صفحه 1 از 13 12311 ... آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: اجنه کجایند!؟

نوشته
    1,168
    حضور
    21 روز 3 ساعت 29 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    1582

اجنه کجایند!؟

سلام

من به جن اعتقادی ندارم! تابحال نه دیدم و نه حضورشو حس کردم! دوستم اعتقاد داره! ادعا میکنه دیده!! یکی دیگه هم ادعا میکنه! ولی هر کدوم یه مشخصاتی میگن!! بیشتر به نظر میاد ساخته ذهنشون از مجهولاته!
    آیا کسی میتونه وجود جنو اثبات کنه!!؟؟ الان بوسیله ی علم میشه امواج گرما رو شناسایی کرد! اگه موجودی از آتش که نوعی انرژی گرماییه باشه، باید بشه پیداش کرد!

2. صلوات ها 8

3.  

علاقه
    تحصیل ، تحقیق و پژوهش
    نوشته
    21,545
    حضور
    175 روز 9 ساعت 57 دقیقه
    دریافت
    11
    آپلود
    0
    گالری
    38
    صلوات
    58343

با نام و یاد دوست

اجنه کجایند!؟

کارشناس بحث: استاد کریم

5. صلوات ها 4

علاقه
    مجلس امام حسین(ع)، مطالعه، ورزش، خانواده.
    نوشته
    2,695
    حضور
    41 روز 1 ساعت 33 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    7505

نقل قول نوشته اصلی توسط Masood11 نمایش پست ها
    سلام

من به جن اعتقادی ندارم! تابحال نه دیدم و نه حضورشو حس کردم! دوستم اعتقاد داره! ادعا میکنه دیده!! یکی دیگه هم ادعا میکنه! ولی هر کدوم یه مشخصاتی میگن!! بیشتر به نظر میاد ساخته ذهنشون از مجهولاته!
    آیا کسی میتونه وجود جنو اثبات کنه!!؟؟ الان بوسیله ی علم میشه امواج گرما رو شناسایی کرد! اگه موجودی از آتش که نوعی انرژی گرماییه باشه، باید بشه پیداش کرد!

جن در قرآن:

سلام علیکم
    اصل وجود جن ها جای هیچ شک وشبهه ای ندارد. چون خداوند متعال در قرآن زیاد از جن ها نام برده است. حتی یکی از سوره های جزء29قرآن کریم بنام سوره الجن است.
    چون آیات زیاد است بنده فقط برخی از آیات قرآن که نشانگر وجود جن است محضر شما عرض می کنم.

1- انبیاء الهی علاوه بر انسانها برای جنیان نیز نازل شده اند:
    يا مَعْشَرَ الْجِنِ‏ وَ الْإِنْسِ أَ لَمْ يَأْتِكُمْ رُسُلٌ مِنْكُمْ يَقُصُّونَ عَلَيْكُمْ آياتي‏ وَ يُنْذِرُونَكُمْ لِقاءَ يَوْمِكُمْ هذ اقالُوا شَهِدْنا عَلى‏ أَنْفُسِنا وَ غَرَّتْهُمُ الْحَياةُ الدُّنْيا وَ شَهِدُوا عَلى‏ أَنْفُسِهِمْ أَنَّهُمْ كانُوا كافِرينَ (انعام/130)
    اى گروه جن و انس، آيا از ميان شما فرستادگانى براى شما نيامدند كه آيات مرا بر شما بخوانند و از ديدار اين روزتان به شما هشدار دهند؟ گفتند: «ما به زيان خود گواهى دهيم.» [كه آرى، آمدند] و زندگى دنيا فريبشان داد، و بر ضد خودگواهى دادند كه آنان كافر بوده‏اند.

2- بهشت وجهنم برای جنیان:
    وَ لَقَدْ ذَرَأْنا لِجَهَنَّمَ كَثيراً مِنَ الْجِنِ‏ وَ الْإِنْسِ لَهُمْ قُلُوبٌ لا يَفْقَهُونَ بِها وَ لَهُمْ أَعْيُنٌ لا يُبْصِرُونَ بِها وَلَهُمْ آذانٌ لا يَسْمَعُونَ بِها أُولئِكَ كَالْأَنْعامِ بَلْ هُمْ أَضَلّ ُأُولئِكَ هُمُ الْغافِلُونَ (اعراف/179)
    و در حقيقت، بسيارى از جنّيان و آدميان را براى دوزخ آفريده‏ايم.[چرا كه‏] دلهايى دارند كه با آن [حقايق را] دريافت نمى‏كنند، و چشمانى دارند كه با آنها نمى‏بينند، و گوشهايى دارند كه با آنها نمى‏شنوند. آنان همانند چهارپايان بلكه گمراه‏ترند. [آرى،] آنها همان غافل‏ماندگانند.

3- عدم توان جن وانس برای آوردن مانند قرآن:
    قُلْ لَئِنِ اجْتَمَعَتِ الْإِنْسُ وَ الْجِنُ‏ عَلى‏ أَنْ يَأْتُوا بِمِثْلِ هذَا الْقُرْآنِ لا يَأْتُونَ بِمِثْلِهِ وَ لَوْ كانَ بَعْضُهُمْ لِبَعْضٍ ظَهيراً (اسراء/88)
    بگو: «اگر انس و جن گرد آيند تا نظير اين قرآن را بياورند، مانند آنرا نخواهند آورد، هر چند برخى از آنها پشتيبان برخى [ديگر] باشند.»

4- ابلیس از جن است:

وَ إِذْ قُلْنا لِلْمَلائِكَةِ اسْجُدُوا لِآدَمَ فَسَجَدُوا إِلاَّ إِبْليسَ كانَ مِنَ الْجِنِ‏ فَفَسَقَ عَنْ أَمْرِ رَبِّهِ أَ فَتَتَّخِذُونَهُ وَذُرِّيَّتَهُ أَوْلِياءَ مِنْ دُوني‏ وَ هُمْ لَكُمْ عَدُوٌّ بِئْسَ لِلظَّالِمينَ بَدَلاً (کهف/50)
    و [ياد كن‏] هنگامى را كه به فرشتگان گفتيم: «آدم را سجده كنيد،» پس[همه‏] -جز ابليس- سجده كردند، كه از [گروه‏] جن بود و از فرمان پروردگارش سرپيچيد. آيا [با اين حال،] او و نسلش را به جاى من دوستان خود مى‏گيريد، و حال آنكه آنها دشمن شمايند؟ و چه بد جانشينانى براى ستمگرانند.
    این آیات نشان می دهد. که جنیان هم تکلیف دارند. وپیامبرانی که برای ما آمده اند برای آنها هم هستند. لذا در بین آنها هم مومن وکافر است. جتی طبق آیات قرآن از جمله سوره مبارکه نمل جنیان در لشگر ومحضر حضرت سلیمان خدمت می کردند. وبا غواصی در اعماق دریا برای ایشان در ویاقوت می آوردند. وتوان ظاهری آنها از ما انسانها بیشتر است.
    پس اصل وجود آنها جای شبهه ندارد. ولی چون خلقت آنها از آتش بوده، یعنی بیشتر از آتش استفاده شده، عکس انسان که بیشتر خاک وگل بوده، آنها لطافت وجودی بیشتری دارند. وبسرعت می توانند نقل مکان کنند. عکس ما انسانها. وآنچنان که گفته شده برای خود در همین دنیا ما مکان وزندگی دارند مثل ما انسانها، ازدواج وغیره هم بینشان هست. وگفته شده که در هوا زندگی می کنند.

ویرایش توسط کریم : ۱۳۹۴/۰۹/۲۶ در ساعت ۰۹:۰۶
    اجنه کجایند!؟
    إنّ الصلوة تنهی عن الفحشاء والمنکر
    جامعه ای که در آن فرهنگ نماز باشد. دچار یاس، افسردگی، فساد وروز مره گی نمی شود.

7. صلوات ها 10

علاقه
    علاقمند به کتاب روانشناسی و تاریخی
    نوشته
    1,310
    حضور
    40 روز 12 ساعت 2 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    10
    صلوات
    3701

با سلام

حضرت سلیمان علیه السّلام از پیامبرانی بود که خداوند او را بر جنّ و انس و ... مسلّط نموده بود. روزی چند نفر از اصحاب خود را همراه یکی از بزرگ جن های گردن کش فرستاد، تا چند ساعتی به میان مردم بروند و گردش کنند و سپس بازگردند، و به اصحاب فرمود: «در این سیر و سیاحت هر چه را از آن جن شنیدید، به خاطر بسپارید و وقتی نزد من آمدید، برای من بیان کنید.»

آنها همراه آن جنّ سرکش حرکت کردند تا به بازار رسیدند و در آنجا این امور را دیدند:

۱. دیدند آن جن به آسمان نگاه کرد و سپس به مردم نگریست و سرش را تکان داد.
    ۲. از آنجا عبور نمودند تا به خانه ای رسیدند، دیدند شخصی از دنیا رفته و بستگان او گریه می کنند. آن جن وقتی که منظره را دید، خندید.

۳. از آنجا عبور نمودند و دیدند عده ای سیر را با پیمانه می فروشند، ولی فلفل را با وزن (و سنجش دقیق ترازو) می فروشند. آن جن با دیدن آن منظره خندید.

۴. از آنجا عبور نمودند و به گروهی رسیدند، دیدند آنها ذکر خدا می گویند و به یاد خدا به سر می برند، ولی گروه دیگری در کنار آنها هستند و به امور بیهوده و باطل سرگرم هستند. آن جن سرش را تکان داد و لبخند زد.

یاران سلیمان از این سیر و عبور بازگشتند و ماجرا را (در چهار مورد فوق) به سلیمان علیه السّلام گزارش دادند.

سلیمان علیه السّلام جن را خواست و از او چهار موضوع زیر را پرسید:

«۱. وقتی که به بازار رسیدی، چرا سرت را به آسمان بلند نمودی و سپس به زمین و مردم نگاه کردی و سرت را تکان دادی؟»

جن گفت: فرشتگان را بالای سر مردم دیدم که اعمال آنها را با شتاب می نوشتند، تعجّب کردم که آنها این گونه با شتاب می نویسند ولی انسان ها آن گونه با شتاب سرگرم (امور مادّی خود) هستند.

«۲. تو وقتی که به خانه ای وارد شدی، شخصی مرده بود و حاضران گریه می کردند چرا خندیدی؟»

جن گفت: خنده ام از این رو بود که آن شخص مرده به بهشت رفت، ولی حاضران (به جای خوشحالی) گریه می کردند.

«۳. چرا وقتی که دیدی سیر را با پیمانه و فلفل را با وزن می فروشند، خندیدی؟»

جن گفت: از این رو که دیدم سیر را با آن همه ارزش، که کیمیای درمان است با پیمانه می فروشند، ولی فلفل را که مایه ی بیماری است با وزن دقیق به فروش می رسانند، از این رو از روی تعجب خندیدم.

«۴. چرا در مورد آن دو گروه که یکی در یاد خدا و دیگری سرگرم لهو و امور بیهوده بود، سر تکان دادی و خندیدی؟»

جن گفت: زیرا تعجب کردم (که هر دو گروه، انسان، ولی اولی بیدار و در یاد خدا و دومی غافل و سرگرم در بیهودگی هستند.
    ویرایش توسط yalda solimani : ۱۳۹۴/۰۹/۲۶ در ساعت ۱۰:۳۹
    فعاليت داشتن در فضاي مجازي و پاک ماندن در آن ' تقواي دو چندان ميخواهد. يادمان نرود گاهي با گناه به اندازه ي يک لايک فاصله داريم... يادمان نرود فضاي مجازي هم "محضر خداست " نکند که شرمنده باشيم، امان از لحظه ي غفلت که فقط خدا شاهد است و بس...! گاهي روي مانيتور بچسبانيم "ورود شيطان ممنوع " مراقب دستي که کليک ميکند، چشمي که ميبيند و گوشي که ميشنود باشيم... و بدانيم و آگاه باشيم که خدا هم هميشه آنلاين "است. .وما فقط در مشگلات آنلاین میشیم

9. صلوات ها 6

علاقه
    مطالعه .. ورزش
    نوشته
    1,586
    حضور
    52 روز 8 ساعت 25 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    158
    صلوات
    5441

سلام

سلام

چند وقت پیش منوتو یه برنامه پخش کرد که با همین دستگاههای گرمایی و حتی صوتی یه موجوداتی رو ردیابی میکردن .. برنامه علمی بود ... یه برنامه هم با ندا ( برنامه چراکه نه !) پخش شد که رفتن تو یه سالنی که میگفتن قبلا سالن اپرا بوده و نمیدونم سوخته و کلی کشته داده یه همچین چیزی و مردم میگفتن که اینجا ارواح سرگردان و از این جونورا هست ... بعد با یه تیم که اینها واقعا در انگلستان با دستگاههاشون میفتن دنبال جن و روح ، رفتن تو و وااای وای خیلی خنده دارد بود !! از بس این ندا کولی بازی درآورد و ترسید

واقعا هم امواجی از اصوات دریافت کردن !! دیگه ندا داشت سکته میکرد

بهرحال هست این موارد و خود اونها علمی ثابتش کردن ...

فگر نمیکردم کسی باشه که به جن اعتقاد نداشته باشه !! همین الانم یکیش نشسته پشت سرت
    خدانگهدار اسکدین

11. صلوات ها 6

نوشته
    1,415
    حضور
    42 روز 17 ساعت 15 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    6338

آیا کسی میتونه وجود جنو اثبات کنه!!؟؟
    سلام
    من یک کتاب قدیمی دارم برخی طلسمات و دعاهای خاص جهت رویت اجنه توش نوشته شده ما خودمون امتحان نکردیم وگرنه جوابتون رو میدادیم
    میخواید اون صفحات رو براتون اسکن کنیم بفرستیم خودتون امتحان کنید ببینید اجنه وجود داره یا نه

13. صلوات ها 6

علاقه
    Nature & Alone
    نوشته
    83
    حضور
    2 روز 6 ساعت 34 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    366

سر خونه زندگیشون کجا باید باشن

15. صلوات ها 6

علاقه
    مجلس امام حسین(ع)، مطالعه، ورزش، خانواده.
    نوشته
    2,695
    حضور
    41 روز 1 ساعت 33 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    7505

نقل قول نوشته اصلی توسط yalda solimani نمایش پست ها
    حضرت سلیمان علیه السّلام از پیامبرانی بود که خداوند او را بر جنّ و انس و ... مسلّط نموده بود. روزی چند نفر از اصحاب خود را همراه یکی از بزرگ جن های گردن کش فرستاد، تا چند ساعتی به میان مردم بروند و گردش کنند و سپس بازگردند، و به اصحاب فرمود: «در این سیر و سیاحت هر چه را از آن جن شنیدید، به خاطر بسپارید و وقتی نزد من آمدید، برای من بیان کنید.»
    سلام
    دوستان لطفا این مطالب مستند به انبیاء واولیاء الهی را بدون سند قرار ندهید. با تشکر

نقل قول نوشته اصلی توسط مشک نمایش پست ها
    چند وقت پیش منوتو یه برنامه پخش کرد که با همین دستگاههای گرمایی و حتی صوتی یه موجوداتی رو ردیابی میکردن .. برنامه علمی بود ... یه برنامه هم با ندا
    با تشکر از مطالب شما، باید یک نکته را خدمت همه عرض کنم. که خیلی از مواردی که به تسخیر جن یا دیدن جن ها حالا فارغ از روش علمی که اثبات گر جن بودن آن اصوات نیست. خیلی از این سخنها واقعیت ندارد. وبرخی اوقات خیال پردازی آنهاست.

نقل قول نوشته اصلی توسط شبـنم نمایش پست ها
    سلام
    من یک کتاب قدیمی دارم برخی طلسمات و دعاهای خاص جهت رویت اجنه توش نوشته شده ما خودمون امتحان نکردیم وگرنه جوابتون رو میدادیم
    میخواید اون صفحات رو براتون اسکن کنیم بفرستیم خودتون امتحان کنید ببینید اجنه وجود داره یا نه
    سلام
    شما لطف کنید ننویسد چون اولا مشخص نیست واقعا درست باشد. وثانیا جن تو زندگی خودش است با ماهم کاری ندارد. لذا لزومی ندارد وارد این نوع بحثها شویم.
    اجنه کجایند!؟
    إنّ الصلوة تنهی عن الفحشاء والمنکر
    جامعه ای که در آن فرهنگ نماز باشد. دچار یاس، افسردگی، فساد وروز مره گی نمی شود.

17. صلوات ها 8

نوشته
    34
    حضور
    1 روز 20 ساعت 1 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    149

من کتابی به اسم (جن در خلقت)خریدم ولی جرات خوندنشو ندارم...

اما به بودنشون اعتقاد دارم

19. صلوات ها 5

نوشته
    446
    حضور
    14 روز 8 ساعت 24 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    2192

اجنه هم مثل ما ادمها ، خوب و بد دارند...

فکر نکنم کسی علاقه داشته باشه با یک موجود نامرئی شر و ازار رسان ، هم خونه باشه... موجودی که شب و روزت رو سیاه کنن و روز خوش برات نزارن.

پس عاقلانه ترین کار اینه که از هیچ دعا و طلسم و وردی برای حضور این موجودات به زندگی ارام خودمون ، استفاده نکنیم ...

21. صلوات ها 3

صفحه 1 از 13 12311 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع را مشاهده کرده اند: 0

هیچ کاربری در لیست وجود ندارد.

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری