صفحه 1 از 15 12311 ... آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: چگونه بحث صیغه را با یکی از اقوام مدنظر مطرح کنم؟

نوشته
    25
    حضور
    3 روز 4 ساعت 30 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    86

اشاره چگونه بحث صیغه را با یکی از اقوام مدنظر مطرح کنم؟

سلام
    من مدتی هست که به فکر ازدواج موقت افتادم
    مزایای اینکار زیاده مخصوص برای منکه ویژگی هاشو دارم یعنی جوان و مجرد و فراهم نبودن ازدواج دائم.

البته راه های کنترل شهوت رو امتحان کردم که موفق نبودم زیاد دوست ندارم وارد این مقوله بشم چون کارشناس محترم در جریان چم و خم مشکلات هست.
    در همین راستا به ازدواج موقت فکر میکردم و در اینترنت جستجو میکردم که متوجه شدم صد رحمت به ازدواج دائم ! اگر ازدواج دائم یه خونه با یک شغل میخواد، ازدواج موقت یک میلیونر میخواد! مخصوص اینکه فلسفه ازدواج موقت تامین مالی زن هست. آنچه که من دیدم و شنیدم و در سایت ها خواندم خانم هایی که دنبال ازدواج موقت هستن 99 درصد فراتر از احتیاجات خودشون پول میخوان در واقع آنچیزی که در زدواج دائم پیدا نکردن رو در ازدواج موقت میخوان. به نظرم تا همینجا توضیحات کافیه.
    از این کار صرفنظر کردم که یادم افتاد دز همین فامیل خودمان دختری هست که طلاق گرفته. رابطه ی خانوادگی نزدیکی داریم. 3 ماه نامزد کرده و یکسال هم از عقدشان میگذشته که مسئله به جدایی کشیده علت هم کلاهبردار بودن مرده بوده. بعد از دستگیری و دادگاه و شاکی و.. خانواده دختره از همه چی مطلع میشن و طلاق غیابی میگیرن مرده هم فراریه.
    از دختره اگر بخوام بگم از من دو سال بزرگتره . از ظاهرش خوشم میاد . از خونواده های روشنفکره ولی اهل بازی دادن کسی نیست. یعنی دختره هویت و ریشه داره. این خانم از وقتی طلاق گرقته از نظر اخلاقی(نمیخوام بیشتر توضیح بدم) بی تابی میکنه.بصورتی که به جرات میتونم بگم اگر خدایی نکرده بخوام می تونم باهاش باشم. اما من میخوام بحث محرمیت و صیغه رو بهش بگم. اما از طرح این مسئله نگرانم! خانوادشون جلوی خانواده ما حجاب نمی کنند. موقع سلام و علیک هم با هم دست میدیم(یعنی میتونم خودمونی بشم اما اشتباه برداشت نشه دختره مشکل داری نیست و با شخصیته). اما نمی دونم چطوری این بحث و پیش بکشم و نظرشو بدونم ، بدونه اینکه عکس العمل نامتعارفی ازش ببینم آخه متعصفانه تو جامعه ما اینجور مباحث بدتر از رابطه نامشروع و گناه هست. لطفا بنده رو راهنمایی و کمک کنید. بخاطر رابطه نزدیک خانواده ها ممکنه هر حرکت اشتباهی به کیش و مات ختم بشه. برای همین به فن بیان قوی و سنجیده نیاز دارم.
    ممنونم

ویرایش توسط ساعت شنی : ۱۳۹۵/۰۲/۰۶ در ساعت ۱۶:۵۴
    تمام تغییرات عالم از دورن تو شروع میشود.

2. صلوات ها 11

3.  

علاقه
    تحصیل ، تحقیق و پژوهش
    نوشته
    21,523
    حضور
    174 روز 19 ساعت 17 دقیقه
    دریافت
    11
    آپلود
    0
    گالری
    38
    صلوات
    58299

با نام و یاد دوست

چگونه بحث صیغه را با یکی از اقوام مدنظر مطرح کنم؟

کارشناس بحث: استاد نشاط

5. صلوات ها 7

نوشته
    1,156
    حضور
    28 روز 20 ساعت 9 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    6865

با سلام
    دوست خوبم:
    برای توضیح و راهنمایی این مسئله عرض کنم که :
    برنامه دین یک برنامه جامع است و این برنامه ها تناسب مستقیمی با نیازهای بشری دارد.
    یکی از نیازهای بشر ازدواج است که از این طریق می توان غریزه جنسی را ارضاء و از انحرافات و لغزش های آن جلو گیری کرد، این غریزه به منظور تولید مثل و تکثیر نسل افراد دروجود انسان بنیان نهاده شده است هر چند غیر از آن تاثیرات روحی و روانی خاصی هم بدنبال دارد.
    دستور ازدواج و تشویق از جانب شریعت به خاطر هدایت صحیح این غریزه نفسانی است.
    در متون فقهی اسلام دو نوع ازدواج بیان شده است، یکی به صورت دائم می باشد و دیگری به صورت موقت
    آنچه تشویق و سفارش متخصصین مشاوره می باشد، اختیار ازدواج دائم می باشد، مگر اینکه شرایط فرق بکند، در این صورت برای اقدام ازدواج موقت باز نیاز به مشاوره می باشد.
    ولی آنچه به نظر می رسد: برخی برای خودشان ضرورت تراشی می کنند و وارد این قصه ازدواج موقت می شوند، در حقیقت به عنوان یک روش تفننی و یک نگاه تفریح و خوشی ،زندگی خودشان را می گذارانند، این حالت آسیب زاست.

در همین راستا چکیده پایان نامه ای را نقل می کنیم که مطالب مفیدی دارد:
    « در قوانین اسلامی همواره اصل بر ازدواج دائم بوده که موجب تشکیل خانواده و تحکیم بنیان آن به منظور تعالی و تکامل انسان است و ازدواج موقت به عنوان امری استثنایی، راهکاری فرعی، برای مواقع ضروری که امکان ازدواج دائم فراهم نیست، مطرح می گردد. فلسفه تشریع ازدواج موقت و کارکردهای مثبت آن، مانند : تأمین نیاز جنسی و جلوگیری از انحرافات جنسی و اخلاقی و وقوع منکرات و فحشا و زنا در جامعه اسلامی می باشد. اما در جامعه ما سوء استفاده هایی از ترویج ازدواج موقت صورت گرفته که عمدتا باعث بروز آسیب های فردی و خانوادگی شده است. با بررسی آسیب شناسی فردی ازدواج موقت نسبت به افرادی که مستقیما، خواسته یا ناخواسته، درارتباط با ازدواج موقت دچار آسیب شده اند، یعنی: 1. زوج موقت 2. زوجه موقت 3. زوجه دائم و 4. فرزندان،
    آسیب هایی در ابعاد مختلف اجتماعی، فرهنگی، اقتصادی، روحی – روانی، بهداشتی، جسمی و جنسی و... وجود دارد که اهم آنها عبارت است از :
    در بعد اجتماعی :
    بالارفتن سن ازدواج، بارداری های ناخواسته، سقط جنین و طرد اجتماعی فرزندان ازدواج موقت.
    در بعد فرهنگی :
    رواج بدبینی نسبت به مردان و گسترش عدم اعتماد عمومی
    در بعد روحی- روانی :
    کاهش تمایل به ازدواج دائم و ترجیح زندگی مجردی، افزایش زمینه های تحریک جنسی، کاهش احساس مسئولیت، رواج تنوع طلبی، وابستگی عاطفی، سرخوردگی و مشکلات روحی روانی وارده بر زوجه دائم.
    در بعد روانی- شخصیتی :
    ارضای نیازهای جنسی بدون تعهد عاطفی. در بعد اقتصادی : هزینه های تحمیلی بر هر دو طرف و فشار اقتصادی وارده بر خانواده
    و در بعد بهداشتی :
    افزایش احتمال بیماری های واگیردار را، می توان نام برد.
    راهکارهای رفع آسیب عبارتند از : 1. قانونمند کردن ازدواج موقت، 2. ترمیم و جلوگیری از خسارات و برطرف کردن آسیب های موجود 3. فرهنگ سازی صحیح و جلوگیری از سوء استفاده از این نوع ازدواج 4. لزوم حمایت و توجه نسبت به نهاد خانواد و مراحل سیر تکوین خانواده متعالی 5. ارائه راهکارهای تحکیم بنیان خانواده به منظور حفظ نظام ارزشی خانواده و مقابله با فروپاشی و تزلزل آن.»( سمیه نورانی)

در نتیجه:
    سفارش ما این است اگه این فردی که دو سال از شما بزرگتر و تازه طلاق گرفته و از نزدیکان شماست، اگر مرتکب عقد موقت با این فرد باشید، و چه بسا با یک پیامکی و.. بپذیرد، ولی به نظر می رسد تصمیم منطقی این است که تلاش کنید، ازدواج دائم و با فرد خوب و مناسب و مطابق ملاک های خوب و اصیل ازدواج باشد،
    ( اگر این گزینه ای که مطرح کردید متناسب با ملاکهای شماست می توانید پیشنهاد ازدواج دائم بدهید، ولی چون دو سال از شما بزرگتر هستند، واقعا نیاز به مشاوره حضوری هست که مورد بررسی شود) در غیر این صورت احتمال قوی بعدا پشیمان خواهید شد.
    چون بعدا اگر خواستید از او جدا شوید:
    این مشکلات سراغ شما خواهد آمد:
    1. اولا: شاید وابستگی عاطفی بوجود بیاد، و دیگر نتوانید و یا خیلی اذیت شوید.
    2. خانواده متوجه شوند، و اعتراض کنند.
    3. سنی از شما بگذرد، و دیگر شوق شما برای شروع یک زندگی بکر و با نشاط کمتر باشد
    4. فردا با شخصی که می خواهید ازدواج دائم داشته باشید این قضیه را متوجه شود( معمولا بعد از متوجه شدن نسبت به شما بی اعتماد می شوند)
    5. نتوانید برای اداره یک زندگی خوب در آینده پس انداز کنید.
    6. نگاه بستگان و فامیل بعد از فاش شدن این موضوع، نگاه جالب و دلنشینی نیست.
    7. احتمال گرفتارشدن به تنوع طلبی بعد از این ماجرا خیلی بیشتر است.
    8. احتمال تولد ناخواسته یک فرزند
    9...
    عزیزم واقعا خوب فکر کن، و تصمیم بگیر
    ...
    ضمنا صلاح در این است که راهکارهایی که برای کنترل شهوت استفاده می کردید، در پیام خصوصی اعلام کنید تا بررسی کنیم، چه بسا در جاهای از طرف شما قصوری شده و...
    و یا اگر علاقه داشته باشید در این راستا به یک مشاوره حضوری مراجعه کنید.

ویرایش توسط نشاط : ۱۳۹۴/۱۰/۰۹ در ساعت ۱۹:۰۱
    چگونه بحث صیغه را با یکی از اقوام مدنظر مطرح کنم؟

7. صلوات ها 22

علاقه
    علاقمند به کتاب روانشناسی و تاریخی
    نوشته
    1,310
    حضور
    40 روز 12 ساعت 2 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    10
    صلوات
    3698

نقل قول نوشته اصلی توسط نشاط نمایش پست ها

در نتیجه:
    سفارش ما این است اگه این فردی که دو سال از شما بزرگتر و تازه طلاق گرفته و از نزدیکان شماست، اگر مرتکب عقد موقت با این فرد باشید، و چه بسا با یک پیامکی و.. بپذیرد، ولی به نظر می رسد تصمیم منطقی این است که تلاش کنید، ازدواج دائم و با فرد خوب و مناسب و مطابق ملاک های خوب و اصیل ازدواج باشد، در غیر این صورت احتمال قوی بعدا پشیمان خواهید شد.
    4. فردا با شخصی که می خواهید ازدواج دائم داشته باشید این قضیه را متوجه شود( معمولا بعد از متوجه شدن نسبت به شما بی اعتماد می شوند)
    9...

با سلام احسنت بیانات بسیار آموزنده و مفید بود دستتون درد نکنه
    فعاليت داشتن در فضاي مجازي و پاک ماندن در آن ' تقواي دو چندان ميخواهد. يادمان نرود گاهي با گناه به اندازه ي يک لايک فاصله داريم... يادمان نرود فضاي مجازي هم "محضر خداست " نکند که شرمنده باشيم، امان از لحظه ي غفلت که فقط خدا شاهد است و بس...! گاهي روي مانيتور بچسبانيم "ورود شيطان ممنوع " مراقب دستي که کليک ميکند، چشمي که ميبيند و گوشي که ميشنود باشيم... و بدانيم و آگاه باشيم که خدا هم هميشه آنلاين "است. .وما فقط در مشگلات آنلاین میشیم

9. صلوات ها 13

نوشته
    723
    حضور
    6 روز 23 ساعت 33 دقیقه
    دریافت
    5
    آپلود
    3
    گالری
    5
    صلوات
    2877

نقل قول نوشته اصلی توسط نشاط نمایش پست ها
    با سلام
    دوست خوبم:
    برای توضیح و راهنمایی این مسئله عرض کنم که :
    برنامه دین یک برنامه جامع است و این برنامه ها تناسب مستقیمی با نیازهای بشری دارد.
    یکی از نیازهای بشر ازدواج است که از این طریق می توان غریزه جنسی را ارضاء و از انحرافات و لغزش های آن جلو گیری کرد، این غریزه به منظور تولید مثل و تکثیر نسل افراد دروجود انسان بنیان نهاده شده است هر چند غیر از آن تاثیرات روحی و روانی خاصی هم بدنبال دارد.
    دستور ازدواج و تشویق از جانب شریعت به خاطر هدایت صحیح این غریزه نفسانی است.
    در اسلام دو نوع ازدواج در متون فقهی بیان شده است، یکی به صورت دائم می باشد و دیگری به صورت موقت
    آنچه تشویق و سفارش متخصصین مشاوره می باشد، اختیار ازدواج دائم می باشد، مگر اینکه شرایط فرق بکند، که در این صورت برای اقدام ازدواج موقت باز نیاز به مشاوره می باشد.
    ولی آنچه به نظر می رسد: برخی برای خودشان ضرورت تراشی می کنند و وارد این قصه ازدواج موقت می شوند،و در حقیقت به عنوان یک روش تفننی و یک نگاه تفریح و خوشی ،زندگی خودشان را می گذارانند.این اسیب زاست.

در همین راستا چکیده پایان نامه ای را نقل می کنیم که مطالب مفیدی دارد:
    « در قوانین اسلامی همواره اصل بر ازدواج دائم بوده که موجب تشکیل خانواده و تحکیم بنیان آن به منظور تعالی و تکامل انسان است و ازدواج موقت به عنوان امری استثنایی، راهکاری فرعی، برای مواقع ضروری که امکان ازدواج دائم فراهم نیست، مطرح می گردد. فلسفه تشریع ازدواج موقت و کارکردهای مثبت آن، مانند : تأمین نیاز جنسی و جلوگیری از انحرافات جنسی و اخلاقی و وقوع منکرات و فحشا و زنا در جامعه اسلامی می باشد. اما در جامعه ما سوء استفاده هایی از ترویج ازدواج موقت صورت گرفته که عمدتا باعث بروز آسیب های فردی و خانوادگی شده است. با بررسی آسیب شناسی فردی ازدواج موقت نسبت به افرادی که مستقیما، خواسته یا ناخواسته، درارتباط با ازدواج موقت دچار آسیب شده اند، یعنی: 1. زوج موقت 2. زوجه موقت 3. زوجه دائم و 4. فرزندان،
    آسیب هایی در ابعاد مختلف اجتماعی، فرهنگی، اقتصادی، روحی – روانی، بهداشتی، جسمی و جنسی و... وجود دارد که اهم آنها عبارت است از :
    در بعد اجتماعی :
    بالارفتن سن ازدواج، بارداری های ناخواسته، سقط جنین و طرد اجتماعی فرزندان ازدواج موقت.
    در بعد فرهنگی :
    رواج بدبینی نسبت به مردان و گسترش عدم اعتماد عمومی
    در بعد روحی- روانی :
    کاهش تمایل به ازدواج دائم و ترجیح زندگی مجردی، افزایش زمینه های تحریک جنسی، کاهش احساس مسئولیت، رواج تنوع طلبی، وابستگی عاطفی، سرخوردگی و مشکلات روحی روانی وارده بر زوجه دائم.
    در بعد روانی- شخصیتی :
    ارضای نیازهای جنسی بدون تعهد عاطفی. در بعد اقتصادی : هزینه های تحمیلی بر هر دو طرف و فشار اقتصادی وارده بر خانواده
    و در بعد بهداشتی :
    افزایش احتمال بیماری های واگیردار را، می توان نام برد.
    راهکارهای رفع آسیب عبارتند از : 1. قانونمند کردن ازدواج موقت، 2. ترمیم و جلوگیری از خسارات و برطرف کردن آسیب های موجود 3. فرهنگ سازی صحیح و جلوگیری از سوء استفاده از این نوع ازدواج 4. لزوم حمایت و توجه نسبت به نهاد خانواد و مراحل سیر تکوین خانواده متعالی 5. ارائه راهکارهای تحکیم بنیان خانواده به منظور حفظ نظام ارزشی خانواده و مقابله با فروپاشی و تزلزل آن.»( سمیه نورانی)

در نتیجه:
    سفارش ما این است اگه این فردی که دو سال از شما بزرگتر و تازه طلاق گرفته و از نزدیکان شماست، اگر مرتکب عقد موقت با این فرد باشید، و چه بسا با یک پیامکی و.. بپذیرد، ولی به نظر می رسد تصمیم منطقی این است که تلاش کنید، ازدواج دائم و با فرد خوب و مناسب و مطابق ملاک های خوب و اصیل ازدواج باشد، در غیر این صورت احتمال قوی بعدا پشیمان خواهید شد.
    9...
    ...
    ضمنا صلاح در این است که راهکارهایی که برای کنترل شهوت استفاده می کردید، در پیام خصوصی اعلام کنید تا بررسی کنیم، چه بسا در جاهای از طرف شما قصوری شده و...
    و یا اگر علاقه داشته باشید در این راستا به یک مشاوره حضوری مراجعه کنید.

سلام
    کارشناس محترم بسیار آینده نگر و عاقبت اندیشانه مسأله را مورد ملاحظه قرار دادند.
    به دلایلی که کارشناس محترم ذکر کردند ، اینکار به صلاح شما نیست.

آسیب های اینکار به دو دسته تقسیم میشه:
    - آسیب هایی از ناحیه خانم: افشاء قضیه و ایجاد دید منفی در اطرافیان نسبت به شما و ...
    - آسیب هایی از ناحیه خودتان: کاهش تمایل به ازدواج دایم و ...

یکی از کارشناسان سایت ، چند سال پیش گفتند: اگر قصد ازدواج موقت دارید ، طرفتان یک خانم مذهبی و راز نگهدار باشد.

بالاخره افراد مذهبی ، قیودی دارند و قابل اعتمادترند ( در زمینه رازنگهداری و عدم سوء استفاده مالی از مرد و ... )

به نظرم ، اگر پیش مشاور بروید تا در مورد کنترل غریزه شما را راهنمایی کند بهتر است. حتی شاید داروهایی باشد که غریزه را کاهش دهد.
    ویرایش توسط نشاط : ۱۳۹۴/۱۰/۰۹ در ساعت ۱۹:۰۲

11. صلوات ها 9

علاقه
    باشگاه
    نوشته
    649
    حضور
    11 روز 11 ساعت 33 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    2168

من ازیه دختر بیوه که 24 سالش بود خیلی خوشم اومد پیشنهاد صیغه بهش دادم راضی بود،دختره فوقالعاده خوشگل وخوش اخلاق زیبا هستش،دوسش داشتم بهش احساس داشتم ولی ترسیدم صیغه کنیم دیگه نتونم ازش دل بکنم،الان شبا همش تو فکرشم اینقد بهش فکر میکنم تا خوابم میبره

13. صلوات ها 4

علاقه
    خــدا » همه چیز
    نوشته
    6,194
    حضور
    144 روز 13 ساعت 23 دقیقه
    دریافت
    20
    آپلود
    0
    گالری
    3158
    صلوات
    44202

نقل قول نوشته اصلی توسط قفس نمایش پست ها
    سلام
    من مدتی هست که به فکر ازدواج موقت افتادم
    مزایای اینکار زیاده مخصوص برای منکه ویژگی هاشو دارم یعنی جوان و مجرد و فراهم نبودن ازدواج دائم.
    با سلام

اگر بنا بود که هر جوانی برود دنبال ازدواج موقت دیگر چه نیازی به ازدواج دائم بود ؟ ( اینجوری می گفتیم خانواده بی خانواده )

اگر به هر درخواست نفس انسان پاسخ بده قطعا انسان رو میکشه میندازه باتلاق !

باید با نفس کمی هم مبارزه کرد

.

موفق باشید
    مـــرغ باغ ملکوتم
    دورم از عـــــالم خاک

توجیه یه دختر محجبه برای نشر عکس خود
    دوس دارم عکسم را برای تبلیغ حجاب منتشر کنم !

کلیک کنید

15. صلوات ها 16

علاقه
    مسافرت
    نوشته
    206
    حضور
    5 روز 5 ساعت 2 دقیقه
    دریافت
    73
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    664

به جرات میتونم بگم اگر خدایی نکرده بخوام می تونم باهاش باشم

اینقدر مطمن هستی مشکلت چیه پس؟؟؟؟؟؟؟؟؟

17. صلوات ها 3

علاقه
    ...
    نوشته
    1,733
    حضور
    164 روز 14 ساعت 30 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    9
    صلوات
    3459

با سلام

صحبتهاوتوصیه های استاد نشاط جامع وکامل بود من هم از شما استاد گرامی تشکر میکنم .

جناب قفس معمولا خانمهای جوانی که این جور پیشنهاد ها "ازدواج موقت "رو قبول میکنند بیشتر بخاطر اینه

که خیال میکنند میتونند اون مرد رو به خودشون جذب کنند و این ازدواج موقت رو به ازدواج دائم

درش بیارند .

خواهشا اگر نمیتونید یا علاقه ای ندارید با این خانم ازدواج دائم داشته باشید

پس طرف این خانم نرید .این خانم در حال حاضر ضربه ی روحی شدیدی خورده

فکر نمیکنم تحمل ضربه ی روحی دیگه ای داشته باشه
    نظری کرد رخش دید ملک عشق نداشت

عین آتش شد از این غیرت و بر آدم زد

فرشته عشق دارد اما عشق دردمندانه ندارد! استاد غلامحسین ابراهیمی دینانی

19. صلوات ها 11

علاقه
    خـــــــــــــــــــــــــــــــــدا
    نوشته
    1,400
    حضور
    77 روز 1 ساعت 31 دقیقه
    دریافت
    8
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    6568

سلام ...
    ضمن تایید حرفای دوستان منم پیشنهاد میکنم قبل اینکه کتک بخورین منصرف بشین
    چون اون خانم حتی اگه به قول شما

از نظر اخلاقی(نمیخوام بیشتر توضیح بدم) بی تابی میکنه
    باز راضی به ازدواج موقت نمیشه ... اونم با آشنا!!!!!!!!

لااقل تا بازه دو سال بعد طلاق (شایدم بیشتر) فکرنمیکنم کسی به فکر صیغه بیفته ...
    یه عده ای که احساس شکست میکنن و دیگه ریخت مردارو هم نمیخوان ببینن(لااقل تاچندوقت) ...
    یه عده م که به فکر پیشرفتن و فقط به فکر ازدواج موفق و مطمئنن که این بار ازدواج بهتر و عاقلانه تری خواهند داشت ...
    دسته سومی م هستن که به فکر صیغه میفتن ... اکثرا از روی ناچاری و اجبار... که اونم به نظرم نمیان بایه اشنا ...

در هرحال پیشنهادم اینه کلا مطرح نکنین واگرم کردین منتظر عواقبش باشین

ویرایش توسط ترگل : ۱۳۹۴/۱۰/۰۶ در ساعت ۰۷:۴۲

Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ و اُفــوِّضُ أمری إلَی الله إنّ ✿الله✿ بصیــــــــرٌ بالعباد Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ
    {。^◕‿◕^。}

21. صلوات ها 8

صفحه 1 از 15 12311 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع را مشاهده کرده اند: 1

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری