صفحه 1 از 2 12 آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: من يك زن هستم، چگونه از دردهای زن بودن رهایی یابم و تسکین پیدا کنم؟

علاقه
    علاقمند به کتاب روانشناسی و تاریخی
    نوشته
    1,310
    حضور
    40 روز 12 ساعت 2 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    10
    صلوات
    3699

اشاره من يك زن هستم، چگونه از دردهای زن بودن رهایی یابم و تسکین پیدا کنم؟

با سلام خدمت کارشناسان و کابران اسک دین

من يك زن هستم و مي خواستم فلسفه دردي كه زنان هنگام زايمان متحمل مي شوند را بدانم ودراين زمينه اگر آيه و يا آياتي موجود مي باشد ويا حديثي ازفلسفه اين درد ناشي اززايمان مي باشد رابيان بفرماييد .

لازم به ذكر است كه خود از اين درد وحشت دارم و با راهنماييهاي مذهبي حضرتعالي تسكين مي يابم

ویرایش توسط ساعت شنی : ۱۳۹۵/۰۲/۰۸ در ساعت ۱۶:۲۳
    فعاليت داشتن در فضاي مجازي و پاک ماندن در آن ' تقواي دو چندان ميخواهد. يادمان نرود گاهي با گناه به اندازه ي يک لايک فاصله داريم... يادمان نرود فضاي مجازي هم "محضر خداست " نکند که شرمنده باشيم، امان از لحظه ي غفلت که فقط خدا شاهد است و بس...! گاهي روي مانيتور بچسبانيم "ورود شيطان ممنوع " مراقب دستي که کليک ميکند، چشمي که ميبيند و گوشي که ميشنود باشيم... و بدانيم و آگاه باشيم که خدا هم هميشه آنلاين "است. .وما فقط در مشگلات آنلاین میشیم

2. صلوات ها 7

3.  

علاقه
    تحصیل ، تحقیق و پژوهش
    نوشته
    21,527
    حضور
    174 روز 20 ساعت 15 دقیقه
    دریافت
    11
    آپلود
    0
    گالری
    38
    صلوات
    58307

با نام و یاد دوست

من يك زن هستم، چگونه از دردهای زن بودن رهایی یابم و تسکین پیدا کنم؟

کارشناس بحث: استاد نشاط

ویرایش توسط مدیر ارجاع سوالات : ۱۳۹۴/۱۱/۲۰ در ساعت ۲۰:۱۳

5. صلوات ها 6

نوشته
    1,157
    حضور
    28 روز 21 ساعت 28 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    6870

با سلام
    ضمن تشکر ویژه از شما بزرگوار به خاطر این تاپیک خیلی خوب و عالی
    این سوال از دو نگاه قابل بررسی است.
    1. نگاه مشاوره
    2. نگاه فلسفه سختییها که مربوط می شود به بخش اخلاق و بحث اعتقادات
    و قسمت دوم این تاپیک قبلا اساتید محترم پاسخ داده اند.
    و شما را به آن بخش ارجاع میدهیم:
    http://www.askdin.com/thread41371.html
    http://www.askdin.com/thread26985.html
    اما از نگاه مشاوره :
    1. تصور و فکر کردن برای کارهای سخت، می تواند برای خود فرد خسته کننده و غیر قبال تحمل باشد.
    پس خود درگیری ذهن برای تحمل درد و سختی می تواند برای فرد تنفر آمیز باشد. پس بهتر است با این مبنا ذهن خود را راحت کنیم، که این شرایط برای من فعلا پیش نیامده و چون امر خداست، از این رو عطا کردن صبر و تحمل آن نیز از آن جانب خداست پس حتما کمکم می کند.
    2. به جای مشغول کردن ذهن به درد زایمان می توان به شیرینی مادر شدن فکر کرد.
    وقتی تصور کنید که بعد از مرحله زایمان شما مادر می شوید، واقعا چه حس بزرگی است، به آن لحظه فکر کنید که فرزند خودتان را در آغوش می گیرید، نوازش می کنید. این حس بزرگی است، حس خیلی شیرین که تابحال تجربه نکرید.
    می توانید از خانم ها در مورد حس مادر بودن بعد از تولد فرزندان بپرسید.
    آن قدر شیرین است که مادر بدون فرزند شاید نتواند لحظه ای آرام شود.
    پس می توان در ذهن و تصور خودتان به مرحله شیرین مادری و دیدن فرزند و نوزاد شیرین فکر کنید، در این صورت تحمل هر سختی برای فرد شیرین و گوارا خواهد بود.
    مثلا: شخصی برای کنکور تلاش می کند، شب ورورزش فقط درس و مطالعه و تحمل سختی است، اما وقتی در کنکنور در رشته پزشکی یا هر رشته دلخواه موفق می شود، چه قدر احساس شیرینی می کند. و هر موقع هم احساس سختی می کند سریع به آینده خود فکر کند، دوباره جان می گیرد.
    در این ماجرا شما به مراحل بعد از زایمان فکر کنید، به لذتی که اصلا تجربه نکرده اید بعد از آن مرحله سخت، احساس خوبی را درک خواهید کرد.
    3. اراده خودتان را تقویت کنید
    خود تقویت اراده می تواند انسان توانایی مقابله با هر پیشامدی را داشته باشد و از آن به موفقیت بگذرد.
    4. تقویت اعتماد به نفس
    تقویت این حس نیز در عکس العمل رفتاری مناسب و با خیال راحت و آرامش بیشتر موثر واقع خواهد شد.
    5. تلقین
    تلقین اینکه من توانایی مقابله با این موضوع را دارم و برای من مشکلی نیست همانطوری که خیلی از خانم ها توانسته اند این مرحله را سپری کنند پس برای من هم مشکلی نیست، و می ارزد که برای چشیدن لذت مادری و دیدن روی گل نوزاد، این مرحله را سپری کنم.

7. صلوات ها 8

علاقه
    خــدا » همه چیز
    نوشته
    6,197
    حضور
    144 روز 14 ساعت 57 دقیقه
    دریافت
    20
    آپلود
    0
    گالری
    3158
    صلوات
    44206

با سلام

یه مردی رو تصور کنید که روزی 30 تا کیسه ی سیمان 50 کیلوگرمی روی کولش تا طبقه ی دوم و سوم بالا میبره تا یه سی تومنی گیرش بیاد و زندگیش رو بچرخونه !
    بنده خدا اعتراضی هم نمی کنه حکمت این درد چیه و چرا باید یه مرد این همه سختی بکشه !

چون گردش چرخ خانواده براش از اون درد لذت بخشتر هست و درد رو کمرنگ میکنه !
    ----------

به نظرم درد ساخته ی افکار ماست و دردها انچنانی که فکر میکنیم نیستند
    مـــرغ باغ ملکوتم
    دورم از عـــــالم خاک

توجیه یه دختر محجبه برای نشر عکس خود
    دوس دارم عکسم را برای تبلیغ حجاب منتشر کنم !

کلیک کنید

9. صلوات ها 6

نوشته
    8,035
    حضور
    192 روز 13 ساعت 45 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    28773

در ابتدا باید اشاره شود برای این که امور جهان بچرخد، خالق جهان باید تدبیر همه چیز را کرده باشد. موجودی که به وجود می آید،باید وجودش تداوم پیدا کند و تداوم آن به تولید نسل است.پس باید دارای نر و ماده باشد و این در همه موجودات جاری است. شاید قرآن که می فرماید :
    " ومن کل شیء خلقنا زوجین =از هر چیز جفت آفریدیم"(1)
    ناظر به این حقیقت باشد.وقتی دو موجود نر و ماده شدند،باید در کنار هم باشند تا کمال یابند و نسل جدید را به وجود آورند.
    طبیعی است که جهاز تولید مثل باید قسمتی در وجود نر و قسمتی در وجود ماده باشد. یکی باید دارای رحم باشد و نطفه را در خود بپذیرد و رشد دهد و متولد گرداند و شیر بدهد و دیگری باید از توانمندی لازم برای دفاع از ماده و فرزند بر خوردار بوده، وظیفه تامین نیازهای ماده و فرزندش در دوران بارداری و دوران بعد از تولد تا رسیدن به رشد و استقلال را داشته باشد.
    این وضع تقسیم کار است و نمی توان کار یکی را به طور مطلق از دیگری سخت تر شمرد. اگر هر کدام بخواهد درست به وظیفه خود عمل کند،باید به انصاف گفت که وظیفه هر دو سنگین است اما زن (که رنج دوران بارداری و بعد از تولد را باید بکشد) مورد توجه خاص خدا است و به همین جهت حق مادر از حق پدر بیشتر است(2). مادر به خاطر تحمل سختی های دوران بارداری و شیر دادن و بزرگ کردن فرزند پاداش های عظیمی دارد که مرد از آنها بی بهره است.شاید بزرگ ترین تعبیر آن، روایتی است که بهشت را زیر پای مادران می داند.
    روایاتی ذیل را دقت نماید تا عنایت خدا به مادر شود و بدانی که تحمل این رنج ها چه پاداش عظیمی در پی دارد:
    امام صادق از یکی از مؤمنان نقل می کند که گفت : رغبتی به فرزند دار شدن نداشتم تا اینکه روزی دیدم جوانی در عرفه با گریه برای پدر و مادرش دعا می کند.(2)
    مردی از پیامبر پرسید :به چه کسی نیکی کنم؟پیامبر ابتدا سه بار فرمود: به مادرت و بار چهارم فرمود :به پدرت.(3)
    بنا بر روایت حضرت موسی از خدا طلب سفارش کرد و خدا فرمود: تو را سه بار در مورد خودت و دو بار در مورد مادرت و یک بار در مورد پدرت سفارش می کنم و به این جهت گفته اند دو سوم محبت سهم مادر و یک سوم آن سهم پدر است..(4)
    ثواب هایی که به زنان به خاطر تحمل درد های پریودی و زایمان و... وعده داده شده،واقعا تعجب آور است که نمونه هایی را می آوریم:
    رسول خدا (ص):
    اگر زنی در هنگام زایمان بمیرد، خداوند نامه عملش را نخواهد گشود ( و او را بی حساب به بهشت خواهد برد).(5)
    تحمل درد زایمان و بعد از آن، برای زنان از عبادت هفتاد سال که روزها روزه و شب ها به عبادت باشند، بهتر است.(6)
    تحمل درد یک روز عادت برای شما از عبادت یک سال به شب زنده داری و روزه داری روزهایش بهتر است.(7)
    زن با غسل از عادت، همه گناهانش پوشیده و بخشیده می شود و تا عادت بعدی برای اوگناه نمی نویسند(8)
    زنی که در عادت بمیرد، شهید است.(9) و...
    با توجه به روایات بالا معلوم می شود که لازمه خلقت این است که دردهای مربوط به زایمان و مقدمات و پی آمدهای آن را باید یکی از جنس زن یا مرد به عهده بگیرد و چون وسیله مربوط به زایمان در بدن زن است، به طور طبیعی این دردها بر او بار می شود. خداوند به خاطر تحمل این دردها و این وظیفه، ثواب های عظیم به زن وعده داده است.

پی­نوشت­ها:
    1. ذاریات(51)آیه49.
    2. وسائل الشیعه، ج15، ص95.
    3. همان، ص207.
    4. همان،ص208.
    5 . من لا یحضره الفقیه، ج1، ص139.
    6. مستدرک الوسائل، ج2، ص50.
    7. همان، ص41.
    8. همان.
    9. همان.

11. صلوات ها 7

علاقه
    ❤خدا و ائمه تنها کسایین که دارم❤
    نوشته
    734
    حضور
    36 روز 9 ساعت 33 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    2995

نقل قول نوشته اصلی توسط ابوالفضل نمایش پست ها
    با سلام

قصد جسارت ندارم ولی درد زایمان از این نوع دردهایی که شما می گید نیست

کافی هست تو نت یه سرچ کوچک بکنید و عکس ها و تجربیات مردی رو که بهش درد زایمان رو وارد کرده بوده اند پیدا کنید، اون موقع حتما این موضوع درکش راحت تر خواهد بود که همه ی دردها هم ساخته افکار ما نیستند بلکه واقعا وجود دارند

البته تو این درد بعضی چیزها مثل استرس یا ضعف ممکنه تاثیر بزاره ولی اصل درد وجود داره

در پاسخ به پرسشگر محترم :

چی بهتر از این می تونه به یه زن آرامش بده که وقتی وضع حمل انجام شد شما از تمام گناهاتون پاک می شید و اگه زنی خدایی نکرده در اون حال فوت کنه مثل شهید هست.

و این رو در نظر داشته باشید زن ها با تمام ظرافتشون نسبت به مردها در قبال درد بسیار قوی و مقاوم هستند و این از نعمات خداوند به ما هست

چی بهتر از این که بهشت زیر قدوم مادران هست؟

بنظرم اینا خیلی چیزای بزرگی هستن که فک کردن بهشون آرامش خاصی به آدم می ده
    بگــــــذآر تمـــآم دنیا بد وبیرآهه بگویند!

به خــــــودت...

به چـــــــــــآدرت...

به سیـآه بودنش...

می ارزد به یک لبخند رضآیت مـــــــــــــدی فاطمـــــه(س)

13. صلوات ها 11

علاقه
    نوشته
    1,310
    حضور
    40 روز 12 ساعت 2 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    10
    صلوات
    3699

نقل قول نوشته اصلی توسط پسر خوشبخت نمایش پست ها
    درود بر شما حرفی زدید که جای هیچ بحثی رو نمیزاره وجواب عزیزان رو کامل دادین،احسنت بر شما دوست عزیز لذت بردم از پاسختون فکر نکنم کسی بخواد دیگه پستی بزاره چون حرف حق رو زدید
    اقایون همچین راحت حرف میزنن انگار واقعا زایمان یه چیزه خیلی اسونه با یه درده جزءی
    نه عزیزان هم سزارین هم طبیعی درده خیلییییییییی وحشتناکی داره لطفا وقتی تجربه نکردین حرف بی منطق نزنین
    فعاليت داشتن در فضاي مجازي و پاک ماندن در آن ' تقواي دو چندان ميخواهد. يادمان نرود گاهي با گناه به اندازه ي يک لايک فاصله داريم... يادمان نرود فضاي مجازي هم "محضر خداست " نکند که شرمنده باشيم، امان از لحظه ي غفلت که فقط خدا شاهد است و بس...! گاهي روي مانيتور بچسبانيم "ورود شيطان ممنوع " مراقب دستي که کليک ميکند، چشمي که ميبيند و گوشي که ميشنود باشيم... و بدانيم و آگاه باشيم که خدا هم هميشه آنلاين "است. .وما فقط در مشگلات آنلاین میشیم

15. صلوات ها 7

علاقه
    نوشته
    1,310
    حضور
    40 روز 12 ساعت 2 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    10
    صلوات
    3699

نقل قول نوشته اصلی توسط ابوالفضل نمایش پست ها
    با سلام

یه مردی رو تصور کنید که روزی 30 تا کیسه ی سیمان 50 کیلوگرمی روی کولش تا طبقه ی دوم و سوم بالا میبره تا یه سی تومنی گیرش بیاد و زندگیش رو بچرخونه !
    بنده خدا اعتراضی هم نمی کنه حکمت این درد چیه و چرا باید یه مرد این همه سختی بکشه !

چون گردش چرخ خانواده براش از اون درد لذت بخشتر هست و درد رو کمرنگ میکنه !
    ----------

مردانی که درد زایمان را تجربه نکردند!
    زایمان با چنان دردی همراه است که یک مرد بالغ را به گریه می اندازد. تولد کودک واقعا با درد همراه است و زایمان به طور متوسط ۱۲ تا ۱۴ ساعت طول می کشد اما مردان بیش از ۳۰ ثانیه نمی توانند درد زایمان را تحمل کنند

17. صلوات ها 2

علاقه
    عاشق خدابشم
    نوشته
    711
    حضور
    113 روز 4 ساعت 7 دقیقه
    دریافت
    10
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    3674

سلام وعرض ادب
    ببخشیدچرا همش ازشدت دردگفته میشه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
    ادم میشنوه میترسه.
    حتما حکمتیه که مانمیدونیم.
    کارهای خدا که بی حساب نیست.
    لطفابه شدت دردهمش تاکیدنکنید.
    ممنون

19. صلوات ها 2

علاقه
    ...
    نوشته
    1,733
    حضور
    164 روز 17 ساعت 16 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    9
    صلوات
    3460

با سلام
    به نظرمن ،چه خانم ،چه آقا ا،گه بخوان وظایفشون رو درست انجام بدن
    هر دو وظایفشون سخته .فرقی نمیکنه خانم باشی یا آقا

21. صلوات ها 6

صفحه 1 از 2 12 آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)