تاثیر سرکوب شهوت بر اخلاق

تب‌های اولیه

65 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
تاثیر سرکوب شهوت بر اخلاق

با عرض سلام و خدا قوت بر همه ی عزیزان!

دوستان من قبلا خیلی با نشاط و خوش اخلاق بودم! اما از وقتی شهوت رو سرکوب می کنم پرخاشگر شدم! و واسه ی هرچیز کوچکی زود از کوره در می رم! و بعد پشیمون میشم. به شدت نیاز جنسی و عاطفی حس می کنم ولی هر جور فکر می کنم نمی تونم از راه حلال کاری کنم!

بچه پولدارم نیستم که پشتم گرم باشه! و یقین دارم که حداقل تا 15 سال دیگه نمی تونم ازدواج کنم! ( نوش دارویی و بعد از مرگ سهراب آمدی! ) مگر اینکه بخوام یه دختر

رو وارد یه زندگی گوسفندی کنم! که حاضرم بمیرم و چنین کاری نکنم! اصلا وجدانم اجازه نمیده!

ازدواج موقت و صیغه رو هم خواهشا حرفشو نزنید! که خانواده اگه بو ببرن باید تو کوچه بخوابم!

تازه اگه خانواده هم میزاشتن باز پولش نبود! ( پول مهریه )

نیاز جنسی منو نه تنها از خدا دور کرده! بلکه حتی از خودم هم دور شدم! افسوس میخورم! اگه این شهوت لعنتی نبود خیلی می تونستم به خدا نزدیک بشم!

بارها سر نماز به خدا گله کردم: " که واقعا انگیزت از شهوت دادن به ایرانی ها چی بود ؟؟ مثلا من الان با شهوتم چی کنم؟؟ خودمو فوت کنم ؟؟ !!!!! وقتی توی این جامعه هیچ راهی برای پاسخ گویی به ساده ترین نیاز یک جوان نیست!

اصلا چرا ذهن خلاق و متفکر یک جوان باید درگیر مسائل بی ارزش جنسی باشه !!!!!!!! همین میتونه باعثه عقب موندگی کشورمون بشه !!!

معمولا میگن:

با پناه بردن به خدا و روزه گرفتن و پرهیز از عکس ها و فیلم های محرک و خوردن غذا های طبع سرد و بلند گذاشتن موها و ... میشه شهوت و درکل نیاز به ازدواج رو مدیرت کرد!

عجب!

بنده یه سوال دارم!

آیا کسی هست که معتاد به خود ارضایی بوده باشه و تونسته باشه با این روش ها حد اقل به مدت 1 سال پاک مونده باشه ؟؟؟!!! اونوقت من چه طور 15 سال خودمو کنترل کنم !!!!

البته من مشکلم کنترل میل جنسی نیست! مشکلم اینه که این کنترل کردن ها روی اخلاقو رفتارم تاثیر منفی گذاشته! اگه نیاز جنسیو عاطفیم تامین میشد خیلی خیلی خوش اخلاق تر و بنده ی بهتری میشدم!

لازم به ذکر هست که در این باره سرچ به عمل اومده اما تا جایی که سرچ کردم درباره ی کنترل شهوت بحث شده بود و نه عواقبش.

پیشاپیش مچکرم.

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: جناب استاد

سلام علیکم و رحمة الله

با اجازه استارتر محترم ،تاپیک را باز می گذارم تا از نظرات دوستان استفاده کنیم .

بله سرکوب شهوت باعث بد خلقی ادم ها میشه

اما چیزی که حقیقت داره این که میشه باهاش مبارزه کرد و پیروز شد

متاسفانه در خونواده ها مخصوصا ایرانی فرهنگ سازی نشده در باره این موضوع ها باعث میشه خیلی چیزها رو خود جوون تجربه کنه
................................

داداش دوست من مبتلا بود به این عارضه خیلی صمیمی بودیم
عوارضی که من در ایشون دیدم زیر چشماش سیاه شده بود و دچار کمر درد و درد در لگنچه و لاغر شده بود حسابی

صورتش جوش میزد و و زود اعصبانی میشد و کلا خلق و خوش به هم ریخته بود
.................................

بعد از این که این عمل زشت کنار گذاشت بعد از چند سال که گذشت عوارضاتش از بین رفت

اما وقتی ازدواج کرد متاسفانه از بس خود ارضایی کرده بود دچار زود انزالی شده بود متاسفانه
ومجبور به استفاده از دارو و اسپری و رفتن پیش دکتر شد تا درست شد
.....................................................................

در خود ارضایی هیچ خاصیت مثبتی من به شخصه در افراد ندیدم

شاید بعضی سایت ها بگن عوارض نداره ولی دروغه

اگه پیش بهترین پزشکان برید میفهمید که دچار چه عارضه هایی میشید
..................................................................................................

اما روش مبارزه خودم با شهوت بهت میگم نتیجه داده

1- ورزش من در هفته چند بار میرم فوتسال حالا به غیر شنا و ......

2- مطالعه کتاب های مذهبی : از قران گرفته تا ......

3- نماز و روزه بوده : نمازی که دقیق و صحیح خونده بشه یعنی با اعتماد به عشق واقعی و خدا باشه باعث میشه انسان گناه نکنه

در ضمن من همیشه این جور فکر میکنم خدا ناظر و شاهد اعمال ما هستش

ببخشید داداش این میگم عذر میخوام شما اگه بهتون بگت در یک مغازه دوربین مخفی گذاشتن دزدی میکنی ؟؟؟ هرگز

حالا فکر کن خدا داره ما رو میبینه مثل دوربین ایا ما نباید خجالبت بکشیم

MJR;772430 نوشت:
بچه پولدارم نیستم که پشتم گرم باشه! و یقین دارم که حداقل تا 15 سال دیگه نمی تونم ازدواج کنم! ( نوش دارویی و بعد از مرگ سهراب آمدی! ) مگر اینکه بخوام یه دختر

رو وارد یه زندگی گوسفندی کنم! که حاضرم بمیرم و چنین کاری نکنم! اصلا وجدانم اجازه نمیده!

سلام و ادب
همون زندگیِ چیز رو شروع کنید.نذارید شیطان به نام وجدان سرتون کلاه بذاره.شما که به زور اسلحه دختری رو وارد زندگی تون نمیکنید.قرارم نیست چیزی رو ازش پنهان کنید. تمام شرایطتونو براش توضیح میدید . اون مختار هست که قبول کنه یا نه.
وقتی تمام تلاشتون رو برای شروع زندگی مشترک کردید،نهایتش اینه که به نتیجه نمیرسید و هیچ کس حاضر نمیشه با شما زندگی کنه. این جوری حداقل وجدانتون راحته که تمام تلاشتونو کردید.و هی خود خوری نمی کنید.

با سلام

در ابتدا بايد دانست كه سركوب ميل جنسي، تعبير درستي نيست؛ چرا كه اين ميل و نياز خدادادي صرفاً بايد تعديل و كنترل گردد و نه سركوب و از بين بردن.
نياز جنسي، يكي از مهم ترين نيازهاي بشري است كه بايد از طريق ازدواج به هنگام، به آن پاسخ داد. اگر به هر دليلي زمان ازدواج در كشور ما به تعويق افتاده است، اين را نبايد با سركوبي نياز جنسي چاره كرد.
همان طور كه مي دانيد، نياز جنسي مثل نياز ما به آب و غذا نيازمند پاسخ و ارضای فوري نيست و فرد مي تواند سال ها بدون كوچك ترين آسيب جسمي و رواني، پاسخ به اين نياز را به تأخير اندازند.
همچنين نياز جنسي، وابستگي زياد به برانگيختگي جنسي دارد و برانگيختگي نیز صرفاً با محرك هاي بيروني و دروني ممكن است. اگر فرد بتواند به حذف و غربال محرك ها بپردازد، قطعا نياز جنسي به صورت لجام گسیخته بيدار نخواهد شد و فرد مي تواند با آسودگي هر چه تمام تر تا زمان مهيا شدن شرایط ازدواج، صبر نمايد.
نكته ديگر اين كه ساده سازي و پيش پا افتاده سازي نياز جنسي، خود عامل مؤثري براي جلوگيري از بروز هيجانات جنسي است.
اگر شما امري را پيش پا افتاده بينگاريد، پس از مدتي از صحنه ذهن شما دور خواهد شد و به آزار ذهني شما نخواهد پرداخت.
نكته ديگر اين كه انرژي هاي مزاحم جنسي، مانند هر انرژي مزاحم ديگر، قابل هزينه شدن مي باشد. فرد مي تواند با ورزش سنگين، به حدي كه عرق وي را درآورد، به اين مهم نایل آيد.
نكته ديگر اين كه منظور بسياري از كارشناسان از روزه، صرفاً روزه مصطلح نيست؛ بلكه منظور كم خوراكي است. متأسفانه در ايام ماه رمضان افراد در دو زمان افطار و سحري، به تلافی گرسنگی خود مي پردازند و حتي بيش تر از ايام عادي به پر كردن شكم خود مبادرت مي ورزند. بديهي است وجود غذاهاي مقوي و محرك، سبب ساز تحريك جنسي است و نمي توان به چند ساعت گرسنگي روزه بسنده كرد.
اگر شما روزه نگيريد و صرفا به كم خوراكي بپردازيد، خواهيد ديد تحريك جنسي در شما به ميزان زيادي كاهش خواهديافت. رژيم غذايي مناسب و شكم نيمه خالي، بست%

سلام عزیزم.

