شیخ نمر ، رهبر شیعیان عربستان توسط آل سعود به شهادت رسید

تب‌های اولیه

72 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
شیخ نمر ، رهبر شیعیان عربستان توسط آل سعود به شهادت رسید

شیخ نمر رهبر شیعیان عربستان بعد از مدت ها در بند بودن به دست مزدوران وهابی آل سعود به شهادت رسید

به گزارش خبرگزاری ها وزارت کشور عربستان با صدور بیانیه‌ای از اجرای حکم اعدام شیخ نمر باقر النمر رهبر شیعیان عربستان خبر داد.

شبکه خبری «العربیه»، خبر داد، بر اساس بیانیه وزارت کشور عربستان، حکم اعدام شیخ نمر به همراه 46 متهم دیگر که بیشتر آنها تروریست معرفی شده‌اند روز شنبه (امروز) در 12 منطقه در عربستان اجرا شده است.

شیخ نمر باقر النمر متولد سال 1379 هجری قمری در عوامیه (در شرق عربستان) مجتهد شیعه و فعال حقوق بشر عربستانی است.
او در پی اعتراضات شیعیان عربستان در سال 2012 بازداشت شد و در 23 مهرماه 1393 دادگاه جنایی عربستان سعودی شیخ نمر را به اتهام اقدام علیه امنیت ملی و محاربه، به «اعدام با شمشیر و به صلیب کشیده شدن در انظار عمومی» محکوم کرد.
در کمتر از سه ماه پیش وزارت کشور عربستان با امضای «محمد بن نایف» ولی‌عهد این کشور حکم اعدام شیخ «نمر باقر النمر» روحانی مبارز شیعه عربستانی را تأیید کرد، که این به معنای مجوز به وزارت کشور برای اعدام شیخ نمر تنها با امضای «سلمان بن عبدالعزیز» پادشاه عربستان برای اجرای حکم اعدام بود.

با نام و یاد دوست

انا لله و انا الیه راجعون

مِنَ المُؤمِنينَ رِجالٌ صَدَقوا ما عاهَدُوا اللَّهَ عَلَيهِ ۖ فَمِنهُم مَن قَضىٰ نَحبَهُ وَمِنهُم مَن يَنتَظِرُ ۖ وَما بَدَّلوا تَبديلًا

در میان مؤمنان مردانی هستند که بر سر عهدی که با خدا بستند صادقانه ایستاده‌اند؛
بعضی پیمان خود را به آخر بردند (و در راه او شربت شهادت نوشیدند)،
و بعضی دیگر در انتظارند؛ و هرگز تغییر و تبدیلی در عهد و پیمان خود ندادند.

عرض تسلیت به محضر بقیة الله الاعظم (روحی و ارواح العالمین لتراب مقدمه الفداء)

آقا جان نمی آیید؟ :Doaa:

وَلاَ تَحْسَبَنَّ الَّذِينَ قُتِلُواْ فِي سَبِيلِ اللّهِ أَمْوَاتًا بَلْ أَحْيَاء عِندَ رَبِّهِمْ يُرْزَقُونَ {آل عمران/169} فَرِحِينَ بِمَا آتَاهُمُ اللّهُ مِن فَضْلِهِ وَيَسْتَبْشِرُونَ بِالَّذِينَ لَمْ يَلْحَقُواْ بِهِم مِّنْ خَلْفِهِمْ أَلاَّ خَوْفٌ عَلَيْهِمْ وَلاَ هُمْ يَحْزَنُونَ {آل عمران/170} يَسْتَبْشِرُونَ بِنِعْمَةٍ مِّنَ اللّهِ وَفَضْلٍ وَأَنَّ اللّهَ لاَ يُضِيعُ أَجْرَ الْمُؤْمِنِينَ {آل عمران/171}

واي آل يهود بدانيد كه انتقام خدا نزديك است :

وَلاَ يَحْسَبَنَّ الَّذِينَ كَفَرُواْ أَنَّمَا نُمْلِي لَهُمْ خَيْرٌ لِّأَنفُسِهِمْ إِنَّمَا نُمْلِي لَهُمْ لِيَزْدَادُواْ إِثْمًا وَلَهْمُ عَذَابٌ مُّهِينٌ {آل عمران/178}

سلام

امیدوارم که دروغ باشه مثل قضیه امام موسی صدر..

ولی بخدا قسم دارم تک تک این صحنه ها رو تو سوریه عراق یمن پاکستان لبنان و... با جزئیات توی خاطرم ثبت می کنم که زمان ظهور آقا -که ان‌شاءالله ما هم باشیم- انتقام تمام این جنایات رو به اذن آقا ان‌شاءالله بگیریم. هرچند قبل از ظهور هم طعم اشداء بودن ما رو تا حدی خواهند چشید.

مرگ عبدالله، فاجعه منا و قتل شیخ النمر (نفس زکیه)، شباهت رهبر انقلاب با سیّد خراسانی آخرالزمان و... علائمی شبیه علائم ظهور است که همه را سردرگم کرده! اما این شباهتها دلیلی دارد که در آینده انشاءالله خواهیم فهمید!

بنظر بنده این علائم اخیر مربوط به مرحله دوم ظهور است!

مرحله اول ظهور، انقلاب اسلامی بود! و علائم ظهور مربوط به مرحله آخر و ظهور حضرت بقیه الله (عج) میباشد!

[=arial]

اعوذ بالله من الشیطان الرجیم

بسم الله الرحمن الرحیم

السلام علیک یا رسول الله(ص)

[=arial]
السلام علیک یا امیرالمومنین (ع)

السلام علیکم یا اهل بیت نبوه (ع)

السلام علیک یا صاحب الزمان (عج)

آجرک الله یا صاحب الزمان(عج)

================================

[=arial]ای هم دم بزم یهود**لعنت به تو آل سعود

[h=1]حضرت آیت‌الله نوری‌همدانی:[/h]
[h=1]اعدام شیخ نمر دهن‌کجی به جهان اسلام است/ مسلمانان واکنش نشان دهند[/h]
[h=2]مرجع تقلید شیعیان با اشاره به اعدام آیت‌الله باقر نمر توسط رژیم سعودی گفت: اجرای این حکم ظالمانه با وجود اعتراضات فراوان مسلمانان جهان، دهن‌کجی به جهان اسلام است.
[/h]

به گزارش خبرگزاری فارس از قم، آیت‌الله حسین نوری‌همدانی ظهر امروز در دیدار با اعضای ستاد برگزاری نخستین اجلاس نماز در قم، با اشاره به خبر اعدام شیخ نمر رهبر شیعیان عربستان که امروز منتشر شد، اظهار کرد: این خبر بسیار تاسف‌برانگیز است. زیرا شیعیان به این حکم ظالمانه اعتراض کردند و این اعتراض تنها به ایران محدود نشد بلکه کشورهایی مانند عراق و لبنان نیز به حکم اعدام شیخ نمر اعتراض کردند ولی با وجود تمام اعتراض‌ها حکومت عربستان نسبت به اعدام این عالم شیعی اقدام کرد.
وی با اشاره به مذهبی که عربستان پیرو آن است، بیان کرد: مذهبی که عربستان از آن پیروی می‌کند، یک مذهب خرافی است که تنها می‌خواهد اسلام را در جهان بدنام کند.
این مرجع تقلید بیان کرد: عربستان در حالی خود را پیرو دین اسلام به جهان معرفی می‌کند که بستر پرورش داعش و تشکیل گروهک‌های تکفیری و بوکوحرام است و همچنین نوکری گوش به فرمان برای رژیم صهیونیستی است.
آیت‌الله نوری‌همدانی با بیان اینکه حکومت و مذهب عربستان مایه تاسف و سرافکندگی جهان اسلام است،‌ تصریح کرد: برادران اهل سنت و شیعه باید در برابر کشتن ظالمانه شیخ نمر النمر عکس‌العمل نشان دهند.
وی با بیان اینکه عربستان با اعدام شیخ نمر النمر به تمام شیعیان و اهل سنت که نسبت به این حکم اعتراض داشتند دهن‌کجی کرده است، گفت: ما امروز در روزگاری قرار داریم که چنین جریان‌های ناراحت کننده‌ای جهان اسلام را تهدید می‌کند.

خوشا به سعادت شيخ نمر شهادت گوارايش:Sham::Gol:
عاش سعيدا و مات سعيدا
و بدا به حال يزيديان سعودي
گفته بود بايد از گاو ترسيد شاخ دارد قدرت دارد ولي عقل ندارد
وقتي حادثه منا را به بار آورد
وقتي حادثه كشار را نيجريه را رقم زد
و سكوت مرگبار كشورهاي اسلامي در حد كلان را ديد
حال نوبت اعدام يك عالم شيعي به طوري رسمي است
....
سياست زَر و زور و زِر امپرياليسيم
هر باري طوري جلوه مي كند.
دعا كنيد
كه شكشت مفتضحانه آل سعودي به زودي اتفاق افتد
و خون اين شهيد بزرگوار منبع خير و بركت براي اسلام باشد

تفكر شيعي براي استكبار جهاني از تسليحات هسته اي خطرناك تر است

در پی اعدام مظلومانه شیخ شهید شیعه
حسب نظر مراجع عظام تقلید فردا حوزه‌های علمیه سراسر کشور تعطیل است
اعدام مظلومانه شیخ نمر موجی از نفرت و انزجار مسلمانان جهان را نسبت به آل سعود به راه انداخته است.
به گزارش خبرگزاری «حوزه»، در همین راستا مراجع عظام تقلید با صدور پیام های جداگانه ای ضمن محکوم کردن این جنایت فجیع با اعلام تعطیلی دروس خود همه علمای جهان اسلام را به چاره اندیشی برای ریشه‌کن کردن تکفیر که پایگاه اصلی آن آل سعود است فرا خواندند.
بر پایه این گزارش فردا یکشنبه تجمع اعتراض آمیز طلاب سراسر کشور در مدارس علمیه برگزار خواهد شد.
حجت الاسلام طیب حسینی مدیر روابط عمومی حوزه های علمیه گفت: تجمع اعتراض آمیز فردا در مسجد اعظم با حضور مراجع، علما و اساتید حوزه برگزار خواهد شد.
در این مراسم آیت الله سید احمد خاتمی به ایراد سخن خواهد پرداخت.

امام خمینی ره:
بکشید ما را ملت ما بیدارتر میشود

وای اگر خامنه ای حکم جهادم دهد
ارتش دنیا نتواند که جوابم دهد

اللهم ارزقنا توفیق الشهادة فی سبیلک

خداوند لعنت شون کنه که شیعیان رو در جای جای دنیا دارن از بین میبرن....

عربستان خیلی حماقت کرده این مدت..قبل از این اگر دست به عربستان میزدی میگفتن ها چیه یعنی شیعه ها با سنی ها دشمنی دارن ؟ ..ولی الان حجت بر همه تمام شد .. جالبه که خودشون طومار خودشونو دارن میپیچن!!:moteajeb: .. کارشون تمومه .. ان شاالله

بسم الله الرحمن الرحیم
خداوند او را در جوار رحمت خود جای دهد . حقیقتا که او به آرزوی مردان خدا یعنی شهادت دست یافت و به معنای واقعی کلمه خداوند حیات او را همچون حیاط اولیائش و مرگش را نیز همچون مرگ اولیائش قرار داد . گوارایش باد .
الهم اجعل محیای محیا محمد و آل محمد و مماتی ممات محمد و آل محمد

مامنتظر پاسخ کوبنده ی جهان تشیع به این گستاخی نظام ((آل یهود )) هستیم . اینان دیگر واقعا وقاحت را از حد گذرانده اند.

[="Tahoma"][="Black"]مقايسه كنين با اونايي كه تا دوتا بمب تو عراق منفجر ميشه به قم هجرت ميكنن
مقايسه كنين با حجتت الاسلام ها و آيت الله هاي لندن نشين
[/]

بسم الله الرحمن الرحیم اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم سلام علیکم

شهادت این مبارز نستوه و عالم محترم شیعه را به محضر ولی امر مسلمین جهان حضرت بقیة الله الاعظم عجل الله تعالی فرجه الشریف و شیعیان و آزادگان جهان تسلیت عرض میکنم ان شا الله با حضرت سید الشهدا علیه السلام محشور شوند

باید برای مبارزه با آل یهود و صهیونیست ها عزم ها راسخ تر و تلاش ها بیشتر شود ان شا الله

دوستان توصیه میکنم به این تاپیک حتما سری بزنید:http://www.askdin.com/thread51801-5.html ( عنوان تاپیک راه های مقابله با عربستان سعودی)

اللهم العن اول ظالم ظلم حقدمحمد و آل محمد

[=arial]

بسم الله الرحمن الرحیم

[=arial]

طاهر;769584 نوشت:
آقا جان نمی آیید؟

قلب سلیم";769652 نوشت:
بنظر بنده این علائم اخیر مربوط به مرحله دوم ظهور است! مرحله اول ظهور، انقلاب اسلامی بود! و علائم ظهور مربوط به مرحله آخر و ظهور حضرت بقیه الله (عج) میباشد!

[=arial]ببخشید که این رو می گم،قصدی ندارم،اما حرف دلم است:

شیعه ای که نمی تواند از جان علمای خودش دفاع کند ...... چه به ظهور!

شیعه ای که نمی تواند جان عالمش را حفظ کند،می خواهد از امام زمان(عج) محافظت کند؟!؟

امام زمان(عج) رو برای خودش بخواهیم،نه برای خودمان و رفع مصیبت هایمان.

ان شاء الله شهادت شیخ نمر زمینه ساز سقوط رژیم خبیث ال سعود شود.
روحش شاد

اعدام شیخ نمر رحمه الله ، تحریفی دیگر از نسل یهودیان سقیفه !

وزارت کشور عربستان یهودی ( چون آل سعود بنص مورخین از نسل یهود خیبرند) در بخش دیگری از بیانیه خود با استناد به روایاتی از پیامبر اکرم(ص) به نقل از منابع اهل سنت افزوده است: اگر کسی خواست جمع این امت را به هم بزند گردنش را هرکس که می خواهد باشد بزنید و این هشداری به فتنه افکنان و تفرقه افکنان و هشداری به کسانی است که به گمراهی خود- که آنان را دچار عذاب دنیا و آخرت می کند- ادامه می دهند.

حال ببینیم اصل روایت را از صحاح سنت :
أيما رجل خرج يفرق بين أمتى وهم جميع فاضربوا عنقه (النسائى ، والطبرانى ، وأبو نعيم فى المعرفة عن أسامة بن شريك)
باب فيمن فرق أمر هذه الأمة
[3438/1]- قال أبوبكر بن أبي شيبة: ثنا محمد بن بشر، ثنا مجالد، عن زياد بن علاقة، عن أسحاق بن شريك قال: سمعت رسول اللّه - صلى الله عليه وسلم - يقول: { مات فرق بين أمتي وهم جميع فاضربوا رأسه كائنًا من كان } .
[3438/2]- رواه أحمد بن منيع: ثنا هشيم، ثنا مجالد، عن زياد بن علاقة، عن أسامة بن شريك، سمعت رسول اللّه - صلى الله عليه وسلم - يقول: { من جاء إلى أمتي وهم جميع فأراد أن يفرق بينهم فاقتلوه كائنًا من كان من الناس } .
[3438/3]- ورواه أبويعلى الموصلي: ثنا سريج بن يونس، ثنا هشيم... فذكره.
[3438/4]- قال: وثنا عثمان بن أبي شيبة، ثنا جرير، عن زيد بن عطاء بن السائب، عن زياد بن علاقة، عن أسامة بن شريك قال: قالرسول اللّه- صلى الله عليه وسلم -: { من خرج يريد أن يفرق بين أمتي وهم جميع فاضربوا عنقه } .
الكتاب : اتحاف الخيرة المهرة بزوائد المسانيد العشرة
المؤلف : شهاب الدين أحمد بن أبي بكر بن إسماعيل البوصيري (المتوفى : 840هـ)
عدد الأجزاء : 8
وَقَالَ رَسُولُ اللَّهِ صَلَّى اللَّهُ عَلَيْهِ وَسَلَّمَ: وَأَنَا آمُرُكُمْ بِخَمْسٍ اللَّهُ أَمَرَنِي بِهِنَّ، بِالْجَمَاعَةِ، وَالسَّمْعِ، وَالطَّاعَةِ , وَالْهِجْرَةِ، وَالْجِهَادِ فِي سَبِيلِ اللَّهِ، فَإِنَّهُ مَنْ خَرَجَ مِنَ الْجَمَاعَةِ قَيْدَ شِبْرٍ فَقَدْ خَلَعَ رِبْقَةَ الإِسْلامِ مِنْ عُنُقِهِ إِلا أَنْ يُرَاجِعَ، وَمَنْ دَعَا بِدَعْوَى جَاهِلَيَّةٍ فَهُو مِنْ جُثَى جَهَنَّمَ.
الكتاب: أمالي ابن بشران - الجزء الثاني
المؤلف: أبو القاسم عبد الملك بن محمد بن عبد الله بن بشْران بن محمد بن بشْران بن مهران البغدادي (المتوفى: 430هـ)
المحقق: أحمد بن سليمان
الناشر: دار الوطن للنشر، الرياض

روي عنه صلى الله عليه و سلم أنه قال إذا بويع لخليفتين فاقتلوا الآخر منهما خرجه مسلم من حديث أبي سعيد وقد ضعف العقيلي أحاديث هذا الباب كلها ومنها قوله صلى الله عليه و سلم من أتاكم وأمركم جميع على رجل واحد فأراد أن يشق عصاكم أو يفرق جماعتكم فاقتلوه وفي رواية فاضربوا رأسه بالسيف كائنا من كان وقد خرجه مسلم أيضا من رواية عرفجة ومنها من شهر السلاح فخرج النسائي من حديث ابن الزبير رضي الله عنه عن النبي صلى الله عليه و سلم قال من شهر السلاح ثم وضعه فدمه هدر وقد روي عن ابن الزبير مرفوعا وموقوفا وقال البخاري إنما هو موقوف وسئل أحمد رحمه الله عن معنى هذا الحديث فقال ما أدري ما هذا وقال إسحق بن راهويه إنما يريد من شهر سلاحه ثم وضعه في الناس حتى استعرض الناس فقد حل قتله وهو مذهب الحرورية يستعرضون الرجال والنساء والذرية وقد روي عن عائشة ما يخالف تفسير إسحق فخرج الحاكم من رواية علقمة بن أبي علقمة عن أمه أن غلاما شهر السيف على مولاه في إمرة سعيد بن العاص وتفلت به عليه فأمسكه الناس عنه فدخل المولى على عائشة فقالت سمعت رسول الله صلى الله عليه و سلم يقول من أشار بحديدة إلى أحد من المسلمين يريد قتله فقد وجب دمه فأخذه مولاه فقتله وقال صحيح على شرط الشيخين وقد صح عن النبي صلى الله عليه و سلم أنه قال من قتل دون ماله فهو شهيد وفي رواية من قتل دون دمه فهو شهيد فإذا أريد مال المرء أو دمه دفع عنه بالأسهل هذا مذهب الشافعي وأحمد رحمهما الله وهل يجب أن ينوي أنه لا يريد قتلة أم لا فيه روايتان عند الإمام أحمد وذهب طائفة إلى أن من أراد ماله أو دمه أبيح له قتله ابتداء ودخل على ابن عمر لص فقام إليه بالسيف صلتا فلولا أنهم حالوا بينه وبينه لقتله

[ جامع العلوم والحكم - ابن رجب الحنبلي ]
الكتاب : جامع العلوم والحكم
المؤلف : أبو الفرج عبد الرحمن بن أحمد بن رجب الحنبلي

وحدثنا أحمد ، قال : حدثنا أحمد بن يحيى يعني الصوفي ، قال : حدثنا أبو نعيم ، قال : حدثنا يزيد بن مردانبة قال : وهو كوفي عن زياد بن علاقة ، عن عرفجة بن ضريح الأشجعي ، قال : رأيت النبي صلى الله عليه وسلم على المنبر يخطب الناس ، فقال : « إنه سيكون بعدي هنات (1) وهنات ، فمن رأيتموه فارق الجماعة ، أو يريد أن يفرق أمر أمة محمد صلى الله عليه وسلم كائنا من كان فاقتلوه ، فإن يد الله عز وجل مع الجماعة ، وإن الشيطان مع من فارق الجماعة يرتكض »

همه اینها قسمتی از اخباریست که رسول خدا ص بعد از تعیین تکلیف امت بر ولایت 12 امام فرمودند مخصوصا در خطب آخرین روزهای حیاتشان که هر کس بر امامت این 12 امام خدشه وارد کند وجماعت مسلمین را متفرق کند باید کشته شود :

من قاتل عليا علي الخلافة فا قتلوه كاينا من كان(امام احمد و الديلمي عن ابي ذر و اخرجه المناوي)

أخبرنا الحسن بن أحمد بن موسى الغندجاني قال : حدثنا أبو الفتح هلال بن محمد قال : حدثنا إسماعيل بن علي قال : حدثنا علي بن الحسين قال : حدثنا عبدالغفار بن جعفر قال : حدثنا جرير عن الأعمش عن إبراهيم التميمي عن أبيه عن أبي ذر الغفاري قال : قال رسول الله ص : من ناصب عليا الخلافة بعدي فهو كافر وقد حارب الله ورسوله ومن شك في علي فهو كافر

علي بن محمد الشافعي , مناقب الإمام علي بن أبي طالب , دار الأضواء , بيروت , ص93 حديث رقم 68

حديث (من ناصب علياً الخلافة فهو كافر) ممَّن أخرجه الموصلي في بحر المناقب على ما في ذيل إحقاق الحق ج7ص330، وابن المغازلي في المناقب ص45 وفي كنوز الحقائق ص156 وفي ينابيع المودة ص181وزاد "قال رسول الله ص من قاتل عليا على الخلافة فاقتلوه كائنا من كان)

وَقَالَ أَبُو يَعْلَى: حَدَّثَنَا يَعْقُوبُ بْنُ إِبْرَاهِيمَ، ثنا أَبُو عَاصِمٍ، عَنْ عَبْدِ اللَّهِ بْنِ مُحَمَّدِ بْنِ عَبْدِ الْمَلِكِ بْنِ مُسْلِمٍ، عَنْ جَدِّهِ، عَنْ أَبِي جِرْو الْمَازِنِيِّ قَالَ: شَهِدْتُ علياً والزبير رَضِيَ الله عَنْهما حِينَ توافقا، فَقَالَ لَهُ عَلِيٌّ رَضِيَ الله عَنْه: " يَا زُبَيْرُ، أَنْشُدُكَ، أَسَمِعْتَ رَسُولَ اللَّهِ صَلَّى اللَّهُ عَلَيْهِ وَسَلَّمَ يَقُولُ: إِنَّكَ تُقَاتِلُ عَلِيًّا وَأَنْتَ ظَالِمٌ؟ " قَالَ رَضِيَ الله عَنْه: نَعَمْ، وَلَمْ أَذْكُرْ ذَاكَ إِلَّا فِي مَقَامِي هَذَا، ثُمَّ انْصَرَفَ رَضِيَ الله عَنْه.

كم فِي الْمَنَاقِبِ: ثنا مُحَمَّدُ بْنُ يَعْقُوبَ الْحَافِظُ، ثنا مُحَمَّدُ بْنُ إِسْحَاقَ الثَّقَفِيُّ، ثنا عَبَّادُ بْنُ الْوَلِيدِ الْغُبَرِيُّ، ثنا حِبَّانُ، ثنا شَرِيكُ بْنُ الْخَطَّابِ، حَدَّثَنِي عُتْبَةُ بْنُ صَعْصَعَةَ بْنِ الأَحْنَفِ، عَنْ عِكْرَاشِ بْنِ ذُؤَيْبٍ، قَالَ: كُنَّا نُقَاتِلُ عَلِيًّا مَعَ طَلْحَةَ وَمَعَنَا مَرْوَانُ، فَانْهَزَمْنَا، فَقَالَ مَرْوَانُ: لا أُدْرَكُ بِثَأْرِي بَعْدَ الْيَوْمِ مِنْ طَلْحَةَ، قَالَ: فَرَمَى بِسَهْمٍ فَقَتَلَهُ. حَدَّثَنَا أَبُو الْعَبَّاسِ: ثنا الْعَبَّاسُ بْنُ مُحَمَّدٍ، ثنا أَشْهَلُ بْنُ حَاتِمٍ، عَنِ ابْنِ عَوْنٍ، قَالَ: قَالَ نَافِعٌ: طَلْحَةُ بْنُ عُبَيْدِ اللَّهِ قَتَلَهُ مَرْوَانُ بْنُ الْحَكَمِ، حَدَّثَنَا عَلِيُّ بْنُ حَمْشَاذَ، ثنا مُحَمَّدُ بْنُ غَالِبٍ، ثنا يَحْيَى بْنُ سُلَيْمَانَ الْجُعْفِيُّ، ثنا وَكِيعٌ، عَنْ إِسْمَاعِيلَ بْنِ أَبِي خَالِدٍ، عَنْ قَيْسِ بْنِ أَبِي حَازِمٍ، قَالَ: رَأَيْتُ مَرْوَانَ بْنَ الْحَكَمِ حِينَ رَمَى طَلْحَةَ بْنَ عُبَيْدِ اللَّهِ يَوْمَئِذٍ فَوَقَعَ فِي رُكْبَتِهِ فَمَا زَالَ يَسْبَحُ حَتَّى مَاتَ. وَلَهُ طَرِيقٌ فِي تَرْجَمَةِ: سَعِيدِ بْنِ فَيْرُوزَ، عَنْ عَلِيٍّ.
الكتاب: المطَالبُ العَاليَةُ بِزَوَائِدِ المسَانيد الثّمَانِيَةِ
المؤلف: أبو الفضل أحمد بن علي بن محمد بن أحمد بن حجر العسقلاني (المتوفى: 852هـ)

اما سرگردانی و تحیر امت در مقابل این ائمه گمراه وگمراه کننده :
الطبراني، الكبير:8/176، عن أبي أمامة أنه سمع رسول الله صلى الله عليه وآله يقول: لست أخاف على أمتي جوعاً يقتلهم ، ولا عدواً يجتاحهم(يستأصلهم) ولكني أخاف على أمتي أئمة مضلين ، إن أطاعوهم فتنوهم(أضلوهم)وإن عصوهم قتلوهم ).

اگر اطاعتشان کنید شما را گمراه ومفتون میسازند واگر مخالفتشان کنید میکشندتان !!!!

حدثنا حجاج قال: حدثنا شعبة قال: أخبرني علي بن مدرك، عن أبي زرعة، عن جرير:
أن النبي صلى الله عليه وسلم قال له في حجة الوداع: (استنصت الناس). فقال: (لا ترجعوا بعدي كفارا يضرب بعضكم رقاب بعض). بخاري

حدثنا إسماعيل: حدثني ابن وهب، عن عمرو، عن بكير، عن بسر بن سعيد، عن جنادة بن أبي أمية قال:
دخلنا على عبادة بن الصامت وهو مريض، قلنا: أصلحك الله، حدَّث بحديث ينفعك الله به، سمعته من النبي صلى الله عليه وسلم، قال: دعانا النبي صلى الله عليه وسلم فبايعناه، فقال فيما أخذ علينا: أن بايعنا على السمع والطاعة، في منشطنا ومكرهنا، وعسرنا ويسرنا وأثرة علينا، وأن لا ننازع الأمر أهله، إلا أن تروا كفرا بواحاً، عندكم من الله فيه برهان.
[6774]
6648 - حدثنا محمد بن عرعرة: حدثنا شعبة، عن قتادة، عن أنس بن مالك، عن أسيد بن حضير:
أن رجلاً أتى النبي صلى الله عليه وسلم فقال: يا رسول الله، استعملت فلاناً ولم تستعملني؟ قال: (إنكم سترون بعدي أثرة، فاصبروا حتى تلقوني).

عن أبي محمد عبد الله بن عبيد الله بن أبي مليكة عن أسماء قالت قال النبي {صلى الله عليه وسلم} إني على الحوض حتى أنظر من يرد علي منكم وسيؤخذ ناسٌ دوني فأقول يا رب مني ومن أمتي فيقال هل شعرت ما عملوا بعدك والله ما برحوا يرجعون على أعقابهم فكان ابن أبي مليكة يقول اللهم إنا نعوذ بك أن نرجع على أعقابنا أو أن نفتن عن ديننا رواه مسلم

ودر باره ام الفساد هم فرموده بودند :

وعن الحكم بن ظهير عن إسماعيل عن الحسن و [أيضا عن] الحكم عن عاصم بن
أبي النجود عن زر بن حبيش عن عبد الله بن مسعود قال: قال رسول الله صلى الله عليه
وآله: إذا رأيتم معاوية بن أبي سفيان يخطب على منبري فاضربوا عنقه قال الحسن: فما
فعلوا ولا أفلحوا. وعن عمرو بن ثابت عن إسماعيل عن الحسن قال: قال رسول الله صلى
الله عليه وآله: إذا رأيتم معاوية يخطب على منبري فاقتلوه.

شکی نیست که حفظ وحدت و لزوم جماعت امری عقلی و واجب است اما بر اطاعت چه کسی ؟
رسول خدا ص بکرات فرموده بود بر امامت امیر المومنین ع مجتمع شوید نه ائمه مضلین ، اما حزب سقیفه این خبر را تحریف وبر هر ولی امری چه صالح و چه طالح منطبق کردند و حتی امام حسین ع را هم بهمین سبب واجب القتل دانستند :

در روز عاشورا وقتی عمرو بن حجاج زبیدی فرمانده جناح راست سپاه عمر بن سعد به امام نزدیک شد، برای تحریک نیروهای تحت امرش، به آنان خطاب کرد:
یا اهل الکوفة! الزموا طاعتکم و جماعتکم و لا ترتابوا فی قتل من مرق من الدین و خالف امام المسلمین .طبری .
درکشتن حسین که از دین #خارج شده و با امام مسلمین مخالفت میکند تردید مکنید !!!!!

فقال ابن زياد: لا عليك سلمت أولم تسلم فإنك مقتول، فقال له مسلم: إن قتلتني فلقد قتل من هو شر منك من هو خير مني، ثم قال ابن زياد: يا عاق، ويا شاق خرجت على إمامك وشققت عصا المسلمين وألقحت الفتنة، فقال مسلم: كذبت يا بن زياد إنما شق عصا المسلمين معاوية وابنه يزيد، وأما الفتنة فانما ألقحها أنت وأبوك زياد بن عبيد عبد بني علاج من ثقيف، وأنا أرجو أن يرزقني الله الشهادة على يدي شر بريته.لهوف سید بن طاوس ره

برامامت يزيد خروج كرده اي !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

عبيداللّه پليد به سخن در آمده گفت : باكى بر تو نيست ؛ سلام بكنى يا نكنى ، كشته خواهى شد. جناب مسلم بن عقيل فرمود: اگر تو مرا به قتل رسانى همانا كه كار مهمّى نكرده اى ، چرا كه به تحقيق بدتر از تو بهتر از مرا مقتول ساخته اند و از اين گذشته تو هرگز فروگذار نخواهى كرد به ديگرى كشتن بدو قُبْح مُثْله و پليدى سرشت و غالب شدن را به طرف نانجيبى و بدين صفات مذمومه كسى از تو سزاوارتر نيست . پس آن نانجيب زبان بريده ، زبان به ناسزا برگشود كه اى ناسپاس ، اى مخالف ؛ بر امام زمان خود خروج كردى و عصاى مسلمانان را شكستى و فتنه را برانگيختى .

گفتى ، بجز اين نيست كه عصاى اجتماع مسلمين را معاويه پليد و فرزند عنيد او يزيد بشكستند و آنكه فتنه را در اسلام برانگيخت تو بودى و پدرت كه از نطفه غلامى بود از بنى عِلاج از طايفه ثَقيف و نام آن غلام (عبيد) بود. و مرا اميد چنان است كه خداى متعال شهادتم را بر دست بدترين مخلوقش ‍ روزى دهد. ابن زياد گفت : تو را نفست در آرزويى افكند كه خدا آن را از براى تو نخواست و در ميانه تو و اميدت ، حايل گرديد و آن مقام را به اهلش ‍ رسانيد.

واز طریق شیعه هم امده اما نه امر به کشتن :
أحمد بن محمد البرقي في (المحاسن): عن محمد بن علي
الحلبي، عن أبي عبدالله (عليه السلام) قال: من خلع جماعة المسلمين قدر شبر خلع ربقة الايمان من عنقه .

وبا دقت در احادیث صحیح بخاری ومسلم و... می بینیم که امام علی ع و سیده زنان س از جماعت فاصله گرفتند و بیعتی نکردند پس بخوبی روشن است که مقصود رسول خدا ص از این اخبار ، لزوم جماعت با امامی است که منصوب من الله است نه هر امام ظالم ومسرفی .

حتی خدای متعال هم فرمود : وَلَا تُطِيعُوا أَمْرَ الْمُسْرِفِينَ {الشعراء/151}
پس لعن وبیل بر آنانکه باعث اول این فجایع شدند ! و اذناب آنان که دین رسول خدا ص را تحریف وموافق میل خود تغییر دادند وتفسیر میکنند .

[="Purple"]غزلی

به مناسبت شهادت رهبر شیعیان مظلوم عربستان، شیخ النمر

چکید خون شهیدی ز پنجه ی کفتار
به دست آل سعود و شقی ترین اشرار

دوباره آتشی از کاخ شمر شعله کشید
و سوخت قامت سرو چمان این گلزار

پرنده ای ز قفس پر کشید تا افلاک
رساند بال و پرش را به دامن دلدار

شده است رهبر یاران مکتب توحید
فدای غربت زهرا و حیدر کرار

بگو که شیخ نمر زنده است تا به ابد
حجاز از نفس نی نوایی اش سرشار

که ذکر اشهد ان علی کند اعجاز
حجاز و ضاحیه و کوفه و یمن هربار

فدای غربت بی انتهای شیخ نمر
حجاز گشته سیه پوش هجرت آن یار

به قاتلان سعودی بگو که از این پس
هزار شیخ نمر هر زمان شود تکرار

چو سرو محکم و چون کوه استوار و صبور
تمام عمر ستم دیدی و غم و آزار

اسیر پنجه ی تکفیر و ظلم آل سعود
به جرم عشق غریبانه رفته ای بر دار

رسید بوسه ی خنجر به سرخی رگها
چه عاشقانه رسیدی به آسمان سردار

مدافع علوی شیعه ی غریب حسین
مبارک است شهادت مبارکت عمار

نعیمه امامی- 12دی94 . روز شهادت شیخ النمر[/]

[="Purple"][/]

[="Purple"][/]

بسم الله الرحمن الرحیم اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم

سايت آيت الله شيخ نمر باقر النمر، نوشت: "پس از سال ها بازداشت ظالمانه و محاکمه هاي صوري، دادگاه هاي سعودي، حکم اعدامِ شيخ را صادر کردند چرا که او خواهان احقاق حق در عربستان بود."

بر پايه اين گزارش، شيخ نمر، پس از شنيدن اين حکم، نامه اي به مادرش نوشت، و ضمن سپاسگزاري از خداوند، تاکيد کرده بود که تسليم خواست خداست.

متنِ نامۀ شيخِ شهيد از اين قرار است:

"ام جعفر، مادرِ صبورم،

خدا را در همه حال سپاس مي گويم. خدا به خاطر هر آن چه برايمان نوشته است، شکر کن. آن چه خدا براي ما مقدر مي دارد، از آن چه ما براي خود مي خواهيم بهتر است؛ و آن چه او براي ما بر مي گزيند، از آن چه ما براي خود اختيار مي کنيم بهتر است. ما چيزي براي خودمان مي خواهيم و خدا چيزي ديگر براي ما مي خواهد، اما انتخابي که خداوند براي ما مي کند، پسنديده تر است. ما وقتي چيزي را مي خواهيم مي گوييم خدايا، آن چه نزد تو بهتر است را برايمان مقدر کن.

همه امور و خلايق، در قبضۀ خداي تبارک و تعالي هستند و هيچ کس نمي تواند بدون خواست خدا، قدم از قدم بردارد، هيچ چيزي از چشم خدا پنهان نمي ماند و هيچ کاري از حيطه ارادۀ خدا خارج نيست، بنابراين مادر، همين کفايت مي کند. تا وقتي که همه امور، از چشم خدا پنهان نمي ماند و هيچ کاري از حيطه ارادۀ او خارج نيست، همين مساله، ما را بس است. تو را به خدا مي سپارم و از او مي خواهم تو را نگه دارد. خداحافظِ تو و همه.

عزيزت، شيخ نمر النمر"

منبع: العالم

به نقل از سایت شبکه جهانی ولایت : http://www.velayattv.com/fa/index.php

[="Blue"]

sayedali;769713 نوشت:
شیعه ای که نمی تواند جان عالمش را حفظ کند،می خواهد از امام زمان(عج) محافظت کند؟!؟

حرفتان تلخ است اما کاملا درست است[/]

[h=1]عربستان یک گام به سوی نابودی[/h]
[h=2]آل سعود در اقدامی خصمانه و غیر حقوقی آیت الله شیخ «نمر باقر النمر» را به شهادت رساند تا به گواه بسیاری از کارشناسان و صاحبنظران جهان اسلام یک گام دیگر به نابودی و زوال نزدیک تر شود.[/h]

[h=2]شیخ نمر کیست؟[/h]
آیت الله شیخ «نمر باقر النمر»، روحانی بارز و برجسته شیعی و فعال حقوق بشر عربستانی، در سال 1379 هجری قمری مصادف با 1968 میلادی در شهر «العوامیه»، از توابع استان القطیف در شرق عربستان که اغلب ساکنان آن را شیعیان تشکیل می دهند، در خانواده ای اهل علم و دین به دنیا آمد.
تحصیلات علوم دینی
شیخ نمر تحصیلات مقدماتی خود را در زادگاهش، شهر العوامیه به پایان رساند و در سال 1989 میلادی، برای ادامه تحصیلات دینی و حوزوی به ایران سفر کرد و در حوزه علمیه حضرت قائم(عج) تهران که همان سال توسط آیت الله سید «محمد تقی مدرسی» تأسیس شده بود، مشغول به تحصیل شد.
رهبر شیعیان عربستان پس از ده سال تحصیل در حوزه علمیه حضرت قائم(عج)، راهی سوریه شد و در حوزه علمیه «حضرت زینب»(س) تحصیلات حوزوی و علوم دینی خود را ادامه داد و با حضور در کلاس اساتید برجسته این حوزه نظیر «آیت الله خاقانی» از محضر این آیات عظام بهره مند شد و از دروس خارج فقه اساتیدی چون «آیت الله سیدعباس مدرسی» بهره برد.
ایشان اخلاق را نزد «آیت الله شیرازی» در شهر مقدس قم فراگرفت و به درجات بسیار بالایی در اجتهاد رسید و اجازه یافت، در مراکز علوم دینی و مذهبی به تدریس بپردازد.
شیخ نمر سال ها اداره حوزه علمیه حضرت قائم(عج) در تهران و سوریه را نیز برعهده داشت و تلاش بسیاری برای توسعه و پیشرفت این مراکز انجام داد. این روحانی و مبارز عربستانی پس از بازگشت به عوامیه مرکز مذهبی «الإمام القائم(عج)» را تأسیس کرد که سنگ بنای «مرکز اسلامی» شرق عربستان شد.
[h=2]دقت نظر و اشراف بر تحولات منطقه[/h] برخورداری شیخ از دید باز و آگاه نسبت به حوادث جاری کشورش و منطقه که آن را مدیون ارتباط عمیقش با قرآن و اهل بیت (علیهم السلام) باید دانست، موجب شد، همواره تحلیل های درست و دقیقی از تحولات اجتماعی و سیاسی جاری در منطقه ارائه دهد
[h=2]نگرش شیخ نمر به حاکمیت در عربستان[/h] شیخ نمر همواره در خطبه هایش رژیم سعودی را به خاطر سیاست های طائفه ای و تبعیض آمیزش علیه شیعیان این کشور در مناطق شرقی عربستان متهم می کرد و در بیان دیدگاه هایش هیچ واهمه ای از حاکمان سعودی نداشت.
به همین دلیل وی همواره در خطبه های نماز جمعه اش، بر ایستادگی شیعیان عربستان در برابر ظلم و تبعیض و تجاوز آل سعود تاکید و از رسانه های سعودی که به دلیل وابستگی و تبعیت محض از رژیم سعودی به شدت انتقاد می کرد.
وی مفتی های وهابی عربستان را ابزاری در دست آل سعود می دانست که وظیفه ای جز ایجاد اختلافات طائفه ای و مذهبی بین شیعیان و اهل سنت ندارند و به این طریق با مشغول کردن مردم عربستان به اختلافات طایفه ای و مذهبی زمینه غارت و چپاول هرچه بیشتر ثروت های کشور را برای خاندان سعودی هموار کنند.
[h=2]فعالیت های سیاسی شیخ نمر و بازداشت وی[/h] شیخ نمر نخستین بار در ماه می سال 2006 میلادی به اتهام مشارکت در همایش بین المللی قرآن کریم در بحرین و به دلیل نوشتن نامه ای خطاب به حکام سعودی حین بازگشت به عربستان بازداشت شد.
نمر در این نامه از رژیم سعودی خواسته بود، به وضعیت «قبرستان بقیع» رسیدگی و مذهب تشیع در این کشور به رسمیت شناخته شود. وی همچنین خواستار تغییر شیوه های آموزشی و درسی کنونی حاکم بر عربستان شده بود.
دومین بازداشت آیت الله نمر به 23 آگوست سال 2008 میلادی بازمی گردد که در جریان آن نیروهای امنیتی آل سعود وی را به اتهام تحریک شیعیان عربستان برای جدایی از حکومت مرکزی در شهر «قطیف» بازداشت کردند. اما پس از 24 ساعت از بیم قیام مردمی و بالا گرفتن خشم شیعیان عربستان، شیخ را آزاد کرد.
سومین بازداشت شیخ نمر به 8 جولای 2012 بازمی گردد که نیروهای امنیتی آل سعود، وی را پس از سخنرانی کوبنده و آتشینش علیه سیاست های سعودی در نماز جمعه «العوامیه» ترور و پیکر مجروح و نیمه جانش را به مکان نامعلومی منتقل کردند، اقدامی که به باور اکثر تحلیل گران تیشه به ریشه حکومت سعودی زده و مقدمات فروریزی سلطنت آل سعود در عربستان را کلید زده است.
[h=2]صدور حکم نهایی اعدام[/h] در ادامه بازداشت شیخ نمر و محاکمه های صوری که برای وی برگزار شد، دادگاه عربستان 25 اکتبر 2015 ، حکم اعدام شیخ نمر باقر النمر را که به امضای «محمد بن نایف»، ولی عهد عربستان رسیده بود، صادر کرد، حکمی که با محکومیت علمای شیعی و سنی جهان اسلام مواجه شد.
علمای اهل سنت و تشییع جهان اسلام ضمن رد این حکم نسبت به اجرای آن به آل سعود هشدار داده و تاکید کرده بودند، اجرای این حکم خشم جهان اسلام و خیزش آنها را به دنبال دارد.
بسیاری از تحلیلگران و کارشناسان امور منطقه و جهان اسلام صدور حکم اعدام شیخ نمر را حکم سیاسی خواندند نه قضایی.
[h=2]اجرای حکم اعدام و شهادت شیخ نمر[/h] شبکه خبری «العربیه»، وابسته به حکومت سعودی، صبح روز شنبه اعلام کرد که حکم اعدام شیخ نمر به همراه 46 نفر دیگر که حکومت سعودی آنها را تروریست دانسته، در 12 منطقه عربستان به اجرا گذاشت.
[h=2]تلاش برای معرفی کردن شیخ نمر به عنوان یک تروریست[/h] در میان افرادی که وزارت کشور عربستان آنها را اعدام کرده «فارس آل شویل الزهرانی»، نیز به چشم می خورد که از اعضای شناخته شده القاعده در این کشور به شمار می رود.
نکته قابل تامل در اعدام شیخ نمر توسط وزارت کشور عربستان این است که اتهامات وارد شده به شیخ نمر مربوط به فعالیت های سیاسی و حقوق بشری او بوده و هیچ اتهام تروریستی در حکم صادر شده علیه وی وجود ندارد، اما حکومت عربستان با قرار دادن نام او در کنار نام افرادی همچون الزهرانی که از اعضای برجسته القاعده عربستان است و در این کشور دارای فعالیت های تروریستی بوده، تلاش داشته ایشان را یک تروریست معرفی کند.
[h=2]اعدام شیخ نمر و سناریوهای پیش رو[/h] [h=2]تشدید بحران در مناطق شیعه نشین عربستان[/h] از سوی دیگر، کارشناسان بر این باورند، اجرای حکم اعدام شیخ نمر فصل جدیدی از بحران و ناآرامی در مناطق شیعه نشین عربستان را به دنبال خواهد داشت، چون شیعیان این مناطق به خوبی می دانند، شیخ نمر جز سخن گفتن با مردم هیچ جرمی را مرتکب نشده است.
بررسی یک سال حکومت ملک سلمان بر عربستان نشان می دهد که وی رویکرد تهاجمی تری نسبت به ملک عبدالله دارد. سیاست او، ایجاد شکاف بیشتر بین شیعیان و اهل سنت عربستان است و صد البته علنی شدن دستگیری و حکم اعدام علی النمر و به تبع آن اجرای حکم اعدام شیخ باقر النمر بی شک کار را برای آل سعود مشکل تر می کند.
حتى منابع دیپلماتیک غربى بارها تأکید کرده بودند که اقدام حکومت سعودى در بازداشت شیخ نمر یک اقدام امنیتى و سیاسى بسیار خطرناک براى ثبات شرق این کشور که آتش زیر خاکستر است، به شمار مى آید، چه رسد به اعدام ایشان.
منطقه شرق عربستان داراى چاه هاى نفت زیادى است و روزانه چند میلیون بشکه نفت از آن استخراج مى شود که هرگونه بى ثباتى در آن، ضربات سنگینى را متوجه رژیم آل سعود خواهد کرد.
اعدام شیخ نمر، به عنوان یکی از بزرگترین اشتباهات خاندان سعودی، موجب شکل گیری موج عظیمی از اعتراضات خواهد شد. هم اکنون در رفتار سیاسی و امنیتی سعودی ها می توان هراس از وقوع یک آشوب داخلی بزرگ و یا جنگ داخلی را دید.
به هر حال احتمال اینکه شاهد بروز اختلافاتی در سطح لیبی باشیم، می رود و واکنش عربستان هم سرکوب مخالفین خواهد بود و بدین شکل دایره اعتراضات در سطح قابل توجهی گسترده خواهد شد و این اصلا به سود سعودی ها نیست.
برخی پایگاه های خبری نیز اقدام حکومت سعودی در «قطع سر و به صلیب کشاندن» شیخ نمر را عملی احمقانه خواندند که باز خوردهای بسیار بدی برای حکومت آل سعود درپی دارد و داشتن شریکی چون عربستان را مایه شرم و خجالت آمریکا دانستند.
[h=2]لطمه به راهبردهای آمریکا در منطقه[/h] برخی دیگر از کارشناسان اعدام شیخ نمر را اشتباه بزرگی خواندند که به راهبرد آمریکا در مبارزه با تروریسم تکفیری از جمله داعش در منطقه و پایان دادن به فرقه گرایی در آن لطمه شدیدی می زند.
به اعتقاد این کارشناسان این اقدام عربستان، آمریکا را برای متقاعد کردن رهبران منطقه جهت پایان دادن به مناقشات بین الفرقه ای با مشکل جدی و بزرگ مواجه خواهد کرد.
[h=2]اوج بی تدبیری و بی مسئولیتی حکومت سعودی[/h] اعدام شیخ نمر بار دیگر اوج و عمق اوج بی تدبیری و بی مسئولیتی حکومت سعودی را به اثبات رساند، چون در حالی که تروریست های افراطی و تکفیری، امنیت و آسایش ملل منطقه و جهان را سلب و ثبات و موجودیت برخی دولت های منطقه را تهدید می کنند؛ اعدام شخصیتی مانند شیخ النمر که ابزاری جز سخن گفتن برای پی گیری اهداف سیاسی و دینی خود نداشت، تنها بیانگر عمق این بی تدبیری و بی مسئولیتی است.
حکومت عربستان در حالی که از جریان های تروریستی و افراط گرایان تکفیری حمایت می کند با منتقدان داخلی خود با زبان اعدام و سرکوب سخن می گوید و روشن است که نتایج این سیاست عقیم و غیر مسئولانه متوجه عاملان آن شده و دولت عربستان تاوان سختی بابت پی گیری این سیاست ها خواهد پرداخت.

[h=2]سرپوش گذاشتن بر شکست ها با ایجاد فضای رعب و وحشت[/h] «عربستان از لحاظ سیاسی و اقتصادی در شرایط بدی قرار دارد و سیاست هایش در منطقه از جمله در یمن و سوریه با ناکامی مواجه شده است. در عرصه داخلی این احساس وجود دارد که مردم قصد دارند، علیه رژیمی که چنین شکست هایی را در منطقه متحمل شده، قیام کنند و این نگرانی آل سعود را دو چندان کرده است.
به همین دلیل حکومت سعودی تلاش می کند، در کشور فضایی از رعب و وحشت ایجاد کند. در واقع سعودی ها راه حل خروج از این شرایط را پلیسی کردن فضا دیده اند، در این راستا دور از انتظار نیست که پادشاهی عربستان به این اعدام ها نیز راضی نشود و به زودی در این کشور برای مقابله با مخالفان، حکومت نظامی ایجاد کند.
[h=2]اعدام شیخ نمر بیانگر اوج بحران داخلی و خارجی عربستان[/h] اعدام شیخ نمر را باید نشانه اوج بحران در عربستان سعودی چه در عرصه داخلی و چه در عرصه بین المللی دانست. اعدام شیخ نمر در بعد داخلی این پیام را می دهد که حکومت سعودی به شدت از انتقاد و اعتراض های داخلی نگران است.
[h=2]شهادت شیخ نمر و آینده روابط ایران و عربستان[/h] حکومت سعودی در برهه زمانی اقدام به اعدام شیخ نمر کرد که تهران -ریاض در مسیر نزدیک شدن به یکدیگر گام بر می داشتند. این اقدام حکومت سعودی نه تنها دهن کجی به تلاش های مسالمت آمیز جمهوری اسلامی ایران برای برقراری آرامش و ایجاد امنیت در منطقه شمرده می شود، بلکه موجب تشدید اوضاع در منطقه و دوری بیش از پیش دو کشور از یکدیگر خواهد شد، به ویژه آنکه ایران هنوز جنایت رژیم سعودی در فاجعه منا را فراموش نکرده است.
می توان به جرات بیان کرد، اجرای حکم اعدام آیت الله نمر موجب می شود، عربستان دیگر نتواند تا مدت های زیادی به فکر افزایش روابط و تاثیرگذاری خود با کشورهای شیعه منطقه از جمله ایران باشد.
همانگونه که برخی از مسئولان جمهوری اسلامی خواستار تجدید نظر و قطع روابط دیپلماتیک کشورهای اسلامی با عربستان سعودی شده اند.

[h=1][/h]
شیخ نمر باقر النمر، روحانی شیعه و از منتقدان اصلی دولت سعودی در میان کسانی بود که اخیرا دستگاه قضایی عربستان علیه وی حکم اعدام صادر کرد و نام او امروز در میان اسامی بود که به اتهام ارتکاب "جرایم تروریستی" اعدام شده اند و وزارت کشور رژیم آل سعود نیز این اسامی را تایید کرده است.

این اقدام آل سعود واکنش های گسترده ای را در بین مسلمانان جهان از جمله ایرانیان به دنبال داشته است و پیش از این نیز مقامات رسمی و علما و مراجع کشورمان در این زمینه هشدارهایی را به کشور عربستان داده بودند و حتی علاء الدین بروجردی رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاسی خارجی مجلس شورای اسلامی با صدور پیامی خطاب به همتایان خود در کشورهای اروپایی خواستار مساعدت و موضع گیری آن ها برای آزادی « شیخ النمر» روحانی عربستانی شده بود.
علمای اهل سنت ایران نیز با ارسال نامه های جداگانه به سازمان های بین المللی و علمای جهان اسلام خواستار آزادی شیخ نمر باقرالنمر شده بودند. کارشناسان دینی کشورمان معتقدند که جهان اسلام باید به حکم اعدام شیخ نمر اعتراض کند و اگر اعتراضی نکند این رفتار برای جهان اسلام ننگ است و نشان دهنده خفگی و خمودگی در جهان اسلام است.
در هیچ کجای دنیا این گونه نیست که فردی را به خاطر اندیشه ای که دارد اعدام کنند. شیخ نمر یک عالم و دانشمند در جهان اسلام بود وعمده فعالیت های ایشان فرهنگی؛ آیت الله نمر به پیروی از قیام امام حسین(ع) علیه ظلم و استبداد و بیعت نکردن با آل سعود به پاخاسته بود. به شهادت رساندن این روحانی فاجعه ای است که دولت عربستان را با چالش و هزینه جدی مواجه خواهد کرد.
پیش از ظهر روز شنبه با اعلام خبر شهادت شیخ نمر توسط رژیم آل سعود، حسین جابری انصاری سخنگو و رئیس مرکز دیپلماسی عمومی و رسانه ای وزارت امور خارجه اعدام آیت الله شیخ باقر النمر، روحانی سرشناس سعودی را شدیدا محکوم کرد.
آیات عظام مکارم شیرازی ، صافی گلپایگانی ، نوری همدانی از مراجع تقلید نیز با صدور پیام های جداگانه ای به شهادت رساندن آیت الله شیخ نمر و 46 نفر از بیگناهان جهان اسلام را محکوم کرد.
در اعتراض به اعدام شیخ نمر، فردا ۱۳ دی ماه حوزه َهای علمیه تعطیل خواهد بود و به همین مناسبت تجمعی در مسجد اعظم قم برگزار می شود.
محمدرضا عارف در صفحه اینستاگرام خود ضمن تبریک سال نو میلادی نسبت به شهادت شیخ نمر واکنش نشان داد.
هم چنین فردا - یکشنبه - ساعت 15 به همت بسیج دانشجویی دانشگاه های تهران دانشجویان در اعتراض به اعدام شیخ نمر در برابر سفارت عربستان تجمع می کنند.
[h=2]جهان اسلام باید در مقابل شهادت شیخ نمر واکنش نشان دهد[/h] یک عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی با اشاره به شهادت شیخ نمر گفت که جمهوری اسلامی ایران و جهان اسلام باید در این زمینه واکنش نشان دهند.
سید مرتضی حسینی اظهار کرد: حقوق بشری که در مقابل اعدام قاچاقچی فریادش بلند است در اینجا سکوت اختیار کرده! فردی که چند کلمه حرف زده و سلاح و جنگ مسلحانه نداشته ، چرا حقوق بشر در این مورد سکوت کرده؟ چرا فریاد بر نمی آورد؟ کشورهای اروپایی و آمریکایی که دم از حقوق بشر می زنند و علیه ما قطعنامه صادر می کنند چرا فریاد بر نمی آورند؟
او ادامه داد: کشورهای اسلامی باید در این مورد واکنش نشان دهند. چرا باید در منا هفت هزار نفر کشته شود و کشورهای اسلامی سکوت کنند و حتی یک اطلاعیه هم ندهند؟ دولت جمهوری اسلامی ایران نیز باید قاطعانه پای کار بیاید و مقابل این دولت ظالم که بویی از اسلام نبرده و به نام اسلام حکومت می کند محکم بایستد.
این نماینده مجلس تصریح کرد: رژیم آل سعود باید بداند که شهادت آیت الله نمر ، این دودمان را برانداز خواهد کرد، قطعا شیعیان عربستان سعودی سکوت نخواهند کرد، ان شاء الله این خون باعث می شود رژیم آل یهود بربیفتد.
[h=2]مجلس به موضوع شهادت شیخ نمر ورود پیدا می کند[/h] یک عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با محکوم کردن جنایت رژیم آل سعود در به شهادت رساندن شیخ نمر گفت که قطعا این کمیسیون و مجلس شورای اسلامی با ورود به موضوع شهادت شیخ نمر پیگیری های لازم را از طریق مجالس کشورهای اسلامی انجام خواهد داد
کشورهای اسلامی باید در این مورد واکنش نشان دهند. چرا باید در منا هفت هزار نفر کشته شود و کشورهای اسلامی سکوت کنند و حتی یک اطلاعیه هم ندهند؟ دولت جمهوری اسلامی ایران نیز باید قاطعانه پای کار بیاید و مقابل این دولت ظالم که بویی از اسلام نبرده و به نام اسلام حکومت می کند محکم بایستد

سید حسین نقوی حسینی با اشاره به شهادت شیخ نمر توسط رژیم آل سعود گفت: این اقدام بدعتی در جهان اسلام محسوب می شود . عملی قرون وسطایی که قطعا تمام جهان اسلام علیه اقدام رژیم آل سعود قیام خواهد کرد.
وی با تاکید بر اینکه کشورهای اسلامی عکس العمل شدیدی به اقدام رژیم آل سعود نشان خواهند داد گفت: این جنایت قابل گذشت نیست و قطعا سازمان های بین المللی باید ورود پیدا کنند در این بین انتظار می رود که دستگاه دیپلماسی دولت و مجلس عکس العمل های شدیدی نشان دهند.
این عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت که قطعا این موضوع در کمیسیون امنیت و صحن علنی مجلس مطرح می شود تا اقدامات لازم از طریق مجالس کشورهای اسلامی صورت گیرد.
نقوی حسینی با تاکید بر اینکه باید این اقدامات منتج به محکومت آل سعود و مشخص شدن ابعاد این جنایت شود گفت در شرایطی که مجامع بین المللی مدعی حقوق بشر ، آزادی و دموکراسی با ادعای دموکراسی به کشورهای دیگر لشکر کشی و حمله نظامی می کنند انتظارمی رود نسبت به این جنایت عکس العمل نشان دهند.
وی افزود: مگر الان قرون وسطا است که افراد را به دلیل اعتقاداتشان اعدام کنند از این رو باید ابعاد پنهان و آشکار این جنایت برای همگان مشخص شود و رژیم آل سعود درمقابل مجالس بین المللی وکشورهای دنیا پاسخ گو باشد.
[h=2]آل سعود باید بهای سنگینی برای به شهادت رساندن شیخ نمر بپردازد[/h] مدیرکل تبلیغات اسلامی بوشهر گفت: دولت عربستان با خیال باطل خود فکر می کند که با اعدام و شهادت افرادی همچون شیخ نمر می تواند حیات خود را ادامه بدهد، در حالی که آن ها باید بدانند با شهادت شیخ نمر پایه های حکومتشان سست تر می شود.
حجت الاسلام والمسلمین عبدالرضا سروستانی با اشاره به شهادت شیخ نمر از علمای بزرگ جهان اسلام بوده از سوی رژیم آل سعود به همراه 46 نفر دیگر گفت: آن ها همواره در مقابل ظلم ایستادند و مظلومانه به شهادت رسیدند. در حقیقت آن ها کشته شده راه خدا هستند و زنده اند. همانگونه که سایر شهیدان زنده اند.
وی گفت: مسیر شیخ نمر را همواره امت اسلامی ادامه می دهند و دولت عربستان بداند بهای سنگینی را باید برای این رفتار احمقانه خود بپردازد و ان شاءالله این مسیر شیخ نمر همواره از سوی جهان اسلام دنبال می شود.
مدیر کل تبلیغات اسلامی بوشهر یادآور شد: علمای جهان اسلام در یک مقطعی به دولت عربستان گوشزد کردند که نباید این رفتار را داشته باشند اما متاسفانه دولت عربستان به گوشش فرو نرفت. در ادامه هم تمام علمای جهان اسلام باید این امر را محکوم کنند تا ان شاءالله مسیر بصیرت برای جهان اسلام بیشتر از گذشته باز شود.
وی با بیان اینکه شهادت شیخ نمر امروز یک نقطه عطفی در راه مبارزه با باطل است، اظهار کرد: متاسفانه ما در مقطع حساس کنونی شاهد اقدامات خصمانه ای از آل سعود علیه جهان اسلام هستیم که برخی از این اقدامات یک شکافی بین جوامع ارزشمند اسلامی است و حمایت از جریان های تکفیری را در دستور کار این دولت می بینیم که این گونه رفتارها امروز مشکلات زیادی را برای جوامع اسلامی ایجاد کرده است.
وی ادامه داد: رژیم آل سعود، شیخ نمر را به ایجاد فتنه و تفرقه محکوم کرده است در حالی که این صفت به خود آن ها اختصاص دارد که فرقه های انحرافی را ترویج می دهد و از آن فرقه ها به صورت همه جانبه حمایت می کند. آن ها خود را خادم الحرمین می دانند و در سرزمین وحی هستند ولی متاسفانه دل، عمل و اقدام آن ها در مسیر دشمنان اسلام است و صریح باید بگویم که آن ها لیاقت این جایگاه و حضور در سرزمین وحی را ندارند.
مدیر کل تبلیغات اسلامی بوشهر یادآور شد: حوادثی که در یمن رخ می دهد و این دولت باعث قتل عام کودکان و زنان آن سرزمین می شود مصداق فتنه و تفرقه است. آن ها جنگ های نیابتی را با دشمنان اسلام همراهی می کنند و به نوعی چرخ دشمن را در منطقه می چرخانند. سایر حوادث عربستان مثل حادثه منا هم یک سند ذلت و خواری برای این کشور محسوب می شود. آن ها عرضه اداره حج سه میلیونی را نداشتند و سبب شهادت عده زیادی از مسلمانان شدند.

[h=2]آمریکا در جنایت آل سعود در شهادت شیخ نمر شریک است[/h] رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با تاکید بر اینکه آمریکا با حمایت از سیاست های ضد انسانی عربستان در جنایت آل سعود و به شهادت رساندن شیخ نمر شریک است گفت: عربستان این جنایت را از سر استیصال و شکست در عرصه های مختلف انجام داده است.
علاء الدین بروجردی با اشاره به شهادت شیخ نمر از سوی رژیم آل سعود ، ضمن محکوم کردن این جنایت جدید عربستان گفت: دولت عربستان علیرغم تاکیدات تعداد زیادی از علمای جهان اسلام و مراجع تقلید بر اعدام نکردن یک روحانی عالی قدر این جنایت را انجام داد. این نشان می دهد که دولت عربستان نه برای علمای اهل سنت و نه برای مراجع تقلید شیعه حرمتی قائل نیست.
وی تاکید کرد که موج شدیدی از نارضایتی و مخالف در داخل و خارج از عربستان علیه این دولت این کشور با چنین جنایتی شکل خواهد گرفت که باید پاسخگوی تبعات آن باشند.
رژیم آل سعود، شیخ نمر را به ایجاد فتنه و تفرقه محکوم کرده است در حالی که این صفت به خود آن ها اختصاص دارد که فرقه های انحرافی را ترویج می دهد و از آن فرقه ها به صورت همه جانبه حمایت می کند. آن ها خود را خادم الحرمین می دانند و در سرزمین وحی هستند ولی متاسفانه دل، عمل و اقدام آن ها در مسیر دشمنان اسلام است و صریح باید بگویم که آن ها لیاقت این جایگاه و حضور در سرزمین وحی را ندارند

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس ادامه داد: معمولا در کشورها برای روحانیون و دانشمندان حرمت قائلند و دست به چنین جنایتی نمی زنند ولی این اقدام عربستان نشان داد که نه تنها هیچ گونه آزادی و حرمتی برای علمای قائل نیست بلکه موج جدیدی از نارضایتی ایجاد کرده است.
به گفته بروجردی، کشورهایی همچون آمریکا که از این سیاست ضدانسانی و ضد دموکراسی عربستان حمایت می کنند، در جنایات آن شرکت کرده اند.
رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در مورد هدف عربستان از انجام چنین جنایتی گفت : عربستان در کل منطقه شکست خورده است که نمونه بارز آن در یمن می باشد که حرمتی برای این کشور عربی و اسلامی قائل نشده است به طوری که تاکنون هزاران نفر از مردم بی گناه یمن به خاک و خون کشیده شده و عربستان در دهمین ماه این جنایات شکست خورده است.
وی ادامه داد: عربستان در کنار شکست در صحنه یمن چنین تجربه ای را در لبنان، سوریه و عراق به دست آورده است و از این رو جنایات اخیرش به شهادت رسیدن شیخ نمر از سر استیصال و شکست در عرصه های مختلف و عکس العملی دور از هرگونه منطق و خردمندی است که باید تبعاتش را تحمل کنند.
بروجردی در پایان در مورد واکنش ایران و کشورهای اسلامی در پی این جنایت گفت: طبیعتا باید اقدامات لازم صورت گیرد که گام اول محکوم کردن چنین جنایتی است، ما نیز در کمیسیون امنیت در حال مشورت برای واکنش مناسب به این جنایت هستیم.
[h=2]آل سعود بنای هیچ گونه همکاری با کشورهای اسلامی ندارد[/h] دبیرکل حزب مردم سالاری با اشاره به اینکه سازمان همکاری های اسلامی باید هرچه سریعتر یک نشست فوق العاده برگزار کند و بی کفایتی آل سعود را در اداره حرمین شریفین اعلام کند اظهار کرد: به نظر می رسد آل سعود بنای هیچ گونه همکاری با کشورهای جهان اسلام ندارد.
مصطفی کواکبیان در واکنش به شهادت شیخ نمر توسط آل سعود اظهار کرد: آل سعود به دنبال دامن زدن به اختلاف شیعه و سنی است و اعدام شیخ نمر هم با همین هدف مرموزانه انجام شده است. و هابیت هیچ اعتقادی به وحدت شیعه و سنی ندارد و تمام تلاش خود را می کند تا بین شیعه و سنی اختلاف ایجاد کند.
وی در ادامه خاطر نشان کرد: من معتقدم علمای جهان اسلام مراجع تقلید و روشنفکران کشورهای اسلامی باید نسبت به این جنایت واکنش نشان دهند . وزارت خارجه ما هم باید دیپلماسی فعال تری برای همگرایی کشورهای اسلامی در محکومیت این جنایت دنبال کنند. صدها عالم دینی از آل سعود در خواست داشته اند که شیخ نمر را اعدام نکند اما آن ها با وقاهت و گستاخی هر چه تمام تر به این درخواست ها بی اعتنایی کردند.
این فعال سیاسی همچنین با بیان اینکه با روی کار آمدن سلمان در عربستان اختلافات زیادی هم در دولت به وجود آمد گفت: فرزند سلمان خود را همه کاره آل سعود می داند و بیشترین خباثت ها هم توسط او ایجاد می شود . سلمان هم از عقل و هوش و زکاوت سیاسی برخوردار نیست و حتی گفته می شود او دچار آلزایمر است. این اتفاقات بر هم ریختگی آل سعود را نشان می دهد. آن ها در عراق ، سوریه و یمن شکست خورده اند و برای جبران این شکست ها این جنایات را انجام می دهند.
کواکبیان همچنین تصریح کرد: دستگاه دیپلماسی ما باید از نهادهای حقوق بشر ، جهانی مطالبه رسیدگی به جنایات آل سعود را داشته باشد. این نهادها به کوچکترین اتفاقاتی در هر کشور داد و فریاد می کنند اما اکنون که آل سعود در کنار شیخ نمر افراد دیگری را هم اعدام کرده است آن ها سکوت کرده اند. بنابراین علاوه بر جهان اسلام نهادهای حقوق بشر هم باید به خود بیایند. از سویی کشورهای مدعی حقوق بشر مثل آمریکا و قدرت های غربی باید خجالت بکشند که از سوی اعلام کنند طرفدار حقوق بشر هستند و از سویی در مقابل این جنایات سکوت کنند.
وی در پایان با اشاره به اینکه علمای جهان اسلام باید برای اداره صحیح حرمین شرفین فکری کنند زیرا آل سعود نشان داده که هیچ کفایتی برای این کار ندارد گفت: ما در حزب مردم سالاری این جنایات را محکوم می کنیم.

[h=2]خون شیخ نمر موجب رویش جوانه های مقاومت در عربستان خواهد شد[/h] عضو هیات رئیسه کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: خون شیخ نمر موجب رویش جوانه های پرشور مقاومت و آگاهی در عربستان و موجب نفرت مسلمانان از رژیم آل سعود خواهد شد.
میرهادی قره سید رومیانی ، با اشاره به جنایت صبح امروز رژیم آل سعود در به شهادت رساندن شیخ نمر گفت: از منظر اسلامی و دینی حکومتی که به سمت استبداد ، غرور و جنایت پیش برود ذلیل و خوار خواهد شد و این وعده الهی در قرآن است و این سرنوشت در انتظار رژیم آل سعود است.
وی افزود: رژیم سعودی پس از حادثه منا ، اتفاق جده و حمله وحشیانه به یمن آبرویی در دنیا ندارد و قطعا حقوق بشر در این کشور به بدترین وضع و نازل ترین شکل مورد توجه است و این جنایت و به شهادت رساندن شیخ نمر نیز مهر تاییدی بر وضعیت اسفبار حقوق بشر در عربستان سعودی است.
سخنگوی کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس با اشاره به شخصیت شیخ نمر و جایگاه وی در میان مردم خاطرنشان کرد: شیخ نمر نقش بزرگی در محرومیت زدایی مادی و معنوی مردم عربستان داشت و در میان اقشار مختلف غیر تکفیری و سعودی در عربستان ، سوریه و ترکیه از احترام وشان بالایی برخوردار است و اعدام این بزرگ مرد یک توهین به جامعه جهانی و مسلمانان است.
وی تاکید کرد: باید مجامع جهانی گروه های آزادی خواه، سازمان ملل ، سازمان کنفرانس اسلامی و مدافعان حقوق بشر برای اعاده حیثیت و آبروی خود در مقابل جنایات سعودی ها در یمن و به شهادت رساندن شیخ نمر باقر النمر واکنش سریع نشان دهند.
این نماینده مجلس در پایان تصریح کرد: مجلس شورای اسلامی ایران به عنوان یکی از اعضای اجلاس جهانی بین المجالس و اجلاس مجالس کشورهای اسلامی در اولین جلسه خود در مقابل این جنایت واکنشی سریع خواهد داشت و این موضوع را از مجامع بین المللی پیگیری می نماید، چرا که عربستان یک روحانی را به شهادت نرساند بلکه به دنبال از بین بردن خاستگاه یک تفکر آزادی خواه معتدل، و تعریف درستی از اسلام ناب محمدی بوده است.
[h=2]شهادت آل سعود لکه سیاهی در کارنامه سراسر خشونت آل سعود[/h] نماینده مردم اهواز در مجلس با بیان اینکه خاندان آل سعود منفورترین خاندان در جوامع اسلامی هستند گفت: اقدام ننگین این رژیم در شهادت شیخ نمر به عنوان لکه سیاهی در کارنامه سراسر خشونت آنها ثبت خواهد شد.
ناصر سودانی ، گفت: این اقدام تا همیشه تاریخ با هیچ آب زمزمی قابل تطهیر نیست و اقدام جنایتکارانه و غیر انسانی آل سعود و بی تدبیری حاکمان آن که مانند غده سرطانی دیگری بر پیکر جهان اسلام است هرگز قابل بخشش نیست .
وی افزود: رفتار حاکمان آل سعود نشان از ناامیدی سیاسی در این خاندان دارد و حاکمانی که فاقد شعور و درک مدیریتی هستند در کنار جنایاتی که دراین سرزمین انجام می دهند درایجاد ناامنی در کشورهای اسلامی مانند سوریه عراق و لبنان و ... نیز مشارکت دارند.
نماینده مردم اهواز در مجلس اظهار کرد: دلیل اقدامات رژیم آل سعود نیابت آن از سوی نظام سلطه است که خنجری را به پشت مسلمانان فرود آورده و نه تنها در ابعاد اقتصادی بلکه ضربه سیاسی بر پیکر جهان اسلام وارد می آورد و آن را مورد تهدید قرار می دهد.
سودانی در ادامه بیان کرد: امروز خاندان آل سعود منفورترین خاندان در جوامع اسلامی هستند و ما انتظار داریم مجامع انسانی مانند الازهر ، نسبت به این موضوع واکنش نشان داده و این جنایت ها را محکوم کند.
وی همچنین تصریح کرد: علاوه بر محکوم کردن جنایات آل سعود در مجامع بین المللی انتظار می رود آزادی خواهان این کشور نیز در پی این اقدام واکنش لازم را نشان دهند.
[h=2]علمای اهل تسنن در مورد شهادت شیخ نمر موضع گیری کنند[/h] یک عضو کمیته اجرایی اتحادیه بین المجالس اسلامی با بیان اینکه شهادت شیخ نمر توسط آل سعود در راستای سیاست ایجاد تفرقه میان فرق عالم اسلام انجام شده است گفت که باید علمای اهل تسنن در این زمینه با روشن بینی موضع گیری کنند.
باید مجامع جهانی گروه های آزادی خواه، سازمان ملل ، سازمان کنفرانس اسلامی و مدافعان حقوق بشر برای اعاده حیثیت و آبروی خود در مقابل جنایات سعودی ها در یمن و به شهادت رساندن شیخ نمر باقر النمر واکنش سریع نشان دهند

کاظم جلالی با اشاره به شهادت شیخ نمر توسط آل سعود گفت: به تمامی علمای حوزه های علمیه و عالم اسلام به خصوص عالم تشیع به دلیل اعدام یک شخصیت ارزنده و ارزشمند شیعی به دست سفاکان سعودی تسلیت می گویم، بی تردید رژیم سعودی هزینه این اعدام را خواهد پرداخت.
وی ادامه داد: این عالم شیعه در اوج مظلومیت اعدام شد و هیچ جرمی مرتکب نشده بود جز اینکه داعیه دار اسلام و مکتب اهل بیت (ع) پیامبر بود، بی تردید این اقدام در راستای سیاست ایجاد تفرقه بین فرق عالم اسلام انجام شده است.
این عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در ادامه تاکید کرد: همه باید هوشمندانه با این موضوع برخورد کنیم. بی تردید نباید هیچ تحلیل غلطی از این موضوع داشت و نباید در دام ایجاد اختلافات مذهبی افتاد، دامی که صهیونیست ها و قدرتهای بزرگ با دستاویز کردن و دادن نقش خیمه شب بازی به آل سعود به دنبال تحقق اهدافشان هستند از این رو نباید در این گردونه اختلافات قرار گرفت که قطعا قرار نمی گیریم.
جلالی با بیان اینکه علمای اهل تسنن نیز با روشن بینی موضع گیری کنند گفت: باید همگان این موضوع را محکوم کنند که عالمی مسلمان از هر فرقه ای مورد ظلم قرار گرفته و اعدام شده است.
وی ادامه داد: از طرف دیگر باید فرق اسلامی با وحدت در کنار یکدیگر قرار گرفته و این پدیده شوم که از ناحیه صهیونیست و قدرتهای بزرگ و توسط آل سعود به وقوع پیوسته را محکوم نمایند تا در آینده شاهد چنین فجایع انسانی نباشیم.
رئیس فراکسیون اصولگرایان رهروان ولایت در پایان تاکید کرد که آل سعود حتما هزینه این اقدام غیر انسانی و غیر اسلامی تفرقه آمیزش را خواهد پرداخت.
[h=2]قبر آل سعود کنده شد[/h] نماینده مردم رشت در مجلس تاکید کرد: آل سعود بزرگترین ناقض حقوق بشر است و با اعدام به ناحق شیخ نمر نمی توانند جلوی بیداری اسلامی که دردنیا اتفاق افتاده را بگیرند.
غلامعلی جعفرزاده با اشاره به اقدام آل سعود در اعدام شیخ نمر گفت: عربستان سعودی بزرگترین ناقض حقوق بشر است که نه صلاحیت تولی گری خانه خدا و نه صلاحیت ریاست سازمان حقوق بشر اسلامی را دارد و تاکنون هم نشان داده تابع هیچ قاعده ای نیست.
وی افزود: آل سعود با اعدام شیخ نمر نمی تواند جلوی بیداری و جنبش اسلامی که دردنیا اتفاق افتاده را بگیرد، شیخ نمرها از امروز به بعد متولد می شوند و تفکر اسلام ناب محمدی جهان اسلام را فرا خواهد گرفت.
این عضو فراکسیون رهروان ولایت مجلس تصریح کرد: علی رغم همه هشدارهایی که به عربستان داده شده بود عدم توجه به این هشدارها عامل سقوط آن خواهد شد و مردم مسلمان دنیا برای سرنگونی آل سعود دعا می کنند.
نماینده مردم رشت در مجلس اظهارکرد: به زودی مردم جهان اسلام شاهد اخبار خوش خواهند بود و به نظر می رسد که دولت ناقص العقل آل سعود باید به فتاوا و هشدار آیات عظام، علمای دین و مقام معظم رهبری توجه می کرد. لذا با توجه به کارنامه بسیار منفی، عربستان صلاحیت ریاست حقوق بشر و اداره خانه خدا را ندارد و هر چه زودتر باید خلع شود.
جعفرزاده ادامه داد: فکر می کنم دنیای اسلام باید در یک محوریت اجماع پیدا کنند که هم اداره ی حج را از عربستان بگیرند و با توجه به خطای فاحشی که در اعدام شیخ نمر انجام داده جواب سخت و کوبنده ای به آن بدهند.
وی اظهار کرد : به نظر می رسد باید عربستان در همه موضوعات و مسائل در ارتباط با جهان اسلام مورد تحریم قرار گیرد و ما فراموش نمی کنیم کشتار حجاج در سال 94 و اکنون هم اعدام به ناحق شیخ نمر را، بنابراین قبر آل سعود با این کار کنده شده است.
وی با اشاره به این که شهادت شیخ نمر مربوط به جهان اسلام می شود گفت: ما هم اگر به این گونه مسائل ورود پیدا می کنیم به تبع درخواست مسلمانان دنیا است، اکنون هم دنیای اسلام چشم امیدشان به ایران دوخته شده است چون ایران کشوری مستقل و آزاد است اما برخی دولت های به ظاهراسلامی به دلیل وابستگی هایشان نمی توانند نفس بکشند، امیدواریم که دولت ایران بتواند تدابیری اتخاذ کند که جهان اسلام در محوریتی واحد به موضوعات ورود کنند.
[h=2]بادامچیان: راه شیخ نمر باید ادامه یابد[/h] نایب رئیس شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی با محکوم کردن به شهادت رساندن شیخ نمر توسط رژیم آل سعود، گفت: با این جنایات، آل سعود به سقوط نزدیک تر می شود.
به زودی مردم جهان اسلام شاهد اخبار خوش خواهند بود و به نظر می رسد که دولت ناقص العقل آل سعود باید به فتاوا و هشدار آیات عظام، علمای دین و مقام معظم رهبری توجه می کرد. لذا با توجه به کارنامه بسیار منفی، عربستان صلاحیت ریاست حقوق بشر و اداره خانه خدا را ندارد و هر چه زودتر باید خلع شود

اسدالله بادامچیان با اشاره به اینکه شهادت شیخ نمر برای او عزت و عظمت محسوب می شود، اظهار کرد: وی اکنون نهاد مقاومت اسلامی در عربستان است. رژیم سعودی هنگامی شیخ نمر را به شهادت رساند که وی به چهره ای بین المللی تبدیل شد.
وی همچنین افزود: اکنون چهره عربستان پس از به شهادت رساندن شیخ نمر، فاجعه منا و جنایت در یمن مخدوش شده است. شهادت شیخ نمر تزریق خون جدید به بیداری اسلامی است. هرچند از نظر شیعه فقدان شیخ نمر ثلمه ای به جهان تشیع است اما شهادت او شیعه را در عربستان، محق نشان داد. اکنون شیعیان عربستان می تواند از خون شیخ نمر برای ادامه مقاومت اسلامی بهره برداری کنند.
بادامچیان با اشاره به اینکه راه شیخ نمر باید ادامه پیدا کند تصریح کرد: هر گاه موسی در برابر طاغوتیان می ایستد، آنها به وحشت افتاده و به کشتار دست می زنند. این وحشی گری آل سعود حکایت از هراس آنها از نابودی دارد. اکنون آل سعود خود را به سقوط نزدیک تر می بیند.
این فعال سیاسی همچنین خاطرنشان کرد: اکنون جهان اسلام از آل سعود نفرت دارد. جهان اسلام باید به مبارزان راه شیخ نمر کمک کنند. مسلمانان باید با همراهی هم جنایات آل سعود را محکوم کنند و به مبارزان و آزادی خواهان عربستان کمک کنند.
وی در پایان افزود: ما شاهد خواهیم بود که کشورهایی که ادعای حقوق بشر دارند، نسبت به این جنایت آل سعود بی تفاوت بوده و این مستکبران آل سعود را محکوم نخواهند کرد.
[h=2]دولتمردان نسبت به اعدام شیخ نمر واکنش سریع و صریح نشان دهند[/h] مدیر حوزه علمیه برادران استان البرز خواستار واکنش سریع، صریح و معقولانه مسئولان کشور در مقابل این جنایت آل سعود شد.
حجت الاسلام محمدابراهیم سلطانی منطقه البرز گفت: چنین جنایات بزرگی در طول تاریخ آل سعود که ریشه در آل یهود دارند، کم نیست و تازگی ندارد.
وی افزود: این اقدام دل مسلمین را به درد آورد البته نه از این جهت که شخصیتی از میان ما رفته است بلکه بیشتر از این جهت که آل سعود همانند اسلاف خود با علم و روشنگری و هدایت بشری مخالف است و اعدام شیخ نمر باعث از دست رفتن یکی از منابع هدایت بشری شده است.
مدیر حوزه های علمیه برادران استان البرز ادامه داد: مگر آل سعود نمی دانند که العلما ورثة الانبیا و علما جانشینان پیامبران هستند؟ پس چرا عالمی را که به جز هدایتگری چیز دیگری نداشت بالای دار بردند.
سلطانی با تاکید بر اینکه آل سعود چندین سال است که در محل تولد پیامبر(ص) و اسلام خود را به نام اسلام جا زده است و هر روز داغی بر دل مسلمین می گذارد، افزود: به همین دلیل از علمای سراسر جهان اسلام انتظار می رود که با اتحاد، انزجار خود را از این فرقه و حرکتی که ریشه در دل صهیونیسم دارد، اعلام کنند.
وی ادامه داد: ریشه تمام مفاسد عالم در آمریکا و اسرائیل نهفته شده است و به دلیل اینکه مردم جهان آگاه شده اند و ممکن است این ریشه ها آشکار شود چنین حرکت هایی به صورت سلسله وار در نیجریه، عربستان و دیگر نقاط جهان برای انحراف افکار جهانی اتفاق می افتد.
سلطانی اعلام کرد: از دولت مردان می خواهیم که به صورت صریح، سریع و قاطعانه نسبت به این موضوع واکنش نشان دهند.
مدیر حوزه های علمیه برادران استان البرز در پایان گفت: جهان اسلام نیز باید در اتحادی قاطع تمامی مبادلات خود را با کشورهایی چون اسرائیل، عربستان و آمریکا و تمامی شرکت هایی که به این کشورها سود می رسانند، قطع کنند.

[/HR] منبع : ایسنا

[h=1]شیخ نمر را بیشتر بشناسید[/h]
[h=2]شیخ نمر همواره با تاکید بر نداشتن هیچ گونه واهمه ای در بیان حقوق شیعیان، بارها اعلام کرده است که برای استیفای حق از حکام ظالم سعودی، قرارگرفتن تحت شدیدترین شکنجه ها را تا سرحد شهادت به جان می خرد ...[/h]

شیخ "نمر باقر النمر" روحانی برجسته عربستانی ، در سال 1379 هجری قمری مصادف با 1968 میلادی ، در شهر "العوامیه" در استان القطیف در شرق عربستان در خانواده ای اهل علم و دین، به دنیا آمد که از آن علمایی چون "آیت الله شیخ محمد بن ناصر آل نمر" (قدس سره) و خطبای حسینی چون جدش حاج "علی بن ناصر آل نمر" سر بر آورده بودند.
[h=2]تحصیلات مقدماتی و هجرت برای تحصیل علوم دینی[/h] تحصیلات مقدماتی خود را در همان شهر العوامیه به پایان رساند و در سال 1400 هجری قمری مصادف با 1989 میلادی، برای آشنایی نزدیک تر با انقلاب اسلامی ایران و تحصیلات حوزوی ابتدا به ایران مهاجرت کرد تا در تهران در حوزه علمیه حضرت قائم(عج) حضور پیدا کند که در همان سال توسط آیت الله سید محمدتقی مدرسی در تهران تأسیس شده بود. شیخ نمر پس از 10 سال تحصیل در حوزه علمیه حضرت قائم(عج)، عازم سوریه شد و در حوزه علمیه حضرت زینب(ع) برای ادامه تحصیلات حوزوی و علوم دینی نام نوشت و در حضور اساتید این حوزه به تحصیل پرداخت.
وی دوره کتاب های اصولی از جمله "اصول" المظفر، "رسائل" شیخ انصاری و "كفایة" آخوند خراسانی را گذراند و در علم فقه نیز "اللمعة الدمشقیة" نوشته شهید اول، "جامع المدارك" خوانساری، "مكاسب" شیخ انصاری و "مستمسك العروة الوثقى" سید حكیم و دیگر کتاب های فقهی را مطالعه کرد.
نخستین بازداشت شیخ نمر به می 2006 میلادی بازمی گردد، هنگامی که شیخ به محض بازگشت از سفر کوتاه مدتش به بحرین و بازگشت به عربستان، به دلیل مشارکت در همایشی بین المللی قرآن کریم از سوی نیروهای امنیتی رژیم سعودی بازداشت شد. تنها اتهام شیخ این بود که در این همایش، در عریضه ای، از رژیم سعودی خواسته بود به "قبرستان بقیع" رسیدگی کرده، مذهب "تشیع" را به رسمیت شناخته و شیوه های آموزشی و درسی کنونی حاکم بر عربستان را تغییر داده یا لغو کند

وی در طول مدت تحصیل علوم حوزوی خود در تهران و سوریه در محضر اساتیدی حضور یافت، از جمله:
- بحث خارج نزد آیت الله سید محمدتقی مدرسی در تهران
- بحث خارج نزد آیت الله سید عباس مدرسی در سوریه
- بحث خارج نزد آیت الله خاقانی در سوریه
- دروس عالیة نزد علامة شیخ صاحب الصادق در تهران
- درس "لمعة" نزد علامة شیخ وحید افغانی
وی پس از مدتی اجازه تدریس در مراکز علوم دینی و مذهبی را پیدا کرد.
وی حتی در حوزه های علمیه ایران و سوریه به تدریس کتاب هایی همچون كتاب "اللمعة الدمشقیة" و كتاب "جامع المدارك" و "مستمسك عروة الوثقى" و "الحلقات" شهید سید محمدباقر صدر پرداخته است. شیخ نمر سال ها اداره حوزه علمیه حضرت قائم(عج) در تهران و سوریه را برعهده داشت و تلاش بسیاری برای توسعه و پیشرفت این مراکز انجام داد. پس از بازگشت به عربستان مرکز مذهبی "الإمام القائم(عج)" را نیز در العوامیه تأسیس کرد که در واقع سنگ بنای "مرکز اسلامی" در سال 1422 هجری قمری بود.
[h=2]خصوصیات اخلاقی شیخ نمر[/h] شیخ النمر ، از دیدی باز و آگاه نسبت به حوادث جاری پیرامون خود چه در عربستان و چه در منطقه برخوردار بوده و همین موجب شده تا دارای دید تحلیلی دقیقی از جریان امور در عرصه های اجتماعی و سیاسی باشد که یکی از دلایل آن بنا به گفته وی ارتباط عمیق وی با قرآن و اهل بیت علیهم السلام است که همواره روشنگر راه وی در زندگی بوده است.
[h=2]فعالیت های سیاسی و بازداشت ها توسط رژیم سعودی[/h] رژیم عربستان سعودی در حالی شیخ نمر باقر النمر را در سال 2012 بازداشت کرد که پیش از این نیز دو بار و طی سال های 2006 و 2008 میلادی، شیخ را بازداشت کرده بود.نخستین بازداشت شیخ نمر به می 2006 میلادی بازمی گردد، هنگامی که شیخ به محض بازگشت از سفر کوتاه مدتش به بحرین و بازگشت به عربستان، به دلیل مشارکت در همایشی بین المللی قرآن کریم از سوی نیروهای امنیتی رژیم سعودی بازداشت شد. تنها اتهام شیخ این بود که در این همایش، در عریضه ای، از رژیم سعودی خواسته بود به "قبرستان بقیع" رسیدگی کرده، مذهب "تشیع" را به رسمیت شناخته و شیوه های آموزشی و درسی کنونی حاکم بر عربستان را تغییر داده یا لغو کند.
اما بازداشت مجدد شیخ نمر، به 23 آگوست 2008 میلادی بازمی گردد که در شهر "القطیف" به دست نیروهای امنیتی رژیم سعودی بازداشت شد. این بار اتهام شیخ برای بازداشت بنابر ادعای رژیم سعودی درخواست از شیعیان مناطق شرقی عربستان برای آماده شدن به منظور دفاع از خود و جامعه خویش بود که رژیم ادعا می کرد، این سخنان نمر به معنی تحریک شیعیان عربستانی برای جدایی از حکومت مرکزی بود.رژیم سعودی از بیم قیام مردمی و خشم و غضب شیعیان مناطق شرقی عربستان شیخ نمر را 24 ساعت پس از بازداشت آزاد کرد.
[h=2]دیدگاه شیخ نمر در قبال آل سعود[/h] شیخ نمر در خطبه های نماز جمعه خود، بارها بر ایستادگی شیعیان عربستان در برابر توهین ها و تجاوزهای آل سعود تاکید کرده و از مطبوعات و رسانه های سعودی که به دلیل تبعیت بی چون و چرا از رژیم سعودی به بوق تبلیغاتی این رژیم مبدل شده اند؛ به شدت انتقاد کرده است

شیخ نمر همواره در خطبه هایش رژیم مرتجع سعودی را به اعمال "سیاست های طائفه ای سازمان یافته" در مناطق شرقی عربستان و به ویژه دو منطقه "الاحصاء" و "القطیف" متهم می کرد.
گفتنی است مناطق ذکر شده در شرق عربستان به نوعی از بزرگترین مناطق شیعه نشین این کشور محسوب می شوند.
شیخ همواره با تاکید بر نداشتن هیچ گونه واهمه ای در بیان حقوق شیعیان، بارها اعلام کرده است که برای استیفای حق از حکام ظالم سعودی، قرارگرفتن تحت شدیدترین شکنجه ها را تا سرحد شهادت به جان می خرد.
شیخ نمر در خطبه های نماز جمعه خود، بارها بر ایستادگی شیعیان عربستان در برابر توهین ها و تجاوزهای آل سعود تاکید کرده و از مطبوعات و رسانه های سعودی که به دلیل تبعیت بی چون و چرا از رژیم سعودی به بوق تبلیغاتی این رژیم مبدل شده اند؛ به شدت انتقاد کرده است.
[h=2]شیخ نمر و مفتی های وهابی[/h] به گفته صریح شیخ نمر، مفتی های وهابی که ساخته و پرداخته آل سعود می باشند با دریافت دلارهای نفتی خاندان سعودی به ایجاد اختلافات طائفه ای و مذهبی بین شیعیان و اهل سنت دامن می زنند تا با مشغول کردن پیروان مذاهب شبه جزیره عربستان به این امور، به حاکمیت ظالمانه خود بر این کشور و غارت و چپاول ثروت های آن اقدام کنند و به اصطلاح از آب گل آلود تفرقه برای خود ماهی بگیرند.
[h=2]شهادت شیخ نمر نشان دهنده سردرگمی آل سعود است[/h] سرانجام شبکه خبری «العربیه»، خبر داد بر اساس بیانیه وزارت کشور عربستان، حکم اعدام شیخ نمر به همراه ۴۶ متهم دیگر که اغلب آنها تروریست معرفی شده اند روز شنبه (امروز) در ۱۲ منطقه در عربستان اجرا شده است.
حجت الاسلام والمسلمین حسین سبحانی نیا نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: این جنایت نشان دهنده سردرگمی آل سعود و نظام سلطه آمریکا و تنها برای خوش خدمتی به رژیم صهیونیستی انجام شده است.
به گفته وی، آمریکا و رژیم صهیونیستی به دنبال ایجاد اختلاف در دنیای اسلام و شیعه و سنی و همچنین ترویج شیعه هراسی و اسلام هراسی هستند که رژیم آل سعود نیز با به شهادت رساندن شیخ نمر خوش خدمتی اش را به آنها نشان داد، اقدامی که حتماً پرهزینه خواهد بود.
سبحانی نیا تأکید کرد: رژیم آل سعود با این کار نشان داد که پشت پرده جنایات بزرگی در دنیای اسلام همچون نیجریه است و مأموریتش پیاده کردن اهداف نظام سلطه و استکبار و رژیم صهیونیستی است با همین رویکرد اقدامات فجیعی را در دنیا انجام می دهد.
وی در پایان گفت آنها با این جنایت به دنبال قدرت نمایی در منطقه هستند و در کنار آن می خواهند از پشتیبانی رژیم صهیونیستی و آمریکا برای بقا و موجودیت شان در منطقه استفاده کنند.

[/HR]
منابع : شفاف / باشگاه خبرنگاران / خبرگزاری صدا و سیما

[h=1]اعدام شیخ نمر گریبان آل سعود را خواهد گرفت[/h]
[h=2]آیت الله سیداحمد خاتمی گفت: جنایت اعدام شیخ نمر درسلسله جنایات زنجیره ای این آل خیانت است. تردیدی ندارم که این خونهای پاک گریبان آل سعود را خواهد گرفت و آنهارا از صحنه روزگار محو خواهد کرد.[/h]

آیت الله سید احمد خاتمی عضو مجلس خبرگان رهبری و امام جمعه موقت تهران در مورد هدف اعدام شیخ نمر توسط آل سعود و تبعات این اقدام گفت: جنایت اعدام شیخ نمر در سلسله جنایات زنجیره ای این آل خیانت است این خاندان از اولین روز وحشی گری اش تا حالا کارش جنایت و غارت بوده است. جنایاتشان در یمن به عنوان لکه ننگ ابدی این رژیم در جهان ثبت شده است.
وی افزود: جنایات آنها در منا که قلوب مسلمانان را جریحه دارکرد به عنوان لکه ننگی تا ابد برای آنها همیشه باقی است. این جنایت هم در راستای همان جنایت است. تردیدی ندارم که این خونهای پاک گریبان آل سعود را خواهد گرفت و خفه شان خواهد کرد و آنها را از صحنه روزگار محو خواهد کرد.
خاتمی عنوان کرد: از جهان اسلام انتظار می رود که خروش بیاورند و در حد توانشان این رژیم جنایتکار مفتضح را بیش از گذشته مفتضح ترکنند.
عضو مجلس خبرگان رهبری در مورد موضع جمهوری اسلامی ایران در قبال این اقدام عربستان عنوان کرد: انتظار آن است که دستگاه دیپلماسی ما در این رابطه موضع شایسته ای در شأن ملت اسلامی مان بگیرد.

[/HR] منبع : قدس آنلاین

آیت‌الله نوری‌همدانی: اهل‌سنت و تشیع واکنش جدی به حکم اعدام آیت‌الله نمر نشان دهند
اعدام آیت‌الله نمر توسط آل‌سعود دهن کجی به مسلمانان است

آیت‌الله ممدوحی: آل سعود با اعدام آیت‌الله نمر گورِ خود را کَند
اعدام شیخ نمر با دستور رژیم صهیونیستی بوده است

کارشناس سیاسی یمنی در گفتگو با تسنیم:
آل سعود پس از اعدام شیخ نمر النمر روی ثبات را نخواهد دید

مجلس اعلای شیعیان لبنان جنایت آل سعود در اعدام شیخ نمر را محکوم کرد

مصباحی مقدم در گفت‌وگو با تسنیم: انتظار این است مجامع بین المللی اعدام "شیخ نمر" را محکوم کنند
دولت ما نیز باید در خصوص روابط دیپلماتیک با حکومت سعودی تجدید نظر کند.

آیت الله صافی‌گلپایگانی: رژیم آل سعود با اعدام آیت الله نمر راه سقوط خود را هموار کرد

آیت‌الله مکارم‌شیرازی: جهان اسلام انتقام شیخ نمر را از رژیم آل‌سعود می‌گیرد
اعدام شیخ نمر یقیناً بدون اطلاع آمریکا نبوده است

ماموستا محمودی: اعدام شیخ‌نمر نفرت عمومی از حکومت عربستان را برمی‌انگیزد
عربستان دارای حکومتی بر پایه خشونت و بغض نسبت به دیگران است

با سلام من هم شهادت فقیه ایمان و جهاد آیت الله شیخ نمر ( شیخ الحریه ) را تسلیت می گم:Sham::Ghamgin:

داشتم شبکه اخبار سعودی ها رو می دیدم خبر شهادت شیخ نمر ( احل الله له دار السلام ) را اینطوری گزارش دادن .

" لقد تم تنفیذ حکم الشرعی ل47 ارهابین "

احمق ها به کشتن یک عالم مسلمان بی گناه میگن حکم شرعی . نادانان سفیه بی خرد

اللهم أرنا في اليهود يومًا أسود،
اللهم دمرهم كما دمرت عادا وثمود،
اللهم العنهم لعنا كبيرا

قالَ رَبِّ انْصُرْنِي عَلَى الْقَوْمِ الْمُفْسِدِينَ (029 | عنكبوت - 30)

(لوط) گفت: «پروردگارا! مرا در برابر اين قوم تبهكار يارى فرما.»

فَكُلاًّ أَخَذْنا بِذَنْبِهِ فَمِنْهُمْ مَنْ أَرْسَلْنا عَلَيْهِ حاصِباً وَ مِنْهُمْ مَنْ أَخَذَتْهُ الصَّيْحَةُ وَ مِنْهُمْ مَنْ خَسَفْنا بِهِ الْأَرْضَ وَ مِنْهُمْ مَنْ أَغْرَقْنا وَ ما كانَ اللهُ لِيَظْلِمَهُمْ وَ لكِنْ كانُوا أَنْفُسَهُمْ يَظْلِمُونَ (029 | عنكبوت - 40)
ما هر يك از آنان را به گناهشان گرفتيم (و مجازات كرديم)، بر بعضى از آنها طوفانى از سنگريزه فرستاديم، و بعضى از آنان را صيحه (مرگبار آسمانى) فرو گرفت، و بعضى ديگر را در زمين فرو برديم، و بعضى را غرق كرديم; خداوند هرگز به آنها ستم نكرد، ولى آنها خودشان بر خويشتن ستم مى كردند.

وَ اللهُ أَعْلَمُ بِأَعْدائِكُمْ وَ كَفى بِاللهِ وَلِيّاً وَ كَفى بِاللهِ نَصيراً (004 | نساء - 45)
خدا دشمنان شما را بهتر مى شناسد; (و آنها نمى توانند زيانى به شما برسانند.) و كافى است كه خدا ولىّ شما باشد; و كافى است كه خدا ياور شما باشد

اللهم عجل لولیک الفرج

با فاجعه منا و کشتار مردم یمن و اعدام شیخ نمر، قبر خودشونو کندند... شکم گنده های ...بوق.... آل سقوط....
ولی به قانون و عدالت الهی، اندکی صبر...سحر نزدیک است...

اندیشمند شیعه مصری گفت: اعدام شیخ نمر توسط عربستان در واقع واکنش سریع و هیجان زده سعودی ها در برابر کشته شدن زهران علوش از سران وهابی داعش است که نشان دهنده اندوه و عصبانیت شدید آنها از کشته شدن این تروریست می باشد.
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری «حوزه» به نقل از پایگاه مصری البوابة نیوز، اعدام شیخ نمر توسط مسئولان عربستان موجب خشم بسیاری از شیعیان مصر شده که این تصمیم عربستان را غیر قابل توجیه می دانند و آن را به منزله اقدام آل سعود برای آغاز جنگ مذهبی میان شیعه و سنی قلمداد کردند.
احمد راسم النفیس نویسنده و اندیشمند شیعه مصری در این باره گفت: اجرای این حکم توسط عربستان در واقع واکنش سریع و هیجان زده سعودی ها در برابر کشته شدن زهران علوش از سران وهابی داعش است که نشان دهنده اندوه و عصبانیت شدید آنها از کشته شدن این تروریست می باشد.
وی افزود: شیخ نمر یک عالم دینی بود و معارض مسلح نبود که افراد شبه نظامی به وی وابسته باشند و هیچ گاه سلاح به دست نگرفت و از این رو کشته شدنه وی توسط سعودی ها مانعی بر سر راه تقریب مذاهب اسلامی به شمار می رود که عربستان همواره به این تفرقه دامن زده است.
النفیس تاکید کرد عربستان تنها کشوری است که قانونی در زمینه قضاوت میان شهروندان خود ندارد و کشتن این روحانی شیعه به منزله آغاز جنگ طایفی از سوی سعودی ها است.
وی افزود: عربستان مرتکب اشتباه بزرگی شد که اسلام آن را تایید نمی کند چراکه در اسلام حتی کشتن کافران نیز جایز نیست، اما مسئولان سعودی بدون توجه به فریادهای بین المللی به صورت هیجان زده حکم اعدام شیخ نمر را اجرا کردند.

بسم الله الرحمن الرحيم

انا لله و انا اليه راجعون
خبر وحشتناك اعدام آيت الله شيخ نمر و 46 نفر از بيگناهان جهان اسلام را در بُهت و تعجب فرو برد، به خصوص اينكه اين جنايت تحت عنوان خوارج و تكفير صورت گرفت؛ اگر كسانى تاكنون ترديد داشتند كه كانون فتنه و تكفير در جهان، آل سعود هستند با اين نمونه آشكار جاى ترديدى باقى نماند.
ما به شدت اين جنايت هولناك را محكوم مى‌كنيم و به يقين انتقام آن گرفته خواهد شد و مى‌دانيم اين جنايت انتقام شكست‌هايى است كه آل سعود در عراق و سوريه و يمن دامنگيرشان شده است، ولى بايد در انتظار شكست‌هاى مهم‌ترى در اين سه منطقه باشند.
به يقين اين جنايت، بدون اطلاع آمريكا نبوده است، آنها در مسائل كم اهميت‌ترى با نظر آنها اقدام مى‌كنند و مى‌دانيم در راستاى ايجاد جنگ طائفه‌اى ميان سنى و شيعه است، اما هم سعودى‌ها و هم آمريكا كور خوانده‌اند، ما با برادران اهل سنت اختلافى نداريم، اختلاف ما با تكفيرى‌هاست كه همه مسلمين در برابر آنها اتفاق نظر دارند.
آل سعود بدانند اين جنايت فراموش نشدنى است و آثار اين كار نابخردانه را در آينده خواهند ديد.
نه تنها شيعيان جهان و اهل سنت اين جنايت را شديدآ محكوم مى‌كنند، بلكه تمام آزادگان دنيا نيز آن را محكوم خواهند كرد.
آنها چه گناهى داشتند، قيام مسلحانه كردند؟! كسى را كشته بودند؟! تنها گناهشان اين بود كه مى‌گفتند اقليت شيعه در عربستان سعودى از حقوق حقه خويش بايد برخوردار شوند و براى انجام مراسم مذهبى آزاد باشند. آيا اين گناه است و در خور آن جنايت سنگين.
ان ربك لبالمرصاد
ناصر مکارم شیرازی

بسم الله الرحمن الرحیم

و من قتل مظلوماً فقد جعلنا لولیه سلطانا
با کمال تأسف و تأثر مطلع شدیم که رژیم سفاک و خون آشام سعودی، بار دیگر طینت جنایتکارانه‌ی خود را نشان داد و یکی از بندگان بی‌گناه، مظلوم و آزاده را با تعداد دیگری از ستمدیدگان به شهادت رساند. رژیمی که با نوشیدن خون پاک مظلومان و آزادگان خود را سیراب نموده و راه و رسم جنایتکاران بزرگ تاریخ را دنبال می‌نماید.
شهادت عالم آزاده، روحانی عالی مقام، شهید بزرگوار شیخ نمر رضوان الله تعالی علیه روی سیاه این رژیم را سیاه‌تر و خبث و پلیدی باطن آنها را آشکارتر نمود.
حکام آل سعود که ان شاء ‌الله تعالی سقوط آنان نزدیک است بدانند که خون به ناحق ریخته‌ی این روحانی شهید، خواب راحت را از آنان سلب نموده، جهان اسلام را بیدار کرده و راه سقوط را برای این رژیم هموار خواهد نمود. مسلماً این جنایت ددمنشانه را آزادگان دنیا و مجامع آزاد بین المللی محکوم خواهند نمود و فریاد مظلومیت این شهید بزرگوار به گوش جهانیان خواهد رسید.
اینجانب به جهان اسلام و مردم غیور و مسلمان عربستان که از ستم و جنایات رژیم سفاک خود خسته شده‌اند و به خانواده ی بزرگ و داغدار این شهید بزرگوار تبریک و تسلیت گفته، ترفیع درجات این شهید سعید و سایر شهیدان را از خداوند متعال مسئلت دارم.
و سَیعلَمُ الّذینَ ظَلَموا أَی منقَلَبٍ ینقَلِبونَ
21 ربیع الاول 1437
لطف الله صافی

سلام

البته كه همه اين مشكلات از روز سقيفه شروع شد و تحريف آيات واحاديث رسول الله ص و خشونت وشمشير وتحريف ،‌تا امروز هم ادامه دارد و وزارت كشور سعودي اعلام ميكند بر اساس قران و روايات پيامبر ص شيخ نمر را كشتيم ؟!

اما ببينيم تحريف احاديث رسول الله ص را توسط خائنين :

[=&quot]واز طریق شیعه هم امده اما نه امر به کشتن :
[=&quot]

[=&quot]أحمد بن محمد البرقي في (المحاسن): عن محمد بن علي
[=&quot]الحلبي، عن أبي عبدالله (عليه السلام) قال: من خلع [=&quot]جماعة[=&quot] المسلمين قدر شبر خلع ربقة الايمان من [=&quot]عنقه[=&quot] .و كتاب كافي .

[=&quot]

[=&quot]کسی که به اندازه یک وجب از جماعت مسلمانان (عملا) دوری کند،ریسمان ایمان را از گردنش در آورده و به دور افکنده است.

[=&quot]حتي از طريق عامه از ابوذر رض و حذيفه منافق شناس رض نيز مثل امام صادق ع روايت كرده اند:
[=&quot]

[=&quot]من خالف [=&quot]جماع[=&quot]ة المسلمين شبرا فقد خلع [=&quot]ربقة[=&quot] الإسلام من عنقه (الحاكم عن أبى ذر)

[=&quot]من فارق ال[=&quot]جماع[=&quot]ة شبرًا فقد فارق الإسلام (البزار عن حذيفة)
[=&quot]عن على قال : الأئمة من قريش ومن فارق ال[=&quot]جماع[=&quot]ة شبرا فقد نزع [=&quot]ربقة[=&quot] الإسلام من عنقة (ابن أبى شيبه)

[=&quot]اما ببينيم تحريف اين خبررا از جانب خلفاي غاصب :

[=&quot]امام امير المومنين ع بصراحت ميفرمايند كه [=&quot]مقصود از جماعت ، اهل حق هستند ولو اندك باشند [=&quot]نه اهل خلاف وفساد هر چند كه بسيار باشند :
[=&quot]معاني الاخبار: أبي، عن سعد، عن
[=&quot]البرقي، عن الحجال، عن ابن حميد رفعه قال: جاء رجل إلى أمير المؤمنين عليه السلام
[=&quot]فقال: أخبرني عن السنة والبدعة، وعن الجماعة وعن الفرقة، فقال أمير المؤمنين صلى
[=&quot]الله عليه: السنة ما سن رسول الله صلى الله عليه واله والبدعة ما احدث من بعده،
[=&quot]والجماعة أهل الحق وإن كانوا قليلا[=&quot] والفرقة أهل الباطل وإن كانوا كثيرا
[=&quot]امالي: الهمداني عن علي عن
[=&quot]أبيه عن نصر بن علي الجهضمي عن علي بن جعفر عن أخيه موسى عن آبائه عليهم السلام
[=&quot]قال: قال رسول الله صلى الله عليه وآله: من فارق جماعة المسلمين فقد خلع ربقة
[=&quot]الاسلام من عنقه، قيل: يا رسول الله وما جماعة المسلمين ؟ [=&quot]قال: جماعة أهل الحق وإن قلوا .
[=&quot]

[=&quot]امام باقر علیه السلام: پیامبر اکرم گفت: هر که از جماعت مسلمین دوری گزیند، بند اسلام را از گردن خود برداشته است؛ گفتند: ای پیامبر خدا، جماعت مسلمانان کدام است؟ گفت: جماعت پیروان اهل حق، هر چند اندک باشند

.
[=&quot]ودر اخبار صحيح ديگر هم فرموده بودند كه : علي مع الحق و الحق مع علي !

[=&quot]معاني الاخبار: أبي، عن سعد، عن البرقي، عن أبي يحيى الواسطي، عن عبد الله بن يحيى بن عبد
[=&quot]الله العلوي رفعه قال: قيل لرسول الله صلى الله عليه واله: [=&quot]ما جماعة امتك ؟[=&quot] قال: من
[=&quot]كان على الحق وإن كانوا عشرة. سن: أبو يحيى الواسطي مثله
[=&quot]حتي از طريق خود اهل سنت دقيقا معني جماعت روشن است :
[=&quot]33424- [=&quot]عن سليم بن قيس العامرى قال : سأل ابن الكواء عليا عن السنة والبدعة وعن[=&quot] الجماعة[=&quot] والفرقة فقال يا ابن الكواء حفظت المسألة فافهم الجواب السنة والله سنة محمد - صلى الله عليه وسلم - والبدعة ما فارقها [=&quot]والجماعة والله مجامعة أهل الحق وإن قلوا[=&quot] والفرقة مجامعة أهل الباطل وإن كثروا (العسكرى) [كنز العمال 1644]

[=&quot]( [=&quot]وروى ابن ميثم البحراني في شرح نهج البلاغة :[=&quot] 1 / 289[=&quot] ، أن رجلا سأل أمير المؤمنين عليه السلام فقال : يا أمير المؤمنين أخبرني من أهل الجماعة ومن أهل الفرقة ، ومن أهل السنة ومن أهل البدعة ؟ فقال : ويحك إذا سألتني فافهم عني ولا عليك أن لا تسأل أحدا بعدي : أما أهل الجماعة فأنا ومن اتبعني وإن قلوا ، وذلك الحق عن أمر الله وأمر رسوله صلى الله عليه وآله ، وأما أهل الفرقة فالمخالفون لي[=&quot]ولمن اتبعني وإن كثروا .

[=&quot]وأما أهل السنة فالمتمسكون بما سنه الله ورسوله ، لا العاملون برأيهم وأهوائهم وإن كثروا ) !
[=&quot]ودر اين خبر هم امام علي ع بصراحت خودشان و اتباعشان را جماعت و فرقه حقه معرفي ميكنند !

[=&quot]علي بن محمد الخزاز في كتاب ( الكفاية ) في النصوص على عدد الأئمة ( عليهم السلام ) عن الحسين بن محمد بن سعيد ، عن محمد بن أحمد الصفواني ، عن مروان بن محمد السنجاري ، عن أبي يحيى التميمي ، عن يحيى البكاء ، عن علي ( عليه السلام ) قال : قال رسول الله( صلى الله عليه وآله ) [=&quot]: ستفترق امتي على ثلاث وسبعين فرقة ، فرقة منها ناجية ، والباقون هالكون ، والناجون الذين يتمسكون بولايتكم[=&quot] ، ويقتبسون من علمكم ، ولا يعملون برأيهم ، فاولئك ما عليهم من سبيل .[=&quot]وسائل الشيعه
[=&quot]پيامبرص فرمودند: يا ابالحسن امت‏ موسي[=alaem]7به هفتاد و يك فرقه تقسيم شدن كه يك فرقه آن نجات يافته وبقيه آن گمراه واهل آتش اند. و امت‏ حضرت عيسي[=alaem]7به هفتاد ودو فرقه تقسيم شدن كه يك فرقه آن نجات يافته وبقيه آن گمراه واهل آتش اند. و امت‏ من به هفتاد وسه فرقه تقسيم مي شون كه يك فرقه آن نجات يافته وبقيه آن گمراه واهل آتش اند.[=&quot] ازحضرت سوال شده كه ناجيه چه كسي است حضرت فرمود فرقه ناجيه فرقه‏اى است كه تمسك كند به آنچه كه تو و پيروانت و اصحابت بر آن هستند.

[=&quot]پيامبرص فرمود: «تفترق امتى فرقتين فتمرق بينهما مارقه فيقتلها اولى الطائفتين بالحقامت من به دو فرقه تقسيم مى‏شوند و فرقه‏اى از (دين) خارج مى‏شود و طايفه محق آن را مى‏كشد.
[=&quot]در اين روايت امت به دوفرقه تقسيم شده كه فرقه مارقه فرقه گمراه وديگري فرقه حق معرفي نموده است، باتوجه به اين كه روايت اشاره به جنك امام علي بامارقين دارد ولذا پيروان امام علي محقق ومقابل آن فرقه گمراه حساب شده است.

[=&quot]ودر صحيح بخاري و مسلم بصراحت رسول خدا ص امام علي ع وشيعيانش را بهترين گروه وفرقه ميدانند :

[=&quot]وَيَخْرُجُونَ عَلَى [=&quot]خير فُرْقَة[=&quot]ٍ مِنْ النَّاسِ قَالَ أَبُو سَعِيدٍ فَأَشْهَدُ أَنِّي سَمِعْتُ هَذَا الْحَدِيثَ مِنْ رَسُولِ اللَّهِ صَلَّى اللَّهُ عَلَيْهِ وَسَلَّمَ وَأَشْهَدُ أَنَّ عَلِيَّ بْنَ أَبِي طَالِبٍ قَاتَلَهُمْ[=&quot] .بخاري

[=&quot]ودر سننن نسايي :

[=&quot]فلا يوجد فيه شئ سبق الفرث والدم آيتهم رجل أسوإحدى عضديه مثل ثدي المرأة أو مثل البضعة تدردر يخرجون على [=&quot]خير فرقة من الناس[=&quot] قال أبو سعيد فأشهد أني سمعت هذا من رسول الله صلى الله عليه وسلم وأشهد أن علي بن أبي طالب قاتلهم وأنا معه فأمر بذلك الرجل فالتمس فوجد فأتى به حتى نظرت إليه على نعت رسول الله صلى الله عليه وسلم الذي نعت[=&quot] .
[=&quot]همچنين در مشكل الآثار هم بهمين لفظ آمده است .

[=&quot]زَادَ الْبُخَارِيّ فَنَزَلَتْ { وَمِنْهُمْ مَنْ يَلْمِزك فِي الصَّدَقَات } . وَفِي رِوَايَة الْمُسْتَمْلِي عَلَى " [=&quot]خَيْر فُرْقَة مِنْ النَّاس[=&quot] " . وَفِي الصَّحِيحَيْنِ عَنْ أَبِي سَعِيد أَيْضًا " أَنَّ النَّبِيّ صَلَّى اللَّه عَلَيْهِ وَسَلَّمَ ذَكَرَ قَوْمًا يَكُونُونَ فِي أُمَّته يَخْرُجُونَ فِي فُرْقَة مِنْ النَّاس , سِيمَاهُمْ التَّحْلِيق , قَالَ : هُمْ شَرّ النَّاس , أَوْ مِنْ شَرّ الْخَلْق يَقْتُلهُمْ أَدْنَى الطَّائِفَتَيْنِ إِلَى الْحَقّ قَالَ فَضَرَبَ رَسُول اللَّه صَلَّى اللَّه عَلَيْهِ وَسَلَّمَ لَهُمْ مَثَلًا أَوْ قَالَ قَوْلًا الرَّجُل يَرْمِي الرَّمِيَّة[=&quot].
[=&quot]الكتاب : [=&quot]تَهْذِيْبُ سُنَنِ أَبِي دَاودَ وَإيضاحِ مُشكِلاتِهِ
[=&quot]المؤلف :[=&quot] ابن قيّم الجوزية

[=&quot]قال رسول الله لعلي : جاء خير البرية انت و شيعتك يوم القيامة راضين[=&quot] مرضين( رواه ابن جرير في تفسيره ذيل آيه خير البرية وابونعيم وابن مردويه والديلمي عن جابر)

[=&quot]وشاهد لهذ االحديث مارواه البخاري والمسلم في خوارج ([=&quot]عبد الله بن ذي الخويصرة التميمي) في حديث عن رسول الله قال :
[=&quot]

[=&quot]قوله "( يخرجون[=&quot]على[=&quot]خير فرقة[=&quot] من الناس ) ‏ وأشهد أن[=&quot]عليا[=&quot]قتلهم " وفي ذلك الحديث دليل قاطع علي ان عليا و اصحابه و شيعته هم خير فرقة من الناس بقول النبي الاعظم .

[=&quot]وفي مسند إبن حنبل أن عائشة قال لها مسروق: سألتك بصاحب هذا القبر ما الذي سمعت من رسول الله (يعني: في حق الخوارج) قالت سمعته يقول: إنهم شرّ الخلق والخليقة، [=&quot]يقتلهم خير الخلق والخليقة[=&quot]، وأقربهم عند الله وسيلة ... سنن الدارمي (كتاب الجهاد)، باب 39؛ مسند أحمد بن حنبل: 1/140، سنن ابن ماجه (المقدمة)، باب 12، حديث 170

[=&quot]يا علي ا[=&quot]ن الله قد غفر لك و لوا لديك و لاهلك و لشيعتك[=&quot] (ديلمي عن علي و ابو ايوب الانصاري)

[=&quot]عن عمرو بن ميمون قال : قدم معاذ بن جبل ونحن باليمن فقال يا أهل اليمن أسلموا تسلموا إنى رسول رسول الله إليكم قال عمرو فوقع له فى قلبى ابن حبان فلم أفارقه حتى مات فلما حضره الموت بكيت فقال معاذ ما يبكيك قلت أبكى على العلم الذى يذهب معك فقال إن العلم والإيمان باقيان إلى يوم القيامة عند عبد الله بن مسعود وعبد الله بن سلام فإنه عاشر عشرة فى الجنة وسلمان الخير وعويمر أبى الدرداء فلحقت بعبد الله بن مسعود فذكر وقت الصلاة فذكرت ذلك لعبد الله بن مسعود فأمرنى بما أمره به رسول الله - صلى الله عليه وسلم - أن أصلى لوقتها واجعل صلاتهم تسبيحا فذكرت له فضيلة الجماعة فضرب على فخذى [=&quot]وقال ويحك إن جمهور الناس فارقوا الجماعة إن الجماعة ما وافق طاعة الله[=&quot] (ابن عساكر)
[=&quot]قال يا عمرو بن ميمون قد كنت أظنك من أفقه أهل هذه القرية تدري ما الجماعة قال قلت لا قال إن جمهور الجماعة الذين [=&quot]فارقوا الجماعة[=&quot] ، [=&quot]الجماعة ما وافق الحق وإن كنت وحدك [=&quot]وفي ر[=&quot]واية [=&quot]قال ويحك إن جمهور الناس فارقوا الجماعة إن الجماعة ما وافق طاعة [=&quot]الله عز و جل قال حميد بن زنجويه قال نعيم بن حماد في هذا الحديث يعني إذا فسدت الجماعة فعليك بما كانت عليه الجماعة قبل أن تفسد وإن كنت وحدك فإنك أنت الجماعة حينئذ
[=&quot]الكتاب :[=&quot] تهذيب الكمال
[=&quot]المؤلف :[=&quot] يوسف بن الزكي عبدالرحمن أبو الحجاج المزي

[=&quot]ودر اين خبر هم ابن مسعود رض بخوبي پرده از خيانت حزب سقيفه در تغيير الفاظ ومعني كلمات رسول الله ص بر ميدارد وميگويد كه اكثريت صحابه ومردم از حق يعني امام علي ع رو گرداندند وجدا شدند ، جماعت اهل حق و اطاعت خداي متعال است ولو يك نفر باشد !

[=&quot]62. ابن مردويه، بإسناده عن عبداللَّه بن [=&quot]مسعود[=&quot]، قال: قال النبيّ : «يابن [=&quot]مسعود[=&quot]، إنّه قد نزلت في عليّ آية:
[=&quot](وَاتَّقُوا فِتْنَةً لاتُصِيبَنَّ الَّذِينَ ظَلَمُوا مِنكُمْ خَآصَّةً)
[=&quot]وأنا مستودعكها ومسمّ لك خاصة الظلمة، لكن لاأقول واعياً وعنّي له مؤدّياً، من ظلم عليّاً مجلسي هذا فهو كمن جحد نبوّتي، ونبوّة من كان قبلي».
[=&quot]فقال له الراوي: يا أبا عبدالرحمان، أسمعت هذا من رسول اللَّه ؟ قال: نعم. قلت له: كيف وأتيت الظالمين؟! قال: لاجرم، جنيت عقوبة عملي، وذلك أنّي لم استأذن إمامي كما استأذنه جندب وعمّار وسلمان، وأنا استغفراللَّه وأتوب إليه.

[=&quot]20646 - [=&quot]أخبرنا عبد الرزاق عن أبيه عن ميناء عن عبد الله بن مسعود قال كنت مع النبي صلى الله عليه و سلم ليلة وفد الجن قال فتنفس فقلت ما شأنك يا رسول الله قال نعيت إلي نفسي يا بن مسعود [=&quot]قلت فاستخلف[=&quot] قال من قلت أبو بكر قال فسكت ثم مضى ساعة ثم تنفس قال فقلت ما شأنك قال نعيت إلى نفسي يا بن مسعود قال [=&quot]قلت فاستخلف[=&quot] قال من قلت عمر قال فسكت ثم مضى ساعة ثم تنفس قال فقلت ما شأنك قال نعيت إلي نفسي يا بن مسعود قال [=&quot]قلت فاستخلف[=&quot] قال من قلت علي بن أبي طالب قال أما والذي نفسي بيده لئن أطاعوه ليدخلن الجنة أجمعين أكتعين[=&quot] . [=&quot]الكتاب: [=&quot]المصنف
[=&quot]المؤلف:[=&quot] أبو بكر عبد الرزاق بن همام بن نافع الحميري اليماني الصنعاني (المتوفى: 211هـ)

[=&quot]عبد الله ابن مسعود از رسول خدا نقل کرده است که فرمودند : [=&quot]گمان مي کنم که مرگ من نزديک شده است ؛ عرضه داشتم : اي رسول خدا آيا ابو بکر را به جانشيني تعيين نمي کنيد؟ پس از من روي برگرداندند و چنين به نظر من رسيد که ايشان با اين کار موافق نيستند ؛ پرسيدم :آيا عمر را تعيين نمي کنيد ؟ باز روي از من برگرداندند و چنين به نظر من رسيد که با اين کار موافق نيستند ؛ گفتم : اي رسول خدا ، آيا علي را به جانشيني تعيين نمي فرماييد ؟ پاسخ دادند : همين است قسم به خدايي که جز او نيست ؛ اگر با او بيعت کنيد و از او اطاعت نماييد همه شما را قطعا به بهشت رهنمون خواهد ساخت .

[[=&quot]عبد الله بن مسعود مي گويد : در شب آمدن جنيان به حضور ايشان ، در کنار حضرت بودم ؛ پس حضرت نفس عميقي کشيدند ؛ عرض کردم : [=&quot]چه شده است ؟ فرمودند : خبر رحلتم به من داده شده است ؛ گفتم : اي رسول خدا آيا جانشين تعيين نمي فرماييد ؟ فرمودند : چه کسي را ؟ پاسخ دادم : ابو بکر ؛ پس حضرت سکوت فرمودند ؛ مدتي گذشت ؛ دوباره حضرت نفس عميقي کشيدند ؛ گفتم چه شده است اي رسول خدا ؟ دوباره پاسخ دادند به من خبر رحلتم داده شده است اي ابن مسعود ؛ عرض کردم : جانشين خود را تعيين بفرماييد ؛ فرمودند : [=&quot]چه کسي را ؟ گفتم : عمر ؛ پس مدتي سکوت فرمودند و دوباره نفس عميقي کشيدند ؛ عرضه داشتم چه شده است ؟ پاسخ دادند : خبر رحلتم را به من داده اند ؛ گفتم اي رسول خدا جانشين خويش را تعيين بفرماييد ؛ فرمودند : چه کسي ؟ عرضه داشتم : علي بن ابي طالب ؛ فرمودند : قسم به کسي که جانم در دست اوست اگر او را اطاعت کنند همه ايشان را كلا به بهشت خواهد برد

[=&quot]از حذيفه هم قريب به اين متن وارد شده اما اصل متن بهمين روايت ابن مسعود است كه در روايت حذيفه دستبرد وتحريف صورت گرفته :

[=&quot]أخبرنا أبو الحسن بن قبيس نا وأبو منصور بن زريق أنا أبو بكر الخطيب أنا البرقاني أنا أبو الحسين عبد الله بن إبراهيم بن بيان الزبيبي نا الحسن بن علوية القطان نا أبو الصلت الهروي عبد السلام بن صالح نا عبد الله بن نمير ناسفيان نا شريك عن أبي إسحاق عن زيد بن يثيع عن حذيفة قال
[=&quot] ذكرت الإمارة او الخلافة عند النبي صلى الله عليه وسلم فقال إن [=&quot]وليتمو[=&quot]هاأبا بكر وجدتموه ضعيفا في بدنه قويا في أمر الله وإن [=&quot]وليتمو[=&quot]ها عمر وجدتموه قويا في أمر الله قويا في بدنه وإن [=&quot]وليتمو[=&quot]ها عليا وجدتموه هاديا مهديا يسلك بكم على الطريق المستقيم

[=&quot]وأنا أبو حامد نا حمدان السلمي نا عبد الرزاق أنا النعمان بن أبي شيبان عن سفيان الثوري عن أبي إسحاق عن زيد بن يثيع عن حذيفة قال
[=&quot] قال رسول الله صلى الله عليه وسلم إن [=&quot]وليتمو[=&quot]ها أبا بكر فزاهد في الدنيا راغب في الاخرة وفي جسمه ضعف وإن [=&quot]وليتمو[=&quot]ها عمر فقوي أمين لا تأخذه في الله لومة لائم وإن [=&quot]وليتمو[=&quot]ها عليا يقيمكم على صراط مستقيم

[=&quot]أخبرنا أبو القاسم زاهر بن طاهر أنا أبو الحسين أحمد بن محمد بن عبدالرحمن الكيال المقرىء أنا أبو نصر محمد بن علي بن الفضل الخزاعي أنا أبو بكر محمد بن الحسين بن الحسن القطان أنا أحمد بن يوسف نا عبدالرزاق أنا النعمان بن أبي شيبة عن الثوري عن أبي إسحاق عن زيد بن يثيع عن حذيفة قال
[=&quot] قال رسول الله صلى الله عليه وسلم إن [=&quot]وليتمو[=&quot]ها أبو بكر فزاهد في الدنيا راغب في الآخرة وفي جسمه ضعف وإن [=&quot]وليتمو[=&quot]ها عمر فقوي أمين لا تأخذه في الله لومة لائم وإن [=&quot]وليتمو[=&quot]ها عليا يقيمكم على طريق مستقيم

[=&quot]وابن قيم جوزيه شاگرد اول بن تيميه بصراحت ميگويد احمد حنبل به تنهايي جماعت وبر حق بود وجمهور مردم بر باطل :

[=&quot]وَقَدْ شَذَّ النَّاسُ كُلُّهُمْ زَمَنَ أَحْمَدَ بْنِ حَنْبَلٍ إلَّا نَفَرًا يَسِيرًا؛ فَكَانُوا هُمْ الْجَمَاعَةُ، وَكَانَتْ الْقُضَاةُ حِينَئِذٍ وَالْمُفْتُونَ وَالْخَلِيفَةُ وَأَتْبَاعُهُ كُلُّهُمْ هُمْ الشَّاذُّونَ، [=&quot]وَكَانَ الْإِمَامُ أَحْمَدُ وَحْدَهُ هُوَ الْجَمَاعَةُ[=&quot]، وَلَمَّا لَمْ يَتَحَمَّلْ هَذَا عُقُولُ النَّاسِ قَالُوا لِلْخَلِيفَةِ: يَا أَمِيرَ الْمُؤْمِنِينَ أَتَكُونُ أَنْتَ وَقُضَاتُك وَوُلَاتُك وَالْفُقَهَاءُ وَالْمُفْتُونَ كُلُّهُمْ عَلَى الْبَاطِلِ وَأَحْمَدُ [=&quot]وَحْدَهُ هُوَ عَلَى الْحَقِّ؟[=&quot] فَلَمْ يَتَّسِعْ عِلْمُهُ لِذَلِكَ؛ فَأَخَذَهُ بِالسِّيَاطِ وَالْعُقُوبَةِ بَعْدَ الْحَبْسِ الطَّوِيلِ؛ فَلَا إلَهَ إلَّا اللَّهُ، مَا أَشْبَهَ اللَّيْلَةَ بِالْبَارِحَةِ، وَهِيَ السَّبِيلُ الْمَهْيَعُ لِأَهْلِ السُّنَّةِ وَالْجَمَاعَةِ حَتَّى يَلْقَوْا رَبَّهُمْ،
[=&quot]الكتاب: [=&quot]إعلام الموقعين عن رب العالمين
[=&quot]المؤلف:[=&quot] محمد بن أبي بكر بن أيوب بن سعد شمس الدين ابن قيم الجوزية (المتوفى: 751هـ)

[=&quot]ودر قرآن هم ابراهيم ع به تنهايي يك امت است .

[=&quot]اما امويان خائن بقيه حديث رسول الله ص را قيچي كردند تا مشروعيت حكومت كثيف خود را توجيه سازند !

معني جماعت از زبان خليفه :
وقد خطب أمير المؤمنين عمر بن الخطاب فقال: عليكم بالجماعة وإياكم والفرقة.. فإن الشيطان مع الواحد وهو من الاثنين ابعد، ومن اراد بحبوحة الجنة فليلزم الجماعة !

[=&quot]معاويه هم كلمه جماعت را بر خودش منطبق كرد و احاديث رسول الله ص را ناقص وتحريف وسانسور تا مردم جاهل حقانيت امير امومنين ع را نفهمند ....

رهبر معظم انقلاب اسلامی با محکومیت شدید قتل عالم مؤمن و مظلوم شیخ نمر؛بدون تردید دست انتقام الهی گریبان سیاستمداران سعودی را خواهد گرفت/ انتقاد شدید از سکوت و حمایت مدعیان آزادی و حقوق بشر از جنایات رژیم سعودی/ دنیا باید احساس مسئولیت کند (۱۳۹۴/۱۰/۱۳ - ۰۹:۱۳)

حضرت آیت الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی صبح امروز در جلسه درس خارج فقه، جنایت بزرگ عربستان سعودی در به شهادت رساندن عالم مؤمن و مظلوم، شیخ نمر باقر النمر را به شدت محکوم کردند و با تأکید بر لزوم احساس مسئولیت دنیا در قبال این جنایت و جنایات مشابه سعودی در یمن و بحرین، خاطرنشان کردند: بدون تردید خون به ناحق ریخته این شهید مظلوم به سرعت اثر خواهد کرد و دست انتقام الهی گریبان سیاستمداران سعودی را خواهد گرفت.
حضرت آیت الله خامنه‌ای گفتند: این عالمِ مظلوم نه مردم را به حرکت مسلحانه تشویق می‌کرد و نه به صورت پنهانی اقدام به توطئه کرده بود، بلکه تنها کار او، انتقاد علنی و امر به معروف و نهی از منکرِ برخاسته از تعصب و غیرت دینی بود.
رهبر انقلاب، شهادت شیخ نمر و ریختن به ناحق خون او را خطای سیاسی دولت سعودی خواندند و افزودند: خداوند متعال از خون بی‌گناه نمی‌گذرد و خون به ناحق ریخته، بسیارسریع دامان سیاستمداران و مجریان این رژیم را خواهد گرفت.
ایشان با انتقاد شدید از سکوت مدعیان آزادی، دموکراسی و حقوق بشر و حمایت آنان از رژیم سعودی که خون بی‌گناه را تنها به خاطر انتقاد و اعتراض به زمین‎ می‌ریزد، تأکید کردند: جهان اسلام و همه دنیا باید نسبت به این قضیه احساس مسئولیت کنند.
حضرت آیت الله خامنه‌ای آزار و شکنجه مردم بحرین توسط نظامیان سعودی و تخریب مساجد و خانه‌های آنان و همچنین بیش از 10 ماه بمباران مردم یمن را نمونه‌های دیگری از جنایات رژیم سعودی خواندند و تأکید کردند: کسانی که صادقانه به سرنوشت بشریت و سرنوشت حقوق بشر و عدالت علاقه‌مند هستند، باید این قضایا را دنبال کنند و نباید نسبت به این وضعیت بی‌تفاوت باشند.
رهبر انقلاب همچنین افزودند: یقیناً شهید شیخ نمر مورد تفضل خداوند خواهد بود و بدون شک دست انتقام الهی گریبان ظالمانی را که به جان او تعدّی کردند خواهد گرفت و این همان چیزی است که مایه تسلّی است.

http://www.leader.ir/langs/fa/index.php?p=contentShow&id=14004

"شیخ احمد بدرالدین حسّون" مفتی اعظم سوریه عصر شنبه در گفت وگوی اختصاصی با شبکه خبری العالم، ضمن هشدار درباره این که هدف از اعدام آیت الله نمر نابودی امت اسلام و کشاندن پای جمهوری اسلامی ایران به سوی جنگ های فرعی و حاشیه ای است، گفت: دست پلید صهیونیسم و آمریکا با نام برخی حکام عرب، اقدام می کند.

وی افزود: جهان اسلام صبح امروز (شنبه) با خبر شهادت علامه ای مواجه شد که خواهان صلح، دوستی و برادری بود؛ کسی که هیچ وقت سلاحی جز سلاح ایمان و خیرخواهی با خود حمل نکرد؛ امروز جهان اسلام با خبر شهادت مردی شوکه شد که عاملان شهادت ایشان مدعی مقابله با تروریسم هستند و ادعا می کنند که ائتلاف مقابله با تروریسم تشکیل داده اند، اما در عین حال در بدترین اقدام تروریستی عالِمی از علمای امت اسلام را به شهادت می رسانند.

مفتی اعظم سوریه با بیان این که شیخ نمر هیچ وقت دعوت به کشتار و جنگ نکرد و همواره خواهان برادری و دوستی بین طیف های مختلف امت اسلام بود، گفت: کسانی که پیشتر علامه بوطی را در دمشق ترور کردند، امروز در اقدامی تروریستی شیخ نمر را به شهادت رساندند.

** آل سعود مورد خشم الهی قرار خواهد گرفت
شیخ حسون خطاب به آل سعود با بیان این که شیخ نمر مردی آزاد و خیرخواه بود و هیچ وقت در مسیر فرقه گرایی حرکت نکرد، گفت: فردا دیگر مانند دیروز نخواهد بود، اعدام مردی که چون شمشیر خیر و دوستی و ایمان و بخشش بود، به زودی خشم خدای عزوجل را بر می انگیزد.

وی ضمن انتقاد از سکوت شورای امنیت سازمان ملل متحد، سازمان های بین المللی ذی ربط و امت عرب و اسلام در برابر این جنایت هولناک، از جهان اسلام خواست به سوی جنگ و درگیری های مورد نظر آل سعود کشیده نشود، و گفت: آل سعود می خواهد جهان اسلام به جای توجه به قدس و مساله فلسطین سرگرم جنگ های داخلی شود.
شیخ حسون افزود: آل سعود هر روز شمار زیادی از مردم بی گناه یمن، را به خاک و خون می کشد و با حمایت مالی و تسلیحاتی از تروریست ها در سوریه موجب کشته شدن شمار زیادی از شهروندان مظلوم این کشور می شود.

** کشاندن ایران به جنگ های داخلی
مفتی سوریه ضمن توصیه به اهالی قطیف، مدینه منوره و .. مبنی بر ضرورت تکیه به عقل و تدبیر و اجتناب از کشیده شدن به سوی جنگ داخلی و نسل کشی خواهان اتخاذ موضعی قاطع در برابر توطئه شومی شد که هدف آن نابودی امت اسلام و سوق دادن جمهوری اسلامی ایران به سوی جنگ های حاشیه ای و فرعی و فراموشی مساله فلسطین است.

شیخ حسون در پایان ضمن عرض تسلیت به امت اسلام به مناسبت شهادت یکی پس از دیگری علمای اسلام، گفت: همه مسلمانان باید بدانند که دستان پلید صهیونیسم و آمریکا به نام برخی حکام عرب و با همراهی آنها برای نابودی امت اسلام از درون تلاش می کنند.

العالم/

به آتش کشیدن سفارت عربستان توسط مردم
[لینک]

خطبه دوم نماز جمعه مقام معظم رهبری در سال 1367
البته من یک نکته ای را عرض کنم من شنیدم که بعضی ها رفتند سراغ بعضی از سفارتخانه ها. من الآن دارم به شما ابلاغ می کنم، به عنوان مسئول دولتی و به عنوان امام جمعه و یک روحانی؛ به سفارتختانه ها نزدیک نشوید. این را بدانید که اگر شما از سیاست انگلیس یا سیاست آمریکا یا هر کس دیگری بدتان می آید راهش این نیست که یک عده ای بروند بی مهار از دیوار سفارتخانه بالا و به سفارتخانه ها نزدیک بشوند، بنده دارم پیش شماها شهادت می دهم که این قطعاً و قطعاً به ضرر اسلام و مسلمین و به ضرر جمهوری اسلامی است. حالا مردم راهپیمایی می کنند، راه می روند، احساسات به خرج می دهند. احساسات صادقانه و درست و منطبق با منطق، در این هیچ شکی نیست. ممکنه تو خیابونها بروند و به هر سیاستی هر چه نظرشان هست بگویند، اما به سفارتخانه ها نباید نزدیک بشوند، اینکه ممکنه دشمن خودش این کار را بکند. ممکنه برخی از عوامل نفوذی دشمن بیایند و در جمعیتی بیافتند، برسند به یک سفارتخانه ای از دیوار بروند بالا یک وسیله ی آتشی بیاندازند یا جایی را بشکنند ، خراب کنند، بدانید این کار قطعا بد است و جرم است و به ضرر و اگر کسی آگاهانه این کار را بکند این خیانت است.

[h=1]واکنش آمریکا به اعدام شیخ نمر[/h]
[h=2]وزارت امور خارجه آمریکا با انتشار بیانیه ای نسبت به اعدام شیخ نمر به دست رژیم آل سعود ابراز نگرانی کرد.[/h]

به نقل از پایگاه اینترنتی وزارت امور خارجه آمریکا، در این بیانیه که از سوی جان کربی، سخنگوی دستگاه دیپلماسی این کشور صادر شد، آمده است: «مطلع شده ایم که دولت عربستان اعلام کرده که 47 تن را اعدام کرده است. ما پیش تر نیز درباره فرایندهای حقوقی در عربستان ابراز نگرانی کرده و این نگرانی ها را به اطلاع عالی رتبه ترین مقام های دولت این کشور رسانده ایم.
بر این خواسته خود تأکید داریم که دولت عربستان باید به حقوق بشر احترام بگذارد و از آن محافظت کند و از اعمال رویه های قضایی شفاف و عادلانه در تمامی پرونده ها اطمینان حاصل نماید.
آمریکا همچنین از دولت عربستان می خواهد که اجازه ابراز عقاید مخالف را بدهد و با رهبران تمامی جوامع برای جلوگیری از بروز تنش در پی این اعدام ها همکاری کند.ما به طور خاص نگران این هستیم که اعدام شیخ نمر، روحانی برجسته شیعه و فعال سیاسی خطر تشدید تنش های فرقه ای را در زمانی ایجاد کند که لازم است این تنش ها فورا کاهش یابند. در چنین شرایطی ما بر لزوم افزایش تلاش های رهبران منطقه با هدف کاستن از تنش های منطقه ای تأکید داریم.»

[/HR] منبع : ایسنا

[h=1]شهادت شیخ نمر النمر وتعریف سعودی ها از تروریسم[/h]
[h=2]بار دیگر رژیم منحوس سعودی روی دیگر جنایت و سفاکی خود را به منصه ظهور رساند، تا به خیال خام خود، معارضان ومخالفان رژیمش را با ایجاد رعب و وحشت کنترل ویا ساکت نماید.[/h]

شهادت آیت الله شیخ نمر باقر النمر"رضوان الله تعالی علیه" روحانی مجاهد و مبارز شیعه عربستانی که با امضای سلمان بن عبدالعزیز و حکم به صورت اعدام با شمشیر وبه صلیب کشیده شدن در انظار عمومی به وقوع پیوست؛ جنایتی در پس جنایت های مکرر سعودی ها در طی یکسال گذشته است.دنیای اسلام خسته از خونریزی های بی وقفه سعودی در جهت تامین اهداف جاه طلبانه، همچنان حیرت زده سیاست های کشتار این دولت زبون را نظاره گر می باشد .
آنچه که وجهه تزویرگونه این جنایات را نشان میدهد ،ادعای تدین به اسلام از سوی رهبران آل سعود است .و روی دیگر کریه این کشتار اتهام تروریسم به معارضان و مخالفان داخلی وخارجی است.البته دولتی که حرکت در مجرای سیاست های خود را اسلام اصیل ومخالفان را که در راستای اهداف ایشان حرکت نمی کنند ،کافر ومشرک می نامد؛ قطعا علاجی برای درمان آینده صلح وسازش در منطقه در دستور کارش نیست .
درنگاه سعودی ها هر که با ایشان همراه شد خودی ومسلمان وهرکسی که در مخالفت آل سعود بود دشمن وتروریست خواهد بود .
به کدام حکم از احکام اسلامی شیخ نمر که معارض دولت سعودی بود وسالها در راستای تحقق آزادی شیعیان مظلوم عربستان تلاش میکرد در تعریف تروریسم قرار میگیرد؟ ولی ایادی و مزدورانی همچون عبدالمالک ریگی وهمفکرانش که درایران و پاکستان وافغانستان با دستور مستقیم از اربابان سعودی و منطقه ای خود هر روز سفره ای از خون را در میان مردم این ممالک پهن میکرد؛ درتعریف تروریسم نمی گنجند؟

البته برچسب تروریسم دیروز بازیچه ای برای سرکوب نهضت های آزادی بخش مسلمان در منطقه بوده و امروز وسیله بدنامی و هدم آیین اسلام از میان ملل جهان. هیچ گاه دنیای غرب ورژیم های خودکامه عربی در منطقه نمی خواهند به یاد بیاورند که هرگاه نام تروریسم را به کسانی نسبت داده اند که درمقابل دشمن عزت و استقلال خود به دفاع پرداخته اند ، بوق های خبری غربی گوش فلک را از تایید پر می نمود و صدایی از خود فروختگان بلند نمی شد،بلکه در تایید آن در ساختار سیاست جهانی تلاش می شد وهرگاه که نام تروریسم را بر سیاست های نسل کشی دولت صهیونیستی میگذارند به یک باره تمامی بوق های تبلیغاتی غربی وعربی جز سکوت، پاسخی ندارند و انگار که جنایت های سر سلسله تروریسم جهانی را تا به حال نه دیده اند ونه شنیده اند.
به کدام حکم از احکام اسلامی مردم مظلوم وبی دفاع یمن که هر روزه در طی این ماه ها زیر بمباران شدید هواپیماهای ائتلاف عربی قرار دارند تروریسم وجنایت کار نامیده میشوند؟ ولی معارضان ومخالفان مسلحی که توسط دهها کشور عربی وغربی مسلح شده و در سوریه وکشورهای مختلف از هیچ جنایتی در رسیدن به اهداف خود حتی همکاری با دولت غاصب صهیونیستی فروگذار نمیکنند درتعریف تروریسم قرار ندارند؟
به کدام حکم از احکام اسلامی شیخ نمر که معارض دولت سعودی بود وسالها در راستای تحقق آزادی شیعیان مظلوم عربستان تلاش میکرد در تعریف تروریسم قرار میگیرد؟ ولی ایادی و مزدورانی همچون عبدالمالک ریگی وهمفکرانش که درایران و پاکستان وافغانستان با دستور مستقیم از اربابان سعودی و منطقه ای خود هر روز سفره ای از خون را در میان مردم این ممالک پهن میکرد؛ درتعریف تروریسم نمی گنجند؟
همه این کشتار و جنایت هایی که در کشورهای اسلامی طی چند دهه اخیر به وقوع پیوسته است جز با خیانت دولت خبیث سعودی نسبت به کشورهای اسلامی وطرح و اجرای کشورهای غربی، علی الخصوص رژیم صهیونیستی حاصل نشده است.گرچه در ماههای اخیر دولت عربستان، جنگی را که خود در یمن به راه انداخته و طرح و اجرای آن را مستقیما به عهده گرفته است، تلاش های مذبوحانه ای را برای برون رفت از باتلاق آن به کار بسته ، که تا کنون نتیجه ای نداده است و مهچنان منطقه زیر آتش فتنه سعودیها می سوزد.
هرگاه به جنایات آل سعود علی الخصوص در یکسال اخیر نظاره میکنیم جز پوسته ای خشک وشکننده اثری از اسلام دراین کشور دیده نمی شود! بلکه این رژیم گوی سبقت در جنایت را از مزدوران تکفیری وسلفی خود در سوریه وعراق و... ربوده است واگر این تروریست ها در کشورهای خاورمیانه به صورت انفرادی و با گروههای کوچک وبزرگ خود، دست به ترور وجنایت میزنند؛آل سعود با ایجاد تروریسم دولتی وسازمان یافته وصرف هزینه های هنگفت حتی درکشورهای دیگر ،همچون نیجریه که سران این کشور ،جیره خوار عربستان هستند؛اقدام به طرح توطئه های شوم وطائفه ای خود در میان جهان اسلام می نماید واین نمی تواند دلیل قابل توجهی داشته باشد الا ظرفیت های اعتقادی مسموم و غیر انسانی آل سعود که ریشه در پذیرش افکار و منش صهیونیست ها در نسل کشی دارد، ودقیقا این ظرفیت همان بستری است که صهیونیست ها آرزوی آن را دارند تا اهداف منطقه ای وبین المللی خود را به منصه ظهور برسانند و دیگر نمیتوان امید داشت که سیاستمداران کشورهای اسلامی قصد مقابله با این رویه خطرناک را در دنیا داشته باشند؛ که صد البته این ناشی از تجمل گرایی ودنیا طلبی واشرافی گری ودوری از مبانی اصیل اسلام ناب محمدی است .
رژیم سفاک سعودی بداند که با شهادت شیخ نمرها نمیتواند حرارت و شور آزادی خواهی واستقلال ومبارزه با ستمگران را از دل مردم منطقه وعربستان بزداید بلکه این خون ها هر روز باعث رشد وتعالی وافزوده شدن بر صفوف مبارزان وحق طلبان در سراسر عربستان علیه دولت فاسد سعودی است

اخبار کشتار وقتل دراین روزها از سوی رژیم آل سعود و همکاری وهمفکری وهمراهی در اهداف شوم منطقه ای و بین المللی با رژیم غاصب واشغالگر قدس که این روزها به مرور گسترش میابد یادآور خیانت منافقین مدینه به دین مبین در صدر اسلام است که با کمک یهودیان ومشرکان، قصد نابودی اسلام را داشتند ولی اراده الهی برآن شد تا نتایج وعواقب کار خود را با آهن سرد مجاهدت های سپاه اسلام چشیده و یهودیان محارب را به خفت وذلت دچار نمایند.
آل سعود بترسد از آن روزی که قدرت های منطقه ای ،همان گونه که منش خیانت و کشتار را به مزدورانش تعلیم میدهد؛ روزی گرفتار همین نقشه های شوم خواهد شد ؛که نه تنها از اربابان خود ضربه خواهد خورد ،بلکه باید پاسخگوی دهها سال جنایت خود در منطقه باشد.
رژیم سفاک سعودی بداند که با شهادت شیخ نمرها نمیتواند حرارت و شور آزادی خواهی واستقلال ومبارزه با ستمگران را از دل مردم منطقه وعربستان بزداید بلکه این خون ها هر روز باعث رشد وتعالی وافزوده شدن بر صفوف مبارزان وحق طلبان در سراسر عربستان علیه دولت فاسد سعودی است.
وچه زیبا فرمودند بانوی صبروبردباری به یزید بن معاویه که : وَ ما رَبُّكَ بِظَلَّامٍ لِلْعَبِیدِ فَإِلَى اللَّهِ الْمُشْتَكَى وَ عَلَیْهِ الْمُعَوَّلُ فَكِدْ كَیْدَكَ وَ اسْعَ سَعْیَكَ وَ نَاصِبْ جُهْدَكَ فَوَ اللَّهِ لَا تَمْحُو ذِكْرَنَا - پروردگار تو بر بندگان ستم روا نمیدارد من شكایت بنزد خدا برم و توكّلم باو است هر نیرنگى كه خواهى بزن و هر اقدامى كه توانى بكن و هر كوششى كه دارى دریغ مدار كه بخدا قسم كه نام ما را نمیتوانی محو کنی.

[h=1]شوق دیدار خدا ،داشت نمر[/h]
[h=2]عبدالمجید فرائی از شاعران کشورمان برای شهادت شیخ نمر توسط رژیم آل سعود شعری سروده و در اختیار سایت تبیان قرار داده؛ این شعر به شرح زیر است:[/h]

[h=5]تقدیم به مجاهدشهید، شیخ باقر النمر[/h] شوق دیدار خدا ،داشت نمر
فکرتی ناب وجدا داشت نمر
در نظر داشت،خداوندی هست
از خداوند ، حیا داشت نمر
پادشاهان و سلاطین، همه مست
فکر بیدار و رها داشت نمر
باک ازکشته شدن، لا والله
درس ازکرب و بلا داشت نمر
شیعه، دلبسته و پابند علی است
به علی عشق و وفا داشت نمر
با طواغیت زمان ، ناهمگون
سر تسلیم ،کجا داشت نمر؟
مکتب اش مکتب عاشورا بود
دردلش ،شور بپا داشت نمر
با ضعیفان ،فقرا ، همسفره
در درون،شوق ولا داشت نمر
جان خود، بر سر این ایده گذاشت
باستم ، چون چرا داشت نمر
۹۴/۱۰/۱۲

گزارش مشرق از پشت پرده یک جنایت؛

شواهد حاکی است که پرونده اعدام آیت‌الله شیخ نمر، به عرصه نزاع و رقابت دو شاهزاده سعودی تبدیل شده است. در واقع بن‌نایف با این اعدام‌ها و قدرتمند جلوه‌دادن خود، این پیام را به ملک سلمان و محمد بن سلمان داد که می‌تواند در برابر خواست و اراده سلطنتی قد علم کند و پادشاه عربستان و پسرش نمی‌توانند وی را دست‌کم بگیرند.
گروه بین‌الملل مشرق - وزارت کشور عربستان سعودی روز گذشته با صدور بیانیه‌ ای از اجرای حکم اعدام آیت الله شیخ «نمر باقر النمر»، رهبر شیعیان عربستان خبر داد و این روحانی و مجاهد بزرگ به همراه 46 متهم دیگر که اغلب آنها تروریست معرفی شده ‌اند روز شنبه در 12 منطقه عربستان اعدام شد.

حکم اعدام آیت الله نمر آبان 94 در دادگاه تجدید نظر و دادگاه عالی آل سعود تأیید و برگه‌ ای به همین منظور به وزارت کشور ارسال شد تا امضای «محمد بن نایف»، وزیر کشور عربستان برای انجام این حکم گرفته شود.

بر کسی پوشیده نیست که از زمان بازداشت شیخ نمر در سال 2012 تا زمان شهادت وی، قریب به 3 سال حکومت عربستان هیچ گاه در قضیه شیخ نمر حسن نیت نداشت و تمام داده‌ها حکایت از آن داشت که وضعیت این روحانی بزرگ عربستانی به سمت بدتر شدن پیش می رود تا سرانجام منتهی به اعدام وی شد.

با انتشار خبر اعدام شیخ نمر تحلیل ها و گمانه زنی های بیشماری درباره انگیزه، اهداف و بازتاب این اقدام حکومت سعودی منتشر شد که همگی در یک موضوع اتفاق نظر داشتند، اینکه اعدام شیخ نمر زمینه فروپاشی نظام سعودی در عربستان و تشدید تنش ها و بحران های منطقه ای را درپی خواهد داشت.

برخی گمانه زنی ها نیز اعدام شیخ نمر را اولین رهاورد «رجب طیب اردوغان»، رئیس جمهوری ترکیه به ریاض و دیدار با مسئولان ارشد سعودی از جمله ملک سلمان، پادشاه عربستان عنوان کرده بودند.

در این بین گمانه زنی های دیگری نیز درباره انگیزه‎‌ها و اهداف نهفته در پس اجرای حکم اعدام شیخ نمر مطرح است که پرده از روابط شاهزادگان سعودی و یا همان مسئولان ارشد و صف اول عربستان بر می دارد.

وضعیت حقوق بشر در زمان محمد بن نایف

برای به دست آوردن دیدی روشن تر از قضایا و مسائل مرتبط با حقوق بشر در عربستان لازم است، اندکی به عقب باز گردیم و به وضعیت حقوق بشر در عربستان سعودی از زمان سپردن پرونده حقوق بشر به «محمد بن نایف»، ولی عهد و وزیر کشور عربستان نگاهی بیاندازیم.

با مرگ ملک عبدالله و به قدرت رسیدن سلمان شاهد تغییر و تحولاتی مهمی در ساختار حکومتی عربستان که خاندان سعودی بر آن حاکم است، بودیم، تغییراتی که به موجب آن و براساس عزل و نصب های صورت گرفته توسط ملک سلمان، «محمد بن نایف» به ولی عهدی و «محمد بن سلمان»، پسر ملک سلمان به جانشینی ولی عهد منصوب شدند.

به موازات انتصاب محمد بن نایف به ولی عهدی عربستان، وزارت کشور و به تبع آن پرونده حقوق بشر به شکل تام و کمال به بن نایف، مرد دوم حکومت سپرده شد که پرونده تمام زندانیان کشور، از جمله زندانیان سیاسی و آزادی بیان را نیز شامل می شد.

نگاهی به گزارش های حقوق بشری درباره وضعیت حقوق بشر در عربستان طی سپردن این پرونده به محمد بن نایف و آمارهای رسمی منتشر شده از سوی وزارت کشور عربستان درباره تعداد اعدام های صورت گرفته در این کشور و افرادی که این حکم در خصوص آنها در این برهه زمانی اجرا شده، به این نکته اشاره می کند که وضعیت حقوق بشر در عربستان رو به وخامت گذاشته و تعداد اعدام ها در این کشور به شکل چشمگیری افزایش داشته است.

اعتراض خانواده های زندانیان

درباره وضعیت زندانیان در زندان های حکومت عربستان در برهه زمانی که محمد بن نایف بر پرونده حقوق بشر و زندانیان این کشور نظارت و اشراف داشت، به گزارشی اشاره می کنیم که روزنامه انگلیسی «ایندپندنت» نوامبر 2015 میلادی منتشر و در آن افشا کرد که شیخ نمر در فهرست افرادی است که حکومت عربستان درصدد اعدام آنهاست.

این روزنامه در بخشی از گزارش خود به مادران 5 متهم شیعی در بند حکومت عربستان اشاره می کند که در آن تاکید کرده بودند، فرزندان آنها طی مدت حبس در معرض انواع شکنجه و آزار و اذیت جسمی و روحی و روانی قرار داشتند و با اینکه مرتکب جرم قتل نشده بودند، زیر شکنجه مجبور به پذیرفتن اتهام شده بودند.

افشاگری روزنامه انگلیسی درباره بهره برداری از اعدام شیخ نمر

صرف نظر از تاکید این گزارش بر تشدید وضعیت حقوق بشر در عربستان به خصوص در زمان ولی عهدی و وزیری کشور محمد بن نایف، نکته مهمی که روزنامه ایندیپندنت در گزارش خود به آن اشاره کرده بود، زمان و موعد اجرای احکام اعدام بود.

ایندیپندنت در این باره معتقد است که زمان و موعد اجرای احکام اعدام تا حدود بسیار زیادی به نزاع و درگیری برسر به دست گرفتن قدرت بین محمد بن نایف، وزیر کشور و ولی عهد عربستان و محمد بن سلمان، پسر پادشاه و جانشین ولی عهد و وزیر دفاع این کشور مرتبط است.

در ادامه این گزارش به اظهارات «سعد الفقیه»، معارض عربستانی که هم اکنون در لندن اقامت دارد، اشاره می کند که گفته بود، از زمان به قدرت رسیدن سلمان، محمد بن سلمان بر همه امور سیطره یافته و محمد بن نایف خواهان ابراز وجود در برابر بن سلمان است و این اظهار قدرت را اعدام شیخ نمر و 46 نفر دیگری که در لیست اعدام وزارت کشور قرار گرفته و برخی از آنها عضو دو گروه تروریستی القاعده و داعش هستند و به اعدام محکوم شده اند، می داند.

به گفته این معارض برجسته عربستانی محمد بن نایف با اجرای این اعدام ها تلاش دارد، اینگونه القا کند که تصمیم آخر را در این خصوص وی خواهد گرفت، همچنین سعی می کند، اینگونه جلوه دهد که در اجرای این احکام انگیزه های طایفه ای و مذهبی وجود ندارد تا به این ترتیب مانع اعتراض شیعیان عربستان به اعدام شیخ نمر و قیام آنها علیه حکومت خاندان سعودی در عربستان شود.

افشاگری فعال توئیتری عربستانی درباره اعدام شیخ نمر

این تنها روزنامه انگلیسی ایندیپندنت و سعد الفقیه نبودند که پرده از نزاع ولی عهد و جانشینش جهت بهره برداری از قضیه صدور حکم اعدام شیخ نمر بر می دارند، بلکه «جمال بن»، فعال توئیتری معروف عربستانی نیز طی توئیتی در صفحه شخصی خود به نزاع جاری بین محمد بن سلمان و محمد بن نایف در این قضیه اشاره می کند.

جمال بن که به نظر می رسد، یکی از شاهزادگان معارض سعودی است، ابعاد جدیدی از قضیه آیت الله نمر را برملا و تاکید می کند که قضیه شیخ نمر به موضوع اختلاف نظر عمیق بین این دو شاهزاده سعودی تبدیل شده است.

به گفته این فعال توئیتری وقتی حکم اعدام شیخ نمر برای تایید نهایی به ملک سلمان عرضه می شود، بن نایف به عمویش یادآوری می کند که قصد دارد، شیخ نمر را در روز مرگ پدرش اعدام کند، چراکه خصومتی عمیق و شدید بین «نایف بن عبد العزیز»، ولی عهد اسبق سعودی با شیخ نمر وجود داشت و بن نایف به ظن خود انتقام خصومت ورزی های شیخ نمر با پدرش را به این ترتیب خواهد گرفت.

اما این خواسته از بیم اینکه القا شود، انتقام جویی شخصی است و درپی خود اعتراض داخلی و خارجی شیعیان را موجب خواهد شد، از سوی ملک سلمان رد می شود.

به همین دلیل در تمام طول این مدت بن نایف تلاش داشت، ملک سلمان را قانع کند که یک شیعی را به وزارت برساند تا حکومت سعودی را از متهم شدن به تبعیض علیه شیعیان و متهم شدن به اینکه اعدام شیخ نمر اقدامی شخصی و انتقام جویانه بوده، دور کند.

جمال بن در ادامه می افزاید: در حالی که بن نایف برای انتقام جویی درپی اعدام شیخ نمر بود، بن سلمان این اقدام را رد می کرد و درصدد بود، از این موضوع به عنوان اهرم فشاری علیه ایران استفاده کند. بن نایف این دیدگاه بن سلمان را احمقانه و مضحک تلقی می کرد و این موضوع به شدت بن سلمان را خشمگین کرده بود.

وی تاکید می کند که بن نایف برای عملی کردن خواسته خود به بن سلمان خبر می دهد که حکم را شخصا و بدون مهر و تایید ملک سلمان اجرا خواهد کرد.
بن سلمان نیز با ارسال نامه ای برای وی تاکید می کند، مهر سلطنتی در دست اوست و از جمله اختیارات پادشاه برکناری ولی عهد است تا آشکارا به وی پیام دهد، در صورت پافشاری بر خواسته اش در انتظار عزل و برکناری از منصبش باشد.

سناریوهای پس از اعدام شیخ نمر

کارشناسان و تحلیلگران از افشاگری های صورت گرفته درباره اختلاف موجود بین بن نایف و بن سلمان درباره پرونده اعدام شیخ نمر و تلاش هریک از طرف ها جهت بهره برداری از این پرونده در جهت منافع خود، دو سناریو را برای مرحله پس از شهادت شیخ نمر در عرصه داخل عربستان مطرح می کنند:

سناریو اول: ابراز قدرت بن نایف و تحکیم پایه‌ های ولی عهدی
به اعتقاد این کارشناسان بن نایف صرف نظر از انتقام جویی شخصی و دشمنی که با شیخ نمر داشت، با اعدام وی به همراه 46 متهم دیگر که اغلب دارای سوابقی مبنی بر عضویت یا همکاری با القاعده و داعش را داشتند، تلاش کرد، خود را همچنان قدرتمند و خارج از دایره نفوذ و سیطره محمد بن سلمان نشان دهد که گفته می شود، زمام اداره امور کشور عملا دست اوست.

در واقع بن نایف با این اعدام ها و قدرتمند جلوه دادن خود، این پیام را به ملک سلمان و محمد بن سلمان داد که در صورت اقتضا می تواند، در برابر خواست و اراده سلطنتی قد علم کند و پادشاه عربستان و پسرش نمی توانند، وی را نادیده یا دست کم بگیرند.

پیام دیگر بن نایف از این اعدام ها به آمریکا و غرب بود که به او به عنوان مرد شماره یک مبارزه با تروریسم در عربستان نگاه می کنند.
وی به این طریق تلاش کرد، به آمریکا و حامیان غربیش این پیام را بدهد که همچنان در عرصه مبارزه با تروریسم مورد ادعای سعودی رقیب بلامنازع است و قدرت را در این حوزه در دست دارد.

در چنین شرایطی دور از انتظار نیست، با توجه به نارضایتی های موجود در خاندان سعودی از پادشاهی سلمان، به خصوص عزل و نصب هایش پس از رسیدن به سلطنت و تلاش برای هموار کردن راه به قدرت رسیدن محمد بن سلمان، علیه پادشاه سعودی قیام کرده و با برکناری وی از قدرت، خود بر تخت سلطنت تکیه زند.

این سناریو در صورت همراهی آمریکا و غرب با بن نایف که نگاه مثبتی برای اداره امور عربستان به وی دارند و سوابق مبارزاتیش با تروریسم، خطری که هم اکنون غرب و آمریکا را به شدت تهدید می کند، دور از انتظار نیست که عملی شود.

سناریو دوم: استفاده بن سلمان از حربه اعدام شیخ نمر علیه بن نایف
اما در مقابل سناریو فوق، سناریو دیگری نیز مطرح است. در این سناریو تاکید شده که در صورت تشدید اعتراض های داخلی به خصوص از جانب شیعیان عربستان، بن سلمان حربه اعدام شیخ نمر را علیه بن نایف استفاده کند، به ویژه آنکه در افشاگری های جمال بن تاکید شده بود که بن سلمان مخالف اعدام شیخ نمر بوده است.

در چنین حالتی جانشین ولی عهد عربستان با یک تیر دو نشان خواهد زد. اول آنکه بن نایف را عامل اعدام شیخ نمر معرفی خواهد کرد و تیر خشم و غضب شیعیان عربستان را متوجه وی خواهد کرد و این کار دشواری برای بن سلمان نیست، به ویژه اگر به خاطر داشته باشیم که همه از دشمنی و خصومت بن نایف و پدرش با شیخ نمر و میل به انتقام جویی بن نایف از شیخ نمر مطلع و آگاه هستند.

در گام دوم، پس از آنکه تیرهای خشم و غضب مردم عربستان و شیعیان این کشور بن نایف را نشانه گرفتند، بن سلمان به بهانه آرام کردن افکار عمومی و فرونشاندن خشم مردم بن نایف از وزارت کشور و ولی عهدی برکنار کند و این اقدام بی‌ شک نهایت آرزو و تمنای بن سلمان است که سودای تکیه زدن بر تخت سلطنت را در سر می پروراند.

در واقع با برکناری و عزل بن نایف از منصب ولی عهدی عربستان بن سلمان رسما و قانونا به سمت ولی عهدی عربستان منصوب خواهد شد و در چنین شرایطی دیگر مانعی در مسیر سلطنت وی نخواهد بود.

در این سناریو دور از انتظار نیست که بن سلمان برای تحقق خواسته اش جهت رسیدن به سلطنت به اعتراض های شیعیان دامن بزند و به هر وسیله و ترفندی برای تشدید و گسترش این اعتراض ها متوسل شود.

خلاصه سخن

تحرکاتی و تحولاتی که عرصه داخلی عربستان در روزهای آتی شاهد آن خواهد بود تا حدود زیادی تکلیف جنگ قدرت میان دو شاهزاده سعودی، «محمد بن نایف» و «محمد بن سلمان» را روشن خواهد کرد.

این گزارش موج اعترضات مردمی به اعدام شیخ نمر را در شبکه مجازی اینستاگرام نشان می دهد که در ساعت‌های ابتدائی روز گذشته در اینستاگرام به راه افتاد و کماکان ادامه دارد.
گروه فضای مجازی مشرق - وزارت کشور عربستان روز گذشته با صدور بیانیه‌ای از اجرای حکم اعدام شیخ نمر باقر النمر رهبر شیعیان عربستان خبر داد.

شبکه خبری «العربیه»، خبر داد بر اساس بیانیه وزارت کشور عربستان، حکم اعدام شیخ نمر به همراه 46 متهم دیگر که اغلب آنها تروریست معرفی شده‌اند روز شنبه در 12 منطقه در عربستان اجرا شده است.

گروه های مدافع حقوق بشر اخیرا در گزارش های سالیانه خود اعلام کردند که عربستان در سال 2015 صحنه اجرای بیشترین موارد احکام اعدام پس از دو دهه بوده است. گروه های مزبور که موارد اعدام در سراسر جهان را رصد می کنند، خبر دادند که دستکم 157 نفر در سال 2015 در عربستان اعدام شدند.

حکم اعدام شیخ نمر بارها از سوی سازمان‌های حقوق بشری محکوم شده و از عربستان خواسته شده بود که این حکم را اجرا نکند.

----- تصاویر زیر مربوط به موج اعترضات مردمی به اعدام شیخ نمر را در شبکه مجازی اینستاگرام نشان می دهد که در ساعت‌های ابتدائی روز گذشته در اینستاگرام به راه افتاد.

در ادامه این گزارش برخی از مطالب اینستاگرامی سیاسیون و چهره های مطرح مذهبی را مشاده می کنید که روز گذشته منتشر شد.

شیعه عمری ست که هم سوخته هم ساخته است
با بد و خوب چه بسیار چه کم ساخته است

شیعه با پرچمی از مردم مظلوم جهان
با توسل به اباالفضل ، علم ساخته است

جبهه مان شام و عراق است ، دو جا می جنگیم
عشق از غیرت ما تیغ دو دم ساخته است

بر لبان همه یا زینب و یا عباس است
کار دشمن به همین یک دو قسم ساخته است

خوب بر صورت ما چنگ بزن آل_سعود
بعد داعش بخدا کار تو هم ساخته است

می رسد عاقبت آن روز که در خاک بقیع
چشم تا باز کنی شیعه حرم ساخته است

محسن رضایی عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام نیز پست زیر را در اینستاگرام خود منتشر کرد.

حمید رسایی نماینده مردم تهران، عکس زیر را در صفحه شخصی خود در اینستاگرام منتشر کرد و نوشت: آل سقوط شیخ النمر را به شهادت رساند. امام خمینی: کعبه احترامش پیش ما تنها نیست، پیش مسلمین تنها نیست؛ کعبه را همه ملل محترم می‌شمرند؛ همه مللی که به دین [اعتقاد] دارند. کعبه، کعبه‌ای است که از زمان اول خلقت بوده است و همه انبیا در او خدمتگزار بوده‌اند. شکستن کعبه مسئله‌ای نیست که بشود ازش همین طوری گذشت. اگر ما از مسئله قدس بگذریم، اگر ما از صدام بگذریم، اگر ما از همه کسانی که به ما بدی کردند بگذریم، نمی‌توانیم [از] مسئله حجاز بگذریم.مسئله حجاز یک باب دیگری است، غیر [مسائل‌] دیگر
ان شاالله با آزادی کعبه از دست نااهلان و نامحرمان، به مسجدالحرام وارد خواهیم شد.

این روزها و با جنایات آل سعود در بحرین، یمن، سوریه، عراق، نیجریه و اکنون به شهادت رساندن علمای شیعی عربستان، بسیاری که راز این بیانات امام پس از حج خونین را نفهمیده بودند، به عمق خباثت این حکومت ظالم و خبیث پی می برند. انالله و انا الیه راجعون.

محمدرضا عارف معاون اول دولت اصلاحات در اینستاگرام خود واکنش نشان داد و نوشت: سال نو میلادی را به همه مسیحیان دنیا بخصوص هموطنان مسیحی شادباش می­گویم. از اینکه آغازین روزهای سال جدید میلادی مصادف با اعدام شیخ نمر یکی از رهبران شیعی در عربستان شد بسیار متاسفم.

محمدرضا طاهری مداح معروف کشور
نیز در صفحه انتشار خود نوشت: شهادت مظلومانه ى شيخ نمر باقرالنمر را به پيشگاه حضرت بقة الله الاعظم امام زمان عج الله تعالى فرجه الشريف و نايب برحقش امام خامنه اى و مراجع عظام و عموم شيعيان جهان تسليت عرض مي‌كنم.

قیام تازه‌ای از حبس خود به پا کردی
تو اقتدا به اسیران کربلا کردی
صدای کرببلا در گلو نمی‌ماند
دلیل داشت که فریاد را رها کردی
همیشه صبر، سرانجام روشنی دارد
تو دست فاجعه را خوب برملا کردی
تنت اسیر شد اندیشه‌ات که آزاد است
ببین چگونه در اندیشه‌ها صدا کردى
اگرچه در دل میدان چو شیر غریدی
شبانه ابر شدی، شیعه را دعا کردی
سکوت تو به رجزهای شیعه عزت داد
چه خوب شد که خودت را چو مجتبی کردی
سلام حق به تو ای شیخ سرزمین حجاز
به عهدهای دلت با خدا وفا کردی
به نص دین و سیاست جدا نمی‌گردد
کجا به سینه زدن، روضه، اکتفا کردی؟؟
به یاد روضه موسی بن جعفر افتادم
چه قدر زیر شکنجه خدا خدا کردی
صدای نای تو هیهات من الذله بود
تو پای خون خدا را به مکه وا کردی
همیشه دین خدا تشنه فدا شدن است
چه خوب دین خودت را به دین ادا کردی
بلند قامتِ چون سروْ پایدار تویی
به قد و قامت عباس اقتدا کردی
به روی نیزه رود نیز سربلندی ماست
سری که با لبه تیغ آشنا کردی
به چشم هم‌زدنی از دو نیل رد شدی و
سری به محضر ارباب دست و پا کردی
به حکم عشق "نِمر" تا ابد نمی‌میرد
که بین دفتر آزادگیت جا کردی
همیشه بعد بلا، لِلْولا سروده شده است
تو مبتلا شدی و تکیه بر بلا کردی
به مرگ سرخ بشارت تو را چه غم ای شیخ
اگر کسی بنویسد به خون حنا کردی
ابولهب شده آل سعود اما تو
به لطف خواندن تبت یدا چه ها کردی
به یمن نام قمر یا نمر دلت روشن
وفا به شیوه آن ماه سر جدا کردی
پیام کرببلا هیچ جا اسارت نیست
رسالت است و تو امروز برملا کردی

محمدعلی ابطحی رئیس دفتر رئیس جمهور دولت اصلاحات نیز پست زیر را در اینستاگرام خود منتشر کرد.

همچنین امیرحسین ثابتی با انتشار عکس زیر در صفحه شخصی خود در اینستاگرام نوشت: برجام و پسابرجام و تحریم های هفتگی آمریکا به بهانه ویزا و حقوق بشر و موشک و ...را قول می دهیم فراموش کنیم، از تجاوز به زوار ایرانی در فرودگاه جده و فاجعه منا هم می گذریم، سوالی که ذهن ملت را به شدت مشغول کرده دقیقا این است؛ سیاست خارجی و دیپلماسی ای که حتی نمی تواند مانع اجرای حکم اعدام رهبر شیعیان عربستان شود، به چه درد می خورد؟

فرض کنید همه ی ما پذیرفتیم که حسن روحانی و محمد جواد ظریف و کل تیم سیاست خارجه این دولت در بهترین دانشگاه های اروپا و آمریکا درس خوانده اند، اصلا قبول داریم که به زبان انگلیسی مسلط هستند! از عمق جان باور می کنیم که در کارشان خبره و ژنرال هستند، اما برایمان سوال است که فایده همه این شعارها و ادعاها در عرصه عمل کجا باید دیده شود؟

اگر این همه لبخند زدن ها و ادعاها و شعارها در عرصه عمل نیتجه ای ندارد، پس اساس این دیپلماسی به چه درد می خورد؟

آیا قرار بود در ازای این همه مذاکره و ادعا در عرصه بین الملل، فقط اورانیوم ایران از کشور خارج شود و تحریم ها اضافه گردد و شیخ نمر اعدام شود؟

حداقل انتظار این است جناب ظریف رسما اعلام کند بنده نه وزیر امور خارجه بلکه وزیر امور مذاکرات هسته ای هستم و ماموریت ام نیز نه لغو تحریم ها بلکه گسترش رابطه با آمریکا به بهانه های مختلف است! لذا از من انتظار دیگری درباره پیگیری مسایل منطقه، مشکلات ایرانیان خارج از کشور، مشکلات مسلمانان و دیگر نقاط جهان نداشته باشید.

یکی دیگر از کاربران اینستاگرام نیز با انتشار تصویر زیر در اینستاگرام خود نوشت: ان الحياة عقيده و جهاد

پس تو زنده اي و ما را مرگ باخود برده!!!

پ ن : عقيده اش كه كوه را درس ميداد. چند بار دستگير شد امّا يك قدم عقب ننشست.
مي ماند جهادش،كه ٤٧ سال جهاد كرد.از روز اول زندگي اش.
بعد زنده شد تا شهيد شد.
بعد شهيد شد تا زنده بماند
در رگ تك تك شيعيان جهان
در نَفَس تك تك نوزاد هاي قطيف و طائف و ...
در چشم تك تك دختر بچهاي يمني.
در مشت هاي گره شده ي تك تك پسر بچهاي بحريني.
شهيد شد تا احيا كند با خونش
تك تك سنگهاي كعبه را
دانه دانه ي خاك عرفات و منا را
تك تك ستون هاي مسجد نبوي را
و
صفحه صفحه ي قرآن را.
پيروز شد شيخ نمر باقر النمر
شهادتش تبريك و تسليت.

خداوند دشمنان اسلام و شیعه مخصوصا آل سعود و آمریکا و اسرائیل را در دنیا و مخصوصا آخرت ذلیل و نابود بگرداند.

[=arial]

بسم الله الرحمن الرحیم

[=arial]

#الشیخ_نمر_النمر
#شهید_نمر_النمر