صفحه 1 از 7 123 ... آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: خاطرات مذهبی

علاقه
    مجلس امام حسین(ع)، مطالعه، ورزش، خانواده.
    نوشته
    2,695
    حضور
    41 روز 1 ساعت 33 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    7505

خاطرات مذهبی

سلام وعرض ادب:
    بنده قصد دارم خاطراتی که در اماکن مقدسه مانند، بیت الله الحرام، عتبات، مشهد وسایر اماکن مقدسه برایم پیش آمده است. ودانستنش خالی از لطف نیست. خدمت دوستان عرضه کنم. واگر دوستان هم چنین خاطراتی داشتند بیان کنند.

همراهی مردم با امامشان:
    در بقیع وروبری قبر مظلوم ائمه بقیع در سال89 مشغول زیارت بودیم. ومزدوران وهابی دائما می گفتند. اینها شرک است وغیره، یکی از آنها در بیان اینکه شیعیان در مورد ائمه غلو می کنند به این فقره زیارت جامعه کبیره استناد کرد:
    إِيَابُ‏ الْخَلْقِ إِلَيْكُمْ وَ حِسَابُهُمْ عَلَيْكُم‏، باز گشت مردم بسوی شماست. وحسابشان با شما اهل بیت(ع) است.
    (ابن بابويه، محمد بن على، من لا يحضره الفقيه، ج2، ص612، دفتر انتشاراتاسلامى وابسته به جامعه مدرسين حوزه علميه قم - قم، چاپ: دوم، 1413 ق.)
    واین خلاف صریح آیه قرآن است. که می فرماید:
    إِنَّ إِلَيْنا إِيابَهُمْ، ثُمَّ إِنَّ عَلَيْنا حِسابَهُمْ‏ (غاشیه/25و26)، در حقيقت، بازگشت آنان به سوى ماست.آنگاه حساب [خواستن از] آنان بهعهده ماست.
    زیارت جامعه کبیره از معتبرترین زیارات ماست. ونمی شود ردش کرد. وسخن وهابی هم به ظاهر درست بود. لذا بنده به لطف الهی همین آیه شریفه به ذهنم خطور کرد که:
    إِنَّ إِلَيْنا إِيابَهُمْ‏ ، يَوْمَ نَدْعُوا كُلَّأُناسٍ بِإِمامِهِم(اسراء/71)،[ياد كن‏] روزى را كه هر گروهى را با پيشوايشان فرا مى‏خوانيم.
    یعن یمردم در قیامت همراه با امام خود محشور خواهند شد. وامور آنها با امامشان می باشد. لذا متن زیارت جامعه کبیره با آیه قرآن قابل جمع است. ومنافاتی ندارند.
    فبهت الّذي کفر، وهابی جوابی نداشت.

خاطرات مذهبی
    إنّ الصلوة تنهی عن الفحشاء والمنکر
    جامعه ای که در آن فرهنگ نماز باشد. دچار یاس، افسردگی، فساد وروز مره گی نمی شود.

2. صلوات ها 12

3.  

نوشته
    186
    حضور
    6 روز 3 ساعت 48 دقیقه
    دریافت
    12
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    402

بسم الله الرحمن الرحیم
    سلام علیکم
    برادر واقعا تایپیک جالبی باز کردید خیلی ممنون که باعث شدید بالاخره ما هم این خاطراتمان را بجای جمع کردن در کنج دلمان در یک جایی بازگو کنیم . البته خاطره زیاد است اما امروز میخواهم یکی از بهترین هایش را برایتان نقل کنم .
    چند ماه پیش شبی خیلی دلم گرفته بود و از برخورد های نامناسب برخی از اقوام و دوستان که خیلی هایشان هم غیر دینی است و از برخی سرکوفت ها و تمسخرها و توهین های کسانی که نه دین دارند و نه خدا میشناسند خیلی ناراحت بودم چاره را در آن دیدم که با تضرع و زاری از خداوند بخواهم حداقل برای یک بار هم که شده در خواب چشمم به جمال قائم آل محمد(عج) روشن شود . در این زمینه خیلی گریه و زاری و دعا کردم اما آن شب گذشت و خبری نشد . روز بعد قصد انجام گناهی را در ذهن داشتم اما قبل از انجامش از آن منصرف شدم . شب که خوابیدم در عالم رویا دیدم شخصی به من میگوید (( بگویم ؟ بگویم میخواستی چه کنی ؟)) و به این طریق به من فهماندند که دیدار محبوب ایمانی قوی و عزمی راسخ میخواهد و عاشق امام زمان باید در جمیع رفتار و احوالاتش حتی در فکرش مراقبت کند چنان که آیت الله بهجت میفرمایند (( خداوند حتی به افکار ما هم آگاه است )) پس درست است که فکر و نیت بد داشتن بدون انجام عمل منکر گناه نیست اما در نظر اولیاء الهی زشت و ناپسند و برای لقای محبوب یک مانع اساسی محسوب میشود.

