جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: سه جمله طلایی"فرمانده معظم کل قوا"

 1. #1
  شروع کننده موضوع

  عضویت
  جنسیت بهمن ۱۳۹۲
  علاقه
  دین، کتاب، طبیعت
  نوشته
  23,724
  حضور
  63 روز 13 ساعت 54 دقیقه
  دریافت
  0
  آپلود
  0
  گالری
  0
  صلوات
  33626

  راهنما سه جمله طلایی"فرمانده معظم کل قوا"
  فرماندهی معظم کل قوا سه جمله کلیدی درباره تحولات منطقه بیان داشتند.

  سه جمله طلایی"فرمانده معظم کل قوا"
  اصل " ولایت فقیه" در قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران از جایگاه ویژه ای برخوردار است و این موضوع از اصول اساسی و بنیادین کشورمان می باشد.

  پس از پیروزی انقلاب اسلامی "ولایت فقیه" به عنوان رکن مهم و اساسی جمهوری اسلامی ایران در مراحل مختلف کشور نقش مهمی را ایفا کرده و پیروزی در دوران دفاع مقدس و پیشرفت های دفاعی در سایه هم افزایی ولایت فقیه، ملت و نیروهای مسلح بدست آمد.
  در 36 سال اخیر "امام خمینی (ره)" معمار کبیر انقلاب اسلامی و "حضرت آیت الله خامنه ای" رهبر معظم انقلاب اسلامی و فرماندهی معظم کل قوا نقش مهمی در اتحاد ملی و اقتدار منطقه ای جمهوری اسلامی ایران ایفا کردند.
  فرمایشات کلیدی امام خمینی (ره) در دوران دفاع مقدس در یاد و خاطره همه فرماندهان آن دوران باقی مانده و رهنمودهای بنیانگذار انقلاب اسلامی در جنگ تحمیلی باعث پیروزی های بزرگی در دوران دفاع مقدس گردید که انجام عملیات های موفقیت آمیز "شکست حصر آبادان"، "آزاد سازی سوسنگرد "، "عملیات بیت المقدس" ، "فتح المبین" ، "سلسله عملیات کربلا" و "والفجر" نمونه ای از آن بود.
  ایستادگی رهبر انقلاب در برابر امپریالیسم

  در چند سال اخیر تهدیدات آمریکا و رژیم صهیونیستی به صورت فزاینده ای روبه گسترش بود، در سال 92 "حضرت آیت الله خامنه ای" رهبر معظم انقلاب اسلامی در اول فرودین ماه سال مذکور در جمع زائران حرم مطهر علی بن موسی الرضا فرمودند: "رژیم صهیونیستی در حد و اندازه ای نیست که در صف دشمنان ملت ایران قرار بگیرد ؛ اگر غلطی از آن ها سربزند ، جمهوری اسلامی "تل آویو" و "حیفا" را با خاک یکسان خواهد کرد"

  پس از رحلت جانگداز "امام خمینی (ره)" ، "حضرت آیت الله خامنه ای" به عنوان ولی فقیه و رهبر جمهوری اسلامی ایران انتخاب شدند و در بیش از 20 سال گذشته علاوه بر مدیریت کلان کشور، در مقابل زیاده خواهی امپریالیسم ایستادگی کردند و امروز وحدت و انسجام بین ولایت فقیه و مردم عامل اقتدار جمهوری اسلامی ایران در منطقه غرب آسیاست.
  یک نکته ای که وجود دارد این است که "حضرت آیت الله خامنه ای" رهبر معظم انقلاب اسلامی در حوزه توسعه امنیت ملی و مقابله با استکبار و عزت ملی رهنمودهای مهمی داشتند و بیانات معظم له به عنوان فرمانده معظم کل قوا باعث اقتدار نیروهای مسلح و خودکفایی در صنعت دفاعی شده که نمونه آن "نقطه زن شدن موشک "خلیج فارس" و جامعیت پدافند هوایی یکپارچه کشور بوده است.
  پس از رحلت جانگداز امام خمینی (ره)، رهبر معظم انقلاب اسلامی در یک دهه اخیر با بیانات مهمی که داشتند ، دشمنان را از هرگونه اقدام نابخردانه باز داشتند. سه جمله کلیدی و طلایی فرمانده معظم کل قوا در برهه های مختلف در کانون توجهات قرار گرفت که در ذیل به سه فراز از بیانات معظم له می پردازیم.
  جمهوری اسلامی "تل آویو" و "حیفا" را با خاک یکسان خواهد کرد

  در چند سال اخیر تهدیدات آمریکا و رژیم صهیونیستی به صورت فزاینده ای روبه گسترش بود، در سال 92 "حضرت آیت الله خامنه ای" رهبر معظم انقلاب اسلامی در اول فرودین ماه سال مذکور در جمع زائران حرم مطهر علی بن موسی الرضا فرمودند: "رژیم صهیونیستی در حد و اندازه ای نیست که در صف دشمنان ملت ایران قرار بگیرد ؛ اگر غلطی از آن ها سربزند ، جمهوری اسلامی "تل آویو" و "حیفا" را با خاک یکسان خواهد کرد" .
  "دوران بزن و در رو" تمام شده است

  دلیلی که نشان می دهد دوران بزن و در رو تمام شده ، توان تاکتیکی و عملیاتی نیروهای مسلح در شرایط بحرانی (Crisis Conditions) یا در شرایط ناهمگون ( Asymmetric Warfare) و قدرت موشکی بوده که نمونه آن را در دوران 8 سال دفاع مقدس به عینه شاهد بودیم

  موضوع دیگری که به صورت اختصاصی از اوایل پیروزی انقلاب اسلامی و در یک دهه اخیر وجود داشته تهدیدات مقامات ایالات متحده آمریکا از دموکرات تا جمهوری خواه بوده که در برهه های مختلف مطرح شده است.
  حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب و فرماندهی معظم کل قوا در این زمینه در دیدار با هزاران نفر از معلمان کشور که در تاریخ 16 اردیبهشت 94 برگزار شد، فرمودند: "آن ها می گویند اگر چنین نشود ، چنان نشود؛ حمله نظامی می کنیم؛ اولا غلط می کنید. ثانیا من در دوران رئیس جمهور قبلی آمریکا هم گفتم دوران بزن و در رو تمام شده و ملت ایران هرکسی که به او بخواهد تعرض کند را دنبال خواهد کرد".
  چند نعمتی که خداوند به کشور ما اعطا کرده، لازم است تا شکر مزید به جای آوریم. ژئوپلیتیک و وجود منابع نفت و گاز و در دست داشتن مهم ترین شاهراه نفتی دنیا از مزایای ایران نسبت به سایر کشورهاست که البته به این ها باید قدرت بازدارنده دفاعی و تجربیات 8 سال دفاع مقدس را نیز اضافه کرد که ایران را نسبت به سایر کشورهای منطقه غرب آسیا متمایز می کند. دلیلی که نشان می دهد دوران بزن و در رو تمام شده ، توان تاکتیکی و عملیاتی نیروهای مسلح در شرایط بحرانی (Crisis Conditions) یا در شرایط ناهمگون ( Asymmetric Warfare) و قدرت موشکی بوده که نمونه آن را در دوران 8 سال دفاع مقدس به عینه شاهد بودیم.
  علت دیگری که نشان می دهد دوران بزن و در رو تمام شده ، گروگان های ارزشمندی است که آمریکا در اختیار ایران قرار داده که از جمله این گروگان ها می توان به پایگاه های نظامی آمریکا در منطقه غرب آسیا از جمله پایگاه های "شیخ السالم"، "خلید الصابر" در امارات، " شاهزاده سلطان " در ریاض عربستان، پایگاه پنجم دریایی " شیخ عیسی " در بحرین، پایگاه های " اینجرلیک" در ترکیه و پایگاه هوایی ماناش در "قرقیزستان" پایگاه نظامی "العدید "در قطر و پایگاه هایی در افغانستان و پاکستان در جمله آن است که موشک های بالستیک ایرانی می توانند آن ها را هدف قرار دهند.
  اگر بنا باشد عکس العمل نشان دهیم ؛ عکس العمل ما خشن هم خواهد بود، سخت هم خواهد بود

  پس از فاجعه "منا" که اندوه و دل همه ملت های مسلمان را در پی داشت و به گفته بسیاری از مسئولین جمهوری اسلامی ایران نشان از بی کفایتی و بی لیاقتی و سو مدیریت سردمداران پادشاهی عربستان بود، در این راستا و در زمان تحویل پیکرهای مطهر جانباختگان فاجعه "منا" عربستان برخی شیطنت هایی را سعودی ها انجام دادند که البته مسئولین کشورمان معترض این موضوع شدند.
  اما رهبر معظم انقلاب اسلامی و فرمانده معظم کل قوا در مراسم دانش آموختگی دانشگاه افسری آجا در تاریخ 8 مهرماه 94 فرمودند: "ما رعایت ادب اسلامی را در امت اسلامی نگه داشتیم. ما می توانیم عکس العمل نشان دهیم و اگر بنا باشد عکس العمل نشان دهیم ، عکس العمل های ما خشن هم خواهد بود و سخت هم خواهد بود".
  فرمانده معظم کل قوا در زمینه خودکفایی نیروهای مسلح و سازو کار تولید بهینه ادوات نظامی و موارد دیگر مدیریت کلان کشور توصیه هایی را داشتند و استفاده از رهنمودهای معظم له همانطور که در زمینه اقتدار دفاعی بسیار کارساز واقع شد؛ می تواند در سایر زمینه ها بسیار مفید باشد.


  منبع: باشگاه خبرنگاران

 2.  

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

موضوعات مشابه

 1. صلاحیت خلفا در ""کشورگشایی به نام اسلام ""
  توسط حامد در انجمن تاریخ خلفا
  پاسخ: 24
  آخرين نوشته: ۱۳۹۲/۰۶/۰۹, ۱۶:۱۴
 2. پاسخ: 126
  آخرين نوشته: ۱۳۹۱/۰۷/۲۲, ۱۰:۲۴
 3. ""موجودات خردمند فضایی""
  توسط حامد در انجمن علم و دین
  پاسخ: 18
  آخرين نوشته: ۱۳۹۰/۰۶/۱۲, ۱۸:۳۴
 4. یک بحث داغ: "اسلام" و "ملی گرایی"
  توسط حامد در انجمن ولایت فقیه و حکومت اسلامی
  پاسخ: 16
  آخرين نوشته: ۱۳۹۰/۰۲/۱۸, ۱۱:۲۵
 5. """""""+++راستی،مهدی کیست؟؟+++"""""""""""
  توسط ستاره زهراء در انجمن مهدویت و آخرالزمان
  پاسخ: 3
  آخرين نوشته: ۱۳۸۹/۱۱/۰۶, ۱۷:۳۶

کاربرانی که این موضوع را مشاهده کرده اند: 0

هیچ کاربری در لیست وجود ندارد.

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •  
^

ورود

ورود