صفحه 1 از 7 123 ... آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: تاثیر سرکوب شهوت بر اخلاق

نوشته
    189
    حضور
    5 روز 21 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    341

اشاره تاثیر سرکوب شهوت بر اخلاق

با عرض سلام و خدا قوت بر همه ی عزیزان!

دوستان من قبلا خیلی با نشاط و خوش اخلاق بودم! اما از وقتی شهوت رو سرکوب می کنم پرخاشگر شدم! و واسه ی هرچیز کوچکی زود از کوره در می رم! و بعد پشیمون میشم. به شدت نیاز جنسی و عاطفی حس می کنم ولی هر جور فکر می کنم نمی تونم از راه حلال کاری کنم!

بچه پولدارم نیستم که پشتم گرم باشه! و یقین دارم که حداقل تا 15 سال دیگه نمی تونم ازدواج کنم! (
    نوش دارویی و بعد از مرگ سهراب آمدی! ) مگر اینکه بخوام یه دختر

رو وارد یه زندگی گوسفندی کنم! که حاضرم بمیرم و چنین کاری نکنم! اصلا وجدانم اجازه نمیده!

ازدواج موقت و صیغه رو هم خواهشا حرفشو نزنید! که خانواده اگه بو ببرن باید تو کوچه بخوابم!

تازه اگه خانواده هم میزاشتن باز پولش نبود! ( پول مهریه )

نیاز جنسی منو نه تنها از خدا دور کرده! بلکه حتی از خودم هم دور شدم! افسوس میخورم! اگه این شهوت لعنتی نبود خیلی می تونستم به خدا نزدیک بشم!

بارها سر نماز به خدا گله کردم: " که واقعا انگیزت از شهوت دادن به ایرانی ها چی بود ؟؟ مثلا من الان با شهوتم چی کنم؟؟ خودمو فوت کنم ؟؟ !!!!! وقتی توی این جامعه هیچ راهی برای پاسخ گویی به ساده ترین نیاز یک جوان نیست!

اصلا چرا ذهن خلاق و متفکر یک جوان باید درگیر مسائل بی ارزش جنسی باشه !!!!!!!! همین میتونه باعثه عقب موندگی کشورمون بشه !!!

معمولا میگن:

با پناه بردن به خدا و روزه گرفتن و پرهیز از عکس ها و فیلم های محرک و خوردن غذا های طبع سرد و بلند گذاشتن موها و ... میشه شهوت و درکل نیاز به ازدواج رو مدیرت کرد!

عجب!

بنده یه سوال دارم!

آیا کسی هست که معتاد به خود ارضایی بوده باشه و تونسته باشه با این روش ها حد اقل به مدت 1 سال پاک مونده باشه ؟؟؟!!! اونوقت من چه طور 15 سال خودمو کنترل کنم !!!!

البته من مشکلم کنترل میل جنسی نیست! مشکلم اینه که این کنترل کردن ها روی اخلاقو رفتارم تاثیر منفی گذاشته! اگه نیاز جنسیو عاطفیم تامین میشد خیلی خیلی خوش اخلاق تر و بنده ی بهتری میشدم!

لازم به ذکر هست که در این باره سرچ به عمل اومده اما تا جایی که سرچ کردم درباره ی کنترل شهوت بحث شده بود و نه عواقبش.

پیشاپیش مچکرم.
    ویرایش توسط همای رحمت : ۱۳۹۴/۱۲/۰۵ در ساعت ۰۹:۰۸

2. صلوات ها 5

3.  

علاقه
    تحصیل ، تحقیق و پژوهش
    نوشته
    21,565
    حضور
    175 روز 14 ساعت 35 دقیقه
    دریافت
    11
    آپلود
    0
    گالری
    38
    صلوات
    58351

با نام و یاد دوست

تاثیر سرکوب شهوت بر اخلاق

کارشناس بحث: جناب استاد

5. صلوات ها 3

علاقه
    اخلاق-فلسفه-عرفان
    نوشته
    2,976
    حضور
    94 روز 6 ساعت 24 دقیقه
    دریافت
    6
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    25282

سلام علیکم و رحمة الله

با اجازه استارتر محترم ،تاپیک را باز می گذارم تا از نظرات دوستان استفاده کنیم .

تا صورت پیوند جهان بود علی بود/ تا نقش زمین بود و زمان بود علی بود

شاهی که ولی بود و وصی بود علی بود / سلطان سخا و کرم و جود علی بود

عیسی به وجود آمد و در حال سخن گفت/ آن نطق و فصاحت که در او بود علی بود

مسجود ملایک که شد آدم ، ز علی شد / آدم چو یکی قبله و مسجود علی بود

آن شير دلاور كه براي طمع نفس/بر خوان جهان پنجه نيالود ، علي بود

سر دو جهان جمله ز پنهان و ز پيدا / شمس الحق تبريز كه بنمود ، علي بود

7. صلوات ها 5

نوشته
    771
    حضور
    5 روز 2 ساعت 34 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    3082

بله سرکوب شهوت باعث بد خلقی ادم ها میشه

اما چیزی که حقیقت داره این که میشه باهاش مبارزه کرد و پیروز شد

متاسفانه در خونواده ها مخصوصا ایرانی فرهنگ سازی نشده در باره این موضوع ها باعث میشه خیلی چیزها رو خود جوون تجربه کنه
    ................................

داداش دوست من مبتلا بود به این عارضه خیلی صمیمی بودیم
    عوارضی که من در ایشون دیدم زیر چشماش سیاه شده بود و دچار کمر درد و درد در لگنچه و لاغر شده بود حسابی

صورتش جوش میزد و و زود اعصبانی میشد و کلا خلق و خوش به هم ریخته بود
    .................................

بعد از این که این عمل زشت کنار گذاشت بعد از چند سال که گذشت عوارضاتش از بین رفت

اما وقتی ازدواج کرد متاسفانه از بس خود ارضایی کرده بود دچار زود انزالی شده بود متاسفانه
    ومجبور به استفاده از دارو و اسپری و رفتن پیش دکتر شد تا درست شد
    .................................................. ...................

در خود ارضایی هیچ خاصیت مثبتی من به شخصه در افراد ندیدم

شاید بعضی سایت ها بگن عوارض نداره ولی دروغه

اگه پیش بهترین پزشکان برید میفهمید که دچار چه عارضه هایی میشید
    .................................................. ................................................

اما روش مبارزه خودم با شهوت بهت میگم نتیجه داده

1- ورزش من در هفته چند بار میرم فوتسال حالا به غیر شنا و ......

2- مطالعه کتاب های مذهبی : از قران گرفته تا ......

3- نماز و روزه بوده : نمازی که دقیق و صحیح خونده بشه یعنی با اعتماد به عشق واقعی و خدا باشه باعث میشه انسان گناه نکنه

در ضمن من همیشه این جور فکر میکنم خدا ناظر و شاهد اعمال ما هستش

ببخشید داداش این میگم عذر میخوام شما اگه بهتون بگت در یک مغازه دوربین مخفی گذاشتن دزدی میکنی ؟؟؟ هرگز

حالا فکر کن خدا داره ما رو میبینه مثل دوربین ایا ما نباید خجالبت بکشیم

9. صلوات ها 8

علاقه
    درک زیبایی به گونه ای که به آموختن وادارم کند
    نوشته
    906
    حضور
    78 روز 11 ساعت 19 دقیقه
    دریافت
    30
    آپلود
    3
    گالری
    8
    صلوات
    3526

نقل قول نوشته اصلی توسط MJR نمایش پست ها
    بچه پولدارم نیستم که پشتم گرم باشه! و یقین دارم که حداقل تا 15 سال دیگه نمی تونم ازدواج کنم! ( نوش دارویی و بعد از مرگ سهراب آمدی! ) مگر اینکه بخوام یه دختر

رو وارد یه زندگی گوسفندی کنم! که حاضرم بمیرم و چنین کاری نکنم! اصلا وجدانم اجازه نمیده!
    سلام و ادب
    همون زندگیِ چیز رو شروع کنید.نذارید شیطان به نام وجدان سرتون کلاه بذاره.شما که به زور اسلحه دختری رو وارد زندگی تون نمیکنید.قرارم نیست چیزی رو ازش پنهان کنید. تمام شرایطتونو براش توضیح میدید . اون مختار هست که قبول کنه یا نه.
    وقتی تمام تلاشتون رو برای شروع زندگی مشترک کردید،نهایتش اینه که به نتیجه نمیرسید و هیچ کس حاضر نمیشه با شما زندگی کنه. این جوری حداقل وجدانتون راحته که تمام تلاشتونو کردید.و هی خود خوری نمی کنید.
    خداوندا
    مرا برای همه ی چیز هایی که نمی دانم ولی جار می زنم ببخش

11. صلوات ها 8

علاقه
    علاقمند به کتاب روانشناسی و تاریخی
    نوشته
    1,310
    حضور
    40 روز 12 ساعت 2 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    10
    صلوات
    3701

با سلام

در ابتدا بايد دانست كه سركوب ميل جنسي، تعبير درستي نيست؛ چرا كه اين ميل و نياز خدادادي صرفاً بايد تعديل و كنترل گردد و نه سركوب و از بين بردن.
    نياز جنسي، يكي از مهم ترين نيازهاي بشري است كه بايد از طريق ازدواج به هنگام، به آن پاسخ داد. اگر به هر دليلي زمان ازدواج در كشور ما به تعويق افتاده است، اين را نبايد با سركوبي نياز جنسي چاره كرد.
    همان طور كه مي دانيد، نياز جنسي مثل نياز ما به آب و غذا نيازمند پاسخ و ارضای فوري نيست و فرد مي تواند سال ها بدون كوچك ترين آسيب جسمي و رواني، پاسخ به اين نياز را به تأخير اندازند.
    همچنين نياز جنسي، وابستگي زياد به برانگيختگي جنسي دارد و برانگيختگي نیز صرفاً با محرك هاي بيروني و دروني ممكن است. اگر فرد بتواند به حذف و غربال محرك ها بپردازد، قطعا نياز جنسي به صورت لجام گسیخته بيدار نخواهد شد و فرد مي تواند با آسودگي هر چه تمام تر تا زمان مهيا شدن شرایط ازدواج، صبر نمايد.
    نكته ديگر اين كه ساده سازي و پيش پا افتاده سازي نياز جنسي، خود عامل مؤثري براي جلوگيري از بروز هيجانات جنسي است.
    اگر شما امري را پيش پا افتاده بينگاريد، پس از مدتي از صحنه ذهن شما دور خواهد شد و به آزار ذهني شما نخواهد پرداخت.
    نكته ديگر اين كه انرژي هاي مزاحم جنسي، مانند هر انرژي مزاحم ديگر، قابل هزينه شدن مي باشد. فرد مي تواند با ورزش سنگين، به حدي كه عرق وي را درآورد، به اين مهم نایل آيد.
    نكته ديگر اين كه منظور بسياري از كارشناسان از روزه، صرفاً روزه مصطلح نيست؛ بلكه منظور كم خوراكي است. متأسفانه در ايام ماه رمضان افراد در دو زمان افطار و سحري، به تلافی گرسنگی خود مي پردازند و حتي بيش تر از ايام عادي به پر كردن شكم خود مبادرت مي ورزند. بديهي است وجود غذاهاي مقوي و محرك، سبب ساز تحريك جنسي است و نمي توان به چند ساعت گرسنگي روزه بسنده كرد.
    اگر شما روزه نگيريد و صرفا به كم خوراكي بپردازيد، خواهيد ديد تحريك جنسي در شما به ميزان زيادي كاهش خواهديافت. رژيم غذايي مناسب و شكم نيمه خالي، بست%

ویرایش توسط yalda solimani : ۱۳۹۴/۱۰/۲۳ در ساعت ۱۱:۴۸
    فعاليت داشتن در فضاي مجازي و پاک ماندن در آن ' تقواي دو چندان ميخواهد. يادمان نرود گاهي با گناه به اندازه ي يک لايک فاصله داريم... يادمان نرود فضاي مجازي هم "محضر خداست " نکند که شرمنده باشيم، امان از لحظه ي غفلت که فقط خدا شاهد است و بس...! گاهي روي مانيتور بچسبانيم "ورود شيطان ممنوع " مراقب دستي که کليک ميکند، چشمي که ميبيند و گوشي که ميشنود باشيم... و بدانيم و آگاه باشيم که خدا هم هميشه آنلاين "است. .وما فقط در مشگلات آنلاین میشیم

13. صلوات ها 4

نوشته
    189
    حضور
    5 روز 21 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    341

سلام عزیزم.

نقل قول نوشته اصلی توسط Farzandeh-Shahid نمایش پست ها
    متاسفانه در خونواده ها مخصوصا ایرانی فرهنگ سازی نشده در باره این موضوع ها باعث میشه خیلی چیزها رو خود جوون تجربه کنه
    بله حیای زیادی بعضی وقتا آدمو از این ور بوم میندازه!

عوارضی که من در ایشون دیدم زیر چشماش سیاه شده بود و دچار کمر درد و درد در لگنچه و لاغر شده بود حسابی

صورتش جوش میزد و و زود اعصبانی میشد و کلا خلق و خوش به هم ریخته بود
    البته من فکر نمی کنم که این عوارض مربوط به خود ارضایی بشه ...

جوش زدن کلا مال دوران بلوغ هست! پسر ها وقتی به بلوغ میرسن تغییر میکنن! بعضی ها جوش میزنن! بعضی ها قدشون بلند میشه! بعضی ها مدل موهاشون عوض میشه! و ...

خود ارضایی یا کلا فعالیت جنسی فقط باعث میشه بیشتر بخوابید! و افراد بخاطر افراط در خودارضایی و کم خوابی زیر چشمشون سیاه میشه

خود ارضایی ضرر جسمی نداره!

خود ارضایی کنار همسر گناه نیست! اگه مضر می بود این هم باید گناه می بود !!!!

البته خودارضایی یه کار زشت هست که باید ترک بشه و برای حرام بودن لزوما نباید ضرر جسمی داشته باشه.

اما وقتی ازدواج کرد متاسفانه از بس خود ارضایی کرده بود دچار زود انزالی شده بود متاسفانه
    ومجبور به استفاده از دارو و اسپری و رفتن پیش دکتر شد تا درست شد
    تقریبا همه آقایون نسبت به همسرشون ( خیلی ) زود تر ارضا میشن!
    و چندان ربطی به خود ارضایی نداره.
    حتی آقایونی که خودارضایی نمی کنن هم اگه خودشونو کنترل نکنن می تونن زیر یک دقیقه ارضا بشن !!!!

اما روش مبارزه خودم با شهوت بهت میگم نتیجه داده

1- ورزش من در هفته چند بار میرم فوتسال حالا به غیر شنا و ......

2- مطالعه کتاب های مذهبی : از قران گرفته تا ......

3- نماز و روزه بوده : نمازی که دقیق و صحیح خونده بشه یعنی با اعتماد به عشق واقعی و خدا باشه باعث میشه انسان گناه نکنه

در ضمن من همیشه این جور فکر میکنم خدا ناظر و شاهد اعمال ما هستش

ببخشید داداش این میگم عذر میخوام شما اگه بهتون بگت در یک مغازه دوربین مخفی گذاشتن دزدی میکنی ؟؟؟ هرگز

حالا فکر کن خدا داره ما رو میبینه مثل دوربین ایا ما نباید خجالبت بکشیم

سپاس گزارم از راهنمایی هات برادر.

ولی منظورت از نتیجه داده چیه؟؟‌ تا چه حد نتیجه داده؟؟؟ ینی شما با این روش ها دیگه نیازی به ازدواج حس نمیکنی؟؟؟

عذر خواهی میکنم اگه کمی رک حرف زدم ...

15. صلوات

نوشته
    189
    حضور
    5 روز 21 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    341

درود بر شما.

نقل قول نوشته اصلی توسط yalda solimani نمایش پست ها
    در ابتدا بايد دانست كه سركوب ميل جنسي، تعبير درستي نيست؛ چرا كه اين ميل و نياز خدادادي صرفاً بايد تعديل و كنترل گردد و نه سركوب و از بين بردن.
    نياز جنسي، يكي از مهم ترين نيازهاي بشري است كه بايد از طريق ازدواج به هنگام، به آن پاسخ داد. اگر به هر دليلي زمان ازدواج در كشور ما به تعويق افتاده است، اين را نبايد با سركوبي نياز جنسي چاره كرد.
    به نظر بنده اینکه میگن نیاز جنسی رو نباید سرکوب کرد بلکه باید کنترل کرد یه جور بازی با کلماته!

آخه دقیقا ینی چی؟ خلاصه آدم یا باید رابطه جنسی ( ازدواج ) داشته باشه و یا نداشته باشه ! مگه خارج از این دو حال هم داریم؟؟؟
    و کسی که نتونه ازدواج کنه (مثل 80 درصد جوونا) باید یا گناه کنه و یا نیازشو سرکوب کنه! که در هر دو صورت براش مشکل ساز میشه!

نكته ديگر اين كه ساده سازي و پيش پا افتاده سازي نياز جنسي، خود عامل مؤثري براي جلوگيري از بروز هيجانات جنسي است.
    اگر شما امري را پيش پا افتاده بينگاريد، پس از مدتي از صحنه ذهن شما دور خواهد شد و به آزار ذهني شما نخواهد پرداخت.

بله منم کم کم دارم به همین نتیجه میرسم که حد اقل کاری که میشه کرد اینه که واسه خودم درگیری ذهنی ایجاد نکنم. حد اقل فکرم آزاد باشه!

اگر فرد بتواند به حذف و غربال محرك ها بپردازد، قطعا نياز جنسي به صورت لجام گسیخته بيدار نخواهد شد و فرد مي تواند با آسودگي هر چه تمام تر تا زمان مهيا شدن شرایط ازدواج، صبر نمايد.
    خب چه طور باید این محرک هارو حذف کرد!

من نهایتا بتونم ذهنمو کنترل کنم و سمت تصاویر و فیلم های محرک نرم! ولی نمی تونم توی جامعه کاریش کنم!

به خدا قسم قدم زدن توی خیابون های ایران محرک تر از قدم زدن توی لس آنجلسه!! شاید باورتون نشه ولی حقیقت داره!

توی خیابون چشم آدم به یه بی حجاب که میفته فوری روشو برمی گردونه اون طرف! و دوباره اون طرف یه بی حجاب دیگه رو میبینه !!!!!

اونوقت این تصاویر یه هفته جلو چشم آدم رژه میرن !!

و یا از اول تا آخر آدم باید کفششو نگاه کنه! که چندان صورت خوشی نداره !!

و یا از اجتماع فاصله بگیره !! که باز هم غیر قابل تصوره! خلاصه ما هم با همین جامعه زندگی میکنیم.

====================================

البته شما درباره کنترل میل جنسی نظر دادید! شما فرض کنید میل جنسی کنترل شد! ( منظورم از کنترل اینه که فعالیت جنسی به صفر برسه ) .. با عواقب روانی بعد از اون چی کنیم!

ویرایش توسط MJR : ۱۳۹۴/۱۰/۲۳ در ساعت ۱۳:۴۱

17. صلوات ها 3

علاقه
    علاقمند به کتاب روانشناسی و تاریخی
    نوشته
    1,310
    حضور
    40 روز 12 ساعت 2 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    10
    صلوات
    3701

نقل قول نوشته اصلی توسط MJR نمایش پست ها
    درود بر شما.

به نظر بنده اینکه میگن نیاز جنسی رو نباید سرکوب کرد بلکه باید کنترل کرد یه جور بازی با کلماته!

آخه دقیقا ینی چی؟ خلاصه آدم یا باید رابطه جنسی ( ازدواج ) داشته باشه و یا نداشته باشه ! مگه خارج از این دو حال هم داریم؟؟؟
    و کسی که نتونه ازدواج کنه (مثل 80 درصد جوونا) باید یا گناه کنه و یا نیازشو سرکوب کنه! که در هر دو صورت براش مشکل ساز میشه!
    با سلام

سركوب يا اطفاي ميل جنسي موجب شكوفايي نمي شود و بلكه برعكس باعث بروز مشكلاتي مي شود. يكي از باورها در برخي از تفكرات اينست كه ميل جنسي را عنصري پليد معرفي و توصيه به سركوب آن دارند و معتقدند ميل جنسي مانع از تفكر و پيشرفت است و با سركوب ان مي توان موجب پيشرفت يا شكوفايي ذهن در ساير زمينه ها شد. برخي از گروهها نيز بر اساس همين تصور از مسايل جنسي گريزان هستند و با سركوب ميل جنسي تلاش مي كنند تا در ساير زمينه ها پيشرفتي حاصل كنند. برخي از تفكرات نيز معتقدند تا زمانيكه ميل جنسي ارضا نشود قدرت تفكر در ساير زمينه ها نيست و لذا معتقدند بايد در هر شرايطي ميل جنسي را ارضا كرد تا فكر بتواند با رها شدن از فشار ميل جنسي در ساير امور پيشرفت كند. اما من معتقدم نه سركوب ميل جنسي كمك به شكوفايي فكر مي كند و نه ارضا كردن اين ميل سركش به هر شكلي.

ميل جنسي مانند ساير اميال در وجود آدمي بايد به درستي مورد توجه قرار گيرد و به حد نياز ارضاي جنسي صورت گيرد. اين ميل يك ميل طبيعي است و بايد به آن به درستي توجه كرد. بهترين شكل ارضاي ميل جنسي نيز همانگونه كه بارها گفته ام از طريق ازدواج يا ارتباط عاشقانه يك زن و مرد و سرمايه گذاري عاطفي است كه دو نفر براي هم مي كنند. در واقع ارضا زماني كمك كننده است كه آرامش درون را ايجاد نمايد و از نظر رواني سبب آرامش فرد شود و چنين آرامشي زماني رخ مي دهد كه فرد نسبت به شريك جنسي اش عشق داشته باشد و با تمام وجود خود او را دوست داشته باشد. در چنين صورتي است كه ميل جنسي به درستي ارضا شده و زمينه شكوفايي فكر و انديشه را فراهم مي سازد و باعث پيشرفت فرد مي شود

فعاليت داشتن در فضاي مجازي و پاک ماندن در آن ' تقواي دو چندان ميخواهد. يادمان نرود گاهي با گناه به اندازه ي يک لايک فاصله داريم... يادمان نرود فضاي مجازي هم "محضر خداست " نکند که شرمنده باشيم، امان از لحظه ي غفلت که فقط خدا شاهد است و بس...! گاهي روي مانيتور بچسبانيم "ورود شيطان ممنوع " مراقب دستي که کليک ميکند، چشمي که ميبيند و گوشي که ميشنود باشيم... و بدانيم و آگاه باشيم که خدا هم هميشه آنلاين "است. .وما فقط در مشگلات آنلاین میشیم

19. صلوات ها 3

نوشته
    29
    حضور
    8 روز 19 ساعت 35 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    85

متاسفانه همیشه باید میل جنسی رو سر کوب کرد در حالیکه تا اونجایی که من میدونم تو اسلام چنین چیزی وجود نداره؟ولی متاسفانه در عصر ما عرف به شدت جای شرع مقدس رو گرفته!و این جای تاسف داره.
    می خور که شیخ و حافظ و مفتی و محتسب چون نیک بنگری همه تزویر می‌کنند

21. صلوات ها 6

صفحه 1 از 7 123 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع را مشاهده کرده اند: 1

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری