چرا من باید عاشق بشم؟

تب‌های اولیه

69 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
چرا من باید عاشق بشم؟

سلام.مدتیه پسری خیلی دوسش دارم اما اون هیچ عکس العملی به من نشون نمیده
دیوونش شدم
هردوتامونم از خانواده مذهبی هستیم.این قدرم حیا دارم که چیزی نگم .محیط کار باهاش اشنا شدم .یک سالو نیمه هرکاری میکنم نمیتونم فراموشش کنم .پسر خوبیه.فراموشش نمیتونم کنم .تمام روشا امتحان کردم اما شدنی نیس
ایمان و اعتقادمم خوبه اما کم اوردم .حالم از خودم .زندگیم بهم میخوره.چرا من باید عاشق بشم/میدونم هم منو نمیخوادو بهم نمیرسیم.دعای اول واخرم شده خوشبختی اون

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد امین

سلام

اینکه چرا عاشق شدید را باید از خود شما پرسید؛ چون ما از اتفاقاتی که افتاده خبر نداریم. شاید حد و حدودی رعایت نشده؛ شاید خلأی در شما بوده که شما را به سمت این عشق کشانده؛ شاید بی گدار قفل دل خود را باز کردید بدون اینکه دقت کنید چه کسی را وارد قلب خود می کنید و هزار شاید دیگر. آنچه مسلم است این است که شرایط فعلی شما نتیجه عملکرد گذشته شماست و نمی توانید آن را به گردن فرد دیگری بیندازید؛ چنانچه عملکرد امروز ما بعدها خودش را نشان خواهد داد و آن موقع هم نباید به دنبال علتی جز خودمان باشیم.

اما اینکه چرا نمی توانید فراموشش کنید، ممکن است به خاطر این باشد که هنوز هم دل شما برای رسیدن به ایشان امیدوار است و تا زمانی این امید وجود داشته باشد، فراموش کردنش غیر ممکن خواهد بود. لذا قدم اول این است که این ناامیدی برای رسیدن به ایشان در شما ایجاد شود.
شاید بگویید که من هیچ امیدی برای رسیدن به ایشان ندارم و با این حال نمی توانم فراموشش کنم؟ در این صورت باید به سراغ مرحله بعد یعنی استفاده از شیوه ها و ابزار فراموش کردن رفت.

مرحله اول: از بین بردن امیدِ وصال
بنابراین پیشنهاد من به شما این است که شما یک بار دیگر تمام راه های ممکن برای رسیدن به ایشان را بررسی کنید؛ به حدی که یقین پیدا کنید راهی برای رسیدن به ایشان نیست؛ البته این بررسی بعد از این است که ببینید آیا جدای از این عشق و علاقه از لحاظ عقلی هم به درد هم می خورید یا نه؛ چون اگر عقل شما بگویید که فلانی مورد مناسبی نیست و صرفا به خاطر عشق و علاقه به دنبال او باشید، حتی اگر موفق به ازدواج با او هم شوید آینده روشنی در انتظار شما نخواهد بود. در مورد این مسئله این تاپیک را مطالعه کنید: خواستگاری دختر از پسر

مرحله دوم: راهکارهای فراموش کردن عشق بی سرانجام
اگر نتیجه این شد که تحت هیچ شرایطی امکان این ازدواج وجود ندارد، در این صورت برای فراموش کردن به نکات زیر توجه کند؛ البته باید عرض کنم که فراموش کردن فقط با همین چند مورد شاید ممکن نباشد؛ چون مواردی که عرض می کنم اولا راهکارهای کلی است و ثانیا شرایطی که شما در آن قرار دارید و خصوصیات شخصیتی که دارید در موثر بودن این راهکارها نقش اساسی دارند. لذا این راهکارها به خاطر محدود بودن فضای فعلی مشاوره ای به عنوان یک مُسکن ابتدایی است که شما از آن برای فراموش کردن استفاده می کنید. اگر با این مُسکن خوب شدید که خب خداروشکر؛ اما اگر نشدید لازم است که حتما حضورا به یک مشاور مراجعه کنید و به طور تخصصی تر تحت درمان قرار گیرید. شاید بعضی ها بگویند چنین کاری لازم نیست و بعد از مدتی فراموش می شود؛ ولی اینطور نیست؛ چون هر چند احتمال فراموش کردن هست؛ ولی احتمال این هم وجود دارد که چنین اتفاقی نیفتد و همین مسئله یک عمر زندگی شما را تحت تاثیر قرار دهد و احساس عدم رضایت از زندگی همیشه با شما باقی بماند.

اما نکات قابل توجه برای فراموش کردن:
1- اوقات فراغت خود را برای مدتی تا می توانید کم کنید؛ چون بیشتر فکر و خیال ها برای زمان بیکاری است.
2- برنامه ورزشی را در برنامه روزنانه خود حتما بگنجانید؛ چون روح و روان سالم در بدن سالم است.
3- هر چیزی که شما را به یاد او می اندازد از خود دور کنید. حتی اگر محل کار شما یکی است، لازم است که تمام سعی خود را برای جابجا شدن انجام دهید. حتی اگر موفق به تغییر محل کار خود نشدید، در همان ادراه یا هر جای دیگر جایی قرار بگیرید که او را نبینید.
4- هر گاه فکر ایشان به سراغ شما آمد، سریع بدی هایش را با خود مرور کنید و بعد هم به کار دیگری مشغول شوید.
5- ارتباط خود را با خدا و اهل بیت تقویت کنید؛ چون هر چه بتوانید محبت خدا و اهل بیت را در دل خود تقویت کنید، به همان اندازه عشق و علاقه های شیطانی یا حداقلی صرفا مادی از دل شما بیرون خواهد رفت.
6- ارتباط عاطفی خود با خانواده و دوستان نزدیک را بیشتر کنید. این ارتباطات می تواند بخشی از کمبود ها را جبران کند.
7- فراموش کردن کامل ایشان هم نیاز به زمان دارد و هم جایگزین. لذا بعد از مدتی که احساس کردید تا حدودی این علاقه در شما کمرنگ شده، به خواستگارهای خود به قول معروف به چشم مشتری نگاه کنید و بنا را بر این بگذارید که بهترین آنها را انتخاب کنید. جایگزین شدن یک عشق تازه و جدید در فراموش کردن کامل ایشان کمک زیادی به شما خواهد کرد؛ البته باید اولا در انتخاب خود دقت کنید و موردی را انتخاب کنید که بیشترین تناسب را با شما داشته باشد و ثانیا هیچ وقت خواستگارتان را به این فرد مقایسه نکنید. هر کسی ممکن است خوبی هایی داشته باشد؛ ولی اینطور نیست که هیچ نقصی نداشته باشد. کسی که الان شما بهش علاقه دارید هم همین است. هر چند ممکن است خوبی هایی داشته باشد ولی قطعا نقص هایی هم خواهد داشت و حتی خیلی از نقص های هستند که اصلا شما از انها خبر ندارید؛ چون خصلت عشق این است که مانع دیدن خیلی از این نقص ها می شود.

تاپیک های مرتبط با فراموش کردن:
[h=1]فراموش کردن خواستگار قبلی[/h][h=1]چگونه فراموشش کنم؟[/h][h=1]فراموش کردن خاطرات گذشته[/h]
پیروز و سربلند

سلام ...
من یه پیشنهاد دارم شاید زیاد عاقلانه به نظر نرسه ولی جواب میده
خودت دستی دستی کاری کن که ازش متنفر بشی!
مثلا اگه تااین حد دربارش میدونی که علاقه مندی هاش چیه برخلافش عمل کن و یه کاری کن که برخورد شدیدی کنه اونوقت خودبه خود احساس بدی نسبت بهش پیدا میکنی!
البته میتونی غیرمستقیم مطرح کنی و یه جورایی به خودت اولتیماتوم بدی و بگی اگه تااخر این هفته یا مثلا بافلان کارم این سمتم اومد که هیچ وگرنه برای همیشه قیدشو میزنم اینجوری کلا قطع امید میکنی ازش ...
همونطور که کارشناس محترم گفتن به نظر منم شما هنوز ته دلت کمی امید داری و میگی شایـــــــد...
ولی این شاید گفتن ها فقط باعث تباهی عمر واحساست میشه و احساس شکستی که بعدش گاهی جبران نشدنیه!!
به نظر من به فکر خودت باش ،به فکرزندگیت ...
چرا باید سر یه احساس یک طرفه همه چیزتو ببازی؟؟؟
تا دیر نشده دست از این سراب بردار چون 99٪ این موارد در حد همون رویا باقی می مونن!!!!!

با سلام

درد دوست داشتن کسی که هیچ علاقه‌ای در قلبش به شما احساس نمی‌کند، نابودتان می‌کند. شما هم کسی را دوست دارید که دوستتان ندارد؟ پس احتمالاً با احساسات نومیدانه مربوط به آن آشنا هستید. وقتی فکر کنید که آن فرد دقیقاً همانی است که می‌خواهید، این احساسات قوی‌تر هم می‌شوند. بیشتر آدم‌ها با امید اینکه روزی بتوانند آن فرد را به دست بیاورند روزگار می‌گذرانند اما این امیدها هیچ‌وقت به واقعیت بدل نمی‌شوند و آنها را با چشمانی گریان و دلی پردرد بر جای می‌گذارند. عشق نافرجام را همه ما احتمالاً تجربه کرده ‌ایم. منتظر وصال یک عشق شدن ممکن است شکستن قلبتان را به دنبال داشته باشد. با اینکه به نظر دشوار می‌آید اما فراموش کردن و ادامه زندگی بهترین کاری است که می‌توانید انجام دهید.

واقعیت را بپذیرید: وقتی عاشق کسی هستیم احساس می‌کنیم که آن فرد تنها کسی است که می‌تواند ما را شاد و خوشبخت کند. چیزی که نمی‌توانیم درک کنیم این است که هیچوقت نمی‌توانیم با کسی که دوستمان ندارد خوشبخت شویم. پس بااینکه ممکن است احساس کنید می‌توانید برای همه عمر به آن فرد متعهد باشید، اما فرد مقابل این احساس را به شما ندارد. پس به جای سعی و تلاش برای برقراری ارتباط با آن فرد سعی کنید این واقعیت را بپذیرید که این عشق دوطرفه نیست و آن را فراموش کنید. دیگر وقت و فکر و انرژی بیشتری را صرف آن فرد نکنید. پذیرش این واقعیات باعث می‌شود بتوانید تمرکزتان را تغییر داده و اولین قدم برای فراموش کردن آن فرد را بردارید.

تنهام;767561 نوشت:
دیوونش شدم
هردوتامونم از خانواده مذهبی هستیم.این قدرم حیا دارم که چیزی نگم .محیط کار باهاش اشنا شدم .یک سالو نیمه هرکاری میکنم نمیتونم فراموشش کنم .پسر خوبیه.فراموشش نمیتونم کنم .تمام روشا امتحان کردم اما شدنی نیس
ایمان و اعتقادمم خوبه اما کم اوردم .حالم از خودم .زندگیم بهم میخوره.چرا من باید عاشق بشم/میدونم هم منو نمیخوادو بهم نمیرسیم.دعای اول واخرم شده خوشبختی اون

باسلام
توجه به نکات مثبت موضوع میتونه این علاقه رو تشدید کنه پس باید نکات منفی رو رو پررنگ کنید
علت علاقه رو باید پیدا کنید به نوعی ریشه رو باید بسوزانید :ok::Nishkhand:
چرا وقت عمر خودتون رو صرف یه موضوع که مطمئنا بی ثمر هست کردید
بی توجهی این فرد به شما یه نکته مثبت که هشدار میده این احساس اشتباه هست
شنیدید میکن خودم کردم که لعن....... یاچرا عاقل کند کاری که باز آردپشیمانی :Cheshmak::khaneh:
حالا پس یه همتی دیگه این همه توان داشتید علاقه ایجاد کردید مطمئنا همون میزان هم توانایی دارید رفع کنید :ok:
در توهمات سیر نکنید چشم ها را باید شست جور دیگر باید دید

سلام

حالا چرا همه فقط راهکار برای فراموش کردن به این بیچاره میذین؟
حالا نمیشه چند راه برای رسیدن بهش بدین؟ چون دختره حق نداره عاشق بشه یا عاشق شدن برای یه دختر گناهه؟
اگه پسر بود تا حالا صدتا راه برای رسیدن به دختره بهش میگفتین به جز فراموش کردن
میدونم در عرف ما نیست دختر بره ابراز علاقه کنه یا پیشنهاد ازدواج بده
ولی بلاخره راههای وجود داره که یه دختر هم بتونه شانس خودش برای رسیدن به عشقش امتحان کنه بدون اینکه به غرورش لطمه ای وارد بشه.

چرا نمیشه به هم برسین؟

از کجا میدونی تو رو نمیخواد ؟

ترنم باران*;768747 نوشت:
سلام

حالا نمیشه چند راه برای رسیدن بهش بدین؟ چون دختره حق نداره عاشق بشه یا عاشق شدن برای یه دختر گناهه؟
ولی بلاخره راههای وجود داره که یه دختر هم بتونه شانس خودش برای رسیدن به عشقش امتحان کنه بدون اینکه به غرورش لطمه ای وارد بشه.

باسلام
چون ایشون یک خانوم هست و فقط احساسات داره نقش بازی میکنه مطمئنا
بهتره عاقلانه نگاه کنه

من عشق اینجوری رو نمیپسندم ضربه ی روحیش واسه دختره

اللیل والنهار;768763 نوشت:
باسلام
چون ایشون یک خانوم هست و فقط احساسات داره نقش بازی میکنه مطمئنا
بهتره عاقلانه نگاه کنه

عجب توجیه منطنقی واقعا!!!!!!!!
چون خانمه فقط از روی احساسات از یکی خوشش اومده ؟ اگه اقا بود لابد کاملا از روی عقل و منطق میگفتین عاشق شده نه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

ترنم باران*;768782 نوشت:
عجب توجیه منطنقی واقعا!!!!!!!!
چون خانمه فقط از روی احساسات از یکی خوشش اومده ؟ اگه اقا بود لابد کاملا از روی عقل و منطق میگفتین عاشق شده نه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

باسلام مطمئنا باشید آقایان عاقلانه عاشق میشوند :ok::khaneh:
منظورم این نیست انتخاب صد درصد درست دارند نه منظورم اینه احساسی به موضوع کمتر نگاه میکنند
ولی خانوم‌ها احساسی با این موارد برخورد میکنند
الان ایشون دلش رو به چی خوش کرده روزی روزگاری شاید این آقا ازش خوشش بیاد !!!!!!!
اصلا راهکار دادند نتیجه این شد اون آقا جوابش منفی بود اینجا کی به مشکل بر میخوره ؟؟؟؟؟؟؟

اللیل والنهار;768786 نوشت:
باسلام مطمئنا باشید آقایان عاقلانه عاشق میشوند :ok::khaneh:

بله به خاطر همین از قدیم گفتن مرد با چشمش عاشق میشه:khaneh:
وتا اون چشم بچرخونه ویه خشگلتره ببینه دلش میره پی اون واقعا اینا همشن نشان از منطق وعقل سرشار مرده بمیرم برای این عاشقان عاقل!:khandeh!:

تنهام;767561 نوشت:
چرا من باید عاشق بشم؟

سلام..خواهر گلم...ان شا الله خدا شما رو خوشبخت کنه و به عشق حقیقی برسونه...عاشقی بد دردیه فقط دعا میشه کرد همین درمان نداره :Cheshmak:

یک سوال از خودتون بپرسید و اون این است که چرا دوستش دارید ؟اگر واقعا می توانید جوابی عاقلانه و منطقی به این سوال بدید خوب بهتر است از حکم عقل پیروی کنید و اگر نمی توانید جوابی منطقی بدید که به نظر هم میاد نمی تونید بنابراین فراموشش کنید. بابا هیچ دختری و هیچ پسری ارزش عاشق شدن این طوری رو ندارند؟

اللیل والنهار;768786 نوشت:

الان ایشون دلش رو به چی خوش کرده روزی روزگاری شاید این آقا ازش خوشش بیاد !!!!!!!
اصلا راهکار دادند نتیجه این شد اون آقا جوابش منفی بود اینجا کی به مشکل بر میخوره ؟؟؟؟؟؟؟

اگه برای رسیدن به عشقش هم تلاشی نکنه ممکنه بعدها بدتر خودش سرزنش کنه چرا شانس خودمو امتحان نکردم شاید میشد!
اگه عاشق واقعی باشه از جواب منفی ناراحت نمیشه اتفاقا اینطوری خیالش راحت میشه وتکلیفش کاملا مشخص وخیلی راحت میتونه فراموش کنه
ولی اگه تلاشی انجام نده مدام باید توی ذهنش ودر خلوتش با خودش کلنجار بره اگه این کارو میکردم اگه اینو میگفتم اگه این رفتار وداشتم وووو شاید میشد بهش برسم
ومدتها طول میکشه تا بتونه فراموش کنه.
به نظر من از طریق ی فرد معتمد که هم خود دختر بشناسه هم پسره میتونه یک بار نظر پسر رو در رابطه با خودش بدونه یا اره یا نه همین ولی دیگه تکلیفش روشن میشه با خودش.
من خیلیارو دیدم از همین روش رفتن اتفاقا نتیجه هم گرفتن وپسر هم استقبال کرده وازدواج صورت گرفت پس خیلی با قاطعیت نهی نکنید لطفا!

ترنم باران*;768789 نوشت:
وتا اون چشم بچرخونه ویه خشگلتره ببینه دلش میره پی اون واقعا اینا همشن نشان از منطق وعقل سرشار مرده بمیرم برای این عاشقان عاقل!:khandeh!:

خب اگه در مرحله انتخاب هست و دنبال یه فرد که از نظر ظاهر خوب باشه باز داره عاقلانه پیش میره
این سوال رو آقایون جواب بدن اگه احتمال بدهند یه خانم جوابش منفی هست به اون فرد فکر میکنند؟
ببینید از یه فردی چون ویژگی هایی داره که خوشایند هست دلیل نمیشه که فکر کنه پس میتونه اجازه بده این فرد بهترین لحظات زندگیش رو تحت تاثیر قرار بده
بی توجهی که فقط سر شکستگی براش داره عاقلانه هست !!!!!!

منم یکی رو دوس دارم اونم من رو دوس داره من شدیدا عاشقشم اونم همینطور ولی شرایط ازدواج نداریم

اللیل والنهار;768802 نوشت:
خب اگه در مرحله انتخاب هست و دنبال یه فرد که از نظر ظاهر خوب باشه باز داره عاقلانه پیش میره این سوال رو آقایون جواب بدن اگه احتمال بدهند یه خانم جوابش منفی هست به اون فرد فکر میکنند؟ببینید از یه فردی چون ویژگی هایی داره که خوشایند هست دلیل نمیشه که فکر کنه پس میتونه اجازه بده این فرد بهترین لحظات زندگیش رو تحت تاثیر قرار بدهبی توجهی که فقط سر شکستگی براش داره عاقلانه هست !!!!!!
من به عنوان یه پسر اگه جواب منفی بشنوم دیگه هیچ وقت بهش فکر نمیکنم

همونطور که کارشناس گفتن، وقتون رو پر کنید که مجبور نشید زیاد بهش فکر کنید،

به خودتون زمان بدید، یک ماهه حستون از بین نمیره،

دنبال راه رسیدن هم نباشید، شدنی نیست

پسر خوشبخت;768812 نوشت:
من به عنوان یه پسر اگه جواب منفی بشنوم دیگه هیچ وقت بهش فکر نمیکنم

و من به عنوان یه دختر تا یک سال گریه می کنم

اللیل والنهار;768802 نوشت:
خب اگه در مرحله انتخاب هست و دنبال یه فرد که از نظر ظاهر خوب باشه باز داره عاقلانه پیش میره پس یه دختر هم میتونه از ظاهر یه مرد در درجه اول خوشش بیاد و عاشق بشه یا میگین چون دختره این حق رو هم نداره؟

این سوال رو آقایون جواب بدن اگه احتمال بدهند یه خانم جوابش منفی هست به اون فرد فکر میکنند؟ احتمال بدهد جوابش منفیه باید فراموش کنه بره پی کارش؟ احتمال یعنی چند درصد فکر کنه جوابش منفیه وممکنه
به همون مقدار هم احتمال بده جوابش مثبته یعنی تو مایه های 50 50 واقعا کسی که به شک واحتمالات بسنده کنه و میتونه تصمیم درستی برای زندگیش بگیره؟ فقط اون 50 درصد جواب منفی رو باید
به عقلش بقبولونه که دیگه شانس خودش برای 50 درصد مثبت بودن جواب امتحان نکنه؟؟؟؟؟؟؟ حالا اکه رفت جلو و جواب مثبت شنید چی؟:khaneh:

ببینید از یه فردی چون ویژگی هایی داره که خوشایند هست دلیل نمیشه که فکر کنه پس میتونه اجازه بده این فرد بهترین لحظات زندگیش رو تحت تاثیر قرار بده
بی توجهی که فقط سر شکستگی براش داره عاقلانه هست !!!!!!
ما جذب افرادی میشیم که تا حدودی معیارهای ما برای ازدواج را داشته باشند چه دختر چه پسر فرقی نداره
این دختر خانم هم جذب فردی شده که به احتمال زیاد خیلی از معیارهای ازدواج ایشون رو دارن رو هوا والکی که عاشق نشده!!!!!!!
وقتی میگه هر دو ازخانواده مذهبی هستیم شاید اون پسر هم اونقدر حیا ونجابت داره که اگه علاقه ای هم باشه نتونه ابراز کنه شاید اگه کسی بین اونا واسطه بشه چه بسا ببینه نظر اون اقا هم مثبت باشه
چرا شما اینقدر به همچی با دید منفی ومیدونم نمیشه نگاه میکنید؟؟!!!!!!!!

ترنم باران*;768818 نوشت:
ما جذب افرادی میشیم که تا حدودی معیارهای ما برای ازدواج را داشته باشند چه دختر چه پسر فرقی نداره
این دختر خانم هم جذب فردی شده که به احتمال زیاد خیلی از معیارهای ازدواج ایشون رو دارن رو هوا والکی که عاشق نشده!!!!!!!
وقتی میگه هر دو ازخانواده مذهبی هستیم شاید اون پسر هم اونقدر حیا ونجابت داره که اگه علاقه ای هم باشه نتونه ابراز کنه شاید اگه کسی بین اونا واسطه بشه چه بسا ببینه نظر اون اقا هم مثبت باشه
چرا شما اینقدر به همچی با دید منفی ومیدونم نمیشه نگاه میکنید؟؟!!!!!!!!

کلمه شاید رو چقدر تکرارکرده ؟! اگه شاید های شما احتمال وقوع داره
منم دارم میگم شاید اون آقا علاقه نداره یا علاقه دار هزار و یک دلیل داره که نتیجه این شده توجه نکنه وقتی داره بی توجهی میکنه یعنی موضوع از طرف این فرد نه هست حالا هر دلیلی دارند
مشکل مالی از دختره خوشش نیومده و ....
بعدش هم مگه این آقا خواستند با ایشون ازدواج کنند که به عنوان یک گزینه بررسی کنند که معیار ها رو دارند یا نه !!!!!
اشتباه همینجاست دیگه
مدت زمان کمی نیست اگه اقا هم علاقه داشتند چطور این خانم می تونه از واسطه کمک بگیره اون آقا هم اقدام میکرد دست آقایون که باز تر هست نسبت به خانوم‌ها
خواهشا در تخیلات سیر نکنید

تنهام;767561 نوشت:
دیوونش شدم

ابجی از کجا میدونی شاید اگر هم ازدواج کردید با این اقا پسر خوشبخت نشدی.عشق وقتی که دو طرفه نباشه باید شیفت دیلیتش کنی.

هواسم نبود جور دیگه ای رو سوال متوجه شدم،من اگه احتمال بدم جوابش منفی هستش میرم جلو ودرخواست ازدواج میدم برام احتمال مهم نیست

Mohsenjooon;768830 نوشت:
ابجی از کجا میدونی شاید اگر هم ازدواج کردید با این اقا پسر خوشبخت نشدی.عشق وقتی که دو طرفه نباشه باید شیفت دیلیتش کنی.
موافقم عشق اگه دوطرفه نباشه هیچ لذتی نداره ووقت تلف کردن هستش

پسر خوشبخت;768806 نوشت:
منم یکی رو دوس دارم اونم من رو دوس داره من شدیدا عاشقشم اونم همینطور

مهم ترین شرط رو که همین جملست که گفتی رو دارید پس بقیش اب خوردنه شک نکن کم و زیاد 2 روز زندگیه مهم همین شرط عشقه واقعیه که بر قراره

پسر خوشبخت;768831 نوشت:
هواسم نبود جور دیگه ای رو سوال متوجه شدم،من اگه احتمال بدم جوابش منفی هستش میرم جلو ودرخواست ازدواج میدم برام احتمال مهم نیست

احتمال وقتی براتون مهم نیست که احتمال میدید جواب بله بدن
اگر شرایط طوری باشه که در صد بالا میدانید جواب منفی میدن چقدر امکان داره پا پیش بزارید
منظورم چیه دارم میگم آقایون که می تونه به راحتی خواستگاری برن حتی اگه جواب منفی بشنوند باز سبک سنگین میکنه بعد پاپیش میزارن :ok:
دیگه خودمون داداش داریم دیدیم دیگه
حالا اینجا که خانمها خیلی کم پیش میاد بخواهند پیشنهاد ازدواج بدن نباید یکم احساسی برخورد نکنند !!!!!!

تنهام;767561 نوشت:

سلام عزیزم

بیا یکم واقع بینانه به زندگی نگاه کنیم .. کمی از درون خودت بیرون بیا و از بیرون به قضایا نگاه کن ..

آیا ما به هر آنجه که میل داریم و آرزو میکنیم میرسیم ؟ به آمال و آرزوهامون .. به نیاتمون و ..

انسانها آزاد و مختار آفریده شدن و ما باید اینو بپذیریم که قرار نیست به هر چیزی که دلمون میخواد برسیم عزیزم .. تلاشمون رو باید بکنیم ، دعا هم باید بکنیم ، اما بقیش از اختیار ما خارجه میدونی چرا ؟ چون همه چیز در اختیار و سیطره ما نیست ... و اشخاص مقابل ما هم اختیاراتی دارن ..

پس قلبا و عقلا اینو برای خودت هضم کن.. وقتی که ذهن نتونه موضوعی رو برای خودش حل و فصل کنه و پروندشو ببنده ، تو کشمکش سختی قرار میگیره و آدمو له میکنه ...

به مسائل جور دیگه ای نگاه کن .. آرامشت رو حفظ کن و به خدا توکل کن ...همونطورکه بچه ها گفتن ، از کجا میدونی که اگر به این شخص برسی خوشبخت خواهی شد ؟ از کجا میدونی شاید این حکمت خداست که تورو بسپره به دستان کسی که واقعا خوشبختت میکنه ...

صبور باش .. خدا میدونه چقدر از این احساسات و شکسته شدنها هرروز و هر ساعت داره اتفاق میفته و انسانها قربانی چیزی میشن که نمیتونن اون رو واقع بینانه حلش کنن ...

[="DarkGreen"]سلام خواهر گلم
به نظر من سعی کن تا فراموشش کنی چون واقعا ارزشش رو نداره که بخاطر همچین مسئله ای خودتو کوچیک کنی دختر با حیاشه که شناخته میشه خدایی نکرده این ابراز عشق ممکنه بعداً دردسرساز بشه .
تنها چیزی که باعث میشه من یه درصد فکر کنم کاش پسر بودم بخاطر همین قدرت انتخابشونه چون از هر کسی خوششون بیاد راحت بهش میرسن اما دخترا باید منتظر بمونن تا ببینن آیا اون شخص مورد نظرشون میاد یا نه!!!!:Gig:
خلاصه اینو بگم که ذات آدمی همینه و باید باهاش کنار اومد :ok: نمیشه منکرش شد..بیخیال خودتو بسپر دست سرنوشت.[/]

یاد داستان اون جوون عاشق گوهرشاد خانم افتادم
خب اگه مطمینید که تصمیمتون معقول نیست و از سر احساساته و تصمیم هم گرفتید که اوضاعتون تغییر کنه طبق همین داستان عمل کنید.
قاتل نفس ادم روزه و اعتکاف. البته گنده تر از دهن منه ولی به امتحانش می ارزه

یکی از سوالای که مکرراً پرسیده می‌شود این است که “آیا می‌توانید با استفاده از قانون جاذبه یک فرد خاص را مجذوب خود کرد؟” خوشبختانه پاسخ آن مثبت است. در این مطلب برای شما توضیح می دهیم که چگونه میتوان یک پسر یا دختر را عاشق خود کنیم ؟ عشق یکی از مهمترین احساسات موجود در این جهان است. وقتی صحبت از پول، شغل و خیلی چیزهای دیگر به میان می‌آید آدمها برای نشان دادن آن سختی زیادی متحمل نمی‌شوند. اما در مسائل احساسی، اگر آن چیزی که می‌خواهید را به دست نیاورید، دچار درد عمیقی می‌شوید. کسی که دوستش دارید، آن فرد خاص، مهمترین فرد برای شماست و حتی کل دنیا نمی‌تواند برایتان جایگزین او شود. خبر خیلی خیلی خوبی برایتان داریم. شما می‌توانید کسی که دوست دارید را مجذوب خودتان کنید. پس همین امروز روش ما را امتحان کنید. [h=2]میل و ناامیدی – باید ناامیدی را کنار بگذارید[/h] بااینکه میل یک انرژی مقدس است و انرژی خلقت محسوب میگردد، ناامیدی دقیقاً عکس آن و انرژی مخرب است. وقتی تمایلات برآورده نشوند، جای آن ناامیدی می‌آید. بااینکه میل و اشتیاق انرژی خوب و پاک است، ناامیدی یک انرژی منفی بسیار قوی است. میل و اشتیاق ارتعاشات جذب کردن را در شما ایجاد می‌کند اما ناامیدی دقیقاً ارتعاشاتی متضاد این یعنی دور کردن را می‌سازد. وقتی عاشق می‌شوید، بذر مقدس میل و اشتیاق در شما کاشته می‌شود. بنا به هر دلیلی اگر این اشتیاق و میل برآورده نشود، ناامیدی وارد می‌شود. پس اولین قدم برای از بین بردن این ناامیدی است. همه ناامیدی‌ها را دور بریزید. [h=2]چطور ناامیدی‌ها را از بین ببرید؟[/h] ساده‌ترین راه برای از میان برداشتن ناامیدی‌ها، فراموش کردن است. خودتان را با نور عشق الهی و معنوی جهان احاطه کنید. یک نور عشق معنوی را تجسم کنید، یک تشعشع از نور عشق خداوندی. خود را تسلیم آن نور کنید. این نور است که شما را خلق کرده است، همه آنچه که دارید را به شما داده و این عشق خیلی ساده دوستتان دارد. این نور بخشنده است، نوری 100 درصد پاک است و آنقدر قوی هست تا بتواند واقعیتی زیبا فراتر از تجسمات معمولی شما ایجاد کند. وقتی عاشق می‌شوید این نور خیلی آرام به شما می‌گوید چه بکنید، فقط باید به او گوش دهید. پس همه چیز را فراموش کنید، تسلیم این نور شوید و زندگی جدیدی را شروع کنید. همین امروز خودتان را تسلیم آن نور معنوی کنید و بگذارید آن نور آینده‌ای روشن برایتان بسازد.
وقتی اینکار را کردید، هر وابستگی به نتیجه را از خود دور کنید. حالا قسمت بهتر آن شروع می‌شود. [h=2]ساختن یک زندگی زیبای عاشقانه[/h] وقتی هر نوع وابستگی به آن فرد را از خود دور کردید، یک پیام بسیار قوی به جهان فرستاده‌اید که برای شروع یک زندگی زیبای عاشقانه آماده‌اید. اگر قبلاً عشقتان یک‌طرفه بود، الان وقت آن رسیده که رابطه‌ای دو‌طرفه را تجربه کنید. شما قهرمان تئاتر ذهن خودتان هستید. فیلم شما در ذهن خودتان است و فیلمتان واقعیت شما را می‌سازد. شما کنترل 100 درصد روی تخیلاتتان دارید و از آن برای ساخت واقعیتی به انتخاب خود هوشمندانه استفاده می‌کنید. حالا تصور کنید که معشوقتان عاشق شماست. قبلاً این شما بودید که عاشق او بودید و حالا تصور کنید که این اوست که عاشق شماست. “معشوقتان عاشق شماست” و می‌بینید که اشتیاق و میلتان برآورده شده است. چه حسی دارید؟ هزار مرتبه با خودتان تکرار کنید، “….. منو دوست داره”. ببیند در 7-5 روز آینده چه اتفاقی می‌افتد. تغییر انرژی را در خود مشاهده کنید. ببینید چه حسی دارید. معشوقتان را عاشق خودتان تجسم کنید. احساساتتان را بررسی کنید. در ذهنتان با معشوقتان صحبت کنید. چه حسی دارد؟ اگر این مرحله را به درستی انجام دهید، به خودتان می‌خندید که برای چه اینقدر ناامید بودید. و آنوقت است که دنیا به رویتان لبخند می‌زند. احساس قدرت بیشتری می‌کنید. با خودتان فکر می‌کنید که چرا همه چیز را اینقدر سخت می‌دیده‌اید و چرا قبلاً نمی‌توانسته‌اید فراموش کنید؟ [h=2]بررسی عشق[/h] این روش‌ها که شما را از احساسات ناامیدانه‌تان بیرون می‌کشد و باعث می‌شود احساس کنید برنده هستید. این افکار و احساسات مثبت می‌آیند و باعث می‌شوند فکر کنید که آیا آن فرد را بخاطر عشق می‌خواسته‌اید یا فقط به این خاطر که نفستان را ارضا کنید. در بسیاری از موارد، ناامیدی که برمی‌گردد، به دلیل عشق نیست، بلکه به دلیل پیروزی است. حالا در اعماق قلب خود می‌دانید که آیا آن فرد را واقعاً دوست می‌دارید یا نه. اگر متوجه شدید که عشقتان واقعی است، مرحله زیر خیلی برایتان مهم است: [h=2]عشق – قدرت پشت خلقت[/h] درک کنید که عشق قدرتمندترین انرژی در جهان است. با عشق می‌توانید هر چیزی خلق کنید، قلب، روح و فکر هر کسی را به دست ،د که این هدف فقط و فقط زمانی اتفاق می‌افتد که ارتعاشات احساسات شما بالا باشد. ناامیدی مثل چاهی عمیق است که ارتعاشات آن بسیار پایین است. عشق و حق‌شناسی بالاترین حد ارتعاشات را دارند.
اگر اینکار را درست انجام دهید، احساساتتان در این مرحله باید اینگونه باشند:
  1. ناامیدی صفر. متعجب می‌شوید که آنهمه ناامیدی به کجا رفته است.
  2. شدیداً احساس شادی می‌کنید زیرا رابطه‌ای زیبا و عاشقانه ساخته‌اید و به روشنی آن را دیده و حس کرده‌اید.
  3. یک رابطه کامل و شاد بین شما و جهان که فقط و فقط شکرگذار آن هستید.

تنهام;767561 نوشت:
دیوونش شدم

با سلام

شما تمام جوانب رو بررسی کنید ببینید ایا این عشقتون می تواند به ازدواج ختم شود یا نه ؟
بر فرض بطور غیر مستقیم نظر اون فرد رو واسطه ای جویا شود که ایا قصد ازدواج دارد و یه پیشنهادی دهد فلان خانم چطور گزینه ای هست ؟
بدون اینکه از علاقه شما بگوید

اگر منفی بود کلا اون فرد رو از ذهنتون پاک کنید .

کافیه فقط یه مدت فکری در مورد این قضیه نکنید و دور باشید بعد از مدتی خود بخود شرایط عادی خواهد شد

بعضا یه سری هیجان و خلا عاطفی و . . . با عشق اشتباه گرفته می شود

yalda solimani;768848 نوشت:
یکی از سوالای که مکرراً پرسیده می‌شود این است که “آیا می‌توانید با استفاده از قانون جاذبه یک فرد خاص را مجذوب خود کرد؟” خوشبختانه پاسخ آن مثبت است. در این مطلب برای شما توضیح می دهیم که چگونه میتوان یک پسر یا دختر را عاشق خود کنیم ؟ عشق یکی از مهمترین احساسات موجود در این جهان است. وقتی صحبت از پول، شغل و خیلی چیزهای دیگر به میان می‌آید آدمها برای نشان دادن آن سختی زیادی متحمل نمی‌شوند. اما در مسائل احساسی، اگر آن چیزی که می‌خواهید را به دست نیاورید، دچار درد عمیقی می‌شوید. کسی که دوستش دارید، آن فرد خاص، مهمترین فرد برای شماست و حتی کل دنیا نمی‌تواند برایتان جایگزین او شود. خبر خیلی خیلی خوبی برایتان داریم. شما می‌توانید کسی که دوست دارید را مجذوب خودتان کنید. پس همین امروز روش ما را امتحان کنید. [h=2]میل و ناامیدی – باید ناامیدی را کنار بگذارید[/h] بااینکه میل یک انرژی مقدس است و انرژی خلقت محسوب میگردد، ناامیدی دقیقاً عکس آن و انرژی مخرب است. وقتی تمایلات برآورده نشوند، جای آن ناامیدی می‌آید. بااینکه میل و اشتیاق انرژی خوب و پاک است، ناامیدی یک انرژی منفی بسیار قوی است. میل و اشتیاق ارتعاشات جذب کردن را در شما ایجاد می‌کند اما ناامیدی دقیقاً ارتعاشاتی متضاد این یعنی دور کردن را می‌سازد. وقتی عاشق می‌شوید، بذر مقدس میل و اشتیاق در شما کاشته می‌شود. بنا به هر دلیلی اگر این اشتیاق و میل برآورده نشود، ناامیدی وارد می‌شود. پس اولین قدم برای از بین بردن این ناامیدی است. همه ناامیدی‌ها را دور بریزید. [h=2]چطور ناامیدی‌ها را از بین ببرید؟[/h] ساده‌ترین راه برای از میان برداشتن ناامیدی‌ها، فراموش کردن است. خودتان را با نور عشق الهی و معنوی جهان احاطه کنید. یک نور عشق معنوی را تجسم کنید، یک تشعشع از نور عشق خداوندی. خود را تسلیم آن نور کنید. این نور است که شما را خلق کرده است، همه آنچه که دارید را به شما داده و این عشق خیلی ساده دوستتان دارد. این نور بخشنده است، نوری 100 درصد پاک است و آنقدر قوی هست تا بتواند واقعیتی زیبا فراتر از تجسمات معمولی شما ایجاد کند. وقتی عاشق می‌شوید این نور خیلی آرام به شما می‌گوید چه بکنید، فقط باید به او گوش دهید. پس همه چیز را فراموش کنید، تسلیم این نور شوید و زندگی جدیدی را شروع کنید. همین امروز خودتان را تسلیم آن نور معنوی کنید و بگذارید آن نور آینده‌ای روشن برایتان بسازد.وقتی اینکار را کردید، هر وابستگی به نتیجه را از خود دور کنید. حالا قسمت بهتر آن شروع می‌شود. [h=2]ساختن یک زندگی زیبای عاشقانه[/h] وقتی هر نوع وابستگی به آن فرد را از خود دور کردید، یک پیام بسیار قوی به جهان فرستاده‌اید که برای شروع یک زندگی زیبای عاشقانه آماده‌اید. اگر قبلاً عشقتان یک‌طرفه بود، الان وقت آن رسیده که رابطه‌ای دو‌طرفه را تجربه کنید. شما قهرمان تئاتر ذهن خودتان هستید. فیلم شما در ذهن خودتان است و فیلمتان واقعیت شما را می‌سازد. شما کنترل 100 درصد روی تخیلاتتان دارید و از آن برای ساخت واقعیتی به انتخاب خود هوشمندانه استفاده می‌کنید. حالا تصور کنید که معشوقتان عاشق شماست. قبلاً این شما بودید که عاشق او بودید و حالا تصور کنید که این اوست که عاشق شماست. “معشوقتان عاشق شماست” و می‌بینید که اشتیاق و میلتان برآورده شده است. چه حسی دارید؟ هزار مرتبه با خودتان تکرار کنید، “….. منو دوست داره”. ببیند در 7-5 روز آینده چه اتفاقی می‌افتد. تغییر انرژی را در خود مشاهده کنید. ببینید چه حسی دارید. معشوقتان را عاشق خودتان تجسم کنید. احساساتتان را بررسی کنید. در ذهنتان با معشوقتان صحبت کنید. چه حسی دارد؟ اگر این مرحله را به درستی انجام دهید، به خودتان می‌خندید که برای چه اینقدر ناامید بودید. و آنوقت است که دنیا به رویتان لبخند می‌زند. احساس قدرت بیشتری می‌کنید. با خودتان فکر می‌کنید که چرا همه چیز را اینقدر سخت می‌دیده‌اید و چرا قبلاً نمی‌توانسته‌اید فراموش کنید؟ [h=2]بررسی عشق[/h] این روش‌ها که شما را از احساسات ناامیدانه‌تان بیرون می‌کشد و باعث می‌شود احساس کنید برنده هستید. این افکار و احساسات مثبت می‌آیند و باعث می‌شوند فکر کنید که آیا آن فرد را بخاطر عشق می‌خواسته‌اید یا فقط به این خاطر که نفستان را ارضا کنید. در بسیاری از موارد، ناامیدی که برمی‌گردد، به دلیل عشق نیست، بلکه به دلیل پیروزی است. حالا در اعماق قلب خود می‌دانید که آیا آن فرد را واقعاً دوست می‌دارید یا نه. اگر متوجه شدید که عشقتان واقعی است، مرحله زیر خیلی برایتان مهم است: [h=2]عشق – قدرت پشت خلقت[/h] درک کنید که عشق قدرتمندترین انرژی در جهان است. با عشق می‌توانید هر چیزی خلق کنید، قلب، روح و فکر هر کسی را به دست ،د که این هدف فقط و فقط زمانی اتفاق می‌افتد که ارتعاشات احساسات شما بالا باشد. ناامیدی مثل چاهی عمیق است که ارتعاشات آن بسیار پایین است. عشق و حق‌شناسی بالاترین حد ارتعاشات را دارند.اگر اینکار را درست انجام دهید، احساساتتان در این مرحله باید اینگونه باشند:
  1. ناامیدی صفر. متعجب می‌شوید که آنهمه ناامیدی به کجا رفته است.
  2. شدیداً احساس شادی می‌کنید زیرا رابطه‌ای زیبا و عاشقانه ساخته‌اید و به روشنی آن را دیده و حس کرده‌اید.
  3. یک رابطه کامل و شاد بین شما و جهان که فقط و فقط شکرگذار آن هستید.
بعد مدت ها یه متن خوب وعالی رو خوندم بهم انرژی داد باورکن یه حس عحیبی درونم بوجود اومد،من شدیدا عاشق اون دختر هستم واون دختر هم عاشق من هستش از دیروز که هم رو ملاقات کردیم افسردگی شدیدی گرفتم نمیتونم دوریش رو تحمل کنم به کی قسم بخورم برا هوس نمیخوامش اصلا هوس تو اخرین اولویتمون هستش،ولی یه مشکلی هستش که باعث شده نتونم باهاش ازدواج کنم من نمیتوتنم باهاش ازدواج کنم چون اون مشکل نمیزاره،دلم میخواد گریه کنم ولی نمیتونم بغض سنگینی رو دلم هستش به اندازه یه کوه بغض تو دلم هستش،این غصه هارو تو دل خودم میریزم ومیشه افسردگی شدید کاش بتونم فریاد بزنم وباتمام وجود این بغض سنگین رو از خودم دور کنم،همش تو فکرشم نمیتونم از فکرش در بیام به بن بست رسیدم دیگه اخر خت رسیدم

من تجربه کردم ادم به چیزایی که علاقه نشون میده بدون این که بدونه طرف مقابل

بهش چه نظری داره و اون فرد رو تو ذهنش بزرگ میکنه بعد ها متوجه میشه اصلا ارزش نداشت که بهش فکر کرد

تو دانشگاه ما یه پسری بود خیلیییییییییی باشخصیت بود میتونم بگم تو دانشگاه یدونه بود

خیلی متین ...سر به زیر ...مودب ...درس خون ....

ازش خیلی خوشم میومد البته به کسی چیزی نمیگفتم فقط از متانتش خوشم میومد

و همش تو ذهنم میگفتم خوش به حال کسی که زن این میشه

خیلی جالبه هفته بعدش این اقا اومد بهم گفت من از شما خوشم اومده ...دیدم با کسی کاری ندارین ..اروم میرین اروم میاین

و اگه اجازه بدین میخوام با خانواده بیام خواستگاری

بعد گفت من ادم احساسی هستم و علت این که درسام پیشرفت کرده شمایی

چون واحدامون یکیه و تو هر کلاسی که شما هستی من به خاطر شما تلاش میکنم و این حرفا

تو همین حین گفت به خاطر شما رفتم اینو درست کردم

و از جیبش یه قلب در آورد و داد به من

من چیزی نمیگفتم فقط به این فکر میکردم که شخصیتش چقدر لوسه چون من

از پسرایی که همون اول ابراز علاقه کنن بدم میاد

بعد برای کامل شدن حس و حالم خدا زد یه اتفاق نادر افتاد :khaneh:

وقتی پسره قلبه رو بهم داد نگو حراست ما رو دیده :khandeh!:

بعد احضارمون کردن حراست

رفتیم تو راه رفتن من خیلی خونسرد بودم چون کاری نکرده بودم

وقتی رسیدیم حراست به این پسره گفت قلبه رو بده به من

و چند تا حرف دیگه ... باورت نمیشه این پسر باشخصیتی که من میشناختم ییه رفتار هایی از خودش نشون داد که

به کل متنفر شدم ازش

و بهش جواب رد دادم

بعدشم از حراست تشکر کردم و گفتم مرسی که منو آگاه کردین

حراستم بهم گفت چون میشناختم چجور دختری هستی و میدونستم به دردت نمیخوره برا همین خواستم خودت بشناسی

اون روز خدا به من نشون داد و بهم یاد داد تا کسی رو کامل نمیشناسم قضاوت نکنم

و حراست رو برام به عنوان پدر رسوند تا راه رو نشونم بده

من نمیگم فراموشش کن چون دست تو نیست کار دله

ولی سعی کن بشناسیش

مطمئنم چیزای زیادی برات روشن میشه

عجب اتفاقاتی می افته
ان شا الله خدا کمک کنه بهترین انتخاب هاتون رو داشته باشین وفرد هم کفو خودتون رو انتخاب کنید .
اما عشق مقوله پیچیده ای هست که باید درست باهاش برخورد بشه.خواهر خوبم با توکل به خدا ومدد گرفتن از ذات بی منتهاش سعی کن به کمک مشاوران بهترین راه رو انتخاب کنی وزندگی سعادتمندانه ای داشته باشی.
:Gol:

[h=2]چرا من باید عاشق بشم؟[/h]
تیتر این تایپیک توجه من رو جلب کرد و واردش شدم ...
خب جوابش خیلی سادس عشقی ناگهان و بدون شناخت عمیق اتفاق میافته تنها دلیلش نگاه و چشم هست.
به خاطر همین خداوند در قران هم به زنان و هم به مردان تاکید موکد کرده است که چشمهایشان را حفظ کنند.
وقتی به نامحرم نگاه نکنیم هیچ عشقی به وجود نمیاد

راه برخورد با این عشق به وجود آمده رو هم بقیه دوستان به خوبی گفتند من حرف جدیدی ندارم

به امید اینکه روزی هممون به منبع عشق حقیقی (خداوند مهربان) برسیم که آرامش حقیقی فقط با این عشق حاصل میشه.

با تشکر:Sham:

سلام مشکلمو میگم و خواهش میکنم جواب این سوال و مشکل رو بگید و نصیحتم نکنید
من عاشق یه خانمی شدم (در واقع دیوانه ) فکر و ذکرم شده اون اما محاله که من بهش برسم (محال به معنای واقعی) خلاصه من موندم و یه درد که داره منو میسوزونه (البته داستان من خیلی طولانی تر از این حرفاس ولی خب من تو یه خط نوشتم که سرتونو درد نیارم) حالا سوال من اینه این که میگن در بهشت حوری هست و این حرفا من اینو میخام بدونم آیا میشه در اون دنیا من به ایشون برسم؟ نمیدونم سوالم خنده داره یا نه از وقتی که ایشونو دیدم دیگه به هیچ کس دیگه حسی ندارم هر کسی رو ببینم فقط تصویر این خانم جلوی چشم من میاد و بس خلاصه میخام ببینم میتونم باقی عمرم رو با امید به اینکه لطف خدا در اون دنیا شامل حالم بشه و من به عشقم برسم سر کنم یا نه ممنون میشم جواب بدین

ali jafari;769023 نوشت:
سلام

سلام

دوست عزیز برای مشکلتون یه تاپیک جداگانه بزنین تا کارشناس جوابتون رو بده

اونجا میتونید مشکلتون رو کامل بگین تا راهنمایی دقیقی انجام بشه

من جات باشم از يه واسطه ميخوام بره و پرس و جو كنه غير مستقيم ببينه اونم تو رو دوست داره يا نه
ولي .... در كل به نظر من بهتره دختر حتي تو علاقمند شدن هم نجابت به خرج بده
يعني بذاره به وقتش عاشق همسر قانوني و شرعيش بشه

با سلام

اولا این عشق یه طرفست واز اون بدتر اینه که از طرف یه دختره

شما اگر تمام تلاشتوبرای فراموش کردنش بکار بردی ونتونستی که مطمئنم میتونید،

میتونید، با یه واسطه مومن ومطمئن مشورت کنید ببینم این پسر قصد ازدواج داره یا نه

بعد هم چه معیارهایی برای ازدواجش داره و ....

این پسر یا اصلا به شما فکر نمیکنه یا شاااااااید قصد ازدواج با شما رو داره ولی فعلا شرایطشو نداره ونمیتونه

ازشما خواستگاری کنه

اگر به ازدواج ختم بشه ویه روزی بفهمه شما عاشقش شدید وتونستید با واسطه با اون ازدواج

کنید میدونید خیلی به ضررتون تموم میشه اگر پسر بی ظرفیتی باشه هربار که بینتون اختلافی پیش بیاد به

روت میاره وزیر بار مسئولیت هاش نمیره

واونوقته که شما پشیمون میشید .

به نظرم بهترین راه در حال حاضر فراموش کردنشه ..چون از هر نظر به ضررتونه

ان شاءالله که هرچه به صلاحتونه براتون اتفاق بیفته

فریاد سکوت;768958 نوشت:
خیلی جالبه هفته بعدش این اقا اومد بهم گفت من از شما خوشم اومده ...دیدم با کسی کاری ندارین ..اروم میرین اروم میاین

و اگه اجازه بدین میخوام با خانواده بیام خواستگاری

بعد گفت من ادم احساسی هستم و علت این که درسام پیشرفت کرده شمایی

چون واحدامون یکیه و تو هر کلاسی که شما هستی من به خاطر شما تلاش میکنم و این حرفا

تو همین حین گفت به خاطر شما رفتم اینو درست کردم

و از جیبش یه قلب در آورد و داد به من

من چیزی نمیگفتم فقط به این فکر میکردم که شخصیتش چقدر لوسه چون من

قلب رو باید میگرفتید و پرتش میکردید سطل زباله !
با چندتا حرکت کیفتون باید حسابش رو میرسیدید
پسره ی بزمجه لوس کمپوت!
برای من لیلی و مجنون بازی در اورده
اشتباه کرده با پدربزرگش
کجاست این من برم بخوابونم دهنش ؟

سرباز عشق;769058 نوشت:
پسره ی بزمجه لوس کمپوت!
اشتباه کرده با پدربزرگش

گناه داشت بلاخره احساساتشو اونجوری میتونست ابراز کنه هرچند لوس بود ولی خب نمیشد دلشو شکست

ولی حراست قلبی که درست کرده بود رو گرفت و فک کنم انداخت تو سطل آشغال

[="Purple"]

سرباز عشق;769058 نوشت:
پسره ی بزمجه لوس کمپوت!
اشتباه کرده با پدربزرگش

وای خدا...
چقدر خندیدم بااین متن ...
خواهش میکنم شما خونسردی خودتونو حفظ کنید ...
شما خواهرتون جرات میکنه بهتون بگه کسی مزاحمم شده؟؟

فریاد سکوت;769081 نوشت:
گناه داشت بلاخره احساساتشو اونجوری میتونست ابراز کنه هرچند لوس بود ولی خب نمیشد دلشو شکست

هیچ گناهی نداشته مطمئن باش کسی که اینجوری درخواست میده انقدر بی شخصیته که وسط دانشگاه قلب بده دست دختر مردم هدف دیگه ای داشته چون دیده آدمش فرق میکنه با لفظ خواستگاری اومده جلو...

فریاد سکوت;769081 نوشت:
قلبی که درست کرده بود رو گرفت و فک کنم انداخت تو سطل آشغال

دوباره خندم گرفت.... اونا رو که درست نمیکنن ... اونا خریدنیه ها:khaneh: ... اگه اینجوری به نظر می اومد که خودش درست کرده باشه که دیگه خیلی جوکه .... کاردستی دبستانشو کادو میداده؟؟؟[/]

♥♥♥ تــــــــرگل ♥♥♥;769086 نوشت:
هیچ گناهی نداشته مطمئن باش کسی که اینجوری درخواست میده انقدر بی شخصیته که وسط دانشگاه قلب بده دست دختر مردم هدف دیگه ای داشته چون دیده آدمش فرق میکنه با لفظ خواستگاری اومده جلو...

♥♥♥ تــــــــرگل ♥♥♥;769086 نوشت:
اونا رو که درست نمیکنن ... اونا خریدنیه ها

ترگل جون شما فقط متن منو خوندین و از متن من در مورد اون آقا قضاوت میکنین

لطفا در موردش اینجوری نگین من حس بدی پیدا میکنم

تعصبی روش ندارم فقط اون آقا هم خدایی داره و نباید پشت سرش حرف زد

اون آقا بی شخصیت نبود که اگه بود برای همه اون رفتارا رو نشون میداد

علت این که من ردش کردم این بود که زیادی احساساتی بود

اگه دروغ میگفت خواستگاری نمیومد ولی اومد

نمیدونم من به هیچ عنوان دوس ندارم احساسات یه نفرو زیر پام بگیرم

چون وقتی خودمو جای اون اقا میذارم میبینم جرات اینو ندارم که برم به کسی بگم

علاقه دارم بهش پس وقتی کسی مودبانه این کار رو میکنه نباید مسخرش کرد

قلبیم که درست کرده بود بهم گفت از فلان سایت رفتم یاد گرفتم اولش فکر کردم داره شوخی میکنه

ولی وقتی رفتم به اون سایت در کمال تعجب دیدم راس گفته و واقعا برای درست کردن قلب وقت گذاشته

[="Purple"]

فریاد سکوت;769088 نوشت:
ترگل جون شما فقط متن منو خوندین و از متن من در مورد اون آقا قضاوت میکنین

ببخشید.... عذر میخوام .. مث اینکه ناراحتت کردم ....
ولی دقیقا یاد دوستم افتادم که پسره باهمین روش اومد جلو وقتی اسمشون افتاد سر زبونا گذاشت رفت!!!!

فریاد سکوت;769088 نوشت:
اون آقا بی شخصیت نبود که اگه بود برای همه اون رفتارا رو نشون میداد

علت این که من ردش کردم این بود که زیادی احساساتی بود

اگه دروغ میگفت خواستگاری نمیومد ولی اومد

اگه منظورت از خواستگاری همون وسط دانشگاهه که باید بگم ببین و باور نکن!!!! اگر نه منظور واقعا خواستگاریه پس لابد خیلی بی تجربه بوده

فریاد سکوت;769088 نوشت:
قلبیم که درست کرده بود بهم گفت از فلان سایت رفتم یاد گرفتم اولش فکر کردم داره شوخی میکنه

پسرا واسه جلب توجه هرکاری میکنن یه قلب درست کردن که دیگه چیزی نیست ...
ولی کلا حالا چه قصدش خواستگاری بوده چه نه! به نظر من خیلی کار جلفی کرده ... من تاحالا ندیدم کسی قصدش واقعا ازدواج باشه و اینطوری جلو بیاد ...

فریاد سکوت;769088 نوشت:
چون وقتی خودمو جای اون اقا میذارم میبینم جرات اینو ندارم که برم به کسی بگم

علاقه دارم بهش پس وقتی کسی مودبانه این کار رو میکنه نباید مسخرش کرد

تو خودت رو جاش نزار ..... چون قرار نیست یه دختر بره اینکارو کنه ... که میشه داستان همین دوستمون که تاپیک زده!!!
بعدشم به نظر منکه مودبانه فرق میکنه با دادن قلب وسط دانشگاه !!! من اینو عین بی ادبی و بی احترامی میدونم!!
البته خب هرکسی یه دیدی داره دیگه ...[/]

تنهام;767561 نوشت:
دیوونش شدم

سلام.
خوب وقتی میبینید مناسب شما نیست و امکان ازدواج کردن شما با ایشون وجود نداره چرا این علاقه رو ادامه میدین؟ چه چیزی عایدتون میشه به جز اتلاف وقت، ناراحتی و کلافگی؟

♥♥♥ تــــــــرگل ♥♥♥;768688 نوشت:
سلام ...
من یه پیشنهاد دارم شاید زیاد عاقلانه به نظر نرسه ولی جواب میده
خودت دستی دستی کاری کن که ازش متنفر بشی!
مثلا اگه تااین حد دربارش میدونی که علاقه مندی هاش چیه برخلافش عمل کن و یه کاری کن که برخورد شدیدی کنه اونوقت خودبه خود احساس بدی نسبت بهش پیدا میکنی!
البته میتونی غیرمستقیم مطرح کنی و یه جورایی به خودت اولتیماتوم بدی و بگی اگه تااخر این هفته یا مثلا بافلان کارم این سمتم اومد که هیچ وگرنه برای همیشه قیدشو میزنم اینجوری کلا قطع امید میکنی ازش ...
همونطور که کارشناس محترم گفتن به نظر منم شما هنوز ته دلت کمی امید داری و میگی شایـــــــد...
ولی این شاید گفتن ها فقط باعث تباهی عمر واحساست میشه و احساس شکستی که بعدش گاهی جبران نشدنیه!!
به نظر من به فکر خودت باش ،به فکرزندگیت ...
چرا باید سر یه احساس یک طرفه همه چیزتو ببازی؟؟؟
تا دیر نشده دست از این سراب بردار چون 99٪ این موارد در حد همون رویا باقی می مونن!!!!!

خوب این روشهایی که پیشنهاد دادید اگر نتیجه عکس داد و اون آقا رفتاری نشون داد که بجای متنفر شدن خانوم ازش، بیشتر به اون آقا علاقمند بشه چی؟

باسلام

ویه چیز دیگه اینکه فقط عمرخودتونو با این افکار پوچ ،به هدر میدید و مانع بزرگی برای عدم پیشرفت در زندگیت میشه

پس بهترین راه فراموش کردنشه

[="Purple"]

mehrant;769104 نوشت:
خوب این روشهایی که پیشنهاد دادید اگر نتیجه عکس داد و اون آقا رفتاری نشون داد که بجای متنفر شدن خانوم ازش، بیشتر به اون آقا علاقمند بشه چی؟

تجربه ثابت کرده این اتفاق نمیفته!!
اگرم به قول شمانتیجه عکس داد که بهتر.... زودتر تکلیفش روشن میشه اونوقت بهونه دستش میاد و راحت خانم میتونه ازش درخواست کنه صریحا منظورشو بیان کنه از این رفتار و ازش بخواد اگر علاقه ای هست ازش راهش وارد بشه!!!![/]

ترنم باران*;768747 نوشت:
سلام

جایی از پاسخهای کارشناس یا کاربران چنین چیزی دیدین؟
کارشناس تاپیک استاد امین پیشنهاد دادن و نوشتن که اول ایشون از لحاظ عقلی بسنجه و ببینه این آقا با ملاکها و معیارهای ایشون جور هست یا نه.و اگر جور بود ببینه راهی برای رسیدن به ایشون هست یا نه.اگر هم که با ملاکها و معیارهاش جور نبود و دلیلشون صرفاً عشق و علاقه بود ازدواج توصیه نمیشه به همون دلیلی که استاد امین فرمودن
ضمناً ایشون اتفاقا چون خانم هستن و بیشتر عاطفی، اگر جواب منفی بشنوه خیلی بیشتر آسیب میبینه پس ایشون بیشتر باید بهشون توصیه به فراموش کردنش بشه
ترنم باران*;768789 نوشت:

اینی که شما اینجا توصیفش کردید هوس و شهوت هست نه عشق
رنگین;768817 نوشت:
و من به عنوان یه دختر تا یک سال گریه می کنم

چرا؟
خوب هر خواستگاری که منجر به ازدواج نمیشه یا جواب مثبت داره یا منفی
یعنی شما به اولین خواستگارتون بدون توجه به اینکه چه ویژگیها و خصوصیاتی داشته باشه جواب مثبت میدین؟ اگر خیر خوب آقایون هم همینجورن و قرار نیست اولین جایی که خواستگاری رفتن بدون درنظر گرفتن ویژگیها و خصوصیات دخترخانم جواب مثبت بدن
موضوع قفل شده است