صفحه 1 از 7 123 ... آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: همسرم علاقه ای به نصب تصویر رهبری در پذیرایی خانه ندارد

شروع کننده موضوع

نوشته
    723
    حضور
    6 روز 23 ساعت 33 دقیقه
    دریافت
    5
    آپلود
    3
    گالری
    5
    صلوات
    2877

همسرم علاقه ای به نصب تصویر رهبری در پذیرایی خانه ندارد

سلام
    همیشه علاقمند به نصب تصویر رهبری در بهترین نقطه منزل بوده ام. به نظر من بعد از خرید یا انتقال به یک منزل جدید ، این باید اولین کار باشد. زیرا مهمترین مسأله برای ما و اصلا مهمترین مسأله اسلام ، ولایت و رهبری است.

اما همسرم علاقه ای به اینکار ندارد. دوست دارد تصویر گل و منظره نصب کنیم. من می گویم گل چیست؟ تو مساله رهبری و ولایت را که الان در وجود آقا متبلور شده با گل و منظره قیاس می کنی؟

او می گوید: اگر دوست داری ، من با نظر شخصی ات مخالفتی ندارم. آن را در اتاق خودت نصب کن.
    می گویم: اولا مگر میخواهم کار بدی انجام بدهم که پنهان و مخفیانه در اتاق خودم انجام بدهم؟

ثانیاً "اگر دوست دارم" یعنی چه؟ ولایت که یک مسأله شخصی نیست! یک مسأله عقلی و دینی است.

من مخالفم که خانمم این مسأله را در حد یک "نظر شخصی" تنزل سطح بدهد. مسأله بسیار والا است.

نصب این تصویر در بهترین نقطه پذیرایی ، یعنی اعلام موضع ما. یعنی ما سرباز ولایتیم. یعنی پرچم ولایت در این خانه افراشته شده.
    اما در اتاق شخصی اگر نصب شود ، این معانی را ندارد. صرفاً یک علاقه شخصی است. مثل کسانیکه عکس فوتبالیستها را دوست دارند و نصب می کنند!

منم جوریم که کل روانشناسی وجود من بر اساس دو امر بنیانگذاری شده: تصویر رهبری بزرگ در بهترین نقطه منزل ، نوحه سینه زنی.

ممکن است سالیان طولانی تحمل کنم برای درگیر نشدن در جنگ روانی با اطرافیانم ، نه تصویر رهبری نصب کنم و نه نوحه های سینه زنی ( که مشتمل بر بیان ایثار و فداکاری و از خودگذشتگی در راه بزرگترین آرمانهای بشری و سعادت انسان و دفاع از دین الهی هستند) ، اما خودداری من از چیزهایی که برایم بسیار مهمند ، اخلاق مرا بد می کند: هم با اطرافیانم تند خو می شوم هم در سر وقت خواندن نمازها کاهلی می کنم و هم....
    این موسیقی های بزمی چه ارزشی دارند؟ فقط آدم را خواب می کنند. او را از دشمن غافل می سازنند ، روحیه دفاع از حریم خاک و حریم دین را در او تضعیف میکنند.

بزرگترین صفا ، صفای بین دو نفری است که در راه یک هدف مشترک حاضرند جان خود را بدهند. پس نوحه ها که بیانگر این مفاهیمند ، بزرگترین صفا را بین سینه زنان (البته سینه زنانی که به مفهوم نوحه ها اهمیت میدهند) ایجاد می کنند. اما سرودهای بزمی ، نه مشتمل بر ارزشهای والا هستند ، و صفا. زیرا هر کسی با فرو رفتن در آنها ، دنبال "حال و نفع شخصی" خودش میرود و به این شکل بین افراد "تضاد" ایجاد می شود...

خانمم پس از سالها زندگی مشترک ، هنوز "من واقعی" من را ندیده است. من ایی که بر آن دو امر پایه گذاری شده و از آن دو امر "انرژی" می گیرد.

حالا بحثم روی نوحه نیست. که عادت دارم هر روز حتی غیر از ایام محرم و صفر با گوش دادن به آنها نیرو بگیرم. بحثم روی تصویر رهبری است. اگر با اقتدار شخصی ام نصبش کنم ، خانمم اخم می کند و ناراحت می شود و هم زندگیمان سخت می شود و هم من دوست ندارم تصویر رهبری را جایی نصب کنم که کسی موج منفی بفرستد و از روی "احساس ناخوشایندی" به آن تصویر عزیز نگاه کند.

البته خانم بنده مذهبی و هیئتی است ولی خب ، اهل طبیعت و زیبا سازی ظاهری منزل است.

2. صلوات ها 10

3.  

علاقه
    تحصیل ، تحقیق و پژوهش
    نوشته
    21,527
    حضور
    174 روز 20 ساعت 15 دقیقه
    دریافت
    11
    آپلود
    0
    گالری
    38
    صلوات
    58307

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد امین

5. صلوات ها 8

علاقه
    روانشناسی؛ قرآن ؛فلسفه؛ کلام
    نوشته
    892
    حضور
    31 روز 12 ساعت 17 دقیقه
    دریافت
    52
    آپلود
    2
    گالری
    0
    صلوات
    4651

سلام

اصل فکر و ایده شما خوب و قابل تقدیر است و این نشان دهنده محبت شما به ولایت و انشالله زمینه هدایت شما به عالی ترین درجات خواهد بود؛ اما مسئله ای که وجود دارد این است که در زندگی مشترک همیشه دو نفر صد در صد مثل هم فکر نمی کنند. البته این به معنای این نیست که حتما همسر شما ولایت را قبول ندارد یا حتی در مسئله ولایت ضعیف است؛ بلکه ممکن است احیانا نگرش ایشان در مورد اثبات ولایی بودنش با شما کمی فرق کند و این به خودی خود بد نیست. شاید افرادی که مثل همسر شما فکر می کنند زیاد باشند و به تعبیری نصب بودن یا نبودن عکس حضرت آقا در بهترین نقطه منزل را دالّ بر ولایت مداری ندانند یا دلیل دیگری برای خود داشته باشند.
    در چنین شرایطی دو حالت وجود دارد: یا یکی از طرفین می تواند دیگری را قانع کند که تفکر او درست است و او هم می پذیرد و یا اینکه هیچ کدام حرف دیگری را به هر دلیلی قبول ندارد.
    در حالت اول که تکلیف روشن است؛ اما در حالت دوم بهترین راه این است که طرفین در گذشت و مدارا بر همدیگر سبقت بگیرند؛ مثل شرایطی که شما دارید و به بهترین شکل با این مسئله مدارا کرده اید و خواسته خودتان را تحمیل نکرده اید؛ منتها اگر این مدارا و گذشت شما با رفتارهایی نامناسب مثل بدخلقی و ... همراه باشد، دیگر ارزش خودش را از دست می دهد و ضد ارزش می شود؛ چون گذشت شما نه تنها فایده ای ندارد بلکه ریشه عشق و محبت را می سوزاند.

برای همین در کنار گذشت و فداکاری، لازم است که شما افکار و ذهنیاتتان را مدیریت و تعدیل کنید؛ به این شکل که به خود بقبولانید که ولایت مداری و اثبات آن فقط به نصب عکس نیست. چه بسیار افرادی به خصوص در دوران قبل از انقلاب بوده اند که جان بر کفِ امام رحمة الله بودند؛ اما هیچ وقت نمی توانستند عکس حضرت آقا را بر در و دیوار منزلشان نصب کنند. حتی افرادی هستند که در عین ولایت مداری و در عین اینکه می توانستند عکسی نصب کنند اما به هر دلیلی یا بی دلیل این کار را نکرده اند. آیا نصب نکردن عکس، چیزی از ولایت مداری آنها کم می کرد؟ یا مانع این می شود که به دیگران درس ولایت بدهند؟ قطعا اینطور نیست.

بعلاوه اینکه در چنین شرایطی که بین افکار و عقاید شما با همسرتان کمی اختلاف وجود دارد، لازم است که از در عقل و منطق و استدلال و حتی احساس وارد شوید و مسئله را با این رویکرد با همسرتان در میان بگذارید و تا زمانی که ایشان قلبا مسئله را نپذیرفتند اقدامی نکنید؛ چون هر گونه اقدامی که بدون رضایت قلبی باشد، نه تنها رابطه ها را سرد و بی روح می کند و زندگی را به چالش می کشد، بلکه حتی ممکن است عقاید طرف مقابل در مسئله مذکور را هم به خاطر لجاجت یا هر چیز دیگر متزلزل کند و دعوا بر سر یک عکس خدایی ناکرده او را از ولایت دور کند.

بنابراین به نظر من شما فعلا می توانید عکس آقا را روی دیوار اتاق خود نصب کنید و بعد به مرور در مورد ولایت با همسرتان صحبت کنید و ببینید عشق و علاقه ایشان به ولایت تا چه حد است. آیا علت اینکه ایشان این کار را دوست ندارد صرفا علاقه زیاد به طبیعت است یا چیز دیگری است.
    اگر در مسئله ولایت قوی بود و علت خواسته اش علاقه زیاد به طبیعت بود که هیچ؛ و بهتر است او را مجبور به کاری که خلاف خواسته اش است نکنید؛ چون در چینش و دکور منزل، خانم خانه بر مرد اولاست؛ چون او کسی است که هم بیشترین زمان را در منزل سپری می کند و هم از احساسات قوی تری نسبت به جنس مرد برخوردار است و رسم وفاداری و اخلاق این است که در این مسئله خواسته های او مقدم باشد.
    اما اگر دیدید در مسئله ولایت ضعیف است، به مرور زمان سعی کنید نگاه او را به این مسئله تقویت کنید؛ البته نه با توبیخ و سرزنش و انکار و نه با قصد نصب عکس (کاری که تا به حال کرده اید که از صحبت هایتان برداشت می شود)؛ بلکه با ملاطفت و احترام و برهان و منطق و به قصد هدایت. وظیفه شما امر به معروف و نهی از منکر است و برای به ثمر رساندن این وظیفه باید از راه درست وارد شوید.

پیروز و سربلند

وَقالَ الرَّسولُ يا رَبِّ إِنَّ قَومِي اتَّخَذوا هٰذَا القُرآنَ مَهجورًا

و پیامبر(صلی الله علیه وآله) عرضه داشت: «پروردگارا! قوم من قرآن را رها کردند».
    سوره مبارکه الفرقان آیه ۳۰

<<<<<<<<<<<<<<!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!> >>>>>>>>>>>>>
    پرسید:

"سخت می گذرد"

چه باید کرد؟

گفت:خودت که می گویی

سخت
    "می گذرد"؛ سخت که "نمی ماند"

7. صلوات ها 18

علاقه
    دوی 100 متر _ تجارت _زبان انگلیسی
    نوشته
    149
    حضور
    12 روز 5 ساعت 58 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    662

سلام دوست گرامی

به نظر من خیلی در این موضوع حساس نشید ، خدای نکرده همین باعث کدورت بشه در زندگیتون.
    یقینا خود رهبر هم راضی به چنین کاری نیست.
    ستایش خداوندی را که آسمانها و زمین را در شش روز خلق کرد.

9. صلوات ها 14

نوشته
    20,860
    حضور
    213 روز 18 دقیقه
    دریافت
    245
    آپلود
    8
    گالری
    585
    صلوات
    151469

نظر آیت الله ناصری درباره رهبر معظم انقلاب

دانلود

گفتم مرا غم تو خوشتر ز شادمانی
    گفتا که در ره ما غم نیز شادمان است

11. صلوات ها 8

نوشته
    809
    حضور
    33 روز 4 ساعت 11 دقیقه
    دریافت
    15
    آپلود
    1
    گالری
    55
    صلوات
    3874

قاب را با گل هاي بالا رونده -مثل پوتوس- تزئين كنيد.
    شهر خالیست زعشاق بود کز طرفی***مردی از خویش برون آید و کاری بکند

کو کریمی که ز بزم طربش غمزده ای***جرعه ای درکشد و دفع خماری بکند

یا وفا یا خبر وصل تو یا مرگ رقیب***بود آیا که فلک زین دو سه کاری بکند

13. صلوات ها 6

علاقه
    باشگاه
    نوشته
    649
    حضور
    11 روز 11 ساعت 33 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    2168

من تو باشگاه عکس رهبری رو دیوار نصب کردم و افتخار میکنم

15. صلوات ها 9

شروع کننده موضوع

نوشته
    723
    حضور
    6 روز 23 ساعت 33 دقیقه
    دریافت
    5
    آپلود
    3
    گالری
    5
    صلوات
    2877

زمانی که دبیرستان درس می خواندم ، روزی پدرم را جهت عمل جراحی به بیمارستان برده بودند. منم دنبالشون رفتم. در بخش جراحی چند فرم را امضاء کردم. استرس و اضطراب خیلی وجودم را گرفته بود. مشاهده پدرم سر برانکارد و وصل سرم و حرکت به سمت اتاق عمل و فرم هایی که امضا و شهادت مرا درباره هر اتفاق احتمالی میخواستند.... برای من که سن چندانی هم نداشتم اضطراب آور بود. در این حین ، ناخودآگاه سرم را چرخاندم و به انتهای راهرو نگاه کردم. عکس حضرت امام (ه) را که بر دیوار نصب بود دیدم. والله و بالله و تالله عین آبی که روی آتش بریزند ، اضطرابم از بین رفت و آرامش کل وجودم را فرا گرفت...

مسأله ولایت ، مسأله خیلی بزرگی است. ما هر چه داریم از ولایت داریم. ولایت ، پدر حقیقی ماست. ائمه اطهار واسطه فیض هستند. الان در دوران غیبت ، حضرت آقا نائب عام امام عصر (عج) هستند. امام (ره) فرموده اند ولایت فقیه همان ولایت رسول الله (ص) است که به ولایت خداوند منتهی می شود. ولایت ، فقط بحث دین و قانون اساسی نیست بلکه با دل مردم سر و کار دارد و یک پیوند قلبی است. مسأله ای مهمتر از این هم هست؟ مسأله ای زیباتر از این هم هست؟ من واقعاً نمیدانم چطور بعضی افراد به اهمیت این مسأله واقف نیستند. یا آن را فقط در دایره سیاسی یا تقلید محدود می کنند.

وقتی مسأله اینقدر بزرگ است ، اینقدر زیبا است ، اینقدر با قلوب و عواطف و روح و فطرت ما سر و کار و پیوند عمیق دارد ، و همه اینها امروزه در وجود آقا ، متجلی است ، آیا اینها باعث نمی شود تصویر آقا در بهترین نقطه منزل نصب شود؟
    آن وقت بعضی ها میگویند تصویر منظره نصب کنیم! مگر منظره چیست؟ دو تا درخت و یک کوه و یک رودخانه چه شأنی دارد؟ منظره برای کافر و مسلمان یکسان است. ما باید علائم فصل خاص خودمان را نصب کنیم. چیزی که دقیقاً نشان بدهد ما به کجا تعلق داریم.

من زمان مجردی در خانه پدرم ، تصویری از حضرت آقا بر دیوار نصب کرده بودم که تقریباً 2 متر ارتفاع داشت. کیف می کردم میهمان هایی که وارد پذیرایی می شوند ، خواه ناخواه این تصویر را ببینند. خودم از نگاه کردن به آن نیرو می گرفتم.

مشکل اینجاست که علاوه بر آنکه من میخواهم با نصب این تصویر بزرگ در بهترین نقطه منزل ، به هر کسی که وارد منزلم می شود اعلام موضع کنم ، من از مشاهده این تصویر ( = این پرچم) نیرو می گیرم. اگر نباشد ، نیرو نمیگیرم و این فقدان نیرو ، در روحیات و رفتار من اثر بد می گذارد و شور و نشاط و حتی هر صفت مثبتی را در من تضعیف می کند.... اتفاقی که سالها افتاده است و مدتهاست فکر می کنم که "من" ، "من" نیستم...

با خودم فکر می کنم: چاره ای جز صلح امام حسنی (ع) ندارم...

17. صلوات ها 7

نوشته
    744
    حضور
    13 روز 17 ساعت 56 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    3344

این شخصیت به حدی والاست که لیاقت این همه عشق رو داشته باشه

ولی زندگی هر شخصی مهم تز ار هر چیزیه

وقتی خانم شما به عقاید شما احترام میذاره و میگه عکس ایشون رو به اتاقتون نصب کنید چرا لج میکنید

مگه به خاطر دیگران این عکس رو به پذیرایی نصب میکنید ؟

اگه برای دل خودتون هست که میشه به اتاق هم نصب کرد

ولی اگه برای دیگران این کار رو میکنید که یکی بیاد بگه به به چه چه دو تا هم نوشابه براتون باز کنه اون بحثش جداست

همون قدری که شما از زندگی سهم دارین خانمتون هم سهم داره

به خواستش احترام بذارین و بلاخره یه جوری با هم کنار بیاین

این مسئله ربطی به اهمیت به مقام رهبری و این چیزا نداره

کاملا سلیقه ای هست و اکثر خانما دوس دارن تزئین خونشون به دلشون بشینه

كـــــــــاش
    قلبـــها انقدر صــــاف بــــود

كه قبـــــل از پاييـــــن آمدن
    دستــــها

دعــــا ها
    مستــــجاب ميــــشد

19. صلوات ها 5

علاقه
    مطالعه .. ورزش
    نوشته
    1,586
    حضور
    52 روز 8 ساعت 25 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    158
    صلوات
    5441

نقل قول نوشته اصلی توسط یاقوت احمر نمایش پست ها
    با خودم فکر می کنم: چاره ای جز صلح امام حسنی (ع) ندارم...
    سلام

ببخشید ایشون کی هستن ؟
    خدانگهدار اسکدین

21. صلوات ها 3

صفحه 1 از 7 123 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)