صفحه 1 از 9 123 ... آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: دلم میخواد ازدواج کنم

علاقه
    تحصیل ، تحقیق و پژوهش
    نوشته
    21,569
    حضور
    175 روز 16 ساعت 21 دقیقه
    دریافت
    11
    آپلود
    0
    گالری
    38
    صلوات
    58356

اشاره دلم میخواد ازدواج کنم

با نام و یاد دوست

سلام

یکی از کاربران سایت سوالی داشتند که مایل نبودند با آیدی خودشون مطرح شود

لذا با توجه به اهمیت موضوع، سوال ایشان با حفظ امانت جهت پاسخگویی توسط کارشناس محترم سایت در این تاپیک درج می شود:

سلام
    بخدا دیگه خسته شدم.تا کی صبر کنم؟
    همه دوستام ازدواج کردن
    هرچی دعا میکنم ختم انجام میدم نماز میخونم خودمو بی خیال نشون میدم ولی انگار نه انگار، خسته شدم
    دلم میخاد بمیرممممممم
    حالم از همه دوستام بد میشه هرکی فکر زندگی خودشه
    هربار جوری غیرمستقیم به همه میگم نیاز دارم اما هیچکس یادش بمن نیس
    دیونه شدم، وقتی میشنوم کسی ازدواج کرده دلم میخاد بمیرم. چرا من نباید رنگ خوشی ببینم؟
    تاپیک ازدواجیا خوندم، همش میگین صبر صبر صبر. اخه تاکی؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
    برم گناه کنم؟ گناه نکنم؟ خدایا تا کی؟/این نیاز لعنتی نمیذاره زندگی کنم
    کاش پسربودم صیغه میکردم، خسته شدم خسته از زندگی، از زیبایی، تحصیلات/خانواده همش خوبه.
    ناامید شدم /حالم از هرچه آدمه ادعای دغدغه جوونا داره بهم میخوره، دروغ میگه
    نمازام اول وقته /امیدم داشتم اما الان ندارم، به هرامامی بگی توسل داشتم. از شب تا صبح گریه میکنم ، صبحا با گریه، حالمو به کی بگم؟
    همش صبر صبر صبر، کاش حداقل جرات گناه داشتم
    مگه من چی از خدا میخام جز زندگی برا رسیدن به خودش؟ جز زندگی برا گناه نکردن دیگه ، جز تربیت بچه های خوب؟
    خدااااااااااااااا حرفمو به کی بگم؟ تا کی حیا و توداری؟ تا کی؟ بازم سکوت؟

با تشکر

در پناه قرآن و عترت پیروز و موفق باشید

ویرایش توسط ساعت شنی : ۱۳۹۵/۰۲/۰۸ در ساعت ۱۳:۲۸

2. صلوات ها 21

3.  

علاقه
    تحصیل ، تحقیق و پژوهش
    نوشته
    21,569
    حضور
    175 روز 16 ساعت 21 دقیقه
    دریافت
    11
    آپلود
    0
    گالری
    38
    صلوات
    58356

با نام و یاد دوست

دلم میخواد ازدواج کنم

کارشناس بحث: استاد نشاط

5. صلوات ها 12

نوشته
    1,160
    حضور
    28 روز 23 ساعت 58 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    6898

با سلام
    خواهر گرامی شرایط روحی شما را درک می کنیم، معلوم است که شما اهل عفت و حیا هستی و دوست داری طبق رضایت خدا گام برداری، این روحیه شما قابل ستایش است، و یک لطف الهی تلقی می شود.
    می دانم از کلمه صبر خاطره خوشی نداری!
    می دانم نگران شرایط کنونی و آینده هم هستی!
    می دانم احساس خستگی می کنی!
    می دانم دلتون شکسته!
    می دانم دنبال چاره هستی!
    می دانم که فرد موفقی هستی!
    می دانم که دنبال رضایت الهی هستی!
    می دانم که خدا و اهل بیت علیهم السلام را خیلی دوست داری!
    اینکه تابحال صبرکردید، یقیننا بدانید که خدا بی پاسخ نخواهد گذاشت، چرا که خدا با صابران است و وعده او مثل ما بندگان نیست.
    خدا با صابران است
    در آیه مشابه دیگری خداوند مستقیما خطاب به مومنین می فرماید: «یا أیها الذین آمنوا استعینوا بالصبر و الصلاة إن الله مع الصابرین؛ اى کسانى که ایمان آوردید از صبر و صلاة کمک بجویید که خدا با صابران است» (بقره/ 153). در جمله «إن الله مع الصابرین» (خدا با صابران است) که در چند آیه دیگر هم تکرار شده است این معیت (همراه بودن) غیر از آن معیتى است که در آیه «و هو معکم أین ما کنتم؛ او با شماست هر جا که باشید» (حدید/ 4) آمده، براى اینکه معیت در آیه سوره حدید معیت احاطه و قیمومت است، یعنی می فرماید: خدا بر همه شما احاطه دارد و قوام ذات شما به او است، بخلاف معیت در آیه مورد بحث که به معناى یارى کردن صابران است گویا میخواهد بفرماید: «الصبر مفتاح الفرج؛ صبر کلید فرج خدایى و یارى اوست». بنابراین این جمله یکی از بهترین جملاتی است که بر فضیلت و اهمیت صبر دلالت می کند زیرا شخصی که خدا یار و یاور او باشد، در برابر هیچ کس و هیچ پیشامدی درمانده نخواهد شد چون به عظیم ترین منبع قدرت متصل است.
    اما به این نکات هم توجه کنید:
    برای خواهرانی که خواستگار ندارند، باید به این مسائل تاملی داشته باشند:
    1. اگر علت، وجود اشکالی رفتاری در شما است، آن اشکال را برطرف کرده و اگر رفتار اشتباه شما مردم را نسبت به شما بدبین ساخته، پس از توبه به درگاه خداوند، رفتار خویش را اصلاح کنید، اندک اندک ذهنیت مردم نسبت به شما تغییر خواهد کرد.
    گاها برخی از رفتارها و گفتگوها باعث زدگی و بی رغبتی خواستگار نسبت به ازدواج می شود، این موارد را می توان بتنهایی و یا با کمک یک مشاور کشف و ریشه یابی کرد.
    2. اگر علت مشکل جسمی است با شناسایی و شکوفایی سایر استعدادها برخی مایل به ازدواج با شما خواهند بود.
    البته زمینه ابراز استعدادها و توانایی ها خصوصا در چنین شرایطی لازم و ضروری است.
    3. اگر علت، زندگی در محله ای نامناسب، بد سابقه و جرم خیز است، باید به محلی مناسب تغییر مکان دهید.
    4. اگر علت منزوی بودن شما است، باید در اجتماعات مناسب و سالم حضور یابید تا افرادی که خواهان همسری خوب برای خودشان یا فرزندشان هستند، شما را بیابند.
    5. سعی کنید رفتارهای اخلاقی و اجتماعی خود را بهتر کنید. اخلاق خوب و خوشرویی یکی از بهترین راههای جذب دیگران است. مطمئن باشید خیلی از خانواده ها به اخلاق خوب عروسشان بیشتر از ثروت اهمیت می دهند.
    6. اگر علت عدم وجود خواستگار هم شأن است، باید در محیطی حضور یابند که امکان حضور افراد هم شأن وجود دارد. مثلا: شغلی انتخاب کنید یا در جلساتی حضور یابید که در آن محیط، افراد هم شأن یافت می شوند.
    7. از برخی معیارهای فرعی مانند سطح تحصیلات بالاتر یا ...صرف نظر کنید.[1]
    اگر خواستگاری باشد که یک کار یا شغل یا حرفه ای مشغول است و توانایی تدبیر معیشت را دارد، هر چند در حد دیپلم درس خوانده مشکلی ندارد.
    8. غیر از این اگر عوامل دیگری باشد، باید کشف و برای رفع آن تلاش کرد.
    شما خواهر محترم سعی کنید با دقت بیشتر تک تک عواملی که در ازدواج شما مانع حساب می شود،بنویسید، و لو که در حد یک احتمال است انجام دهید و برای حل و رفع آن تلاش کنید، ضمنا در صورت امکان یک مشاوره حضوری با یک مشاور متخصص و متعهد و عاقل و اهل تجربه داشته باشید، امید است در حل این مسئله برای شما مفید واقع شود.( یا با شماره مرکز پاسخ گویی ملی به صورت تلفنی موضوع را مطرح کنید، شماره: 09640)
    9. همچنین خیلی نگران هم نباشید، سن 23 سال، سن خیلی زیادی نیست که خواستگاری نیاد، از این رو در کنار این اقدامات صبور باشید و نگرانی را به خود راه ندهید، چرا که هر عجله ای در این موضوع ، مشکلات بسیار زیادی را بدنبال خواهد داشت.
    باز در خدمتتون هستیم.
    پی نوشت:
    [1]. زهرا آیت اللهی، ص107-108،مهارت های زندگی خانوادگی در آئنه آیات وروایات

ویرایش توسط نشاط : ۱۳۹۴/۱۰/۱۴ در ساعت ۲۱:۵۴
    دلم میخواد ازدواج کنم

7. صلوات ها 17

علاقه
    مذهبی واعتقادی /اهلبیت /شهدا /و.......
    نوشته
    47
    حضور
    2 روز 12 ساعت 14 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    207

بسم رب الشهدا والصدیقین
    درد اگر باشد یکی، دارو یکی است
    جان فدای آنکه درد او یکی است
    بس گره بگشوده‌ای، از هر قبیل
    این گره را نیز بگشا، ای جلیل
    امیدوارم خواهر خوبم با توضیحات کارشناس به نتیجه دلخواه رسیده باشه
    نمیدنم چرا چشمام پر اشک شد وقتی این متن رو خوندم چرا دخترانی که نه ظاهر مناسب ونه اخلاق خوبی دارن باید زودتر بختشون به قول معروف باز
    بشه وخیلی از دخترای نجیبمون این طور زجر بکشن(ببخشید اینطور میگم شاید هم به این وخامت نباشه) واقعا جامعه ما در انتخاب خیلی از معیارها داره راه رو به اشتباه میره خداوند خودش کمک کنه.خواهر عزیزم صبر تو وحیای تو بالاخره یه روز نتیجه میده نگران نباش .البته وضعیت جامعه فعلی ما هم طوری شده که امکان ازدواج سالم برای بسیاری از پسران هم فراهم نیست حال بخاطر شرایط اقتصادی یا ادامه تحصیلات ونبود شغل مناسب و......دست به دست هم دادن تا ازدواج ها به تاخیر بیفته .
    با توکل به خدا زیر سایه اهلبیت مستدام باشید

ان شا الله بزودی خبر ازدواجتون رو در اینجا بشنویم

9. صلوات ها 18

علاقه
    خــدا » همه چیز
    نوشته
    6,206
    حضور
    145 روز 1 ساعت 9 دقیقه
    دریافت
    20
    آپلود
    0
    گالری
    3161
    صلوات
    44240

بسم الله الرحمن الرحیم

کاملا مشهود هست که امار ازدواج در جامعه پایین امده

بخاطر :

تشریفات بیش از حد
    بیکاری جوانان
    سخت گیری های بیش از حد و خرج های گزاف
    عدم ساده زیستی و توقعات زیاد
    وابسته بودن به خانواده و عدم استقلال اقتصادی تا سالهای زیاد
    و . . .

یعنی یه جوانی که میخواد ازدواج کنه اینقدر میره زیر قسط و خرج که کمرش رو نمی تونه بلند کنه
    برای همین فرار می کنند

با گریه یا نا امیدی یا سرزنش خود و . . . که مشکل حل نخواهد شد !!
    جالب هست بدتر هم میشه

اولا باید دیدتون نسبت به زندگی مثبت باشه و خودتون رو باور کنید و خودتون رو یه انسان خوشبخت ببینید
    این بی تابی میتونه ضربه ای جبران ناپذیر هم داشته باشه بر فرض بدون شناخت فردی جوابی بدهید و زندگیتون از این هم بدتر بشود

در این خصوص با نزدیکانتون بخصوص مادر یا خواهر یا برادر و . . .
    کسایی که با ادم های متنوعی برخورئ دارند صحبت کنید و خواسته تون رو مطرح کنید تا موردی بود معرفی کنند

در برخی محله ها یا فامیل ها اصلا یه واسطه ی ازدواجی هست که افرادی که قصد ازدواج دارند مشخصات خود و فردی رو که میخوان بهش میدن تا موردی بود معرفی کنه

و . . .
    مـــرغ باغ ملکوتم
    دورم از عـــــالم خاک

توجیه یه دختر محجبه برای نشر عکس خود
    دوس دارم عکسم را برای تبلیغ حجاب منتشر کنم !

کلیک کنید

11. صلوات ها 11

علاقه
    اردک؛ نوزاد رسیده و تپل و ضربه گیر دار!؛ کرانچی تند آتشین در کنار یار! :))
    نوشته
    1,176
    حضور
    59 روز 7 ساعت 25 دقیقه
    دریافت
    8
    آپلود
    0
    گالری
    16
    صلوات
    6348

نقل قول نوشته اصلی توسط نشاط نمایش پست ها
    اگر خواستگاری باشد که یک کار یا شغل یا حرفه ای مشغول است و توانایی تدبیر معیشت را دارد، هر چند در حد دیپلم درس خوانده مشکلی ندارد.
    سلام استاد

این همیشه برام سوال هستش که... مثلا اگه یه آقا پسری بیاد بگه به خاطر فلان دلیل درامد ندارم، به عنوان مثال مشاور بهش میگه ازدواج کن ولی فرضا دوران عقد رو طولانی تر کن تا علت نداشتن درامد ذایل بشه و راهکار های مشابه.

اما از این ور وقتی یک دختر خانمی میاد... تازه که رویکرد فرمایشتون این بود که اگر احیانا سطح توقعات ایشون بالاست... به تعادل نزدیک کنید.... شغل و درامد رو شرط کردید.
    .
    البته اینکه عرض می کنم... خطاب به شما نیست... چیزی بوده که به نظرم رسیده... لذا تقاضا می کنم این دو خطی که خدمتتون مرقوم داشتم رو با هم جمعشون کنید و نتیجش رو بفرمایید

یا علی

پ.ن.: خدایا... پروردگارا... بارالها.... زمینه اشتغال برای آن دسته از سربازانی که از صب تا ساعت 4 بعد از ظهر باید در محل خدمت تشریف داشته باشن، فراهم بفرما...

سلام عامو
    بنده هیچ مسئولیتی راجع به مطلبی که نوشتم قبول نمی کنم و فقط نظر شخصی خودم بوده که بار ها دستخوش تغییر و تکامل شده
    چون زیاد نمیام اینجا ، اینو گفتم که فردای روزگار آثار ما تاخر یقه منو نگیره

13. صلوات ها 8

علاقه
    باشگاه
    نوشته
    649
    حضور
    11 روز 11 ساعت 33 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    2168

من دلم میخواد ازدواج کنم

15. صلوات ها 5

علاقه
    مطالعه .. ورزش
    نوشته
    1,586
    حضور
    52 روز 8 ساعت 25 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    158
    صلوات
    5441

سلام دوست عزیزم

حست رو تونستی منتقل کنی با کلماتت..

سعی کن زیاد بری مهمونی و مجالس و مسجد و اینجور جاها تا بیشتر در معرض دید باشی و همین ارتباطات هست که خیلی وقتها گره گشاست ..

از سن و سالت و تحصیلاتت و کارت و موقعیتت چیزی نگفتی عزیزم .. کسی به فکر کسی نیست .. خودت باید بفکر خودت باشی .. اولا که از این حال بیا بیرون .. کسانی که تورو میبینن با این حال آش و لاش تحت تاثیر قرار نمیگیرن .. باید بخودت برسی ، ورزش کنی به چهرت برسی به اندامت به خوابت به خوراکت و خودت رو نشون بدی تا جذب کنی .. حالا مثلا فکر میکنی گریه کنی و ناله و نفرین کنی چی میشه ؟؟ چی میشه جز اینکه پوستت خراب میشه و ناخنات شکننده تر میشه ؟

باور کن در اشتباهی .. پس فردا ازدواج میکنی و برمیگردی به این روزا نگاه میکنی و بخودت میگی هیییی دل غافل ! از اون جوونی و اون انرژی در چه راهی استفاده کردم ! غصه شو میخوری ...

من نمیگم صبر کن و دست رو دست بزار .. بلکه میگم بدرخش و جذب کن ... در عین حال که اکتیو و سرحال میشی در عین حال هم چون به اصول اخلاقی پایبندی باور کن که سریع میان سراغت ..

ببین .. تو دنیایی زندگی میکنیم که چاره ای جز درست و خوب زندگی کردن نداریم .. چاره ای جز خوشحال بودن نداریم .. چاره ای جز مسلط بودن به خود و حرکت به جلو نداریم .. اگر لحطه ای وا بدی و شل بشی ، باختی !!

حالا خود دانی ...

برات آرزوی موفقیت میکنم ..
    خدانگهدار اسکدین

17. صلوات ها 18

علاقه
    مطالعه کتاب ، موضوعات و دغدغه های اجتماعی
    نوشته
    40
    حضور
    13 روز 13 ساعت 50 دقیقه
    دریافت
    7
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    231

از اون جوونی و اون انرژی در چه راهی استفاده کردم ! غصه شو میخوری ...
    مگه دعا و توسل و تقوا پیشه کردن ، به خودی خود عیبی دارن که الان با نگاه به گذشته تاسف بخورن ؟

از سن و سالت و تحصیلاتت و کارت و موقعیتت چیزی نگفتید
    از لازم ترین نکات
    البته یک نکته دیگه ای هم که میشه بیشتر توضیح بدن ، چند مورد از عدم نتیجه گرفتن خواستگاری های قبلی و در مجموع تحلیل ریزتر از نقطه کور ماجراست

اولا که از این حال بیا بیرون .. کسانی که تورو میبینن با این حال آش و لاش تحت تاثیر قرار نمیگیرن .. باید بخودت برسی ، ورزش کنی به چهرت برسی به اندامت به خوابت به خوراکت و خودت رو نشون بدی تا جذب کنی .. حالا مثلا فکر میکنی گریه کنی و ناله و نفرین کنی چی میشه ؟؟
    این نکته دقیقی هستش. شما تعهد دارید. سعی کنید تخصص های دلخواه تون رو کشف کنید و پرورش بدید شون. اینکه میگن زن از هر انگشتش ده تا هنر میباره ، اغراق نیست ؛ فقط دخترخانومای الان یه ذره خسته ان

:: آلفونوس دو لامارتین ::

«« تو را دوست دارم ، بدون آنکه علتش را بدانم ؛ محبتی که علت داشته باشد ، یا احترام است و یا ریا »»

19. صلوات ها 7

علاقه
    مطالعه .. ورزش
    نوشته
    1,586
    حضور
    52 روز 8 ساعت 25 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    158
    صلوات
    5441

نقل قول نوشته اصلی توسط مرید علی نمایش پست ها
    مگه دعا و توسل و تقوا پیشه کردن ، به خودی خود عیبی دارن که الان با نگاه به گذشته تاسف بخورن ؟
    سلام ...

یعنی واقعا از صحبت بنده این برداشت رو میشه کرد ؟! .. خیر منظورم این نبود..

این نکته دقیقی هستش. شما تعهد دارید. سعی کنید تخصص های دلخواه تون رو کشف کنید و پرورش بدید شون. اینکه میگن زن از هر انگشتش ده تا هنر میباره ، اغراق نیست ؛ فقط دخترخانومای الان یه ذره خسته ان
    حقیقتش اینه که بعضی از دخترخانم ها حرمت نفس و اعتماد به نفس پایینی دارن .. فکر میکنن که تنها و تنها با در کنار یک مرد بودن میتونن خودشون رو بروز بدن و زندگی شادی داشته باشن .. یعنی اینطور در ذهن خیلیها شکل گرفته ! اما اصلا به هیچ وجه اینطوری نیست .. منتها فقط مشکل اینه که بعضی خانمها خودشون رو باور ندارن .. کسیکه الان از زندگی خودش لذت نمیبره و بخودش احترام نمیزاره ، شیش ماه الی دوسال بعد از ازدواج هم همینه ..

تمام دنیای یک عده شده ازدواج!!! حالا بعدم میرن تو ازدواج وقتی این تب تند خاموش شد تازه چشماشون وا میشه که اونطورا هم نبوده و نیست ..

البته بنده با ازدواج موافقم اما با تب تندی که در بعضیا وجود داره ، اصلا حتی باعث میشه که اشتباه انتخاب کنن ... چون عجله و اضطرابی که درونشون وجودداره ، عقلشون رو پس میزنه ..

دیگه انقدر از اینجور آدما دیدم که برام درس عبرت شده ..

الان بیشتر از پونزده مورد این جوری جلوی چشمم هستن و زندگیشون رو دارم میبینم ( خودشونم باورشون نمیشه که چه اشتباهی کردن و چقدر بیخودی منتظر بودن که همه ی درها بعد ازدواج باز شه به روشون .. کسیکه قبل ازدواج درها رو بسته ببینه بروی خودش و فقط بست نشسته باشه منتظر شاهزاده ی سوار بر خر ، مدتی بعد ازدواج حتی بدترم میشه ) .. اتفاقا اونایی که آروم تر و رلکس تر و شادتر و بی خیال تر و دنبال پیشرفت هستن ، موفق تر میشن تو زندگی شون چه مجردی چه متاهلی ...

اما انسان هیچ وقت از تاریخ درس نمیگیره .. و انسان ذهن تاریخی و عبرت گیر ضعیفی داره ...
    خدانگهدار اسکدین

21. صلوات ها 11

صفحه 1 از 9 123 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع را مشاهده کرده اند: 2

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری