جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: از بین رفتن اعتماد قبل از ازدواج

 1. #1

  عضویت
  جنسیت آذر 1394
  نوشته
  2
  صلوات
  6
  حضور
  42 دقیقه
  دریافت
  0
  آپلود
  0
  گالری
  0

  از بین رفتن اعتماد قبل از ازدواج
  سلام.
  دختری 27 ساله هستم که مدت 9 ماهه با پسری که خارج از کشور زندگی میکنه ارتباط دارم.
  آشنایی و ارتباط ما از طریق واسطه(دوست صمیمی و چندین ساله ایشون) و برای ازدواج بود.
  چند ماه پیش پدر این آقا به محل کارم اومد و خواست مثلا بدون اطلاع قبلی, منو ببینه همون شخص واسطه بعد از رفتن ایشون به من جریانو گفت ولی چندین بار قسمم داد که به کسی نگم وگرنه خودش بی اعتبار میشه. به همین دلیل من به دوستم چیزی نگفتم و حتی وقتی جریان پدرش رو برام تعریف کرد طوری وانمود کردم که انگار اطلاع ندارم.
  الان بعد از چند ماه به طریقی شک کرده بود(حدس میزنم خود اون رابط بهش گفته) که من اطلاع داشتم و وقتی دوباره پرسید نتونستم دروغ بگم و جریانوگفتم. ولی خیلی عصبانی شد و گفت به من کلک زدی من چطور میتونم بهت اعتماد کنم و از کجا معلوم راجع به چیزهای دیگه و پسرها به من دروغ نمیگی...

  خواهش میکنم کمکم کنید چکار کنم که متوجه بشه فقط بخاطر قسمی که خورده بودم اینکارو کردم وگرنه دلیلی نداشت ازش پنهان کنم. 1بار بهش پیام دادم و عذر خواهی کردم زنگ زد و گفت باید فکر کنیم من نمیتونم دوباره اعتماد کنم شاید خیلی چیزای دیگه ازم پنهان کرده باشی اصلا شاید دیگه نتونم ادامه بدم.
  لطفا راهنماییم کنید چکار کنم. چطور بهش بفهمونم اون واسطه از سادگیم سواستفاده کرد و نذاشت بهش جریان رو بگم ولی الان برای نابود کردن رابطمون بعد از چند ماه این جریانو رو کرده. اگه زنگ زد چی بهش بگم که دوباره باورم کنه.
  من شرایط کمک گرفتن حضوری از مشاور رو ندارم خواهش میکنم در اسرع وقت راهنماییم کنید زندگیم برای هیچ و پوچ به هم ریخته  ویرایش توسط مدیر ارجاع سوالات : 1394/09/24 در ساعت 00:20 دلیل: تغییر سایز فونت ، لطفا کمی درشت تر بنویسید


 2.  

 3. #2

  عضویت
  جنسیت بهمن 1391
  علاقه
  تحصیل ، تحقیق و پژوهش
  نوشته
  18,614
  صلوات
  49924
  حضور
  130 روز 12 ساعت 24 دقیقه
  دریافت
  11
  آپلود
  0
  گالری
  34  با نام و یاد دوست  از بین رفتن اعتماد قبل از ازدواج
  کارشناس بحث: استاد امین


 4. #3

  عضویت
  جنسیت دی 1348
  علاقه
  روانشناسی؛ فلسفه؛ کلام
  نوشته
  722
  صلوات
  3860
  حضور
  19 روز 16 ساعت 9 دقیقه
  دریافت
  52
  آپلود
  2
  گالری
  0  سلام

  اینکه باید در مقابل چنین مسئله ای چه برخوردی می کردید بحثی جداست که به دلیل اینکه دیگر همه چیز تمام شده لزومی به بررسی آن وجود ندارد. اما اینکه در حال حاضر برای بازگشت اعتماد چه کنید بهترین راه همان کاری بوده که انجام دادید؛ یعنی عذرخواهی و بیان علت اصلی که باعث شد شما دست به چنین کاری بزنید. در حالت عادی این مسئله به اندازه ای بزرگ نیست که طرف مدعی شود که دیگر نمی تواند به شما اعتماد کند؛ مگر اینکه مسئله دیگری هم وجود داشته باشد که طرف از گفتن آن خود داری می کند و یا اینکه شما به آن توجه ندارید.
  با این حال شما به او بگویید که علت پنهان کردنتان این بوده که طرف از شما خواسته مسئله پنهان بماند و شما هم به خاطر اینکه گفتن یا نگفتنش نقشی در زندگی تان نداشته قبول کردید و چیزی نگفتید و حالا هم که خودش فهمیده و از شما سوال کرده، شما واقعیت را برایش بازگو کرده اید. این مسئله را تاکید کنید که اولا شما دروغ نگفتید بلکه فقط راستش را نگفتید و ثانیا این مسئله به اندازه ای که برای آن واسطه اهمیت داشته برای شما دو نفر اهمیت نداشته و اگر این چنین نبود؛ یعنی مسئله ای بود که خیلی اهمیت داشت، همان اول اصلا قبول نمی کردید که پنهانش کنید و ...

  البته احتمالا گفتن این موارد به تنهایی کافی نباشد و ایشان همچنان روی حرفش بماند و حتی اصرار بیشتری هم بر عدم اعتماد داشته باشد. علتش هم این است که ظاهرا شما بیش از حد خود را کشته مرده ایشان جلوه می دهید و به جای اینکه مطلوب باشید، طالب شده اید؛ یعنی رابطه شما به گونه ای شده که بیش از آن که ایشان به دنبال شما باشد، شما به دنبال او افتاده اید و همین باعث فرار کردن و ناز کردن و طاقچه بالا گذاشتن ایشان شده و مسائل کوچکی مثل این مورد را بزرگ کرده و بهانه ای برای ناز کردنش قرار داده است. لذا بهترین راه ممکن برای حل این مسئله و مسائلی از این دست این است که شما این اشتباه را جبران کنید و نگذارید بیشتر از این به شما آسیب بزند. اگر شما از همان اول این رابطه را به این شکل ادامه نمی دادید و به طرف می گفتید اگر قصدش ازدواج است باید رسما اقدام کند، قطعا کار به اینجاها کشیده نمی شد. الان هم برای حل این مسائل باید رابطه را قطع و یا به حدی کم کنید که در حد قطع باشد و به طرف بگویید که ادامه دادن به رابطه به این شکل از اول هم درست نبود و از این به بعد هم درست نیست و اگر نمی تواند به شما اعتماد کند بهتر است همین الان همه چیز را تمام کنیم. در عمل هم رابطه را کم کنید تا ایشان بفهمد که حرف شما جدی است. وقتی این چنین شد، همه چیز روشن و حل خواهد شد؛ چون اگر ایشان شما را بخواهد، دست از این بهانه جویی بر می دارد و رسما اقدام می کند و بهانۀ بی اعتمادی را هم کنار می گذارد (حتی اگر مسئله بی اعتمادی بهانه هم نباشد، وقتی احساس کند شما را دارد از دست می دهد، واقع بین می شود و اعتمادش به شما بر می گردد و می فهمد که حساسیتش بیجاست) و اگر هم به هر دلیلی قصد ازدواج نداشته یا از این به بعد نداشته باشد، تکلیف شما روشن می شود. هر چند ممکن است این جدایی برای شما سخت باشد، ولی تحمل این سختی در مقابل سختی ناشی از جدایی بعد از چند سال سرگردانی به مراتب کمتر خواهد بود؛ چون در آن صورت علاوه بر شکست عشقی، مشکلات دیگری مثل از دست دادن موقعیت های خوب ازدواجتان؛ پر شدن این قضیه پیش اطرافیان؛ شک و بی اعتمادی خانواده؛ بی اعتمادی فرد بعدی که قرار است با او ازدواج کنید؛ مقایسه های نادرست همسر آینده با ایشان و ... گریبان شما را خواهد گرفت.

  با این حال اگر ایشان برگشت و ازدواجی سر گرفت، برای اینکه اعتماد ایشان به شما به طور کامل برگردد بهترین روش این است که در کارهای خود به طور شفاف عمل کنید و زمینه بدبینی و شک و بی اعتمادی را به طور کامل از بین ببرید. با این کار بعد از مدتی اعتماد ها به حالت اول باز خواهد گشت. این روش کلید اصلی بازگشت اعتماد های از دست رفته است.

  پیروز و سربلند

  از بین رفتن اعتماد قبل از ازدواج


 5. #4

  عضویت
  جنسیت تیر 1394
  علاقه
  مسافرت
  نوشته
  206
  صلوات
  656
  حضور
  5 روز 5 ساعت 2 دقیقه
  دریافت
  73
  آپلود
  0
  گالری
  0  ای بابا التماس وعذرخواهی نداره اگه دوستت داره خودش میاد اگرم دوستت نداره که دیگه معلومه به.....یکی دیگه قحطی شوهر که نیس ادمم اینقدر شکاک


 6. #5

  عضویت
  جنسیت خرداد 1394
  نوشته
  736
  صلوات
  3282
  حضور
  13 روز 9 ساعت 44 دقیقه
  دریافت
  0
  آپلود
  0
  گالری
  0  به نظر من اصلا اینقدر دنبال پسره نباش

  مطمئن باش تو هر چی دنبالش باشی اون کمتر بهت بها میده

  من جای تو باشم وقتی بهت زنگ بزنه بگو من اینم دروغم ندارم اگه شک داری خوش اومدی

  به زور نمیتونم کاری کنم که تو قبولم کنی

  به هییییییییییییچ عنوان کارتو توجیه نکن چون نتیجه عکس میده

  بعد از حل مشکلتون هم قضیه رو حل شده ندون

  چون اون آقا پسر به تو اعتماد نداره و این یه فاجعست سعی کن تا

  وقتی بیشتر از چشماش بهت اعتماد نکرده باهاش ازدواج نکن

  لطفا یادتون نره  محـــــــکم ترین برهـــــان عــــــشق، اعتـــــــــماد است..  كـــــــــاش
  قلبـــها انقدر صــــاف بــــود

  كه قبـــــل از پاييـــــن آمدن
  دستــــها

  دعــــا ها
  مستــــجاب ميــــشد

 7. صلوات ها 2


 8. #6

  عضویت
  جنسیت آبان 1394
  علاقه
  علاقمند به کتاب روانشناسی و تاریخی
  نوشته
  1,103
  صلوات
  3126
  حضور
  33 روز 13 ساعت 56 دقیقه
  وبلاگ
  50
  دریافت
  1
  آپلود
  0
  گالری
  10  با سلام
  این مساله خیلی بی اهمیت تر ازونه که بخواد عصبانی بشه.
  قرار بوده شما ندونی . شما از طریق واسطه فهمیدی قضیه رو اونم بعد از رفتن پدرش و برای اینکه بد نشه دیگه به روشون نیاوردی.
  اعتماد به نفستو از دست نده فقط آروم و منطقی توضیح بده. اصلا اصلا قضیه رو جدی و بزرگ نکن. هرچی گفت گوش کن بعد آروم همین توضیحات رو بده بدون اینکه خواهش کنی و این چیزا. عادی باش.
  اگه خیلی قضیه رو کش داد بگو من تا جایی که تونستم توضیحاتم رو دادم و اشتباهم هم نابخشودنی نبوده در حد یه سوء تفاهمه. معذرت بخواه ازین که همون موقع به روش نیاوری که حقیقت رو میدونی. ولی نهایت اجازه بده خودش تصمیم بگیره.

  فعاليت داشتن در فضاي مجازي و پاک ماندن در آن ' تقواي دو چندان ميخواهد. يادمان نرود گاهي با گناه به اندازه ي يک لايک فاصله داريم... يادمان نرود فضاي مجازي هم "محضر خداست " نکند که شرمنده باشيم، امان از لحظه ي غفلت که فقط خدا شاهد است و بس...! گاهي روي مانيتور بچسبانيم "ورود شيطان ممنوع " مراقب دستي که کليک ميکند، چشمي که ميبيند و گوشي که ميشنود باشيم... و بدانيم و آگاه باشيم که خدا هم هميشه آنلاين "است. .وما فقط در مشگلات آنلاین میشیم

 9. صلوات ها 2


 10. #7

  عضویت
  جنسیت دی 1348
  علاقه
  باشگاه
  نوشته
  604
  صلوات
  2089
  حضور
  10 روز 13 ساعت 33 دقیقه
  دریافت
  0
  آپلود
  0
  گالری
  0  آباج زیاد به خودت سخت نگیر ما پسرا عاشق دخترایی هستیم که سخت بدست بیان


 11. #8

  عضویت
  جنسیت آبان 1394
  علاقه
  شنا و هنر
  نوشته
  41
  صلوات
  161
  حضور
  1 روز 20 ساعت 56 دقیقه
  دریافت
  0
  آپلود
  0
  گالری
  0  به نظر من این اقا یه جورایی دیگه تمایل به ادامه دادن نداره حالا به هر دلیلی واین وسط فقط منتظر یه بهانه بود تا بتونه کنار بکشه
  الان هم این مسئله نه چندان با اهمیت رو بهانه کرده به نظرم بهتره فعلا کاری به کارشون نداشته باشید واین رابطه رو ادامه ندید شما توضیح دادین عذر خواهی هم کردین پس لزومی نداره بیشتر از این خودتون کوچیک کنید .
  اگه قصد ونیت جدی برای ازدواج داره خیلی قاطع ومحکم بهش بگید رسمی بیاد خواستگاری اگه باز بهانه اوردن واما واگر تحویلتون دادن بدونید قصدش جدی نبوده وهر چه زودتر رابطه بی هدف تموم کنید اینجوری فقط خود شما اسیب میبیند.
  از قدیم گفتن تا اویزونی گریزونته وقتی گریزونی اویزونته

  ویرایش توسط ترنم باران* : 1394/09/24 در ساعت 23:28
  خدایا ! شنیدم هر که در این درگه مقرب تر است جام بلا بیشترش میدهی
  خدایا من دلم به این خوشه که دوسم داری که این همه سختی تو زندگیم قرار دادی نزار این دل خوشی فقط یه توهم باشه! 12. #9

  عضویت
  جنسیت دی 1391
  علاقه
  حق، افزایش آگاهی
  نوشته
  1,157
  صلوات
  5996
  حضور
  118 روز 18 ساعت 13 دقیقه
  دریافت
  25
  آپلود
  0
  گالری
  65  سلام و عرض ادب

  اولا طبق گفته شما دروغی گفته نشده (چون خود من هم به شدت با دروغ شنیدن اعتمادم رو نسبت به فرد دروغگو از دست میدم) بنابر این خطا آنقدر بزرگ نیست مگر اینکه قضیه دیگری هم بوده است که بیان نکرده اید.

  ثانیا اگر بحث پنهان کاریست که خود ایشان هم انجام داده.

  نقل قول نوشته اصلی توسط Shabnam6767 نمایش پست ها
  چند ماه پیش پدر این آقا به محل کارم اومد و خواست مثلا بدون اطلاع قبلی, منو ببینه
  پس

  رطب خورده منع رطب کی کند.

  اشکال را در جای دیگه جستجو کنید.

  موفق باشید.

  یا حق


  نرم افزار نوای نیاز: منتخب ادعیه و مناجات همراه با صوت و ترجمه و جلوه های بصری

  امام علی علیه السلام:
  مؤمن دنیا را سپر دینش قرار می‌دهد و فاجر دینش را سپر دنیایش. غررالحکم، ح 1546

  وَ الْحَقُّ مَعَكُمْ وَ فِيكُمْ وَ مِنْكُمْ وَ إِلَيْكُمْ

 13. صلوات ها 2


اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع را مشاهده کرده اند: 1

کلمات کلیدی این موضوع

میگه چرا پنهان کاری کردی, مشکلات ازدواج با پسر خارجی, مشکلات رابطه قبل از ازدواج, مشاور طلبه, مشاوره, مشاوره قبل از ازدواج, مشاوره ازدواج, مشاوره بعد از ازدواج, مشاوره تربیتی, مشاوره حوزه, مشاوره خانواده, مشاوره دینی, چه چیزهایی را باید از همسر پنهان کرد, چیکار کنم اعتماد از دست رفته برگرده, چیکار کنم بهم اعتماد کنه, ناز کردن پسر قبل از ازدواج, همسرم به من بی اعتماد شده, وابستگی قبل از ازدواج, پنهان کاری همسر, پنهان کاری بعد از ازدواج, پنهان کاری دوست دختر, آیا پنهان کاری در زندگی مشترک بد است, آشنایی قبل از ازدواج, انجمن مشاوره, انجمن ازدواج, انجمن خانواده, از بین رفتن اعتماد همسر, از دست رفتن اعتماد, ازدواج + راهکار بهتر + فرد مناسب, ازدواج از طریق رابطه, ازدواج با فردی که در خارج زندگی می کند, ازش پنهان کردم, اعتماد, بازگشت اعتماد, روانشناسی, روش های جلب اعتماد, روش برگرداندن اعتماد, راه های برگشت اعتماد همسر, رابطه قبل از ازدواج, سلب اعتماد

نمایش برچسب‌ها

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •  
^

ورود

ورود