Farzandeh-Shahid;773356 نوشت:
متاسفانه در خونواده ها مخصوصا ایرانی فرهنگ سازی نشده در باره این موضوع ها باعث میشه خیلی چیزها رو خود جوون تجربه کنه

بله حیای زیادی بعضی وقتا آدمو از این ور بوم میندازه!

عوارضی که من در ایشون دیدم زیر چشماش سیاه شده بود و دچار کمر درد و درد در لگنچه و لاغر شده بود حسابی

صورتش جوش میزد و و زود اعصبانی میشد و کلا خلق و خوش به هم ریخته بود

البته من فکر نمی کنم که این عوارض مربوط به خود ارضایی بشه ...

جوش زدن کلا مال دوران بلوغ هست! پسر ها وقتی به بلوغ میرسن تغییر میکنن! بعضی ها جوش میزنن! بعضی ها قدشون بلند میشه! بعضی ها مدل موهاشون عوض میشه! و ...

خود ارضایی یا کلا فعالیت جنسی فقط باعث میشه بیشتر بخوابید! و افراد بخاطر افراط در خودارضایی و کم خوابی زیر چشمشون سیاه میشه

خود ارضایی ضرر جسمی نداره!

خود ارضایی کنار همسر گناه نیست! اگه مضر می بود این هم باید گناه می بود !!!!

البته خودارضایی یه کار زشت هست که باید ترک بشه و برای حرام بودن لزوما نباید ضرر جسمی داشته باشه.

اما وقتی ازدواج کرد متاسفانه از بس خود ارضایی کرده بود دچار زود انزالی شده بود متاسفانه
ومجبور به استفاده از دارو و اسپری و رفتن پیش دکتر شد تا درست شد

تقریبا همه آقایون نسبت به همسرشون ( خیلی ) زود تر ارضا میشن!
و چندان ربطی به خود ارضایی نداره.
حتی آقایونی که خودارضایی نمی کنن هم اگه خودشونو کنترل نکنن می تونن زیر یک دقیقه ارضا بشن !!!!

اما روش مبارزه خودم با شهوت بهت میگم نتیجه داده

1- ورزش من در هفته چند بار میرم فوتسال حالا به غیر شنا و ......

2- مطالعه کتاب های مذهبی : از قران گرفته تا ......

3- نماز و روزه بوده : نمازی که دقیق و صحیح خونده بشه یعنی با اعتماد به عشق واقعی و خدا باشه باعث میشه انسان گناه نکنه

در ضمن من همیشه این جور فکر میکنم خدا ناظر و شاهد اعمال ما هستش

ببخشید داداش این میگم عذر میخوام شما اگه بهتون بگت در یک مغازه دوربین مخفی گذاشتن دزدی میکنی ؟؟؟ هرگز

حالا فکر کن خدا داره ما رو میبینه مثل دوربین ایا ما نباید خجالبت بکشیم

سپاس گزارم از راهنمایی هات برادر.

ولی منظورت از نتیجه داده چیه؟؟‌ تا چه حد نتیجه داده؟؟؟ ینی شما با این روش ها دیگه نیازی به ازدواج حس نمیکنی؟؟؟

عذر خواهی میکنم اگه کمی رک حرف زدم ...

درود بر شما.

yalda solimani;773380 نوشت:
در ابتدا بايد دانست كه سركوب ميل جنسي، تعبير درستي نيست؛ چرا كه اين ميل و نياز خدادادي صرفاً بايد تعديل و كنترل گردد و نه سركوب و از بين بردن.
نياز جنسي، يكي از مهم ترين نيازهاي بشري است كه بايد از طريق ازدواج به هنگام، به آن پاسخ داد. اگر به هر دليلي زمان ازدواج در كشور ما به تعويق افتاده است، اين را نبايد با سركوبي نياز جنسي چاره كرد.

به نظر بنده اینکه میگن نیاز جنسی رو نباید سرکوب کرد بلکه باید کنترل کرد یه جور بازی با کلماته!

آخه دقیقا ینی چی؟ خلاصه آدم یا باید رابطه جنسی ( ازدواج ) داشته باشه و یا نداشته باشه ! مگه خارج از این دو حال هم داریم؟؟؟
و کسی که نتونه ازدواج کنه (مثل 80 درصد جوونا) باید یا گناه کنه و یا نیازشو سرکوب کنه! که در هر دو صورت براش مشکل ساز میشه!

نكته ديگر اين كه ساده سازي و پيش پا افتاده سازي نياز جنسي، خود عامل مؤثري براي جلوگيري از بروز هيجانات جنسي است.
اگر شما امري را پيش پا افتاده بينگاريد، پس از مدتي از صحنه ذهن شما دور خواهد شد و به آزار ذهني شما نخواهد پرداخت.

بله منم کم کم دارم به همین نتیجه میرسم که حد اقل کاری که میشه کرد اینه که واسه خودم درگیری ذهنی ایجاد نکنم. حد اقل فکرم آزاد باشه!

اگر فرد بتواند به حذف و غربال محرك ها بپردازد، قطعا نياز جنسي به صورت لجام گسیخته بيدار نخواهد شد و فرد مي تواند با آسودگي هر چه تمام تر تا زمان مهيا شدن شرایط ازدواج، صبر نمايد.

خب چه طور باید این محرک هارو حذف کرد!

من نهایتا بتونم ذهنمو کنترل کنم و سمت تصاویر و فیلم های محرک نرم! ولی نمی تونم توی جامعه کاریش کنم!

به خدا قسم قدم زدن توی خیابون های ایران محرک تر از قدم زدن توی لس آنجلسه!! شاید باورتون نشه ولی حقیقت داره!

توی خیابون چشم آدم به یه بی حجاب که میفته فوری روشو برمی گردونه اون طرف! و دوباره اون طرف یه بی حجاب دیگه رو میبینه !!!!!

اونوقت این تصاویر یه هفته جلو چشم آدم رژه میرن !!

و یا از اول تا آخر آدم باید کفششو نگاه کنه! که چندان صورت خوشی نداره !!

و یا از اجتماع فاصله بگیره !! که باز هم غیر قابل تصوره! خلاصه ما هم با همین جامعه زندگی میکنیم.

====================================

البته شما درباره کنترل میل جنسی نظر دادید! شما فرض کنید میل جنسی کنترل شد! ( منظورم از کنترل اینه که فعالیت جنسی به صفر برسه ) .. با عواقب روانی بعد از اون چی کنیم!

MJR;773409 نوشت:
درود بر شما.

به نظر بنده اینکه میگن نیاز جنسی رو نباید سرکوب کرد بلکه باید کنترل کرد یه جور بازی با کلماته!

آخه دقیقا ینی چی؟ خلاصه آدم یا باید رابطه جنسی ( ازدواج ) داشته باشه و یا نداشته باشه ! مگه خارج از این دو حال هم داریم؟؟؟
و کسی که نتونه ازدواج کنه (مثل 80 درصد جوونا) باید یا گناه کنه و یا نیازشو سرکوب کنه! که در هر دو صورت براش مشکل ساز میشه!

با سلام

سركوب يا اطفاي ميل جنسي موجب شكوفايي نمي شود و بلكه برعكس باعث بروز مشكلاتي مي شود. يكي از باورها در برخي از تفكرات اينست كه ميل جنسي را عنصري پليد معرفي و توصيه به سركوب آن دارند و معتقدند ميل جنسي مانع از تفكر و پيشرفت است و با سركوب ان مي توان موجب پيشرفت يا شكوفايي ذهن در ساير زمينه ها شد. برخي از گروهها نيز بر اساس همين تصور از مسايل جنسي گريزان هستند و با سركوب ميل جنسي تلاش مي كنند تا در ساير زمينه ها پيشرفتي حاصل كنند. برخي از تفكرات نيز معتقدند تا زمانيكه ميل جنسي ارضا نشود قدرت تفكر در ساير زمينه ها نيست و لذا معتقدند بايد در هر شرايطي ميل جنسي را ارضا كرد تا فكر بتواند با رها شدن از فشار ميل جنسي در ساير امور پيشرفت كند. اما من معتقدم نه سركوب ميل جنسي كمك به شكوفايي فكر مي كند و نه ارضا كردن اين ميل سركش به هر شكلي.

ميل جنسي مانند ساير اميال در وجود آدمي بايد به درستي مورد توجه قرار گيرد و به حد نياز ارضاي جنسي صورت گيرد. اين ميل يك ميل طبيعي است و بايد به آن به درستي توجه كرد. بهترين شكل ارضاي ميل جنسي نيز همانگونه كه بارها گفته ام از طريق ازدواج يا ارتباط عاشقانه يك زن و مرد و سرمايه گذاري عاطفي است كه دو نفر براي هم مي كنند. در واقع ارضا زماني كمك كننده است كه آرامش درون را ايجاد نمايد و از نظر رواني سبب آرامش فرد شود و چنين آرامشي زماني رخ مي دهد كه فرد نسبت به شريك جنسي اش عشق داشته باشد و با تمام وجود خود او را دوست داشته باشد. در چنين صورتي است كه ميل جنسي به درستي ارضا شده و زمينه شكوفايي فكر و انديشه را فراهم مي سازد و باعث پيشرفت فرد مي شود

متاسفانه همیشه باید میل جنسی رو سر کوب کرد در حالیکه تا اونجایی که من میدونم تو اسلام چنین چیزی وجود نداره؟ولی متاسفانه در عصر ما عرف به شدت جای شرع مقدس رو گرفته!و این جای تاسف داره.

سلام کاربر گرامی

بله به شما حق میدیم که نگران این موضوع باشید ، واقعا سخته.

باید با این موضوع کنار بیایید ، این غریزه رو خدا در وجود انسانها قرارداد تا نسل انسان تداوم داشته باشه و در کنارش به آرامش هم برسه ، و البته یک نوع آزمایشه تا ببینه چند مرده حلاجیم ،

بله اگه خدا راهی برای مهارش (( ازدواج)) قرار نداده بود ، میتونستیم فردای قیامت اعتراض کنیم و بگیم این چه بی عدالتی بود.

حالا تو این تاپیک دنبال مقصر برای مشکلات ازدواج جونها نیستیم.

ببخشید اصلا طرز تفکر شما درست نیست ، شما میگید تا 15 سال نمیتونید ازدواج کنید ، و این یعنی چراغ سبز به جناب شیطان !!! شما از عالم غیب خبر دارید ؟ آدم از فردای خودش بی خبره ، شما با همین اوضاع بد اقتصادی میتونید با تلاش توکل به خدا برای خودتون حداقل شرایط ازدواج رو فراهم کنید ، مگر این که در کوتاه مدت توقع داشته باشید به همه چی برسید که بله با این اوضاع نمیتونید ازدواج کنید.

باید با خودمون رو راست باشیم ، ما بهتر از هر کسی خودمونو میشناسیم ، بهترین دکتر خودمون هستیم . شما برای خودت یه نسخه بپیچ که میدونی میتونی اجراش کنی ، الان من بگم شما برو هر روز ورزش کن ، قران بخون ، دعا کن ، ممکنه برای شما تاثیری نداشته باشه.

به خدا نمیخوام شعار بدم و حرف تکراری بزنم ، که شما بگی برو بابا دلت خوشه ، اکثر ما جوونا به نوعی درگیر این مسائل هستیم و شاید هر روز داریم باهاش میجنگیم ، ببین بهترین راهش اینه ذهن رو درگیر این مسائل نکنی، مسلما اگه خودتو تو شرایطی بذاری که همش تحریک بشی و بعد بخوای جلوی گناه رو بگیری خوب هر چه قدر هم قوی باشی باز کم میاری ، و این میشه که رو اعصاب واخلاق تاثیر خیلی بدی میزاره

همین که شما این تاپیک رو زدی یقین داشته باش داری تغییر میکنی.

اگه میخوای به آرامش برسی راهش ازدواج ((موفقه)) . حالا خودت ببین با خودت چند چندی ؟

انشاالله به زودی مشکل شما هم حل شه

بزارین من مشکلاتم رو بنویسم شما بگین من باید چیکار کنم ...

بنده مبتلا به بیماری اسکیزوفرنی و وسواس شدید هستم به طوری که منجر به زندانی شدنم شد .

الان میگن سوء سابقه دارم اونم قتل، از طرفی هم بیماریم اجازه نمیده کار کنم و پیشرفت، همش افکار جنسی میاد تو سرم، پزشکم قرص سه‌حلقه‌ای بهم تجویز کرده همراه کلی قرص دیگه ولی شدم مثل مرده متحرک تا اینکه درونم آروم بشه ... هر بارم میریم قرصامو قویتر میکنه همینطوری پشت سر هم ... الان حافظه ام پریده و به نوعی آلزایمر هم گرفته ام ... خدایا شفام بده، الهی آمین .

حافظه ام از کار افتاده، حدود 10 سال مقاومت کردم ولی اینقدر از زندگی سیر شدم که اقدام به خودکشی ناموفق کردم ولی بعدش زود پشیمون شدم و توبه کردم و به خدا پناه بردم ...

الان تقریبا 2 سال میشه به خدا پناه آوردم ، البته نمیگم هیچ گناهی نمیکنم، ولی خبری نیست ... چند تا خواب خوب دیدم ولی اصلا تحمل ندارم حتی نیم ساعت صبر کنم چه برسد به چند ماه ، اینم که صبر میکنم لطف خداست خودمم سر در نمیارم چطوری زنده موندم .

وضع مالیمون زیاد بد نیست ماشین نداریم ولی اگر بابام با مامانم پولاشون رو بزارن رو هم شاید بتونم آپارتمان کوچولویی چیزی برا شروع بخرم ولی دیگه پول برا کار کردن ندارم.

کار هم که میگن نمیدن، چونکه هم سوء سابقه خیلی بدی دارم هم بیماریم هنوز کاملا درمان نشده .

برا اینکه بیماریم خوب بشه نیاز به انگیزه ای چیزی مثل ازدواج دارم ولی اونم نیاز داره که سلامتیمو به دست بیارم شخصی رو هم نمیشناسم در راه خدا با من ازدواج کنه و انتظاری نداشته باشد .

مشکل دیگه ام این هستش که تا عاشق دختری نشم نمیتونم برم خاستگاریش، و با توجه به قوانین اسلام نمیتونم عاشق دختری بشم که حالا برم خاستگاری ، با شرایط من بدن، ندن ... خدا بزرگه ...

از شما درخواست دارم برام دعا کنید و در صورت امکان راهکار ارائه کنید که من جیکار کنم ، وقتی اون کارو میکنم کمی انگیزه پیدا میکنم آروم میشم کمی روحیه میگیرم ولی بعد از چند روز توبه و ... بر میگردم به همون حالت، تازه دیگه عذاب وجدان هم که دیگه اینقدر اذیتم میکنه همون گناه رو نکنم راحترم ... چیکار کنم الان ؟

پ.ن : البته اینکه خبری نیست، منظور اینکه هنوز به آرزو و هدفم نائل نشدم و اگر نه خداوند بزرگ خیلی کمکم کرده .

پ . ن : حتی اگه مثلا کاری مثل کارگری ساختمان بدن هم بیماریم اجازه نمیده کار کنم .

پ . ن : مشاوره هم کردم گفتن برا درمان ازدواج نکنید با مشکل روبرو میشین .

سلام

شیطان دقیقا دست میزاره روی همون نقطه ضعفمون

یه پیر مرده 80 ساله رو که با شهوت تحریک نمیکنه ! با چیزی وسوسه میکنه که توی اون سن جذب بشه مثل قدرت

برای یه جوانی که دوره اوج شهوته .شیطان نقطه ضعف بهتریپیدا نمیکنه و دست میزاره روی همون شهوت و لذت و ...

هنر اینه که راهشو پیدا کنی و بندگی اینه کمر شیطونو بشکونی .

توکل به خدا همه مشکلاتو حل میکنه .

کلا زندگی مال من و شما نیست. ول کن همه چیز رو. ببین بعضی از ماها در این دنیا اضافه خلق شدیم. طفیلی هستیم. به قول اون خانمه زیر پونس نقشه دنیا هستیم. حقیقت اینه که امثال من و شما و این آقا یا خانم ((به من بیاموز)) را خدا مجبوری خلق کرده است. چاره ای نداشته .نمی تونسته تزاحم را در این دنیا برطرف کنه ما رو خلق کرده. اون وقت وقتی مارو خلق کرده دیگه برامون پیش بینی نکرده بود که این بدبخت هم احتیاجاتی داره. این هم انسانه. درسته که من چاره ای نداشتم و خلقش کردم ولی اونم آدمه. این طوری شد که ما اومدیم توی این دنیا ولی می بینیم که برای بنیادی ترین نیازهامون باید به قرص آرامبخش و کارهای دیگه پناه بیاریم. ما طفیلی آفریده شده ایم. بروید سایت بچه پولدارها رو ببینید اون وقت متوجه می شید که اصل زندگی برای کی بوده و ما طفیل کی آفریده شدیم.

قبح ازدواج موقت = علت 90% فساد های جنسی
Smile

هوالغالب

با سلام و عرض ادب

خیلی جالبه !!

به نظر من غلبه بر شهوت خیلی سخت تر از غلبه بر خلق بد هست

شما که اولی رو تونستید باید نفستون خیلی نیرومندتر باشه برای غلبه بر بدخلقی

yalda solimani;773545 نوشت:
با سلام

سركوب يا اطفاي ميل جنسي موجب شكوفايي نمي شود و بلكه برعكس باعث بروز مشكلاتي مي شود. يكي از باورها در برخي از تفكرات اينست كه ميل جنسي را عنصري پليد معرفي و توصيه به سركوب آن دارند و معتقدند ميل جنسي مانع از تفكر و پيشرفت است و با سركوب ان مي توان موجب پيشرفت يا شكوفايي ذهن در ساير زمينه ها شد. برخي از گروهها نيز بر اساس همين تصور از مسايل جنسي گريزان هستند و با سركوب ميل جنسي تلاش مي كنند تا در ساير زمينه ها پيشرفتي حاصل كنند. برخي از تفكرات نيز معتقدند تا زمانيكه ميل جنسي ارضا نشود قدرت تفكر در ساير زمينه ها نيست و لذا معتقدند بايد در هر شرايطي ميل جنسي را ارضا كرد تا فكر بتواند با رها شدن از فشار ميل جنسي در ساير امور پيشرفت كند. اما من معتقدم نه سركوب ميل جنسي كمك به شكوفايي فكر مي كند و نه ارضا كردن اين ميل سركش به هر شكلي.

سلام بله به طور کلی:

اگه میل جنسی هدف قرار بگیره مانع پیشرفت میشه
و اگه وسیله ای برای رسیدن به هدف قرار بگیره باعث پیشرف میشه

yalda solimani;773545 نوشت:
ميل جنسي مانند ساير اميال در وجود آدمي بايد به درستي مورد توجه قرار گيرد و به حد نياز ارضاي جنسي صورت گيرد. اين ميل يك ميل طبيعي است و بايد به آن به درستي توجه كرد. بهترين شكل ارضاي ميل جنسي نيز همانگونه كه بارها گفته ام از طريق ازدواج يا ارتباط عاشقانه يك زن و مرد و سرمايه گذاري عاطفي است كه دو نفر براي هم مي كنند. در واقع ارضا زماني كمك كننده است كه آرامش درون را ايجاد نمايد و از نظر رواني سبب آرامش فرد شود و چنين آرامشي زماني رخ مي دهد كه فرد نسبت به شريك جنسي اش عشق داشته باشد و با تمام وجود خود او را دوست داشته باشد. در چنين صورتي است كه ميل جنسي به درستي ارضا شده و زمينه شكوفايي فكر و انديشه را فراهم مي سازد و باعث پيشرفت فرد مي شود

بله اسلام راه درست و زیبایی برای پاسخ گویی به میل جنسی پیش پا گذاشته!

اما در این کشور مثلا اسلامی هزار و یک مشکل برای ازدواج کردن هست!

اینجا آدم زود نیاز حس میکنه و دیر ازدواج میکنه! و فاصله بین این دو معمولا با گناه میگذره!

درود بر شما.

*شیوا*;773965 نوشت:
به نظر من غلبه بر شهوت خیلی سخت تر از غلبه بر خلق بد هست

شما که اولی رو تونستید باید نفستون خیلی نیرومندتر باشه برای غلبه بر بدخلقی

من ادعا نمی کنم که در کنترل نفس همیشه موفق بودم!
گاهی موفق بودم و گاهی نبودم!

اما این جنگیدن ها و سرکوب کردن امیال باعث میشه شور زندگی از بین بره!

وقتی با خودم فکر میکنم میبینم توی این چند سال هیچی از زندگی نفهیمدم! فقط تنها چیزی که فهمیدم اینه که همش داشتم با خودم میجنگیدم! و هیچ لذتی از زندگی نبردم! نه عشقی نه عاطفه ای نه شوری و نه هیچی!

ینی واقعا هدف از خلقت انسان این بوده که همش در طول عمرش با امیال درونی خودش بجنگه!؟؟ من که این طور فکر نمی کنم!

و این افکار و ... روی اخلاق تاثیر میزاره!

سلام عزیزم!

انتخاب اول;773739 نوشت:
کلا زندگی مال من و شما نیست. ول کن همه چیز رو. ببین بعضی از ماها در این دنیا اضافه خلق شدیم. طفیلی هستیم. به قول اون خانمه زیر پونس نقشه دنیا هستیم. حقیقت اینه که امثال من و شما و این آقا یا خانم ((به من بیاموز)) را خدا مجبوری خلق کرده است. چاره ای نداشته .نمی تونسته تزاحم را در این دنیا برطرف کنه ما رو خلق کرده. اون وقت وقتی مارو خلق کرده دیگه برامون پیش بینی نکرده بود که این بدبخت هم احتیاجاتی داره. این هم انسانه. درسته که من چاره ای نداشتم و خلقش کردم ولی اونم آدمه. این طوری شد که ما اومدیم توی این دنیا ولی می بینیم که برای بنیادی ترین نیازهامون باید به قرص آرامبخش و کارهای دیگه پناه بیاریم. ما طفیلی آفریده شده ایم. بروید سایت بچه پولدارها رو ببینید اون وقت متوجه می شید که اصل زندگی برای کی بوده و ما طفیل کی آفریده شدیم.

قربونت برم یکم امیدوار باش.

ولی همه آدمای بزرگ تاریخ! همیشه توی خانواده های ضعیف به دنیا اومدن! و مثل بچه پولدارای اون سایت نبودن!

مثل:

بیل گیتس
استیو جابز
برایان هیل ( در کودکی واسه یه بشقاب غذا گدایی میکرد! )
راندابرن
مایکل جکسون
و ...

اینا بعد از مرگشون هم همچنان زنده ان!

:help: دوستان اگه ممکنه این دوستمون رو راهنمایی کنید. :help:

سلام عزیزم

به من بیاموز;773693 نوشت:
برا اینکه بیماریم خوب بشه نیاز به انگیزه ای چیزی مثل ازدواج دارم ولی اونم نیاز داره که سلامتیمو به دست بیارم شخصی رو هم نمیشناسم در راه خدا با من ازدواج کنه و انتظاری نداشته باشد .

مشکل دیگه ام این هستش که تا عاشق دختری نشم نمیتونم برم خاستگاریش، و با توجه به قوانین اسلام نمیتونم عاشق دختری بشم که حالا برم خاستگاری ، با شرایط من بدن، ندن ... خدا بزرگه ...

شما تاحالا اقدام برای ازدواج کردید؟؟؟
یا فقط حدس می زنید که نمی تونید ازدواج کنید!

خدایا دوست دارم;773572 نوشت:
ببخشید اصلا طرز تفکر شما درست نیست ، شما میگید تا 15 سال نمیتونید ازدواج کنید ، و این یعنی چراغ سبز به جناب شیطان !!! شما از عالم غیب خبر دارید ؟ آدم از فردای خودش بی خبره ، شما با همین اوضاع بد اقتصادی میتونید با تلاش توکل به خدا برای خودتون حداقل شرایط ازدواج رو فراهم کنید ، مگر این که در کوتاه مدت توقع داشته باشید به همه چی برسید که بله با این اوضاع نمیتونید ازدواج کنید.

سلام دوست عزیزم

خب بنده مشکلم فقط مالی نیست.

عزیزان فکر میکنن من تنها مشکلم مالیه! البته تقصیری هم ندارن من بد استارت زدم.

من سنم اونقدر نیست که بتونم ازدواج کنم! البته چندان سنم پایین هم نیست ولی به نظرم برای ازدواج کمه!

از طرفی درس می خونم! و تا درسم تموم شه و برم سربازی خب چند سال طول میکشه!

شغل هم ندارم!

وضع مالی خانوادم بد نیست! خوبم نیست!

نمی خوام ناشکری کنم ولی وضع مالی مون واسه زنده موندن کافیه اما واسه تشکیل زندگی نه!

با این حال از خدا سپاس گزارم!

خدایا دوست دارم;773572 نوشت:
حالا تو این تاپیک دنبال مقصر برای مشکلات ازدواج جونها نیستیم.

بله این داستان از ریشه خرابه!

رهاورد;773557 نوشت:
متاسفانه همیشه باید میل جنسی رو سر کوب کرد در حالیکه تا اونجایی که من میدونم تو اسلام چنین چیزی وجود نداره؟ولی متاسفانه در عصر ما عرف به شدت جای شرع مقدس رو گرفته!و این جای تاسف داره.

بله توی این نظام کلا سه راه هست!

1. ازدواج
2.
سرکوب میل جنسی ( که خودش گناهه )
3. گناه!

اولی که به افسانه ها پیوسته!‍

بین دو گناه باقی مانده یکی را انتخاب کنید!

MJR;774024 نوشت:
:help: دوستان اگه ممکنه این دوستمون رو راهنمایی کنید. :help:

سلام عزیزم

شما تاحالا اقدام برای ازدواج کردید؟؟؟
یا فقط حدس می زنید که نمی تونید ازدواج کنید!

وقتی میگن اجازه ندارم عاشق دختری بشم و باهاش رابطه داشته باشم چطور میتونم خاستگاری کنم و
ازدواج ؟

MJR;774020 نوشت:
درود بر شما.

من ادعا نمی کنم که در کنترل نفس همیشه موفق بودم!
گاهی موفق بودم و گاهی نبودم!

اما این جنگیدن ها و سرکوب کردن امیال باعث میشه شور زندگی از بین بره!

وقتی با خودم فکر میکنم میبینم توی این چند سال هیچی از زندگی نفهیمدم! فقط تنها چیزی که فهمیدم اینه که همش داشتم با خودم میجنگیدم! و هیچ لذتی از زندگی نبردم! نه عشقی نه عاطفه ای نه شوری و نه هیچی!

ینی واقعا هدف از خلقت انسان این بوده که همش در طول عمرش با امیال درونی خودش بجنگه!؟؟ من که این طور فکر نمی کنم!

و این افکار و ... روی اخلاق تاثیر میزاره!

خودتون رو جنگ با امیال درونی تمرکز کردین

اگه سرتون رو مشغول کنید تا جایی که سر برا خاروندن نداشته باشید کلا امیال و .. میره پی کارش

من یه دوره ای هست که به شخصی بسیار علاقه مندم ولی وقتی کتاب میخونم همه چیز یادم میره همه چییییییزززز

زنده باد علم زنده باد دانایی

*شیوا*;774193 نوشت:
اگه سرتون رو مشغول کنید تا جایی که سر برا خاروندن نداشته باشید کلا امیال و .. میره پی کارش

من یه دوره ای هست که به شخصی بسیار علاقه مندم ولی وقتی کتاب میخونم همه چیز یادم میره همه چییییییزززز

زنده باد علم زنده باد دانایی

خب این یعنی سرکوب کردن!

یعنی یه جوری خودمو گول بزنم!

یعنی از حق خودم بگذرم!

یعنی رو این ظلم چشم ببندم!

خب اگه همه همین طور فکر کنیم ... !!

چه جامعه ای شود!

به من بیاموز;774034 نوشت:
وقتی میگن اجازه ندارم عاشق دختری بشم و باهاش رابطه داشته باشم چطور میتونم خاستگاری کنم و ازدواج ؟

کی میگه اجازه ندارید عاشق بشید! ؟؟

فرمودید اسلام گفته؟؟؟‌ من فکر نمیکنم اسلام همچین حرفی زده باشه !

خب باید خودت قدم برداری تا بتونی به هدفت برسی!

شاید کسی باشه که شرایط شمارو بپذیره.

درست میگید ، منم شرایطم مشابه شماست با این تفاوت که تا 8 سال دیگه به امید خدا داماد شدنم قطعیه.
ولی توی این 8 سال چه کنیم و چطور بگذرونیم ؟ الله و اعلم.
صیغه که مثل زناست فرقی نداره ، فقط یک دو خط عربی قبلش میخونی میشه شرعی ، شرعی که عزیزان تعیین میکنند.
ازدواج هم به قول شما خیلی از ما دوره ، میمونه سرکوب و گناه.
سرکوب کردنش عوارض داره و کار هرکس نیست !
اما گناه......

(رجبعلی
درست میگید ، منم شرایطم مشابه شماست با این تفاوت که تا 8 سال دیگه به امید خدا داماد شدنم قطعیه.
صیغه که مثل زناست فرقی نداره ، فقط یک دو خط عربی قبلش میخونی میشه شرعی ، شرعی که عزیزان تعیین میکنند.
اما گناه......)

شما هم که حرف اهل سنت رو میزنین!بهتره به جای قضاوت زود فلسفه این مسیله رو مطالعه کنین!
یا ایها الذین آمنوا لا تحرموا طیبات ما احل الله لکم و لا تعتدوا ان الله لا یحب المعتدین
سوره مایده آیه87
ای کسانی که ایمان آورده اید طیباتی را که خداوند برایتان حلال کرده بر خود حرام نکنید و تجاوز نکنید که خداوند متجاوزان را دوست نمی دارد!

fateme71;774277 نوشت:
شما هم که حرف اهل سنت رو میزنین!بهتره به جای قضاوت زود فلسفه این مسیله رو مطالعه کنین!
یا ایها الذین آمنوا لا تحرموا طیبات ما احل الله لکم و لا تعتدوا ان الله لا یحب المعتدین
سوره مایده آیه87
ای کسانی که ایمان آورده اید طیباتی را که خداوند برایتان حلال کرده بر خود حرام نکنید و تجاوز نکنید که خداوند متجاوزان را دوست نمی دارد!

اما یه فرضیه ای هست!

اگه قرار احکامی که در زمان پیامبر روی اعراب اجرا میشد روی ما هم اجرا بشه!
پس باید شرایطی که اون زمان در جامعه بود هم در جامعه باشه!

چه طور واسه خیلی از احکام میگن: " نه اون زمان شرایط ایجاد میکرد که کنیز داری باشه! یا شرایط ایجاد میکرد که شراب کم کم حرام شه و ... "

خب الانم شرایط یکم فرق کرده !

یا ما خیلی پرتیم!

یا احکام باید یکم آپدیت بشن!

MJR;774250 نوشت:
خب این یعنی سرکوب کردن!

یعنی یه جوری خودمو گول بزنم!

یعنی از حق خودم بگذرم!

یعنی رو این ظلم چشم ببندم!

خب اگه همه همین طور فکر کنیم ... !!

چه جامعه ای شود!

سلام
من تقریبا تمامی پست های این تاپیک رو خوندم راه حل هایی که بچه ها ارائه داده بودند تقریبا تو هر مشاوره ای دیده میشه
البته خودتون بهتر از همه دوستان در جریان راه کارها بودید اطلاعاتتون هم عالی بود
الان دقیقا چه انتظاری از دوستان دارید ؟ میخواید چه چیزی رو به شما ثابت کنند؟ دقیق تر بگم دوست داری چه جوابی بشنوی ؟

رجبعلی;774258 نوشت:

افرین صبرتون قابل تحسینه چشم رو هم بگذارید این هشت سال هم مثل برق و باد میگذره

رجبعلی;774258 نوشت:

مثل سالهای قبلی بگذرون راه دیگه ای وجود نداره :Gol:

MJR;774281 نوشت:
اما یه فرضیه ای هست!

چه طور واسه خیلی از احکام میگن: " نه اون زمان شرایط ایجاد میکرد که کنیز داری باشه! یا شرایط ایجاد میکرد که شراب کم کم حرام شه و ... "

یا ما خیلی پرتیم!

منظورتونو از شرایط یکسان با زمان پیامبر نفمیدم ولی در کل اون زمان هم جامعه اسلاتمی بود و احکامی اسلامی اجرا میشد الان هم جامعه ما مصداق جامعه اسلامی رو داریم و احکام اسلامی باید در جامعه اعمال بشه!
این بخش از حرف شما مغلطه به کار رفته !آیا سنت برده داری یا کنیز سنتی بوده که اسلام اون رو ابداع کرده یه حتی تقویت که مطمینا جواب این سوال منفیه بلکه برعکس اسلام درصدد نفی سنت های غلط جاهلیت از جمله برده داری است یا بحث شرب خمر!
به قول خودتان شرایط کمی فرق کرده نه شرایط کلی
جامعه
احکام هم گاهی تغییر میکنند منتها این تغییر تابع مصلحتی بوده نه نظرات شخصی یا سلایق فردی

MJR;774021 نوشت:
سلام عزیزم!

قربونت برم یکم امیدوار باش.

ولی همه آدمای بزرگ تاریخ! همیشه توی خانواده های ضعیف به دنیا اومدن! و مثل بچه پولدارای اون سایت نبودن!

مثل:

بیل گیتس
استیو جابز
برایان هیل ( در کودکی واسه یه بشقاب غذا گدایی میکرد! )
راندابرن
مایکل جکسون
و ...

اینا بعد از مرگشون هم همچنان زنده ان!

پست های خود شما نا امید کننده اند . اون وقت به من می گید نا امید نباش؟!

درود بر شما.

شبـنم;774283 نوشت:
الان دقیقا چه انتظاری از دوستان دارید ؟ میخواید چه چیزی رو به شما ثابت کنند؟ دقیق تر بگم دوست داری چه جوابی بشنوی ؟

نمی دونم!

ولی می دونم اینا نمی تونن جواب باشن!

این بحث ها اصولا ماست مالی میشه!

چرا هیشکی نمیاد یه جواب قاطع بده ؟؟؟

شبـنم;774283 نوشت:
مثل سالهای قبلی بگذرون راه دیگه ای وجود نداره

منظورتون چیه که راه دیگه ای وجود نداره؟؟؟

این خیلی ظالمانس!

چه طور میتونید این قدر راحت با این موضوع کنار بیاید!

اگه عمر کفاف نداد چی؟؟

اونوقت ما باید یقه کیو بگیریم؟؟؟

درود بر شما

fateme71;774289 نوشت:
منظورتونو از شرایط یکسان با زمان پیامبر نفمیدم

ببین خواهرم.
زمان پیامبر از بچگی هزار و شصت و شونزده تا زن داشتن!
شونصتا صیغه ای داشتن!
چندین کنیز رو هم بیاید روش!

الان ما چی داریم؟؟؟

fateme71;774289 نوشت:
الان هم جامعه ما مصداق جامعه اسلامی رو داریم و احکام اسلامی باید در جامعه اعمال بشه!

باید؟

بله باید!

اما شاید!

منظورتون بانک داری اسلامیه؟؟؟
یا تسهیل ازدواج؟؟
یا منظورتون دزدی های سرانه!
یا شاید منظورتون اختلاف طبقاتی نجومیه!
یا فقر و ساختن گنبد طلا واسه کربلا !

لازم نیست دیگه یکی یکی نام ببرم!

شما بفرمایید چی اینجا اسلامی هست؟؟؟
چند مورد رو نام ببرید لطفا

fateme71;774289 نوشت:
آیا سنت برده داری یا کنیز سنتی بوده که اسلام اون رو ابداع کرده یه حتی تقویت که مطمینا جواب این سوال منفیه بلکه برعکس اسلام درصدد نفی سنت های غلط جاهلیت از جمله برده داری است یا بحث شرب خمر!

اشتباه متوجه شدید!
من نگفتم اسلام برده داری رو ابداع کرد‍!
اما میگن بنا بر مصلحت جامعه به طور تدریجی باهاش مبارزه کرد تا ریشه کن شه

انتخاب اول;774310 نوشت:
پست های خود شما نا امید کننده اند . اون وقت به من می گید نا امید نباش؟!

خب اره.
ولی من مشکلم فقط نیاز جنسیه!
وگرنه به زندگی و آینده امید وارم

fateme71;774277 نوشت:
(رجبعلی
اما گناه......)

سوره مایده آیه87

سلام و عرض ادب
اول توجه کنید که چرا میگن زنا مشکل داره ؟ چیزی که به ذهن من میاد اینه مسئولیتی در قبالش نیست ، انسان رو تنوع طلب میکنه و...
حالا ما بریم صیغه کنیم شرایط با خط بالا فرق میکنه ؟
مثلاً منکه هر ماه یک صیغه میکنم تنوع طلب نمیشم ؟
یا جز پولی که بابت این که من رو ارضا کنه ، مسئولیت دیگه ای از ایشون بر گردن منه ؟

لطفاً واقع بین باشید...

شبـنم;774283 نوشت:

مثل سالهای قبلی بگذرون راه دیگه ای وجود نداره :Gol:

4 سال دارم باهاش دست و پنجه نرم میکنم ، دارم فلج میشم ؛ دارم مثل این عزیزمون میزنم به سیم آخر بعد شما میگید مثل برق و باد میگذره و تحمل کنم ؟
گاهی وقتا گناه رو در مقابل خودم میبینم ، زن بیوه هست ، دختر تنها که نیاز به یک پسر داشته باشه بیشتر...
ولی وجدانم راضی به این کار نمیشه ، به دین کاری ندارم .
به این فکر میکنم که اگر فردا روزی ازدواج کردم و همسر من پاک بود ،واقعاً چطور با این موضوع کنار بیام و بتونم وجدان خودم رو آروم کنم ؟ آیا ایشون شهوت نداشته ؟ روش فشار نبوده ؟
تنها دلیلی که تا الان این کار رو نکردم همین بوده ، وگرنه هم شما و هم من میدونیم ، تجربه این موضوع راحت تر از آب خوردنه.

