رمز صبوری، اخلاق و ادب کارشناسان سایت؟؟؟

تب‌های اولیه

8 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
رمز صبوری، اخلاق و ادب کارشناسان سایت؟؟؟

سلام و عرض ادب

رمز صبوری ، اخلاق و ادب کارشناسان این سایت که با رنگ آبی و سبز مشخص شدند چی هست؟

واقعا برام جالبه علتش رو بدونم! :Gig:

اگر روش خاصی دارید با راهنمایی هاتون فقرایی مثل بنده رو هم بالا بکشید ممنون میشم.

زینبیون;772690 نوشت:

سلام و عرض ادب

رمز صبوری ، اخلاق و ادب کارشناسان این سایت که با رنگ آبی و سبز مشخص شدند چی هست؟

واقعا برام جالبه علتش رو بدونم! :Gig:

اگر روش خاصی دارید با راهنمایی هاتون فقرایی مثل بنده رو هم بالا بکشید ممنون میشم.

سلام

کسیکه از درون آرامش داره معمولا صبر و نحوه برخوردش با دیگران زبانزد میشه ..

کسیکه نورخدا رو در دل داره ، در مقابل سختی ها برخورد مناسبی نشون میده و برخورد با کاربران که براشون چیزی نیست ...

میشه گاهی هم تمرین صبر کرد ..

سلام علیکم و رحمةالله

بسیار سوال خوب و به جایی است...
--------------------------
علتش پیروی واقعی از رسول اکرم صلی الله علیه و آله و سلم می باشد...

نقل قول:
فَبِمَا رَحْمَةٍ مِّنَ اللَّـهِ لِنتَ لَهُمْ ۖ وَلَوْ كُنتَ فَظًّا غَلِيظَ الْقَلْبِ لَانفَضُّوا مِنْ حَوْلِكَ...(آل عمران/159)
به (برکت) رحمت الهی، در برابر آنان [= مردم‌] نرم (و مهربان) شدی! و اگر خشن و سنگدل بودی، از اطراف تو، پراکنده می‌شدند.....

خداوند به تمامی مبلغان دین حق، عزت و سلامتی عنایت بفرماید...

با سلام

واقعا برای من هم ، حوصله و صبر و دقت کارشناسان در پاسخگویی ، تحسین برانگیز بوده و هست...

فقط حالا که مجالی رخ داده ، خواستم یک نکته بسیار مهمی رو در این تاپیک عرض کنم...

شاید نیمی از تاپیکهایی که در اینجا ایجاد میشه ، از جنس شبهه و مربوط به احادیث و صدر اسلام و تاریخ اسلام و مسائل اعتقادی و مواردی از این دست هست....

در حقیقت زمانی که این نوع تاپیکها از طرف کاربری ایجاد میشه ، قرار هست چالشی بین اون کاربر و کارشناس مربوطه رخ بده.... یعنی به نوعی میدان نبرد هست که کارشناس باید بتونه با استناد به ادله عقلی و سایر منابع ، جواب محکم و قانع کننده ای رو بده.... اگر در این فضا ، کارشناس مربوطه نتونه به خوبی از عهده پاسخگویی بربیاد ، قطعا هم سوال کننده و هم بسیاری از کاربران ، نسبت به اون موضوعی که طرح شده ، دچار شک و تردید و یقین میشن و این شک و تردید به راحتی مثل ویروس میتونه به سایر اعتقادات کاربران هم رسوخ کنه...

مثلا فرض کنید کاربری تاپیکی ایجاد میکنه و در مورد یک حدیث یا ایه یا اتفاق در صدر اسلام سوالی میکنه ، اگر کارشناس به خوبی نتونه از عهده پاسخگویی بربیاد ، کاربر یا کاربران ممکنه با خودشون بگن ... خوب بیا، اینم از دینی که اینقدر تعریفش رو میکردن ، اینجاش که اینطور اشکال داره و کارشناس نتونست از عهده اش برای قانع کردن من بربیاد ، پس تمام دین ما اشکال داره و ....

و یک نکته خیلی مهم هم این هست که کارشناسان گرامی به این مطلب توجه داشته باشند ، که اونقدری که این عزیزان حوصله و صبر برای پاسخگویی دارند ، کاربران ممکنه به اون اندازه حوصله برای سوال کردن ممکنه نداشته باشند ... پس حساسیت قضیه به نظر من ایجاب میکنه حتی با یک سوال ساده ، بسیاری از مسائل که مرتبط به اون موضوع هست و شاید کاربر ، حوصله سوال کردن اون موضوع رو نداشته باشه یا حوصله نداشته باشه وارد بحث و مباحثه بشه برای همین عطای موضوع رو لقاش ببخشه ، رو کارشناس عزیز پیشاپیش مفصل و جامع پاسخ بدن که البته در بسیاری از تاپیکها هم روال همین بوده.

برای همین واقعا کارشناسان این انجمن وظیفه خطیر و حساسی دارند و مثل یک چاقو دو لبه در دست دارند... اگر به خوبی به کاربران پاسخهای منطقی بدن میتونن اسباب هدایت بشوند ان شالله و اگر از عهده این کار به خوبی برنیان و ضعفی نشون بدن ، خدای نکرده ممکنه باعث دلسردی و حتی دور شدن افراد از دین بشن.

به امید موفقیت همه خدمتکاران اسلام.

[="Blue"]

چرا تاپیک من به کسی ارجاع داده نشده!
این تاپیک رو باید ارجاع بدن به مدیر کل خودشون توضیح بدن:Moteajeb!:
[/]

زینبیون;780581 نوشت:

چرا تاپیک من به کسی ارجاع داده نشده!
این تاپیک رو باید ارجاع بدن به مدیر کل خودشون توضیح بدن:Moteajeb!:

من ارجاع میدم

از : زینبیون

به: مدیر کل سایت

به گوش هستید مدیر سایت

مشاهده رفتار ، برخورد ، نحوه سوال و پاسخ ، حرکات بدن و... یک مراجع هنگاه مشاوره می تواند کمک بزرگی به یک مشاور باشد

ولی در فضای مجازی مشاور هیچکدام ا این نشانه ها را از مراجع ندارد فقط مختصری از مشکلات مطرح شده که باید به آن پاسخ داده شود،

لذا علاوه بر تخصص و تجربه حوصله و صبوری است که می تواند راهگشا باشد.

تنها مزیت مشاوره برای مشاور در فضای مجازی فرصت پاسخگویی می تواند باشد در غیر اینصورت واقعا مشاوره در این فضا سخت است.

جا داره همین جا از کارشناسان محترم این سایت بخصوص در بخش مشاوره و تربیت که در نهایت صبوری و اخلاق و ادب به سئوالات چه بصورت عمومی و خصوصی پاسخگو
می باشند تشکر و قدر دانی کنم.

خداوند خیرشان دهد