صفحه 1 از 7 123 ... آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: چرا من باید عاشق بشم؟

شروع کننده موضوع

نوشته
    1
    حضور
    1 ساعت 5 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    11

چرا من باید عاشق بشم؟

سلام.مدتیه پسری خیلی دوسش دارم اما اون هیچ عکس العملی به من نشون نمیده
    دیوونش شدم
    هردوتامونم از خانواده مذهبی هستیم.این قدرم حیا دارم که چیزی نگم .محیط کار باهاش اشنا شدم .یک سالو نیمه هرکاری میکنم نمیتونم فراموشش کنم .پسر خوبیه.فراموشش نمیتونم کنم .تمام روشا امتحان کردم اما شدنی نیس
    ایمان و اعتقادمم خوبه اما کم اوردم .حالم از خودم .زندگیم بهم میخوره.چرا من باید عاشق بشم/میدونم هم منو نمیخوادو بهم نمیرسیم.دعای اول واخرم شده خوشبختی اون

2. صلوات ها 11

3.  

علاقه
    تحصیل ، تحقیق و پژوهش
    نوشته
    21,515
    حضور
    174 روز 17 ساعت 2 دقیقه
    دریافت
    11
    آپلود
    0
    گالری
    38
    صلوات
    58293

با نام و یاد دوست

چرا من باید عاشق بشم؟

کارشناس بحث: استاد امین

5. صلوات ها 7

علاقه
    روانشناسی؛ قرآن ؛فلسفه؛ کلام
    نوشته
    890
    حضور
    31 روز 11 ساعت 17 دقیقه
    دریافت
    52
    آپلود
    2
    گالری
    0
    صلوات
    4646

سلام

اینکه چرا عاشق شدید را باید از خود شما پرسید؛ چون ما از اتفاقاتی که افتاده خبر نداریم. شاید حد و حدودی رعایت نشده؛ شاید خلأی در شما بوده که شما را به سمت این عشق کشانده؛ شاید بی گدار قفل دل خود را باز کردید بدون اینکه دقت کنید چه کسی را وارد قلب خود می کنید و هزار شاید دیگر. آنچه مسلم است این است که شرایط فعلی شما نتیجه عملکرد گذشته شماست و نمی توانید آن را به گردن فرد دیگری بیندازید؛ چنانچه عملکرد امروز ما بعدها خودش را نشان خواهد داد و آن موقع هم نباید به دنبال علتی جز خودمان باشیم.

اما اینکه چرا نمی توانید فراموشش کنید، ممکن است به خاطر این باشد که هنوز هم دل شما برای رسیدن به ایشان امیدوار است و تا زمانی این امید وجود داشته باشد، فراموش کردنش غیر ممکن خواهد بود. لذا قدم اول این است که این ناامیدی برای رسیدن به ایشان در شما ایجاد شود.
    شاید بگویید که من هیچ امیدی برای رسیدن به ایشان ندارم و با این حال نمی توانم فراموشش کنم؟ در این صورت باید به سراغ مرحله بعد یعنی استفاده از شیوه ها و ابزار فراموش کردن رفت.

مرحله اول: از بین بردن امیدِ وصال
    بنابراین پیشنهاد من به شما این است که شما یک بار دیگر تمام راه های ممکن برای رسیدن به ایشان را بررسی کنید؛ به حدی که یقین پیدا کنید راهی برای رسیدن به ایشان نیست؛ البته این بررسی بعد از این است که ببینید آیا جدای از این عشق و علاقه از لحاظ عقلی هم به درد هم می خورید یا نه؛ چون اگر عقل شما بگویید که فلانی مورد مناسبی نیست و صرفا به خاطر عشق و علاقه به دنبال او باشید، حتی اگر موفق به ازدواج با او هم شوید آینده روشنی در انتظار شما نخواهد بود. در مورد این مسئله این تاپیک را مطالعه کنید: خواستگاری دختر از پسر

مرحله دوم: راهکارهای فراموش کردن عشق بی سرانجام
    اگر نتیجه این شد که تحت هیچ شرایطی امکان این ازدواج وجود ندارد، در این صورت برای فراموش کردن به نکات زیر توجه کند؛ البته باید عرض کنم که فراموش کردن فقط با همین چند مورد شاید ممکن نباشد؛ چون مواردی که عرض می کنم اولا راهکارهای کلی است و ثانیا شرایطی که شما در آن قرار دارید و خصوصیات شخصیتی که دارید در موثر بودن این راهکارها نقش اساسی دارند. لذا این راهکارها به خاطر محدود بودن فضای فعلی مشاوره ای به عنوان یک مُسکن ابتدایی است که شما از آن برای فراموش کردن استفاده می کنید. اگر با این مُسکن خوب شدید که خب خداروشکر؛ اما اگر نشدید لازم است که حتما حضورا به یک مشاور مراجعه کنید و به طور تخصصی تر تحت درمان قرار گیرید. شاید بعضی ها بگویند چنین کاری لازم نیست و بعد از مدتی فراموش می شود؛ ولی اینطور نیست؛ چون هر چند احتمال فراموش کردن هست؛ ولی احتمال این هم وجود دارد که چنین اتفاقی نیفتد و همین مسئله یک عمر زندگی شما را تحت تاثیر قرار دهد و احساس عدم رضایت از زندگی همیشه با شما باقی بماند.

اما نکات قابل توجه برای فراموش کردن:
    1- اوقات فراغت خود را برای مدتی تا می توانید کم کنید؛ چون بیشتر فکر و خیال ها برای زمان بیکاری است.
    2- برنامه ورزشی را در برنامه روزنانه خود حتما بگنجانید؛ چون روح و روان سالم در بدن سالم است.
    3- هر چیزی که شما را به یاد او می اندازد از خود دور کنید. حتی اگر محل کار شما یکی است، لازم است که تمام سعی خود را برای جابجا شدن انجام دهید. حتی اگر موفق به تغییر محل کار خود نشدید، در همان ادراه یا هر جای دیگر جایی قرار بگیرید که او را نبینید.
    4- هر گاه فکر ایشان به سراغ شما آمد، سریع بدی هایش را با خود مرور کنید و بعد هم به کار دیگری مشغول شوید.
    5- ارتباط خود را با خدا و اهل بیت تقویت کنید؛ چون هر چه بتوانید محبت خدا و اهل بیت را در دل خود تقویت کنید، به همان اندازه عشق و علاقه های شیطانی یا حداقلی صرفا مادی از دل شما بیرون خواهد رفت.
    6- ارتباط عاطفی خود با خانواده و دوستان نزدیک را بیشتر کنید. این ارتباطات می تواند بخشی از کمبود ها را جبران کند.
    7- فراموش کردن کامل ایشان هم نیاز به زمان دارد و هم جایگزین. لذا بعد از مدتی که احساس کردید تا حدودی این علاقه در شما کمرنگ شده، به خواستگارهای خود به قول معروف به چشم مشتری نگاه کنید و بنا را بر این بگذارید که بهترین آنها را انتخاب کنید. جایگزین شدن یک عشق تازه و جدید در فراموش کردن کامل ایشان کمک زیادی به شما خواهد کرد؛ البته باید اولا در انتخاب خود دقت کنید و موردی را انتخاب کنید که بیشترین تناسب را با شما داشته باشد و ثانیا هیچ وقت خواستگارتان را به این فرد مقایسه نکنید. هر کسی ممکن است خوبی هایی داشته باشد؛ ولی اینطور نیست که هیچ نقصی نداشته باشد. کسی که الان شما بهش علاقه دارید هم همین است. هر چند ممکن است خوبی هایی داشته باشد ولی قطعا نقص هایی هم خواهد داشت و حتی خیلی از نقص های هستند که اصلا شما از انها خبر ندارید؛ چون خصلت عشق این است که مانع دیدن خیلی از این نقص ها می شود.

تاپیک های مرتبط با فراموش کردن:
    فراموش کردن خواستگار قبلی

چگونه فراموشش کنم؟

فراموش کردن خاطرات گذشته

پیروز و سربلند
    چرا من باید عاشق بشم؟

وَقالَ الرَّسولُ يا رَبِّ إِنَّ قَومِي اتَّخَذوا هٰذَا القُرآنَ مَهجورًا

و پیامبر(صلی الله علیه وآله) عرضه داشت: «پروردگارا! قوم من قرآن را رها کردند».
    سوره مبارکه الفرقان آیه ۳۰

<<<<<<<<<<<<<<!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!> >>>>>>>>>>>>>
    پرسید:

"سخت می گذرد"

چه باید کرد؟

گفت:خودت که می گویی

سخت
    "می گذرد"؛ سخت که "نمی ماند"

7. صلوات ها 7

علاقه
    خـــــــــــــــــــــــــــــــــدا
    نوشته
    1,400
    حضور
    77 روز 39 دقیقه
    دریافت
    8
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    6565

سلام ...
    من یه پیشنهاد دارم شاید زیاد عاقلانه به نظر نرسه ولی جواب میده
    خودت دستی دستی کاری کن که ازش متنفر بشی!
    مثلا اگه تااین حد دربارش میدونی که علاقه مندی هاش چیه برخلافش عمل کن و یه کاری کن که برخورد شدیدی کنه اونوقت خودبه خود احساس بدی نسبت بهش پیدا میکنی!
    البته میتونی غیرمستقیم مطرح کنی و یه جورایی به خودت اولتیماتوم بدی و بگی اگه تااخر این هفته یا مثلا بافلان کارم این سمتم اومد که هیچ وگرنه برای همیشه قیدشو میزنم اینجوری کلا قطع امید میکنی ازش ...
    همونطور که کارشناس محترم گفتن به نظر منم شما هنوز ته دلت کمی امید داری و میگی شایـــــــد...
    ولی این شاید گفتن ها فقط باعث تباهی عمر واحساست میشه و احساس شکستی که بعدش گاهی جبران نشدنیه!!
    به نظر من به فکر خودت باش ،به فکرزندگیت ...
    چرا باید سر یه احساس یک طرفه همه چیزتو ببازی؟؟؟
    تا دیر نشده دست از این سراب بردار چون 99٪ این موارد در حد همون رویا باقی می مونن!!!!!

ویرایش توسط ترگل : ۱۳۹۴/۱۰/۰۹ در ساعت ۲۲:۰۳

Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ و اُفــوِّضُ أمری إلَی الله إنّ ✿الله✿ بصیــــــــرٌ بالعباد Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ
    {。^◕‿◕^。}

9. صلوات ها 6

علاقه
    علاقمند به کتاب روانشناسی و تاریخی
    نوشته
    1,310
    حضور
    40 روز 12 ساعت 2 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    10
    صلوات
    3698

با سلام

درد دوست داشتن کسی که هیچ علاقه‌ای در قلبش به شما احساس نمی‌کند، نابودتان می‌کند. شما هم کسی را دوست دارید که دوستتان ندارد؟ پس احتمالاً با احساسات نومیدانه مربوط به آن آشنا هستید. وقتی فکر کنید که آن فرد دقیقاً همانی است که می‌خواهید، این احساسات قوی‌تر هم می‌شوند. بیشتر آدم‌ها با امید اینکه روزی بتوانند آن فرد را به دست بیاورند روزگار می‌گذرانند اما این امیدها هیچ‌وقت به واقعیت بدل نمی‌شوند و آنها را با چشمانی گریان و دلی پردرد بر جای می‌گذارند. عشق نافرجام را همه ما احتمالاً تجربه کرده ‌ایم. منتظر وصال یک عشق شدن ممکن است شکستن قلبتان را به دنبال داشته باشد. با اینکه به نظر دشوار می‌آید اما فراموش کردن و ادامه زندگی بهترین کاری است که می‌توانید انجام دهید.

واقعیت را بپذیرید: وقتی عاشق کسی هستیم احساس می‌کنیم که آن فرد تنها کسی است که می‌تواند ما را شاد و خوشبخت کند. چیزی که نمی‌توانیم درک کنیم این است که هیچوقت نمی‌توانیم با کسی که دوستمان ندارد خوشبخت شویم. پس بااینکه ممکن است احساس کنید می‌توانید برای همه عمر به آن فرد متعهد باشید، اما فرد مقابل این احساس را به شما ندارد. پس به جای سعی و تلاش برای برقراری ارتباط با آن فرد سعی کنید این واقعیت را بپذیرید که این عشق دوطرفه نیست و آن را فراموش کنید. دیگر وقت و فکر و انرژی بیشتری را صرف آن فرد نکنید. پذیرش این واقعیات باعث می‌شود بتوانید تمرکزتان را تغییر داده و اولین قدم برای فراموش کردن آن فرد را بردارید.
    فعاليت داشتن در فضاي مجازي و پاک ماندن در آن ' تقواي دو چندان ميخواهد. يادمان نرود گاهي با گناه به اندازه ي يک لايک فاصله داريم... يادمان نرود فضاي مجازي هم "محضر خداست " نکند که شرمنده باشيم، امان از لحظه ي غفلت که فقط خدا شاهد است و بس...! گاهي روي مانيتور بچسبانيم "ورود شيطان ممنوع " مراقب دستي که کليک ميکند، چشمي که ميبيند و گوشي که ميشنود باشيم... و بدانيم و آگاه باشيم که خدا هم هميشه آنلاين "است. .وما فقط در مشگلات آنلاین میشیم

11. صلوات ها 5

علاقه
    کلا کارای هنری ....
    نوشته
    5,236
    حضور
    301 روز 18 ساعت 45 دقیقه
    دریافت
    7
    آپلود
    0
    گالری
    353
    صلوات
    19567

نقل قول نوشته اصلی توسط تنهام نمایش پست ها
    سلام.مدتیه پسری خیلی دوسش دارم اما اون هیچ عکس العملی به من نشون نمیده
    دیوونش شدم
    هردوتامونم از خانواده مذهبی هستیم.این قدرم حیا دارم که چیزی نگم .محیط کار باهاش اشنا شدم .یک سالو نیمه هرکاری میکنم نمیتونم فراموشش کنم .پسر خوبیه.فراموشش نمیتونم کنم .تمام روشا امتحان کردم اما شدنی نیس
    ایمان و اعتقادمم خوبه اما کم اوردم .حالم از خودم .زندگیم بهم میخوره.چرا من باید عاشق بشم/میدونم هم منو نمیخوادو بهم نمیرسیم.دعای اول واخرم شده خوشبختی اون
    باسلام
    توجه به نکات مثبت موضوع میتونه این علاقه رو تشدید کنه پس باید نکات منفی رو رو پررنگ کنید
    علت علاقه رو باید پیدا کنید به نوعی ریشه رو باید بسوزانید
    چرا وقت عمر خودتون رو صرف یه موضوع که مطمئنا بی ثمر هست کردید
    بی توجهی این فرد به شما یه نکته مثبت که هشدار میده این احساس اشتباه هست
    شنیدید میکن خودم کردم که لعن....... یاچرا عاقل کند کاری که باز آردپشیمانی
    حالا پس یه همتی دیگه این همه توان داشتید علاقه ایجاد کردید مطمئنا همون میزان هم توانایی دارید رفع کنید
    در توهمات سیر نکنید چشم ها را باید شست جور دیگر باید دید
    ویرایش توسط اللیل والنهار : ۱۳۹۴/۱۰/۰۹ در ساعت ۲۱:۵۰
    درستکار آسوده است، بی گناه بی باک، خیانتکار ترسان و بدهکار هراسان است.
    امام حسین (ع)

چرا من باید عاشق بشم؟

13. صلوات ها 7

علاقه
    شنا و هنر
    نوشته
    41
    حضور
    1 روز 20 ساعت 56 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    162

سلام

حالا چرا همه فقط راهکار برای فراموش کردن به این بیچاره میذین؟
    حالا نمیشه چند راه برای رسیدن بهش بدین؟ چون دختره حق نداره عاشق بشه یا عاشق شدن برای یه دختر گناهه؟
    اگه پسر بود تا حالا صدتا راه برای رسیدن به دختره بهش میگفتین به جز فراموش کردن
    میدونم در عرف ما نیست دختر بره ابراز علاقه کنه یا پیشنهاد ازدواج بده
    ولی بلاخره راههای وجود داره که یه دختر هم بتونه شانس خودش برای رسیدن به عشقش امتحان کنه بدون اینکه به غرورش لطمه ای وارد بشه.

خدایا ! شنیدم هر که در این درگه مقرب تر است جام بلا بیشترش میدهی
    خدایا من دلم به این خوشه که دوسم داری که این همه سختی تو زندگیم قرار دادی نزار این دل خوشی فقط یه توهم باشه!

15. صلوات ها 7

نوشته
    744
    حضور
    13 روز 17 ساعت 56 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    3344

چرا نمیشه به هم برسین؟

از کجا میدونی تو رو نمیخواد ؟

كـــــــــاش
    قلبـــها انقدر صــــاف بــــود

كه قبـــــل از پاييـــــن آمدن
    دستــــها

دعــــا ها
    مستــــجاب ميــــشد

17. صلوات ها 3

علاقه
    کلا کارای هنری ....
    نوشته
    5,236
    حضور
    301 روز 18 ساعت 45 دقیقه
    دریافت
    7
    آپلود
    0
    گالری
    353
    صلوات
    19567

نقل قول نوشته اصلی توسط ترنم باران* نمایش پست ها
    سلام

حالا چرا همه فقط راهکار برای فراموش کردن به این بیچاره میذین؟
    حالا نمیشه چند راه برای رسیدن بهش بدین؟ چون دختره حق نداره عاشق بشه یا عاشق شدن برای یه دختر گناهه؟
    اگه پسر بود تا حالا صدتا راه برای رسیدن به دختره بهش میگفتین به جز فراموش کردن
    میدونم در عرف ما نیست دختر بره ابراز علاقه کنه یا پیشنهاد ازدواج بده
    ولی بلاخره راههای وجود داره که یه دختر هم بتونه شانس خودش برای رسیدن به عشقش امتحان کنه بدون اینکه به غرورش لطمه ای وارد بشه.
    باسلام
    چون ایشون یک خانوم هست و فقط احساسات داره نقش بازی میکنه مطمئنا
    بهتره عاقلانه نگاه کنه
    درستکار آسوده است، بی گناه بی باک، خیانتکار ترسان و بدهکار هراسان است.
    امام حسین (ع)

چرا من باید عاشق بشم؟

19. صلوات ها 2

علاقه
    مسافرت
    نوشته
    206
    حضور
    5 روز 5 ساعت 2 دقیقه
    دریافت
    73
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    664

من عشق اینجوری رو نمیپسندم ضربه ی روحیش واسه دختره

21. صلوات ها 3

صفحه 1 از 7 123 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع را مشاهده کرده اند: 2

کلمات کلیدی این موضوع

فراموش کردن عشق یک طرفه, فراموش کردن عشق بی سرانجام, مکانیسم عشق, مراحل عشق, مشکلات عشق یکطرفه, مشاور حرفه ای, مشاوره, مشاوره مذهبی, مشاوره ازدواج, مشاوره تخصصی, مشاوره خانواده, مشاوره دینی, مشاوره رایگان, مشاوره طلبه, نمی تونم پسر مورد علاقم رو فراموش کنم, چرا ما عاشق می شویم, چطوری فراموشش کنم, چطوری پسر مورد علاقم رو جذب کنم, چطوری به خودم علاقه مندش کنم, چطوری به عشقم برسم, چطوری با پسر مورد علاقم دوست بشم, چطوری جذبش کنم, کارشناس ازدواج و خانواده, ازدواج, بی محلی پسر مورد علاقم, با هم نمی رسیم چیکار کنم, جذب پسر, حیا نمیذاره باهاش رابطه برقرار کنم, خانواده, دلایل عشق, دو طرفه کردن عشق یک طرفه, دختر عاشق, روانشناسی, روش های مخ زنی, روش های جذب غیر مستقیم پسر, راه های فراموش کردن, راه های جذب غیر مستقیم پسر, راهکارهای فراموش کردن عشق یکطرفه, سوختن در عشق, علت عاشق شدن, عاشق همکارم شدم, عاشق یه پسر شدم, عشق, عشق یک طرفه, عشق به همکار, عشق دختر به پسر, عشق در محل کار, عشق.دختر.حیا

نمایش برچسب‌ها

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری