جدا شدن روح از بدن در بیداری

تب‌های اولیه

21 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
جدا شدن روح از بدن در بیداری

سلام ،یکی از بستگان نزدیک من اینطور تعریف میکنه :میخواستم برم بخوابم رفتم رو لبه ی تخت نشستم تا بخوابم کاملا " هوشیار بودم یهو دیدم روحم از بدنم جدا شده و من خودمم از جلو نگا میکنم و کاملا از دید روح اطرافمو میبینم . در این حالت ازترس جنگ انداختمو تا روحمو بگیرم تا اینکه روح دوباره واردد بدنم شد بعد از این حالت حالم خیلی بد شد تا جایی که نمیتونستم حرف بزنم و اطرافیانم میخواستن زنگ بزنم اورژانس که بعد از چند دقیقه حالم خوب شد ولی از اون روز درد استخوان دارم.
همین فامیلمون علیرغم توصیه ما پیش دعا نویس رفته تا براش دعا بنویسه . خواهشا" در این مورد تو ضیح بدید که چرا چنین اتفاقی افتاده .اینم بگم ایشون خانم هستن و زیادم مذهبی نیستن.

برچسب: 

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد امیدوار

yones;767124 نوشت:
سلام ،یکی از بستگان نزدیک من اینطور تعریف میکنه :میخواستم برم بخوابم رفتم رو لبه ی تخت نشستم تا بخوابم کاملا " هوشیار بودم یهو دیدم روحم از بدنم جدا شده و من خودمم از جلو نگا میکنم و کاملا از دید روح اطرافمو میبینم . در این حالت ازترس جنگ انداختمو تا روحمو بگیرم تا اینکه روح دوباره واردد بدنم شد بعد از این حالت حالم خیلی بد شد تا جایی که نمیتونستم حرف بزنم و اطرافیانم میخواستن زنگ بزنم اورژانس که بعد از چند دقیقه حالم خوب شد ولی از اون روز درد استخوان دارم.
همین فامیلمون علیرغم توصیه ما پیش دعا نویس رفته تا براش دعا بنویسه . خواهشا" در این مورد تو ضیح بدید که چرا چنین اتفاقی افتاده .اینم بگم ایشون خانم هستن و زیادم مذهبی نیستن.

بسمه تعالی
با سلام و عرض تحیت خدمت جنابعالی
هر چند مواردی نظیر پانیک، توهم پیش از خواب و یا حتی تجربه ای واقعی و..... می تواند موضوعیت داشته باشد اما تشخیص و تحلیل چنین موضوعی نیازمند اطلاعات جامعتری است. مواردی نظیر بیماریهای زمینه ای جسمی و روانی، موقعیت و شرایط روانی فعلی و حتی زمینه های فرهنگی در بروز چنین تجربه ای می تواند تاثیرگذار باشد.
بنابراین پیشنهاد می شود به صورت حضوری و یا تلفنی با کارشناسان مرکز گفتگو شود، تا با لحاظ پیشنه فردی و خانوادگی فرد تشخیص گذاری صحیح صورت بگیرد.

با سلام
منم یک سوالی برام پیش اومد

الان این مرگ که نبود بود؟
چون بزرگان گفتن وقتی کسی عالم برزخ را ببیند دیگه اجازه بازگشت داده نمیشه!
و اینکه از انجایی که برای ورود به برزخ یک فضایی قبلش هست که بالاش یک تونل بزرگ مارپیچ هست و اون هست که روح رو منتقل میکنه این مسیر باید برای شخص اتفاق بیفته تا مرگ صورت بگیره درسته!؟(توی یه فیلم دیدم)

الان این تحقیق روانشناسان روی بیماران بیشتر اتفاقاتی هست که بین جسم بیمار و اون فضای موقت(مثل این) که روح منتظر تعیین تکلیف می مانند بیشتر معطوف هست درسته ؟

تو خواب که زیاد واسه من اتفاق افتاده دیدم روحم از بدنم داره جدا میشه میره به سمت بالا جسمم که رو تخت خوابیده از بالا می بینم بعد که دست و پا میزنم روحم برمیگرده فکر کنم این بختک جدیدن تو بیداریم آدمارو خفت میکنه :nashenas:

yones;767124 نوشت:

با سلام

این اتفاق، خروج بی اختیار روح نیست بلکه خروج کالبد از بدن هست که بی اختیار ممکن است برای کسی اتفاق بیفتد! و چون در حالتی برایشان اتفاق افتاده که بدن ریلکس و بیحس مثل حالت خواب نبوده در نتیجه مشکلاتی مثل همین درد استخوان و.. برایشان پیش آمده!

اگر دراز کشیده روی تخت میبودند و کالبد برمیگشت این درد و... را الان نداشتند. چیز ترسناکی نیست و نیازی به دعا و حرز نداره!

علت اینکه بی اختیار برایشان چنین اتفاقی بیفتد رو نمیدانم. باید دید اون موقع در چه وضعیتی بودند؟ خیلی خسته بودند یا ...؟

گذر موقت;775600 نوشت:
تو خواب که زیاد واسه من اتفاق افتاده دیدم روحم از بدنم داره جدا میشه میره به سمت بالا جسمم که رو تخت خوابیده از بالا می بینم بعد که دست و پا میزنم روحم برمیگرده فکر کنم این بختک جدیدن تو بیداریم آدمارو خفت میکنه

آیا سابقه هیپنوتیزم یا اشتغال به امور ماوراء دارید؟ اعمال زیر را انجام دهید تا انشاءالله دیگر برایتان اتفاق نیفتد!

همیشه بعد نماز صبح و عشاء و قبل خواب، سه یا هفت بار سوره فلق و ناس را برای حفظ خود و خانواده تان بخوانید

بعد نماز صبح و عصر هم صدبار استغفرالله و اتوب الیه و صد بار صلوات بگویید!!!

با سلام

از نظر نظري جدا شدن از بدن امري ممكن است همانطور كه خواب نيز يك نوع فاصله گرفتن و جدا شدن كوتاه مدت روح از بدن است و در تعابير روايي نيز آمده است كه خواب برادر مرگ است. يعني خواب شبيه مرگ است. فقط فرق خواب با مرگ آن است كه در خواب روح با يك فاصله كوتاهي از بدن قرار مي گيرد و با بيداري روح به بدن مجددا متصل مي شود. و به عبارت ديگر امكان اتصال روح و بدن وجود دارد ولي در مرگ اين اتصال روح با بدن فاصله بلند مدت تري پيدا مي كند و در اين دنيا به يكديگر متصل نمي شوند. پس خواب يك نوع جدا شدن روح از بدن است.
برخي بزرگان و عرفا نيز جدا شدن روح از بدن را به طور اختياري و با اشراف و آگاهي خود فرد امكان پذير مي دانند و معتقدند انسان با تقويت بعد معنوي و تسلط بر خود مي تواند به اين توانايي برسد كه بدن خود را جدا شده از روح مشاهده كند و اين يك امر محالي نيست ولي هر كسي نمي تواند به اين توانايي روحي دست يابد و نيازمند تلاش زيادي و طي مراحل شناخت و تحمل رنج راه كمال است.
از نظر عملي نيز برخي عرفا و بزرگان به اين توانايي دست يافته اند و در احوالات عارفان حقيقي اين توانايي يعني (جدا كردن اختياري روح از بدن خود) نقل شده است.
اما اين كه آن چه شما نقل كرده ايد از همين قبيل باشد و به يك توانايي معنوي رسيده باشد بعيد به نظر مي رسد و نيازمند دقت بيشتري است. چه بسا توهم بوده است زيرا همان طور كه به عرضتان رسيد اين يك مقام معنوي بالايي است و نيازمند تلاشي كافي.

پرنس کوچولو;775518 نوشت:
بزرگان گفتن وقتی کسی عالم برزخ را ببیند دیگه اجازه بازگشت داده نمیشه!

[=arial black]کدوم بزرگی این جمله رو گفتن؟

قلب سلیم";775606 نوشت:
آیا سابقه هیپنوتیزم یا اشتغال به امور ماوراء دارید؟ اعمال زیر را انجام دهید تا انشاءالله دیگر برایتان اتفاق نیفتد!

همیشه بعد نماز صبح و عشاء و قبل خواب، سه یا هفت بار سوره فلق و ناس را برای حفظ خود و خانواده تان بخوانید

بعد نماز صبح و عصر هم صدبار استغفرالله و اتوب الیه و صد بار صلوات بگویید

سلام، والا من با ماوراء کاری ندارم ماوراء با من کار داره... در مورد دستورالعملتون هم ممنون امیدوارم نتیجه بخش باشه

رهگذر آسمان;775619 نوشت:
کدوم بزرگی این جمله رو گفتن؟

سلام
در یک داستانی خوندم که یه نفر مرد و بردنش پیش ملک دوزخ ولی باز دوباره اونو برگردوند!

بعد که رفتن پیش پیامبر (ص) و گفتن این راست میگه؟ پیامبر گفت بله همش درست هست!

توی اون داستان ملک دوزخ گفت کسی که بمیره (یعنی وقتی از توی اون تونل رد بشه) دیگه اجازه بازگشت نداره چون مسیر یکطرفه هست و اون دستور خدا بود که اون شخص ببینه تا مردم حرفای پیامبر را باور کنن چون قریش به پیامبر می گفتن همه حرفات من دراوردی هست!

پرنس کوچولو;775941 نوشت:
در یک داستانی خوندم که

[=arial black]سلام
شخص بی سوادی رو میشناسم که توی جوانی همچین اتفاقی واسش افتاده
تعاریفی که از برزخ میکنه با روایاتی که من خوندم مو نمیزنه
در ضمن هر تجربه مرگی لزوما همراه عبور از تونل نیست

رهگذر آسمان;775970 نوشت:
در ضمن هر تجربه مرگی لزوما همراه عبور از تونل نیست

سلام
نسبت برزخ به دنیا مثل نسبت جنین به انسان بالغ هست!
هیچ نوزادی نمی تونه بگه من یه چیزای از داخل شکم مادرم بیرون و دیدم پس همه چی رو فهمیدم که دنیا چیه!

برزخ از اسرار است
از امام علی (ع) نقل است گفتن:ستایش پروردگاری که بزرخ را خلق کرد و مقرر دانست که تا قیامت کسی از راز ان با خبر نشود!

اون چیزی که شما میگین شاید لایه دوم همین عالم دنیا باشه دقیق نمی دونم

برزخ و ما مردم عادی نمی تونیم ببینیم جز همون یک نفر که داستانش اومد که مامورانش گرگ سان و شیر سان هستن!

پرنس کوچولو;775989 نوشت:
برزخ و ما مردم عادی نمی تونیم ببینیم

[=arial black]سلام
جناب عزرائیل ( کلا اسم قبلیتون رو ترجیح میدم )
چون شما چیزی از برزخ ندیدین دلیلی نیست که بقیه هم نبینن
بهتره دیگه ادامه ندیم بحث به حاشیه میره

پرنس کوچولو;775989 نوشت:

سلام
نسبت برزخ به دنیا مثل نسبت جنین به انسان بالغ هست!
هیچ نوزادی نمی تونه بگه من یه چیزای از داخل شکم مادرم بیرون و دیدم پس همه چی رو فهمیدم که دنیا چیه!

برزخ از اسرار است
از امام علی (ع) نقل است گفتن:ستایش پروردگاری که بزرخ را خلق کرد و مقرر دانست که تا قیامت کسی از راز ان با خبر نشود!

اون چیزی که شما میگین شاید لایه دوم همین عالم دنیا باشه دقیق نمی دونم

برزخ و ما مردم عادی نمی تونیم ببینیم جز همون یک نفر که داستانش اومد که مامورانش گرگ سان و شیر سان هستن!

خطبه 222 نهج البلاغه در اوصاف اولیای الهی: ياد خدا اهلي دارد که آن را به جاي زرق و برق دنيا برگزيده اند لذا هيچ تجارت و داد و ستدي آنها را از ياد خدا بازنداشته است . با همين وضع زندگي خود را ادامه مي دهند و غافلان را با فريادهاي خود متوجه کيفر محرمات الهي مي کنند

به عدالت فرمان مي دهند و خود به آن عمل مي نمايند. مردم را از بدي باز مي دارند و خود به گرد آن نمي چرخند با اينکه در دنيا هستند گويا آن را رها کرده و به آخرت پيوسته اند

آنها ماوراي دنيا را مشاهده کرده گويا از پشت ديوار اين جهان سر برآورده و به جهان برزخيان مي نگرند و اقامت طولاني آنجا را مشاهده مي کنند . و گويا رستاخيز وعده هاي خود را براي آنها عملي ساخته است : آنها اين پرده ها را براي جهانيان کنار زده حتي گويا چيزهائي را مي بينند که ديگران نمي بينند و مطالبي را مي شنوند که ديگران نمي شنوند .

اگر آنان را در پيشگاه عقل خود مجسم سازيد و مقامات ستوده و مجالس آشکار آنان را بنگريد مي بينيد که نامه هاي اعمال خويش را گشوده و براي حسابرسي اعمال خود آماده شده اند براي حساب هر کار کوچک و بزرگي که به آن دستور داشته اند و کوتاهي کرده اند و يا از آن نهي شده و مرتکب گرديده اند سنگيني بار گناهانشان را به دوش گرفته نمي توانند کمر راست کنند گريه گلويشان را گرفته و با فرياد مي گريند و گريان با هم گفتگو مي کنند و با صداي بلند در پيشگاه پروردگار خويش در مقام پشيماني و اعتراف به تقصيرند [ آري اگر آنها را در پيشگاه عقلتان مجسم کنيد ] خواهيد يافت که آنها نشانه هاي هدايتند

و چراغهاي تاريکي فرشتگان آنان را در ميان گرفته آرامش بر آنها نازل گرديده درهاي آسمان به رويشان گشوده شده و مقام محترمي برايشان فراهم آمده است : مقامي که خداوند به آن نظر رحمت انداخته آنها را مي نگرد از سعي و کوشش آنان راضي و موقعيتشان را مي ستايد .

با دعاي خود از او آرامش عفو و گذشت مي طلبند اينان گروگانان نيازمندي فضل و کرم اويند و اسيران عظمت او .

غم و اندوه طولاني قلبشان را مجروح ساخته و گريه هاي بسيار چشمهايشان را، به هر دري که اميدواري به خدا در آن وجود دارد دستي براي کوبيدن از سوي آنان دراز است از کسي درخواست مي کنند که سختي و تنگي برايش معني ندارد و اميدواران را محروم نمي سازد . اکنون به خاطر خود حساب خويشتن را برس زيرا ديگران حسابرسي غير از تو دارند

yones;767124 نوشت:

شاید دروغ گفته باشه ، همونطور که گفتید مذهبی هم که نیست یا توهم بوده باشه
مثلا بیماری اسکیزوفرنی

نیلوفر 0;776242 نوشت:
شاید دروغ گفته باشه ، همونطور که گفتید مذهبی هم که نیست یا توهم بوده باشهمثلا بیماری اسکیزوفرنی
نه خانم نه توهمی تو کار هستش نه اسیکزوفرنی شما هنوز نمیدونی اسیکزوفرنی چی هستش یه کلمه از یه جایی شنیدی اومدی میگی لطفا دیگه تکرار نشه، ازاین دست اتفاقات میافته وبعدش روح میره سرجاش یکی از دوستای منم تو خواب همچین اتفاقی براش افتاده

نشنیده وندیده حرف میزنید از کجا میدونید اون اقا متوهم هستش یا شیزوفرنی یا اسکیزوفرنی داره،روح وجود داره وبعضی وقتها از جاش درمیره وبرمیگرده قالبش

پسر خوشبخت;776341 نوشت:
نشنیده وندیده حرف میزنید از کجا میدونید اون اقا متوهم هستش یا شیزوفرنی یا اسکیزوفرنی داره،روح وجود داره وبعضی وقتها از جاش درمیره وبرمیگرده قالبش

ارسال قبلیتو حذف کردن ندیدم چی نوشتی دوباره بنویس
تو از کجا میدونی اون اقا متوهم نیستش یا شیزوفرنی و اسکیزوفرنی نداره
یا از کجا میدونی که نشنیده و ندیده حرف زده شده؟
جناب دیکتاتور ریحانه نبی دیگه ارسالات منو نحذف

زهراجاان;776441 نوشت:
ارسال قبلیتو حذف کردن ندیدم چی نوشتی دوباره بنویستو از کجا میدونی اون اقا متوهم نیستش یا شیزوفرنی و اسکیزوفرنی نداره یا از کجا میدونی که نشنیده و ندیده حرف زده شده؟جناب دیکتاتور ریحانه نبی دیگه ارسالات منو نحذف
والا زهرا خانم فکر کنم این رو نوشته بودم که من در حد سواد هرکس با او حرف میزنم

پسر خوشبخت;776312 نوشت:
نه خانم نه توهمی تو کار هستش نه اسیکزوفرنی شما هنوز نمیدونی اسیکزوفرنی چی هستش یه کلمه از یه جایی شنیدی اومدی میگی لطفا دیگه تکرار نشه، ازاین دست اتفاقات میافته وبعدش روح میره سرجاش یکی از دوستای منم تو خواب همچین اتفاقی براش افتاده

نه منظورم یه بیماری شبیه اسکیزوفرنی(به عنوان مثال گفتم) وگرنه در مورد اسکیزوفرنی من فیلم ذهن زیبا را از تلویزیون ایران دیدم

افرین به تو

موضوع قفل شده است