جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: زیارت چه امامزاده هایی با زیارت کربلا برابر است؟

 1. #1

  عضویت
  جنسیت ارديبهشت ۱۳۹۲
  علاقه
  مطالب جديد در هر زمينه
  نوشته
  387
  حضور
  3 روز 12 ساعت 52 دقیقه
  دریافت
  0
  آپلود
  0
  گالری
  0
  صلوات
  965

  اشاره زیارت چه امامزاده هایی با زیارت کربلا برابر است؟
  زیارت چه امامزاده هایی با زیارت کربلا برابر است؟
  آیا امامزاده ای در گلپایگان هست که با ثواب زیارت کربلا برایری کند؟ اسمش چیست؟
  ویرایش توسط ذره بین : ۱۳۹۴/۱۱/۱۷ در ساعت ۱۱:۰۷

 2. صلوات ها 3


 3. #2

  عضویت
  جنسیت بهمن ۱۳۹۱
  علاقه
  تحصیل ، تحقیق و پژوهش
  نوشته
  22,373
  حضور
  203 روز 5 ساعت 21 دقیقه
  دریافت
  11
  آپلود
  0
  گالری
  42
  صلوات
  61420  با نام و یاد دوست


  زیارت چه امامزاده هایی با زیارت کربلا برابر است؟  کارشناس بحث: استاد تذکره

 4. صلوات ها 3


 5. #3

  عضویت
  جنسیت خرداد ۱۳۹۷
  نوشته
  799
  حضور
  24 روز 9 ساعت 3 دقیقه
  دریافت
  0
  آپلود
  0
  گالری
  0
  صلوات
  2177  حضرت امام هادی(علیه السلام) فرمودند: شما در ری زیارت عبدالعظیم را بکنید مثل این است که امام حسین(علیه السلام) را زیارت کرده اید.(1)
  در ابتدا باید گفت: باید توجه داشت که آن ثواب ها که برای زیارت عبد العظیم ذکر شده در مقایسه با زیارت ائمه (علیهم السلام) نیست، زیرا هیچ کسی با آنان قابل مقایسه نیست از این رو امیر مومنان(علیه السلام) فرمود:
  «لا یقاس بال محمد (صلی الله علیه و آله و سلم) من هذه الامه احد، و لا یسوی بهم من جرت نعمتهم علیه ابدا؛ (2) هیچ کس از این امت را با آل محمد (صلی الله علیه و آله و سلم) نمی‌توان مقایسه کرد. آنان که ریزه خوار خوان نعمت آل محمد اند با آن ها برابری نمی‌توانند».
  از این کلام حضرت به روشنی به دست می‌آید که مردم و همه بشر نه تنها نمی‌توانند به مقام ائمه (علیهم السلام) بار یابند و به جا و مقامی معنوی برسند که آن ها دارند، بلکه همگان ریزه خوار نعمت معنوی آن ها و با آنان قابل مقایسه نخواهد بود. با توجه به این نکته حال باید گفت:
  اولا : در مورد دلیل اینکه چرا ثواب زیارت عبدالعظیم حسنی(علیه السلام) به مثابه زیارت سیدالشهدا(علیه السلام) در کربلا عنوان شده است، باید گفت: حضرت عبدالعظیم حسنی(علیه السلام) حلقه وصل شیعیان در شهرهای مختلف بودند و می توان از ایشان به عنوان سفیر سیار ائمه (علیهم السلام) یاد کرد.
  ایشان از جمله محدثین و علمای برجسته شیعه است که به دلیل مجاهدت های علمی و تلاش برای رساندن معارف اهل بیت به شیعیان مورد توجه و تأیید ائمه معصوم قرار گرفته است.
  امامزاده عبدالعظیم حسنی(علیه السلام)در بین علما به عنوان محدث مطرح هستند. محدث کسانی هستند که فن جمع آوری احادیث و طبقه بندی روایات را می داند، آن را جمع می کند و یا می نویسد و یا شاگرد تربیت می کند. اما راوی کسی است که در سند حدیث نامش قرار می گیرد ضمن این که در محدث اصطلاح ویژه ای است و آن این که حدیث را مستقیم می شنود و دیگرانی که از او نقل می کنند راوی می شوند. لذا حضرت عبدالعظیم(علیه السلام) از محدثین است.
  در مورد دلیل این که چرا ثواب زیارت حرم عبدالعظیم(علیه السلام) به مثابه زیارت سیدالشهدا(علیه السلام) در کربلاست این نکته نیز قابل توجه است که : ممکن است در مورد سایر امامزادگان بزرگوار نیز روایاتی بوده، اما به دست ما نرسیده است چون ما هر یک از این امامزادگان را به نیت ائمه زیارت می کنیم و ثواب آن محفوظ است. اما روایت ثواب زیارت حضرت عبدالعظیم حسنی(علیه السلام) به ما رسیده است.
  برخی شیعیان نزد امام هادی(علیه السلام) رفته و گفتند ما از زیارت کربلا آمدیم - در آن زمان که حاکمیت بنی عباس بود این سفر و زیارت بسیار برای شیعیان مشقت داشت- و حضرت در جواب فرمود که شما در ری زیارت عبدالعظیم(علیه السلام) را بکنید مثل این است که امام حسین(علیه السلام)را زیارت کرده اید.
  پی نوشت :
  1.شيخ عباس قمي، منتهي الآمال، ج ۱ ص ۲۴۶.
  2. نهج البلاغه، نشر موسسه امیر المومنین قم 1375 ش، خطبه 2.

  ویرایش توسط تذکره : ۱۳۹۴/۱۰/۲۵ در ساعت ۱۳:۴۳

 6. صلوات ها 3


 7. #4

  عضویت
  جنسیت آبان ۱۳۹۴
  علاقه
  علاقمند به کتاب روانشناسی و تاریخی
  نوشته
  1,309
  حضور
  40 روز 14 ساعت 20 دقیقه
  دریافت
  1
  آپلود
  0
  گالری
  10
  صلوات
  3676  با سلام

  بقعه امامزاده هفده تن گلپایگان

  بنای بقعه هفده تن ازابنیه قرن 11 هجری قمری است.درزمان شاه عباس اول صفوی كه بر طبق كتیبه سر در آن در سال 1032 هجری قمری ساخته شده است. بر روی بنای هشت گوش بقعه گنبد ، كاشی كاری باشكوهی قرار گرفته است كه از لحاظ ساختمانی و تزئین كاشیكاری بسیار جالب و زیباست . كتیبه منظوم ا رسی مفصلی در توصیف شاه عباس اول صفوی در این بنا به یادگار مانده و حاكی از احداث این بقعه بوسیله امام قلی خان سردار معروف آن زمان است. طبق شجره نامه موجود در اداره اوقاف و هفده تن افرادی كه در این محل مدفون اند عبارتند از: امام زاده ابو الحسن فرزند امام حسن مجتبی (ع)، سلطان اسماعیل فرزند امام جعفر صادق (ع)، صالح و قاسم فرزندان جعفربن علی (ع)، عباس و حسین فرزندان حضرت موسی بن جعفر(ع)، شهربانو و حلیمه و صفورا دختران حضرت حضرت موسی بن جعفر (ع) ، علی اكبربن علی بن حسین (ع)، محمد بن محسن بن علی بن حسین(ع)، محمود و محسن و عبدالله بن یحیی بن امام موسی الكاظم (ع)، موسی و مظفر فرزندان جعفر طیار ، اسحق فرزند ا براهیم كه مشخص نیست ابراهیم مزبور به كدام امام منتسب است. بقعه ناصر بن علی بن ابی طالب(ع) درقسمت شرقی هفده تن و در فاصله چند متری آن است. در مورد شهادت این بزرگوار شایعاتی وجود دارد كه از سنگدلی قاتلین او دارد و می گویند كسانی كه او راشهید كرده اند ،از ایادی خلیفه عباسی بوده اند و در نهایت بی رحمی اورا زنده لای جرز دیوار گذاشته و شهید كرده اند. این بقعه نیز توسط امام قلی خان سردار لایق دربار صفویه ساخته شده كه بعدا تعمیر گردیده است.هفده تن نام یک زیارتگاه و محله در بخش جنوبی شهرستان گلپایگان می باشد. بنای فعلی این زیارتگاه در زمان صفوی ساخته شده است. محله هفده تن نیز از یک خیابان به همین نام تشکیل شده است.

  فعاليت داشتن در فضاي مجازي و پاک ماندن در آن ' تقواي دو چندان ميخواهد. يادمان نرود گاهي با گناه به اندازه ي يک لايک فاصله داريم... يادمان نرود فضاي مجازي هم "محضر خداست " نکند که شرمنده باشيم، امان از لحظه ي غفلت که فقط خدا شاهد است و بس...! گاهي روي مانيتور بچسبانيم "ورود شيطان ممنوع " مراقب دستي که کليک ميکند، چشمي که ميبيند و گوشي که ميشنود باشيم... و بدانيم و آگاه باشيم که خدا هم هميشه آنلاين "است. .وما فقط در مشگلات آنلاین میشیم

 8. صلوات


 9. #5

  عضویت
  جنسیت خرداد ۱۳۹۷
  نوشته
  799
  حضور
  24 روز 9 ساعت 3 دقیقه
  دریافت
  0
  آپلود
  0
  گالری
  0
  صلوات
  2177  امام صادق (علیه السلام) فرمودند: ثواب زيارت برادرم سلطان علي در اردهال مثل زيارت جدم حسين (ع) است در کربلا.
  مي توان دليل اين عظمت و جايگاه حضرت سلطان علي و منطقه مشهد اردهال و وجود چنين رواياتي را بواسطه ۱۳ شباهت حماسه کربلا و حماسه اردهال دانست که ۱- نحوي دعوت از حضرت سلطان علي به دست جمعي از مومنين فين و کاشان به امام باقر (ع) و فرستادن آن نامه با دو پيک ۲- بر افراشتن خيمه در صحراي اردهال ۳- شهادت حضرت در روز دهم پاييز ۴- نماز خواندن حضرت پيش از شهادت ۵- بريدن سر حضرت و فرستادن آن به دارالسلطنه قزوين ۶- دفن سر حضرت در قزوين يا در کنار بدنش در اردهال ۷- خاک سپاري پيکر حضرت سه روز پس از شهادت ۸-خواب ديدن رسول اکرم (ص) قبل از شهادت و بشارت ايشان به شهادت امامزاده در واقعه اردهال و پيوستن به جد بزرگوارش. ۹-تازه ماندن پيکر هاي شهيد شده در رکاب حضرت ۱۰- حمل پيکر حضرت با قالي ۱۱- خونخواهي کردن اهالي فين و خاوه و کشتن قاتلان حضرت و يارانش ۱۲- نشانه گذاري روي قبر حضرت علي ابن محمد الباقر (ع) به دست عموزاده اش غياث الدين ۱۳- گرد آمدن فيني ها با چوب و چماق و بيل و بر پا کردن مراسم سالگرد شهادت حضرت علي ابن امام محمد باقر (ع)( مراسم امروزي با چوب و به مراسم قاليشويان مشهور است). که همين ۱۳ مورد در حماسه کربلا نيز وجود داشته است که مي توان از:
  ۱- نامه نوشتن کوفيان به امام حسين (ع ) و فرستادن آن نامه با دو پيک ۲- برافراشتن خيمه در صحراي کربلا ۳- شهادت امام حسين (ع) در روز دهم محرم ۴- نماز خواندن امام حسين (ع) پيش از شهادت ۵- بريدن سر امام و فرستادن آن به دار الخلافه يزيد ۶- دفن سر امام در دمشق يا در کنار بدنش درکربلا ۷- خاک سپاري پيکر امام سه روز بعد از شهادت ۸- خواب ديدن رسول اکرم (ص) قبل از شهادت و بشارت ايشان به شهادت امام حسين در واقعه کربلا و پيوستن به جد بزرگوارش ۹- تازه ماندن بدن افراد شهيد شده در رکاب حضرت سيد الشهداء ۱۰- حمل پيکر امام با بوريا ۱۱- خونخواهي کردن کوفيان و کشتن قاتلان امام و يارانش ۱۲- نشانه گذاري روي قبر امام حسين به دست امام زين العابدين ۱۳- گرد آمدن مردم بني اسد با بيل و کلنگ در کربلا و برپا کردن مراسم سالگرد امام حسين (ع ) در ايام محرم و صفر از اينرو همه ساله در روز اربعين مردم متدين و ولايتمدارمان از روستا هاي منطقه اردهال و شهرستان هاي کاشان و آران و بيدگل براي عرض تسليت به حرم حضرت سلطان علي مشرف مي شوند که دسته هاي پياده روي نيز در روز اربعين از برخي از اين نقاط عازم کربلاي ايران مي شوند.
  هدف امام حسين دعوت به دين و اخلاق و همچنين دستگيري از نيازمندان بود و دين را مانند خورشيد روشن معرفي نمود که ما بايد در اين مسير حرکت کنيم. 10. صلوات ها 2


 11. #6

  عضویت
  جنسیت آبان ۱۳۹۴
  علاقه
  علاقمند به کتاب روانشناسی و تاریخی
  نوشته
  1,309
  حضور
  40 روز 14 ساعت 20 دقیقه
  دریافت
  1
  آپلود
  0
  گالری
  10
  صلوات
  3676  با سلام

  دانیال نبی به همراه گروهی از يهوديان به ایران مهاجرت کرد و در شوش سکونت گزيد و در همان شهر در سن ۸۳ یا ۸۵ سالگی دار فانی را وداع کرد. به رسم بزرگان آن زمان جسد آن بزرگوار را بصورت مومیایی شده در آرامگاهش قرار می دهند.
  آرامگاه دانيال نبی در ساحل خاوری رود خانه شاوور و رو به روی (تپه ارگ) کاخ آپادانا بنا شده است. بنای آرامگاه دارای دو حياط است که دور تا دور آن، ايوان ها و حجره هايی ساخته اند. بر روی بنا گنبدی مخروطی شکل با فرم پله ای ساخته شده که از معماری بومی منطقه الهام گرفته است.
  در آرامگاه پيامبر بنی اسرائيل پی های بنا قديمی و قطورند. در تزئينات بنا از کاشی کاری هم بهره گرفته شده است. این بنا در شهر شوش و در نزديکی کاخ هخامنشيان به يادگار مانده است.
  در بالای سر جسد مومیایی دانیال نبی، جعبه ای قرار داشته است که هر کس احتیاج به پول داشته است از آن جعبه به قرض می برده و بعد از اینکه مشکلاتش برطرف می شده دو باره قرض را عودت می داده است اما اگر آن قرض را بر نمی گرداند مشکلی بزرگ تر گرفتار آن می شد این وضعیت ادامه داشت تا سال ۱۶ هجری قمری یعنی سالی که آخرین جنگ بین سپاه اسلام و ایرانیان در گرفت یعنی جنگ شوشتر یا جنگ هرمزان که این هرمزان فرمانده شوشتر بوده است بعد از اینکه جنگ به پایان رسید فرمانده سپاه اسلام در حین باز گشت جسد مومیایی شده ای را می بیند و از مردم سؤال می کند مردم که از مقام و مرتبه حضرت آگاهی نداشته اند می گویند چیزی نیست که به درد شما بخورد این جسد هر وقت ما احتیاج به باران داشته باشیم جسد را از آلونک بیرون می آوریم و به حکم خداوند باران می بارد و هر وقت آن را داخل می بریم باران تمام می شود. فرمانده سپاه اسلام به خلیفه وقت نامه می نویسد که جسدی مومیایی شده در شیشه ای بلورین در منطقه شوش پیدا شده است خلیفه از شناسایی آن عاجز می ماند به نزد حضرت علی (ع) می روند و جریان را سوال می کنند. حضرت علی (ع) می فرماید که این جسد برادرم حضرت دانیال می باشد و دستور می دهد که به روش مسلمین غسل می کنند و سپس کفن کنند و رو به قبله دفن نمایند.این اتفاق در سال ۱۶ هـ.ق اتفاق افتاد.
  بعد از پیامبر بزرگوار اسلام تنها پیامبری می باشد که رو به کعبه دفن می باشد زیرا تمام پیامبر قبل از او رو به قدس دفن هستند و همچنین دستور آب رودخانه را از روی قبر عبور دهند تا نگهبانی باشد برای قبر تا دست کسی به آن نرسد.
  همچنین حضرت علی (ع)حدیثی می فرماید که « من زار اخی دانیال کمن زارنی یعنی هر کس برادرم دانیال را زیارت کند مرا زیارت نموده است »
  همچنین حضرت محمد (ص) می فرماید: من لم یقدر علی زیارتی فلیزر قبر اخی دانیال.
  یعنی هر کس قادر به زیارت من نیست زیارت کند قبر براردم دانیال را. در جای دیگر بار پیامبر می فرماید: من دل الی دانیال فبشروه بالجنه.
  یعنی هر کس مردم را دلالت بدهد به زیارت دانیال به بشارت بهشت را می دهم. البته باید گفت که از سایر امام نیز در خصوص این بزرگوار احادیثی نقل شده است.
  با توجه به احادیث فوق الذکر و مطالبی که در بالا آمده است زیارت حضرت دانیال (ع) ثواب چند ین زیارت را دارا می باشد ۱- ثواب زیارت یکی از پیامبران الهی، ۲- ثواب زیارت حضرت محمد (ص)، ۳- ثواب زیارت حضرت علی (ع)،۴- ثواب زیارت یکی از یاران حضرت مهدی صاحب الزمان (عج ).
  باید گفت که این بزرگوار مورد توجه سایر ادیان و همچنین سایر فرق اسلام نیز می باشد.سالانه تعداد زیادی از مردم سایر نقاط ایران حتی جهان اعم از مسلمان و غیر مسلمان به زیارت ضریح این بزرگوار مشرف می شوند.

  فعاليت داشتن در فضاي مجازي و پاک ماندن در آن ' تقواي دو چندان ميخواهد. يادمان نرود گاهي با گناه به اندازه ي يک لايک فاصله داريم... يادمان نرود فضاي مجازي هم "محضر خداست " نکند که شرمنده باشيم، امان از لحظه ي غفلت که فقط خدا شاهد است و بس...! گاهي روي مانيتور بچسبانيم "ورود شيطان ممنوع " مراقب دستي که کليک ميکند، چشمي که ميبيند و گوشي که ميشنود باشيم... و بدانيم و آگاه باشيم که خدا هم هميشه آنلاين "است. .وما فقط در مشگلات آنلاین میشیم

 12. #7

  عضویت
  جنسیت خرداد ۱۳۹۷
  نوشته
  799
  حضور
  24 روز 9 ساعت 3 دقیقه
  دریافت
  0
  آپلود
  0
  گالری
  0
  صلوات
  2177  جمع بندی
  پرسش:
  زیارت چه امامزاده هایی با زیارت کربلا برابر است؟ آیا امامزاده ای در گلپایگان هست که با ثواب زیارت کربلا برایری کند؟ اسمش چیست؟
  پاسخ:

  اول : زیارت حضرت عبداالعظیم در ری
  حضرت امام هادی(علیه السلام) فرمودند: شما در ری زیارت عبدالعظیم را بکنید مثل این است که امام حسین(علیه السلام) را زیارت کرده اید.(1)
  در ابتدا باید گفت: باید توجه داشت که آن ثواب ها که برای زیارت عبد العظیم ذکر شده در مقایسه با زیارت ائمه (علیهم السلام) نیست، زیرا هیچ کسی با آنان قابل مقایسه نیست از این رو امیر مومنان(علیه السلام) فرمود:
  «لا یقاس بال محمد (صلی الله علیه و آله و سلم) من هذه الامه احد، و لا یسوی بهم من جرت نعمتهم علیه ابدا؛ (2) هیچ کس از این امت را با آل محمد (صلی الله علیه و آله و سلم) نمی‌توان مقایسه کرد. آنان که ریزه خوار خوان نعمت آل محمد اند با آن ها برابری نمی‌توانند».
  از این کلام حضرت به روشنی به دست می‌آید که مردم و همه بشر نه تنها نمی‌توانند به مقام ائمه (علیهم السلام) بار یابند و به جا و مقامی معنوی برسند که آن ها دارند، بلکه همگان ریزه خوار نعمت معنوی آن ها و با آنان قابل مقایسه نخواهد بود. با توجه به این نکته حال باید گفت:
  اولا : در مورد دلیل اینکه چرا ثواب زیارت عبدالعظیم حسنی(علیه السلام) به مثابه زیارت سیدالشهدا(علیه السلام) در کربلا عنوان شده است، باید گفت: حضرت عبدالعظیم حسنی(علیه السلام) حلقه وصل شیعیان در شهرهای مختلف بودند و می توان از ایشان به عنوان سفیر سیار ائمه (علیهم السلام) یاد کرد.
  ایشان از جمله محدثین و علمای برجسته شیعه است که به دلیل مجاهدت های علمی و تلاش برای رساندن معارف اهل بیت به شیعیان مورد توجه و تأیید ائمه معصوم قرار گرفته است.
  امامزاده عبدالعظیم حسنی(علیه السلام)در بین علما به عنوان محدث مطرح هستند. محدث کسانی هستند که فن جمع آوری احادیث و طبقه بندی روایات را می داند، آن را جمع می کند و یا می نویسد و یا شاگرد تربیت می کند. اما راوی کسی است که در سند حدیث نامش قرار می گیرد ضمن این که در محدث اصطلاح ویژه ای است و آن این که حدیث را مستقیم می شنود و دیگرانی که از او نقل می کنند راوی می شوند. لذا حضرت عبدالعظیم(علیه السلام) از محدثین است.
  در مورد دلیل این که چرا ثواب زیارت حرم عبدالعظیم(علیه السلام) به مثابه زیارت سیدالشهدا(علیه السلام) در کربلاست این نکته نیز قابل توجه است که : ممکن است در مورد سایر امامزادگان بزرگوار نیز روایاتی بوده، اما به دست ما نرسیده است چون ما هر یک از این امامزادگان را به نیت ائمه زیارت می کنیم و ثواب آن محفوظ است. اما روایت ثواب زیارت حضرت عبدالعظیم حسنی(علیه السلام) به ما رسیده است.
  برخی شیعیان نزد امام هادی(علیه السلام) رفته و گفتند ما از زیارت کربلا آمدیم - در آن زمان که حاکمیت بنی عباس بود این سفر و زیارت بسیار برای شیعیان مشقت داشت- و حضرت در جواب فرمود که شما در ری زیارت عبدالعظیم(علیه السلام) را بکنید مثل این است که امام حسین(علیه السلام)را زیارت کرده اید.
  دوم : زيارت سلطان علي در اردهال
  امام صادق (علیه السلام) فرمودند: ثواب زيارت برادرم سلطان علي در اردهال مثل زيارت جدم حسين (ع) است در کربلا.
  مي توان دليل اين عظمت و جايگاه حضرت سلطان علي و منطقه مشهد اردهال و وجود چنين رواياتي را بواسطه ۱۳ شباهت حماسه کربلا و حماسه اردهال دانست که ۱- نحوي دعوت از حضرت سلطان علي به دست جمعي از مومنين فين و کاشان به امام باقر (ع) و فرستادن آن نامه با دو پيک ۲- بر افراشتن خيمه در صحراي اردهال ۳- شهادت حضرت در روز دهم پاييز ۴- نماز خواندن حضرت پيش از شهادت ۵- بريدن سر حضرت و فرستادن آن به دارالسلطنه قزوين ۶- دفن سر حضرت در قزوين يا در کنار بدنش در اردهال ۷- خاک سپاري پيکر حضرت سه روز پس از شهادت ۸-خواب ديدن رسول اکرم (ص) قبل از شهادت و بشارت ايشان به شهادت امامزاده در واقعه اردهال و پيوستن به جد بزرگوارش. ۹-تازه ماندن پيکر هاي شهيد شده در رکاب حضرت ۱۰- حمل پيکر حضرت با قالي ۱۱- خونخواهي کردن اهالي فين و خاوه و کشتن قاتلان حضرت و يارانش ۱۲- نشانه گذاري روي قبر حضرت علي ابن محمد الباقر (ع) به دست عموزاده اش غياث الدين ۱۳- گرد آمدن فيني ها با چوب و چماق و بيل و بر پا کردن مراسم سالگرد شهادت حضرت علي ابن امام محمد باقر (ع)( مراسم امروزي با چوب و به مراسم قاليشويان مشهور است). که همين ۱۳ مورد در حماسه کربلا نيز وجود داشته است که مي توان از:
  ۱- نامه نوشتن کوفيان به امام حسين (ع ) و فرستادن آن نامه با دو پيک ۲- برافراشتن خيمه در صحراي کربلا ۳- شهادت امام حسين (ع) در روز دهم محرم ۴- نماز خواندن امام حسين (ع) پيش از شهادت ۵- بريدن سر امام و فرستادن آن به دار الخلافه يزيد ۶- دفن سر امام در دمشق يا در کنار بدنش درکربلا ۷- خاک سپاري پيکر امام سه روز بعد از شهادت ۸- خواب ديدن رسول اکرم (ص) قبل از شهادت و بشارت ايشان به شهادت امام حسين در واقعه کربلا و پيوستن به جد بزرگوارش ۹- تازه ماندن بدن افراد شهيد شده در رکاب حضرت سيد الشهداء ۱۰- حمل پيکر امام با بوريا ۱۱- خونخواهي کردن کوفيان و کشتن قاتلان امام و يارانش ۱۲- نشانه گذاري روي قبر امام حسين به دست امام زين العابدين ۱۳- گرد آمدن مردم بني اسد با بيل و کلنگ در کربلا و برپا کردن مراسم سالگرد امام حسين (ع ) در ايام محرم و صفر از اينرو همه ساله در روز اربعين مردم متدين و ولايتمدارمان از روستا هاي منطقه اردهال و شهرستان هاي کاشان و آران و بيدگل براي عرض تسليت به حرم حضرت سلطان علي مشرف مي شوند که دسته هاي پياده روي نيز در روز اربعين از برخي از اين نقاط عازم کربلاي ايران مي شوند.
  هدف امام حسين دعوت به دين و اخلاق و همچنين دستگيري از نيازمندان بود و دين را مانند خورشيد روشن معرفي نمود که ما بايد در اين مسير حرکت کنيم.
  پی نوشت :
  1.شيخ عباس قمي، منتهي الآمال، ج ۱ ص ۲۴۶.
  2. نهج البلاغه، نشر موسسه امیر المومنین قم 1375 ش، خطبه 2.
اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

موضوعات مشابه

 1. پاسخ: 4
  آخرين نوشته: ۱۳۹۳/۰۲/۱۹, ۱۸:۳۴
 2. پاسخ: 17
  آخرين نوشته: ۱۳۹۲/۰۶/۰۹, ۰۹:۴۴
 3. پاسخ: 5
  آخرين نوشته: ۱۳۹۱/۰۳/۰۸, ۲۱:۴۲
 4. مقایسه ؛ بلایی خانمان سوز یا سکویی برای پرش؟؟؟؟؟
  توسط راهی در انجمن مهارت های زندگی
  پاسخ: 7
  آخرين نوشته: ۱۳۹۰/۰۷/۱۹, ۲۲:۰۲

کاربرانی که این موضوع را مشاهده کرده اند: 0

هیچ کاربری در لیست وجود ندارد.

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •  
^

ورود

ورود