صفحه 1 از 3 123 آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: چرا دیگران از من زیباترند؟

نوشته
    10
    حضور
    17 ساعت 8 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    46

اشاره چرا دیگران از من زیباترند؟

حالم خیلی بده .
    مال امروز و دیروز هم نیست
    چند ساله
    من یه نوجوونم
    قبل از اینکه پامو تو راهنمایی بذارم و هنوز بچه بودم چیزی از خوشگل بودن و زشت بودن حالیم نبود .
    با همه رفیق بودم ، همه هم باهام رفیق بودن
    ولی از وقتی پامو گذاشتم تو راهنمایی تا همین الانش روزی نیست که تیکه و کنایه ای از بقیه در مورد چهره ام نشنوم
    چرا خدا منو اینطور آفریده؟
    چرا من حتی نباید یه عکس یادگاری خوشگل داشته باشم برا خودم؟
    چرا من باید اینطور حالم به خاطر اینکه جناب خدا نخواستن من بهتر ازین باشم خراب باشه .
    چرا؟...
    خواهشا نیاید بگید مشیت خدا و حکمت خدا و چمدونم سایر توانایی هایی که داری و بقیه ندارن
    خیلی از رفیقام هستن که هم چهره شون از من بهتره و هم توانایی هاشون از من بیشتر
    من رو قانع کنید ...
    ویرایش توسط ساعت شنی : ۱۳۹۵/۰۲/۰۶ در ساعت ۱۶:۲۵

2. صلوات ها 13

3.  

علاقه
    تحصیل ، تحقیق و پژوهش
    نوشته
    21,516
    حضور
    175 روز 1 ساعت 45 دقیقه
    دریافت
    11
    آپلود
    0
    گالری
    38
    صلوات
    58316

با نام و یاد دوست

چرا دیگران از من زیباترند؟

کارشناس بحث: استاد نشاط

5. صلوات ها 6

نوشته
    1,160
    حضور
    28 روز 23 ساعت 21 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    6881

هو الجمیل
    با سلام؛
    اینکه زیبایی را دوست دارید، قابل ستایش است ، چرا که خدا خودشان زیباست و زیبایی را دوست دارد، شرایط روحی شما را برای مسئله زیبایی درک می کنیم، اما عزیز و بزرگوار اگر بخواهی وارد این موضوع شویم، اولا: این طوری موضع گرفتن و خود را ذی صلاح دانستن و خود را حکیم و لایق این نعمت دانستن جای بحث و تامل است!
    اگر در جستجوی حل مشکل هستید، پس به این جملات تاملی بفرمایید:
    1. اصل خلقت و تکوین عالم هستی در اختیار قدرت خداست، و با ارداده او موجودات اجازه حیات دارند. اما غیر از اراده خدا عوامل دیگری در زیبایی انسان نقش تاثیر گذاری دارند( عواملی مثل تغذیه مناسب، عومل وراثتی و...)
    2. در خود مسئله زیبایی هم نکاتی هست که باید بدانیم:
    اولا: خود مفهوم زیبایی مفهوم نسبی است، شاید یک منظره ای را برای همه نشان بدهیم عدده ای خوششان بیاند و عدده ای نظرشان منفی باشد. پس زیبایی مطلق را نمی توانیم معرفی کنیم. ( شاید به نظر خودتان زیبا نیستید و با نظر دیگران شما اتفاقا زیبا هم هستید، چه بسا شما تصور اشتباهی از خودتان دارید)
    ثانیا: ملاک تشخیص زیبایی تک بعدی نیست، و قضاوت تک بعدی هم منطقی نمی باشد، کسی شاید ظاهری زیبا داشته باشد ، منتها از زیبایی باطنی بی نصیب باشد، ویا برعکس مثل: کسی دارای زیبایی اخلاقی و معرفتی باشد ولی از ظاهرخیلی زیبا نباشد، و فردی هم زیبایی ظاهری داشته باشد و هم باطنی مثل: ائمه اطهار علیهم السلام
    3. زیبایی خودش نعمتی است و ما در مقابل آن پاسخ گو خواهیم بود، خیلی از افراد هستند به خاطر همین زیبایی دچار هزاران گناه شده اند ( شاید ماهم زیبایی خاصی داشتیم همین بلا سر ما میامد).
    با این مبنا قضاوت شما از خودتان و تمرکز بر زیبایی ظاهری و مقصر دیدن خدا منطقی نیست، انسان با کمالات معنوی و ارتباط با خدا و کسب موفقیت های علمی و معنوی زیبا می شود، شما اگر حوصله دارید از اینترنت تعدادی از علما عارف شیعه را سرچ کنید ( مثل: مرحوم آخوند همدانی، سید علی قاضی، شیخ انصاری و...)، متوجه خواهید شد که این بزرگواران، به آن صورت ظاهری زیبا و فلان برخوردار نبودند، ولی به برکت ارتباط باطنی با خدا به یک جذابه های رسیده بودند که سالها هم بگذرد انسانها تشنه یاد و خاطره آنها خواهند بود. فراموش نکنیم؛ این برای ما هدف باشد، بندگی خداست و تمرکز به آن انسان را زیبا ، دلنشین و جذاب خواهد کرد.
    اصلا شما بزرگترین دانشمندان غربی وشرقی را هم نگاه کنید، متوجه خواهید شد که برخی ازآنها ظاهر خیلی زیبا نداشتند، ولی ببینید چه قدر اعتماد به نفس بالایی دارند،
    و به چه جاذبه های علمی رسیده اند و چه قدر انسانها محتاج یافته های علمی آنها هستند، آیا خود این موضوع، زیبا نیست؟
    چرا زیبایی را فقط در ظاهر خلاصه کنیم؟!
    البته در کنار این مباحث معنوی برخی از کارها می تواند در زیبایی ظاهری موثر باشد:
    1. پوشیدن لباس های شیک
    2. ورزش های منظم و اصولی (اندامی)
    3. مرتب کردن مو و ظاهر
    4. در صورت مشکل حاد می توان از عمل زیبایی استفاده کرد ( مثلا: داشتن زگیل و خال نامناسب در صورت و ...)
    سفارش دیگرم:
    دوست خوبم؛
    ظاهرخودتان را با دیگران مقایسه نکنید ( شاید ظاهر فلانی از شما بهتر باشد، اما در سایر موارد از شما کم باشند، از این رو چنین مقایسه هایی برای شما مضر خواهد بود)
    خودتان را آنگونه که هست بپذیرید، وبا پیشرفت در سایر کمالات ( مثل: تحصیل، هنرهای ورزشی، مهارت های فنی) خودتان را جذاب کنید.

ویرایش توسط نشاط : ۱۳۹۴/۰۹/۳۰ در ساعت ۱۱:۳۷

7. صلوات ها 9

نوشته
    99
    حضور
    7 روز 13 ساعت 59 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    414

تجربه ثابت کرده شخصیت برتر از قیافه است ....خوشبختی,موفقیت و ....به قیافه و ظاهر نیست.در اطرافمان خیلی ها رو دیدیم دارای قیافه معمولی اما چنان شخصیت کارامد و جذابی داشته که خودش زیبا جلوه کرده .این افراد در سینما ,در هر عرصه ای که کمی نیاز به دقت داره که ببینید هستند و واقعا دوست داشتنی هستند.
    ظاهر و قیافه زیبا رو همه دوست دارند اما همه چیز نیست.کافی است یه سرچی بکنید در اینترنت تا متوجه خیلی چیزها بشید

9. صلوات ها 6

علاقه
    علاقمند به کتاب روانشناسی و تاریخی
    نوشته
    1,310
    حضور
    40 روز 12 ساعت 2 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    10
    صلوات
    3701

