همسرم علاقه ای به نصب تصویر رهبری در پذیرایی خانه ندارد

تب‌های اولیه

63 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
همسرم علاقه ای به نصب تصویر رهبری در پذیرایی خانه ندارد

سلام
همیشه علاقمند به نصب تصویر رهبری در بهترین نقطه منزل بوده ام. به نظر من بعد از خرید یا انتقال به یک منزل جدید ، این باید اولین کار باشد. زیرا مهمترین مسأله برای ما و اصلا مهمترین مسأله اسلام ، ولایت و رهبری است.

اما همسرم علاقه ای به اینکار ندارد. دوست دارد تصویر گل و منظره نصب کنیم. من می گویم گل چیست؟ تو مساله رهبری و ولایت را که الان در وجود آقا متبلور شده با گل و منظره قیاس می کنی؟

او می گوید: اگر دوست داری ، من با نظر شخصی ات مخالفتی ندارم. آن را در اتاق خودت نصب کن.
می گویم: اولا مگر میخواهم کار بدی انجام بدهم که پنهان و مخفیانه در اتاق خودم انجام بدهم؟

ثانیاً "اگر دوست دارم" یعنی چه؟ ولایت که یک مسأله شخصی نیست! یک مسأله عقلی و دینی است.

من مخالفم که خانمم این مسأله را در حد یک "نظر شخصی" تنزل سطح بدهد. مسأله بسیار والا است.

نصب این تصویر در بهترین نقطه پذیرایی ، یعنی اعلام موضع ما. یعنی ما سرباز ولایتیم. یعنی پرچم ولایت در این خانه افراشته شده.
اما در اتاق شخصی اگر نصب شود ، این معانی را ندارد. صرفاً یک علاقه شخصی است. مثل کسانیکه عکس فوتبالیستها را دوست دارند و نصب می کنند!

منم جوریم که کل روانشناسی وجود من بر اساس دو امر بنیانگذاری شده: تصویر رهبری بزرگ در بهترین نقطه منزل ، نوحه سینه زنی.

ممکن است سالیان طولانی تحمل کنم برای درگیر نشدن در جنگ روانی با اطرافیانم ، نه تصویر رهبری نصب کنم و نه نوحه های سینه زنی ( که مشتمل بر بیان ایثار و فداکاری و از خودگذشتگی در راه بزرگترین آرمانهای بشری و سعادت انسان و دفاع از دین الهی هستند) ، اما خودداری من از چیزهایی که برایم بسیار مهمند ، اخلاق مرا بد می کند: هم با اطرافیانم تند خو می شوم هم در سر وقت خواندن نمازها کاهلی می کنم و هم....
این موسیقی های بزمی چه ارزشی دارند؟ فقط آدم را خواب می کنند. او را از دشمن غافل می سازنند ، روحیه دفاع از حریم خاک و حریم دین را در او تضعیف میکنند.

بزرگترین صفا ، صفای بین دو نفری است که در راه یک هدف مشترک حاضرند جان خود را بدهند. پس نوحه ها که بیانگر این مفاهیمند ، بزرگترین صفا را بین سینه زنان (البته سینه زنانی که به مفهوم نوحه ها اهمیت میدهند) ایجاد می کنند. اما سرودهای بزمی ، نه مشتمل بر ارزشهای والا هستند ، و صفا. زیرا هر کسی با فرو رفتن در آنها ، دنبال "حال و نفع شخصی" خودش میرود و به این شکل بین افراد "تضاد" ایجاد می شود...

خانمم پس از سالها زندگی مشترک ، هنوز "من واقعی" من را ندیده است. من ایی که بر آن دو امر پایه گذاری شده و از آن دو امر "انرژی" می گیرد.

حالا بحثم روی نوحه نیست. که عادت دارم هر روز حتی غیر از ایام محرم و صفر با گوش دادن به آنها نیرو بگیرم. بحثم روی تصویر رهبری است. اگر با اقتدار شخصی ام نصبش کنم ، خانمم اخم می کند و ناراحت می شود و هم زندگیمان سخت می شود و هم من دوست ندارم تصویر رهبری را جایی نصب کنم که کسی موج منفی بفرستد و از روی "احساس ناخوشایندی" به آن تصویر عزیز نگاه کند.

البته خانم بنده مذهبی و هیئتی است ولی خب ، اهل طبیعت و زیبا سازی ظاهری منزل است.

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد امین

سلام

اصل فکر و ایده شما خوب و قابل تقدیر است و این نشان دهنده محبت شما به ولایت و انشالله زمینه هدایت شما به عالی ترین درجات خواهد بود؛ اما مسئله ای که وجود دارد این است که در زندگی مشترک همیشه دو نفر صد در صد مثل هم فکر نمی کنند. البته این به معنای این نیست که حتما همسر شما ولایت را قبول ندارد یا حتی در مسئله ولایت ضعیف است؛ بلکه ممکن است احیانا نگرش ایشان در مورد اثبات ولایی بودنش با شما کمی فرق کند و این به خودی خود بد نیست. شاید افرادی که مثل همسر شما فکر می کنند زیاد باشند و به تعبیری نصب بودن یا نبودن عکس حضرت آقا در بهترین نقطه منزل را دالّ بر ولایت مداری ندانند یا دلیل دیگری برای خود داشته باشند.
در چنین شرایطی دو حالت وجود دارد: یا یکی از طرفین می تواند دیگری را قانع کند که تفکر او درست است و او هم می پذیرد و یا اینکه هیچ کدام حرف دیگری را به هر دلیلی قبول ندارد.
در حالت اول که تکلیف روشن است؛ اما در حالت دوم بهترین راه این است که طرفین در گذشت و مدارا بر همدیگر سبقت بگیرند؛ مثل شرایطی که شما دارید و به بهترین شکل با این مسئله مدارا کرده اید و خواسته خودتان را تحمیل نکرده اید؛ منتها اگر این مدارا و گذشت شما با رفتارهایی نامناسب مثل بدخلقی و ... همراه باشد، دیگر ارزش خودش را از دست می دهد و ضد ارزش می شود؛ چون گذشت شما نه تنها فایده ای ندارد بلکه ریشه عشق و محبت را می سوزاند.

برای همین در کنار گذشت و فداکاری، لازم است که شما افکار و ذهنیاتتان را مدیریت و تعدیل کنید؛ به این شکل که به خود بقبولانید که ولایت مداری و اثبات آن فقط به نصب عکس نیست. چه بسیار افرادی به خصوص در دوران قبل از انقلاب بوده اند که جان بر کفِ امام رحمة الله بودند؛ اما هیچ وقت نمی توانستند عکس حضرت آقا را بر در و دیوار منزلشان نصب کنند. حتی افرادی هستند که در عین ولایت مداری و در عین اینکه می توانستند عکسی نصب کنند اما به هر دلیلی یا بی دلیل این کار را نکرده اند. آیا نصب نکردن عکس، چیزی از ولایت مداری آنها کم می کرد؟ یا مانع این می شود که به دیگران درس ولایت بدهند؟ قطعا اینطور نیست.

بعلاوه اینکه در چنین شرایطی که بین افکار و عقاید شما با همسرتان کمی اختلاف وجود دارد، لازم است که از در عقل و منطق و استدلال و حتی احساس وارد شوید و مسئله را با این رویکرد با همسرتان در میان بگذارید و تا زمانی که ایشان قلبا مسئله را نپذیرفتند اقدامی نکنید؛ چون هر گونه اقدامی که بدون رضایت قلبی باشد، نه تنها رابطه ها را سرد و بی روح می کند و زندگی را به چالش می کشد، بلکه حتی ممکن است عقاید طرف مقابل در مسئله مذکور را هم به خاطر لجاجت یا هر چیز دیگر متزلزل کند و دعوا بر سر یک عکس خدایی ناکرده او را از ولایت دور کند.

بنابراین به نظر من شما فعلا می توانید عکس آقا را روی دیوار اتاق خود نصب کنید و بعد به مرور در مورد ولایت با همسرتان صحبت کنید و ببینید عشق و علاقه ایشان به ولایت تا چه حد است. آیا علت اینکه ایشان این کار را دوست ندارد صرفا علاقه زیاد به طبیعت است یا چیز دیگری است.
اگر در مسئله ولایت قوی بود و علت خواسته اش علاقه زیاد به طبیعت بود که هیچ؛ و بهتر است او را مجبور به کاری که خلاف خواسته اش است نکنید؛ چون در چینش و دکور منزل، خانم خانه بر مرد اولاست؛ چون او کسی است که هم بیشترین زمان را در منزل سپری می کند و هم از احساسات قوی تری نسبت به جنس مرد برخوردار است و رسم وفاداری و اخلاق این است که در این مسئله خواسته های او مقدم باشد.
اما اگر دیدید در مسئله ولایت ضعیف است، به مرور زمان سعی کنید نگاه او را به این مسئله تقویت کنید؛ البته نه با توبیخ و سرزنش و انکار و نه با قصد نصب عکس (کاری که تا به حال کرده اید که از صحبت هایتان برداشت می شود)؛ بلکه با ملاطفت و احترام و برهان و منطق و به قصد هدایت. وظیفه شما امر به معروف و نهی از منکر است و برای به ثمر رساندن این وظیفه باید از راه درست وارد شوید.

پیروز و سربلند

سلام دوست گرامی

به نظر من خیلی در این موضوع حساس نشید ، خدای نکرده همین باعث کدورت بشه در زندگیتون.
یقینا خود رهبر هم راضی به چنین کاری نیست.

[FLV]http://hw16.asset.aparat.com/aparat-video/6f5c23f7074799cb1bb4e572e00592992772612-240p__86966.mp4[/FLV]
نظر آیت الله ناصری درباره رهبر معظم انقلاب

دانلود

[="Tahoma"][="Black"]قاب را با گل هاي بالا رونده -مثل پوتوس- تزئين كنيد.[/]

من تو باشگاه عکس رهبری رو دیوار نصب کردم و افتخار میکنم

زمانی که دبیرستان درس می خواندم ، روزی پدرم را جهت عمل جراحی به بیمارستان برده بودند. منم دنبالشون رفتم. در بخش جراحی چند فرم را امضاء کردم. استرس و اضطراب خیلی وجودم را گرفته بود. مشاهده پدرم سر برانکارد و وصل سرم و حرکت به سمت اتاق عمل و فرم هایی که امضا و شهادت مرا درباره هر اتفاق احتمالی میخواستند.... برای من که سن چندانی هم نداشتم اضطراب آور بود. در این حین ، ناخودآگاه سرم را چرخاندم و به انتهای راهرو نگاه کردم. عکس حضرت امام (ه) را که بر دیوار نصب بود دیدم. والله و بالله و تالله عین آبی که روی آتش بریزند ، اضطرابم از بین رفت و آرامش کل وجودم را فرا گرفت...

مسأله ولایت ، مسأله خیلی بزرگی است. ما هر چه داریم از ولایت داریم. ولایت ، پدر حقیقی ماست. ائمه اطهار واسطه فیض هستند. الان در دوران غیبت ، حضرت آقا نائب عام امام عصر (عج) هستند. امام (ره) فرموده اند ولایت فقیه همان ولایت رسول الله (ص) است که به ولایت خداوند منتهی می شود. ولایت ، فقط بحث دین و قانون اساسی نیست بلکه با دل مردم سر و کار دارد و یک پیوند قلبی است. مسأله ای مهمتر از این هم هست؟ مسأله ای زیباتر از این هم هست؟ من واقعاً نمیدانم چطور بعضی افراد به اهمیت این مسأله واقف نیستند. یا آن را فقط در دایره سیاسی یا تقلید محدود می کنند.

وقتی مسأله اینقدر بزرگ است ، اینقدر زیبا است ، اینقدر با قلوب و عواطف و روح و فطرت ما سر و کار و پیوند عمیق دارد ، و همه اینها امروزه در وجود آقا ، متجلی است ، آیا اینها باعث نمی شود تصویر آقا در بهترین نقطه منزل نصب شود؟
آن وقت بعضی ها میگویند تصویر منظره نصب کنیم! مگر منظره چیست؟ دو تا درخت و یک کوه و یک رودخانه چه شأنی دارد؟ منظره برای کافر و مسلمان یکسان است. ما باید علائم فصل خاص خودمان را نصب کنیم. چیزی که دقیقاً نشان بدهد ما به کجا تعلق داریم.

من زمان مجردی در خانه پدرم ، تصویری از حضرت آقا بر دیوار نصب کرده بودم که تقریباً 2 متر ارتفاع داشت. کیف می کردم میهمان هایی که وارد پذیرایی می شوند ، خواه ناخواه این تصویر را ببینند. خودم از نگاه کردن به آن نیرو می گرفتم.

مشکل اینجاست که علاوه بر آنکه من میخواهم با نصب این تصویر بزرگ در بهترین نقطه منزل ، به هر کسی که وارد منزلم می شود اعلام موضع کنم ، من از مشاهده این تصویر ( = این پرچم) نیرو می گیرم. اگر نباشد ، نیرو نمیگیرم و این فقدان نیرو ، در روحیات و رفتار من اثر بد می گذارد و شور و نشاط و حتی هر صفت مثبتی را در من تضعیف می کند.... اتفاقی که سالها افتاده است و مدتهاست فکر می کنم که "من" ، "من" نیستم...

با خودم فکر می کنم: چاره ای جز صلح امام حسنی (ع) ندارم...

این شخصیت به حدی والاست که لیاقت این همه عشق رو داشته باشه

ولی زندگی هر شخصی مهم تز ار هر چیزیه

وقتی خانم شما به عقاید شما احترام میذاره و میگه عکس ایشون رو به اتاقتون نصب کنید چرا لج میکنید

مگه به خاطر دیگران این عکس رو به پذیرایی نصب میکنید ؟

اگه برای دل خودتون هست که میشه به اتاق هم نصب کرد

ولی اگه برای دیگران این کار رو میکنید که یکی بیاد بگه به به چه چه دو تا هم نوشابه براتون باز کنه اون بحثش جداست

همون قدری که شما از زندگی سهم دارین خانمتون هم سهم داره

به خواستش احترام بذارین و بلاخره یه جوری با هم کنار بیاین

این مسئله ربطی به اهمیت به مقام رهبری و این چیزا نداره

کاملا سلیقه ای هست و اکثر خانما دوس دارن تزئین خونشون به دلشون بشینه

یاقوت احمر;766396 نوشت:

سلام

ببخشید ایشون کی هستن ؟

با سلام
یکی از پیچیده ترین و حساس ترین مسائل بین زن و شوهر، چگونگی برقراری ارتباط کلامی و گفت و شنود بین آنان است.
با توجه به این که بیش ترین وقت مشترک زوج ها صرف گفت و شنود با هم می شود، بنابراین کیفیت و کمیت گفت و شنود و مذاکره بین زن و شوهر مهم ترین نقش را در خوشبختی، موفقیت و تداوم زندگی مشترک و یا شکست و ازهم پاشیدگی آن برعهده دارد. با توجه به آمار کشورهای پیش رفته، بیش از 50 درصد طلاق ها به علت عدم ارتباط صحیح کلامی و احساسی بین زن و شوهر صورت می گیرد. در ارتباط کلامی، نحوه ی صحبت، لحن کلام، کلمات و اصطلاحات به کار گرفته شده، موضوع، وقت و مکان مذاکره برای طرفین، حائز اهمیت است. به عبارتی ساده، اگر ارتباط کلامی با چهره ای گشاده و با مهر و محبت، به موقع و با کلمات و لحنی مثبت و اطمینان بخش و دلگرم کننده همراه باشد، در شنونده آرامش، امنیت و احساس رضایتمندی ایجاد می کند، اگرچه موضوع صحبت برای مخاطب یا طرفین همراه با خبرهای بد و ناراحت کننده باشد. برنامه ریزی ذهنی مردان با زنان از بسیاری جهات با هم متفاوت است؛ در واقع، زنان و مردان در مورد گفت وگو، دو گونه فکرکرده و به طور متفاوت عمل می کنند؛ به طوری که در زندگی روزمره زنان و مردان هریک با معیار و بینش خود به زندگی مشترک و ارتباط کلامی نگاه کرده و هر یک به تصور اینکه بینش و رفتار خودش درست است، در راستای گسترش آن تلاش می کند. هم صحبتی زن و شوهر با هم، برای رشد و بقای احساس صمیمیت آنها نقش قطعی دارد. . گفت و گویی که پایان خوش دارد نشانه صمیمیت است. طرفین از این که می توانند آزادانه حرف بزنند و نظور یکدیگر را بفهمند لذت می برند. اما متأسفانه «بسیاری از زوج ها» و شاید بتوان گفت «اغلب» آنها از مهارت های لازم برای گفت و گو با یکدیگر برخوردار نیستند و بی آنکه بخواهند گرفتار سوءتفاهم و دلسردی و تکدر خاطر می شوند. بعضی از زوج ها می گویند:با هم صحبت می کنیم اما صحبت ما سرد و بی روح است» مسئله این است که طرفین موضوعات مورد علاقه یکدیگر را طرح نمی کنند. برای داشتن یک گفتگوی خوب به نکان زیر توجه کنید- با همسر خود هماهنگ شوید. زن و شوهر برای این که بتوانند با یکدیگر ارتباط سازنده برقرار کنند باید در مسیر صحبت یکدیگر قرار گیرند، زیرا در بسیاری از مواقع زن و شوهر با آنکه درباره ی موضوع واحدی صحبت می کنند اما روش صحبت آنها به قدری متفاوت است که نمی توانند با هم هماهنگ شوند. با علاقه گوش بدهید. گاهی اوقات زن شکایت می کند که شوهرش به حرف های او گوش نمی دهد و حال آنکه شوهر در مقام اعتراض مدعی است که همه حرف های او را شنیده است. از قطع صحبت اجتناب کنید. قطع صحبت برای کسی که این کار را می کند احتمالاً طبیعی به نظر می رسد اما ممکن است در کسی که صحبت او قطع می شود ایجاد نارضایتی و افکار منفی کند. سیاست و نزاکت به خرج دهید. در صحبت با همسر خود، کلمات را با سیاست و با رعایت همه جوانب ادا کنید، سعی کنید لحن خوشایندی داشته باشید. و با زیباترین‌ و بهترین‌ عبارت ها همسرتان‌ را مخاطب‌ قرار دهید این‌ كار روح‌ اورا از شادمانی‌ لبریز می كند. می توانید اگر خواستید یاد صحبت های مۆدبانه روزگار قبل از ازدواج بیفتید.

یاقوت احمر;764395 نوشت:
خانمم پس از سالها زندگی مشترک ، هنوز "من واقعی" من را ندیده است.

خدا به داد خانمتون برسه چه میکشه از دست شما

ما یک مدت عکس رهبری را در اتاق پذیراییمان نصب کردیم ولی زمانی که مهمان می آمد مسخره می کرد. به خاطر این که ایشون مورد تمسخر بیجا قرار نگیرند عکس را کندیم. البته رهنمودهای ایشان بسیار مهتر از عکسشون هستند. به نظر من یک مدت نظر خانمتون رو عمل کنید تا بعدش.

[=Microsoft Sans Serif]

یاقوت احمر;766396 نوشت:
مسأله ولایت ، مسأله خیلی بزرگی است. ما هر چه داریم از ولایت داریم. ولایت ، پدر حقیقی ماست. ائمه اطهار واسطه فیض هستند.

سلام

خب یه قاب عکس با محتوای امام زمانی بچسبون... معصوم با غیر معصوم اصلا قابل مقایسه نیست.... از طرفی رهبری ولایت معنوی ندارند و ولایت معنوی با خود امام زمانه.... پس می تونی از نام و یاد امام زمان انرژی بگیری.:ok::Gol:

یا علی

[="Tahoma"][="Navy"]این طعنه رو براتون تعریف میکنم:
حالا ما تو اتاق خواب عکس شهید زده ایم
چند وقت پیش یکی از اقوام آمد و گفت:اینجا رو چرا هییت کرده اید؟؟؟؟؟
[/]

یاقوت احمر;764395 نوشت:
سلام
همیشه علاقمند به نصب تصویر رهبری در بهترین نقطه منزل بوده ام. به نظر من بعد از خرید یا انتقال به یک منزل جدید ، این باید اولین کار باشد. زیرا مهمترین مسأله برای ما و اصلا مهمترین مسأله اسلام ، ولایت و رهبری است.

اما همسرم علاقه ای به اینکار ندارد. دوست دارد تصویر گل و منظره نصب کنیم. من می گویم گل چیست؟ تو مساله رهبری و ولایت را که الان در وجود آقا متبلور شده با گل و منظره قیاس می کنی؟

او می گوید: اگر دوست داری ، من با نظر شخصی ات مخالفتی ندارم. آن را در اتاق خودت نصب کن.
می گویم: اولا مگر میخواهم کار بدی انجام بدهم که پنهان و مخفیانه در اتاق خودم انجام بدهم؟

ثانیاً "اگر دوست دارم" یعنی چه؟ ولایت که یک مسأله شخصی نیست! یک مسأله عقلی و دینی است.

من مخالفم که خانمم این مسأله را در حد یک "نظر شخصی" تنزل سطح بدهد. مسأله بسیار والا است.

نصب این تصویر در بهترین نقطه پذیرایی ، یعنی اعلام موضع ما. یعنی ما سرباز ولایتیم. یعنی پرچم ولایت در این خانه افراشته شده.
اما در اتاق شخصی اگر نصب شود ، این معانی را ندارد. صرفاً یک علاقه شخصی است. مثل کسانیکه عکس فوتبالیستها را دوست دارند و نصب می کنند!

منم جوریم که کل روانشناسی وجود من بر اساس دو امر بنیانگذاری شده: تصویر رهبری بزرگ در بهترین نقطه منزل ، نوحه سینه زنی.

ممکن است سالیان طولانی تحمل کنم برای درگیر نشدن در جنگ روانی با اطرافیانم ، نه تصویر رهبری نصب کنم و نه نوحه های سینه زنی ( که مشتمل بر بیان ایثار و فداکاری و از خودگذشتگی در راه بزرگترین آرمانهای بشری و سعادت انسان و دفاع از دین الهی هستند) ، اما خودداری من از چیزهایی که برایم بسیار مهمند ، اخلاق مرا بد می کند: هم با اطرافیانم تند خو می شوم هم در سر وقت خواندن نمازها کاهلی می کنم و هم....
این موسیقی های بزمی چه ارزشی دارند؟ فقط آدم را خواب می کنند. او را از دشمن غافل می سازنند ، روحیه دفاع از حریم خاک و حریم دین را در او تضعیف میکنند.

بزرگترین صفا ، صفای بین دو نفری است که در راه یک هدف مشترک حاضرند جان خود را بدهند. پس نوحه ها که بیانگر این مفاهیمند ، بزرگترین صفا را بین سینه زنان (البته سینه زنانی که به مفهوم نوحه ها اهمیت میدهند) ایجاد می کنند. اما سرودهای بزمی ، نه مشتمل بر ارزشهای والا هستند ، و صفا. زیرا هر کسی با فرو رفتن در آنها ، دنبال "حال و نفع شخصی" خودش میرود و به این شکل بین افراد "تضاد" ایجاد می شود...

خانمم پس از سالها زندگی مشترک ، هنوز "من واقعی" من را ندیده است. من ایی که بر آن دو امر پایه گذاری شده و از آن دو امر "انرژی" می گیرد.

حالا بحثم روی نوحه نیست. که عادت دارم هر روز حتی غیر از ایام محرم و صفر با گوش دادن به آنها نیرو بگیرم. بحثم روی تصویر رهبری است. اگر با اقتدار شخصی ام نصبش کنم ، خانمم اخم می کند و ناراحت می شود و هم زندگیمان سخت می شود و هم من دوست ندارم تصویر رهبری را جایی نصب کنم که کسی موج منفی بفرستد و از روی "احساس ناخوشایندی" به آن تصویر عزیز نگاه کند.

البته خانم بنده مذهبی و هیئتی است ولی خب ، اهل طبیعت و زیبا سازی ظاهری منزل است.

سلام.
شما دیگه از اون ور افتادین ها. خود اسلام هم گفته در همه چیز تعادل داشته باشین. شما اگه این قدر ولایت مدار و پایبند اصول هستین لطفا برین درخواست بدین برای مدافع حرم شدن و برید سوریه و عراق. یک مدت همسرتون رو نمی بینید و اونوقت متوجه می شید که چه گوهری در دست شما بوده و بیخودی اعصاب خودتون و اون رو خرد می کردید. تازه شاید شهید شدی و دیگه از این دنیای دون و پست و .... رها شدین و با اولیای الهی همنشین شدید.

یاقوت احمر;766396 نوشت:

واقعا متاسفم. یعنی شما خودتون رو تا حد امام حسن بالا بردید و همسر تون رو تا حد معاویه که مورد لعنت خدا و مومنان است به خاطر همچین موضوعی پایین آوردید؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟/
لازمه بدونید که اگه حتی به همسرتون هم لفظی چیزی نگید ولی با این پالس های جالبی که می فرستید لطمه روحی به ایشون می زنید.

یاقوت احمر;766396 نوشت:
و تا درخت و یک کوه و یک رودخانه چه شأنی دارد؟ منظره برای کافر و مسلمان یکسان است.

کی می گه یکسان است؟؟؟؟؟؟ نقل می کنند که علامه طباطبایی وقتی یک برگ گل را می دیدند آن را به آرامی لمس می کردند و به دقت تماشا می کردند و مدتی از این خلقت خدا در حیرت بودند.
تمام این ها خلقت خداست و برای یک مومن بسیار عبرت انگیز و مایه خشوع است. والا کسی که میره تو آپارتمان 60 متری اگه ازین منظره ها نزنه که دلش می پوکه.

فیزیکدان;766678 نوشت:
سلام.
شما دیگه از اون ور افتادین ها. خود اسلام هم گفته در همه چیز تعادل داشته باشین. شما اگه این قدر ولایت مدار و پایبند اصول هستین لطفا برین درخواست بدین برای مدافع حرم شدن و برید سوریه و عراق. یک مدت همسرتون رو نمی بینید و اونوقت متوجه می شید که چه گوهری در دست شما بوده و بیخودی اعصاب خودتون و اون رو خرد می کردید. تازه شاید شهید شدی و دیگه از این دنیای دون و پست و .... رها شدین و با اولیای الهی همنشین شدید.
چه جوری می شه مدافع حرم شد؟

فیزیکدان;766678 نوشت:
سلام.

سلام فیزیک دان
شما فکر می کنم کلا از این قضیه خاطره بدی تو ذهنتون مونده:ok::Sham:

صاعقه;766694 نوشت:

اینو باید از بسیجی های خیلی فعال و یا سپاه (قسمت نیروی نظامی اش) بپرسید.

صاعقه;766694 نوشت:

سلام

می خواید یه سر به گردان امام حسین بزنید (همرزم شهید صدر زاده فقط همین رو بهم گفت و راهنمایی بیشتری نکردن)

اگه برات زحمتی نیست خبرش رو به منم بده:Gol:

مشاوره میدین؟!;766701 نوشت:
سلام فیزیک دان
شما فکر می کنم کلا از این قضیه خاطره بدی تو ذهنتون مونده

والا من خودم دخترم. مادر من شب و روز میگه کاش پسر بودی میرفتی مدافع حرم می شدی . خدا میدونه که علاقه قلبی منم هم همینه.

من با یه تعداد از افرادی که این قدر ولایی هستند از نزدیک برخورد داشتم . تنها میتونم اینو بگم که آدم باید حواسش رو خیلی جمع کنه

"...سعد بن معاذ از اصحاب بزرگ پیامبرصلوات الله علیه و از اهل مدینه بود، در جنگهاى اسلامى مانند جنگ بدر،احد، خندق و... شرکت داشت،و در جریان جنگ خندق، بر اثر تیرى که از ناحیه دشمن به او اصابت کرد مجروح گشت و از آن پس، بر اثر خونریزى روز به روزحال او رو به ضعف نهاد و بسترى گردید. پیامبر صلوات الله علیه مکرر به عیادتش مى‏آمد و از او تجلیل و احترام می کرد، در لحظات آخر عمر او، پیامبر صلوات الله علیه در کنار بسترش از او پرستارى مى‏نمود،و این دعا را در حق او مى‏کرد:خدایا! سعد در راه تو جهاد کرد و پیامبرش را تصدیق نمود، روح او را به خوبى بپذیر.صبح آن روزى که سعد ازدنیا رفت، جبرئیل بر پیامبر صلى الله علیه و آله و سلم نازل شد و عرض کرد:اى رسول خدا!از امت شما چه کسى از دنیا رفته است، که فرشتگان آسمان، روح او را به یکدیگر مژده مى‏دهند؟پیامبر صلى الله علیه و آله و سلم به مسجد آمد،و از وفات سعد اطلاع یافت آن حضرت پس از نماز صبح همراه مردم به سوى خانه سعد حرکت کردند، وقتى که وارد خانه او شدند، دیدند بستگان او مشغول غسل دادن جنازه سعدهستند، پیامبر صلى الله علیه و آله و سلم در کنارى نشست، ناگاه دیدند آن حضرت زانوهاى خود را جمع کرد، علتش را پرسیدند، فرمود: فرشته‏اى فرود آمد، جا براى اونبود، به او جا دادم .هنگامى که او را برداشتند،رسول خدا صلى الله علیه و آله و سلم شخصا جلوى تابوت را گرفته بود... و فرمود: سوگند به کسى که جانم دردست او است، هفتادهزار فرشته: جنازه سعد را تشییع مى‏کردند.مقام سعد در درجه‏اى بود که پیامبر صلوات الله علیه به او فرمود: مژده باد به تو، خداوندپایان عمرت را با شهادت ختم کند، و عرش خدا از مرگ تو به لرزه در آید، و به شفاعت تو، مسلمانان در قیامت به عدد موهاى حیوانات قبیله بنى کلب، وارد بهشت مى‏شوند.رسول خدا صلى الله علیه و آله و سلم شخصا جنازه سعد را حنوط کرد و آنرا تا قبرستان بقیع با سر و پاى برهنه حمل نمود، و شخصا داخل قبر شد و جنازه سعد را به کمک حاضران در میان قبر نهاد و روى قبر را با سنگ و خشت و خاک پوشانید .وقتى کار دفن به پایان رسید مادر سعد کنار قبر آمد و گفت:اى سعد! بهشت بر تو گوارابادا!رسول خدا صلى الله علیه و آله و سلم به مادر سعد فرمود:اى مادر سعد! چیزى را به طور جزم بر خدا حکم نکن. همانا اکنون فشار قبر، سعد را گرفت! پس از فراغ، مردم به خانه‏هاى خود مراجعت کردند، رسول خدا صلى الله علیه و آله و سلم نیز مراجعت نمود، در این میان، حاضران از آن حضرت پرسیدند: یا رسول الله دیدیم که شما به گونه‏اى با سعد رفتار کردى که با احدى چنین نکردى، و با سر و پاى برهنه، جنازه او را تشییع نمودى، گاهى طرف راست تابوت و گاهى نیز طرف چپ آنرا می گرفتى، دستور غسل دادن جنازه‏اش را دادى، و نماز بر آن خواندى او راخود به خاک سپردى،ولی در عین حال فرمودى : قبر، او را فشار مى‏دهد. چرا؟ پیامبر (صلى الله علیه وآله و سلم) در پاسخ فرمودند:آرى، فشار قبر به خاطرکج خلقى سعد، با خانواده‏اش بود...!"و نقل تمامی این حکایات و روایات برای این است که همه انسانها (خاصه مسلمانان) بدانند که همه چیز به جای خود حساب و کتابی دارد ولو در مقام سعد معاذ بوده باشند.و از این روست که قرآن به ما تاکید می کند:مبادا شیطان شما را به رحمت و بخشایش پروردگار بفریبد!"... و مبادا آن فریبکار (شیطان)شما را به (بخشایش و کرم)خدا بفریبد.سوره فاطر آیه 5 "
نقل شده از سایت http://zolfaghar12.blogfa.com

فیزیکدان;766681 نوشت:
واقعا متاسفم. یعنی شما خودتون رو تا حد امام حسن بالا بردید و همسر تون رو تا حد معاویه که مورد لعنت خدا و مومنان است به خاطر همچین موضوعی پایین آوردید؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟/
لازمه بدونید که اگه حتی به همسرتون هم لفظی چیزی نگید ولی با این پالس های جالبی که می فرستید لطمه روحی به ایشون می زنید.

منظورشون از امام حسنی (ع) این بود ؟؟:moteajeb: والا فکر کردم امام جدید دراومده خبر نداریم!! از بس تقدس مآبی رایج شده آدم قاطی میکنه !!

فیزیکدان;766707 نوشت:
والا من خودم دخترم. مادر من شب و روز میگه کاش پسر بودی میرفتی مدافع حرم می شدی . خدا میدونه که علاقه قلبی منم هم همینه.

من با یه تعداد از افرادی که این قدر ولایی هستند از نزدیک برخورد داشتم . تنها میتونم اینو بگم که آدم باید حواسش رو خیلی جمع کنه

بله حق با شماست:Gol::Gol:

خوش به سعادت شما خوبان:Gol:

برای منم دعا کنید

یاقوت احمر;764395 نوشت:
سلام

اگر شما واقعا ولایتمدارید و الکی و هردنبیل دم از مقام ولایت نمی زنید باید به سخنان رهبر در خصوص زندگی مشترک بیشتر توجه کنید و خودتون رو اصلاح کنید. قسمتی از بیانات رهبر درباره زنگی مشترک رو به نقل از جام نیوز تقدیم میکنم:
* مرد باید ضرورتهای زن را درک کند
از طرف مرد وظیفه این طور است که ضرورتهای زن را درک کند، احساسات او را بفهمد، نسبت به حال او غافل نباشد و خود را صاحب اختیارِ مطلق العِنان او در خانه نداند.

زن و شوهر دو نفرند، دو شریک‌اند، دو رفیق‌اند، هر کدام یک وُسعی از لحاظ فکری و روحی دارند.

مرد باید به زن کمک کند تا عقب ماندگیهایی را که در جامعه ما دارند، جبران کند. البته مراد از این عقب ماندگیها، آن چیزهایی نیست که امروز به تقلید از فرنگیها در جامعه ما مطرح می‌شود. بلکه مراد معرفت است. مراد تحصیلات است. مراد پیدا شدن روح اندیشه و تأمل و فکر در زن است. مراد اینهاست که هرچه مرد بتواند باید در این زمینه به همسرش کمک کند. اگر زن می‌خواهد کاری انجام بدهد یا در فعالیتهای اجتماعی سهیم باشد، در حدّ اقتضای وضع زندگی خانوادگی، مانع او نشود.
مرد نباید خیال کند چون می‌رود توی کوچه و بازار و با این و آن سر و کلّه می‌زند و یک شاهی ـ صنّار پول می‌آورد خانه، همه چیز مال اوست؛ نه! آنچه او می‌آورد نصف موجودیِ همه این خانواده است. نصف دیگر این خانم است. اختیارات خانم، کدبانویی خانم، رأی و نظر و نیازهای روحی خانم، اینها را باید رعایت کند.
این طور نباشد که مرد چون در دوران مجردی، ساعت ده شب می‌آمده خانه‌ی پدر و مادرش، حالا هم که زن گرفته این طور ادامه بدهد، نه! حالا باید ملاحظه‌ی همسرش را بکند.
در قدیم، بعضی مردها خود را مالک زن می‌دانستند ... نه! همان قدری که شما در محیط خانواده ذی حق هستید او هم ذی حق است. نباید به زن زور بگویید و تحمیل کنید، چون به حسب جسم، او ضعیف‌تر است، بعضیها خیال می‌کنند که بله، حالا باید زور بگویند، صدایشان را کلفت کنند و دعوا کنند و تحمیل کنند ...
* زنِ هوشمند، مرد را اداره می‌کند

زن باید ضرورتهای مرد را درک کند و بر او فشارِ روحی و اخلاقی وارد نسازد. کاری نکند که او در امر زندگی مستأصل شود و خدای ناکرده متوسّل به راههای خلاف و نادرست شود. باید او را به ایستادگی و مقاومت در میادین زندگی تشویق کند و اگر چنانچه کار او مستلزم این است که مثلاً نمی‌تواند یک مقداری به وضع خانواده رسیدگی کند، این را مرتّب به رخ او نکشد.
اگر مرد خانه، فعالیتی چه علمی و چه جهادی و سازندگی و چه برای کسب روزی و چه برای کارهای عمومی دارد، زن سعی کند فضای خانه را برای او مساعد کند که او بتواند با روحیه‌ی خوب سرکار برود و با شوق به خانه برگردد. همه‌ی مردها دوست دارند وقتی وارد خانه شدند، خانه به آنها آرامش و امنیّت بدهد و احساس راحتی و آسودگی کنند. این وظیفه‌ی زن است.
زن یک وظایفی دارد که عاقلانه باید آن وظایف را تشخیص دهد. زنها بدانند که اگر زنی، عقل و هوشمندی به خرج دهد، مرد را اداره خواهد کرد. درست است که مرد از لحاظ هیکل قوی‌تر است، امّا خدای متعال طبیعت زن را طوری آفریده که اگر زن و مرد، طبیعی و سالم باشند و زن عاقل باشد، کسی که در دیگری بیشتر نفوذ دارد، زن است که البته با زرنگی به خرج دادن و رندی کردن و تحکّم و زورگویی نمی‌توان به آن رسید. بلکه با ملایمت، استقبالِ خوب، خوشرویی، یک مقدار تحمل کردن ـ البته اندکی؛ خیلی هم لازم نیست تحمّل کند ـ که خدای متعال در طبیعت زن، این تحمل را قرار داده است ... زن باید با شوهر خود این طور برخورد کند ... بعضی از زنها نسبت به مردها سخت گیری می‌کنند. مثلاً باید این را حتماً بخری! باید این جور خانه‌ای حتماً فراهم کنی! فلان کس این طور خریده، من اگر نخرم مایه سرشکستگی می‌شود. با این حرفها شوهر خود را اذیت می‌کنند که این درست نیست.

[/HR]

به قول معروف: تو خود حجاب خودی حافظ از میان برخیز

وای خدای من چه اصراریه اخه؟

میخواین به همه بگین ولایتمدارین؟ ک چی بشه؟ به قول دوستمون اگه توش نشونی از ... نیست بزنید توی اتاق خوابتون اگه واقعا واسه دل خودتونه!... چ چیزا ادم میشنوه!!

برای عکس آقا مشکل پیدا میکنند و میاین تایپیک میزنن... بعد صلح امام حسن ع رو با خودشون مقایسه میکنن.... این هم ی جور زیادی مومن بودنه!!!:read:

والا ماهم این چیزایی که میگید رو در باره هبری قبول داریم اما اصراری نداریم بلندگو بگیریم دستمون...والا! عکس یا ضاحب الزمان بزنید! ایشون که اعلی تر از رهبری هستن؟ نه!؟!

ولایتمداری مگه با زدن عکسه؟:Khandidan!: اونم تو پذیرایی؟ بزنید تو اتاقتون و ازش نیرو بگیرید

فیزیکدان;766754 نوشت:
اگر شما واقعا ولایتمدارید و الکی و هردنبیل دم از مقام ولایت نمی زنید باید به سخنان رهبر در خصوص زندگی مشترک بیشتر توجه کنید و خودتون رو اصلاح کنید. قسمتی از بیانات رهبر درباره زنگی مشترک رو به نقل از جام نیوز تقدیم میکنم:
* مرد باید ضرورتهای زن را درک کند
از طرف مرد وظیفه این طور است که ضرورتهای زن را درک کند، احساسات او را بفهمد، نسبت به حال او غافل نباشد و خود را صاحب اختیارِ مطلق العِنان او در خانه نداند.

زن و شوهر دو نفرند، دو شریک‌اند، دو رفیق‌اند، هر کدام یک وُسعی از لحاظ فکری و روحی دارند.

مرد باید به زن کمک کند تا عقب ماندگیهایی را که در جامعه ما دارند، جبران کند. البته مراد از این عقب ماندگیها، آن چیزهایی نیست که امروز به تقلید از فرنگیها در جامعه ما مطرح می‌شود. بلکه مراد معرفت است. مراد تحصیلات است. مراد پیدا شدن روح اندیشه و تأمل و فکر در زن است. مراد اینهاست که هرچه مرد بتواند باید در این زمینه به همسرش کمک کند. اگر زن می‌خواهد کاری انجام بدهد یا در فعالیتهای اجتماعی سهیم باشد، در حدّ اقتضای وضع زندگی خانوادگی، مانع او نشود.
مرد نباید خیال کند چون می‌رود توی کوچه و بازار و با این و آن سر و کلّه می‌زند و یک شاهی ـ صنّار پول می‌آورد خانه، همه چیز مال اوست؛ نه! آنچه او می‌آورد نصف موجودیِ همه این خانواده است. نصف دیگر این خانم است. اختیارات خانم، کدبانویی خانم، رأی و نظر و نیازهای روحی خانم، اینها را باید رعایت کند.
این طور نباشد که مرد چون در دوران مجردی، ساعت ده شب می‌آمده خانه‌ی پدر و مادرش، حالا هم که زن گرفته این طور ادامه بدهد، نه! حالا باید ملاحظه‌ی همسرش را بکند.
در قدیم، بعضی مردها خود را مالک زن می‌دانستند ... نه! همان قدری که شما در محیط خانواده ذی حق هستید او هم ذی حق است. نباید به زن زور بگویید و تحمیل کنید، چون به حسب جسم، او ضعیف‌تر است، بعضیها خیال می‌کنند که بله، حالا باید زور بگویند، صدایشان را کلفت کنند و دعوا کنند و تحمیل کنند ...
* زنِ هوشمند، مرد را اداره می‌کند

زن باید ضرورتهای مرد را درک کند و بر او فشارِ روحی و اخلاقی وارد نسازد. کاری نکند که او در امر زندگی مستأصل شود و خدای ناکرده متوسّل به راههای خلاف و نادرست شود. باید او را به ایستادگی و مقاومت در میادین زندگی تشویق کند و اگر چنانچه کار او مستلزم این است که مثلاً نمی‌تواند یک مقداری به وضع خانواده رسیدگی کند، این را مرتّب به رخ او نکشد.
اگر مرد خانه، فعالیتی چه علمی و چه جهادی و سازندگی و چه برای کسب روزی و چه برای کارهای عمومی دارد، زن سعی کند فضای خانه را برای او مساعد کند که او بتواند با روحیه‌ی خوب سرکار برود و با شوق به خانه برگردد.همه‌ی مردها دوست دارند وقتی وارد خانه شدند، خانه به آنها آرامش و امنیّت بدهد و احساس راحتی و آسودگی کنند. این وظیفه‌ی زن است.
زن یک وظایفی دارد که عاقلانه باید آن وظایف را تشخیص دهد. زنها بدانند که اگر زنی، عقل و هوشمندی به خرج دهد، مرد را اداره خواهد کرد. درست است که مرد از لحاظ هیکل قوی‌تر است، امّا خدای متعال طبیعت زن را طوری آفریده که اگر زن و مرد، طبیعی و سالم باشند و زن عاقل باشد، کسی که در دیگری بیشتر نفوذ دارد، زن است که البته با زرنگی به خرج دادن و رندی کردن و تحکّم و زورگویی نمی‌توان به آن رسید. بلکه با ملایمت، استقبالِ خوب، خوشرویی، یک مقدار تحمل کردن ـ البته اندکی؛ خیلی هم لازم نیست تحمّل کند ـ که خدای متعال در طبیعت زن، این تحمل را قرار داده است ... زن باید با شوهر خود این طور برخورد کند ...بعضی از زنها نسبت به مردها سخت گیری می‌کنند. مثلاً باید این را حتماً بخری! باید این جور خانه‌ای حتماً فراهم کنی! فلان کس این طور خریده، من اگر نخرم مایه سرشکستگی می‌شود. با این حرفها شوهر خود را اذیت می‌کنند که این درست نیست.

[/HR]

به قول معروف: تو خود حجاب خودی حافظ از میان برخیز

سلام و تشکر از شما

در اینکه ما حقیقتاً یاور و پیرو ولایت نیستیم شکی نیست.
زیرا اولاً پیروان ولایت ، امثال سلمان و اوبذر و میثم تمار و مالک اشتر هستند نه ما افرادی که در مرحله اول تقوای خود درمانده ایم.

ثانیاً اگر ما پیروان ولایت بودیم ، ولی امر اینقدر تنها نبود... و الان برجام پذیرفته نمی شد و با شیطان بزرگ سر یک میز مذاکره نمی کردیم و ....

برادر! ما فقط محب ولایتیم. نه پیرو او.

سخن بنده هم از روی محبت و عاطفه بود.

راستی ، بنده شدیداً به این شعر حافظ معتقدم و خیلی از اوقات آن را زمزمه می کنم.

فیزیکدان;766681 نوشت:

لطفا چنین برداشتی نکنید. چون گفته اند در مثل مناقشه نیست.
این برداشت ، منظور بنده نبوده است.

یا زینب کبری;766660 نوشت:
خب یه قاب عکس با محتوای امام زمانی بچسبون

سلام
به مطلب مهمی اشاره کردید.

می دانید اشکالش چیست؟

قرآن ، یا اسم امام زمان ، قابلیت تفسیرهای مختلف را دارد. من می توانم هر جور دلم میخاد رفتار کنم و بعد هم بگم: این رفتار من دینی است. امام زمان هم که بیایند حتما این نظر را خواهند داشت و حتما اینکار و آن کار را خواهند کرد.

شما می بینید هم اصولگرا و هم اصلاح طلب و هم کارگزاران و مشارکتی ها و هم حتی شاید نهضت آزادی ها ، هیچکس با "اسم امام زمان" مخالف نیست!

یک هم کلاسی در دانشگاه داشتم ، اهل کار سیاسی بود ، تقوا نداشت. صراحتاً میگفت: بدون دروغ گفتن نمیشه کار سیاسی کرد. نمازهاش را آخر وقت میخواند. و قس علیهذا.
تازه ادعایش هم میشد و میگفت: من به جایی رسیده ام که خدا را "لمس" کرده ام. ( کنایه از اینکه خیلی کارام درسته و دین و عرفان و ... همین کارهایی است که من انجام میدم).

پس ما به یک مرجع عینی نیاز داریم. یک مرجع ناطق. که خودش نطق کند و دین را و رأی اهل بیت را تفسیر کند. و آن شخص الان سید علی خامنه ای است.

اینطوری وقتی عکس ایشون را بزنم به دیوار ، دیگه کسی نمیتونه نظر خودش را پای دین بذاره. دیگه هر چی سید علی گفت درسته. و غیر اون هر چی باشه اشتباهه. حرف سید علی هم قابل تفسیر و تاویل های مختلف نیست.

یاس...;766801 نوشت:
وای خدای من چه اصراریه اخه؟

میخواین به همه بگین ولایتمدارین؟ ک چی بشه؟ به قول دوستمون اگه توش نشونی از ... نیست بزنید توی اتاق خوابتون اگه واقعا واسه دل خودتونه!... چ چیزا ادم میشنوه!!

برای عکس آقا مشکل پیدا میکنند و میاین تایپیک میزنن... بعد صلح امام حسن ع رو با خودشون مقایسه میکنن.... این هم ی جور زیادی مومن بودنه!!!:read:

والا ماهم این چیزایی که میگید رو در باره هبری قبول داریم اما اصراری نداریم بلندگو بگیریم دستمون...والا! عکس یا ضاحب الزمان بزنید! ایشون که اعلی تر از رهبری هستن؟ نه!؟!

ولایتمداری مگه با زدن عکسه؟:Khandidan!: اونم تو پذیرایی؟ بزنید تو اتاقتون و ازش نیرو بگیرید

سلام
نه. نمیخوام بگم ولایتمدارم. میخوام این پیام رو برسونم که: هر چی این آقا میگه درسته. حرف ، حرف ایشونه. هر کسی با ایشون زاویه داشته باشه به همون اندازه خطا رفته. ایشون ملاک تمییز حق از باطله.

در مورد عکس یا صاحب الزمان هم در پست قبلیم توضیح دادم. به عنوان مثال ، حتی تشیعی که از انگلستان صادر می شود هم با امام زمان مخالفتی ندارد. پس ما به یک معیار عینی و ناطق نیاز داریم.

[="Microsoft Sans Serif"][="Indigo"]

یاقوت احمر;766996 نوشت:
سلام

می دانید اشکالش چیست؟

قرآن ، یا اسم امام زمان ، قابلیت تفسیرهای مختلف را دارد. من می توانم هر جور دلم میخاد رفتار کنم و بعد هم بگم: این رفتار من دینی است. امام زمان هم که بیایند حتما این نظر را خواهند داشت و حتما اینکار و آن کار را خواهند کرد.

شما می بینید هم اصولگرا و هم اصلاح طلب و هم کارگزاران و مشارکتی ها و هم حتی شاید نهضت آزادی ها ، هیچکس با "اسم امام زمان" مخالف نیست!

یک هم کلاسی در دانشگاه داشتم ، اهل کار سیاسی بود ، تقوا نداشت. صراحتاً میگفت: بدون دروغ گفتن نمیشه کار سیاسی کرد. نمازهاش را آخر وقت میخواند. و قس علیهذا.
تازه ادعایش هم میشد و میگفت: من به جایی رسیده ام که خدا را "لمس" کرده ام. ( کنایه از اینکه خیلی کارام درسته و دین و عرفان و ... همین کارهایی است که من انجام میدم).

پس ما به یک مرجع عینی نیاز داریم. یک مرجع ناطق. که خودش نطق کند و دین را و رأی اهل بیت را تفسیر کند. و آن شخص الان سید علی خامنه ای است.

اینطوری وقتی عکس ایشون را بزنم به دیوار ، دیگه کسی نمیتونه نظر خودش را پای دین بذاره. دیگه هر چی سید علی گفت درسته. و غیر اون هر چی باشه اشتباهه. حرف سید علی هم قابل تفسیر و تاویل های مختلف نیست.

سلام.
.
پس بیا تو خصوصی و از من یه ولایت مدار درست و حسابی بساز....
.
اینجوری هم یه خدمتی به ولایت کردی هم یه لطفی به من...
.
البته باید با صبر و حوصله باهام راه بیای.
.
خیلی دوست دارم با شخصی مثل شما هم صحبت بشم.
.
چون برای من شخص رهبری محترم هستند ولی مثل شما ارادت ندارم... [emoji259]
.
بسم الله .. اگه موافقید یه پیام بهم بدین
.
یا علی[/]

السلام علیکم و رحمةالله و برکاته

بسیار کار شایسته و پسندیده ای می کنید که می خواهید عکس آن بزرگوار را در بهترین جای منزل نصب کنید.

یکی از وسوسه های شیطان رجیم، ایجاد "وسواس ریا" است.
به این صورت که تا میای کار درستی انجام بدی فوری میاد میگه "نکن! ریا میشه! بذار تو خلوت انجامش بده!!!"
عاقبت این وسوسه میشه اینکه هرکسی میخواد کار خوبی انجام بده باید بره پشت هفت تا در قفل شده قایم بشه تا کسی نبینه(عکسو توی اتاق خوابش نصب کنه تا ریا نشه!!!!)
اما یکی می خواست گناهی انجام بده با جرئت و شهامت، علنی انجام بده و بعدش هم افتخار کنه به خودش و بره به بقیه هم تعریف کنه!
به همین راحتی! اینجوری ادامه پیدا کنه دیگه خوبی تو دنیا نمی مونه!

اتفاقا نصب عکس این بزرگوار در پذیرایی منزل، جزء مصادیق امر به معروف و نهی از منکر نیز می باشد.
پایین ترین درجه ی امر به معروف، این است که لحظه ای شخص بیننده را به فکر فرو ببرد....چرا که لحظه ای تفکر از سالها عبادت، برتر است و همچنین، سرمنشا همه ی تحولات از تفکر است.
و همچنین چهره ی نورانی ایشان، بسیار تاثیرگذار است. بسیاری از افراد با دیدن چهره ی نورانی افراد مؤمن، متحول می شوند و مسیر زندگی شان عوض می شود.
به همین سبب است که پخش چهره ی زیبای مقام معظم رهبری را در برخی شبکه های ماهواره ای ممنوع کرده اند!!! اما در عوض، شبانه روز در حال پخش چهره ی منحوس سران وهابیت هستند!

البته منظور من از این حرفها این نیست که اینکار را به همسرتان تحمیل کنید. صحبت من در جهت ستایش تصمیم و نیت عالی شما بود.
التماس دعا
اللهم احفظ و اید و انصر قائدنا الامام الحسینی الخامنه ای

یاقوت احمر;767002 نوشت:
میخوام این پیام رو برسونم که: هر چی این آقا میگه درسته. حرف ، حرف ایشونه. هر کسی با ایشون زاویه داشته باشه به همون اندازه خطا رفته. ایشون ملاک تمییز حق از باطله.

سلام مجدد. یادمه چند سال پیش تو اعلام کردن عید فطر ، حضرت آقای بهجت و رهبری اختلاف داشتند و دو روز مختلف رو عید اعلام کردند و دو روز مختلف نماز جداگانه برگزار شد. من خودن مقلد آیت الله بهجت بودم و به فتوای ایشون عمل کردم. حتی در زمان امام خمینی هم یکبار این اتفاق با حضرت آیت الله گلپایگانی بزرگ افتاده بود. پس مطابق با حرف شما اون دو بزرگوار هم چون با رهبری وقت در این مورد اختلاف داشتند ( که البته مورد کوچیکی هم نبود) به خطای بزرگی دچار شدند . استغفرالله.

برخی از حرفهای شما درباره ولایت کنونی در جمهوری اسلامی درسته ولی به نظر من خیلی از اون زیاده روی هست.

یاقوت احمر;767002 نوشت:
هر چی این آقا میگه درسته

کاملا درسته ولی متاسفانه تعصبات بیجای برخی این شیرینی رو به کام خیلی ها تلخ میکنه. یک سری از شیعیان هم بودند که اینقدر زیاده روی کردند که متاسفانه حضرت علی رو تا بالاتر از پیامبر قرار دادند و به این صورت، برخی از فرق دراویش به حسب سخن امام جزء فرق ظالّه شدند.

یاقوت احمر;766996 نوشت:

برادر عزیز خواهش میکنم اینطور فکر نکنید. چرا اینقدر مسایل را پیچیده می کنید. به خدا قسم من کسانی را از نزدیک دیده ام که عکس رهبری روی سینه شان بود. سربند لبیک یا خامنه ایی بر پیشانی شان بود. صلوات بر وجود ایشان ورد زبانشان بود ولی اینقدر ...... بودند که حتی شرمم میاد بنویسم. هستند کسانی که بدون این کارها هم به خدا نزدیکند.

من یه مدت فرصت مطالعاتی دکترا امریکا بودم دانشگاه پنسیلوانیا . کشور شیطان بزرگ که توی اون جوون ها یا توی دیسکوها و کازینو ها مست اند یا معتادند و توی جوی آب افتادن یا ..... . فساد اخلاقی بیداد میکنه. اما یک استاد یهودی بود که درباره اسپین برای دانشجوها توضیح می داد. اینقدر این پدیده پیچیده رو با توصیفات جالب خداشناسی همراه کرد که من حس می کردم خداست که داره زیر گوشم نجوا میکنه و توضیح میده. مطمئنم که اگر ندای توحید واقعی روزی در سراسر جهان طنین انداز بشه ، این جوانان و مردم عادی کشورهای اروپایی که حتی رهبر و یکبارهم ندیدند و اسمش رو نشنیدن جزء اولین کسانی خواهند بود که لبیک سر میدهند.

از رهبر برای خودتون بت نسازید .

یا زینب کبری;766660 نوشت:
[=Microsoft Sans Serif]

سلام

خب یه قاب عکس با محتوای امام زمانی بچسبون... معصوم با غیر معصوم اصلا قابل مقایسه نیست.... از طرفی رهبری ولایت معنوی ندارند و ولایت معنوی با خود امام زمانه.... پس می تونی از نام و یاد امام زمان انرژی بگیری.:ok::Gol:

یا علی

سلام

اگه نظر شما اینه، به نظرم لزومی به اسم امام زمان هم نیست؛ چون ولایت خدا با ولایت امام زمان قابل مقایسه نیست!

دوستان در صحبت هایی که زده میشه دقت کنن. اگه کسی به یک عالم دینی یا ولی فقیه یا هر کسی که اهل تقواست و به خدا نزدیکه ارادت داره، به معنی این نیست که به بالاتر از اون معتقد نیست و نمی دونه که بالاتری هم هست. اتفاقا ارادت به یک فرد متقی، نردبانی برای رسیدن به محبت و عشق بیشتر و بالاتر به اولای نزدیک به خدا و در نتیجه رسیدن به خداست.

بله اگر سوال به اصل این بحثه؛ یعنی همون چیزی که وهابیت میگه یک حرف دیگست که پاسخ مفصلش رو می تونید در تاپیک های مربوطه ببینید.

صاعقه;766694 نوشت:

سلام/ می تونید به سپاه ناحیه مراجعه کنید و جزئیاتش رو بپرسید

یاقوت احمر;766396 نوشت:
زمانی که دبیرستان درس می خواندم ، روزی پدرم را جهت عمل جراحی به بیمارستان برده بودند. منم دنبالشون رفتم. در بخش جراحی چند فرم را امضاء کردم. استرس و اضطراب خیلی وجودم را گرفته بود. مشاهده پدرم سر برانکارد و وصل سرم و حرکت به سمت اتاق عمل و فرم هایی که امضا و شهادت مرا درباره هر اتفاق احتمالی میخواستند.... برای من که سن چندانی هم نداشتم اضطراب آور بود. در این حین ، ناخودآگاه سرم را چرخاندم و به انتهای راهرو نگاه کردم. عکس حضرت امام (ه) را که بر دیوار نصب بود دیدم. والله و بالله و تالله عین آبی که روی آتش بریزند ، اضطرابم از بین رفت و آرامش کل وجودم را فرا گرفت...

مسأله ولایت ، مسأله خیلی بزرگی است. ما هر چه داریم از ولایت داریم. ولایت ، پدر حقیقی ماست. ائمه اطهار واسطه فیض هستند. الان در دوران غیبت ، حضرت آقا نائب عام امام عصر (عج) هستند. امام (ره) فرموده اند ولایت فقیه همان ولایت رسول الله (ص) است که به ولایت خداوند منتهی می شود. ولایت ، فقط بحث دین و قانون اساسی نیست بلکه با دل مردم سر و کار دارد و یک پیوند قلبی است. مسأله ای مهمتر از این هم هست؟ مسأله ای زیباتر از این هم هست؟ من واقعاً نمیدانم چطور بعضی افراد به اهمیت این مسأله واقف نیستند. یا آن را فقط در دایره سیاسی یا تقلید محدود می کنند.

وقتی مسأله اینقدر بزرگ است ، اینقدر زیبا است ، اینقدر با قلوب و عواطف و روح و فطرت ما سر و کار و پیوند عمیق دارد ، و همه اینها امروزه در وجود آقا ، متجلی است ، آیا اینها باعث نمی شود تصویر آقا در بهترین نقطه منزل نصب شود؟
آن وقت بعضی ها میگویند تصویر منظره نصب کنیم! مگر منظره چیست؟ دو تا درخت و یک کوه و یک رودخانه چه شأنی دارد؟ منظره برای کافر و مسلمان یکسان است. ما باید علائم فصل خاص خودمان را نصب کنیم. چیزی که دقیقاً نشان بدهد ما به کجا تعلق داریم.

من زمان مجردی در خانه پدرم ، تصویری از حضرت آقا بر دیوار نصب کرده بودم که تقریباً 2 متر ارتفاع داشت. کیف می کردم میهمان هایی که وارد پذیرایی می شوند ، خواه ناخواه این تصویر را ببینند. خودم از نگاه کردن به آن نیرو می گرفتم.

مشکل اینجاست که علاوه بر آنکه من میخواهم با نصب این تصویر بزرگ در بهترین نقطه منزل ، به هر کسی که وارد منزلم می شود اعلام موضع کنم ، من از مشاهده این تصویر ( = این پرچم) نیرو می گیرم. اگر نباشد ، نیرو نمیگیرم و این فقدان نیرو ، در روحیات و رفتار من اثر بد می گذارد و شور و نشاط و حتی هر صفت مثبتی را در من تضعیف می کند.... اتفاقی که سالها افتاده است و مدتهاست فکر می کنم که "من" ، "من" نیستم...

یاقوت احمر;766996 نوشت:
سلام

می دانید اشکالش چیست؟

قرآن ، یا اسم امام زمان ، قابلیت تفسیرهای مختلف را دارد.
...

سلام

همونطور که قبلا هم عرض کردم در اصل خوب بودن کار شما شکی وجود نداره و این کار خیلی هم خوبه؛ منتها شما باید به 3 نکته مهم که قبلا هم عرض کردم توجه ویژه داشته باشین:

1- ولایت مداری و حتی به قول شما انرژی گرفتن از ولایت نباید منحصر در عکس؛ آن هم در سایز بزرگ و توی پذیرایی باشه؛ چون اگه اینطور شد به قول شما وقتی عکس ولی نبود، دیگه انرژی هم از بین میره؛ چنانچه اگه نگاه شما به امام زمان علیه السلام هم همین باشه، قاعدتا الان که ایشون رو نمی بینید باید محبت شما نسبت به ایشون کم بشه و این یعنی ناقص بودن معرفت. ولی اگه شما ده ها راه برای انرژی گرفتن از ولایت داشته باشی، اون موقع اگه به هر دلیلی یکیش نبود، اینجور نمیشه که شما دیگه از ولایت دور بشی! دیدن صورت ولیّ انرژی دهنده است امام تنها منبع انرژی از ولی نیست.

2- شما نباید همه افراد رو با خودتون و افکار خودتون مقایسه کنین و بگین چون فلانی اینطور نیست پس دیگه بوی از ولایت نبره و ... . شاید معرفت ایشون حتی از شما هم بالاتر باشه و برعکس شما که از عکس انرژی می گیرین، انرژی گرفتن ایشون از ولایت بسیار بالاتر از دیدن عکس باشه. حتی بر فرض هم که معرفت ایشون از شما کمتر باشه، باز هم راهش این نیست که ایشون رو تحقیر و توبیخ کنین. باید بهش کمک کنین تا معرفتش ارتقا پیدا کنه.

3- درسته که داشتن عکس رهبری تا حدودی می تونه نشون دهنده موضع شما باشه و هر کسی وارد منزل شما بشه این رو متوجه میشه؛ ولی اولا اینطور نیست که اگه عکس نباشه دیگه کسی موضع شما رو ندونه؛ چون هزار و یک راه دیگه هم برای اعلام موضع وجود داره؛ ثانیا عکس به تنهایی نشان دهنده موضع نیست و اینطور نیست که به قول شما صحبت های آقا و عکس ایشون قابل تفسیر نباشه؛ چنانچه در همین عصر حاضر تفسیر های گوناگون از سخنان صریح مقام معظم رهبری رو داریم می بینیم. لذا این احتمال هم وجود داره که کسی که وارد منزل شما میشه، با دیدن عکس رهبری نه تنها به موضع ولایت شما پی نبره؛ بلکه شما رو در زمره افرادی بدونه که از نام و عکس رهبری برای پیش برد اهداف خودشون و به عبارتی سوءاستفاده می کنن!

یاقوت احمر;766396 نوشت:

سلام
من فکر میکنم شما شرطی شدید، نسبت به دیدن عکس رهبری شرطی شدید وقتی که می بینیدش حس خوبی دارید وقتی نمی بینید حس بدی دارید!
دقت کنید که ما نباید به هیج چیزی شرطی بشیم ولو به اسم امام زمان
میتونید از مشاوران سایت سوال کنید ببینید این طرز رفتار شما ربطی به شدت ولایی بودنتون داره یا به شرطی شدنتون!

یاقوت احمر;766396 نوشت:

این طرز رفتار و نگاه هم موجب سردی با همسرتون میشه هم باعث میشه بقیه رو از رهبر زده کنید در حالی که ایشان به این چیزها راضی نیستند!

یاقوت احمر;764395 نوشت:
اما خودداری من از چیزهایی که برایم بسیار مهمند ، اخلاق مرا بد می کند: هم با اطرافیانم تند خو می شوم هم در سر وقت خواندن نمازها کاهلی می کنم و هم....

اگر نزدن یک عکس به دیوار باعث میشه شما هم تندخو بشید و هم کاهل نماز! پس باید در مورد ولایت فقیه کمی مطالعه تون رو بیشتر کنید!
ولایت فقیه امتداد ولایت رسول الله است ، رسول الله به اذن خدا بر ما ولایت دارد، حالا خدا را که هیچ موجودی برتر از او نیست رو فراموش میکنید و لایتش رو کنار میگذارید چون نتونستید عکس ولی فقیه رو بزنید دیوارتون؟!
کاهل نمازی یعنی همین دیگه!

یاقوت احمر;764395 نوشت:
نصب این تصویر در بهترین نقطه پذیرایی ، یعنی اعلام موضع ما.

بنده خود در تبیین نظریه ولایت فقیه چه در فضای مجازی و چه در دنیای واقعی مورد بیحرمتی قرار گرفته ام و میگیرم و از مدافعان ولایت مطلقه فقیه هستم اما در پذیرایی خانه ما چنین عکسی موجود نیست حالا یعنی ما ولایی نیستیم؟!:Gig:

نباید اینقدر سریع بر افراد انگ زد و آنها را تکفیر کرد یا توبیخ کرد یا توهین کرد، بیشتر از اینکه نیاز داشته باشیم به دیگران بگوییم و ثابت کنیم ولایی هستیم نیاز داریم تا به فرمایشات رهبر عمل کنیم

امین;767190 نوشت:
سلام

اگه نظر شما اینه، به نظرم لزومی به اسم امام زمان هم نیست؛ چون ولایت خدا با ولایت امام زمان قابل مقایسه نیست!

دوستان در صحبت هایی که زده میشه دقت کنن. اگه کسی به یک عالم دینی یا ولی فقیه یا هر کسی که اهل تقواست و به خدا نزدیکه ارادت داره، به معنی این نیست که به بالاتر از اون معتقد نیست و نمی دونه که بالاتری هم هست. اتفاقا ارادت به یک فرد متقی، نردبانی برای رسیدن به محبت و عشق بیشتر و بالاتر به اولای نزدیک به خدا و در نتیجه رسیدن به خداست.

بله اگر سوال به اصل این بحثه؛ یعنی همون چیزی که وهابیت میگه یک حرف دیگست که پاسخ مفصلش رو می تونید در تاپیک های مربوطه ببینید.

سلام.
.
عرض من چیز دیگه ای هستش.
.
اصلا خودتون بفرمائید که آیا ولی فقیه ولایت معنوی دارند؟!..
به بیان دیگه آیا ولایت معنوی جز شؤون نصب عام هستش؟!
.
من تا جایی که یادمه... تو کتابای دینی دبیرستان به ما گفتن که امام زمان در زمان غیبت ولایت معنویش تعطیل نمیشه ، مثل خورشید پشت ابر...
.
حالا اگه غیر از اینه.... من سر و پا گوشم Lol
.
یا علی[/]

یا زینب کبری;767026 نوشت:
[=Microsoft Sans Serif]
سلام.
.
پس بیا تو خصوصی و از من یه ولایت مدار درست و حسابی بساز....
.
اینجوری هم یه خدمتی به ولایت کردی هم یه لطفی به من...
.
البته باید با صبر و حوصله باهام راه بیای.
.
خیلی دوست دارم با شخصی مثل شما هم صحبت بشم.
.
چون برای من شخص رهبری محترم هستند ولی مثل شما ارادت ندارم... [emoji259]
.
بسم الله .. اگه موافقید یه پیام بهم بدین
.
یا علی

سلام
طرح خوبیه.
اما توجه کنین که ممکنه من مطلبی را شخصا بلد باشم اما "معلم" خوبی نباشم و نتوانم آن را به دیگران منتقل کنم.

پس باید کسی اینکار رو انجام بده که علاوه بر "بلد بودن مطلب" ، "انتقال دهنده و توضیح دهنده " خوبی هم باشه.

چرا خصوصی برادر؟
محورهای مورد نظرتون را در یک تاپیک بنویسید تا همه شرکت کنند.

[="Microsoft Sans Serif"][="Indigo"]در ادامه پست قبلی اینم بگم که بحث اعلام موضع یه مبحث دیگی و منم این حرف ایشون رو قبول دارم... هر چند که اعلام موضع تو عمل خیلی خیلی بهتر هست تا شعار Lol
.
بحث من سر همون واسطه فیض بودن و ولایت معنوی داشتن هست که بعید می دونم وظیفه ی کسی غیر از معصوم باشه البته در طول ولایت خدا :)
[/]

لبیک یا علی النقی;767072 نوشت:
السلام علیکم و رحمةالله و برکاته

بسیار کار شایسته و پسندیده ای می کنید که می خواهید عکس آن بزرگوار را در بهترین جای منزل نصب کنید.

یکی از وسوسه های شیطان رجیم، ایجاد "وسواس ریا" است.
به این صورت که تا میای کار درستی انجام بدی فوری میاد میگه "نکن! ریا میشه! بذار تو خلوت انجامش بده!!!"
عاقبت این وسوسه میشه اینکه هرکسی میخواد کار خوبی انجام بده باید بره پشت هفت تا در قفل شده قایم بشه تا کسی نبینه(عکسو توی اتاق خوابش نصب کنه تا ریا نشه!!!!)
اما یکی می خواست گناهی انجام بده با جرئت و شهامت، علنی انجام بده و بعدش هم افتخار کنه به خودش و بره به بقیه هم تعریف کنه!
به همین راحتی! اینجوری ادامه پیدا کنه دیگه خوبی تو دنیا نمی مونه!

اتفاقا نصب عکس این بزرگوار در پذیرایی منزل، جزء مصادیق امر به معروف و نهی از منکر نیز می باشد.
پایین ترین درجه ی امر به معروف، این است که لحظه ای شخص بیننده را به فکر فرو ببرد....چرا که لحظه ای تفکر از سالها عبادت، برتر است و همچنین، سرمنشا همه ی تحولات از تفکر است.
و همچنین چهره ی نورانی ایشان، بسیار تاثیرگذار است. بسیاری از افراد با دیدن چهره ی نورانی افراد مؤمن، متحول می شوند و مسیر زندگی شان عوض می شود.
به همین سبب است که پخش چهره ی زیبای مقام معظم رهبری را در برخی شبکه های ماهواره ای ممنوع کرده اند!!! اما در عوض، شبانه روز در حال پخش چهره ی منحوس سران وهابیت هستند!

البته منظور من از این حرفها این نیست که اینکار را به همسرتان تحمیل کنید. صحبت من در جهت ستایش تصمیم و نیت عالی شما بود.
التماس دعا
اللهم احفظ و اید و انصر قائدنا الامام الحسینی الخامنه ای

سلام.
حق با شماست.
ممنونم از دید مثبتتون و اینکه به نیمه خالی لیوان نگاه نکردید.

منم از خدا میخوام به دام ریا نیفتم. اما خود علماء هم فرموده اند که ترس از ریا نباید موجب ترک عمل بشه.

من در عرصه عقیده ، هیچ چیزی را به کسی تحمیل نمیکنم. قلب که تحمیل برنمی دارد.

آموزشها و تبلیغ های من درباره مسایل دینی و انقلابی هم تماماً غیرمستقیم است. خیلی وقتها حرکت مخالف را تحمل می کنم ، تا در زمان مناسب که شرایط کاملا مناسب باشد و به نحو کاملاً غیر مستقیم ، یک تبلیغ مثبت که ایجاد جاذبه حقیقی بکند ، صورت بدهم. البته در این موارد هم اینقدر غیرمستقیم و با چاشنی تفریح و خنده و ... کار انجام میشه که هیچکس فکر نمیکنه یک تصمیم و طرح قبلی در کار بوده! و ما توفیقی الا بالله العلی العظیم.

یاقوت احمر;767209 نوشت:
سلام
طرح خوبیه.
اما توجه کنین که ممکنه من مطلبی را شخصا بلد باشم اما "معلم" خوبی نباشم و نتوانم آن را به دیگران منتقل کنم.

پس باید کسی اینکار رو انجام بده که علاوه بر "بلد بودن مطلب" ، "انتقال دهنده و توضیح دهنده " خوبی هم باشه.

چرا خصوصی برادر؟

سلام

بعضی چیزا ظرفیتش نیست برادر عزیز.
.
همین دیروز یکی از مسائلی که برای خودم حل نشده بود رو تو یه گروه از بچه مذهبی ها تو تلگرام پرسیدم.. بعد یکی شروع کرد به حرف بد زدن و توهین کردن..
.
بنابراین پایه صحبت کردن هستم ولی نه با هر کسی.... فقط با یه آدم عالم و رفیق :))[/]

فیزیکدان;767095 نوشت:
سلام مجدد. یادمه چند سال پیش تو اعلام کردن عید فطر ، حضرت آقای بهجت و رهبری اختلاف داشتند و دو روز مختلف رو عید اعلام کردند و دو روز مختلف نماز جداگانه برگزار شد. من خودن مقلد آیت الله بهجت بودم و به فتوای ایشون عمل کردم. حتی در زمان امام خمینی هم یکبار این اتفاق با حضرت آیت الله گلپایگانی بزرگ افتاده بود. پس مطابق با حرف شما اون دو بزرگوار هم چون با رهبری وقت در این مورد اختلاف داشتند ( که البته مورد کوچیکی هم نبود) به خطای بزرگی دچار شدند . استغفرالله.

سلام
خب انتظار این قبیل برداشتها را داشتم.
نه خواهر محترم. این مشمول اختلاف با ولایت نمیشه. آیت الله بهجت که خودشون اهل علم هستند و تقلید نباید بکنند. آن چیزی که نباید درش با ولایت اختلاف پیدا کرد ، مسایل حکومتی و اجتماعی و ... است.
رجوع کنیم به بیاناتی که آیت الله بهجت درباره رهبری داشتند....

البته من شخصاً مقلد رهبری هم هستم.

فیزیکدان;767095 نوشت:
کاملا درسته ولی متاسفانه تعصبات بیجای برخی این شیرینی رو به کام خیلی ها تلخ میکنه

بله موافقم. میشه با رفتار نادرست ، هر چیز خوبی را در ذهن و قلب مردم ، بد و تلخ کرد.

همچنانکه میشه هر چیز بدی را با روشهای هنری و شعر و آواز و آهنگ و ... ، برای مردم زیبا جلوه داد.

البته بیشتر این اتفاق برای "عوام" می افته. اونایی که از نظر درک و علم بالا هستند ، معمولا نمیشه چیز خوبی را در ذهن و قلبشون بد و تلخ جلوه داد و بالعکس. اگر هم بشه ، موقتیه و با نیروی درکی که دارند ، زود حالتشون به حالت درست برمیگرده.

درست می فرمایید. باید خیلی مواظب اعمال و رفتارمون باشیم. بنده هم خیلی به این حدیث شریف اعتقاد دارم که: کونوا دعاة الناس بغیر السنتکم.

یا زینب کبری;767207 نوشت:
[=Microsoft Sans Serif]
سلام.
.
عرض من چیز دیگه ای هستش.
.
اصلا خودتون بفرمائید که آیا ولی فقیه ولایت معنوی دارند؟!..
به بیان دیگه آیا ولایت معنوی جز شؤون نصب عام هستش؟!
.
من تا جایی که یادمه... تو کتابای دینی دبیرستان به ما گفتن که امام زمان در زمان غیبت ولایت معنویش تعطیل نمیشه ، مثل خورشید پشت ابر...
.
حالا اگه غیر از اینه.... من سر و پا گوشم Lol
.
یا علی

یاقوت احمر;767209 نوشت:
سلام
طرح خوبیه.

چرا خصوصی برادر؟

یا زینب کبری;767211 نوشت:
[=Microsoft Sans Serif]در ادامه پست قبلی اینم بگم که بحث اعلام موضع یه مبحث دیگی و منم این حرف ایشون رو قبول دارم... هر چند که اعلام موضع تو عمل خیلی خیلی بهتر هست تا شعار Lol
.
بحث من سر همون واسطه فیض بودن و ولایت معنوی داشتن هست که بعید می دونم وظیفه ی کسی غیر از معصوم باشه البته در طول ولایت خدا :)

سلام

هیچ کس نمیگه ولی فقیه واسطه فیضه و در این مسئله اختلافی نیست. اما این ربطی به بحث فعلی نداره. لذا خواهشی که از دوستان دارم اینه که برای اینکه بحث از مسیر خودش خارج نشه، بحث ولی فقیه رو در بخش مربوط به خودش پیگیری کنید.

بحث در اینجا یک اختلاف سلیقه و یا شاید اختلاف جزئی در فکر و عقیده بین سوال کننده و همسرشون و شیوه مدیریت کردن این مسئله توسط ایشون هست؛ نه ولایت معنوی و وساطت فیض و مطلقه یا مقیده بودن ولایت فقیه!

فیزیکدان;767100 نوشت:
به خدا قسم من کسانی را از نزدیک دیده ام که عکس رهبری روی سینه شان بود. سربند لبیک یا خامنه ایی بر پیشانی شان بود. صلوات بر وجود ایشان ورد زبانشان بود ولی اینقدر ...... بودند که حتی شرمم میاد بنویسم. هستند کسانی که بدون این کارها هم به خدا نزدیکند.

بله. بعید نیست. خیلی هم امکان دارد. بنده هم نمونه هایش را سراغ دارم. اما قرار نیست ما دید سفید و سیاه داشته باشیم و بگوییم افراد ، یا کاملا خوب هستند یا کاملا بد.
ما باید خوبی های افراد را از آنها دریافت کنیم ولی بدی هایشان را نه.

این زمان ، از همه چیز سوء استفاده میشه. حتی از دین و ولایت. اما این نباید باعث بشه که دین و ولایت ، در نظر ما از ارزش بودن ( آنهم ارزشهای متعالی بیفته)

فیزیکدان;767100 نوشت:
مطمئنم که اگر ندای توحید واقعی روزی در سراسر جهان طنین انداز بشه ، این جوانان و مردم عادی کشورهای اروپایی که حتی رهبر و یکبارهم ندیدند و اسمش رو نشنیدن جزء اولین کسانی خواهند بود که لبیک سر میدهند.

یکی از شخصیتها هم جمله ای قریب به همین معنی داشتند که الا یادم نیست کی بودند. البته این به معنی نفی جوانان کشورمان نباید باشه.

فیزیکدان;767100 نوشت:
یک استاد یهودی بود که درباره اسپین برای دانشجوها توضیح می داد. اینقدر این پدیده پیچیده رو با توصیفات جالب خداشناسی همراه کرد که من حس می کردم خداست که داره زیر گوشم نجوا میکنه و توضیح میده.

خب از نظر معارف اسلامی ف همه چیز مشروط به ولایت است. نماز مسلمانی که ولایت ندارد قبول نیست ( نظیر ابن ملجم که بسیار قرآن و نماز می خواند).
فیزیکدان;767100 نوشت:
از رهبر برای خودتون بت نسازید .

بت؟ باید کلمات تعریف بشوند. اگر منظور ، بت در مقابل خدا باشد ، طبیعتا اینگونه نیست. زیرا رهبری در تقابل با خدا نیستند. بلکه ذوب در امام زمان که ولی الله الاعظم هستند ، هستند.

ما هم باید در رهبری "ذوب" شویم. این بت تراشیدن نیست. بت تراشیدن در جایی است که آن چیزی که بت می شود ، در تقابل با "الله" باشد.

امین;767190 نوشت:
اگه کسی به یک عالم دینی یا ولی فقیه یا هر کسی که اهل تقواست و به خدا نزدیکه ارادت داره، به معنی این نیست که به بالاتر از اون معتقد نیست و نمی دونه که بالاتری هم هست. اتفاقا ارادت به یک فرد متقی، نردبانی برای رسیدن به محبت و عشق بیشتر و بالاتر به اولای نزدیک به خدا و در نتیجه رسیدن به خداست.

سلام.
احسنتم.

زینبیون;767206 نوشت:
ین طرز رفتار و نگاه هم موجب سردی با همسرتون میشه هم باعث میشه بقیه رو از رهبر زده کنید

سلام.
نه. من که این مساله را علنی بیان نمیکنم. فقط احساسم است. همه احساسها را که نمی شود علنی کرد. تازه من با خانمم هیچ مشکلی ندارم و فضای فیمابین کاملا عادی و خوب هست. اما آن حالت آرمانی که من میخوام نیست. البته من اهل انعطاف هستم و اینطور نیست که اگر چیزی آرمانی نبود ، بخواهم باهاش کلنجار بروم. دعوت به روش غیر مستقیم در برنامه ام هست. انتظارانم از همسرم هم در حدااقل میزان است. جایی خواندم که امام خمینی (ره) از همسرشان ، جز انتظام واجبات و ترک محرمات ، هیچ انتظار دیگری نداشتند. منم این را الگوی خودم قرار داده ام.
موضوع قفل شده است