5. صلوات ها 11

نوشته
    186
    حضور
    6 روز 3 ساعت 48 دقیقه
    دریافت
    12
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    402

بسم الله الرحمن الرحیم
    سلام علیکم
    تابستان امسال بود که یک شب خواب دیدم رفتم مشهد و در حرم امام رضا ایستاده و مشغول زیارت و مناجاتم . از خواب که بلند شدم خوابم یادم بود و با مادرم هم درمیان گذاشتم اما زیاد جدی اش نگرفتم چند روز گذشت که یکدفعه از اداره ی امور رفاه کارکنان محل کار پدرم بهش تلفن کردند و گفتند اسمتان برای مشهد در آمده آماده باشید فردا باید حرکت کنید که جمعه هتل باشید . ماهم توی این گیر و دار تو فکر این بودیم که توی این ایام زواری که تمام بلیط های مشهد از چند روز قبل از حرکت رزرو میشه چطوری بلیط قطار گیر بیاریم اما خدا خواست و بلیط هم گیرمون اومد . بعد از این قضیه به مادرم گفتم (( دیدی خوابم درست بود و امام رضا ما رو طلبیده بود )) خلاصه اینطوری بود که قسمتمون شد رفتیم مشهد و جاتون خالی کلی زیارت کردیم.

7. صلوات ها 12

علاقه
    نوشته
    2,695
    حضور
    41 روز 1 ساعت 33 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    7505

توفیق الهی وخواست شخص:
    انسان باید خودش بخواهد تا خدا هم زیارت را قسمتش کند.
    بنده در سال 88-89 خیلی به ذهنم زده بود برم زیارت بیت الله الحرام، ولی توان مالی نداشتم از یک طرف واز طرف دیگر ثبت نام نکرده بودم که نوبتم شده باشد.
    سهمیه حوزه هم ثبت نام کردم اسمم در نیامد. تا اینکه پامک آمد سهمیه حوزه بیشتر شده، واسم شما هم درآمده است. واینطور شد که زیارت خانه خدا که واقعا لذت بخش ومعنوی بود. قسمت ما هم شد.
    پس دوستان اگر ما بخواهیم خدا هم درست می کند.
    خاطرات مذهبی

9. صلوات ها 13

علاقه
    خـــــــــــــــــــــــــــــــــدا
    نوشته
    1,401
    حضور
    77 روز 7 ساعت 1 دقیقه
    دریافت
    8
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    6570

سلام...
    من سال اول دانشگام تصمیم گرفتم برم راهیان شانس ما اون سال تعداد ثبت نامی ها خیلی زیاد بود جوری که 5تا اتوبوس داشتن و شاید 3,4برابر ظرفیت متقاضی!
    خلاصه قرار شد قرعه کشی کنن! قرعه کشی شدو اسمم درنیومد دوستم بایکی دیگه از طریق یه آشنا رفت و ثبت نام کرد
    من مونده بودم چیکارکنم دوستم گفت مسئول بسیج آقای فلانیه برو باهاش حرف بزن بعد بگو آشنای فلانی م شاید کاری کرد و تونستی بیای! من یه هفته ازاین و اون سراغ این آقارو میگرفتم که کجاست و بالاخره روزی که میخواستم ببینم...
    رفتم جلو گفتم ببخشید ... هنوز حرف از دهنم درنیومده بود
    یهو گفت فامیلی شما چیه؟؟؟ گفتم گفت اسم کوچیکتون؟؟؟ چپ چپ نگاش کردمو گفتم گفت همین الان یه نفر انصراف داد ما قرعه کشی کردیم و اسم شما دراومد!!!

من حتی هنوز نگفته بودم چیکار دارم باهاش ایشونم منو اصلا نمیشناخت! فهمیدم شهدام باید بطلبن!
    خدارو شکر بعد اون تقریبا هرسال توفیق نصیبم شد برم ...

Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ و اُفــوِّضُ أمری إلَی الله إنّ ✿الله✿ بصیــــــــرٌ بالعباد Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ
    {。^◕‿◕^。}

11. صلوات ها 14

علاقه
    خدا را دوست دارم...
    نوشته
    52
    حضور
    3 روز 6 ساعت 36 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    2
    صلوات
    253

سلام من سال 91 خیلی هوای کربلا کرده بودم بدجور دلم میخواست برم اما همش میگفتم اخه چطوری ممکنه بریم کربلا منکه تنها نمیتونم برم با خانواده هم که هزینش جور در نمیاد همگی بریم تا اینکه همون سال عرفه گفتم یا امام حسین من نمیدونم چطوری ممکنه اما ازت کربلا میخوام هر جوری ممکنه خودت جورش کن

چند ماه بعدش که شد اسفند ماه داییم گفت میخواد مادر بزگم رو ببره کربلا وثبت نام کردند فروردین برن عید که شد بعد از تعطیلات داداشم زنگ زد گفت بلیط هوابیما رزرو کردم هفته ی دیگه حرکت میکنیم همتون آماده بشید هاج و واج مونده بودم اصلا فکرشم نمیکردم به این زودی برم کربلا اونم اینظوری زنگ بزنن بگن هفته دیگه کربلایی...نه تنها خاطره مذهبی که بهترین خاطره زندگیم هست

میان عاشق ومعشوق هیچ حایل نیست،توخود حجاب خودی حافظ از میان برخیز!

13. صلوات ها 15

علاقه
    نوشته
    2,695
    حضور
    41 روز 1 ساعت 33 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    7505

ملیتا:
    جاتون خالی، قبل ماه مبارک همین امسال، دو هفته ای برای یک دوره آموزشی رفتیم لبنان، اولین جایی که رفتیم ملیتا بود. بالای قله کوه، نزدیک فلسطین اشغالی، محل عشاق، جایی که سید عباس برای رزمنده در سنگرش دعا می خواند. وصحبت می کرد.
    منطقه ای زیبا با پوشش درختی، جایی که عطر شهداء دارد، شهدای برای دفاع وصیانت از شیعیان ابوذری.
    حزب الله در اینجا نمایشگاهی از غنیمت های بجا مانده جنگ 33 روزه برپا داشته وانصافا نمایشگاه قشنگی است.

بشکه های سوخت:
    یک نکته قابل توجه این بود که راوی که خود دکترای کامپیوتر داشت ودر بخش فرهنگی حزب الله کار می کرد. در توضیح قسمتی که گودالی بود وتانک وبشکه داشت. ودر تصاویر لینک خواهدی دید. می گفت:
    این بشکه ها حامل سوخت ونفت بود که اسرائیل با هواپیما در این منطقه می ریخت تا بافت درختی از بین برود. اما بعد از انداختن این بشکه ها باران شروع می شد. ودر کمترین زمان آتش خاموش می گشت. وبافت درختی هنوز هم باقی است.
    در این منطقه رزمنده های حزب الله تونل هایی برای بردن مهمات ونیرو درست کرده اند. که در تصاویر لینک زیر می توانید ببینید. وبازدید بزرگان کشورهای اسلامی از این منطقه.

https://www.google.com/search?hl=fa&....0.Eetz2UiTB_Q

خاطرات مذهبی

15. صلوات ها 11

علاقه
    نوشته
    2,695
    حضور
    41 روز 1 ساعت 33 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    7505

معجزه امام زاده (جبلکه اجاقی):
    روستای ما در نزدیک شهرستان ورزقان ومعدن سونگون، استان آذربایجان شرقی واقع شده است.
    نزدیک این روستا امام زاده ای است بنام جبلکه اجاقی یا جبلکی دایممق(اسم روستای کناره امامزاده، که بنده بچه که بودم روزهای عاشورا دسته عزاداری نوعا می رفت آنجا.
    ایام بچگی در مسیر این امامزاده که در منطقه ای کوهستانی واقع شده است. چاچوب ماشینی ته دره مانده بود وزنگ زده بود. من خودم زیاد دیده بودم.

ماجرا از این قراراست، که مادر وپدر بنده که خود آنزمان شاهد صحنه بودند واهالی قدیم روستا نقل می کنند. دهه پنجاه شمسی تعدادی از اهالی روستاهای این امامزاده که یکی شان هم از روستای ماست. برای خوشگذرانی وتفریح اطراف این امامزاده که چمن وسرسبز بوده، همراه با ابزار خوشگذرانی از دف وآلات موسیقی وشراب حاضر می شوند.
    اینها پنج الی شش نفر بودند. کسی که اهل روستی ما بوده برای بردن برخی وسایل لازم به روستا بر می گردد ولی نمی تواند ماشین را با خود بیاورد لذا بالای یک دره مشین را رها می کند. وپیاده می یاد.
    مادرم نقل م یکرد. یک موقع دیدم چیزی شبیه یک ستون بزرگ مثل اینکع ا زآسمان به زمین چسبده است. وباد شدیدی شروع به وزیدن کرد.(گردباد)
    بعد از اتمام ماجرا در اثر شدت باد ماشین به ته دره پرت شده بود. وکسانی که در حال شراب خوری وبزن وبرقص بودند. همه به درک واصل شده بودند.
    چهره های آنها کاملا سیاه شده بود.
    روستای ما آلچه قشلاق در بخش بکر آباد ورزقان واقع شده است.

ویرایش توسط کریم : ۱۳۹۴/۱۰/۱۹ در ساعت ۱۲:۵۴
    خاطرات مذهبی

17. صلوات ها 12

علاقه
    نوشته
    2,695
    حضور
    41 روز 1 ساعت 33 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    7505

سفر به قم:
    اولین بارکه راهی زیارت ق شدم. در سال 1378 وسال دوم طلبگی بود. شهریه ما وپولی که داشتم فقط در حد تهیه بلیط بود. ولی چون دوستان قصد داشتند، مشرف شوند. بنده هم تا به آنروز بخاطر ضعف مالی خانواده توفیق زیارت هیچ مکان زیارتی را هم نداشتم. هر طور شد. راهی شدم. وبا هر زحمتی بود. با حداقل مبلغ این زیارت را به پایان رسانیدم. ئتوفیق زیارت حضرت معصومه سلام الله علیها را برای بار اول ودیدار از مدرسه فیضیه که بعدها از سال 82 تا بحال ساکن آن شدیم را پیدا کردیم.
    وقتی اشتیاق باشد. پول کم وعوامل دیگر نمی تواند مانع باشد.
    رزمنده های ما در جبهه هم همینطور بودند که هیچ مانعی نمی توانست مانع آنها باشد.

خاطرات مذهبی

19. صلوات ها 11

علاقه
    نوشته
    2,695
    حضور
    41 روز 1 ساعت 33 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    7505

اهمیت زیارت امام رضا علیه السلام:
    مرحوم آیت الله شیخ مرتضی حائری فرزند موسس حوزه علمیه قم وپدر خانم مرحوم شهید مصطفی خمینی، خیلی علاقه به زیارت امام رضا علیه السلام داشت. واز هر فرصتی برای زیارت حضرت استفاده می کرد. که در یک مورد می فرماید: این بار 99 است که به زیارت امام رضا علیه السلام مشرف می شوم. وایشان کتابی دارند به اسم سر دلبران که در آن برخی از کرامات وشرح حال خود وپدر بزرگوارشان را بیان فرموده اند.
    بعد از وفات یکی از دوستداران ایشان دیده بود که در عالم برزخ خیلی حال خوش دارد. وپرسیده بود این حال ووضعیت خوب شما رد اینجا بخاطر چیست؟
    جواب داده بودند، بخاطر زیارتهای امام رضا علیه السلام است.
    با توجه به اینکه آن مرحوم سالها استاد بزرگانی همچون برخی از مراجع فعلی بوده ودر عین حال خود مجسمه تقوا بود. که این تعبیر یکی از اساتید ما بود.
    خاطرات مذهبی

21. صلوات ها 9

صفحه 1 از 7 123 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع را مشاهده کرده اند: 3

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری