چند نفر زن؟؟

تب‌های اولیه

14 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
چند نفر زن؟؟

[="black"]سلام بر خوانندگان شبهات

کی می گوید پنجاه نفر از یاران امام مهدی زن هستند و با چه سندی ؟[/]

بسم الله الرحمن الرحیم
سلام

جناب آقای نوری

غلامعلی نوری *;25528 نوشت:
سلام بر خوانندگان شبهات

کی می گوید پنجاه نفر از یاران امام مهدی زن هستند و با چه سندی ؟

مگه شما به امام زمان ارواحنا فداه اعتقاد دارید که می خواهید از اعوان و انصارشون بدونید؟؟؟!!!

مگر این جمله خود حضرتعالی نیست ؟ :

غلامعلی نوری *;25527 نوشت:
در ضمن منبع اجتهاد من قرآن است وامام من قرآن اگر مدرکی دارید که بر خلاف قرآن حرف زده ام بیان کنید تا دفاع کنم

پس بی زحمت وقت دوستان شیعی را تلف نکنید.

قبل از این سوال شما باید اصول دین را قبول کنید بعد این سوال را بپرسید.

باتشکر - یاعلی

با سلام جناب نوری

از برخى روایات استفاده مى‏شود که در میان اصحاب حضرت مهدى (ع) تعدادى زن نیز وجود دارد:

نعمانى از امام باقر (ع) نقل کرده که فرمود: «به خدا سوگند! سیصد واندى خواهند آمد وپنجاه نفر زن نیز در میان آنان است».( الغیبة، نعمانى، ص 279)
مفضل بن عمر مى‏گوید: امام صادق (ع) فرمود: «همراه حضرت قائم سیزده زن هستند. عرض کردم: آنان چه مى‏کنند وچه نقشى خواهند داشت؟ حضرت فرمود: «زخمى‏ها را مداوا مى‏کنند واز بیماران پرستارى مى‏نمایند، همچنان که همراه رسول خدا (ص) بودند...».( دلائل الامامه، ص 259 ؛ اثبات الهداة، ج 3، ص 75)

اما این از اصل قضیه چیزی کم و کاست نمیکند ؟!اصل مهدویت میباشد !!
شما بهتر میباشد نظرتون را راجع به مهدویت و اعتقادتان را بیان کنید!!!!؟
و پاسخ گو باشید تا کمی دوستان با نظریهای جدید شما آشنا شوند؟!!

نظرتون راجع به این حدیث چی؟!!

«من مات و لم یعرف امام زمانه مات میتة جاهلیة »:
«هرکس بمیرد و امام زمانش را نشناسد به مرگ جاهلى مرده است.»

reza;25534 نوشت:

با سلام جناب نوری

از برخى روایات استفاده مى‏شود که در میان اصحاب حضرت مهدى (ع) تعدادى زن نیز وجود دارد:

نعمانى از امام باقر (ع) نقل کرده که فرمود: «به خدا سوگند! سیصد واندى خواهند آمد وپنجاه نفر زن نیز در میان آنان است».( الغیبة، نعمانى، ص 279)
مفضل بن عمر مى‏گوید: امام صادق (ع) فرمود: «همراه حضرت قائم سیزده زن هستند. عرض کردم: آنان چه مى‏کنند وچه نقشى خواهند داشت؟ حضرت فرمود: «زخمى‏ها را مداوا مى‏کنند واز بیماران پرستارى مى‏نمایند، همچنان که همراه رسول خدا (ص) بودند...».( دلائل الامامه، ص 259 ؛ اثبات الهداة، ج 3، ص 75)

اما این از اصل قضیه چیزی کم و کاست نمیکند ؟!اصل مهدویت میباشد !!
شما بهتر میباشد نظرتون را راجع به مهدویت و اعقادادتون بگید!!؟
و پاسخ گو باشید تا کمی دوستان با نظریهای جدید شما آشنا شوند؟!!

نظرتون راجع به این حدیث چی؟!!

«من مات و لم یعرف امام زمانه مات میتة جاهلیة »:
«هرکس بمیرد و امام زمانش را نشناسد به مرگ جاهلى مرده است.»

[="black"] علی رغم ذهنیت بد بینانه و ظنین بعضی ها من به امام زمان اعتقاد دارم

این حدیث هم نکته ی معقولی گفته مخالف آن نیستم ومی پذیرم
[/]

بسم الله الرحمن الرحیم
سلام

جناب آقای نوری

غلامعلی نوری *;25537 نوشت:
علی رغم ذهنیت بد بینانه و ظنین بعضی ها من به امام زمان اعتقاد دارم

مگه این سخن از شما نیست که گفتید ؟

در ضمن منبع اجتهاد من قرآن است وامام من قرآن اگر مدرکی دارید که بر خلاف قرآن حرف زده ام بیان کنید تا دفاع کنم

حالا شما بفرمایید ببینم امام شما قرآن است یعنی همان امام شما امام زمان است؟؟؟!!!

تا کی می خواهید دوگانه گویی کنید؟؟؟!!!

لطفا برای مطلب بنده جواب دهید. البته اگه جوابی هست!!!

باتشکر - یاعلی

غلامعلی نوری *;25537 نوشت:
علی رغم ذهنیت بد بینانه و ظنین بعضی ها من به امام زمان اعتقاد دارم

این حدیث هم نکته ی معقولی گفته مخالف آن نیستم ومی پذیرم

خوب حالا که قبول دارید امام زمان ع را چگونه میشناسید؟

در ضمن جناب آقای دکتر غلامعلی نوری!!!

کسی که مقاله ای با نام

ردی بر دلایل شیعه درباره ی مهدی

می نویسد آیا به امام زمان معتقد هست یا نه؟؟؟!!!

hamedi;25540 نوشت:
در ضمن جناب آقای دکتر غلامعلی نوری!!!

کسی که مقاله ای با نام

ردی بر دلایل شیعه درباره ی مهدی

می نویسد آیا به امام زمان معتقد هست یا نه؟؟؟!!!

قَالَ فَعَلْتُهَا إِذًا وَأَنَا مِنَ الضَّالِّينَ(الشعراء/20)

غلامعلی نوری *;25543 نوشت:

[=century gothic]
قَالَ أَوَلَوْ جِئْتُكَ بِشَيْءٍ مُبِينٍ 30الشعراء

قَالَ فَأْتِ بِهِ إِنْ كُنْتَ مِنَ الصَّادِقِينَ 31الشعراء

[=Century Gothic]فَأَخَذَتْهُمُ الصَّيْحَةُ بِالْحَقِّ فَجَعَلْنَاهُمْ غُثَاءً ۚ فَبُعْدًا لِلْقَوْمِ الظَّالِمِينَ 41

REZA;25534 نوشت:

با سلام جناب نوری

[/]

سلام جناب رضا
این تاپیک را باید براساس عنوان ادامه دهیم در مو رد امام زمان سوال داشتید در تاپیک جداگانه مطرح نمایید

http://www.shia-online.ir/article.asp?id=6935

مطالب زیر از آدرس فوق است حرفهای آیت الله گرامی است

_ اينكه گفته شده پنجاه نفر از سيصد و سيزده نفر از اصحاب امام زمان زن هستند، نمي‌دانم با كدام مدرك اثبات كرده‌اند .

الف: اكثر روايات ظهور ، ضعف سند دارند.
ب:در خطبه البيان نسخه دوم كه اسامي‌همه اصحاب آمده هرگز چنين چيزي نيست.
ج: صريح برخي روايات غيبت نعماني ص 170 ، دارد كه : «حضرت مهدي (ع)سيصد و سيزده مرد را به همه اطراف مي‌فرستد...» و در صفحه 172: « ... و در هر اقليمي‌مردي را مي‌فرستد...» روايات ديگر هم همه جا ضمائر مرد ذكر شده است .

6

7

9_ ت[="Red"]تصور كنيد يك خانم وزير از جلو، يك روحاني نماينده ولي فقيه به دنبال او و در برابر ميز او ! نمي‌دانم تا كجا مي‌خواهند روحانيت را تضعيف كنند![/]

مرد سا لاری یعنی اینی که آقای گرامی گفته مگه غیر از اینه

غلامعلی نوری *;25545 نوشت:
سلام جناب رضا
این تاپیک را باید براساس عنوان ادامه دهیم در مو رد امام زمان سوال داشتید در تاپیک جداگانه مطرح نمایید

http://www.shia-online.ir/article.asp?id=6935

مطالب زیر از آدرس فوق است

_ اينكه گفته شده پنجاه نفر از سيصد و سيزده نفر از اصحاب امام زمان زن هستند، نمي‌دانم با كدام مدرك اثبات كرده‌اند .

ج: صريح برخي روايات غيبت نعماني ص 170 ، دارد كه : «حضرت مهدي (ع)سيصد و سيزده مرد را به همه اطراف مي‌فرستد...» و در صفحه 172: « ... و در هر اقليمي‌مردي را مي‌فرستد...» روايات ديگر هم همه جا ضمائر مرد ذكر شده است .

6

7

9_ تتصور كنيد يك خانم وزير از جلو، يك روحاني نماينده ولي فقيه به دنبال او و در برابر ميز او ! نمي‌دانم تا كجا مي‌خواهند روحانيت را تضعيف كنند!

مرد سا لاری یعنی اینی که آقای گرامی گفته مگه غیر از اینه

[=Century Gothic]جناب نوری شما در این تاپیک این مساله رو مطرح کردید!!!

http://www.askdin.com/showthread.php?t=5336

چرا اینجا ادامه میدهید؟
به همان تاپیک مراجعه کنید و به سوالات جواب بدهید؟!!

جناب نوری

[=Century Gothic][=Century Gothic]از آن‌جا که امام زمان عجل الله تعالي فرجه الشريف، امام، رهبر و ولي هر زن و مرد مسلمان شيعي است؛ لذا عصر ظهور حضرت مهدي عجل الله تعالي فرجه الشريف و رفتار آن حضرت عجل الله تعالي فرجه الشريف مي‌تواند، الگودهي براي زنان نيز باشد و آنان نيز مي‌توانند با اجراي آن اهداف، جامعه‌اي مهدوي را در اين عصر ـ که عصر غيبت است ـ پياده نمايند[=Century Gothic].

بسم الله الرحمن الرحیم
سلام

جناب آقای نوری

غلامعلی نوری *;25543 نوشت:

در این مورد یک نامه خصوصی خدمتتان ارسال شد.

اينكه گفته شده پنجاه نفر از سيصد و سيزده نفر از اصحاب امام زمان زن هستند، نمي‌دانم با كدام مدرك اثبات كرده‌اند .

پس این روایاتی که سرور عزیزم آقا رضا آوردند و شما گفتید معقوله نا معقول شدند؟؟؟!!!

شما که نه تنها با روایات ظهور بلکه با کلیت روایت مشکل دارید!!!

ولی شما در مورد روایات بالا گفته بودید که معقول هستند؟؟؟!!!

9_ تتصور كنيد يك خانم وزير از جلو، يك روحاني نماينده ولي فقيه به دنبال او و در برابر ميز او ! نمي‌دانم تا كجا مي‌خواهند روحانيت را تضعيف كنند!

گذشته از مطلب که جواب برایش لازم نیست!!!

شماره مطالب شما یک دفعه به 9 رسید!!! آیا این برای زیاد نشان دادن مطلب است یا اینکه همینطوری شماره زدن؟؟؟!!!

اما در آخر باز بنده عرض می کنم :

نقل قول:
بسم الله الرحمن الرحیم
سلام

جناب آقای نوری

سلام بر خوانندگان شبهات

کی می گوید پنجاه نفر از یاران امام مهدی زن هستند و با چه سندی ؟

مگه شما به امام زمان ارواحنا فداه اعتقاد دارید که می خواهید از اعوان و انصارشون بدونید؟؟؟!!!

مگر این جمله خود حضرتعالی نیست ؟ :

پس بی زحمت وقت دوستان شیعی را تلف نکنید.

قبل از این سوال شما باید اصول دین را قبول کنید بعد این سوال را بپرسید.

باتشکر - یاعلی

اول به این مطالب جواب دهید بعد ادامه دهید.

باتشکر - یاعلی

جناب آقای نوری بنده اطلاعات زیادی از دین ندارم( منظورم حدیثه و جز آیت الکرسی آیه ای رو حفظ نیستم ) و حتی نعوذو بالله فک میکردم اگه پیامبر خودش بیاد به دنیا و بگه هرچی گفته دروغ بوده من باز هم از اعتقاداتم دست بر نمیدارم و حتی به قر آن قسم خوردم چون تمام کتابهایی که در رد دین بود هم خونده بودم و حتی با فرقه هایی مثل شیطان پرستا ساعتها صحبت کرده بود . شاید بگید کورکورانه ست ولی من هیچ اختلافی بین اسلام و تشیع با عقل ندیدم و عقل مبنای داوری من بود .
و در نهایت از خدا خواستم که منو امتحان کنه و تو همون روز امتحان شدم و فهمیدم تنها زمانی که من بخدا و تمام نشانه هاش کافر میشم زمانیه که واقعا عصبانی میشم و خدا رو شکر میکنم که بهم نشون داد هیچی نیستم .
من کاملا به آزادی صحبت بین ادیان موافقم . ولی به شرط این که هیچ کدام به دیگری توهین نکنن و فقط بخوان نشانه های روشن دینشونو بگن و حرفاشونم دارای نقص نباشه .
ولی شما صحبتاتون کاملا متناقصه و حتی اگه شما شیطان پرست هم بودید ما با اشتیاق حرفاتونو میشنیدیم و در اوج دموکراسی بدون توهین به دین یکدیگر با هم بحث میکردیم . ولی شما مثل این که در بین دین و غیر دین گم شدید . و خواستید راهی رو برید که خیلی ها رفتن و به هلاکت رسیدن . امیدوارم کمی فکر کنید و آخرت خودتونو نجات بدید بزرگترین نشانه این افراد اینه که در گفته هاشون تناقض وجود داره یعنی هم واقعهیتو میدونن و هم دروغ بهشون به صورت واقعیت جلوه کرده ....

خدا همه ی مارو از بازی ها و مشاورت شیطان نجات بده .

سلام بر خوانندگان شبهات، کی می گوید پنجاه نفر از یاران امام مهدی زن هستند و با چه سندی ؟

با سلام:Gol:

در این بحث، قصد ما ذکر مجموعه اسناد و روایات و یا بررسی سندی روایات مربوط به تعداد زنان نیست بلکه تنها با اشاره به چند نمونه از روایات وارده در خصوص تعداد زنان در قیام امام عصر (عج) به بررسی و اثبات آن از منظر عقل، مبنا و شیوۀ دین و شواهد تاریخی خواهیم پرداخت.

بدیهی است، احاديثي كه تعداد زنان شركت كننده در قيام امام مهدي (عج) را تبيين مي نمايد، متفاوتند. در حديثي از امام باقر ـ عليه السّلام ـ آمده كه تعداد زنان ياري دهنده امام عصر پنجاه تن مي باشند.[1] در حديث ديگري از رسول خدا ـ صلّي الله عليه و آله و سلّم ـ اين تعداد را چهارصد زن دانسته است.[2] و روايتي از امام صادق ـ عليه السّلام ـ آن را سيزده زن دانسته است.[3]

با توجه به اين اختلاف، هرگز نمي توان تعداد دقيقِ زنانِ شركت كننده در نهضت امام را بيان نمود و این امری اختلافی است اما آنچه در این بحث حائز اهمیت است حضور قطعی زنان در مسألۀ قیام است، زیرا نه تنها روایات وارده بر نقش و حضور زنان در این امر بزرگ و جهانی تأکید می کنند و مسلماً یکی از راه های اثبات مسأله برای شیعۀ معتقد و پیرو راستین مکتب اهل بیت، اصل موضوع مورد نظر اینگونه روایات(یعنی حضور زنان)، صرفنظر از کمیت و کیفیت آن است. علاوه بر اینکه تاریخ و انقلابات و جریان های تاریخی درون دینی از زمان پیامبر (ص) تا قیام عاشورای حسینی و انقلابات بعد از آن، همه و همه گواه و شاهدی عینی مبنی بر حضور پررنگ زنان، (صرفنظر از نقش و وظایف شان) در کنار مردان بوده است،

بدون شک، نگاه به زن از جنبۀ قيام و انقلاب امام عصر، همان نگاه اسلام است. اسلام از نظر انسانيت فرقي ميان زن و مرد قائل نيست. و براي هر دو از اين جنبه حقوق يكسان و البته نه مشابه، قائل مي باشد. اين عدم تشابه در وظايف و مسئوليت و حقوق، ناشي از تفاوت طبيعت و غرائز و سرشت زن و مرد مي باشد، ولي اين تفاوت، مانع از آن نيست كه زنان همانند مردان نتوانند درجات كمال معنوي را سير نمايند. چنان كه در صدر اسلام نيز زنان هم دوش مردان در خط مبارزه با شرك و نفاق حضور داشته اند. و در اين راه شهدايي را نيز تقديم اسلام نموده اند.

امّا حضور آنها در لشكر اسلام، به لحاظ طبيعت سخت كار و درگيري جنگ، در زمينه پرستاري و مداواي مجروحان بوده است. شركت زنان نيز در قيام امام ـ عليه السّلام ـ از آنجا كه نهضت امام يك نهضت جهادي مي باشد تا آنجا كه در احاديث از سپاه امام به سپاه خشم، تعبير شده[4]، نمي تواند يك حضور گسترده باشد. موقعيت سخت و دشوار نبرد، حضور زنان را بالطبع، محدود مي نمايد. اين شرايط دشوار نه تنها موجب محدوديت حضور زنان را فراهم مي آورد، محدوديت نوع مسئوليتي را كه عهده دار خواهند شد را نيز همراه دارد. و به همين دليل در حديثي از امام صادق ـ عليه السّلام ـ بر نقش زنان در مداوا و پرستاري مجروحان، تصريح شده است.[5]

بنابر این، در همۀ مسائل و در این خصوص مشخص، نمی توان، با تکیه بر نظرات اختلافی برخی اندیشمندان اسلامی، اصل موضوع را تحت الشعاع قرار داد و تحقق آن را بالکل نفی کرد و یا نظرات گروه زیادی از اندیشمندان را با تأکید و تکیه بر نظر احدی از ایشان، مورد سؤال قرار داده یا مردود اعلام نمود. زیرا پر واضح است که این شیوه خلاف اسلوب و شیوۀ همۀ عقلا و اهل منطق است.

موفق باشید ...:Gol:

پاورقی___________________________
[1] . الغيبة، محمد بن ابراهيم فعحاني، ص 279، كتابفروشي صدوق، 360 هـ.ق و نير تفسير عياشي، ج 1، ص 84، مؤسسه الاعلمي للمطبوعات، بيروت، 1411 هـ.ق.
[2] . فردوس الاخبار، ابوشباع شيرويه، ج 5، ص 515، دارالكتب العلميه، بيروت و كنزالعمّال، متقي هندي، ج 14، ص 338، مؤسسه الرساله، بيروت، 975 هـ.ق.
[3] . دلائل الامامه، ابوجعفر محمد بن جرير بن رستم طبري، ص 259، كتابفروشي رضي، قم و اثبات الهداة، محمد بن حسن حر عاملي، ج 3، ص 75، چاپخانه علميه، قم، 1104 هـ.ق.
[4] . ر.ك. غيبة نعماني، باب بيستم.
[5] . ر.ك. دلائل الامامه، ص 259 و اثبات الهداة، ج 3، ص 75، بنقل از اندیشه قم، با تغییرات.

موضوع قفل شده است