صفحه 1 از 3 123 آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: جدا شدن روح از بدن در بیداری

علاقه
    حیوانات
    نوشته
    11
    حضور
    9 ساعت 58 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    31

جدا شدن روح از بدن در بیداری

سلام ،یکی از بستگان نزدیک من اینطور تعریف میکنه :میخواستم برم بخوابم رفتم رو لبه ی تخت نشستم تا بخوابم کاملا " هوشیار بودم یهو دیدم روحم از بدنم جدا شده و من خودمم از جلو نگا میکنم و کاملا از دید روح اطرافمو میبینم . در این حالت ازترس جنگ انداختمو تا روحمو بگیرم تا اینکه روح دوباره واردد بدنم شد بعد از این حالت حالم خیلی بد شد تا جایی که نمیتونستم حرف بزنم و اطرافیانم میخواستن زنگ بزنم اورژانس که بعد از چند دقیقه حالم خوب شد ولی از اون روز درد استخوان دارم.
    همین فامیلمون علیرغم توصیه ما پیش دعا نویس رفته تا براش دعا بنویسه . خواهشا" در این مورد تو ضیح بدید که چرا چنین اتفاقی افتاده .اینم بگم ایشون خانم هستن و زیادم مذهبی نیستن.

2. صلوات ها 9

3.  

علاقه
    تحصیل ، تحقیق و پژوهش
    نوشته
    21,516
    حضور
    175 روز 1 ساعت 45 دقیقه
    دریافت
    11
    آپلود
    0
    گالری
    38
    صلوات
    58316

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد امیدوار

5. صلوات ها 6

نوشته
    1,353
    حضور
    30 روز 9 ساعت 4 دقیقه
    دریافت
    16
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    12339

نقل قول نوشته اصلی توسط yones نمایش پست ها
    سلام ،یکی از بستگان نزدیک من اینطور تعریف میکنه :میخواستم برم بخوابم رفتم رو لبه ی تخت نشستم تا بخوابم کاملا " هوشیار بودم یهو دیدم روحم از بدنم جدا شده و من خودمم از جلو نگا میکنم و کاملا از دید روح اطرافمو میبینم . در این حالت ازترس جنگ انداختمو تا روحمو بگیرم تا اینکه روح دوباره واردد بدنم شد بعد از این حالت حالم خیلی بد شد تا جایی که نمیتونستم حرف بزنم و اطرافیانم میخواستن زنگ بزنم اورژانس که بعد از چند دقیقه حالم خوب شد ولی از اون روز درد استخوان دارم.
    همین فامیلمون علیرغم توصیه ما پیش دعا نویس رفته تا براش دعا بنویسه . خواهشا" در این مورد تو ضیح بدید که چرا چنین اتفاقی افتاده .اینم بگم ایشون خانم هستن و زیادم مذهبی نیستن.
    بسمه تعالی
    با سلام و عرض تحیت خدمت جنابعالی
    هر چند مواردی نظیر پانیک، توهم پیش از خواب و یا حتی تجربه ای واقعی و..... می تواند موضوعیت داشته باشد اما تشخیص و تحلیل چنین موضوعی نیازمند اطلاعات جامعتری است. مواردی نظیر بیماریهای زمینه ای جسمی و روانی، موقعیت و شرایط روانی فعلی و حتی زمینه های فرهنگی در بروز چنین تجربه ای می تواند تاثیرگذار باشد.
    بنابراین پیشنهاد می شود به صورت حضوری و یا تلفنی با کارشناسان مرکز گفتگو شود، تا با لحاظ پیشنه فردی و خانوادگی فرد تشخیص گذاری صحیح صورت بگیرد.
    مقام معظم رهبری:
    ✔ باید كاری كنیم كه فرزندان،حتما دست مادر را ببوسند . . .
    . . . اسلام به دنبال این است.
    .
    .
    .
    مرحوم حاج اسماعیل دولابی:
    مادرت را ببوس،
    پایش را ببوس تا به گریه بیفتد، خودت هم به گریه می افتی،
    آن وقت کارت روی غلتک می افتد و همه درهایی که به روی خود بسته ای، خدا باز می کند.
    این که فرمود بهشت زیر پای مادر است یعنی تواضع کن.

