت
    5
    آپلود
    0
    گالری
    3
    صلوات
    21808

بسمه الرزّاق

با سلام

نفس دارا بودن و یا ناداریِ مواردی که فرمودید آنقدر اهمیّت ندارد که کفویت اعتقادی-اخلاقی-فرهنگی و اصالت خانواده مهم است.

منظور از اصالت هم پاکی و نجابت و آبرومند بودن خانواده است.فقر دختر خانم اوّل اگر برای شما و خانواده ملاک باشد

بخصوص اگر باعث تحقیر آن دختر خانم شود و باعث احساس ضعف نفس و یا سرشکستگی در ایشان شود.ممکن است برای او مشکل

ساز شود.یک دختر خانم، وقتی وارد زندگی مشترک می شود باید احساس سربلندی و همینطور پذیرفته شدن از سوی همسر و

خانواده اش را داشته باشد،بهتر است ابتدا ظرفیت خودتان را بسنجید،در مورد دختر خانم دوّم هم دلیلی ندارد پیشداوری کنید شاید

پدر ایشان شما را در این زمانه ی وانفسا که به هر کسی نمی توان اعتماد کرد صالح و مناسب تشخیص داده اند و یا شاید اصلا

منظور ایشان چیزی که در ذهن شما شکل گرفته است نباشد.

الهی هب لی کمال الانقطاع الیک

و أنر ابصار قلوبنا بضیاء نظرها الیک

15. صلوات ها 10

علاقه
    اردک؛ نوزاد رسیده و تپل و ضربه گیر دار!؛ کرانچی تند آتشین در کنار یار! :))
    نوشته
    1,176
    حضور
    59 روز 7 ساعت 25 دقیقه
    دریافت
    8
    آپلود
    0
    گالری
    16
    صلوات
    6347

سلام دوستم
    .
    من می خوام در مورد فامیل پولدارتون یه چیزی بهت بگم.
    اینکه اونا بهت تمایل دارن.، باعث نشه مغرور بشی یا فک کنی دخترشون ایرادی داره....
    ممکنه دخترشون از هر لحاظ خوب باشه و به دلیل اینکه دیدن پسر خوبی هستی، غیر مستقیم دارن توجهت رو جلب می کنن.
    .
    خلاصه اینکه تصمیم درست بگیر تا بعدا پشیمون نشی.
    .
    اینم بدون خیلیا وقتی بفهمن بیکاری یا مثلا سربازی نرفتی، احتمالا اجازه خواستگاری ندن.
    اما وقتی طرف فامیله، نگاه به جیبت نمی کنه.. ادب و اخلاقتو در نظر می گیره.
    .
    اینم که بعضی از دوستان می گن دوماد سر خونه، ناراحت نشو...، حتما ارزشت بیشتر از این حرفا بوده که طرف غیر مستقیم بهت پیام رسونده،..
    .
    می خوام بگم از محبت آدمهای دور و بر خودت ساده نگذر
    .
    در مورد اون موردی که گفتی فقیر تره
    منظورت از پایین بودن سطح فرهنگی چیه؟
    باید ببینه چی برای خودت مهمه و تحمل چی رو نداری
    .
    مثلا واسه یکی مواضع سیاسی خیلی مهمه و واسه یکی اصلا مهم نیست!
    در هر صورت معیار های خودت رو بگی، بیشتر میشه راهنمایی کرد
    .
    اگه لازم شد یه نکته دیگه بعدا بهت می گم

سلام عامو
    بنده هیچ مسئولیتی راجع به مطلبی که نوشتم قبول نمی کنم و فقط نظر شخصی خودم بوده که بار ها دستخوش تغییر و تکامل شده
    چون زیاد نمیام اینجا ، اینو گفتم که فردای روزگار آثار ما تاخر یقه منو نگیره

17. صلوات ها 10

علاقه
    فلسفه
    نوشته
    412
    حضور
    8 روز 15 دقیقه
    دریافت
    2
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    1095

نقل قول نوشته اصلی توسط یا زینب کبری نمایش پست ها
    سلام دوستم
    .
    من می خوام در مورد فامیل پولدارتون یه چیزی بهت بگم.
    اینکه اونا بهت تمایل دارن.، باعث نشه مغرور بشی یا فک کنی دخترشون ایرادی داره....
    ممکنه دخترشون از هر لحاظ خوب باشه و به دلیل اینکه دیدن پسر خوبی هستی، غیر مستقیم دارن توجهت رو جلب می کنن.
    .
    خلاصه اینکه تصمیم درست بگیر تا بعدا پشیمون نشی.
    .
    اینم بدون خیلیا وقتی بفهمن بیکاری یا مثلا سربازی نرفتی، احتمالا اجازه خواستگاری ندن.
    اما وقتی طرف فامیله، نگاه به جیبت نمی کنه.. ادب و اخلاقتو در نظر می گیره.
    .
    اینم که بعضی از دوستان می گن دوماد سر خونه، ناراحت نشو...، حتما ارزشت بیشتر از این حرفا بوده که طرف غیر مستقیم بهت پیام رسونده،..
    .
    می خوام بگم از محبت آدمهای دور و بر خودت ساده نگذر
    .
    در مورد اون موردی که گفتی فقیر تره
    منظورت از پایین بودن سطح فرهنگی چیه؟
    باید ببینه چی برای خودت مهمه و تحمل چی رو نداری
    .
    مثلا واسه یکی مواضع سیاسی خیلی مهمه و واسه یکی اصلا مهم نیست!
    در هر صورت معیار های خودت رو بگی، بیشتر میشه راهنمایی کرد
    .
    اگه لازم شد یه نکته دیگه بعدا بهت می گم
    سلام و درود
    ببینید بنده تا به حال این قدر جدی در مورد ازدواج فکر نکرده بودم. به همین خاطر هنوز دقیق معیارهایم برای ازدواج مشخص نیست غیر از این معیار های مقابل که قطعا برام مهمه.1- باحجاب باشه یعنی چادری. 2- با فهم و شعور و با مطالعه باشه. یعنی بتونه از مواضع فکری اش دفاع کنه. حالا نه دفاع فلسفی خیلی خفن ولی بتونه دفاع کنه. 3- به مرجعیت و رهبری معتقد باشه. 4- اسیر زرق و برق دنیا نباشه. این خیلی برام مهمه اونم توی دوره و زمونه ای که دنیا خیلی تبلیغ می شه. 5-مخالف ماهواره باشه. 6-... . اما روی یک سری مسائل از جمله مسئله تفاوت اقتصادی فکر نکرده ام. می گن دختری اگر از نظر اقتصادی خیلی پایین تر باشه بعد بیاد توی خونه ای که از نظر اقتصادی بالاتراند ممکنه خودش رو گم کنه و هی بره دنبال مسائل مادی .
    تفاوت فرهنگی رو دقیق نمی دونم ولی مثلا ما اگه در فامیلمان بحثی یا دعوایی بشه فحش به هم نمی دهیم. ولی اون محله فحش می دن. چه فحش هایی! یا ضرورت مطالعه و کتاب رو در زندگی نمی فهمند مثلا. هنوز من دقیق این خانواده رو نمی شناسم ولی خانواده هایی که آن جا زندگی می کنند می گن بی فرهنگ اند. شاید هنوز خود من منظور از این را نمی فهمم.
    در مورد اون دختر پولداره این رو بگم که حالا قبل از این که برم از همینش می ترسم که بشم داماد سرخونه. یعنی دو روز دیگه دختره بیاد بگه تو هیچی نداشتی و بابای من تو رو به همه جا رسوند.حالا ما که هیچی نداردنیستیم ولی در مقابل اونا هیچی نداریم. اون قدر پولدارند که هرسال مسافرت اروپا رو می رند. دستشون توی کار خیر هم هست.

19. صلوات ها 10

علاقه
    کلا کارای هنری ....
    نوشته
    5,236
    حضور
    301 روز 18 ساعت 41 دقیقه
    دریافت
    7
    آپلود
    0
    گالری
    353
    صلوات
    19563

نقل قول نوشته اصلی توسط ابوالبرکات نمایش پست ها
    سلام و درود
    ببینید بنده تا به حال این قدر جدی در مورد ازدواج فکر نکرده بودم. به همین خاطر هنوز دقیق معیارهایم برای ازدواج مشخص نیست غیر از این معیار های مقابل که قطعا برام مهمه.1- باحجاب باشه یعنی چادری. 2- با فهم و شعور و با مطالعه باشه. یعنی بتونه از مواضع فکری اش دفاع کنه. حالا نه دفاع فلسفی خیلی خفن ولی بتونه دفاع کنه. 3- به مرجعیت و رهبری معتقد باشه. 4- اسیر زرق و برق دنیا نباشه. این خیلی برام مهمه اونم توی دوره و زمونه ای که دنیا خیلی تبلیغ می شه. 5-مخالف ماهواره باشه. 6-... . اما روی یک سری مسائل از جمله مسئله تفاوت اقتصادی فکر نکرده ام. می گن دختری اگر از نظر اقتصادی خیلی پایین تر باشه بعد بیاد توی خونه ای که از نظر اقتصادی بالاتراند ممکنه خودش رو گم کنه و هی بره دنبال مسائل مادی .
    تفاوت فرهنگی رو دقیق نمی دونم ولی مثلا ما اگه در فامیلمان بحثی یا دعوایی بشه فحش به هم نمی دهیم. ولی اون محله فحش می دن. چه فحش هایی! یا ضرورت مطالعه و کتاب رو در زندگی نمی فهمند مثلا. هنوز من دقیق این خانواده رو نمی شناسم ولی خانواده هایی که آن جا زندگی می کنند می گن بی فرهنگ اند. شاید هنوز خود من منظور از این را نمی فهمم.
    در مورد اون دختر پولداره این رو بگم که حالا قبل از این که برم از همینش می ترسم که بشم داماد سرخونه. یعنی دو روز دیگه دختره بیاد بگه تو هیچی نداشتی و بابای من تو رو به همه جا رسوند.حالا ما که هیچی نداردنیستیم ولی در مقابل اونا هیچی نداریم. اون قدر پولدارند که هرسال مسافرت اروپا رو می رند. دستشون توی کار خیر هم هست.
    باسلام
    این قسمت از متن که رنگی شده برام جالب بود
    یکی در جایی زندگی میکنه آیا باید اون فرد رو با محله قضاوت کرد
    یکی تو یه محله زندگی میکنه که اصلا دوست نداره اونجا باشه حال شرایط طوری هست که مجبوربه اون محله باشه
    اگر برای شما این موضوع مهمه یعنی فرهنگ محله نه فرهنگ فرد پس انتخاب این فرد با این طرز فکر شما اشتباه هست
    بعد این طرز فکر که پدر دختره وضعش خوبه اصلا درست نیست یعنی انتخاب یک فرد بخاطر شرایط مالی خوب شاید بعد از ازدواج شما شرایط مالی پدر دختره خدا نکرده بد شد پس جایگاه دختره فرق میکنه ؟!
    اگه فردی هستید که تو سختی و مشکلات زندگی شما رو در شرایطی قرار داد وضع مالی و طلاق و فرهنگ محله تاثیر در قضاوت شما میگذارد و شما برخوردتان متفاوت میشه پس انتخاب درستی نیست یعنی چی با کوچکترین اختلاف بگید چون بچه طلاقه یا بی فرهنگه و...
    در حالی که شاید این فرد در شرایط دیگه هم بود همچین رفتاری ازش سر میزد ولی طرز فکر شما طوری هست که دال بر شرایط می‌گذارید پس انتخاب درست نیست

و این که وقتی پدره هی میگه ازدواج تا مطمئن نشدید دختر خودش رو در نظر گرفته پیش داوری نکنید چون دقیقا همچین موردی رو دیدم که پسره فکر کرده دخترش رو میخواد بده بعد دیده یه فامیل دارند که به شرایط این آقا میخوره میخواسته معرفی کنه که بعد شنیدند شوکه شده
    در کل این طرز فکر ها ایراد داره اصلاح کنید
    در این میان میتوانید به فرد سوم فکر کنید
    انشاءالله موفق و سرفراز باشید
    ویرایش توسط اللیل والنهار : ۱۳۹۴/۱۰/۲۵ در ساعت ۱۷:۱۶
    درستکار آسوده است، بی گناه بی باک، خیانتکار ترسان و بدهکار هراسان است.
    امام حسین (ع)

21. صلوات ها 6

صفحه 1 از 5 123 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع را مشاهده کرده اند: 0

هیچ کاربری در لیست وجود ندارد.

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری