ضبط کردن مخفیانۀ صحبت های همسرم با مادرش

تب‌های اولیه

13 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
ضبط کردن مخفیانۀ صحبت های همسرم با مادرش

سلام
من یک سال است که عقد کرده ام و در حال حاضر سربازم؛ البته نخبگی گرفتم و سربازیم را در قالب پروژه انجام می دهم. دنبال کار هم می گردم ولی هنوز نتوانستم کاری پیدا کنم و بیکار هستم. یک روز که خانمم سر یک موضوعی از دستم ناراحت شد، من از خونه رفتم بیرون و صدایش را با گوشیش ضبط کردم ببینم پشت سر من چه می گوید؟ واقعا از خودم کلی متاسف شدم. پشت سر من با مادرش حرف زد و در واقع ازم بدگویی کرد. حرف هایی زد که چند روز است قاطی ام و فکرم مشوش شده. حتی مادرش هم از من بدگویی کرد. من از همه توقع داشتم جز همسرم. اگر همه بدگویی می کردند طوری نبود؛ ولی همسرم ... نباید حرف میزد. این در حالی اس که من هیچ کدام از موضوعات زندگیم را به خانواده خودم نمی گویم چون می دانم زندگیم بهم می ریزد؛ ولی خانمم به جایی اینکه مشکلش را به من بگوید رفته با مادرش پشت سر من و حتی خانواده ام حرف زده. بعضی از حرف هایش هم واقعا بی پایه و اساس بود و اصلا آن جوری که او گفته بود نیست.
حالا از خانمم و مادرش بدم آمده و حس علاقه ام هم به او کمتر شده. فعلا کم محلش می کنم و هر چه به من می گوید دوستت دارم می گویم تو داری فیلم بازی می کنی و محلش نمی دهم. البته من به آنها نگفتم که صدایتان را ضبط کردم؛ ولی با حرفایی که بهشان زدم فکر کنم متوجه شدند.
خودم می دانم کار اشتباهی کردم؛ ولی این باعث شد چیزهایی را بفهمم که نمی دانستم. حالا من باید چکار کنم؟

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد امین

سلام

در اینکه کار شما اشتباه بوده شکی نیست؛ چون این کار تجاوز به حریم خصوصی دیگران است و چه از لحاظ شرعی و چه قانونی و چه عرفی درست نیست.

با این حال باید عرض کنم که هر چند کار همسر شما هم اشتباه بوده ولی اشتباه او در حدی نیست که بخواهد منجر به تنفر شما و کم محلی و زیر سوال بردن دوست داشتن او و ... شود. در غالب موارد چنین صحبت هایی صرفا جنبه در و دل مادرانه دارد و اصلا به این معنا نیست که او شما را دوست ندارد یا از شما متنفر است که نشانه اش هم ابراز دوست داشتن های فعلی اوست. برای همین نباید برداشت شما از این صحبت های او بیش از چیزی باشد که در واقع هست.

بله شما باید به همسرتان بفهمانید که حفظ حریم خصوصی زن و شوهر لازم است و تا زمانی که طرفین می توانند مشکلشان را خودشان حل و فصل کنند نباید دست به دامان دیگران شوند؛ ولی در کنار این، باید زمینه این کار را هم فراهم کنید؛ یعنی شرایط را طوری رقم بزنید که همسرتان بتواند مشکلاتش را با شما در میان بگذارد. از گفته های شما اینطور برداشت می شود که شما تا به حال چنین شرایطی را فراهم نکرده اید. شما هنوز عشق و علاقه همسرتان را به حدی جلب نکرده اید که پشت سرتان از بدی شما نگوید یا اینکه پیش همه از شما تعریف کند.
لذا باید ببینید چه چیزی باعث شده همسر شما اینگونه رفتار کند و چنین حرف هایی پشت سر شما بزند؟! آیا اگر با او دعوا نمی کردید؛ اگر رفتار شما در این مدت با او طوری بود که ایشان را کشته مرده خود کرده بودید؛ اگر دائم عیب و ایراد های خانواده اش را مطرح نمی کردید؛ اگر صبوری به خرج می دادید تا دوران ابتدایی زندگی که زمان شناخت اشتراک ها و افتراق ها و کنار آمدن با آنهاست می گذشت؛ اگر بدی ها و اشتباهاتش را با خوبی جواب می داید و ...، آیا باز هم ایشان پشت سر شما بدگویی می کرد؟! قطعا اینگونه نبود.

الان هم اگر می خواهید چنین اتفاقی تکرار نشود باید علت این بدگویی ها را از بین ببرید و نباید با مته به خشاش گذاشتن در مورد حرف های بی اساس و با اساس زندگی را بر خود و ایشان تلخ کنید؛ بلکه باید درست و منطقی زندگی را مدیریت کنید و به مرور زمان و بعد از جلب عشق و علاقه همسرتان، چنین مواردی را با منطق و استدلال و احساس با در میان بگذارید. بعلاوه اینکه شما به عنوان یک مرد باید خیلی بیشتر از اینها صبور باشید و دل بزرگی داشته باشید تا در سردی و گرمی زندگی بتوانید از پس مشکلات بر آیید.

پیروز و سربلند

[="Navy"]

امین;764024 نوشت:
سلام

طاهر;763991 نوشت:
کارشناس بحث: استاد امین

سلام وعرض ادب
بنده خدااخرین حضورش مال قبلاهست.
چی شده اینقدردیرجواب داده شده!!!!!!!!!!!!!!!!!!
واما
نظرم درمورداین تاپیک
یکم به ایندتون نگاه کنید.هرکسی اشتباه میکنه.
اگرواقعازندگیتونودوست داریدگذشت کنید.ودیگه تجسس نکنید.[/]

vahid14489;677779 نوشت:
سلام
من یک سال است که عقد کرده ام و در حال حاضر سربازم؛ البته نخبگی گرفتم و سربازیم را در قالب پروژه انجام می دهم. دنبال کار هم می گردم ولی هنوز نتوانستم کاری پیدا کنم و بیکار هستم. یک روز که خانمم سر یک موضوعی از دستم ناراحت شد، من از خونه رفتم بیرون و صدایش را با گوشیش ضبط کردم ببینم پشت سر من چه می گوید؟ واقعا از خودم کلی متاسف شدم. پشت سر من با مادرش حرف زد و در واقع ازم بدگویی کرد. حرف هایی زد که چند روز است قاطی ام و فکرم مشوش شده. حتی مادرش هم از من بدگویی کرد. من از همه توقع داشتم جز همسرم. اگر همه بدگویی می کردند طوری نبود؛ ولی همسرم ... نباید حرف میزد. این در حالی اس که من هیچ کدام از موضوعات زندگیم را به خانواده خودم نمی گویم چون می دانم زندگیم بهم می ریزد؛ ولی خانمم به جایی اینکه مشکلش را به من بگوید رفته با مادرش پشت سر من و حتی خانواده ام حرف زده. بعضی از حرف هایش هم واقعا بی پایه و اساس بود و اصلا آن جوری که او گفته بود نیست.
حالا از خانمم و مادرش بدم آمده و حس علاقه ام هم به او کمتر شده. فعلا کم محلش می کنم و هر چه به من می گوید دوستت دارم می گویم تو داری فیلم بازی می کنی و محلش نمی دهم. البته من به آنها نگفتم که صدایتان را ضبط کردم؛ ولی با حرفایی که بهشان زدم فکر کنم متوجه شدند.
خودم می دانم کار اشتباهی کردم؛ ولی این باعث شد چیزهایی را بفهمم که نمی دانستم. حالا من باید چکار کنم؟

با عرض سلام

این کارها یعنی همین ضبط صدا و فیلم گرفتن از دیگران در دعواهای خانوادگی بسیار کار زشتی است و سزاوار یک مسلمان نیست. خداوند به بندگان با ایمانش دستور داده از سوء ظن به یکدیگر اجتناب کنند و در کار یکدیگر تجسس نکنند. معلومه که خیلی از افراد ممکن است از آدم یا از کارهاش خوششون نیاد و پشت سرش حرف بزنن. این طبیعیه. هر چند که کار صحیحی نیست. مهم اینه که انسان باید قبول داشته باشه که کامل نیست و ممکنه ایراداتی در اعمال و رفتار و گفتارش وجود داشته باشه که دیگران از آن خوششان نیاد.

آدم سرش سوت میکشه وقتی میشنوه چنین عملی از آدمای مومن و مخصوصا" مسجدی سر میزنه!!! :Moteajeb!:

خداوند ما را در داشتن اخلاق الهی یاری فرماید. آمین

vahid14489;677779 نوشت:
یک روز که خانمم سر یک موضوعی از دستم ناراحت شد، من از خونه رفتم بیرون و صدایش را با گوشیش ضبط کردم ببینم پشت سر من چه می گوید؟
دقیقا به چه هدفی این کار رو کردی؟
حالا که مثلا فهمیدی چی داره میگه خوب چه کمکی بهت کرد؟
موقعی که از دستت ناراحت شده و بحث تون شده انتظار داشتی بیاد ازت تعریف کنه و از خوبی هات بگه؟
هرچند که البته بهتره حتی الامکان زن و شوهر مشکلات رو پیش خودشون نگه دارن و بین خودشون حل کنن و به کس دیگه ای نکشونن
ولی خوب شما اول زندگی هستید ممکنه تجربه چنین اتفاق و مشکلی رو نداشتید و ایشون نمیدونسته چیکار کنه و چطور تصمیم بگیره

[="Purple"]میگن قبل ازدواج چشماتو خوب بازکن و بعدش ببند...
حالا شما به جای بستن، دنبال آتو گرفتنین؟؟؟
به جای اینکه نزارین بینتون فاصله بیفته خودتون یه کاری میکنین که سرد بشه بینتون؟؟؟
کار شما از لحاظ اخلاقی درست نبوده ... خانمتونم حتما اون لحظه از روی عصبانیت و دلگیری همچین حرفایی زده چون الان بهتون ابراز علاقه میکنه....
بنابراین فراموش کنین .... خودتونم ممکنه توی عصبانیت حرفایی رو حتی به عزیزترین فرد زندگیتون بزنین که ازته دل نبوده ..
[/]

زهرا73;764026 نوشت:

سلام وعرض ادب

فکر کن 24 اردیبهشت سوال کردن الان نزدیک 9ماهه تازه جواب دادن به سوالشون:Moteajeb!::Moteajeb!:
اون بنده خدا فکر نکنم دیگه گذرشون اینجا بیوفته بعد این همه تاخیر در جواب:khandeh!:

:Nishkhand:

زهرا73;764026 نوشت:

سلام وعرض ادب
واما
نظرم درمورداین تاپیک
یکم به ایندتون نگاه کنید.هرکسی اشتباه میکنه.
اگرواقعازندگیتونودوست داریدگذشت کنید.ودیگه تجسس نکنید.

ترنم باران*;764271 نوشت:
فکر کن 24 اردیبهشت سوال کردن الان نزدیک 9ماهه تازه جواب دادن به سوالشون
اون بنده خدا فکر نکنم دیگه گذرشون اینجا بیوفته بعد این همه تاخیر در جواب:khandeh!:

سلام

نه این سوال و جواب جدید نیست. قبلا ضمن یک بحث دیگه این سوال و جواب صورت گرفته بود و بنده چون دیدم به اون بحث ربطی نداره و موضوعش هم خوبه با کمی ویرایش به عنوان یک تاپیک جدید قرارش دادم. این رو هم باید عرض کنم که یک سوال و جواب فقط برای یک نفر نیست؛ بلکه ممکنه برای خیلی ها مسئله مشابهی پیش بیاد. لذا حتما لازم نیست خود سوال کننده همیشه حضور داشته باشه و جواب بده؛ بلکه بدون حضور ایشون هم میشه بحث رو پیش برد و به نتیجه مطلوبی رسوند.

بسم الله الرحمن الرحیم
این کار ها رو نکنید برادر
به حریم خصوصی همسرتون احترام بذارید،اکثر افراد نیاز دارن تا یه حریم خصوصی ای داشته باشن تا در برخی مواقع بهش مراجع کنن
بسیار خانواده ها رو میشناسم که سر همین مسائل ناچیز با هم سر جنگ دارن

سلام ...
روش شناختتون روش درستی نیست ...

شاید خانومت واقعا دوست داشته باشه ولی با این حال به مادرش اون حرفها رو زده باشه علت هاش خوب خیلی زیادن . .

مثلا برخی از اقایون هم برای اینکه خودشون رو برای مامانشون لوس کنن ... الکی میگن زنم غذا نمیپزه ... الکی میگن بد اخلاقه ....
یا برای اینکه احساس ترحم دیگران رو تحریک کنن .
یا برای اینکه احساس شکست خوردن در زندگی بکنن یه حرفهایی رو میزنن

کلا روش شناختتون روش اشتباهی هست

موضوع قفل شده است