7. صلوات ها 5

نوشته
    1,017
    حضور
    40 روز 6 ساعت 10 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    26
    صلوات
    3623

با سلام
    منم یک سوالی برام پیش اومد

الان این مرگ که نبود بود؟
    چون بزرگان گفتن وقتی کسی عالم برزخ را ببیند دیگه اجازه بازگشت داده نمیشه!
    و اینکه از انجایی که برای ورود به برزخ یک فضایی قبلش هست که بالاش یک تونل بزرگ مارپیچ هست و اون هست که روح رو منتقل میکنه این مسیر باید برای شخص اتفاق بیفته تا مرگ صورت بگیره درسته!؟(توی یه فیلم دیدم)

الان این تحقیق روانشناسان روی بیماران بیشتر اتفاقاتی هست که بین جسم بیمار و اون فضای موقت(مثل این) که روح منتظر تعیین تکلیف می مانند بیشتر معطوف هست درسته ؟

ویرایش توسط پرنس کوچولو : ۱۳۹۴/۱۰/۲۹ در ساعت ۲۳:۳۴

9. صلوات ها 2

علاقه
    Nature & Alone
    نوشته
    83
    حضور
    2 روز 6 ساعت 34 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    366

تو خواب که زیاد واسه من اتفاق افتاده دیدم روحم از بدنم داره جدا میشه میره به سمت بالا جسمم که رو تخت خوابیده از بالا می بینم بعد که دست و پا میزنم روحم برمیگرده فکر کنم این بختک جدیدن تو بیداریم آدمارو خفت میکنه

11. صلوات ها 3

نوشته
    229
    حضور
    8 روز 21 ساعت 45 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    3
    صلوات
    617

نقل قول نوشته اصلی توسط yones نمایش پست ها

با سلام

این اتفاق، خروج بی اختیار روح نیست بلکه خروج کالبد از بدن هست که بی اختیار ممکن است برای کسی اتفاق بیفتد! و چون در حالتی برایشان اتفاق افتاده که بدن ریلکس و بیحس مثل حالت خواب نبوده در نتیجه مشکلاتی مثل همین درد استخوان و.. برایشان پیش آمده!

اگر دراز کشیده روی تخت میبودند و کالبد برمیگشت این درد و... را الان نداشتند. چیز ترسناکی نیست و نیازی به دعا و حرز نداره!

علت اینکه بی اختیار برایشان چنین اتفاقی بیفتد رو نمیدانم. باید دید اون موقع در چه وضعیتی بودند؟ خیلی خسته بودند یا ...؟

نقل قول نوشته اصلی توسط گذر موقت نمایش پست ها
    تو خواب که زیاد واسه من اتفاق افتاده دیدم روحم از بدنم داره جدا میشه میره به سمت بالا جسمم که رو تخت خوابیده از بالا می بینم بعد که دست و پا میزنم روحم برمیگرده فکر کنم این بختک جدیدن تو بیداریم آدمارو خفت میکنه
    آیا سابقه هیپنوتیزم یا اشتغال به امور ماوراء دارید؟ اعمال زیر را انجام دهید تا انشاءالله دیگر برایتان اتفاق نیفتد!

همیشه بعد نماز صبح و عشاء و قبل خواب، سه یا هفت بار سوره فلق و ناس را برای حفظ خود و خانواده تان بخوانید

بعد نماز
    صبح و عصر هم صدبار استغفرالله و اتوب الیه و صد بار صلوات بگویید!!!

13. صلوات ها 3

علاقه
    علاقمند به کتاب روانشناسی و تاریخی
    نوشته
    1,310
    حضور
    40 روز 12 ساعت 2 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    10
    صلوات
    3701

با سلام

از نظر نظري جدا شدن از بدن امري ممكن است همانطور كه خواب نيز يك نوع فاصله گرفتن و جدا شدن كوتاه مدت روح از بدن است و در تعابير روايي نيز آمده است كه خواب برادر مرگ است. يعني خواب شبيه مرگ است. فقط فرق خواب با مرگ آن است كه در خواب روح با يك فاصله كوتاهي از بدن قرار مي گيرد و با بيداري روح به بدن مجددا متصل مي شود. و به عبارت ديگر امكان اتصال روح و بدن وجود دارد ولي در مرگ اين اتصال روح با بدن فاصله بلند مدت تري پيدا مي كند و در اين دنيا به يكديگر متصل نمي شوند. پس خواب يك نوع جدا شدن روح از بدن است.
    برخي بزرگان و عرفا نيز جدا شدن روح از بدن را به طور اختياري و با اشراف و آگاهي خود فرد امكان پذير مي دانند و معتقدند انسان با تقويت بعد معنوي و تسلط بر خود مي تواند به اين توانايي برسد كه بدن خود را جدا شده از روح مشاهده كند و اين يك امر محالي نيست ولي هر كسي نمي تواند به اين توانايي روحي دست يابد و نيازمند تلاش زيادي و طي مراحل شناخت و تحمل رنج راه كمال است.
    از نظر عملي نيز برخي عرفا و بزرگان به اين توانايي دست يافته اند و در احوالات عارفان حقيقي اين توانايي يعني (جدا كردن اختياري روح از بدن خود) نقل شده است.
    اما اين كه آن چه شما نقل كرده ايد از همين قبيل باشد و به يك توانايي معنوي رسيده باشد بعيد به نظر مي رسد و نيازمند دقت بيشتري است. چه بسا توهم بوده است زيرا همان طور كه به عرضتان رسيد اين يك مقام معنوي بالايي است و نيازمند تلاشي كافي.

فعاليت داشتن در فضاي مجازي و پاک ماندن در آن ' تقواي دو چندان ميخواهد. يادمان نرود گاهي با گناه به اندازه ي يک لايک فاصله داريم... يادمان نرود فضاي مجازي هم "محضر خداست " نکند که شرمنده باشيم، امان از لحظه ي غفلت که فقط خدا شاهد است و بس...! گاهي روي مانيتور بچسبانيم "ورود شيطان ممنوع " مراقب دستي که کليک ميکند، چشمي که ميبيند و گوشي که ميشنود باشيم... و بدانيم و آگاه باشيم که خدا هم هميشه آنلاين "است. .وما فقط در مشگلات آنلاین میشیم

نوشته
    823
    حضور
    40 روز 22 ساعت 8 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    3228

نقل قول نوشته اصلی توسط پرنس کوچولو نمایش پست ها
    بزرگان گفتن وقتی کسی عالم برزخ را ببیند دیگه اجازه بازگشت داده نمیشه!

کدوم بزرگی این جمله رو گفتن؟

باید از سمت خدا معجزه نازل بشود
    تا دلم ، باز دلم ، باز دلم ، دل بشود ...

علاقه
    Nature & Alone
    نوشته
    83
    حضور
    2 روز 6 ساعت 34 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    366

نقل قول نوشته اصلی توسط "قلب سلیم" نمایش پست ها
    آیا سابقه هیپنوتیزم یا اشتغال به امور ماوراء دارید؟ اعمال زیر را انجام دهید تا انشاءالله دیگر برایتان اتفاق نیفتد!

همیشه بعد نماز صبح و عشاء و قبل خواب، سه یا هفت بار سوره فلق و ناس را برای حفظ خود و خانواده تان بخوانید

بعد نماز صبح و عصر هم صدبار استغفرالله و اتوب الیه و صد بار صلوات بگویید
    سلام، والا من با ماوراء کاری ندارم ماوراء با من کار داره... در مورد دستورالعملتون هم ممنون امیدوارم نتیجه بخش باشه

17. صلوات

نوشته
    1,017
    حضور
    40 روز 6 ساعت 10 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    26
    صلوات
    3623

نقل قول نوشته اصلی توسط رهگذر آسمان نمایش پست ها
    کدوم بزرگی این جمله رو گفتن؟
    سلام
    در یک داستانی خوندم که یه نفر مرد و بردنش پیش ملک دوزخ ولی باز دوباره
    اونو برگردوند!

بعد که رفتن پیش پیامبر (ص) و گفتن این راست میگه؟ پیامبر گفت بله همش درست هست!

توی اون داستان ملک دوزخ گفت کسی که بمیره (یعنی وقتی از توی اون تونل رد بشه) دیگه اجازه بازگشت نداره چون مسیر یکطرفه هست و اون دستور خدا بود که اون شخص ببینه تا مردم حرفای پیامبر را باور کنن چون قریش به پیامبر می گفتن همه حرفات من دراوردی هست!

ویرایش توسط پرنس کوچولو : ۱۳۹۴/۱۱/۰۱ در ساعت ۱۵:۲۲

19. صلوات ها 2

صفحه 1 از 3 123 آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع را مشاهده کرده اند: 0

هیچ کاربری در لیست وجود ندارد.

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری