زمان نماز شب

تب‌های اولیه

4 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
زمان نماز شب

سلام خواستم درباره وقت نماز شب ازتون سوال بپرسم. با مطالعه ای که درباره وقت نمازشب داشتم متوجه شدم که از نصف شب (24) تا نزدیک به اذان صبح می باشد. ولی خواستم بدانم که می توانم بعد از نیمه شب ( شهرستان ما 23:13) نماز شب را بخوانم. آخه نمی توانم قبل از اذان صبح بیدار شوم و همچنین می خواهم قبل از ساعت 24 بخوابم چون بعد از نماز صبح، نمی خوابم و درس می خوانم و می خواهم کسل نباشم.
ممنون می شوم من را راهنمایی کنید.
مرجع تقلید بنده امام خامنه ای می باشد.
با تشکر فراوان

برچسب: 

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد نور

saghar7;767557 نوشت:
سلام خواستم درباره وقت نماز شب ازتون سوال بپرسم. با مطالعه ای که درباره وقت نمازشب داشتم متوجه شدم که از نصف شب (24) تا نزدیک به اذان صبح می باشد. ولی خواستم بدانم که می توانم بعد از نیمه شب ( شهرستان ما 23:13) نماز شب را بخوانم. آخه نمی توانم قبل از اذان صبح بیدار شوم و همچنین می خواهم قبل از ساعت 24 بخوابم چون بعد از نماز صبح، نمی خوابم و درس می خوانم و می خواهم کسل نباشم.
ممنون می شوم من را راهنمایی کنید.
مرجع تقلید بنده امام خامنه ای می باشد.
با تشکر فراوان

با سلام و عرض ادب

بله درصورتی که می دانید بخوابید بیدار نمی شوید اشکال ندارد.
ما را هم از دعای خیرتان بی نصیب نگذارید.

موفق و موید باشید

سلام
بهترین زمان خوندن(اقامه) نماز شب سحر هست و هرچی به اذان صبح نزدیکتر بهتر.سحر یعنی چی؟یعنی ثلث آخر شب.یعنی ساعت و دقیقه اذان مغرب رو یادداشت میکنی بعد هم اذان صبح رو یادداشت میکنی.از هم کم میکنی(تفریق) و این میشه طول شب.یک سوم آخرش رو میگن سحر.که در های آسمان برای دعا و رحمت الهی بازه و گلدن تایم(زمان طلایی) استغفار هم هست.
حدیث داریم که میشه قبل از خواب هم نمازه شب رو خوند.یا بعد از نماز صبح قضا شو خوند.یا اگه وقت نیس فقط شفع و وتر رو خوند.

موضوع قفل شده است