پوشش نامناسب یکی از بازیگران زن در فیلم محمد رسول الله (ص)

تب‌های اولیه

15 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
پوشش نامناسب یکی از بازیگران زن در فیلم محمد رسول الله (ص)

با سلام

در فیلم محمد رسول الله (ص) همسر ابولهب پوششی نامناسب دارد به گونه ای که در بخشی از این فیلم گردن و گوش وی نمایان است!

ساخت و مشاهده چنین (سکانسی) از نظر شرعی چگونه است؟

مقلد حضرت آیت الله خامنه ای (حفظه الله)

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد شفا

مترصد;763286 نوشت:
با سلام

در فیلم محمد رسول الله (ص) همسر ابولهب پوششی نامناسب دارد به گونه ای که در بخشی از این فیلم گردن و گوش وی نمایان است؟

مقلد حضرت آیت الله خامنه ای (حفظه الله)

سلام علیکم

طبق نظر رهبری:

نگاه به فيلم و عكس نامحرم به قصد لذّت و ريبه حرام است و بدون قصد لذّت اگر ايشان را نشناسد و مستلزم مفسده‏ اى نباشد اشكال ندارد.

پی نوشت:
1. سایت رهبری،سوالات متداول،مساله354
http://www.leader.ir/tree/view.php?parent=n20337&catid=122&lang=fa

شفا;763486 نوشت:
نگاه به فيلم و عكس نامحرم

سلام حاج اقا
قسمت ساخت فیلم را پاسخ ندادید

مترصد;763286 نوشت:

reza64;763542 نوشت:

سلام
من نمیدونم چرا ما گاهی اینهمه روی کارهای بقیه زوم میکنیم و میخوایم یه جوری گناه اونا رو دربیاریم؟!؟!؟

هر کسی مسئول اعمال خودشه...
شما فکر میکنید گناهه خوب نگاه نکن!

توی یه تاپیک دیگه هم دیدم که سوال شده بود تولید کنندگان سیگار و سی دی بازی گناه میکنن یا نه!!!!

کلی کارشناس بنده خدا خودشو هلاک کرد که بگه بابا "هر عملی با توجه به نیتی که طرف داشته سنجیده میشه و هر کسی باید به اعمال خودش توجه کنه نه دیگران"

http://www.askdin.com/thread52920.html

کاش ما به جای اینکه اینهمه مراقب رفتار دیگران باشیم، به خودمون و اعمالمون دقت می کردیم!

--ثمین--;763558 نوشت:
توی یه تاپیک دیگه هم دیدم که سوال شده بود تولید کنندگان سیگار و سی دی بازی گناه میکنن یا نه!!!!

کلی کارشناس بنده خدا خودشو هلاک کرد که بگه بابا "هر عملی با توجه به نیتی که طرف داشته سنجیده میشه و هر کسی باید به اعمال خودش توجه کنه نه دیگران"

کاش ما به جای اینکه اینهمه مراقب رفتار دیگران باشیم، به خودمون و اعمالمون دقت می کردیم!

خواهر گرامی سلام.

کمی در مورد تاپیک من قضاوت عجولانه کردید و دچار پیش قضاوتی شدید...

من دلیل زدن اون تاپیک و پرسیدن اون سوالات رو در پست ششم همون تاپیک درج کردم :

http://www.askdin.com/showthread.php?t=52920&p=762701&viewfull=1#post762701

مولکول 68;762701 نوشت:
هدف من از طرح اینگونه سوالات ، شناخت بیشتر خداوند و شناخت بیشتر انتظارات خداوند از ماست....

من صرفا با پرسیدن سوالاتی مصداقی ، هدفم بیشتر شناخت خداوند و نحوه قضاوت خداوند در مورد ما انسانها و نحوه برخورد خداوند با ما در اخرت هست ... و اگر اون مثالها رو زدم نه اینکه بخوام به یک تولید کننده سیگار و یا بازی ، ایرادی بگیرم ، بلکه بعنوان مصداق ، میخوام پاسخهای کارشناسی رو در زندگی شخصی خودم استفاده کنم.

این جمله اخرتون رو چقدر خوب گفتید ...

نقل قول:

و من اینطور کاملترش میکنم که خیلی از ما ادمها من جمله خود من ، اونقدر عیب و نقص و ایراد داریم که اگر فقط حواسمون به رفع عیوب و خطاهای خودمون باشه دیگه فرصتی برای مچ گیری و خطا گیری از دیگران پیدا نمیکنیم.

--ثمین--;763558 نوشت:
سلام
من نمیدونم چرا ما گاهی اینهمه روی کارهای بقیه زوم میکنیم و میخوایم یه جوری گناه اونا رو دربیاریم؟!؟!؟

این که نشدحرف حساب. مثلا یک خانمی بی حجابی کنه بیاد توی جامعه و بعد بگیم این نیتش ممکنه درست باشه و شما نباید قضاوت کنی. بالاخره معیارهایی برای حرام و حلال بودن توسط شرع بیان شده است.اگر ما بفهمیم گناهه ساخت این طورفیلمی حداقل وظیفه ای که داریم اینه که در حدتوانمون به سازندگان این فیلم تذکر دهیم تا دفعه دیگه این گونه فیلم درست نکنند. مثلا به سایتشون مراجعه کنیم یا توی وبلاگمون بنویسیم.

:Moteajeb!::Moteajeb!::Moteajeb!:

بابا دست مریزاد

ببین به کجا ها دقت شده

بلاخره ما ایرانی ها عادتمونه یه ایرادی از کارامون بگیریم :ok:

اصل موضوع رو ول کردیم چسبیدیم به اینکه تو اون سکانس یه ذره گوش فلانی دیده شده

فریاد سکوت;763779 نوشت:
:Moteajeb!::Moteajeb!::Moteajeb!:

بابا دست مریزاد

ببین به کجا ها دقت شده

بلاخره ما ایرانی ها عادتمونه یه ایرادی از کارامون بگیریم :ok:

اصل موضوع رو ول کردیم چسبیدیم به اینکه تو اون سکانس یه ذره گوش فلانی دیده شده

نه من کاملا مخالف صحبت شما هستم ما نباید دنباله روی حرکت های غلط باشیم و دهانمان را ببندیدیم
اگر کاری غلط است باید گفت.

این قدر مسامح حتی در واجبات همین شده که کار جامعه به اینجا رسیده

محدثه83;763872 نوشت:
نه من کاملا مخالف صحبت شما هستم ما نباید دنباله روی حرکت های غلط باشیم و دهانمان را ببندیدیم
اگر کاری غلط است باید گفت.

نظر شما برام محترمه

ولی اگه بایدی وجود داره اونم در ارتباط با این که اگه چیزی اشتباهه باید گفت

خیلی چیزا هستن که باید گفت ولی ما هنوز یا جراتش رو نداریم یا نمیخوایم که اشتباهات جامعه رو بگیم

من از پوشش اون خانم تو این فیلم حمایت نمیکنم ولی دارم میگم اصل موضوع تو فیلم یه چیز دیگه بوده

که باید به اون پرداخته شه

ضمن اینکه اگه قرار باشه پوشش رو تو اون فیلم ایراد بگیریم باید به جای ایراد گرفتن به

سازنده اون فیلم احسنت هم گفت چون در اون فیلم زندگی نامه پیامبر رو به تصویر کشیدن

و در ادامش هم اسلام رو به تصویر خواهند کشید

پس اگه در اون زمان اسلامی نبوده باید کمبود های اون زمان رو به تصویر کشید

مطابق با اون زمان نقش بازی کنن نه این زمان

شفا;763486 نوشت:
سلام علیکم

طبق نظر رهبری:

نگاه به فيلم و عكس نامحرم به قصد لذّت و ريبه حرام است و بدون قصد لذّت اگر ايشان را نشناسد و مستلزم مفسده‏ اى نباشد اشكال ندارد.

سلام

این خانم از هنرپیشه های معروف است و غالبا او را می شناسند.

--ثمین--;763558 نوشت:
سلام

این کار حضرت عالی خودش قضاوت در مورد دیگران است، پس استارتر این تاپیک هم خودش مسئول کار خودش است شما برای چه در کار ایشان دخالت کردید بزرگوار؟:Sokhan:
خب شما هم اگر فکر می کنید گناه است این تاپیک را نخوانید:Cheshmak:

رطب خورده کی کند منع رطب:Moteajeb!:

reza64;763542 نوشت:
سلام حاج اقا

سلام علیکم

آن کسی که فیلم بر داری میکرده اگر از رهبری تقلید می کرده ،بنا بر احتیاط واجب نباید آن خانم را با این حالت نگاه میکرده ،چون بنابراحتیاط واجب ،نگاه کردن به چنین افرادی در چنین حالتی حرام است.

مترصد;764149 نوشت:

سلام

این خانم از هنرپیشه های معروف است و غالبا او را می شناسند.

سلام علیکم

طبق نظر رهبری:

نگاه کردن به این مقدار از عکس یا فیلم خانم مسلمان بی باک که اگر کسی او را امر به حجاب نماید اعتنا نمیکند اشکال ندارد مشروط به آنکه بدون شهوت و ترس وقوع در حرام باشد.

سلام
من به شخصه به این جور کارا میگم نقض غرض
حیف این همه نیت های خوبی که پشت ساختن این جور فیلما هست ولی احکامو به خوبی رعایت نمیکنن
منم تعجب میکنم چرا نباید توی یه فیلم مذهبی احکام اسلامی به خوبی رعایت نشن؟
نکنه من اشتباه فکر میکنم و این موردا اشکالی نداره واقعا؟؟؟؟:Gig:
یعنی چون مثلا اون خانوم اون زمان حجاب نداشته فیلم سازا باید همونطوری نشون بدن که طبیعی باشه؟:Gig:

موضوع قفل شده است