فرهنگـــ اســـلامی و انســـانی یعنی . . .

تب‌های اولیه

13 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
فرهنگـــ اســـلامی و انســـانی یعنی . . .

بسم الله الرحمن الرحیم

فرهنگ اسلامی و انسانی یعنی . . .

وقتی می گوییم اسلامی و انسانی

این دو مقوله جدا از هم نیستند

یعنی کسی که به معنای کاملی اسلامی باشه انسان هم باید باشه ===> یک انسان در سطح عالی

اون ایمان و عبادتی که انسان ساز نباشه ===> نسبن بهش باید شک کرد

این تاپیک قصد داریم جمله ی عنوان تاپیک رو با عبارات خودمان که نشان از یه سری رفتار و هنجار مثبت اسلامی و انسانی داره پر کنیم . . .

بعنوان یه یاداوری و گوشزد

فرهنگ اسلامی و انسانی یعنی :

یه نفری انتقادی یا راهنمایی یا . . . کرد و حرفی گفت الساعه رفتار انفجاری نشون ندی !

و محترمانه ازش تشکر کنی

من به شخصه هر جا میرم نمیگم فرزند شهید هستم تا بفهمم رفتار شخص طرف مقابل و مذهبی من چطوره ؟؟

حقیقت بگم متاسفانه خیلی هاشون یا سطح اطلاعات عمومی پایینی داشتند یا کم تحمل و بی ظرفیت بودن و بلا فاصله میخواستن درگیر بشن

البته نه همه

........................................

انسان همان طور که دوست داره خوبی هاش بگن باید توانایی پذیرش بدی هاش هم داشته باشه

هر حکومتی یک خوبی و یک بدی هایی داشته نمیشه یک طرفه به قاضی رفت و افراطی بود

.............................

به قول خیلی ها به ریش نیست به ریشه است البته ریشه خوب بنابراین زود قضاوت هم نکنیم هم دیگه رو

همه شهدای ما که ریش نداشتن

رهبر ما یک زمانی در زندان شاه گور به گور شده ریش هاش تراشیدن حالا نمیدونم داستانش تا چه حد واقعیت داشته

در زیر میزارم ایا ان زمان بلافاصله ما بودیم و میدیدیمش فورا قضاوت نا اگاه میکردیم ولی جواب اگاهانه رهبر انقلاب ببینید
.......................................................................................................................................................................................

وقتی که ساواک ریش رهبری را را تراشیدند + عکس

شنیده شده بود که ریش روحانیون را در زندان می‌تراشند. از بیرجند که راه افتاده بودند این فکر رهایش نمی‌کرد گاه موهای نه چندان پرپشت خود را می‌کشید تا به دردی که با کشاندن تیغ بر صورتش برمی‌خواست، عادت کند.«وحشت عظیمی از آن آنچه در بیرجند انتظارش را داشتم و آن عبارت بود از تراشیدن ریش، خشکِ خشک… منتظرش بودم.»

و آن لحظه از راه رسید و در انباری سابق باز شد. آرایشگر یک گروهبان در چهارچوب در ظاهر شدند. یک صندلی هم با خود آورده بودند. به او اشاره کردند که بیاید و روی صندلی بنشیند. شنیده بود بعضی روحانیون هنگام تراشیدن ریش مقاومت کرده‌اند. شاید حضور گروهبان برای مقابله با این مقاومت ها بود.«مقاومتی نداشتم و نکردم. آماده بودم. چون می‌دانستم فایده‌ای ندارد. دست و پای من را می‌گیرند و بعد مقداری کتک می‌زنند و بعد آن کاری که نباید بشود… خواهد شد.»

نشست. منتظر بود دست آرایشگر بالا بیاید و لبه تیغ را روی صورت او مماس کند ناگهان دید آن چه روی صورت او به راه افتاده دستگاه مو زن است. تمام نگرانی‌ها و انتظارهای موحش غیب‌شان زد. «این قدر خوشحال شده بودم… که بی‌اختیار با این سلمانی و آن گروهبان مرتب بنا کردم حرف زدن و خندیدن… تعجب می‌کردند اینها که من چه طور آخوندی هستم که دارند ریشم را کوتاه می‌‍‌کنند و من این قدر خوشحالم… {تمام که شد} به او گفتم استاد این آینه را بده چانه‌ی خودم را چند سال است ندیده‌ام… خنده‌اش گرفت. آینه‌اش را داد. بنا کردم به صورتم نگاه کردن. دیدم بله؛ آدم مثل این که خودش را درست نمی‌شناسد.»

… هنگام برگشت آن افسر عبوس آقای خامنه‌ای را دید و با زبان تمسخر از فاصله‌ای که دور هم بود صدا بلند کرد: «آشیخ! ریش‌ات را زدند من هم با همان صدای بلند گفتم: بله و با خنده ادامه دادم الحمدالله مدت‌ها بود چانه‌ام را ندیده بودم که دیدم… احساس کردم من هیچ ناراحتی ندارم. شاید تعجب کرد. دلش می‌خواست که من ناراحت و متاسف و غمگین بودم که نبودم.

......................................

همین جا میگم ما فداییان رهبریم همین

و هر وقت دشمن کوچیکترین تجاوزی به خاکمون داشته باشه مثل بابایی که هیچ وقت ندیدمش و یک روز بعد از تولدم شهید شده

میرم جبهه :hamdel:

بسم الله الرحمن الرحیم
اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم
سلام علیکم

[=arial black][=comic sans ms][=arial black][=comic sans ms]خدای سبحان در بزرگترین منشور اسلامی و الهی برای بشر یعنی قرآن کریم بیش از 700 آیه (دقت بفرمایید بیش از 700 آیه به تحقیق علامه جعفری) در باب این صحبت کرده که:
تفکر کنید-تدبر کنید-اندیشه کنید-چرا فکر نمیکنید-چرا کور کورانه تقلید میکنید-به فطرت و وجدان خود توجه کنید-با علم و دانش باشید و ...

به این آیات مبارکات توجه کنید:

إِنَّ شَرَّ الدَّوَآبِّ عِندَ اللَّهِ الصُّمُّ الْبُكْمُ الَّذِينَ لاَ يَعْقِلُونَ 22

بى چون بدترين جنبندگان نزد خدا كرها و گُنگ هايى اند كه خردورزى نمى كنند. انفال آیه 22

فَأَقِمْ وَجْهَكَ لِلدِّينِ حَنِيفًا فِطْرَتَ اللَّهِ الَّتِى فَطَرَ النَّاسَ عَلَيْهَا لاَ تَبْدِيلَ لِخَلْقِ اللَّهِ ذَلِكَ الدِّينُ الْقَيِّمُ وَ لَـكِنَّ أَكْثَرَ النَّاسِ لاَ يَعْلَمُونَ 30

پس چهره ى (انسانى) خود را به - حالِ رويگردانى از هر باطلى - براى دين استوار بدار: فطرت و سرشت خدا ساخته(اى) را كه مردم را بر پايه ى آن (استوار) ساخت. هرگز تبديلى براى (اين) آفريده ى (ويژه ى) خدا نيست. اين (همان) دين پر ارزشِ استوارِ پاى برجاست
ولى بيشتر مردمان نمى دانند. روم آیه 30

فَبَشِّرْ عِبَادِ 17 الَّذِينَ يَسْتَمِعُونَ الْقَوْلَ فَيَتَّبِعُونَ أَحْسَنَهُو أُوْلَـلـءِكَ الَّذِينَ هَدَلـهُمُ اللَّهُ وَ أُوْلَـلـءِكَ هُمْ أُوْلُواْ الْأَلْبَـبِ 18

پس بندگانم را بشارت ده، 17 كسانى كه به سخن (حق) گوش فرا مى دهند، پس بهترينش را پيروى مى كنند. اينانند كه خدايشان (آنان را) راه نموده، و ايشانند، (هم)اينان انديشمندان خالص. 18 سوره زمر

این ها نمونه ای کوچک از آیات فراوان قرآن کریم در باب تفکر و تعقل و فطرت و وجدان و دین داری است!!

(آیات و ترجمه آن از سایت علوم قرآن و ترجمه آیت الله دکتر صادقی تهرانی است)

فرهنگ یعنی :

بدانیم که عریانی و تبعیت از بیگانه نشانه فرهنگ و تمدن نیست

بلکه انسان در مرتبه ای با پوشش و لباس صحیح از حیوان متمایز می شود

با سلام

ولَقَدْ کَرَّمْنَا بَنِی آدَمَ وَحَمَلْنَاهُمْ فِی الْبَرِّ وَالْبَحْرِ وَرَزَقْنَاهُمْ مِنْ الطَّیِّبَاتِ وَفَضَّلْنَاهُمْ عَلَى کَثِیرٍ مِمَّنْ خَلَقْنَا تَفْضِیلاً)؛ ما فرزندان آدم را گرامی داشتیم و آنان را در خشکی و دریا برنشانده ­ایم و از پاکیزه­ ها روزیشان داده و آنان را بر بسیاری از آفریده­های خویش برتری خاصی داده ایم.

خداوند سبحان به صراحت اعلام فرموده است: که همۀ انسان های این کره خاکی را که از نسل آدم ابوالبشرند، کرامت ذاتی بخشیده است و خشکی و دریا را در اختیار همه آدمیان قرار داده تا رزقی پاکیزه از آن به کف آرند و خمیرمایۀ حیات خویش قرار دهند، و همچنین انسان­ها علاوه بر آن که به داشتن ویژگی های ذاتی مانند: روح الهی و عقل، مکرّم هستند می­توانند به واسطه علم و ایمان و سایر کمالاتی که می ­توان در پرتو عقل و ایمان کسب کرد بر بسیاری از موجودات برتری و فضیلت حقیقی پیدا کنند.پس، انسان در اصل تکوین و ذات خویش به واسطه برخورداری از روح الهی و عقل که موهبتی الهی و امانتی است که تنها خاص انسان است، موجودی صاحب کرامت است و این کرامت عطیه ­ای الهی است که برای همۀ انسان های جهان از هر نژاد و رنگی به طور مساوی مفروض و مسلّم است و آنچه که انسان­ها به واسطه راهنمایی انبیا و عقل تحصیل می­کنند فضایل ایمانی و مکارم انسانی و اخلاقی است و تنها این فضایل و مکارم است که می ­تواند موجب برتری افراد، گروه­ها و جامعه ­ها بر یکدیگر شود نتیجه منطقی این گزاره این است که هر گونه برتری­ طلبی بر پایه ملیت، نژاد، رنگ پوست، مال و ثروت و موقعیت های اقتصادی، اجتماعی، خانوادگی، قومی و مانند آن­ها ممنوع و منافی با کرامت ذاتی نوع بشر است. چنان که خدای آدمیان فرمود: ای انسان ها! همه شما مردان و زنان را از یک مرد و زن آفریدیم. آن گاه شما را به صورت اقوام و نژادهای گوناگون قرار دادیم، اما بدانید این­ها موجب امتیاز و برتری شما بر یکدیگر نمی ­شود بلکه گرامی ترین و بزرگوارترین شما در نزد خدا با تقواترین و پرهیزکارترین شما است.

بابا دلت پاک باشد. دل پاک باشد ، کافی است!

[=arial,helvetica,sans-serif]نکته :
[=arial,helvetica,sans-serif]
[=arial,helvetica,sans-serif]آن کسی که تو را خلق کرده است،
[=arial,helvetica,sans-serif]
[=arial,helvetica,sans-serif] اگر فقط دل پاک کافی بود، فقط می‌گفت:[=arial,helvetica,sans-serif]«آمنوا» اینکه کنار «آمنوا» گفته:
[=arial,helvetica,sans-serif]«آمَنُوا وَ عَمِلُوالصَّالِحات»،[=arial,helvetica,sans-serif]یعنی هم دلت پاک باشد،هم کارت

این بار اگر زن زیبارویی را دیدید،

هوس را زنده به گور کنید!

و خدا را شکر کنید برای خلق این زیبایی...!

زیر باران اگر دختری را سوار

کردید، جای شماره به او امنیت بدهید!

او را به مقصد مورد نظرش برسانید!

نه مقصود مورد نظرتان!

هنگام ورود به هر مکانی با لبخند بگویید: اول شما!

در تاکسی، خودتان را به در بچسبانید!

نه به او… !

بگذارید زن ایرانی

وقتی مرد ایرانی را در کوچه ای

خلوت می بیند، احساس امنیت کند نه ترس!

بیایید فارغ از جنسیت،

کمی مرد باشید!

قابل توجه ما مردها

فرهنگ یعنی :

فضای مجازی مجاز نیستیم هر کاری و حرفی و هر مطلبی و تصویری رو منتشر کنیم و چون شخصیت مشخص نیست برای دیگران مزاحمت ایجاد کنیم

فرهنگ یعنی کسی که دعوت به حجاب می کند

یا کسی که می گوید تصاویر شخصی خودتون رو فضای مجازی قرار ندهید

با شما دشمنی ندارد