MJR;774281 نوشت:
اما یه فرضیه ای هست!

یا ما خیلی پرتیم!

واسه همینه وقتی یک مجتهد به روز مثل : "آیت الله یوسف صانعی"
احکام به روز و متفاوت نسبت به سایر مراجع تقلید میدن ، مورد هجمه قرار میگیره.
چون عزیزان میخوان ما رو توی احکام 1400 سال پیش نگه دارند و باقی ماجرا....

MJR;772430 نوشت:

آیا کسی هست که معتاد به خود ارضایی بوده باشه و تونسته باشه با این روش ها حد اقل به مدت 1 سال پاک مونده باشه ؟؟؟!!! اونوقت من چه طور 15 سال خودمو کنترل کنم !!!!

البته من مشکلم کنترل میل جنسی نیست! مشکلم اینه که این کنترل کردن ها روی اخلاقو رفتارم تاثیر منفی گذاشته! اگه نیاز جنسی و عاطفیم تامین میشد خیلی خیلی خوش اخلاق تر و بنده ی بهتری میشدم!

لازم به ذکر هست که در این باره سرچ به عمل اومده اما تا جایی که سرچ کردم درباره ی کنترل شهوت بحث شده بود و نه عواقبش.

پیشاپیش مچکرم.

بله، میشه کنترل کرد و به مرور کلا ترک کرد، ولی همونطور که خودت هم گفتی خواه ناخواه روی اخلاق و رفتار تاثیر میزاره!!! هر کسی هم که میگه تاثیر نمیزاره، حرف الکی زده!

بسته به تیپ شخصیتی و رفتاری هر کسی، باعث خشن و عصبی شدن میشه، یا باعث افسردگی ، زودرنجی و...

البته منظورم این نیست که بگم بخاطراین عوارض نباید ترکش کرد. این عوارض صد برابر بهتر از عوارضی هست که خود این عمل داره!!

فقط خواستم بگم که عادیه این تغییرات رفتاری.

MJR;774396 نوشت:
نمی دونم!

ولی می دونم اینا نمی تونن جواب باشن!

این بحث ها اصولا ماست مالی میشه!

چرا هیشکی نمیاد یه جواب قاطع بده ؟؟؟

MJR;774396 نوشت:
منظورتون چیه که راه دیگه ای وجود نداره؟؟؟

این خیلی ظالمانس!

چه طور میتونید این قدر راحت با این موضوع کنار بیاید!

اگه عمر کفاف نداد چی؟؟

اونوقت ما باید یقه کیو بگیریم؟؟؟

:Moteajeb!: کجاش ظالمانه است !! خوب خودتون میگید تا پانزده سال دیگه موقعیت ازدواج ندارید و نمیخواید ازدواج کنید
صیغه و و ازدواج موقت هم که باز شرایطش رو ندارید( البته من تحت هیچ شرایطی این دو راه رو براتون توصیه نمیکنم) به قول خودتون پول مهریه رو ندارید
خوب دیگه واقعا انتظار دارید چه جوابی بهتون بدن واقعا ببخشید کشورمون هم اسلامیه خبری از رقاص خانه و .... جاهای دیگه نیست تو دین و عرف هم اجازه چنین کارهایی داده نمیشه
خودارضایی هم مشکل جسمی نداشته باشه عذاب وجدان و گناه که داره باز هم توصیه نمیشه
تنها راهش همونه که سعی کنید موانع تحریک پذیری رو کم کنید از فکر و خیال دست بردارید ذهنتون رو به چیزهایی دیگه متمرکز کنید
بعدش هم گفتید اگر عمر کفاف نداد این یعنی واقعا چی !!! خوب کفاف نده من و شما ازدواج نکنیم چه اتفاقی میفته
خیلی ها تو بچگی فوت میکنن حتی این فرصتی که تا این سن به من و شما داده شده رو ندارن خیلی ها تو نوجوانی مرگ سراغشون میاد خیلی ها اصلا از لحاظ جسمی شرایط ازدواج رو تا ابد نخواهند داشت اونا باید یقه کی رو بگیرن !!!!!
شما که ماشاله جوانید نمیدونم چرا همه زندگیتون رو تو این افکار خلاصه کردید خوب میخواید از راه طبیعی و حلالش به خواستتون برسید یه کم همت میخواید بجای فکر کردن سعی کن با سعی و تلاش زودتر شرایطتت رو فراهم کنی
هیچ راه دیگه ایی هم وجود نداره خودت اینو بهتر از هر کسی میدونی دنبال جواب دیگه هم نباش

رجبعلی;774457 نوشت:
به این فکر میکنم که اگر فردا روزی ازدواج کردم و همسر من پاک بود ،واقعاً چطور با این موضوع کنار بیام و بتونم وجدان خودم رو آروم کنم ؟ آیا ایشون شهوت نداشته ؟ روش فشار نبوده ؟

آفرین همه همفکر خودشون رو جذب میکنن شما که چنین همسری میخوای باید خودت هم اینجوری باشی به همین فکر کنی کافیه

رجبعلی;774457 نوشت:
4 سال دارم باهاش دست و پنجه نرم میکنم ، دارم فلج میشم ؛ دارم مثل این عزیزمون میزنم به سیم آخر بعد شما میگید مثل برق و باد میگذره و تحمل کنم ؟

خوب این چهارساله رو اگه الان برگردی به پشت سرت نگاه کنی می بینی گذشته دیگه، این هشت سال هم میگذره درست مثل بقیه عمرمون که گذشت
چطور گذروندنش هم به خودت ربط داره اگه هر روزت رو با این افکار آزار دهنده شروع کنی به راحتی میگذره بخصوص اینکه میخوای همسری پاکی هم نصیبت بشه :Gol:

MJR;774252 نوشت:
کی میگه اجازه ندارید عاشق بشید! ؟؟

فرمودید اسلام گفته؟؟؟‌ من فکر نمیکنم اسلام همچین حرفی زده باشه !

خب باید خودت قدم برداری تا بتونی به هدفت برسی!

شاید کسی باشه که شرایط شمارو بپذیره.

وقتی رابطه با نامحرم حرامه، چطور میشود آدم شخصی را بشناسد که ازش خوشش بیاید ؟

شبـنم;774507 نوشت:
کجاش ظالمانه است !! خوب خودتون میگید تا پانزده سال دیگه موقعیت ازدواج ندارید و نمیخواید ازدواج کنید
صیغه و و ازدواج موقت هم که باز شرایطش رو ندارید( البته من تحت هیچ شرایطی این دو راه رو براتون توصیه نمیکنم) به قول خودتون پول مهریه رو ندارید

گفتم نمی تونم نگفتم نمیخوام !!!

شبـنم;774507 نوشت:
خوب دیگه واقعا انتظار دارید چه جوابی بهتون بدن واقعا ببخشید کشورمون هم اسلامیه خبری از رقاص خانه و .... جاهای دیگه نیست تو دین و عرف هم اجازه چنین کارهایی داده نمیشه
تنها راهش همونه که سعی کنید موانع تحریک پذیری رو کم کنید از فکر و خیال دست بردارید ذهنتون رو به چیزهایی دیگه متمرکز کنید

نمی دونم زمان پیامبر داشتن یک رابطه جنسی حلال تا چه حد راحت بوده!

حتما خیلی راحت بوده که زنا و خودارضایی تا این حد مورد نکوهش قرار گرفته!

ولی تنها چیزی رو که می دونم و نسبت بهش یقین دارم اینه که:

تا جایی که من اسلامو میشناسم قطعا قطعا قطعا این زجر و سختی هایی رو که جوانان امت اسلامی در حال حاضر میکشن! نمی تونه حاصل احکام اسلامی باشه! چون اسلام با ضرر دیدن و ضرر رساندن مخالفه

این به یقین حاصل افکار برخاسته از سران بی عقله ...

و اینکه شما خواهر عزیزم هی از من می پرسید "انتظار داری چه جوابی بشنوی؟؟؟" جای بسی شگفت داره!

ینی من چون می دونم برای این مشکل راه حل هارو بستن! پس باید خفقان بگیرم ؟؟؟!!!!

شبـنم;774507 نوشت:

به نظر شما اگه ما در کشور ساختمان های بزرگی رو داشتیم که مجرد ها ( فقط مجرد ها! حتی طلاق گرفته ها هم نه !! ) میرفتن اونجا و به طور حلال صیغه میکردن و ... اونوقت چی میشد!!! البته با یک سری قوانین بسیار سخت گیرانه که باعث حفظ بنیان خانواده هم بشه! و البته فرهنگ سازی هم باید بشه! و یکسری تعصبات کشکی هم از بین بره و ... یهو نمیشه! خب این طرح منه

نظرتون چیه؟؟؟

ولی اگه روزی واقعا این طرح اجرا بشه ( که چشمم آب نمی خوره ) قطعا اون روز من و نسل امروز دیگه نیستیم! خلاصه طرحیست واسه آیندگان

به من بیاموز;774513 نوشت:
وقتی رابطه با نامحرم حرامه، چطور میشود آدم شخصی را بشناسد که ازش خوشش بیاید ؟

نه عزیزم شما سخت در اشتباهی

رابطه با نا محرم فقط زمانی حرامه که باعث فساد و گناه و زشتی بشه!

اگه به قصد ازدواج و کار خیر باشه اصلا ایرادی نداره!

اگه اینجوری که شما میگی بود که دیگه سنگ رو سنگ بند نمیشد!

اه بابا ظلم ظلم ظلم

کسی از سرکوب این نیاز مسخره نمرده که شما دومیش باشی

اینجور ظلم ادم رو نمیکشه

اگه یه هفته گشنه و 2ساعت تشنه بمونی اون موقع حساب کار دستت میاد که چی ظلمه چی ظلم نیست

در پناه حق و حقیقت پسر عاقل:Gol:

MJR;774530 نوشت:

نه عزیزم شما سخت در اشتباهی

رابطه با نا محرم فقط زمانی حرامه که باعث فساد و گناه و زشتی بشه!

اگه به قصد ازدواج و کار خیر باشه اصلا ایرادی نداره!

اگه اینجوری که شما میگی بود که دیگه سنگ رو سنگ بند نمیشد!

خب مشکل اینجاست که آدما از نیت هم با خبر نیستن که، فکر میکنن میخوایم گناه کنیم، برا همین اجازه رابطه نمیدن ... مگه اینکه بریم خاستگاری که اون موقع هم دیگه وقتی شناختی از طرف نداریم معنی نمیده ...

*شیوا*;774554 نوشت:
اه بابا ظلم ظلم ظلم

اینجور ظلم ادم رو نمیکشه

عجب !

پس ادم حتما باید از ظلم بمیره تا اعتراض کنه ...

هه اگه زمان امام حسین همه دیدگاه شما رو داشتن!

امام باید تنهایی قیام میکرد!

عذر میخوام اما دیدگاه شما برای من قابل هضم نیست ...

انگار صداتون از جای گرم بلند میشه!

*شیوا*;774554 نوشت:
اه بابا ظلم ظلم ظلم

اینجور ظلم ادم رو نمیکشه

اگه یه هفته گشنه و 2ساعت تشنه بمونی اون موقع حساب کار دستت میاد که چی ظلمه چی ظلم نیست

در پناه حق و حقیقت پسر عاقل:Gol:

ظاهرا شما خیلی راحتین ، این نیاز به انسان اینقدر فشار وارد میکنه که خیلی ها حاضر میشن به خاطرش زندگی گوسپندی بکنن و خودشون رو عمری برده آدمی بکنن که ازش شناخت کافی ندارن، این نیاز مانند نیاز به غذا، امنیت و ... از ضروری ترین نیازهای انسان هستش، حالا تصور بکنید به خاطر عوامل درونی و بیرونی نیازتون چند برابر بشه، به طوری که حتی نتونین به مدت 12 دقیقه بهش فکر نکنید ... حدیث داریم اگر کسی به واسطه نداشتن همسر، به حرام بیفتد ازدواج بر او واجب میگردد ... حالا اگر امکاناتش فراهم نبود چی ؟

اعتیاد به رابطه جنسی یا اعتیاد جنسی به نبود توانایی در مهار و یا به تعویق انداختن تمایلات و فعالیت‌های جنسی اطلاق می‌گردد. در واقع رابطه جنسی و اندیشدن به آن افکار معتاد را تحت سیطره خود قرار می‌دهد و نیاز به انگیختگی جنسی جای نیاز به صمیمت را می‌گیرد. علت آن معمولاً بدرفتاری با معتادین در سنین کودکی این گونه افراد می‌باشد. اعتیاد به روابط جنسی یک بیماری پیشرونده بوده و قابل علاج نمی‌باشد، اما می توان همانند بسیاری بیماری های دیگر، آن را متوقف نمود. دراین بیماری، یک الگوی وسوسه و اجبار به برقراری رابطۀ جنسی وجود دارد که در آن روابط جنسی منجر به تخریب های زیادی در زمینه های کاری، خانوادگی و عزت نفس، می گردند. استفاده از خدمات انجمن های معتادان جنسی گمنام از بهترین روش های مقابله با پیشرفت این نوع اعتیاد است.

در اعتیاد جنسی رفتارهای جنسی یکدیگر را تقویت می‌کنند به عبارت دیگر معتاد از یک نوع رفتار به نوعی دیگر گرایش پیدا می‌کند. تحقیقات در این حوزه نشان داده اند که در اکثر موارد رفتار جنسی با رفتارهای حاصله از دیگر انواع اعتیاد، مرتبط است مانند اعتیاد به خوردن، به کار ، مصرف مواد مخدر،.. اعتیاد جنسی شامل یک سری اختصاصات می باشد مانند اشتغال و وسواس فکری، یعنی شخص بصورت مداوم در رابطه با موقعیت ها و حوادث جنسی دارای اشتغال ذهنی است و تمرکز مداوم فرد با مسائل جنسی باعث سطح بالای تحریک پذیری جنسی در او می گردد.

خصیصه دوم در اعتیاد جنسی تکراری شدن رفتار است به عبارتی شخص به رفتار جنسی خود برای ارضا ادامه نمی‌دهد بلکه هدف تحریک شدن هرچه بیشتر است و بدین شکل این اعتیاد به تداخل با برنامه های روزانه می انجامد و عملکرد اجتماعی و فردی را مختل می کند ولی با وجود این عوارض رفتار تداوم پیدا می کند .

بنابراین خصیصه سوم ، از دست دادن کنترل (اجبار) شخص با وجود مشکلات حاصل است که کماکان به رفتارهای تکراری خود شامل تحریک پذیری بالا بدون احساس رضایت،... ادامه می دهد و نمی‌تواند رفتار را متوقف کند با اینکه هر روز وقت بیشتری را برای متوقف کردنش اختصاص می دهد.

خستگی خصیصه چهارم اعتیاد جنسی است . شخص که دچار احساس شرمساری از رفتار شدید و غیر قابل کنترل خود و آسیب هائی که به دیگران می زند است، کاملاً خسته و سرخورده می شود.

استرس یک عامل برانگیزنده و تشدید کننده این اختلال است. در واقع فرد معتاد از طریق رابطه جنسی آلام عاطفی و عقده‌های روانی خود را تسکین می‌دهد. باید توجه داشت که نباید اعتیاد به رابطه جنسی را با شهوت جنسی قوی اشتباه گرفت. فرد معتاد به رابطه جنسی ممکن است دارای شهوت جنسی اندکی باشد. اعتیاد به رابطه جنسی در هر دو جنس زن و مرد مشاهده می‌گردد. در واقع با ارضاء جنسی به فرد احساس سرخوشی در پی آزادسازی آدرنالین و اندورفین‌ها دست داده و وی را موقتاً" آرام می‌کند. معمولاً فرد معتاد از رابطه جنسی خود لذت چندانی نمی‌برد زیرا پس از آن دچار احساس گناه و شرمساری می‌گردد.

همچنین تمایل جنسی از طریق تنش جنسی یعنی تمایل جنسی که منجر به آمیزش جنسی نشده ، نیز ایجاد می شود و یا افزایش می یابد.

شهوت آرزو، میل، رغبت، اشتیاق، خواهش و شوق نفس در حصول لذت و سود است و وقتی سرکوب شود آدم افسرده و از دنیا زده شده و بیمار مانند من تولید میشود یا حداقل احتمالش بالا میرود.

اسلام کنترل شهوت جنسی را فقط به صورت ازدواج و آمیزش با کنیزان ملکی میسر و مجاز می‌داند. ازدواج در مذهب تشیع به صورت دائم و موقت و در مذهب تسنن فقط به صورت دائمی می‌باشد.

اما در صورتی که در جامعه خبری از کنیز نباشد و شرایط ازدواج هم ناهموار ... آن وقت چه میشه کرد ؟

شاخه کاتولیک شهوت را به عنوان یکی از هفت گناه کبیره می‌داند.

شاخه پروتستان بر این باورند که همهٔ گناهان از جمله شهوت، تنها توسط خدا و با مرگ و رستاخیز عیسی مسیح می‌تواند بخشوده شوند.

مجازات زنا در عهد قدیم سنگسار بود. در عهد جدید، مسیح، نگاه شهوت آلود به زن متأهل را به عنوان زنا یاد می‌کند.

بر پایهٔ سنت‌های یهودیت، هیچ چیزی بر زمین بیهوده آفریده نشده‌است. شهوت تنها هنگامی گناه‌آلود است که برای دارایی یا همسر فرد دیگری باشد. شهوت نه تنها گناه نیست بلکه هنگامی که میان زن و شوهر باشد ثواب نیز می‌باشد.

اما درد ما که فقط شهوت نیست، ما درد عشق هم داریم .

به شهوت قرب تن با تن ضرور است میان عشق و شهوت راه دور است.

این دلبستگی عمیق‌تر که در عاشقان بالغ و دیرین شکوفا می‌شود، به طور شاخص پس از تولد یک فرزند به وجود می‌آید. با این حال مثال‌های فراوانی وجود دارد که یک دلبستگی مادام العمر میان زوجی بدون فرزند به وجود آمده، درست همان‌طور که بسیاری از زوج‌های صاحب فرزند هیچ‌گاه به این مرحله دلبستگی عمیق مدام نمی‌رسند.

اما تمام حوادث شیمیایی و عصبی برانگیزاننده عشق، یک سئوال از نوع اول مرغ بود یا تخم مرغ را به میان می‌آورد: آیا عاشق شدن علت این تغییرات شیمیایی در مغز است یا معلول آن؟

در مورد این سئوال توضیحی وجود دارد که نخستین بار کنراد لورنتس کردارشناس حیوانات، برنده جایزه نوبل به آن پرداخت. وی در اردک‌ها پدیده‌ای را مشاهده کرد که آن را نقش پذیری (به انگلیسی: imprinting) نام نهاد. لحظه‌ای بحرانی برای آشیانه سازی یک پرنده وجود دارد، هنگامی که مغز و دستگاه عصبی مرکزی جوجه اردک آماده ایجاد پیوند میان او و مادرش است. در غیاب پرنده مادر جوجه با اولین حیوانی که دیدار می‌کند این پیوند را برقرار می‌کند. مکانیسم نقش پذیری برای بقا حیاتی است چرا که تصور بر این است که ارتباط با یک والد محافظت کننده بقا را تضمین می‌کند.

متاسفانه به نظرم در برخی سنت ها از این خاصیت استفاده شده و مرد و زن را به زور همسر هم میکنند و آنها بعد از مدتی احساس میکنند عاشق هم هستند، که البته دلایل روانشناختی دیگری نیز دارد.

اینگونه که من دریافتم درد من عشق به خداوند و دوری از اوست که با چیزی مانند شهوت از نظر جسمی خودمان را خالی میکنیم که تحمل این زمین خاکی را پیدا کنیم.

حال تکلیف ما چیست ؟ آیا بچسبیم به زمین خاکی و لذتش را ببریم، یا آنرا بی خیال شده خداوند را دریابیم.

به عنوان شخصی که خداوند را انتخاب کرده باید اعتراف کنم واقعا راه سختی است و اگر لطف خداوند نباشد پیروزی در این راه به آسانی ممکن نیست.

از طرفی خداوند دستور به ازدواج میدهد، اما خداوندا، توانش را هم به ما بده

به من بیاموز;774555 نوشت:

خب مشکل اینجاست که آدما از نیت هم با خبر نیستن که، فکر میکنن میخوایم گناه کنیم، برا همین اجازه رابطه نمیدن ... مگه اینکه بریم خاستگاری که اون موقع هم دیگه وقتی شناختی از طرف نداریم معنی نمیده ...

اگه منظورتون از ادما خانواده هست که خب میتونید با خانواده درمیون بزارید نیتتون رو و خانواده هم که همیشه خیر صلاح شمارو میخواد!

اما اگه منظورتون از ادما دیگران هستن که خب نظر اون هارو میخواید چیکار! شما خوشبختی و سلامتیت برات مهم تره یا نظر مردم؟؟

خب ینی چی که اجازه رابطه نمی دن؟؟؟ خلاصه قبل از ازدواج زن و شوهر باید همو بشناسن و و این شناخت نیاز به حداقل چند ماه رابطه داره!

نکنه انتظار دارن به قید قرعه ازدواج کنید!

MJR;774574 نوشت:
اگه منظورتون از ادما خانواده هست که خب میتونید با خانواده درمیون بزارید نیتتون رو و خانواده هم که همیشه خیر صلاح شمارو میخواد!

اما اگه منظورتون از ادما دیگران هستن که خب نظر اون هارو میخواید چیکار! شما خوشبختی و سلامتیت برات مهم تره یا نظر مردم؟؟

خب ینی چی که اجازه رابطه نمی دن؟؟؟ خلاصه قبل از ازدواج زن و شوهر باید همو بشناسن و و این شناخت نیاز به حداقل چند ماه رابطه داره!

نکنه انتظار دارن به قید قرعه ازدواج کنید!

مشکل اینجاست که با شرایط من خانواده ها تمایل چندانی به این رابطه نشون نمیدن، علاوه بر این من افراد زیادی رو نمیشناسم که بتونم باهاشون رابطه برقرار کنم، در ضمن تا زمانی که به شخصی علاقه مند نشدم چطور میتونم برم از خانوادش بخوام به ما قرصت بدن که من ایشون رو امتحان کنم ؟ اینطوری باید با هر دختری دیدم و ظاهرش رو پسندیدم برم اجازه بگیرم از خانوادش تا بیشتر آشنا بشیم ...

به من بیاموز;774573 نوشت:
شهوت آرزو، میل، رغبت، اشتیاق، خواهش و شوق نفس در حصول لذت و سود است و وقتی سرکوب شود آدم افسرده و از دنیا زده شده و بیمار مانند من تولید میشود یا حداقل احتمالش بالا میرود.

اسلام کنترل شهوت جنسی را فقط به صورت ازدواج و آمیزش با کنیزان ملکی میسر و مجاز می‌داند. ازدواج در مذهب تشیع به صورت دائم و موقت و در مذهب تسنن فقط به صورت دائمی می‌باشد.

اما در صورتی که در جامعه خبری از کنیز نباشد و شرایط ازدواج هم ناهموار ... آن وقت چه میشه کرد ؟

شاخه کاتولیک شهوت را به عنوان یکی از هفت گناه کبیره می‌داند.

شاخه پروتستان بر این باورند که همهٔ گناهان از جمله شهوت، تنها توسط خدا و با مرگ و رستاخیز عیسی مسیح می‌تواند بخشوده شوند.

مجازات زنا در عهد قدیم سنگسار بود. در عهد جدید، مسیح، نگاه شهوت آلود به زن متأهل را به عنوان زنا یاد می‌کند.

بر پایهٔ سنت‌های یهودیت، هیچ چیزی بر زمین بیهوده آفریده نشده‌است. شهوت تنها هنگامی گناه‌آلود است که برای دارایی یا همسر فرد دیگری باشد. شهوت نه تنها گناه نیست بلکه هنگامی که میان زن و شوهر باشد ثواب نیز می‌باشد.

اما درد ما که فقط شهوت نیست، ما درد عشق هم داریم .

به شهوت قرب تن با تن ضرور است میان عشق و شهوت راه دور است.

این دلبستگی عمیق‌تر که در عاشقان بالغ و دیرین شکوفا می‌شود، به طور شاخص پس از تولد یک فرزند به وجود می‌آید. با این حال مثال‌های فراوانی وجود دارد که یک دلبستگی مادام العمر میان زوجی بدون فرزند به وجود آمده، درست همان‌طور که بسیاری از زوج‌های صاحب فرزند هیچ‌گاه به این مرحله دلبستگی عمیق مدام نمی‌رسند.

اما تمام حوادث شیمیایی و عصبی برانگیزاننده عشق، یک سئوال از نوع اول مرغ بود یا تخم مرغ را به میان می‌آورد: آیا عاشق شدن علت این تغییرات شیمیایی در مغز است یا معلول آن؟

در مورد این سئوال توضیحی وجود دارد که نخستین بار کنراد لورنتس کردارشناس حیوانات، برنده جایزه نوبل به آن پرداخت. وی در اردک‌ها پدیده‌ای را مشاهده کرد که آن را نقش پذیری (به انگلیسی: imprinting) نام نهاد. لحظه‌ای بحرانی برای آشیانه سازی یک پرنده وجود دارد، هنگامی که مغز و دستگاه عصبی مرکزی جوجه اردک آماده ایجاد پیوند میان او و مادرش است. در غیاب پرنده مادر جوجه با اولین حیوانی که دیدار می‌کند این پیوند را برقرار می‌کند. مکانیسم نقش پذیری برای بقا حیاتی است چرا که تصور بر این است که ارتباط با یک والد محافظت کننده بقا را تضمین می‌کند.

متاسفانه به نظرم در برخی سنت ها از این خاصیت استفاده شده و مرد و زن را به زور همسر هم میکنند و آنها بعد از مدتی احساس میکنند عاشق هم هستند، که البته دلایل روانشناختی دیگری نیز دارد.

اینگونه که من دریافتم درد من عشق به خداوند و دوری از اوست که با چیزی مانند شهوت از نظر جسمی خودمان را خالی میکنیم که تحمل این زمین خاکی را پیدا کنیم.

حال تکلیف ما چیست ؟ آیا بچسبیم به زمین خاکی و لذتش را ببریم، یا آنرا بی خیال شده خداوند را دریابیم.

به عنوان شخصی که خداوند را انتخاب کرده باید اعتراف کنم واقعا راه سختی است و اگر لطف خداوند نباشد پیروزی در این راه به آسانی ممکن نیست.

از طرفی خداوند دستور به ازدواج میدهد، اما خداوندا، توانش را هم به ما بده

هعی!

دیگه نمک نپاش!

بیگ لایکی تلخ! گوارای وجودت ...

به من بیاموز;774578 نوشت:
مشکل اینجاست که با شرایط من خانواده ها تمایل چندانی به این رابطه نشون نمیدن، علاوه بر این من افراد زیادی رو نمیشناسم که بتونم باهاشون رابطه برقرار کنم، در ضمن تا زمانی که به شخصی علاقه مند نشدم چطور میتونم برم از خانوادش بخوام به ما قرصت بدن که من ایشون رو امتحان کنم ؟ اینطوری باید با هر دختری دیدم و ظاهرش رو پسندیدم برام اجازه بگیرم از خانوادش تا بیشتر آشنا بشیم ...

هرکسی تا زمانی که نشناسیش غریبه س!

بعد که بشناسیش آشنا میشه!

شما بعد از اینکه علاقه مند شدید می تونید رابطه تونو ایجاد کنید و بعد از مدتی خانواده هارو در جریان بزارید!

مگه شما نمی گید که خدارو انتخاب کردید؟؟؟‌

پس به خودش توکل کنید و انجام کار هارو به خودش بسپارید در عین حال خودتون هم تلاش کنید ...

به محدودیت هاتون فکر نکنید!

فقط به این فکر کنید که خدا محدودیت پحدودیت حالیش نیست!

اونوقت موفق میشد!

باور کن ...

موضوع قفل شده است