صفحه 1 از 7 123 ... آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: همسرم علاقه ای به نصب تصویر رهبری در پذیرایی خانه ندارد

 1. #1

  عضویت
  جنسیت دی 1389
  نوشته
  658
  صلوات
  2711
  حضور
  4 روز 12 ساعت 17 دقیقه
  دریافت
  5
  آپلود
  3
  گالری
  5

  همسرم علاقه ای به نصب تصویر رهبری در پذیرایی خانه ندارد
  سلام
  همیشه علاقمند به نصب تصویر رهبری در بهترین نقطه منزل بوده ام. به نظر من بعد از خرید یا انتقال به یک منزل جدید ، این باید اولین کار باشد. زیرا مهمترین مسأله برای ما و اصلا مهمترین مسأله اسلام ، ولایت و رهبری است.

  اما همسرم علاقه ای به اینکار ندارد. دوست دارد تصویر گل و منظره نصب کنیم. من می گویم گل چیست؟ تو مساله رهبری و ولایت را که الان در وجود آقا متبلور شده با گل و منظره قیاس می کنی؟

  او می گوید: اگر دوست داری ، من با نظر شخصی ات مخالفتی ندارم. آن را در اتاق خودت نصب کن.
  می گویم: اولا مگر میخواهم کار بدی انجام بدهم که پنهان و مخفیانه در اتاق خودم انجام بدهم؟

  ثانیاً "اگر دوست دارم" یعنی چه؟ ولایت که یک مسأله شخصی نیست! یک مسأله عقلی و دینی است.

  من مخالفم که خانمم این مسأله را در حد یک "نظر شخصی" تنزل سطح بدهد. مسأله بسیار والا است.

  نصب این تصویر در بهترین نقطه پذیرایی ، یعنی اعلام موضع ما. یعنی ما سرباز ولایتیم. یعنی پرچم ولایت در این خانه افراشته شده.
  اما در اتاق شخصی اگر نصب شود ، این معانی را ندارد. صرفاً یک علاقه شخصی است. مثل کسانیکه عکس فوتبالیستها را دوست دارند و نصب می کنند!

  منم جوریم که کل روانشناسی وجود من بر اساس دو امر بنیانگذاری شده: تصویر رهبری بزرگ در بهترین نقطه منزل ، نوحه سینه زنی.

  ممکن است سالیان طولانی تحمل کنم برای درگیر نشدن در جنگ روانی با اطرافیانم ، نه تصویر رهبری نصب کنم و نه نوحه های سینه زنی ( که مشتمل بر بیان ایثار و فداکاری و از خودگذشتگی در راه بزرگترین آرمانهای بشری و سعادت انسان و دفاع از دین الهی هستند) ، اما خودداری من از چیزهایی که برایم بسیار مهمند ، اخلاق مرا بد می کند: هم با اطرافیانم تند خو می شوم هم در سر وقت خواندن نمازها کاهلی می کنم و هم....
  این موسیقی های بزمی چه ارزشی دارند؟ فقط آدم را خواب می کنند. او را از دشمن غافل می سازنند ، روحیه دفاع از حریم خاک و حریم دین را در او تضعیف میکنند.

  بزرگترین صفا ، صفای بین دو نفری است که در راه یک هدف مشترک حاضرند جان خود را بدهند. پس نوحه ها که بیانگر این مفاهیمند ، بزرگترین صفا را بین سینه زنان (البته سینه زنانی که به مفهوم نوحه ها اهمیت میدهند) ایجاد می کنند. اما سرودهای بزمی ، نه مشتمل بر ارزشهای والا هستند ، و صفا. زیرا هر کسی با فرو رفتن در آنها ، دنبال "حال و نفع شخصی" خودش میرود و به این شکل بین افراد "تضاد" ایجاد می شود...

  خانمم پس از سالها زندگی مشترک ، هنوز "من واقعی" من را ندیده است. من ایی که بر آن دو امر پایه گذاری شده و از آن دو امر "انرژی" می گیرد.

  حالا بحثم روی نوحه نیست. که عادت دارم هر روز حتی غیر از ایام محرم و صفر با گوش دادن به آنها نیرو بگیرم. بحثم روی تصویر رهبری است. اگر با اقتدار شخصی ام نصبش کنم ، خانمم اخم می کند و ناراحت می شود و هم زندگیمان سخت می شود و هم من دوست ندارم تصویر رهبری را جایی نصب کنم که کسی موج منفی بفرستد و از روی "احساس ناخوشایندی" به آن تصویر عزیز نگاه کند.

  البته خانم بنده مذهبی و هیئتی است ولی خب ، اهل طبیعت و زیبا سازی ظاهری منزل است.
  یا رحمن الدنیا و الآخرة و رحیمهما
  پیامبر اکرم (ص): مدارا با هیچ چیز همراه نشد، مگر اینکه آن را آراست و از هیچ چیز برداشته نشد مگر اینکه آن را زشت ساخت.
  امیر الموءمنین على (ع):بيشتر پرتگاههاى خرد، در زير زرق و برق طمعها است .
  امیر المومنین علی (ع): ندیده در شهادت، نسنجیده در قضاوت و نفهمیده در انتقادات وارد نشوید.
  امیر المومنین علی (ع): رستگار شد آنکه کار امروزش را سامان داد و کوتاهى‏ هاى دیروزش را جبران کرد.


 2.  

 3. #2

  عضویت
  جنسیت بهمن 1391
  علاقه
  تحصیل ، تحقیق و پژوهش
  نوشته
  18,617
  صلوات
  49918
  حضور
  130 روز 11 ساعت 57 دقیقه
  دریافت
  11
  آپلود
  0
  گالری
  34  با نام و یاد دوست  همسرم علاقه ای به نصب تصویر رهبری در پذیرایی خانه ندارد
  کارشناس بحث: استاد امین


 4. #3

  عضویت
  جنسیت دی 1348
  علاقه
  روانشناسی؛ فلسفه؛ کلام
  نوشته
  722
  صلوات
  3860
  حضور
  19 روز 16 ساعت 9 دقیقه
  دریافت
  52
  آپلود
  2
  گالری
  0  سلام

  اصل فکر و ایده شما خوب و قابل تقدیر است و این نشان دهنده محبت شما به ولایت و انشالله زمینه هدایت شما به عالی ترین درجات خواهد بود؛ اما مسئله ای که وجود دارد این است که در زندگی مشترک همیشه دو نفر صد در صد مثل هم فکر نمی کنند. البته این به معنای این نیست که حتما همسر شما ولایت را قبول ندارد یا حتی در مسئله ولایت ضعیف است؛ بلکه ممکن است احیانا نگرش ایشان در مورد اثبات ولایی بودنش با شما کمی فرق کند و این به خودی خود بد نیست. شاید افرادی که مثل همسر شما فکر می کنند زیاد باشند و به تعبیری نصب بودن یا نبودن عکس حضرت آقا در بهترین نقطه منزل را دالّ بر ولایت مداری ندانند یا دلیل دیگری برای خود داشته باشند.
  در چنین شرایطی دو حالت وجود دارد: یا یکی از طرفین می تواند دیگری را قانع کند که تفکر او درست است و او هم می پذیرد و یا اینکه هیچ کدام حرف دیگری را به هر دلیلی قبول ندارد.
  در حالت اول که تکلیف روشن است؛ اما در حالت دوم بهترین راه این است که طرفین در گذشت و مدارا بر همدیگر سبقت بگیرند؛ مثل شرایطی که شما دارید و به بهترین شکل با این مسئله مدارا کرده اید و خواسته خودتان را تحمیل نکرده اید؛ منتها اگر این مدارا و گذشت شما با رفتارهایی نامناسب مثل بدخلقی و ... همراه باشد، دیگر ارزش خودش را از دست می دهد و ضد ارزش می شود؛ چون گذشت شما نه تنها فایده ای ندارد بلکه ریشه عشق و محبت را می سوزاند.


  برای همین در کنار گذشت و فداکاری، لازم است که شما افکار و ذهنیاتتان را مدیریت و تعدیل کنید؛ به این شکل که به خود بقبولانید که ولایت مداری و اثبات آن فقط به نصب عکس نیست. چه بسیار افرادی به خصوص در دوران قبل از انقلاب بوده اند که جان بر کفِ امام رحمة الله بودند؛ اما هیچ وقت نمی توانستند عکس حضرت آقا را بر در و دیوار منزلشان نصب کنند. حتی افرادی هستند که در عین ولایت مداری و در عین اینکه می توانستند عکسی نصب کنند اما به هر دلیلی یا بی دلیل این کار را نکرده اند. آیا نصب نکردن عکس، چیزی از ولایت مداری آنها کم می کرد؟ یا مانع این می شود که به دیگران درس ولایت بدهند؟ قطعا اینطور نیست.

  بعلاوه اینکه در چنین شرایطی که بین افکار و عقاید شما با همسرتان کمی اختلاف وجود دارد، لازم است که از در عقل و منطق و استدلال و حتی احساس وارد شوید و مسئله را با این رویکرد با همسرتان در میان بگذارید و تا زمانی که ایشان قلبا مسئله را نپذیرفتند اقدامی نکنید؛ چون هر گونه اقدامی که بدون رضایت قلبی باشد، نه تنها رابطه ها را سرد و بی روح می کند و زندگی را به چالش می کشد، بلکه حتی ممکن است عقاید طرف مقابل در مسئله مذکور را هم به خاطر لجاجت یا هر چیز دیگر متزلزل کند و دعوا بر سر یک عکس خدایی ناکرده او را از ولایت دور کند.


  بنابراین به نظر من شما فعلا می توانید عکس آقا را روی دیوار اتاق خود نصب کنید و بعد به مرور در مورد ولایت با همسرتان صحبت کنید و ببینید عشق و علاقه ایشان به ولایت تا چه حد است. آیا علت اینکه ایشان این کار را دوست ندارد صرفا علاقه زیاد به طبیعت است یا چیز دیگری است.
  اگر در مسئله ولایت قوی بود و علت خواسته اش علاقه زیاد به طبیعت بود که هیچ؛ و بهتر است او را مجبور به کاری که خلاف خواسته اش است نکنید؛ چون در چینش و دکور منزل، خانم خانه بر مرد اولاست؛ چون او کسی است که هم بیشترین زمان را در منزل سپری می کند و هم از احساسات قوی تری نسبت به جنس مرد برخوردار است و رسم وفاداری و اخلاق این است که در این مسئله خواسته های او مقدم باشد.
  اما اگر دیدید در مسئله ولایت ضعیف است، به مرور زمان سعی کنید نگاه او را به این مسئله تقویت کنید؛ البته نه با توبیخ و سرزنش و انکار و نه با قصد نصب عکس (کاری که تا به حال کرده اید که از صحبت هایتان برداشت می شود)؛ بلکه با ملاطفت و احترام و برهان و منطق و به قصد هدایت. وظیفه شما امر به معروف و نهی از منکر است و برای به ثمر رساندن این وظیفه باید از راه درست وارد شوید.


  پیروز و سربلند

  همسرم علاقه ای به نصب تصویر رهبری در پذیرایی خانه ندارد


 5. #4

  عضویت
  جنسیت مهر 1393
  نوشته
  142
  صلوات
  629
  حضور
  10 روز 18 ساعت 38 دقیقه
  دریافت
  1
  آپلود
  0
  گالری
  0  سلام دوست گرامی

  به نظر من خیلی در این موضوع حساس نشید ، خدای نکرده همین باعث کدورت بشه در زندگیتون.
  یقینا خود رهبر هم راضی به چنین کاری نیست.
  خوشبختی رو فقط تو خونه وماشین لوکس و .... نبینیم. خیلی بزرگتر از این حرف هاست.


 6. #5

  عضویت
  جنسیت شهریور 1388
  علاقه
  نویسندگی، شنیدن تلاوت قرآن،طبیعت، شنا،دیدن غروب و طلوع، شنیدن نغمه پرندگان
  نوشته
  19,551
  صلوات
  143851
  حضور
  189 روز 14 ساعت 34 دقیقه
  وبلاگ
  2
  دریافت
  240
  آپلود
  8
  گالری
  562

  نظر آیت الله ناصری درباره رهبر معظم انقلاب

  دانلود
  این عباس علی است. خسته، گرسنه، تشنه، داغدیده و مصیبت زده. داغ هایی که هر کدام به تنهایی برای از پا درآوردن مردی کافی است؛ داغ سه برادر، داغ یک فرزند، داغ چندین برادرزاده و خواهرزاده و داغ چند ده عزیز و همدل و همراه.
  نه خستگی، نه تشنگی، نه گرسنگی، نه این همه داغ، هیچکدام تاب از کف عباس نربوده و توان عباس را نفرسوده، اما دیدن تشنگی حسین(ع) و بچه‌های حسین، طاقتش را سوزانده و او را راهی شریعه کرده است. اينجا


 7. #6

  عضویت
  جنسیت آذر 1391
  نوشته
  775
  صلوات
  3796
  حضور
  31 روز 22 ساعت 39 دقیقه
  دریافت
  15
  آپلود
  1
  گالری
  53  قاب را با گل هاي بالا رونده -مثل پوتوس- تزئين كنيد.
  خدايا اگر دستبند تجمل***نميبست دست كمانگير ما را
  كسي تا قيامت نمي كرد پيدا***از آن گوشه كهكشان تير ما را
  ولي خسته بوديم و ياران همدل***به ناني گرفتند شمشير ما را
  ولي خسته بوديم و ميبرد طوفان***شكوه تمام اساطير ما را

  طلا را كه مس كرد ديگر ندانم***چه خاصيتي بود اكسير ما را


 8. #7

  عضویت
  جنسیت دی 1348
  علاقه
  باشگاه
  نوشته
  604
  صلوات
  2089
  حضور
  10 روز 13 ساعت 33 دقیقه
  دریافت
  0
  آپلود
  0
  گالری
  0  من تو باشگاه عکس رهبری رو دیوار نصب کردم و افتخار میکنم


 9. #8

  عضویت
  جنسیت دی 1389
  نوشته
  658
  صلوات
  2711
  حضور
  4 روز 12 ساعت 17 دقیقه
  دریافت
  5
  آپلود
  3
  گالری
  5  زمانی که دبیرستان درس می خواندم ، روزی پدرم را جهت عمل جراحی به بیمارستان برده بودند. منم دنبالشون رفتم. در بخش جراحی چند فرم را امضاء کردم. استرس و اضطراب خیلی وجودم را گرفته بود. مشاهده پدرم سر برانکارد و وصل سرم و حرکت به سمت اتاق عمل و فرم هایی که امضا و شهادت مرا درباره هر اتفاق احتمالی میخواستند.... برای من که سن چندانی هم نداشتم اضطراب آور بود. در این حین ، ناخودآگاه سرم را چرخاندم و به انتهای راهرو نگاه کردم. عکس حضرت امام (ه) را که بر دیوار نصب بود دیدم. والله و بالله و تالله عین آبی که روی آتش بریزند ، اضطرابم از بین رفت و آرامش کل وجودم را فرا گرفت...

  مسأله ولایت ، مسأله خیلی بزرگی است. ما هر چه داریم از ولایت داریم. ولایت ، پدر حقیقی ماست. ائمه اطهار واسطه فیض هستند. الان در دوران غیبت ، حضرت آقا نائب عام امام عصر (عج) هستند. امام (ره) فرموده اند ولایت فقیه همان ولایت رسول الله (ص) است که به ولایت خداوند منتهی می شود. ولایت ، فقط بحث دین و قانون اساسی نیست بلکه با دل مردم سر و کار دارد و یک پیوند قلبی است. مسأله ای مهمتر از این هم هست؟ مسأله ای زیباتر از این هم هست؟ من واقعاً نمیدانم چطور بعضی افراد به اهمیت این مسأله واقف نیستند. یا آن را فقط در دایره سیاسی یا تقلید محدود می کنند.

  وقتی مسأله اینقدر بزرگ است ، اینقدر زیبا است ، اینقدر با قلوب و عواطف و روح و فطرت ما سر و کار و پیوند عمیق دارد ، و همه اینها امروزه در وجود آقا ، متجلی است ، آیا اینها باعث نمی شود تصویر آقا در بهترین نقطه منزل نصب شود؟
  آن وقت بعضی ها میگویند تصویر منظره نصب کنیم! مگر منظره چیست؟ دو تا درخت و یک کوه و یک رودخانه چه شأنی دارد؟ منظره برای کافر و مسلمان یکسان است. ما باید علائم فصل خاص خودمان را نصب کنیم. چیزی که دقیقاً نشان بدهد ما به کجا تعلق داریم.

  من زمان مجردی در خانه پدرم ، تصویری از حضرت آقا بر دیوار نصب کرده بودم که تقریباً 2 متر ارتفاع داشت. کیف می کردم میهمان هایی که وارد پذیرایی می شوند ، خواه ناخواه این تصویر را ببینند. خودم از نگاه کردن به آن نیرو می گرفتم.

  مشکل اینجاست که علاوه بر آنکه من میخواهم با نصب این تصویر بزرگ در بهترین نقطه منزل ، به هر کسی که وارد منزلم می شود اعلام موضع کنم ، من از مشاهده این تصویر ( = این پرچم) نیرو می گیرم. اگر نباشد ، نیرو نمیگیرم و این فقدان نیرو ، در روحیات و رفتار من اثر بد می گذارد و شور و نشاط و حتی هر صفت مثبتی را در من تضعیف می کند.... اتفاقی که سالها افتاده است و مدتهاست فکر می کنم که "من" ، "من" نیستم...

  با خودم فکر می کنم: چاره ای جز صلح امام حسنی (ع) ندارم...
  یا رحمن الدنیا و الآخرة و رحیمهما
  پیامبر اکرم (ص): مدارا با هیچ چیز همراه نشد، مگر اینکه آن را آراست و از هیچ چیز برداشته نشد مگر اینکه آن را زشت ساخت.
  امیر الموءمنین على (ع):بيشتر پرتگاههاى خرد، در زير زرق و برق طمعها است .
  امیر المومنین علی (ع): ندیده در شهادت، نسنجیده در قضاوت و نفهمیده در انتقادات وارد نشوید.
  امیر المومنین علی (ع): رستگار شد آنکه کار امروزش را سامان داد و کوتاهى‏ هاى دیروزش را جبران کرد.


 10. #9

  عضویت
  جنسیت خرداد 1394
  نوشته
  736
  صلوات
  3282
  حضور
  13 روز 9 ساعت 44 دقیقه
  دریافت
  0
  آپلود
  0
  گالری
  0  این شخصیت به حدی والاست که لیاقت این همه عشق رو داشته باشه

  ولی زندگی هر شخصی مهم تز ار هر چیزیه

  وقتی خانم شما به عقاید شما احترام میذاره و میگه عکس ایشون رو به اتاقتون نصب کنید چرا لج میکنید

  مگه به خاطر دیگران این عکس رو به پذیرایی نصب میکنید ؟

  اگه برای دل خودتون هست که میشه به اتاق هم نصب کرد

  ولی اگه برای دیگران این کار رو میکنید که یکی بیاد بگه به به چه چه دو تا هم نوشابه براتون باز کنه اون بحثش جداست

  همون قدری که شما از زندگی سهم دارین خانمتون هم سهم داره

  به خواستش احترام بذارین و بلاخره یه جوری با هم کنار بیاین

  این مسئله ربطی به اهمیت به مقام رهبری و این چیزا نداره

  کاملا سلیقه ای هست و اکثر خانما دوس دارن تزئین خونشون به دلشون بشینه
  كـــــــــاش
  قلبـــها انقدر صــــاف بــــود

  كه قبـــــل از پاييـــــن آمدن
  دستــــها

  دعــــا ها
  مستــــجاب ميــــشد


 11. #10

  عضویت
  جنسیت دی 1348
  علاقه
  مطالعه .. ورزش
  نوشته
  1,586
  صلوات
  5398
  حضور
  52 روز 8 ساعت 25 دقیقه
  وبلاگ
  155
  دریافت
  0
  آپلود
  0
  گالری
  158  نقل قول نوشته اصلی توسط یاقوت احمر نمایش پست ها
  با خودم فکر می کنم: چاره ای جز صلح امام حسنی (ع) ندارم...
  سلام

  ببخشید ایشون کی هستن ؟
  خدانگهدار اسکدین

 12. صلوات ها 3


صفحه 1 از 7 123 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

موضوعات مشابه

 1. دانلود مداحی دو صدایی حاج محمود کریمی بایک پسربچه !
  توسط afshan در انجمن فیلم و فلش مذهبی
  پاسخ: 0
  آخرين نوشته: 1393/02/14, 00:59
 2. پاسخ: 17
  آخرين نوشته: 1392/06/09, 11:14
 3. پاسخ: 5
  آخرين نوشته: 1391/03/08, 23:12
 4. مقایسه ؛ بلایی خانمان سوز یا سکویی برای پرش؟؟؟؟؟
  توسط راهی در انجمن مهارت های زندگی
  پاسخ: 7
  آخرين نوشته: 1390/07/19, 23:32

کاربرانی که این موضوع را مشاهده کرده اند: 3

کلمات کلیدی این موضوع

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •  
^

ورود

ورود