حکم استفاده از نرم افزار های کرک شده

تب‌های اولیه

23 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
حکم استفاده از نرم افزار های کرک شده

سلام
می خواستم بدونم حکم استفاده از نرم افزار های کرک شده چه ویندوز (که به گفته آیت الله مکارم به امریکا کمک میکنه) و چه nod که به گفته بعضی ها کمک کننده به صهیونیست است و چه نرم افزار های معمولی مثل اینترنت دانلود منیجر چیه؟
مرجع تقلید : آیت الله مکارم
با تشکر

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد شفا

بنده ی بد خدا;763845 نوشت:
سلام
می خواستم بدونم حکم استفاده از نرم افزار های کرک شده چه ویندوز (که به گفته آیت الله مکارم به امریکا کمک میکنه) و چه nod که به گفته بعضی ها کمک کننده به صهیونیست است و چه نرم افزار های معمولی مثل اینترنت دانلود منیجر چیه؟
مرجع تقلید : آیت الله مکارم
با تشکر

سلام علیکم

طبق نظر آیت الله مکارم شیرازی:

استفاده از نرم افزار های کرک شده که مربوطه به کشور های است ، که با مسلمانان در حال جنگ هستند اشکالی ندارد،مثل :آمریکا و انگلیس و اسرائیل و...

واما خرید :
بی شک خرید کالاهای آمریکا یی و انگلیسی کمک به این ظالمان است و از نظر شرع اسلام حرام است.

شفا;765292 نوشت:
سلام علیکم

استفاده از نرم افزار های کرک شده که مربوطه به کشور های است ، که با مسلمانان در حال جنگ هستند اشکالی ندارد،مثل :آمریکا و انگلیس و اسرائیل و...

واما خرید :
بی شک خرید کالاهای آمریکا یی و انگلیسی کمک به این ظالمان است و از نظر شرع اسلام حرام است.

خوب من یک برنامه مدیریت دانلود خریداری کردم که بعدا فهمیدم مال امریکاست...الان من باید چیکار کنم؟
لازم به ذکر است که از وقتی نسخه اصل این برنامه رو خریدم از شر مشکلات نسخه کرک خلاص شدم و با خیال راحت تر دانلود هامو انجام میدم

و یک سوال دیگه آیا کشور آلمان هم کافر حربی به حساب میاد؟

من انتی ویروس و دانلود منیجر اصلی خرید از شرکت حلال

ولی فقط چند تا مشکل دارم مرجع تقلیدم هم ایت الله مکارم شیرازی

1- نمیخوام مغرور باشم بگم سال ها تونت بودم

حقیقت بگم نزدیک 20 سال تو نت بودم یک زمانی هکر بودم وب کم و دوربین شخصی کامپیوتر دیگران بدون این که بفهمن باز میکردم و کامل میدیدم زندگی شخصی دیگران این حکمش چیه ؟؟؟ البته ان موقع ها نمیدونستم گناهه

2- نرم افزار های کرک شده هم استفاده کردم هم کرک ساختم برای نرم افزار ها یعنی سریال غیر قانونی قبلا ها ؟؟؟؟؟؟ ایا باز هم گناه کردم

البته سال هاست هک کنار گذاشتم و مثل یک کاربر معمولی سرم تو لاک خودمه به هیچ کس ازاری نمیرسونم لطفا کسی میدونه جواب بده ؟؟؟

سلام
کسی نیست جواب هامو بهم بده؟؟؟

بنده ی بد خدا;765783 نوشت:
خوب من یک برنامه مدیریت دانلود خریداری کردم که بعدا فهمیدم مال امریکاست...الان من باید چیکار کنم؟
لازم به ذکر است که از وقتی نسخه اصل این برنامه رو خریدم از شر مشکلات نسخه کرک خلاص شدم و با خیال راحت تر دانلود هامو انجام میدم

سلام علیکم

الان که این نسخه را خریداری کرده اید ، اگر با عث تقویت آنها می شود ، استفاده از آن جایز نیست ولی اگر باعث تقویت آنها نمی شود ، استفاده کردنش برای شما اشکالی ندارد.
اما خرید اولیه را هم اگر نمی دانستید توبه کنید کافی است و لازم نیست کار دیگری انجام دهید.

سلام. شما می گین ما چیزی از امریکا نخریم چون باعت تقویتشون میشه.یعنی خرید چاپگر hpو ایفون حرام است؟اگه هست چرا تو ایران فروخته می شود نباید جلوشو گرفت؟؟

شفا;766290 نوشت:
سلام علیکم

الان که این نسخه را خریداری کرده اید ، اگر با عث تقویت آنها می شود ، استفاده از آن جایز نیست ولی اگر باعث تقویت آنها نمی شود ، استفاده کردنش برای شما اشکالی ندارد.
اما خرید اولیه را هم اگر نمی دانستید توبه کنید کافی است و لازم نیست کار دیگری انجام دهید.

سلام
من اولش نمیدونستم مال آمریکا است و بعدش که خریدم دوستم رفت پرس و جو و فهمید مال آمریکا است.
لازم به ذکر است نسخه ای که من خریدم مادام العمر است و تا وقتی که اون شرکت پا برجا باشه من میتونم ازش استفاده کنم بدون اینکه هیچ پول دیگه ای بهشون بدم

شفا;765292 نوشت:
سلام علیکم

واما خرید :

سلام

لطفا نظر حضرت آیت الله خامنه ای را بیان بفرمایید.

مترصد;766439 نوشت:

سلام

لطفا نظر حضرت آیت الله خامنه ای را بیان بفرمایید.

سلام علیکم

طبق نظر رهبری:

استفاده از نرم افزار های کرک شده که مربوطه به کشور های است ،که جمهوری اسلامی ایران در آن زمینه ها با آنها قرار دادی ندارند ، اشکالی ندارد ،واما اگر با آنها قرار داد دارند تابع آن قرار داد می باشد.

اگر خريد کالاهاى کشورهاى غيراسلامى و استفاده از آن ها باعث تقويت دولت هاى کافر و استعمارگر که دشمن اسلام و مسلمين هستند، شود و يا قدرت مالى آن ها را براى هجوم به سرزمين هاى اسلامى يا مسلمين در سرتاسر عالم، تقويت نمايد، واجب است که مسلمانان از خريد و به کارگيرى و استفاده از آن ها اجتناب کنند، بدون اين که فرقى بين کالايى با کالاى ديگر و دولتى با دولت ديگر از دولت هاى کافرى که دشمن اسلام و مسلمين هستند، وجود داشته باشد و اين حکم هم اختصاصى به مسلمانان ايران ندارد.

پی نوشت:
http://www.leader.ir/tree/view.php?parent=n4559&catid=11&lang=fa
http://www.leader.ir/tree/view.php?parent=n4560&catid=11&lang=fa

شفا;766762 نوشت:
سلام علیکم

سلام

اگه میشه جواب این سوال منم بدید

http://www.askdin.com/showthread.php?t=53137&p=766420&viewfull=1#post766420

ممنون

بنده ی بد خدا;766773 نوشت:
سلام

اگه میشه جواب این سوال منم بدید

http://www.askdin.com/showthread.php?t=53137&p=766420&viewfull=1#post766420

ممنون

سلام علیکم

سلام
پک نرم افزارهایی مثل پک گردو و کینگ که دنیایی از نرم افزارهای کرک شده دارند(که نرم افزارهایی مثل اینترنت دانلود منیجر که طبق نظر رهبری چون قرارداد داره باید حق کپی رایتش رعایت بشه)،اینا رو اگه حق کپی رایت رو رعایت نکنیم مشکلی داره؟
من در شرکتی در بخش انفورماتیک کار میکنم و مسئول اصلی انفورماتیک یکی از اساتید بنده هستند.ایشون پک گردو رو هر چند ماه یا هر سال به صورت فایل ایزو(بدون رعایت حق کپی رایت) از شخصی دریافت میکنه و در شرکت از اون استفاده میشه.وقتی بهشون حق کپی رایت رو گفتم(به شرکت گردو هم پیام دادم و گفتن خودشه و وجدانش!!) گفتن که اینا خودشون کلی نرم افزارهای کرک شده رو جمع میکنن،یعنی خودشونم حق کپی رایت رو رعایت نمیکنن واسه همینم نمیخرن.
منم با توجه به وظیفه ای که در اینجا دارم از این نرم افزارها باید زیاد استفاده کنم و نمیشه این مساله رو نادیده گرفت.
حالا میخواستم بدونم استفاده از این نرم افزارها بدون حق کپی رایت مجازه؟
اگر نیست از نظر شرع وظیفه من چیه؟
بحث دیگه این که در شرکت بعضی از سیستم ها نرم افزارهایی که با ایران قرارداد دارند مثل idm رو نصب میکنند و من یکی دو بار مجبور به کرک این نرم افزار برای اونا شدم.حکم این کار چیه؟البته برای سیتسم خودم این نرم افزار رو خریداری کردم ولی بقیه نه.
مرجع : رهبری

شفا;765292 نوشت:
سلام علیکم

واما خرید :

سلام
باید از خودمان بپرسیم ایا خرید وسایلی مانند مارک های اپل و پوش و فیلیپس و... که برای آمریکا و انگلیس هست چرا حرام نیست. جواب این هست که ما نمی توانیم آنها را کرک کنیم و مجبوریم بابت آنها هزینه پرداخت کنیم. از همان اول هم کرک کردن افتخار نبوده باید از خودمان بپرسیم امروزه چه کشورهایی نرم افزار ها را کرک میکنند؟ و یا قانون کپی رایت را رعایت نمی کنند؟ از خودمان بپرسیم چه چیزی باعث شده این خیل عظیم نیروی دانشجو در پایان شغلی غیر تخصص خود برمیگزینند؟ امروز به مدد همین کرک کردن ها نه صنعت نرم افزار داریم نه بازی و نه صنعت انیمیشن.

اگر ممکنه این رو هم پاسخ بدید.
نرم افزار اینترنت دانلود منیجر فکر میکنم آمریکایی باشه ولی در ایران سایت نمایندگی فروش داره.
حکم خرید یا کرک این نرم افزار پیه؟
سوال فبلیمم جواب بدید لطفا

الان اکثر نرم افزارها کرک هستن حتی نرم افزارای داخلی کرک شدش هست.یعنی درست نیست استفاده کردنشون!؟؟؟؟ من که نمیتونم تک تکشونو بخرم!
:Gig:

اگر کارشناسان محترم لطف کنند و سوالات بنده رو جواب بدند ممنون میشم.

reza.72;767755 نوشت:
سلام
پک نرم افزارهایی مثل پک گردو و کینگ که دنیایی از نرم افزارهای کرک شده دارند(که نرم افزارهایی مثل اینترنت دانلود منیجر که طبق نظر رهبری چون قرارداد داره باید حق کپی رایتش رعایت بشه)،اینا رو اگه حق کپی رایت رو رعایت نکنیم مشکلی داره؟
من در شرکتی در بخش انفورماتیک کار میکنم و مسئول اصلی انفورماتیک یکی از اساتید بنده هستند.ایشون پک گردو رو هر چند ماه یا هر سال به صورت فایل ایزو(بدون رعایت حق کپی رایت) از شخصی دریافت میکنه و در شرکت از اون استفاده میشه.وقتی بهشون حق کپی رایت رو گفتم(به شرکت گردو هم پیام دادم و گفتن خودشه و وجدانش!!) گفتن که اینا خودشون کلی نرم افزارهای کرک شده رو جمع میکنن،یعنی خودشونم حق کپی رایت رو رعایت نمیکنن واسه همینم نمیخرن.
منم با توجه به وظیفه ای که در اینجا دارم از این نرم افزارها باید زیاد استفاده کنم و نمیشه این مساله رو نادیده گرفت.
حالا میخواستم بدونم استفاده از این نرم افزارها بدون حق کپی رایت مجازه؟
اگر نیست از نظر شرع وظیفه من چیه؟
بحث دیگه این که در شرکت بعضی از سیستم ها نرم افزارهایی که با ایران قرارداد دارند مثل idm رو نصب میکنند و من یکی دو بار مجبور به کرک این نرم افزار برای اونا شدم.حکم این کار چیه؟البته برای سیتسم خودم این نرم افزار رو خریداری کردم ولی بقیه نه.
مرجع : رهبری

سلام علیکم

طبق نظر رهبری:

استفاده از نرم افزار های کرک شده که مربوطه به کشور های است ،که جمهوری اسلامی ایران در آن زمینه ها با آنها قرار دادی ندارند ، اشکالی ندارد ،واما اگر با آنها قرار داد دارند تابع آن قرار داد می باشد.

واما نرم افزار هایی گردو (اگر شرکت ایرانی است )را که با آن کار می کنید ،سی دی اصلیش را برای خودتان بخرید و در محل کار استفاده کنید،و استفاده کردن از نسخه کرک اینگونه نرم افزارهایی که ایرانی هستند، جایز نیست.

reza.72;768057 نوشت:
اگر ممکنه این رو هم پاسخ بدید.
نرم افزار اینترنت دانلود منیجر فکر میکنم آمریکایی باشه ولی در ایران سایت نمایندگی فروش داره.
حکم خرید یا کرک این نرم افزار پیه؟
سوال فبلیمم جواب بدید لطفا

سلام علیکم

طبق نظر رهبری:

استفاده از نرم افزار هایی که مربوطه به کشور های است ،که جمهوری اسلامی ایران در آن زمینه ها با آنها قرار دادی دارد،تابع آن قرار داد می باشد.

شفا;768730 نوشت:
سلام علیکم

طبق نظر رهبری:

واما نرم افزار هایی گردو (اگر شرکت ایرانی است )را که با آن کار می کنید ،سی دی اصلیش را برای خودتان بخرید و در محل کار استفاده کنید،و استفاده کردن از نسخه کرک اینگونه نرم افزارهایی که ایرانی هستند، جایز نیست.

خیلی ممنون از پاسخ گویی

من یک پک شخصی از این نرم افزار رو قبل از ورود به شرکت برای خودم گرفتم ولی در خیلی مواقع نمیشه از اون استفاده کرد.
درضمن این شرکت هر چند ماه یا حداکثر یک پک جدید استفاده میکنه با این حساب من باید هر سری به حساب خودم نرم افزار بخرم؟
چون برای خیلی از کارها پشت سیستم کاربر نمیرم و از پشت سیستم خودم بهش وصل میشم نمیتونم از سی دی خودم استفاده کنم و بعلاوه این که سرعت رو هم میاره پایین.

نکته دیگه این که دانلود منیجر در ایران نمایندگی داره و من لایسنس این نرم افزار رو شخصا خریداری کردم ولی پک گردو این نرم افزار رو به صورت کرک شده در اختیار کاربر میذاره.از این دید خرید از گردو نمیتونه یه جورایی مشکل داره باشه!(بهونه گیری نیس :Nishkhand::Nishkhand:)

reza.72;768743 نوشت:
خیلی ممنون از پاسخ گویی

من یک پک شخصی از این نرم افزار رو قبل از ورود به شرکت برای خودم گرفتم ولی در خیلی مواقع نمیشه از اون استفاده کرد.
درضمن این شرکت هر چند ماه یا حداکثر یک پک جدید استفاده میکنه با این حساب من باید هر سری به حساب خودم نرم افزار بخرم؟
چون برای خیلی از کارها پشت سیستم کاربر نمیرم و از پشت سیستم خودم بهش وصل میشم نمیتونم از سی دی خودم استفاده کنم و بعلاوه این که سرعت رو هم میاره پایین.

نکته دیگه این که دانلود منیجر در ایران نمایندگی داره و من لایسنس این نرم افزار رو شخصا خریداری کردم ولی پک گردو این نرم افزار رو به صورت کرک شده در اختیار کاربر میذاره.از این دید خرید از گردو نمیتونه یه جورایی مشکل داره باشه!(بهونه گیری نیس :Nishkhand::Nishkhand:)

سلام علیکم

حکم مساله به همان صورتی است که خدمتتان عرض شد.

موضوع قفل شده است