با سلام

جواب این سوال خدای تعالی نیز بندگان را متفاوت آفریده و هر کدام از آنها را به شکلی مورد آزمایش و امتحان قرار می دهد:
    در حدیثی قدسی از قول خدای تعالی آمده است: بعضى را كور و بعضى را بینا، بعضى را كوتاه قد و برخى را بلند قد، بعضى را زیبا و بعضى را زشت، بعضى را عالم و برخى را جاهل، بعضى را فقیر و بعضى را غنى كردم، بعضى را مطیع و برخى را عاصى، برخى را بیمار و عده‏اى را سالم، بعضى را زمین ‏گیر و برخى بدون عیب هستند.
    همه این كارها لازمه خلقت بود. براى این كه آن شخص سالم و بى ‏عیب به آن شخص معیوب نگاه كند و به خاطر سلامتى‌‏اش به من شكر و حمد بگوید. و یا آن كه عیب‏دار است به شخص سالم نگاه كند به من متوسل شود تا به او هم سلامتى بدهم. و همچنین به بلاى من صبر كند تا به او پاداش خوب بدهم. یا این كه شخص غنى به فقیر نگاه كند به خاطر ثروتى كه به وى داده‏ام به من حمد نماید، و یا شخص فقیر با دیدن شخص غنى از من ثروت بخواهد و یا این كه مؤمن به كافر نگاه كند به خاطر هدایتى كه داده‌‏ام به من حمد و سپاس گوید...

فعاليت داشتن در فضاي مجازي و پاک ماندن در آن ' تقواي دو چندان ميخواهد. يادمان نرود گاهي با گناه به اندازه ي يک لايک فاصله داريم... يادمان نرود فضاي مجازي هم "محضر خداست " نکند که شرمنده باشيم، امان از لحظه ي غفلت که فقط خدا شاهد است و بس...! گاهي روي مانيتور بچسبانيم "ورود شيطان ممنوع " مراقب دستي که کليک ميکند، چشمي که ميبيند و گوشي که ميشنود باشيم... و بدانيم و آگاه باشيم که خدا هم هميشه آنلاين "است. .وما فقط در مشگلات آنلاین میشیم

11. صلوات ها 4

نوشته
    771
    حضور
    5 روز 2 ساعت 34 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    3082

دوست عزیز زیبایی به ظاهر نیست به باطن شاید این جمله برات تکراری باشه

اما من بهم ثابت شده و دیدم

13. صلوات ها 6

نوشته
    771
    حضور
    5 روز 2 ساعت 34 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    3082

می دانید ملاک زیبایی چیست؟ آیا از داشتن چشم و ابروی زیبای خودتان لذت برده اید؟!

یکی از مسائلی که برخی از جوانان را رنج می ‎دهد و گاه احساس حقارت می‎ کنند و مشکلاتی را برای خود و
    دیگران مهیا می ‎سازند مسئله زیبایی است.

گاه این مشکل از خانواده به وجود می‎آید، مادر و پدر، برادر و خواهر، دائی و... می‎ گویند فلانی از فلانی زیباتر است، فلانی زشت است، او روی دستمان می‎ماند، برو سیاه برزنگی، برو بدترکیب، بدقیافه، تو دیوانه ‎ای، عقل نداری، اگر خوشگل بودی، چه می ‎کردی و...

این گونه اهانت ها حتی به فرزند خود گناه کبیره ‎ای است که تدارکش در دنیا و آخرت مشکل است. پدر و مادر و دیگران حق ندارند این گونه اهانت هایی داشته باشند.

در زیبایی یا زشتی عوامل مختلفی دخیل اند، ممکن است پدر و مادر مقصّر باشند یا این که آب و هوا، غذا و حوادث پیش ‎بینی نشده و... دست بدست هم بدهند و یک دختر یا پسر نامتناسبی را تحویل دهند.

البته این نکته قابل تذکر است که دیدگاه هر فردی از نظر ظاهری زیبایی در یک خصوصیتی جلوه می‎ کند، زیبایی هم از نظر افراد متفاوت است. ممکن است یک صورت به نظر فردی، غیر قابل تحمّل باشد و برای دیگری خیلی هم جذاب و گیرا باشد.

ملاکبرتری

البته به نظر اسلام ملاک ارزش و برتری مسائل زودگذر و ظاهری نیست، اگرچه به این امور هم بی ‎توجه نیست، بلکه نهادهای پاینده و قابل افزایش مورد توجه است، آن چیزها ارزش است که زمینه‎ ساز قوام و پایداری خانواده و نیز سبب تقرب و نزدیکی به خدا باشد.
    زیبایی چهره، چشم و ابرو، لب و دهان، و بینی، سفیدی یا سبزه بودن زن و مرد، خوش‎ اندام بودن و... که ظاهراً دیده می‎ شود در صورتی ارزنده است که در درون فرد ایمان، وقار، ادب، صداقت، پاکی و... قرار داشته باشد و گرنه خود این مسائل زمینه‎ ساز از هم گسستن خانواده می ‎گردد.

چه بسا افرادی به خاطر ظاهر جذاب، پیوند زندگی خود را آغاز کرده ‎اند، ولی چون از نظر معنوی ضعف داشته‎اند به ورطه سقوط و پرتگاه بدبختی کشیده شده‎ اند، آنان که گمان می‎ کنند این عوامل ظاهری ارزشمند است و باید فقط ملاک پیوندها این باشد سخت در اشتباه هستند.

زیرا پیامبر گرامی صلی الله علیه و آله فرمود: از سبزی روئیده شده در بین زباله‎ها و کثافات پرهیز کنید.
    عرض کردند یا رسول الله: مقصود شما چیست؟ (خضراء الدمن)
    فرمود: زن زیبایی که در خانواده پست و بی ‎اخلاقی پرورش یافته باشد.

اگر دختر و پسر زیبا و خوش ‎اندامی، در یک خانواده غیر متدین رشد کنند؛ احتمال زیاد دارد که از سلامت معنوی و عفّت واقعی برخوردار نباشد.

اصولاً هر برتری اگر در کنارش ایمان، عقل و وجدان باشد ارزش پیدا می ‎کند.

اگر دختر یا پسری زیبا باشند، ولی عقل نداشته باشند، ایمان نداشته باشند، نه اینکه سعادت ‎بخش نیست بلکه مصیبت ‎بار می‎ باشد، گاه دختر یا پسر خود مقید هستند ولی از نظر فکر و اندیشه و اراده ضعیف هستند و به دام صیادان جامعه گرفتار می ‎شوند، این است که باید انگیزه و ملاک ازدواج ایمان باشد، تجربه نشان داده که این امور بدون معنویت سعادت بخش نخواهد بود.

ممکن است در ذهن این سؤال پیش آید که پس چرازیبارویان زودتر سامان می ‎یابند؟

باید گفت به خاطر این که این اشتباه جامعه است که زیبایی بدون ایمان، تشخص، ادب را بهتر می‎داند از سیما و اندام متوسط اما باایمان و اراده قوی.

ما باید خود ملاک های واقعی را ارج نهیم تا به مرور ضدارزش ها فراموش و ارزش ها رشد یابد.

از آن سوی به آنان که از نظر خودشان، احساس ضعف ظاهری می ‎کنند، توصیه می ‎کنیم که به جای جلوه ‎گری، طنازی و... به افزایش جنبه‎های معنوی و انسانی خود بپردازند و از خدا و ائمه علیهم السلام بخواهند یک مورد مناسب را برای آنها به وجود آورند.

در زمان نه چندان دوری موارد مناسبی را خدا تأمین خواهد کرد، ولی کسی که بخواهد با مثلاً فلان کمبود ظاهری، مکرر گناه کند، دیگران را به گناه وادار نماید بداند هیچ جاذبیت معنوی نخواهد یافت.

آری در روایات به این امر توصیه شده که زنان شوهران برجسته و نیکو صورت و سیرت برگزینند و مردان هم زنان زیبا و جذاب انتخاب کنند، ولی این بدان معنی نیست که باید تمام نظر زیبایی باشد بلکه باید میزان ایمان او بالاتر باشد، اگر زیبایی، برتری مرد یا زنی مثلاً 50 درجه باشد و پایه ایمانی او 80 درجه نباشد، باید بداند که زندگی موفقیت‎آمیزی نخواهد داشت زیبایی و برتری زیاد منهای ایمان خطر آفرین است.
    و این یک امر طبیعی است هرچه بلند و تنومندی درخت افزوده گردد باید ریشه‎ هایش قوی ‎تر باشد. و گرنه درخت ثبات ندارد.

هرچه میزان مصرف برق بیشتر باشد، باید قدرت تحمل سیم های داخلی یک ساختمان و کنترل و کابل ورودی به خانه قوی‎تر باشد و گرنه موجب آتش‎سوزی و نارسائی در سیستم برقی می‎گردد.

هرچه ارتفاع ساختمان و امکانات آن و تأسیسات آن بیشتر باشد باید پایه و اساس ساختمان قوی‎تر باشد.
    هر برتری مادی و ظاهری که در انسان وجود دارد اگر در کنارش بلکه بیشتر از او ایمان، ادب، وجاهت نباشد همان برتری شکست‎آفرین خواهد بود.

البته این انحصار به جوانب ظاهری ندارد حتی برتری غیرمستقیم هم همین خطر را دارد.

مثلاً دختری یا پسری که دارای علم، مدرک، تخصص و... هستند همین امکان خطر برایشان وجود دارد.
    اگر پدر و مادر پولداری داشته باشند همین مشکل در سرراهشان خواهد بود.

صورت یا سیرت

اگر پدر و مادر شهرت، شخصیت اجتماعی داشته باشند و در طرف دیگر کمتر باشد قطعاً دچار نارسائی و مشکلات می‎گردند.

اینکه در اسلام شأن، کفویت، همگونی مطرح است روی همین اساس است، بله اگر ازدواج ناهمگونی از نظر ظاهری صورت گیرد ولی از جهت معنوی همسان باشند خوب است.

مثلاً ازدواجی صورت گرفته که در یک طرف برتری ظاهری، اجتماعی، خانوادگی وجود دارد.

همراه باایمان قوی و اعتقاد به خدا و قیامت خوب است ولی اگر ایمان ضعیف و این جهات برتری داشته باشد، نسبت به طرف مقابل قطعاً بداند مشکل خواهد بود و در برخی مواقع حتی غیرقابل حل می‎شود.

پدر و مادرها، دختر و پسرها، اقوام و خویشان (رابطه‎ها) باید به این نکته مهم توجه داشته باشند که جنبه‎های ظاهری و دهان پرکن بنیاد اساسی زندگی را نمی‎سازد بلکه ایمان و انسانیت و پاکی است که زندگی را مستحکم و پایدار می‎دارد.

چه بسا زندگی‎ها بخاطر همین امور ظاهری که ملاک ازدواج بوده از هم گسسته شده است.

15. صلوات ها 2

علاقه
    فلسفه
    نوشته
    412
    حضور
    8 روز 17 دقیقه
    دریافت
    2
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    1095

حالا اصلا چهره شما چشه مگه؟ خالی لکی جوشی چیزی داره یا نه عیب ظاهری نداره فقط فکر می کنید زشته چهرتون.

17. صلوات

علاقه
    مطالعه .. ورزش
    نوشته
    1,586
    حضور
    52 روز 8 ساعت 25 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    158
    صلوات
    5441

نقل قول نوشته اصلی توسط امیر منصور نمایش پست ها
    حالم خیلی بده .
    مال امروز و دیروز هم نیست
    چند ساله
    من یه نوجوونم
    قبل از اینکه پامو تو راهنمایی بذارم و هنوز بچه بودم چیزی از خوشگل بودن و زشت بودن حالیم نبود .
    با همه رفیق بودم ، همه هم باهام رفیق بودن
    ولی از وقتی پامو گذاشتم تو راهنمایی تا همین الانش روزی نیست که تیکه و کنایه ای از بقیه در مورد چهره ام نشنوم
    چرا خدا منو اینطور آفریده؟
    چرا من حتی نباید یه عکس یادگاری خوشگل داشته باشم برا خودم؟
    چرا من باید اینطور حالم به خاطر اینکه جناب خدا نخواستن من بهتر ازین باشم خراب باشه .
    چرا؟...
    خواهشا نیاید بگید مشیت خدا و حکمت خدا و چمدونم سایر توانایی هایی که داری و بقیه ندارن
    خیلی از رفیقام هستن که هم چهره شون از من بهتره و هم توانایی هاشون از من بیشتر
    من رو قانع کنید ...

سلام

من نمیخوام حرفای دیگران رو تکرار کنم ، گرچه به همشون معتقدم .. یعنی شخصیت رو برتر میدونم ...

اما اینم میدونم که از لحاظ روانی ، ظاهر انسان روی First Impression تاثیر میزاره ... پس راه حل هایی بهتون میدم ..

شما باید همیشه منظم و مرتب باشید .. بوی خوش بدید .. موهاتون رو خوشکل کنید .. لبخند آروم و دلنوازی گوشه ی لبتون باشه با اینکه به نظر جدی و محکم و قوی میاید .. حتما ورزش کنید .. موقع راه رفتن سینه رو صاف کنید و جلو بدید ، مغز اینو به انسانی با اعتمادبه نفس و قوی ترجمه میکنه .. همیشه Eye Contact داشته باشید یعنی با مخاطبتون موقع صحبت کردن به زمین و آسمون و گل و بلبل نگاه نکنید ، مستقیم تو چشمای طرف نگاه کنید .. کفشاتون همیشه باید تمیز باشه ، کفش خیلی مهمه .. به ناخن هاتون برسید .. ساعت قشنگی دستتون باشه .. موقع نشستن قوز نکنید ... و مراقب حرفایی که میزنید باشید ، سکوت کنید و تا جاش نشده کلامی نگید و به موقع منظورتون رو در قالب جملات کوتاه و مختصر بیان کنید ..

شما اینارو رعایت کنید دوست عزیز .. ببینید چطور ضعف هاتون ، پشت اعتماد به نفس و وقارتون گم میشه و هیچ کس متوجه ضعف هایی که از دید خودتون دارید نمیشه ..

این سوالهای بی خود رو دور بریزید .. وقتی با مسئله ای مواجه میشید مرتب دنبال این نباشید که چرا من چرا دوستام نه .. نه اینارو ول کنید چون به اندازه کافی دیگران با اعتماد به نفسشون شمارو تو خودتون فرو بردن شما دیگه لطفا دوستِ خودتون باشید ... درساتون رو خوب بخونید و نکات بالارو رعایت کنید ، ببینید ازتون چی میسازه ... روزی میرسه که اونا با دیدن شما به فکر فرو میرن ...

موفق باشید
    خدانگهدار اسکدین

19. صلوات ها 6

نوشته
    771
    حضور
    5 روز 2 ساعت 34 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    3082

تنها مانع موجود بر سر شادمانی و نشاط ، اعتقاد شما

به وجود مانع بر این راه است

به همین دلیل راه را اشتباه می روید و

گرفتار مشکل می شوید.

21. صلوات

صفحه 1 از 3 123 آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع را مشاهده کرده اند: 0

هیچ کاربری در لیست وجود ندارد.

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری