چطوری به دختر همسایمون بگم به من دست نزنه؟!

تب‌های اولیه

16 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال

سلام . زیاد روم نمیشد این سوالو بپرسم ولی گفتم کسی اینجا منو نمیشناسه..
من چند هفته پیش 15 سالم تموم شد . 2 - 3 سال هم هست به سن بلوغ رسیدم . همسایمون که همکار بابامه یه دختر داره البته ادم خیلی خوبیه غیبتش نباشه. 24 سالشه . از وقتی 4 - 5 سالم بود منو میشناسه و همیشه باهام بازی میکرد . اما الان هم مثل سابقه . خیال میکنه من بچه ام . هنوز بهم دست میده . روبوسی میکنه و همیشه پیشم میشینه و نوازشم میکنه کلا دوسم داره اما من زیاد از این رفتارس خوشم نمیاد مخصوصا وقتی که پیش پدر مادرم اینکار رو میکنه که خیلی خجالت میکشم . به نظر شما چیکار کنم که ناراحت نشه ولی متوجه ی خجالتم بشه ؟

برچسب: 

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد امین

سلام

کار خیلی خوبی کردید که سوالتان را مطرح کردید. هیچ وقت از سوال کردن نباید خجالت کشید حتی اگر به نظر خودتان سوال مسخره ای باشد؛ چون سوال عار نیست؛ بلکه این سوال نکردن است که باعث می شود یک فرد به خاطر نداستن مسئله ای عمری گرفتار شود.

اما در مورد سوالتان باید عرض کنم همانطور که خودتان هم اشاره کردید، شما چند سالی هست که به سن تکلیف رسیده اید. برای همین هر گونه رابطه با نامحرم مثل دست دادن و روبوسی و ... مورد رضایت خدا نیست و قطعا شما هم که این سوال را پرسیدید به خاطر همین دغدغه بوده. برای همین شما باید رضایت خدا را در کنار رضایت خلق خدا قرار دهید و ببینید کدام مهم تر است. آن وقت خواهید دید که هیچ چیزی بالاتر از رضایت خدا نیست. لذا اگر بر فرض هم که شما به او بگویید دیگر این کار را نکن و ایشان هم ناراحت شود، نه تنها شما چیزی را از دست نداده اید بلکه چیز با ارزشی مثل رضایت خدا را به دست آورده اید.

بعلاوه اینکه قرار نیست شما با ایشان دعوا کنید که ناراحت شود. شما خیلی ساده و راحت و محترمانه دفعه بعد که خواست با شما دست بدهد بگویید من دیگر به سن تکلیف رسیدم و نمی توانم با شما دست بدهم. با گفتن این مسئله خودش بقیه مسائل مثل نوازش و ... را هم متوجه خواهد شد. ممکن است ابتدا کمی از این رفتار شما ناراحت شود اما این ناراحتی ادامه پیدا نمی کند و حتی اگر فرد متدینی باشد شما را تحسین خواهد کرد. شاید خود او هم متوجه اینکه شما بزرگ شدید و به سن تکلیف رسیدید نباشد. اگر هم فرد متدینی نباشد و اعتقادی به این مسائل نداشته باشد، همانطور که عرض کردم رضایت خدا مهمتر از رضایت خلق خداست.

پیروز و سربلند

مثلا اسمش زهرا هست وقتی میبینیش با فاصله ازش ومحکم وقوی بش بگو سلام زهرا خانوم حالتون خوبه مادرتون اینا خوبن حالیش شه بزرگ شدی منم از روبوسی عید خوشم نمیاد بافاصله از دور به همه میگم عیدتون مبارک ساله خوبی داشته باشید واینا همه حالیشون میشه روبوسی خبری نیس

تنهای تنها;772935 نوشت:
مثلا اسمش زهرا هست وقتی میبینیش با فاصله ازش ومحکم وقوی بش بگو سلام زهرا خانوم حالتون خوبه مادرتون اینا خوبن حالیش شه بزرگ شدی منم از روبوسی عید خوشم نمیاد بافاصله از دور به همه میگم عیدتون مبارک ساله خوبی داشته باشید واینا همه حالیشون میشه روبوسی خبری نیس

اینم راهکار خوبیه و به نوعی فرار کردن از اون شرایطه

اینو که گفتید یاد یکی از اطرافیان خودمون افتادم
یادمه ایشون از بچگی هر وقت کسی باهاش روبوسی می کرد بلافاصله جاشو پاک می کرد:khaneh:

عجب اگه من بودم کلیم کیف میکردم.:Nishkhand::Nishkhand::Nishkhand::Nishkhand:
خارج از شوخی سعی کن ازش دوری کنی یا به مادرت بگو به مادرش بگه.
درضمن وقت دیدن سرتو بنداز پایین.

سلام
حضرت سید الشهداء (علیه السلام)

[=IRMitra]مَن طَلَبَ رِضَی الناسِ بِسَخَطَ اللهِ وَکَّلَهُ اللهُ إلی الناسِ؛

[=IRMitra]کسی که برای جلب رضایت و خوشنودی مردم ، موجب خشم و غضب خداوند شود، خداوند او را به مردم وا می گذارد.

