جمع بندی حسرت نمازهای خوانده نشده

تب‌های اولیه

4 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
حسرت نمازهای خوانده نشده

سلام خدمت همه ی بزرگواران آسک دینی
من همون دختری ام ک دوماه پیش از شما راهنمایی و کمک خواستم برای راهی که شروع کرده بودم و شما من رو راهنمایی و کمک کردید... ب لطف خدا دیگ نمازام رو سروقت میخونم و واجباتمو انجام میدم و سعی میکنم گناهای کمتری انجام بدم و دیگ مثل گذشته از هر گناه کوچیک و بزرگی ب راحتی رد نمیشم...
خداروشکر انس خیلی عجیبی با نماز خوندن پیدا کردم اما مشکلی ک پیش اومده اینه ک من هربار نماز میخونم با هرنفسم حسرت میخورم و اه میکشم برای سالهایی ک نماز نخوندم و دور از خدا بودم و این برام ی کابوس و مسئله بزرگی شده و از طرفی 15 سال نماز قضا چیزه کمی نیست ک بگم میشه قضاشو بخونم....این موضوع خیلی برام دردآور... و هروقت نمازم تموم میشه ی چیزی تو وجودم میگه تو فرصتت تموم شده اون سالها برنمیگرده پس الان تلاش نکن... نه اینکه از لطف خدا ناامید بشم نه من فقط الان ترس و شرمندگی و حسرت دارم...

.
لطفا باز با حرفاتون من رو راهنمایی و کمک کنید...
.
.

برچسب: 

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد حنیف

عطرین24;773290 نوشت:
سلام خدمت همه ی بزرگواران آسک دینی

سلام و عرض ادب خدمت شما خواهر گرامی

خیلی خوشحالم که فرمودید سر حرفهای گذشته هستید و با خدا و نماز انس گرفتید.
این لطف بزرگ خداوند در حق شماست. قدرش را بدانید و از دستش ندهید.

اما اینکه دچار حسرت سالهای گذشته شده اید، اگر در حدی ست که باعث شرمندگی از خداوند و توبه و انابه به درگاهش شده و شما را نسبت به مسیری که در آن قدم گذاشته اید استوارتر کند، خیلی هم خوب و موجب رستگاری خواهد بود، ان شاءالله.

اما اگر بیش از حد شد و حالت ناامیدی و تمام شدن فرصت و عدم تلاش و... را به انسان منتقل کرد، شک نکنید که شیطان این بار قصد کرده که از این راه به شما نفوذ کند.

شیطان موذی ست و همیشه مراقب و در تلاش برای یافتن راه نفوذی در قلبهای ما؛ و هر کسی را از راهی گمراه می کند.

توجه کنید که خداوند وعده داده که با توبه، نه تنها گناهان را از پرونده اعمال پاک می کند، بلکه آنها را به حسنات تبدیل می کند.

إِلَّا مَنْ تَابَ وَآمَنَ وَعَمِلَ عَمَلًا صَالِحًا فَأُولَئِكَ يُبَدِّلُ اللَّهُ سَيِّئَاتِهِمْ حَسَنَاتٍ وَكَانَ اللَّهُ غَفُورًا رَحِيمًا 1

مگر آنكه توبه كند و مؤمن شود و عمل شايسته كند آنگاه خدا بدي هاى اين گروه را به نيكي ها مبدل كند، كه خدا آمرزگار و رحيم است.

علامه طباطبائی رحمه الله علیه در ذیل این آیه میفرمایند: "توبه عبارت است از رجوع خاص به سوى خداى سبحان و خداى تعالى هر چه بخواهد مى كند."

همین که توبه کرده و قصد و اراده ی ادای تکلیف شرعی تان را دارید، مطمئن باشید که در آغوش رحمت حق هستید.

از وسوسه دوری کنید که ریشه اکثر مشکلات انسان است.

برای دانستن تکلیف شرعی در قضا کردن نماز، این تاپیک را هم ببینید.

http://www.askdin.com/thread53671.html#post774220

در پناه حق باشید.

1- سوره مبارکه فرقان، آیه 70

جمع بندی

سوال: قبلا نماز نمیخوندم و مدتیه توبه کردم و به لطف خدا دیگ نمازام رو سروقت میخونم و واجباتمو انجام میدم و سعی میکنم گناهای کمتری انجام بدم و دیگ مثل گذشته از هر گناه کوچیک و بزرگی به راحتی رد نمیشم... ولی هربار نماز میخونم با هرنفسم حسرت میخورم و اه میکشم برای سالهایی که نماز نخوندم و دور از خدا بودم و این برام یه کابوس و مسئله بزرگی شده.

پاسخ: خیلی خوشحالم که فرمودید سر حرفهای گذشته هستید و با خدا و نماز انس گرفتید.
این لطف بزرگ خداوند در حق شماست. قدرش را بدانید و از دستش ندهید.
اما
اینکه دچار حسرت سالهای گذشته شده اید، اگر در حدی ست که باعث شرمندگی از خداوند و توبه و انابه به درگاهش شده و شما را نسبت به مسیری که در آن قدم گذاشته اید استوارتر کند، خیلی هم خوب و موجب رستگاری خواهد بود، ان شاءالله.

اما اگر بیش از حد شد و حالت ناامیدی و تمام شدن فرصت و عدم تلاش و... را به انسان منتقل کرد، شک نکنید که شیطان این بار قصد کرده که از این راه به شما نفوذ کند.

شیطان موذی ست و همیشه مراقب و در تلاش برای یافتن راه نفوذی در قلبهای ما؛ و هر کسی را از راهی گمراه می کند.

توجه کنید که خداوند وعده داده که با توبه، نه تنها گناهان را از پرونده اعمال پاک می کند، بلکه آنها را به حسنات تبدیل می کند.

إِلَّا مَنْ تَابَ وَآمَنَ وَعَمِلَ عَمَلًا صَالِحًا فَأُولَئِكَ يُبَدِّلُ اللَّهُ سَيِّئَاتِهِمْ حَسَنَاتٍ وَكَانَ اللَّهُ غَفُورًا رَحِيمًا 1

مگر آنكه توبه كند و مؤمن شود و عمل شايسته كند آنگاه خدا بدي هاى اين گروه را به نيكي ها مبدل كند، كه خدا آمرزگار و رحيم است.

علامه طباطبائی رحمه الله علیه در ذیل این آیه میفرمایند: "توبه عبارت است از رجوع خاص به سوى خداى سبحان و خداى تعالى هر چه بخواهد مى كند."

همین که توبه کرده و قصد و اراده ی ادای تکلیف شرعی تان را دارید، مطمئن باشید که در آغوش رحمت حق هستید.

از وسوسه دوری کنید که ریشه اکثر مشکلات انسان است.

برای دانستن تکلیف شرعی در قضا کردن نماز، این تاپیک را هم ببینید.

http://www.askdin.com/thread53671.html#post774220

موضوع قفل شده است