تماشای فیلم های کره ای

تب‌های اولیه

16 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
تماشای فیلم های کره ای

دختری 13 ساله هستم .به مدت 4سال فیلم های کره ای و سانسور هایش را نگاه میکردم اما کارشناس احکام گفتند نگاه کردن سانسور ها گناه دارد و نباید نگاه کنم .من دچار پریشانی شده ام و نه می توانم درس بخوانم و نه روی نماز هایم کنترلی دارم .لطفا بگویید چه کار کنم

برچسب: 

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد حامی

[="Tahoma"][="DarkGreen"]سلام خدمت شما خواهر محترم
سؤال تان را كمي بيشتر برايم توضيح دهيد. بفرماييد اين پريشاني براي چيست؟
آيا قبلا هم بوده يا بعد از شنيدن حكم شرعي از كارشناس اين حالت به شما دست داده است؟
آيا رفتارهاي وسواسي مانند شستشو زياد دست يا حساسيت فوق العاده زياد در نظم و چيدن وسائل تان، شك زياد در غسل، و.. افكار وسواس گونه و تكراري و مزاحم چه طور؟ اگر داريد از كي اين رفتارها و افكار شروع شده است؟
[/]

حامی;772682 نوشت:
حساسيت فوق العاده زياد در نظم و چيدن وسائل تان،

بسمه الحکیم

با سلام و ادب

استاد گرامی ابتدا از اخلال در فرمایشات حضرتعالی عذر می خواهم.

و بعد:آیا حساسیّت در منظم بودن وسایل و نظافت وسواس تلقی می شود؟

با تشکر

با سلام

یه اشکالی که این سریالای کره ای داره اینه که فقط یک روی سکه رو نشون میده.
دختره با دوست پسرش بلند میشه میره جزیره( همون جزیره کیش خودمون!) 3 روز میگردن و تفریح می کنن و با هم تو یه اتاق میخوابن بعد از 3 روز شاد و خندان برمیگرده خونه باباش.
تازه متوجه میشه که به پسره علاقمند شده و فردای اونروز به پسره اجازه میده فقط یه لحظه اونو بغل کنه!!!!!!!!
اینارو گفتم که بگم این سریالای کره ای تصویری ناقص از دوستی دختر و پسر تو ذهن جوونا ایجاد میکنه. این نکته رو مخصوصا دختر خانوما بهش توجه کنن. روی دیگر سکه نه تنها به این قشنگی نیست بلکه میتونه فاجعه بار باشه...

در این موارد و موضوعات مشابه، ملاک واحدی از سوی فقها ارائه شده است؛ نگاه نکردن به قصد لذت، و عدم احتمال افتادن در گناه، دو شرط برای جواز نگاه کردن به این گونه فیلم ها است؛ یعنی اگر مشاهده این گونه فلیم ها همراه با لذت و احتمال افتادن در گناه باشد، جایز نیست. مقام معظم رهبری در پاسخ به سؤال زیر می فرمایند:

نگاه کردن به فیلم‏ها و تصاویر فى نفسه اشکال ندارد، به شرط این که به قصد لذت نبوده و خوف ارتکاب حرام هم وجود نداشته باشد

22/2/1382;772377 نوشت:
دختری 13 ساله هستم .به مدت 4سال فیلم های کره ای و سانسور هایش را نگاه میکردم اما کارشناس احکام گفتند نگاه کردن سانسور ها گناه دارد و نباید نگاه کنم .من دچار پریشانی شده ام و نه می توانم درس بخوانم و نه روی نماز هایم کنترلی دارم .لطفا بگویید چه کار کنم

با سلام

خب با اراده ی محکم توبه کنید و هم این کار رو بزارید کنار و هم پریشانی هارو .
سراغش نرید.
________

یه مدت که گذشت سرایط اروم میشه .

شما در سنی قرار دارید که شخصیتتون در حال شکل گیری هست
باید دقت کنید که تحت تاثیر فرهنگ خارجی قرار نگیرید و یه سری رفتارها براتون عادی نشود !

[="Tahoma"][="DarkGreen"]

حبیبه;772689 نوشت:
و بعد:آیا حساسیّت در منظم بودن وسایل و نظافت وسواس تلقی می شود؟

سلام
به نظرم با توجه به مطالب زير مشخص خواهد شد به فرد وسواسي چه ويژگي هايي دارد.
هر وسواسي ناهنجار نيست وسواس تا حدودي در همه هست. مقداری وسواس برای پیشرفت زندگی مفید است. زماني به تشخيص «وسواس نابهنجار» مبادرت مي‌کنيم که افكار يا رفتارهاي وسواسي جنبه
«نامعقول»
،
«افراطي»،
«اجباري»
و «نامتناسب» داشته باشد.
«انصراف» از آنها مشکل باشد
و «درماندگي مشخصي» را در فرد برانگيزد
«وقت قابل ملاحظه‌اي» را به خود اختصاص دهد
و «بازده» و «کنش‌وري روزمره» فرد را زير تأثير خود قرار دهد.
در وسواس مرضي و نابهنجار "افکار" و "رفتارهاي" وسواسي «به رغم اراده انسان » به هشياري وي هجوم مي‌آورد و سازمان رواني وي را تحت سيطره خود قرار مي دهد و اضطراب گسترده‌اي را در فرد بر مي‌انگيزد.

چهار الگوي اختلال وسواس- اجباري

1. ترس های آلودگی به میکروب ها و چرک،

2. تردید و شک نسبت به انجام دادن درست یک کار،

3. افکار مزاحم و تکراري درباره نوعي عمل پرخاشگرانه یا جنسی كه خود فرد شنيع و شرم آور مي‌داند

4. تقارن و یا دقت بیش از حد(مثلاً ساعت وقت لازم دارد براي اصلاح صورتش)[1]

كتاب بي خيال درماني، ج1، ص25-28. (اينجا)

[/]

سلام
ببخشيد اگر سوال انحرافی نیست ممکن هست سوالم را اینجا بپرسم؟
اگر بر خلاف سوال خواهرمون خانوم حبیبه باشه یعنی بی نظمی آیا از اضطراب هست یا وسواس هم میتونه دخیل باشه؟
من شنیدم بعضیا نظم رو در بی نظمی می بینند و وسایلشون رو راحت پیدا می کنند؟
بعضی از افراد از بچه گی شون بی نظم هستند و زیر بار نظم نمیرند حتی بعد ازدواج هم همینطورند
ممنونم

تبسم یک حضور;772874 نوشت:
سلام
اگر بر خلاف سوال خواهرمون خانوم حبیبه باشه یعنی بی نظمی آیا از اضطراب هست یا وسواس هم میتونه دخیل باشه؟

ممنونم

با سلام

اضطراب" از جمله اختلالات روحی روانی است که به دلیل شیوع و گسترش آن در اشکال مختلف میان همه سنین، با عنوان "بیماری قرن" شناخته شده است.
دلهره و اضطراب آن چیزس که هر روزه در روابط کاری، اجتماعی، تحصیلی و حتی در زندگی خانوادگی در ارتباط با موضوعات متفاوت تجربه می‌کنیم، به عقیده روانشناسان لازمه زندگی و باعث تلاش و تکاپو در امور روزمره انسان است.
بر همین اساس روانشناسان می‌گویند وجود استرس نشانه وجود فهم و شعور است و هر موجودی که "فکر" داشته باشد با استرس و اضطراب نیز آشنا است زیرا وجود اضطراب زیانی برای انسان ندارد بلکه این ترس از آینده و خطرهای قریب‌الوقوع است که مشکلاتی را به همراه دارد.
اما در این میان نبود شناخت از شرایط و فقدان اعتماد به نفس کافی برای افراد در مدیریت، مشکلات و مسایل مختلف در اغلب موارد منجر به بروز اضطراب به شکل و شمایلی می‌شود که خواب و آرامش را از انسان ربوده و همچون آفتی سلامت روانی و حتی جسمی را تهدید می‌کند.
در چارچوب تعاریف روانپزشکی: اضطراب حالتها و فشارهای روحی و روانی است که انسان را دچار سردرگمی می‌کند و به نوعی احساس نگرانی او را بالا می‌برد.
به گفته آنان فرد مضطرب بی‌دلیل و بی‌اراده اسیر تخیلاتی است که از ترس و تشویش ذهنی او نشاء‌ت گرفته است.

حامی;772847 نوشت:

سلام
به نظرم با توجه به مطالب زير مشخص خواهد شد به فرد وسواسي چه ويژگي هايي دارد.
هر وسواسي ناهنجار نيست وسواس تا حدودي در همه هست. مقداری وسواس برای پیشرفت زندگی مفید است. زماني به تشخيص «وسواس نابهنجار» مبادرت مي‌کنيم که افكار يا رفتارهاي وسواسي جنبه
«نامعقول»
،
«افراطي»،
«اجباري»
و «نامتناسب» داشته باشد.
«انصراف» از آنها مشکل باشد
و «درماندگي مشخصي» را در فرد برانگيزد
«وقت قابل ملاحظه‌اي» را به خود اختصاص دهد
و «بازده» و «کنش‌وري روزمره» فرد را زير تأثير خود قرار دهد.
در وسواس مرضي و نابهنجار "افکار" و "رفتارهاي" وسواسي «به رغم اراده انسان » به هشياري وي هجوم مي‌آورد و سازمان رواني وي را تحت سيطره خود قرار مي دهد و اضطراب گسترده‌اي را در فرد بر مي‌انگيزد.

چهار الگوي اختلال وسواس- اجباري

1. ترس های آلودگی به میکروب ها و چرک،

2. تردید و شک نسبت به انجام دادن درست یک کار،

3. افکار مزاحم و تکراري درباره نوعي عمل پرخاشگرانه یا جنسی كه خود فرد شنيع و شرم آور مي‌داند

4. تقارن و یا دقت بیش از حد(مثلاً ساعت وقت لازم دارد براي اصلاح صورتش)[1]

كتاب بي خيال درماني، ج1، ص25-28. (اينجا)

سلام
استاد ببخشید خانمyalda solimani سوالم رو نقل قول کرد ازشون ممنونم اما جواب سوال من نبود
ممکنه اگر سوال مرتبط با تاپیک هست نظرتون رو بگید؟
ممنونم

تبسم یک حضور;772874 نوشت:
سلام
من شنیدم بعضیا نظم رو در بی نظمی می بینند و وسایلشون رو راحت پیدا می کنند؟
بعضی از افراد از بچه گی شون بی نظم هستند و زیر بار نظم نمیرند حتی بعد ازدواج هم همینطورند
ممنونم

سلام
در برخي موارد ممكن است فرد مضطرب بي نظم هم باشد ولي معمولا افراد وسواسي به نظم و تميزي اهميت زيادي مي دهند.
بي نظمي مي تواند علل مختلفي داشته باشد مانند عادت بد، زمينه هاي تربيتي، آشفتگي ذهني و...

[="Tahoma"][="DarkGreen"]همچنان منتظريم تا پرسشگر محترم اين تاپيك به سؤالات زير پاسخ دهند

حامی;772682 نوشت:
سلام خدمت شما خواهر محترم
سؤال تان را كمي بيشتر برايم توضيح دهيد. بفرماييد اين پريشاني براي چيست؟
آيا قبلا هم بوده يا بعد از شنيدن حكم شرعي از كارشناس اين حالت به شما دست داده است؟
آيا رفتارهاي وسواسي مانند شستشو زياد دست يا حساسيت فوق العاده زياد در نظم و چيدن وسائل تان، شك زياد در غسل، و.. افكار وسواس گونه و تكراري و مزاحم چه طور؟ اگر داريد از كي اين رفتارها و افكار شروع شده است؟

بزرگواران لطف كنيد بحث يا سؤالات تان از اين به بعد به سؤال اصلي تاپيك مرتبط باشد:

22/2/1382;772377 نوشت:
[/]

فیلم های کره ای لاقل اون چیزی که توی تی وی ایران پخش میکنه که واقعا داستان ها و فیلم نامه های محشری دارند. فیلم نامه هایی که هرلحظه پیش بینی های ادمو بهم میریزه! از لحاظ عاطفی هم که واقعا ادمو میبرن تو حس و حال:hamdel: چون لحظات اول عشق و علاقشون که نرفتن جاده خاکی....مثل فیلمای امریکایی و .. بی پرده نیست و مدل خود ایرونیا با شرم و حیاس:khaneh: واسه همین جوونا همزاد پنداری میکنن و خعلی حال میکنن باهاشون:Khandidan!:

شما چون اول بدون اینکه فکر کنی ایرادی داره میدیدی و الان یهو تابلو ایست گرفتن جلوت! موندی و ی جور وسواس نسبت به گذشته پیدا کردی
باید بگم اشکال نداره بابا.. حالا 4تا چیز دیدی:khandeh!:
ازین به بعدشم لحظات خیلی خفن:_loool: و خاک برسریشونو نباید ببینی....البته از من میشنوی به خاطر سن و سالت کلا سانسوریا رو نبین!!!! نبین!!! چند سال دیگه میفهمی و مرتب میگی ای کاش نمیدیدم...شرایط ازدواج سخت شده و فکر نکنم ت هم به این زودیا ازدواج کنی و آدم این لحظات رو فقط باید با همسر خودش بگذرونه تا حس خوبش بدون دلهره منتقل بشه... پس نبین که بعدا نخوای!!!!ببین کجا بهت گفتما! گوش کن!
والا این دهه شصتیا 13 سالگی فقط عکسای کتاباشونو میدیدن و الان جامعه شده این :|:khaneh:

همین:Gol:

[=arial narrow] استاد رائفی پورمیگفتن ما ایرانی ها به صحنه های خیلی زننده عادت نداریم حالا دشمن اومده از فیلم های کره ای که صحنه هاش کمتره شروع کرده تابه موقع بره سراغ فیلم های ترکی و امثالهم بره وجوان های مسلمان رو درگیر این موضوع های سطحی کنن بعضی وقتها که یه مقدار عکسهای بدی مبینم بلافاصله متوجه میشم که نمازم دیگه نماز خوبی نیست حتی اگه تمام سعیم روکنم خوب نمیشه احساس پوچی بهم دست میده اما اگه شما همین الان تصمیم بگیرین که دیگه برای رضای خدا وخشنودی خدا وشادی قلب امام زمان نگاه نکنین خداوند هم بلافاصله درهای رحمتش رو به روی شما باز میکنه این وعده ی خدا هست والذین جاهدوا فینا لنهدینهم سبلنا البته باید هدف کوتاه مدت برای خودتون قرار بدید مثلا برای یک روز فیلم نبینم اگه دوباره به این کار آلوده شدین استغفار کنین شاید در نظرتماشای فیلم کره ای گناه نباشه اما همین که انسان را از خدا غافل می کنه برای اشتباه بودن این کار کافیه[=arial black]
التماس دعا

من از شروع کننده عذر میخوام ولی بدون ارتباط با موضوع هم نیست

در جامعه ی غربی و اروپایی حالا با اینکه نسبت به این مسائل حساسیت خاصی نیست و براشون یه رفتار عادی هست
ولی خب انها هم یه سری قوانینی دارند

یکی از قوانین علامت +18 هست

و برخی فیلم ها و برنامه ها اصلا دیر وقت پخش میشوند تا نوجوان ها دسترسی نداشته باشند

حالا در جامعه ی ما شاید این برعکس باشه

یه نوجوان 14 ساله ( بر فرض مثال ) میره یه فیلم فروشی میگه اقا شما فیلم سانسور نشده ی کره ای دارید ؟

میگه : 5000 تومان !

پول حرف اول رو میزنه

فکر نکنم یه کره ای به فیلم فروشی مراجعه کنه و بگه اقا فیلم ایرانی دارید ؟

یعنی درجه اول بدون اینکه تاثیر بگیره از فرهنگ خارجی داره فرهنگ خودش رو پیاده سازی میکنه !

اما ما خیلی هم خودمون رو بزگ میبینیم اینکه گرایش داریم به فرهنگ خارجی !

22/2/1382;772377 نوشت:

سلام امیدوارم با راهنمایی های استاد حامی مشکلتون حل بشه
اما الان وقت درس خوندن شماست به نظرم بهتره کلا سمت و سوی رمان های عاشقانه و سریال های احساسی و عاشقانه نرید کلا جهت فکری آدمو عوض میکنن و آدمو از واقعیت دور میکنن و سمت توهم زدن میبرن
خوب نیست مخصوصا تو این سن فکرتو با این چیزا پر کنی چون این فکرا نیاز رو به این چیزا زیاد میکنه

این فیلم ها و سریالای کره ای با سیاست هایی که پیش گرفتن مورد علاقه نسل نوجوون و جوون هستن و باید یه فکر جدی واسش بشه نورپردازیاشون دکورشون داستانای عاشقانه توهمی و ایده آل و عشقای مثلثی مسخرشون شاید اوایل جذاب به نظر بیاد ولی همشششش چرته
یه مشت اراجیف غیرواقعی و رویایی میدن به خورد نوجوونا
انصافا این کره ایا دیگه آخرشن چند روز پیش تو اخبار سراسری خودمون داشت میگفت مصرف لوازم آرایش تو مردای کره ای بیشتر از زناشونه:khaneh:
کلا زیبایی و پولداری و با کلاس بودن رو میپرستن و احساسات و این عشقای ایده آلشونم میزنن تنگش که قشنگ واسه نسل جوون سرگرم کننده بشه و خیره کننده
ولی انصافا مفاهیم و ارزشای خودمون و باهاشون مقایسه میکنی میفهمی که چقدر پوچن هرچند اولش خیلی جذاب به نظر میان
درسته بی بند و باری هاشونو نشون نمیدن ولی همینجوری کلا با هم ول میگردن خیلی ریلکس و رمانتیک هر کدومشون علاوه بر زنشون شونصد تا معشوقه هم دارن و بعد همه چیزو هم گل و بلبل نشون میدن
تو جامعه خودشون اینی که نشون میدن هم نیستن اینایی که تازه نشون میدن هم آمال و آرزوهای خودشونه دوست دارن اینجوری باشن
تو یه سریالی یکی رو میکنن قهرمان تا اوج میبرن همه میشن بنده ی اون کلا تو کار اغراق و کمال گرایی و ایده آل پرستی هستن
یه جورین
واقعا خیلی ناراحت کننده است که ما با این فرهنگ غنی تو ساختن فیلم اوت شدیم بلد نیستیم چطوری باید بگیم
همه ی جذابیت فیلماشون واسه نوجوونا توی ساختن صحنه های احساساتیه همین
همش همینن کلا همینن چیزایی که واسه یه نوجوون تو اون سنش جذابیت داره شهرت ایده آل بودن اینکه همه واسش بمیرن تک باشه مشهور باشه پولدار بودن با کلاس بودن قهرمان سازی و ...

موضوع قفل شده است