بنظر می رسد که این موضوع را مستقیما با آن خانم در میان بگذارید، ممکن است ایشان مسائل شرعی درباره ارتباط با نامحرم را نمی داند.

سلام
به نظرم وقتی میبینیدش یه جوری برخورد کنید که بفهمه معذب هستید و نسبت به مسائل محرم و نامحرم مقید هستید یعنی سرتونو بندازید پایین و خیلی رسمی سلام کنید بعدش از دور و ورش متفرق شید

BardiaC;771679 نوشت:
من چند هفته پیش 15 سالم تموم شد . 2 - 3 سال هم هست به سن بلوغ رسیدم . همسایمون که همکار بابامه یه دختر داره البته ادم خیلی خوبیه غیبتش نباشه. 24 سالشه . از وقتی 4 - 5 سالم بود منو میشناسه و همیشه باهام بازی میکرد . اما الان هم مثل سابقه . خیال میکنه من بچه ام . هنوز بهم دست میده . روبوسی میکنه و همیشه پیشم میشینه و نوازشم میکنه کلا دوسم داره اما من زیاد از این رفتارس خوشم نمیاد مخصوصا وقتی که پیش پدر مادرم اینکار رو میکنه که خیلی خجالت میکشم . به نظر شما چیکار کنم که ناراحت نشه ولی متوجه ی خجالتم بشه ؟

سلام به مرد بزرگ

در هر جمعی به کنایه یا مستقیم اعلام کن منم دیگه مردی شدم بــــرا خودم:Cheshmak::Gig:

هنوز در مرزی و فکر می کنند بزرگ نشدی

کم کم جامعه تو رو بعنوان مرد قبول میکنه و عادی میشه !

با رفتارت مرد شدنت رو اعلام کن تا خب دیگران حریم خودشون رو رعایت کنند

حریمت رو سیم خاردار بکش و مین گذاری کن

[="DarkSlateBlue"]

BardiaC;771679 نوشت:

عجب عجب!
سلام پسر!
این رو باید خود طرف که ۲۴سالشه بفهمه.
یحتمل تو این فازا نیست.
این دفعه که اومد نزدیکت ازش بپرس فازت چیه؟؟؟؟؟؟؟؟؟[/]

بهترین راه اینه که اگه خواست روبوسی کنه یا دست بده و نوازش کنه همون لحظه سریع خودتو بکشی کنار. اون احتمالا فکر می کنه شما بچه اید که این کارها رو می کنه. همچنین سعی کنید خیلی درجاهایی که این خانم هست حضور نداشته باشید.اگر فایده ای نداشت بهش محترمانه وصریح بگید.

BardiaC;771679 نوشت:

سلام گلپسر .. بهترین راه اینه که مادرت به دختره بگه .. خودتم بهش نشون بدی که خوشت نمیاد .. !

باسلام
آقایون بهتر راهنمایی میکنند
ولی این قسمت عنوان که آبی شده رو دیدم یاد یه ماجرا افتادم :Nishkhand:
آقا یه بار پسر عمه خواست صدام کنه شلوغ بود صدا به صدا نمی‌رسد همین که خواست بادست بزنه پشتم که بدونم صدام میکنه کوچیک بودم یه دادی زدم دیگه همونجا میخ کوب شد :Moteajeb!:
گفتم به من دست نزن :khaneh:
روش خوبی هست جواب میده :ok:

دست ندید خودتون رعایت کنید
نشون بدید بدتون میاد تو ظاهر رفتارتون حساب میاد دستشان

BardiaC;771679 نوشت:

ترک صحنه به طور فوری :khaneh:~

اگر میتونید مستقیما بهش بگید که من دیگه دست نمیدم چون شما نامحرمید ....اگر هم سختتونه به مادرتون بگید که به ایشون بگن ... اگر درست وبرای رضای خدا پیش بریداصلا نباید نگران ناراحت شدن یا نشدن ایشون باشید چون مهم رضایت خداست نه بندش....واینکار هم که مورد رضایت خدا نیست.....تازه از نظر شرعی میگن پسریکه به سن ممیز رسیده یعنی خوب وبد تشخیص میده پیشش باید پوشش داشته باشی چه برسه به اینکه سن تکلیف هم باشه ودست و نوازش هم باشه.....

سلام
دو حالت بیشتر نیست
دختره مذهبی باشه ( که احکام رو میدونه) که همین چیزی شدنی نیست
دختره مذهبی نیست(اینجا خودش دو حالته)
اول در برخی خانواده های غیر مذهبی این تماسها عادیه شاید نمیدونه برای شما مهمه بهش معمولی بگید هیچی نمیشه میپذیره برای من شبیه این مورد پیش اومده
یکی از خانومای فامیل بیشتر از 40 سالش بود ولی هر بار منو میدید میخواست رو بوسی کنم چند بار گفتم نمیشه نامحرمی دیگه مشکل حل شد

حالت دوم مذهبی نیست ولی حکم رو میدونه اینجا احتمال داره طرف قصد بد داشته باشه(رابطه نامشروع میخواد) ولی چون دختره روش نمیشه بگه کلا سنگین برخورد کن و تحویلش نگیر جوری که هم اون هم شیطان نا امید بشن

موضوع قفل شده است