عکسهای بی حجاب از زمان شاه

تب‌های اولیه

10 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
عکسهای بی حجاب از زمان شاه

سلام. همانطور که بارها در مستندهای تلویزیون و کتابها و مقالات سازمانهای وابسته به انقلاب مربوط به زمان شاه دیده اید، بسیاری زنان در آن دوره بی حجاب هستند. بنده نظر به اینکه قصد دارم در وبلاگم، مطالبی را از دورۀ شاه قرار بدهم، می خواهم ببینم که آیا می توانم عکسهای بدون حجاب آن دوره را در مطلبم قرار بدهم یا خیر.

لطفاً نظر علما را به کل بفرمایید تا روشن شویم و برای سایر دوستان نیز رهنما باشد، و محدود به مرجع تقلید من نباشد.

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد نور

پرسشگر انقلابی;764664 نوشت:
سلام. همانطور که بارها در مستندهای تلویزیون و کتابها و مقالات سازمانهای وابسته به انقلاب مربوط به زمان شاه دیده اید، بسیاری زنان در آن دوره بی حجاب هستند. بنده نظر به اینکه قصد دارم در وبلاگم، مطالبی را از دورۀ شاه قرار بدهم، می خواهم ببینم که آیا می توانم عکسهای بدون حجاب آن دوره را در مطلبم قرار بدهم یا خیر.

لطفاً نظر علما را به کل بفرمایید تا روشن شویم و برای سایر دوستان نیز رهنما باشد، و محدود به مرجع تقلید من نباشد.

با سلام و عرض ادب

اگر نگاه از روى لذّت نبوده و خوف افتادن به گناه نباشد و تصوير هم متعلّق به زن مسلمانى که بيننده آن را مى شناسد نباشد، اشکال ندارد.

آیه الله خامنه ای،اجوبه الاستفتائات،س1138

پرسشگر انقلابی;764664 نوشت:

با سلام به پرسشگر

کارشناس محترم بحث شرعیش رو فرمودند

بنده هم یه نظری بیان کنم

به نظرم اگر میبینی ضرورتی نیست و بدون تصویر هم میشود مطلب رو رساند استفاده نکن ( فکر نکنم ضرورتی هم باشد)

چون بر فرض تصویری بی حجاب قرار میدهید از پشت پرده و نگاه ها خبر ندارید که چه کسی چطور نگاه می کند ؟ در چه کسی خوف افتادن به گناه هست یا نه ؟

از تیپ های مختلفی هم بازدید کننده هست در وبلاگ ها و سایت ها

نور;765522 نوشت:
با سلام و عرض ادب

اگر نگاه از روى لذّت نبوده و خوف افتادن به گناه نباشد و تصوير هم متعلّق به زن مسلمانى که بيننده آن را مى شناسد نباشد، اشکال ندارد.

آیه الله خامنه ای،اجوبه الاستفتائات،س1138

سلام. گرامی منظور از شناختن چیست؟ یعنی بیننده نداند که اشرف پهلوی کیست یا فرح دیبا کیست؟ خب اینها را که ملت می شناسند! ما هم اگر در مقاله و مستند نشانشان می دهیم برای این است که مردم بدانند این افراد چه شکلی بوده اند، و مسئله ملموستر باشد. خب الان یعنی نباید تصویرشان را نشان بدهیم؟

ابوالفضل;765539 نوشت:
با سلام به پرسشگر

کارشناس محترم بحث شرعیش رو فرمودند

بنده هم یه نظری بیان کنم

به نظرم اگر میبینی ضرورتی نیست و بدون تصویر هم میشود مطلب رو رساند استفاده نکن ( فکر نکنم ضرورتی هم باشد)

چون بر فرض تصویری بی حجاب قرار میدهید از پشت پرده و نگاه ها خبر ندارید که چه کسی چطور نگاه می کند ؟ در چه کسی خوف افتادن به گناه هست یا نه ؟

از تیپ های مختلفی هم بازدید کننده هست در وبلاگ ها و سایت ها

سلام. عرض کردم که به ملموس بودن بحث کمک می کند. وقتی شما یک تصویری از شخص مورد نظر در ذهن داشته باشید، واقعاً بهتر می توانید مطالعه کنید.

اخوی زمان اونا حجابشون از زمان ما بهتر بوده،راحت باش

پرسشگر انقلابی;765557 نوشت:
سلام. گرامی منظور از شناختن چیست؟ یعنی بیننده نداند که اشرف پهلوی کیست یا فرح دیبا کیست؟ خب اینها را که ملت می شناسند! ما هم اگر در مقاله و مستند نشانشان می دهیم برای این است که مردم بدانند این افراد چه شکلی بوده اند، و مسئله ملموستر باشد. خب الان یعنی نباید تصویرشان را نشان بدهیم؟

با سلام و عرض ادب

بزرگوار سوالتان جهت استفتا به دفتر مقام معظم رهبری فرستاده شد ان شاالله به محض دریافت پاسخ خدمتتان ارسال می شود.

موفق و موید باشید

نور;768473 نوشت:
با سلام و عرض ادب

بزرگوار سوالتان جهت استفتا به دفتر مقام معظم رهبری فرستاده شد ان شاالله به محض دریافت پاسخ خدمتتان ارسال می شود.

موفق و موید باشید

سلام. هنوز جواب ندادن؟!

پرسشگر انقلابی;830341 نوشت:
سلام. هنوز جواب ندادن؟!

با سلام و عرض ادب

متاسفانه هنوز پاسخ مکتوبی دریافت نشده است ان شالله پیگیری می شود و به محض دریافت پاسخ کتبی ارسال میکنم.

همواره به سلامت باشید

موضوع قفل شده است