جمع بندی اجنه کجایند!؟

تب‌های اولیه

128 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
اجنه کجایند!؟

سلام

من به جن اعتقادی ندارم! تابحال نه دیدم و نه حضورشو حس کردم! دوستم اعتقاد داره! ادعا میکنه دیده!! یکی دیگه هم ادعا میکنه! ولی هر کدوم یه مشخصاتی میگن!! بیشتر به نظر میاد ساخته ذهنشون از مجهولاته!
آیا کسی میتونه وجود جنو اثبات کنه!!؟؟ الان بوسیله ی علم میشه امواج گرما رو شناسایی کرد! اگه موجودی از آتش که نوعی انرژی گرماییه باشه، باید بشه پیداش کرد!

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد کریم

Masood11;762969 نوشت:
سلام

من به جن اعتقادی ندارم! تابحال نه دیدم و نه حضورشو حس کردم! دوستم اعتقاد داره! ادعا میکنه دیده!! یکی دیگه هم ادعا میکنه! ولی هر کدوم یه مشخصاتی میگن!! بیشتر به نظر میاد ساخته ذهنشون از مجهولاته!
آیا کسی میتونه وجود جنو اثبات کنه!!؟؟ الان بوسیله ی علم میشه امواج گرما رو شناسایی کرد! اگه موجودی از آتش که نوعی انرژی گرماییه باشه، باید بشه پیداش کرد!

جن در قرآن:

سلام علیکم
اصل وجود جن ها جای هیچ شک وشبهه ای ندارد. چون خداوند متعال در قرآن زیاد از جن ها نام برده است. حتی یکی از سوره های جزء29قرآن کریم بنام سوره الجن است.
چون آیات زیاد است بنده فقط برخی از آیات قرآن که نشانگر وجود جن است محضر شما عرض می کنم.

1- انبیاء الهی علاوه بر انسانها برای جنیان نیز نازل شده اند:
يا مَعْشَرَ الْجِنِ‏ وَ الْإِنْسِ أَ لَمْ يَأْتِكُمْ رُسُلٌ مِنْكُمْ يَقُصُّونَ عَلَيْكُمْ آياتي‏ وَ يُنْذِرُونَكُمْ لِقاءَ يَوْمِكُمْ هذ اقالُوا شَهِدْنا عَلى‏ أَنْفُسِنا وَ غَرَّتْهُمُ الْحَياةُ الدُّنْيا وَ شَهِدُوا عَلى‏ أَنْفُسِهِمْ أَنَّهُمْ كانُوا كافِرينَ (انعام/130)
اى گروه جن و انس، آيا از ميان شما فرستادگانى براى شما نيامدند كه آيات مرا بر شما بخوانند و از ديدار اين روزتان به شما هشدار دهند؟ گفتند: «ما به زيان خود گواهى دهيم.» [كه آرى، آمدند] و زندگى دنيا فريبشان داد، و بر ضد خودگواهى دادند كه آنان كافر بوده‏اند.

2- بهشت وجهنم برای جنیان:
وَ لَقَدْ ذَرَأْنا لِجَهَنَّمَ كَثيراً مِنَ الْجِنِ‏ وَ الْإِنْسِ لَهُمْ قُلُوبٌ لا يَفْقَهُونَ بِها وَ لَهُمْ أَعْيُنٌ لا يُبْصِرُونَ بِها وَلَهُمْ آذانٌ لا يَسْمَعُونَ بِها أُولئِكَ كَالْأَنْعامِ بَلْ هُمْ أَضَلّ ُأُولئِكَ هُمُ الْغافِلُونَ (اعراف/179)
و در حقيقت، بسيارى از جنّيان و آدميان را براى دوزخ آفريده‏ايم.[چرا كه‏] دلهايى دارند كه با آن [حقايق را] دريافت نمى‏كنند، و چشمانى دارند كه با آنها نمى‏بينند، و گوشهايى دارند كه با آنها نمى‏شنوند. آنان همانند چهارپايان بلكه گمراه‏ترند. [آرى،] آنها همان غافل‏ماندگانند.

3- عدم توان جن وانس برای آوردن مانند قرآن:
قُلْ لَئِنِ اجْتَمَعَتِ الْإِنْسُ وَ الْجِنُ‏ عَلى‏ أَنْ يَأْتُوا بِمِثْلِ هذَا الْقُرْآنِ لا يَأْتُونَ بِمِثْلِهِ وَ لَوْ كانَ بَعْضُهُمْ لِبَعْضٍ ظَهيراً (اسراء/88)
بگو: «اگر انس و جن گرد آيند تا نظير اين قرآن را بياورند، مانند آنرا نخواهند آورد، هر چند برخى از آنها پشتيبان برخى [ديگر] باشند.»

4- ابلیس از جن است:

وَ إِذْ قُلْنا لِلْمَلائِكَةِ اسْجُدُوا لِآدَمَ فَسَجَدُوا إِلاَّ إِبْليسَ كانَ مِنَ الْجِنِ‏ فَفَسَقَ عَنْ أَمْرِ رَبِّهِ أَ فَتَتَّخِذُونَهُ وَذُرِّيَّتَهُ أَوْلِياءَ مِنْ دُوني‏ وَ هُمْ لَكُمْ عَدُوٌّ بِئْسَ لِلظَّالِمينَ بَدَلاً (کهف/50)
و [ياد كن‏] هنگامى را كه به فرشتگان گفتيم: «آدم را سجده كنيد،» پس[همه‏] -جز ابليس- سجده كردند، كه از [گروه‏] جن بود و از فرمان پروردگارش سرپيچيد. آيا [با اين حال،] او و نسلش را به جاى من دوستان خود مى‏گيريد، و حال آنكه آنها دشمن شمايند؟ و چه بد جانشينانى براى ستمگرانند.
این آیات نشان می دهد. که جنیان هم تکلیف دارند. وپیامبرانی که برای ما آمده اند برای آنها هم هستند. لذا در بین آنها هم مومن وکافر است. جتی طبق آیات قرآن از جمله سوره مبارکه نمل جنیان در لشگر ومحضر حضرت سلیمان خدمت می کردند. وبا غواصی در اعماق دریا برای ایشان در ویاقوت می آوردند. وتوان ظاهری آنها از ما انسانها بیشتر است.
پس اصل وجود آنها جای شبهه ندارد. ولی چون خلقت آنها از آتش بوده، یعنی بیشتر از آتش استفاده شده، عکس انسان که بیشتر خاک وگل بوده، آنها لطافت وجودی بیشتری دارند. وبسرعت می توانند نقل مکان کنند. عکس ما انسانها. وآنچنان که گفته شده برای خود در همین دنیا ما مکان وزندگی دارند مثل ما انسانها، ازدواج وغیره هم بینشان هست. وگفته شده که در هوا زندگی می کنند.

با سلام

حضرت سلیمان علیه السّلام از پیامبرانی بود که خداوند او را بر جنّ و انس و ... مسلّط نموده بود. روزی چند نفر از اصحاب خود را همراه یکی از بزرگ جن های گردن کش فرستاد، تا چند ساعتی به میان مردم بروند و گردش کنند و سپس بازگردند، و به اصحاب فرمود: «در این سیر و سیاحت هر چه را از آن جن شنیدید، به خاطر بسپارید و وقتی نزد من آمدید، برای من بیان کنید.»

آنها همراه آن جنّ سرکش حرکت کردند تا به بازار رسیدند و در آنجا این امور را دیدند:

۱. دیدند آن جن به آسمان نگاه کرد و سپس به مردم نگریست و سرش را تکان داد.
۲. از آنجا عبور نمودند تا به خانه ای رسیدند، دیدند شخصی از دنیا رفته و بستگان او گریه می کنند. آن جن وقتی که منظره را دید، خندید.

۳. از آنجا عبور نمودند و دیدند عده ای سیر را با پیمانه می فروشند، ولی فلفل را با وزن (و سنجش دقیق ترازو) می فروشند. آن جن با دیدن آن منظره خندید.

۴. از آنجا عبور نمودند و به گروهی رسیدند، دیدند آنها ذکر خدا می گویند و به یاد خدا به سر می برند، ولی گروه دیگری در کنار آنها هستند و به امور بیهوده و باطل سرگرم هستند. آن جن سرش را تکان داد و لبخند زد.

یاران سلیمان از این سیر و عبور بازگشتند و ماجرا را (در چهار مورد فوق) به سلیمان علیه السّلام گزارش دادند.

سلیمان علیه السّلام جن را خواست و از او چهار موضوع زیر را پرسید:

«۱. وقتی که به بازار رسیدی، چرا سرت را به آسمان بلند نمودی و سپس به زمین و مردم نگاه کردی و سرت را تکان دادی؟»

جن گفت: فرشتگان را بالای سر مردم دیدم که اعمال آنها را با شتاب می نوشتند، تعجّب کردم که آنها این گونه با شتاب می نویسند ولی انسان ها آن گونه با شتاب سرگرم (امور مادّی خود) هستند.

«۲. تو وقتی که به خانه ای وارد شدی، شخصی مرده بود و حاضران گریه می کردند چرا خندیدی؟»

جن گفت: خنده ام از این رو بود که آن شخص مرده به بهشت رفت، ولی حاضران (به جای خوشحالی) گریه می کردند.

«۳. چرا وقتی که دیدی سیر را با پیمانه و فلفل را با وزن می فروشند، خندیدی؟»

جن گفت: از این رو که دیدم سیر را با آن همه ارزش، که کیمیای درمان است با پیمانه می فروشند، ولی فلفل را که مایه ی بیماری است با وزن دقیق به فروش می رسانند، از این رو از روی تعجب خندیدم.

«۴. چرا در مورد آن دو گروه که یکی در یاد خدا و دیگری سرگرم لهو و امور بیهوده بود، سر تکان دادی و خندیدی؟»

جن گفت: زیرا تعجب کردم (که هر دو گروه، انسان، ولی اولی بیدار و در یاد خدا و دومی غافل و سرگرم در بیهودگی هستند.

Masood11;762969 نوشت:
سلام

سلام

چند وقت پیش منوتو یه برنامه پخش کرد که با همین دستگاههای گرمایی و حتی صوتی یه موجوداتی رو ردیابی میکردن .. برنامه علمی بود ... یه برنامه هم با ندا ( برنامه چراکه نه !) پخش شد که رفتن تو یه سالنی که میگفتن قبلا سالن اپرا بوده و نمیدونم سوخته و کلی کشته داده یه همچین چیزی و مردم میگفتن که اینجا ارواح سرگردان و از این جونورا هست ... بعد با یه تیم که اینها واقعا در انگلستان با دستگاههاشون میفتن دنبال جن و روح :Moteajeb!:، رفتن تو و وااای وای خیلی خنده دارد بود !! از بس این ندا کولی بازی درآورد و ترسید :Khandidan!::Khandidan!:

واقعا هم امواجی از اصوات دریافت کردن !! دیگه ندا داشت سکته میکرد :Khandidan!:

بهرحال هست این موارد و خود اونها علمی ثابتش کردن ...

فگر نمیکردم کسی باشه که به جن اعتقاد نداشته باشه !! :khandeh!: همین الانم یکیش نشسته پشت سرت :khaneh:

Masood11;762969 نوشت:
آیا کسی میتونه وجود جنو اثبات کنه!!؟؟

سلام
من یک کتاب قدیمی دارم برخی طلسمات و دعاهای خاص جهت رویت اجنه توش نوشته شده ما خودمون امتحان نکردیم وگرنه جوابتون رو میدادیم
میخواید اون صفحات رو براتون اسکن کنیم بفرستیم خودتون امتحان کنید ببینید اجنه وجود داره یا نه

سر خونه زندگیشون کجا باید باشن

yalda solimani;763875 نوشت:
حضرت سلیمان علیه السّلام از پیامبرانی بود که خداوند او را بر جنّ و انس و ... مسلّط نموده بود. روزی چند نفر از اصحاب خود را همراه یکی از بزرگ جن های گردن کش فرستاد، تا چند ساعتی به میان مردم بروند و گردش کنند و سپس بازگردند، و به اصحاب فرمود: «در این سیر و سیاحت هر چه را از آن جن شنیدید، به خاطر بسپارید و وقتی نزد من آمدید، برای من بیان کنید.»

سلام
دوستان لطفا این مطالب مستند به انبیاء واولیاء الهی را بدون سند قرار ندهید. با تشکر

مشک;763918 نوشت:
چند وقت پیش منوتو یه برنامه پخش کرد که با همین دستگاههای گرمایی و حتی صوتی یه موجوداتی رو ردیابی میکردن .. برنامه علمی بود ... یه برنامه هم با ندا

با تشکر از مطالب شما، باید یک نکته را خدمت همه عرض کنم. که خیلی از مواردی که به تسخیر جن یا دیدن جن ها حالا فارغ از روش علمی که اثبات گر جن بودن آن اصوات نیست. خیلی از این سخنها واقعیت ندارد. وبرخی اوقات خیال پردازی آنهاست.

شبـنم;763930 نوشت:
سلام
من یک کتاب قدیمی دارم برخی طلسمات و دعاهای خاص جهت رویت اجنه توش نوشته شده ما خودمون امتحان نکردیم وگرنه جوابتون رو میدادیم
میخواید اون صفحات رو براتون اسکن کنیم بفرستیم خودتون امتحان کنید ببینید اجنه وجود داره یا نه

سلام
شما لطف کنید ننویسد چون اولا مشخص نیست واقعا درست باشد. وثانیا جن تو زندگی خودش است با ماهم کاری ندارد. لذا لزومی ندارد وارد این نوع بحثها شویم.

من کتابی به اسم (جن در خلقت)خریدم ولی جرات خوندنشو ندارم...:khandeh!:

اما به بودنشون اعتقاد دارم

اجنه هم مثل ما ادمها ، خوب و بد دارند...

فکر نکنم کسی علاقه داشته باشه با یک موجود نامرئی شر و ازار رسان ، هم خونه باشه... موجودی که شب و روزت رو سیاه کنن و روز خوش برات نزارن.

پس عاقلانه ترین کار اینه که از هیچ دعا و طلسم و وردی برای حضور این موجودات به زندگی ارام خودمون ، استفاده نکنیم ...

کریم;763947 نوشت:
با تشکر از مطالب شما، باید یک نکته را خدمت همه عرض کنم. که خیلی از مواردی که به تسخیر جن یا دیدن جن ها حالا فارغ از روش علمی که اثبات گر جن بودن آن اصوات نیست. خیلی از این سخنها واقعیت ندارد. وبرخی اوقات خیال پردازی آنهاست.

بله درسته .. همینطوره .. اما خب خودشون دارن ادعا میکنن که بر اساس حرارت و صوت به این چیزا رسیدیم !! دیگه گناهش گردن خودشون !!

مشک;763918 نوشت:
فگر نمیکردم کسی باشه که به جن اعتقاد نداشته باشه!! :khandeh!:

سلام به شما
نه خواهر گرامی اشتباه نکنید. آقا مسعود به این دلیل موضوع جن رو مطرح کرده چون میخواد اسلام رو به چالش بکشه و در مقابل علم تجربی قرار بده
ضمناً دوستان هم اگر میخوان برای ایشون دلیل بیارن بدونن که ایشون هیچ دلیلی که از اسلام باشه نمی پذیره

صرفاً اگر دانشمندی غربی وجود جن رو تایید کرده باشه ، آقا مسعود با جان و دل و مثل وحی منزل خواهد پذیرفت
فقط اون دانشمند ترجیحاً باید از کشورهایی مثل آمریکا ، انگلیس ، فرانسه یا آلمان باشه
اروپای شرقی هم بد نیست ، به شرطی که اون دانشمند مورد تایید غرب باشه
ضمناً دانشمند مورد نظر اگر بی خدا هم باشه ، نظرش برای آقا مسعود بیشتر قابل پذیرش خواهد بود :Nishkhand:

کریم;763947 نوشت:
وثانیا جن تو زندگی خودش است با ماهم کاری ندارد

یه سوال استاد ... درسته میگن خونه ای که توش نماز خونده نشه جن ها رفت و امد میکنن؟؟؟
مگه جن ها توسط حضرت سلیمان در انگشترشون تسخیر نشدن؟؟؟ پس چطور آزادن و گاهی بعضیا ادعا میکنن با اونها در ارتباط ن یا دیدن؟؟
من چندوقت پیش جایی خوندم زعفرجنی فوت کرده و چند تا از علما هم پیام تسلیت دادن واقعا اینطوره؟؟؟ اگه هست یعنی به دنیای ماهم رفت وامد دارن نه؟؟؟

هر جا دلت بخوان هستن
بیشتر تو حموم موقعی که شامپو میزنی و چشمت رو بستی میان پشت سرت وای میستن :khaneh:
ولی خب وقتی قرآن گفته حتما وجود دارن . حالا هرجا میخوان باشن باشن

نقل قول:
یه سوال استاد ... درسته میگن خونه ای که توش نماز خونده نشه جن ها رفت و امد میکنن؟؟؟
مگه جن ها توسط حضرت سلیمان در انگشترشون تسخیر نشدن؟؟؟ پس چطور آزادن و گاهی بعضیا ادعا میکنن با اونها در ارتباط ن یا دیدن؟؟
من چندوقت پیش جایی خوندم زعفرجنی فوت کرده و چند تا از علما هم پیام تسلیت دادن واقعا اینطوره؟؟؟ اگه هست یعنی به دنیای ماهم رفت وامد دارن نه؟؟؟

اره..درسته الان تو کل خونه غیر مسلمونا \ر از جن هست.......:khaneh:

Reza-D;763953 نوشت:
سلام به شما
نه خواهر گرامی اشتباه نکنید. آقا مسعود به این دلیل موضوع جن رو مطرح کرده چون میخواد اسلام رو به چالش بکشه و در مقابل علم تجربی قرار بده
ضمناً دوستان هم اگر میخوان برای ایشون دلیل بیارن بدونن که ایشون هیچ دلیلی که از اسلام باشه نمی پذیره

صرفاً اگر دانشمندی غربی وجود جن رو تایید کرده باشه ، آقا مسعود با جان و دل و مثل وحی منزل خواهد پذیرفت
فقط اون دانشمند ترجیحاً باید از کشورهایی مثل آمریکا ، انگلیس ، فرانسه یا آلمان باشه
ضمناً دانشمند مورد نظر اگر بی خدا هم باشه ، نظرش برای آقا مسعود بیشتر قابل پذیرش خواهد بود :Nishkhand:

سلام ...

خب دیگه .. ساینس زدگی یعنی همین .. والا من همون پست اول رو هم از اسلام نیاوردم !

خود نتانیاهو تو حرفاش یبار گفت که ما در جنگ سی و سه روزه ، با انسانها نجنگیدیم ! با اشباح جنگیدیم :khandeh!: رسما اعلام کرد ... منظورش چی بوده یعنی ؟؟

یا مثلا نامه ی آقای قاسم سلیمانی به وزیردفاع آمریکا در پنتاگون با اون همه لایه امنیتی و دوربین و آدم ...

[SPOILER]سازمان ادارای پنتاگون از ۷ لایه حفاظتی تشکیل شده است که از این میان، ۴ لایه به طور خاص مربوط به کنترل ارتباطات با شخص وزیر دفاع یا رییس پنتاگون میباشد که کمی بعد از نامه اوباما نامه‌ای از تمام این لایه های امنیتی ، اطلاعاتی و حفاطتی عبور کرده و مستقیم ، روی میز کار وزیر دفاع یعنی لئون پانتا قرار میگیرد.

ظاهر ساده نامه که هیچ آرمی از سازمان های مرتبط با پنتاگون در آن به چشم نمیخورد توجه وزیر را جلب کرده و وی آن را از روی میز برمیدارد … با باز کردن نامه و خواندن آن عرق سردی بر چهره پانتا مینشیند !

یک نامه با سربرگ رسمی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران … نامه حاوی عبارتی بود که قطعا برای رییس پنتاگون با آن عظمت حفاظتی باورکردنی نبود !

” اگر لازم باشد از این هم نزدیک تر خواهیم شد ”

امضا : قاسم سلیمانی فرمانده سپاه قدس جمهوری اسلامی ایران

[/SPOILER]

خب دیگه کسیکه خوابه میشه بیدارش کرد ولی کسیکه خودشو بخواب زده عمرا نمیشه :ok:

این مسائل هست ازش هم استفاده میکنن خیلی زیاد هم استفاده میکنن ...

با سلام و احترام سرکار خانم مشک

این دو مطلبی که زحمت کشیدید و نوشتید ، منبعش رو هم میشه بفرمایید؟ سپاس

مشک;763965 نوشت:
خود نتانیاهو تو حرفاش یبار گفت که ما در جنگ سی و سه روزه ، با انسانها نجنگیدیم ! با اشباح جنگیدیم رسما اعلام کرد ... منظورش چی بوده یعنی ؟؟

مشک;763965 نوشت:
سازمان ادارای پنتاگون از ۷ لایه حفاظتی تشکیل شده است که از این میان، ۴ لایه به طور خاص مربوط به کنترل ارتباطات با شخص وزیر دفاع یا رییس پنتاگون میباشد که کمی بعد از نامه اوباما نامه‌ای از تمام این لایه های امنیتی ، اطلاعاتی و حفاطتی عبور کرده و مستقیم ، روی میز کار وزیر دفاع یعنی لئون پانتا قرار میگیرد.

ظاهر ساده نامه که هیچ آرمی از سازمان های مرتبط با پنتاگون در آن به چشم نمیخورد توجه وزیر را جلب کرده و وی آن را از روی میز برمیدارد … با باز کردن نامه و خواندن آن عرق سردی بر چهره پانتا مینشیند !

یک نامه با سربرگ رسمی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران … نامه حاوی عبارتی بود که قطعا برای رییس پنتاگون با آن عظمت حفاظتی باورکردنی نبود !

” اگر لازم باشد از این هم نزدیک تر خواهیم شد ”

امضا : قاسم سلیمانی فرمانده سپاه قدس جمهوری اسلامی ایران

♥♥♥ تــــــــرگل ♥♥♥;763957 نوشت:

سلام سرکار خانم "ترگل"
انشاالله سلامت باشید
البته جن ها داخل انگشتر نبودنا :Nishkhand:

نظر استاد مقدم هست ، من نظر خودم رو عرض میکنم
جن ها در زمان حضرت سلیمان برای اولین بار بطور کامل مجسم شدن و در بین مردم حضور پیدا کردن. بهتره اینطور بگیم که خداوند مرزهای بین غیب و عینیت و همچنین بین خیر و شر رو برداشت تا مردم کاملاً از هم متمایز بشن. در زمان حضرت سلیمان(ع) ، جن ها مسخر ایشان بودن و براشون کار میکردن. بعد از اون هم جن ها وجود داشتن و همه جا حضور داشتند و دارند. دیدار ائمه(ع) با جن ها هم یه موضوع کاملاً طبیعیه که اتفاق افتاده و حتی جن ها خیلی سریع تر از انسان ها به قرآن ایمان آوردند و البته در مقابل جن هایی هم بودند که کافر بودند ، مثل انسان های کافر. الان هم به دنیای ما رفت و آمد دارند ، اما در قید محدودیت هایی هستن. بیشتر مواقعی که جن بطور مستقیم وارد زندگی یک انسان میشه ، خود انسان به شکلی این اجازه رو بهش داده و خدا نکنه که جن بد وارد زندگی انسان بشه که در اون صورت نجات پیدا کردن واقعاً دشواره

مولکول 68;763975 نوشت:
با سلام و احترام سرکار خانم مشک

این دو مطلبی که زحمت کشیدید و نوشتید ، منبعش رو هم میشه بفرمایید؟ سپاس

سلام جناب مولکول

بله حتما ..

اینجا و اینجا ... البته اگر سرچ کنید لینکهای بیشتری هم میاد در موردشون ... به انگلیسی هم سرچ کنید اخبارش هست .. البته از Shadow war یا جنگ با اشباح به مفاهیم مختلف یاد میشه ..

مشک;763984 نوشت:
اینجا و اینجا ... البته اگر سرچ کنید لینکهای بیشتری هم میاد در موردشون

با تشکر

البته این مواردی که شما درج کردید رو من قبلا شنیده بودم ولی باور نداشتم، منتهی چون شما زبانتون خوب هست گفتم لابد این نکات رو از منابع موثق خارجی ، نقل کردید. برای همین درخواست رفرنس کردم.

همین لینکهایی که دادید اینطور نوشته:

در مورد داستان حاج قاسم نوشته :

نقل قول:
این روزها داستان‌های گوناگونی از دلاوری‌های این سردار بزرگ نقل می‌شود که حتی شاهد پیامک شدن آن در این روزها هستیم و خارج از مرزهای جغرافیایی ایران افسانه های زیادی درباره او سر زبان هاست، افسانه‌هایی که هیچ وقت درستی یا نادرستی شان از طرف هیچ مقام رسمی تأیید نشده است...

و در مورد جنگ اشباح :

نقل قول:
سربازان صهیونیست که از حملات پارتیزانی نیروهای مقاومت به ستوه درآمده‌اند مدعی شدند که درحال جنگ با اشباح هستند.

و در مورد شدو وار توی ویکیپدیا اینطور گفته :

نقل قول:
The Shadow Wars are a fictional series of wars involving the Shadows in the television science fiction series Babylon 5

در هر صورت به نظر من توی این مطالب جایی صحبت از حضور اجنه در واقعیت و جهت یاری رسانی در اهداف انسانی، نشده. و یا موارد بصورت داستان و افسانه و غیرتایید شده هستند و یا بعنوان تشبیه از لغت اشباح استفاده شده.

a human;763962 نوشت:
اجنه جزیی از خرافات عربای اون زمان بوده ولی چون بعضیا تعصب دارن جنبه الهی بهش دادن.
الان بعد از ۱۴۰۰ سال علم نتونسته وجودشون رو اثبات کنه.
جامعه ایران کلا جامعه خرافی هست.
سلام
سه جمله گفتید که هر سه ایراد دارن و حتی به نوعی ضد هم هستن
ضمناً کاش میگفتید مسلمان هستید یا خیر چون اگر مسلمان باشید بهتر میشه برای شما دلیل آورد

اینطور نیست که هر چیزی که من و شما بهش آگاهی نداشته باشیم ، لزوماً خرافه باشه
همچنین اینطور نیست که علم به تمام ابعاد جهان دست پیدا کرده باشه

میفرمایید 1400 ساله که علم نتونسته جن رو اثبات کنه
مگه زمانی که گالیله صحبت از گردش زمین به دور خورشید کرد ، حرفش نوعی خرافه نبود؟
پس آیا اونهایی که خواستن گالیله رو بسوزونن ، درست عمل کردند؟ از نظر شما هدفشون مبارزه با خرافات بوده؟
آیا چون اون افراد این مطلب علمی رو نمیدونستند ، پس حق داشتند اسم خرافه روش بذارن؟

و فرمودید جامعهء ایران خرافیه
این رو تا حدی قبول دارم. بله متاسفانه خیلی از افراد به مطالبی توسل میکنن که خرافاتی بیش نیست. اما معناش این نیست که تمام اعتقادات رو اسم خرافه روش بذاریم. یه زمانی میگفتم فلانی رو چشم زدن و بحث چشم زخم بود ، اما عدهء زیادی تمسخر میکردند که اینها خرافه ست. ولی الان می بینیم که مواردی مثل "یوگا" ، "قانون جذب انرژی" ، "چاکراهای بدن" ، انرژی چی" و مسائلی مثل اینها حتی در عمل هم تاثیر خودش رو نشون داده

a human;763962 نوشت:
جامعه ایران کلا جامعه خرافی هست

ضمناً فقط ایران نیست که به برخی خرافات گرفتاره
تصاویر زیر مال کشور فرانسه ست. طبق یک سنت ، زوج ها قفلی رو به نرده های کنار پل وصل میکنن و کلیدش رو توی رودخانه میندازن تا دیگه قفل عشقشون باز نشه!!! این کار رو میکنن تا از این طریق عشقشون هرگز از هم نپاشه!

همچنین در آلمان رسمی هست به این صورت که زن و شوهر باید با اره ، کنده درختی رو ببرن و اگر تونستن معلوم میشه در زندگی خوش بخت خواهند شد!!!
(تصویرش پوشش مناسبی نداشت ، نشد اینجا بیارمش)

اگر مایل بودید خرافات عجیب و غریب تری هم از اروپا براتون قرار میدم

مولکول 68;763988 نوشت:
در هر صورت به نظر من توی این مطالب جایی صحبت از حضور اجنه در واقعیت و جهت یاری رسانی در اهداف انسانی، نشده. و یا موارد بصورت داستان و افسانه و غیرتایید شده هستند و یا بعنوان تشبیه از لغت اشباح استفاده شده
کاملاً درسته. این مطالب در نهایت خوش بینی صرفاً نظریه هستن
هموطنور که نباید یه مطلب رو صرف ندانستن و علم نداشتن ، سریع و بدون تفکر از اساس و ریشه رد کرد
همونطور هم نباید هر موضوعی رو صرف اینکه اصلش حقیقته ، بلافاصله قبول کرد

اصل وجود جن حقیقته و امکان دخالت اونها در برخی امور هم وجود داره ، اما دلیل نمیشه هر ادعایی که به این نوع مسائل اشاره داره رو بپذیریم. بخصوص که دلیل محکمی هم پشتش نباشه

کریم;763947 نوشت:
سلام
دوستان لطفا این مطالب مستند به انبیاء واولیاء الهی را بدون سند قرار ندهید. با تشکر

.

با سلام
چون بعثت پیامبران و اولیای الهی بر همه جن و انس می باشد پس جنیان نیز مانند انسانها دارای اختیار می باشند و با میل خود،همراه با استدلال عقلی می توانند دین انبیاء الهی را قبول،یا رد کنند عده ای که به پیامبران الهی ایمان آورند و اعمال نیک انجام دهند مانند انسانها پاداش می گیرند.و آنان که از فرامین سرپیچی نمایند به عذاب سخت الهی دچار خواهند شد چرا که خداوند می فرماید
((و ما خلقت الجن و الانس الا لیعبدون))((ما جن و انس را نیافریدیم مگر برای آنکه (خدا را)پرستش نمایند.

yalda solimani;764008 نوشت:
چون بعثت پیامبران و اولیای الهی بر همه جن و انس می باشد پس جنیان نیز مانند انسانها دارای اختیار می باشند و با میل خود،همراه با استدلال عقلی می توانند دین انبیاء الهی را قبول،یا رد کنند
سلام خانم سلیمانی
منظور استاد ، ادامه صحبت شما بود
روزی چند نفر از اصحاب خود را همراه یکی از بزرگ جن های گردن کش فرستاد، تا چند ساعتی به میان مردم بروند و گردش کنند و سپس بازگردند.....

Reza-D;764011 نوشت:
سلام خانم سلیمانی
منظور استاد ، ادامه صحبت شما بود

با سلام

در قرآن کریم راجع به تسخیر جن و شیطان،تنها درباره حضرت سلیمان آمده است که از نعمت هایی که خداوندبه آن حضرت عطا کرد علاوه بر بسیاری از بنی آدم،جن نیز در اختیار ایشان بودند،چنانکه در قرآن نیز می خوانیم:

((و من الجن من یعمل بین یدیه باذنه))

((برخی از جن پیش روی او به اجازه پروردگارش کار می کنند)) (سوره سبا آیه ۱۲)

yalda solimani;764014 نوشت:
((و من الجن من یعمل بین یدیه باذنه))
((برخی از جن پیش روی او به اجازه پروردگارش کار می کنند)) (سوره سبا آیه ۱۲)
بله اینها رو می دونم. عرض من هم این بود که استاد "کریم" اصل وجود جن و اینکه برای حضرت سلیمان(ع) کار می کردند رو نگفتن. بلکه منظورشون با داستانی بود که در اون زمینه فرمودید. اینکه چند نفر از یاران رو با جنی فرستاد تا به میان مردم برن و باقی ماجرا

منظور استاد با ادامهء صحبت شما و تعریف اون ماجرا بود که فرمودند سند نداره:

حضرت سلیمان به اصحاب فرمود: «در این سیر و سیاحت هر چه را از آن جن شنیدید، به خاطر بسپارید و وقتی نزد من آمدید، برای من بیان کنید.»
آنها همراه آن جنّ سرکش حرکت کردند تا به بازار رسیدند و در آنجا این امور را دیدند:

۱. دیدند آن جن به آسمان نگاه کرد و سپس به مردم نگریست و سرش را تکان داد.

۲. از آنجا عبور نمودند تا به خانه ای رسیدند، دیدند شخصی از دنیا رفته و بستگان او گریه می کنند. آن جن وقتی که منظره را دید، خندید.

۳. از آنجا عبور نمودند و دیدند عده ای سیر را با پیمانه می فروشند، ولی فلفل را با وزن (و سنجش دقیق ترازو) می فروشند. آن جن با دیدن آن منظره خندید.

۴. از آنجا عبور نمودند و به گروهی رسیدند، دیدند آنها ذکر خدا می گویند و به یاد خدا به سر می برند، ولی گروه دیگری در کنار آنها هستند و به امور بیهوده و باطل سرگرم هستند. آن جن سرش را تکان داد و لبخند زد.

یاران سلیمان از این سیر و عبور بازگشتند و ماجرا را (در چهار مورد فوق) به سلیمان علیه السّلام گزارش دادند.
سلیمان علیه السّلام جن را خواست و از او چهار موضوع زیر را پرسید:

«۱. وقتی که به بازار رسیدی، چرا سرت را به آسمان بلند نمودی و سپس به زمین و مردم نگاه کردی و سرت را تکان دادی؟»
جن گفت: فرشتگان را بالای سر مردم دیدم که اعمال آنها را با شتاب می نوشتند، تعجّب کردم که آنها این گونه با شتاب می نویسند ولی انسان ها آن گونه با شتاب سرگرم (امور مادّی خود) هستند.

«۲. تو وقتی که به خانه ای وارد شدی، شخصی مرده بود و حاضران گریه می کردند چرا خندیدی؟»
جن گفت: خنده ام از این رو بود که آن شخص مرده به بهشت رفت، ولی حاضران (به جای خوشحالی) گریه می کردند.

«۳. چرا وقتی که دیدی سیر را با پیمانه و فلفل را با وزن می فروشند، خندیدی؟»
جن گفت: از این رو که دیدم سیر را با آن همه ارزش، که کیمیای درمان است با پیمانه می فروشند، ولی فلفل را که مایه ی بیماری است با وزن دقیق به فروش می رسانند، از این رو از روی تعجب خندیدم.

«۴. چرا در مورد آن دو گروه که یکی در یاد خدا و دیگری سرگرم لهو و امور بیهوده بود، سر تکان دادی و خندیدی؟»
جن گفت: زیرا تعجب کردم (که هر دو گروه، انسان، ولی اولی بیدار و در یاد خدا و دومی غافل و سرگرم در بیهودگی هستند

و البته شما هم متقابلاً اگر سندی بابت این داستان دارید قرار بدید

اگه خواهر منو میدیدی که چطور کتک میخورد باورت میشد همچین موجوداتیم هستن :Nishkhand:

اگه منو میدیدی که داشتم دیونه میشدم حتما باورت میشد :Nishkhand:

ولی همون بهتر که به ذهنت اجازه نفوذ نمیدی

باور نکنی به نفعت هست ولی اینم در نظر بگیر که هستن همچین موجوداتی

اثباتشم کلام قرآن

حضرت سلیمان و .....

کریم;763851 نوشت:

جن در قرآن:

سلام علیکم
اصل وجود جن ها جای هیچ شک وشبهه ای ندارد. چون خداوند متعال در قرآن زیاد از جن ها نام برده است. حتی یکی از سوره های جزء29قرآن کریم بنام سوره الجن است.
چون آیات زیاد است بنده فقط برخی از آیات قرآن که نشانگر وجود جن است محضر شما عرض می کنم.

سلام
قطعا جن از مواردیه که درست و غلط قرانو تحت تاثیر قرار میده، پس نقل از قران یا احادیث مذهبی نمیتونه این مطلبو تحت شعاع قرار بده!!
بحث من سر اثبات تجربیشه!

a human;764037 نوشت:
اون که خودش نیاز به اثبات داره و هنوز اثبات نشده هست.

منظورتون قران هست که نیاز به اثبات داره؟ :Moteajeb!::Moteajeb!::Moteajeb!:

مولکول 68;763988 نوشت:
با تشکر

البته این مواردی که شما درج کردید رو من قبلا شنیده بودم ولی باور نداشتم، منتهی چون شما زبانتون خوب هست گفتم لابد این نکات رو از منابع موثق خارجی ، نقل کردید. برای همین درخواست رفرنس کردم.

همین لینکهایی که دادید اینطور نوشته:

در مورد داستان حاج قاسم نوشته :

و در مورد جنگ اشباح :

و در مورد شدو وار توی ویکیپدیا اینطور گفته :

در هر صورت به نظر من توی این مطالب جایی صحبت از حضور اجنه در واقعیت و جهت یاری رسانی در اهداف انسانی، نشده. و یا موارد بصورت داستان و افسانه و غیرتایید شده هستند و یا بعنوان تشبیه از لغت اشباح استفاده شده.

برای راحتی خودتون گشتم فارسی شو پیدا کردم ... وگرنه منبع انگلیسیشو بار اول خوندم ... مطمئنا با شناختی که از بنده دارید میدونید که حرف بدون سند نمیزنم و نامه ی ایشون اسکن شدش هست ... ولی به عهده ی خودتون میزارم سرچ کردن و پیدا کردنش رو ...:ok:

در مورد جنگ اشباح .. بعد از اینکه نتان یاهو این رو علنی کرد ، سریعا شروع کردن گفتن که منظور جنگ با جوشش نیروها بود ( فیکشن نیست و اومدن اینطور معنی کردن که حزب الله نیروهاش انگار از زمین میجوشید بخاطر همین گفتیم جنگ با اشباح در صورتیکه خود سربازان اعلام کرده بودن که ما نفهمیدیم با چی جنگیدیم ) ... چون نمیخوان به نیروی ایران قدرت جهانی بدن ... سندش در سایتهای انگلیسی هست .. اما اینبار هم زحمتشو به کردن خودتون میندازم :ok:

موفق باشید

Masood11;764035 نوشت:
قطعا جن از مواردیه که درست و غلط قرانو تحت تاثیر قرار میده

جلل الخالق :Moteajeb!::Moteajeb!::Moteajeb!:

شما دنبال درست و غلط بودن جن هستین یا قرآن ؟

اتفاقا بر عکس... قرآن از مواردیه که درست و غلط بودن جن رو تحت تاثیر قرار میده

من تعجب میکنم واقعا

با وجود این که همه چیز تو قرآن اومده هنوزم افرادی هستن که به حق بودن و راست بودنش شک میکنن

البته این خوبه که شما صرفا با متن قران قانع نمیشین و دنبال دلیل تجربیش هستین

ولی دیگه نه به این شدت که قرآن رو زیر سوال ببرین

مشک;763918 نوشت:
سلام

چند وقت پیش منوتو یه برنامه پخش کرد که با همین دستگاههای گرمایی و حتی صوتی یه موجوداتی رو ردیابی میکردن .. برنامه علمی بود ... یه برنامه هم با ندا ( برنامه چراکه نه !) پخش شد که رفتن تو یه سالنی که میگفتن قبلا سالن اپرا بوده و نمیدونم سوخته و کلی کشته داده یه همچین چیزی و مردم میگفتن که اینجا ارواح سرگردان و از این جونورا هست ... بعد با یه تیم که اینها واقعا در انگلستان با دستگاههاشون میفتن دنبال جن و روح :Moteajeb!:، رفتن تو و وااای وای خیلی خنده دارد بود !! از بس این ندا کولی بازی درآورد و ترسید :Khandidan!::Khandidan!:

واقعا هم امواجی از اصوات دریافت کردن !! دیگه ندا داشت سکته میکرد :Khandidan!:

بهرحال هست این موارد و خود اونها علمی ثابتش کردن ...

فگر نمیکردم کسی باشه که به جن اعتقاد نداشته باشه !! :khandeh!: همین الانم یکیش نشسته پشت سرت :khaneh:

سلام

یه نکته: هر مستندی واقعا "مستند" نیست! مثلا تو آمریکا از نظر مستند هر کی هر کیه!!:khaneh: اونجا لازم نیست واقعیتو نشون بدن، فقط نظر خودشونو به اثبات میرسونن!!
امواج صوتی و... همیشه هستن! فقط بعضی جاها به دلایلی کمتر یا بیشتر میشن!

کار اونا بیشتر شبیه شبه علم بوده!

پشت سر من دیواره!! پس مطمئنم که چیزی نیست!!:khandeh!:

Reza-D;763953 نوشت:
سلام به شما

سلام
مگه اسلام تنها جاییه که اینو گفته!؟ اگه آره، بله؛ هدفم همینه!
ربطی به من نداره! کسی رو ندیدم که قرانو بخونه و از داخلش یه نظریه بده!! معمولا بعد از کشف و اختراع این موارد از قران پیدا میشه؛ پس اینکه در این مورد به قران استناد کنیم غیرمنطقیه!!

یه سری دانشمندای غربی معتقدن زمین صافه!! من تاحالا چندبار با کسی دعوا کردم بخاطر اینکه قبولش نداشتن!!؟؟:Gig:
اصلا دانشمندش از ایران باشه!! در این مورد حتی دانشمندم لازم نیست! اگه از من میخوای یه چیزیو بخاطر اینکه یکی گفته درسته، قبول کنم، بدون که دیر یا زود به ته خط میرسی!! اگه خودت شک نکنی، بچت، نوت و... بالاخره شک میکنن و جواب میخوان!
در این مورد خاص باخدا، بی خدا و... همه میتونن نظر بدن! فقط مدرکشون نباید "من میگم" باشه!!

گذر موقت;763946 نوشت:
سر خونه زندگیشون کجا باید باشن

افرین . وقتی انها به انسان کاری ندارند انسان چرا باید اینقدر مشتاق ردیابی انها باشد.

فریاد سکوت;764043 نوشت:
جلل الخالق :Moteajeb!::Moteajeb!::Moteajeb!:

شما دنبال درست و غلط بودن جن هستین یا قرآن ؟

اتفاقا بر عکس... قرآن از مواردیه که درست و غلط بودن جن رو تحت تاثیر قرار میده

من تعجب میکنم واقعا

با وجود این که همه چیز تو قرآن اومده هنوزم افرادی هستن که به حق بودن و راست بودنش شک میکنن

البته این خوبه که شما صرفا با متن قران قانع نمیشین و دنبال دلیل تجربیش هستین

ولی دیگه نه به این شدت که قرآن رو زیر سوال ببرین

قطعا جن! ولی قرانو هم تحت تاثیر قرار میده!

هیچ وقت و هیچ کجا کل، جزءـو اثبات نمیکنه! اون چیزی که به کل معنا میده اجزای اونن!

از منظر علم، اون همه چیزی که تو قران اومده غیرممکنه و افسانه دونسته میشه! من خوشبینانه اونا رو سمبولیک میدونم و به نظرم فقط باید خوبی هایی که قران گفته رو دنبال کنیم، نه اینکه دنبال اجرای خط به خط باشیم!

قطعا از نظر دینی جن هست! سعی کنیم از نظر تجربی بحث کنیم!
همین الانم به کسی که به بیماری روانی دچار شده میگن دیوانه("مثل دیو"!) یا مجنون! اغلب وقتی برای چیزی دلیلی نمیشناختن به ماوراء نسبتش میدادن! مثلا طرف یه دفعه دیوونه میشد، میگفتن جن رفته داخل جلدش! اما الان میبرنشون دکتر!(البته تو کشورایی مثل ایران فقط 1درصد مواقع!!:khaneh:) بعضی اوقات سنگای داخل دیوار، جابه جا میشن و روی هم میلغزن و در نتیجه صدا میدن! خیلیا اینو به جن نسبت میدن!! بعضی اوقات محیط ساکته، مغز حوصله ش سر میره، خودش صدا تولید میکنه(بصورت مجازی نه واقعی)! خیلیا اینو صدای جن میدونن!! و....

به نام خدا.

قوم نوح دوباره زنده شدن. جالبه.

ستایشگر :Gol:

Masood11;764046 نوشت:
سلام

یه نکته: هر مستندی واقعا "مستند" نیست! مثلا تو آمریکا از نظر مستند هر کی هر کیه!!:khaneh: اونجا لازم نیست واقعیتو نشون بدن، فقط نظر خودشونو به اثبات میرسونن!!
امواج صوتی و... همیشه هستن! فقط بعضی جاها به دلایلی کمتر یا بیشتر میشن!

کار اونا بیشتر شبیه شبه علم بوده!
پشت سر من دیواره!! پس مطمئنم که چیزی نیست!!:khandeh!:

سلام

البته این مستند مال لندن بود .. شبکه منوتو تو انگلیسه .. اما خب قبول دارم به هر مستندی نمیشه اکتفا کرد ، مثلا مستندهایی که خدارو رد میکنن!! نه ؟؟ یا نکنه فقط مستندهایی که خدا و عالم غیب رو اثبات میکنن شبه علم هستن ؟

یبار یه آدم بی دین و بی خدا میره پیش یه عالمی و مسخرش میکنه ... ( من با یک واسطه این آقا رو میشناسم ) میره و میگه که هه هه اگر راست میگی بهم نشون بده که کی هستی و چی هستی ؟ شماها همش دروغ و توهمین ... خلاصه خیلی جلوی بقیه به اون عالم بزرگوار طعنه میزنه ..

فرداش خبر رسید که این آقا مریض شده ..بعد داستانش این بوده که ، اون عالم بزرگوار حالا با نیروهای خاصی که داشته میره بالا سر اون آقا و بیدارش میکنه و بغلش میگیره و بهش میگه : به ما شک نکن :khandeh!:

این آقا البته بعد از این ماجرا هم ایمان نیاورد.. اما مدتها گرفتار درمان روحیش بود :khandeh!:

حالا شمام اینو فراموش نکن که جن میتونه توی دیوار هم وایسته ... قدرتشو داره ..

ازاین دست ماجراها زیاده .. حتما باید خودتون به شخصه تجربش کنین ؟

a human;764056 نوشت:
یک سری خرافات.یک سری دستورات خشن

خیلی جالبه تو عمرم با همیچن اعتقاداتی روبه رو نشده بودم

حس چندش ناکیه که یکی این حرفا رو در مورد قران بگه

با این که اصلا ادم مذهبی نیستم ولی حرفاتون یه حس خیلی وحشتناکی رو تو دلم ایجاد کرد

ضمن اینکه تنها جوابی که میتونم بگم اینه که قران دستورات خشنی نداره

این حکومته که دستورات خشن رو داره

چون حکومتمون اسمش اسلامی هست خیلیا ایرادات رو از اسلام میدونن

مشک;764042 نوشت:
ولی به عهده ی خودتون میزارم سرچ کردن و پیدا کردنش رو ...

مشک;764042 نوشت:
اما اینبار هم زحمتشو به کردن خودتون میندازم

سلام مجدد سرکار خانم مشک

معمولا عرف بر این نیست که یک نفر خبر و مطلبی رو درج کنه و خواننده خودش بره دنبال سرچ منبع ... عرف بر این هست که زحمت درج منبع بعهده نقل کننده مطلب هست...

اگر من از شما خواستم که رفرنس اون مطالب رو بگذارید ، نه از باب این بود که اطلاعات عمومی من زیاد بشه ، بلکه به این خاطر بود که این مطالبی که شما از جاهای دیگه نقل کرده بودید ، واقعا در حد داستان و شایعه هست... اما اهمیت موضوع اونجایی هست که اگر سردار سلیمانی ، سردار سلیمانی هست ، نه با تکیه بر نیروهای نامرئی و جنیان ، سردار سلیمانی شده ، بلکه با همین قدرتهای زمینی یک انسان و شجاعت و زکاوت و ایمان و توکل به خداوند سردار سلیمانی شده و یا اگر سپاهی از مسلمونها ، بر ناحق پیروز میشه ، دلیلش این نیست که این سپاهیان نیروهای نامرئی در اختیار دارن ، بلکه دلیلش ایمان و شجاعت سپاه حق هست... و اگر بنا بود مسلمونها، با امداد نیروهای نامرئی ، در جنگ ها شرکت کنن و از جنیان استفاده ابزاری کنن، امام حسین ، امدادهای غیبی رو در کربلا میپذیرفتند و حضرت صاحب الزمان ، هم ظهورشون به امادگی ما ادمهای مرئی ، گره نمیخورد....

در هر صورت دلیل اینکه تاکید بر درج منبع اون خبرها داشتم ، چون جنس خبری که درج کردید ، یک خبر ساده و روزمره نبود و باید کاملا مطمئن بود و بعد منتشر کرد. نباید اجازه داد دشمن ، شکستها و غفلتها و ناکامیهاش رو به پای ، امدادهای نامرئی سپاه حق بندازه.

موفق باشید.

فریاد سکوت;764070 نوشت:
خیلی جالبه تو عمرم با همیچن اعتقاداتی روبه رو نشده بودم

حس چندش ناکیه که یکی این حرفا رو در مورد قران بگه

با این که اصلا ادم مذهبی نیستم ولی حرفاتون یه حس خیلی وحشتناکی رو تو دلم ایجاد کرد

ضمن اینکه تنها جوابی که میتونم بگم اینه که قران دستورات خشنی نداره

این حکومته که دستورات خشن رو داره

چون حکومتمون اسمش اسلامی هست خیلیا ایرادات رو از اسلام میدونن

شما در یک فرهنگ خاص بزرگ شدی با یک سری اعتقادات و تعصباتی که به وفور در مردم اطرافت میبینی.برای یک شخصی که از این فرهنگ به دور بوده جن همون حالت خرافه داره.کشتن کفار و سنگسار ممعنی دستورات خشن میده.کسی که فرهنگ متفاوتی داره متفاوت فکر میکنه نسبت به شما.اصلا خوب و بدی که براش تعریف شده متفاوته.شما کافیه 1 سال بری انگلیس زندگی کنی 1 ماه اول هاج و واج میشی از حجاب و فرهنگ چون تو نظر تو نباید اینجور رفتار کرد بعد از 3 ماه برات عادی میشه بعدش شبیه همونا میشی.تو طرز تفکر یک مسلمان قران کتاب کاملی هست ولی در طرز فکر یک شخص غیر مسلمان این جور نیست.

a human;764056 نوشت:
یک سری خرافات.یک سری دستورات خشن
سلام
از ابتدای فقط دارید کلی گویی میکنید. دقیقاً یک سری حرفها رو فقط تکرار می کنید ، انگار نشستید حفظ کردید

اول اینکه وقتی ادعایی می کنید باید براش دلیل و مدرک بیارید و اگر مایل هستید میتونید تاپیک بزنید و موردی در مورد شبهات خودتون سؤال کنید تا پاسخ بگیرید
از مجموع پرسش و پاسخ ها مشخص خواهد شد که حق با کیه
اما این روش شما مثل کسیه که زنگ خونه ای رو میزنه و فرار می کنه!!!

جالب اینه که همه رو هم طبق نظر خودتون تعریف می کنید:

a human;764056 نوشت:
تا به امروز فقط اون دستورات اخلاقیش مورد قبول جامعه واقع شده.بقیش نه
اولاً - کی گفته که فقط بخشی از دستورات قرآن اخلاقیه؟! قرآن تمامش درس اخلاقه
ثانیاً - بله قرآن دستور خشن هم داره. باید هم داشته باشه. آیینی که همش مهر و عطوفت باشه خنده داره. شما یک قانون در سراسر جهان به من نشون بدید که هیچ خشونتی توش نباشه
ثالثاً - کدوم جامعه؟ اگر منظور شما جامعهء اسلامه ، که از نظر ما تمام دستورات اسلام صحیح و قابل پذیرشه و نهایتاً ممکنه در یکی دو مورد شبهه داشته باشیم که در مقابل اون مقداری که پذیرفتیم هیچی نیست. اما اگر منظور شما جامعهء اروپاست که دنبال خدای پاستوریزه هموژنیزه میگردن که اصلاً کاری به کارشون نداشته باشه ، هر غلطی کردن خدا ببخشه و همه رو هم کیلویی و بی حساب و کتاب ببره بهشت ، باید عرض کنم خدای حقیقی این شکلی نیست :ok:

.....................................................و.......................................................
......................................................و...................................................
........................................................وووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووو

برای کسی که مدام در تلاش است تا آیه و شبهه ای پیدا کند، دلیل هایی که ما بیان کنیم با خطوط بالا هیچ تفاوتی ندارد، چرا که هیچ گاه در ذهنش پردازش نخواهد شد.

برای کسی که می گوید جن نیست، باید گفت خوب ثابت کن نیست، برای کسی که مثل من تجربه اش را دارد، بیا و بگو تجربه ی من توهم بوده؟

هر وقت دلیل محکمی برای اثبات عدم وجود جن داشتید، آن وقت حق دارید بیایید وجودش را به چالش بکشید.

فریاد سکوت;764027 نوشت:
اگه خواهر منو میدیدی که چطور کتک میخورد باورت میشد
البته آقا مسعود اگر حرف ما رو نپذیرن حق دارن. چون کاملاً منطقیه که بگن صرف صحبت شما دلیل کامل و محکمی نیست و باید دلیل و مدرک بهتری ارائه بدید

با این حال من هم نکته ای میگم شاید تاثیرگذار باشه. علاوه بر صحبت خواهرمون که فرمودن ، برای خونواده ما هم موضوع جن در حد شدیدی پیش اومده
نمی دونم هر دوی اونها یکی بودن یا نه ، اما هم خواهرم اون رو می دید و هم برادرم
خواهرم که نزدیک یک سال درگیر بودیم تا تونستیم کاری کنیم که دیگه اون موجود سمتش نیاد
هر وقت که میومد تو خونه خواهرم می دیدش و جیغ می زد که کمکم کنید و ما چند نفری دورش حلقه میزدیم تا نگش داریم
چند بار از توی دست ما کشیدش (ما نمی دیدیمش) اما هر جور بود نگهش می داشتیم
البته قدرتش به ما خیلی منتقل نمی شد ولی گاهی دستهای خواهرم کبود می شد
پدر باجناق بابام از دعا و طلسم اطلاعات زیادی داشت و چیزی رو نوشت و با موی گرگ به ما داد تا به بازوی خواهرم ببندیم
بعدش اون اتفاقات خیلی خیلی کمتر شد و خواهرم گاهی اون موجود رو می دید ولی می گفت از همون دور می ایسته نگام می کنه ولی جلوتر نمیاد

چند سال بعد هم برادرم موجودی رو دید زرد رنگ ، لاغر با دست و پای کشیده ، چشمهای درشت و دندون های دراز
اون رو روی پست بام خونه دید و بیهوش شد ، بعد که به هوش اومد برامون تعریف کرد که چی دیده

اینها اتفاقاتی هست که برای ما افتاده و البته خیلی بیشتر بود ولی من به گفتن همین مقدار بسنده می کنم
شنونده هم مختاره که باور کنه یا نکنه

در شهرهای کوچک و قدیمی ، بخاطر بافتی که دارن جن بیشتر دیده میشه
مثلاً در خوزستان ما ، در شهرهایی مثل هفتکل ، مسجدسلیمان ، رود زرد و..... حتی برخورد کلامی هم پیش اومده
هرچند برخورد با جن در شهرهای بزرگ هم کاملاً محتمل هست

البته گاهی هم به دلیل خرافات یک سری داستان ها باب میشه و مردم فکر میکنن اینها هم جزء حقیقته
تعداد قابل توجهی از ادعاهای برخورد با جن ، بیشتر سوء تفاهم ها یا حتی داستان سازی های مردمه
همچنین کسایی که ادعای دعا و طلسم نویسی یا جن گیری دارن ، در اکثر موارد افرادی شیاد هستن که از سادگی مردم سوء استفاده می کنن
اما خرافات ، دروغگویی ، داستان سرایی و دغل بازی ، هیچکدوم نمی تونه حقیقت بودن اصل ماجرا رو زیر سؤال ببره

a human;764194 نوشت:
بله دیگه خدای حقیقی حرف حرف خودشه. تفکر تفکر خودشه
احسنت به شما ، تعریف دقیقی فرمودید
بله ، دقیقاً خدا یعنی همین. اگر غیر از این باشه که خدا نیست

اشاره من هم همین بود که شما دنبال خدایی میگردید که به حرف شما گوش کنه!
واقعاً خدای جالبی دارید

a human;764194 نوشت:
بیش از 70 درصد خوب و بد ها بستگی به فرهنگ جامعه داره و از عواملی مثل فرهنگ یا دین نشات میگیره.فقط 30 درصد به صورت ذاتی تو وجود تمام انسان ها مشترکه
باز هم احسنت به شما. اینجا هم دلیل بسیار درستی مطرح فرمودید
بله درسته ، و برای همین هم هست که خداوند باید پیامبری بفرسته تا درست و غلط ، و خوب و بد رو به شکل صحیحش برای ما انسانها تبیین کنه و حد و مرز هر کدوم رو تعیین کنه. ممنون که لزوم وجود پیامبران رو هم اثبات فرمودید :Gol:

a human;764194 نوشت:
الان غرب که تعصبات دینی ندارن بدون روسری براشون عادیه ولی اینجا که تعصبات دینی حکمفرماست شرایط متفاوته. تو طرز فکر تو یک عمل ممکنه بد باشه ولی این فقط طرز فکر تو هست
عجب! با این تفسیر شما که تمام گناه ها و خطاهای دنیا توجیح میشه که! هر کی هر کاری دلش میخواد انجام میده ، بعدش هم میگه توی فرهنگ من این کار درسته!

اول اینکه چرا از کلمه تعصب استفاده میکنید که با سفسطه پنهان کار غرب رو درست و کار مسلمانان رو غلط جلوه بدید؟

چرا اینطور نگیم:
توی کشوری که غیرت و حیا وجود داشته باشه ، زنها پوشش دارن چون نمی خوان خودشون رو به نمایش بذارن
اما توی فرهنگ غرب که غیرت و حیا چندان معنایی نداره و ارزش زن در نمایش اندامشه ، بدون لباس بودن عادیه

و مطلب آخر اینکه شما خودتون جواب خودتون رو می دید. می فرمایید درصد زیادی از خصوصیات افراد مطابق با فرهنگی که در اون زندگی کردند شکل می گیره و خوب و بد رو هم طبق همون دارن تعریف می کنن. پس نتیجه اینکه یک فرهنگ غلط ، میتونه یک خصوصیت بد رو به عنوان یک خصوصیت خوب به خورد ما بده. همونطور که فرهنگ غلط باعث میشه عده ای از مردم خرافات رو نوعی ارزش بدونن ، همین فرهنگ غلط باعث میشه که گروه دیگری از مردم ، پوشش نداشتن و خودنمایی رو نوعی ارزش بدونن. پس فرهنگ ها و اخلاقیات نیاز به اصلاح دارن و هیچ کسی بهتر از اونی که این انسان ها رو خلق کرده ، نمیتونه اصلاح صحیحی انجام بده

Reza-D;764203 نوشت:
بله دقیقاً مشکل نظم نوین جهانیه (New World Order) که آمریکا می خواد به خورد جهان بده و استارت اصلی اون از زمان بوش پدر زده شد و این جهانی سازی فرهنگ آمریکایی با انواع ابزارها ، از فرهنگ سازی رسانه ای گرفته تا اسلحه و کشتار ، با جدیت داره پی گیری میشه

من کلا مخالف خوراندن طرز فکر هستم چه از نوع اسلامی و چه از نوع غربی.ادم خودش اختیار داره.

Masood11;764055 نوشت:
مگه اسلام تنها جاییه که اینو گفته!؟
خیر مسعود جان. خود غرب هم کاملاً اعتقاد داره فقط اسامی متفاوت هستن
اونجا معمولاً کلمه "جن" گفته نمیشه. اما با اسامی دیگه کاملاً شناخته شده ست
Demon
Bogy
Elf
Puck
Sprite
Goblin
اسامی هست که در غرب برای جن به کار میره. البته به اضافه خود واژه Jinn

ضمناً برخی افراد هم جن ها رو فرشته های سقوط کرده می دونن
همون واچرزها (غول های سنگی نگهبان) یا همون "پرومته" در فیلم نوح ، جن بودند
میکائیل در فیلم لژیون همون "جن" اعظم (شیطان) هست
و..........

a human;764204 نوشت:
کلا یه نفر حقه و بقیه منافق
تا همین جا هم ناظمین انجمن یا گفتگوی ما رو ندیدن یا لطف کردن که پاکشون نکردن
اگر واقعاً ، واقعاً دنبال پاسخ گرفتم هستید ، تاپیک جدا بزنید و موضوعات مورد نظر خودتون رو مطرح کنید تا درموردشون صحبت بشه
موفق باشید :Gol:

a human;764088 نوشت:
برای یک شخصی که از این فرهنگ به دور بوده جن همون حالت خرافه داره.

سلام

خداوقت ...:Gol:

دوست عزیز برای کسی هم که تو جنگل بزرگ شده ممکنه خیلی از مسائل ما و برخی دیگر ، حالت پوچ و بی معنی و خرافه باشه و این دلیل نمیشه

که حق با همونه که تو جنگل بزرگ شده ..:ok::Gol:

دوم اینکه دوست عزیز شما اعتقادات رو نباید به سخره بگیرید ...

چون شما هم یه سری اعتقاداتی دارید و اگر قراره توهین بشه به همدیگه خب قرآن دستور زیبایی داده :

(لکم دینکم ولی دین ) شما به دین خودتون و ما هم به دین خودمون:ok::Gol:

a human;764088 نوشت:
کشتن کفار و سنگسار ممعنی دستورات خشن میده

خیر .. یه جاهایی باید نرم و نرمخویی داشت و یه جاهایی باید اقتدار و تندی نشون داد تا سوء استفاده پیش نیاد ... شما پیش بهترین روانشناس های دنیا هم بری

میگن توی تربیت نباید همیشه نرمخو باشی و بخندی ...

دین برای بهتر زندگی کردن برنامه آورده ، برنامه ای برای اینکه انسان ها به بهترین نوع رشد کنن ...
:Gol:

مشکل شما از خالق هستش ، هنوز به عقیده و باور به خدا نرسیدید برای همین نمیشه سر دین با شما خیلی بحث کرد چون باید

از اول خدا بهتون اثبات بشه که جاش تو این تاپیک نیست ...:Gol:

Masood11;764209 نوشت:
سلام
دقیقا درسته! مستندی که بگه خدا نیست قابل استناد نیست! کلا حتی کسایی که آتئیست هستنم(ضد دین) ادعاشون اینه که اگه خدا هست، مدعیانش باید اثباتش کنن! یعنی به جز موارد معدود درباره ی بود و نبود خدا نظر نمیدن!

نمیدونم داستان نحسی گربه ی سیاه که تو اروپا هستو شنیدید یا نه! بطور کلی این موارد وقتی پیش میاد که فقط اول و آخر واکنشو ببینیم و مسیرو دنبال نکنیم!! وقتی مسیرو میبینیم، پی میبریم که اصلا چیز ماورایی نبوده!

سلام

آخه ما که ثابتش کردیم ! دیگه چیکار باید بکنیم ؟

بله داستانهای خرافی زیاده اونجا ، مثل کراس کردن انگشتان دست برای شانس آوردن یا پاشیدن نمک به سمت پشت و...

نمیدونم چطوری میشه آدم به خدا و عالم غیب اعتقاد نداشته باشه ! عالم فریاد میزنه به وجودش .. نمیدونم!!

a human;764056 نوشت:
قران صرفا یک سری دستورات اخلاقی هست.یک سری اداب و رسوم.یک سری خرافات.یک سری دستورات خشن.جنبه علمی زیاد شدیدی نداره و نمیشه در موردش قضاوت کرد.

اگر مقداری قران میخوندین میدیدن که علاوه بر دستورات اخلاقی ، مسائل علمی هم در قرآن بیان شده ...

1400 سال پیش مگه دستگاه های پزشکی بود که بتونن درون شکم مادر رو ببینن همانطور که در قرآن سوره علق نحوه تشکیل نطفه به شکل جنین در شکم مادر رو بیان کرده ؟؟؟!!!

نحوه ی تشکیل باران ، نحوه ی بوجود اومدن کهکشان ها که استیفن هاوکینگ جدیدا این نظریه بیگ بنگ و دور شدن کهکشان ها رو داد در حالی که تو قرآن اومده اونم 1400 سال پیش ...

در مورد اثر انگشتان صحبت کرده در حالی که 200 سال پیش فهمیدیم اثر انگشت هر انسانی متفاوته ...

[=arial narrow]زوجيت در گياهان رو قرآن بیان کرد ...

[=arial narrow] زندگي اجتماعي زنبور عسل[=arial narrow]
[=arial narrow]رقيق‌تر بودن هوا در ارتفاعات (انعام 125)

اینا اگر مسائل علمی نیست پس چیه ؟؟؟

موضوع قفل شده است