جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: از بین رفتن اعتماد قبل از ازدواج

 1. #1

  عضویت
  جنسیت آذر ۱۳۹۴
  نوشته
  2
  حضور
  42 دقیقه
  دریافت
  0
  آپلود
  0
  گالری
  0
  صلوات
  6

  از بین رفتن اعتماد قبل از ازدواج
  سلام.
  دختری 27 ساله هستم که مدت 9 ماهه با پسری که خارج از کشور زندگی میکنه ارتباط دارم.
  آشنایی و ارتباط ما از طریق واسطه(دوست صمیمی و چندین ساله ایشون) و برای ازدواج بود.
  چند ماه پیش پدر این آقا به محل کارم اومد و خواست مثلا بدون اطلاع قبلی, منو ببینه همون شخص واسطه بعد از رفتن ایشون به من جریانو گفت ولی چندین بار قسمم داد که به کسی نگم وگرنه خودش بی اعتبار میشه. به همین دلیل من به دوستم چیزی نگفتم و حتی وقتی جریان پدرش رو برام تعریف کرد طوری وانمود کردم که انگار اطلاع ندارم.
  الان بعد از چند ماه به طریقی شک کرده بود(حدس میزنم خود اون رابط بهش گفته) که من اطلاع داشتم و وقتی دوباره پرسید نتونستم دروغ بگم و جریانوگفتم. ولی خیلی عصبانی شد و گفت به من کلک زدی من چطور میتونم بهت اعتماد کنم و از کجا معلوم راجع به چیزهای دیگه و پسرها به من دروغ نمیگی...

  خواهش میکنم کمکم کنید چکار کنم که متوجه بشه فقط بخاطر قسمی که خورده بودم اینکارو کردم وگرنه دلیلی نداشت ازش پنهان کنم. 1بار بهش پیام دادم و عذر خواهی کردم زنگ زد و گفت باید فکر کنیم من نمیتونم دوباره اعتماد کنم شاید خیلی چیزای دیگه ازم پنهان کرده باشی اصلا شاید دیگه نتونم ادامه بدم.
  لطفا راهنماییم کنید چکار کنم. چطور بهش بفهمونم اون واسطه از سادگیم سواستفاده کرد و نذاشت بهش جریان رو بگم ولی الان برای نابود کردن رابطمون بعد از چند ماه این جریانو رو کرده. اگه زنگ زد چی بهش بگم که دوباره باورم کنه.
  من شرایط کمک گرفتن حضوری از مشاور رو ندارم خواهش میکنم در اسرع وقت راهنماییم کنید زندگیم برای هیچ و پوچ به هم ریخته  ویرایش توسط مدیر ارجاع سوالات : ۱۳۹۴/۰۹/۲۳ در ساعت ۲۲:۵۰ دلیل: تغییر سایز فونت ، لطفا کمی درشت تر بنویسید

 2. صلوات ها 5


 3. #2

  عضویت
  جنسیت بهمن ۱۳۹۱
  علاقه
  تحصیل ، تحقیق و پژوهش
  نوشته
  22,388
  حضور
  203 روز 10 ساعت 45 دقیقه
  دریافت
  11
  آپلود
  0
  گالری
  42
  صلوات
  61432  با نام و یاد دوست  از بین رفتن اعتماد قبل از ازدواج
  کارشناس بحث: استاد امین

 4. صلوات ها 4


 5. #3

  عضویت
  جنسیت آبان ۱۳۹۳
  نوشته
  982
  حضور
  34 روز 21 ساعت 43 دقیقه
  دریافت
  52
  آپلود
  2
  گالری
  0
  صلوات
  4874

  چمع بندی
  پرسش:
  با پسری که در خارج از کشور زندگی می کند ارتباط دارم و قصد ازدواج داریم، به علت پنهان کردن مسئله ایی سوء تفاهمی پیش آمده و ایشان اعتمادش از من برداشته شد تکلیف من در قبال ایشان چیست؟


  پاسخ:
  اینکه باید در مقابل چنین مسئله ای چه برخوردی می کردید بحثی جداست که به دلیل اینکه دیگر همه چیز تمام شده لزومی به بررسی آن وجود ندارد. اما اینکه در حال حاضر برای بازگشت اعتماد چه کنید بهترین راه همان کاری بوده که انجام دادید؛ یعنی عذرخواهی و بیان علت اصلی که باعث شد شما دست به چنین کاری بزنید. در حالت عادی این مسئله به اندازه ای بزرگ نیست که طرف مدعی شود که دیگر نمی تواند به شما اعتماد کند؛ مگر اینکه مسئله دیگری هم وجود داشته باشد که طرف از گفتن آن خود داری می کند و یا اینکه شما به آن توجه ندارید.

  با این حال شما به او بگویید که علت پنهان کردنتان این بوده که طرف از شما خواسته مسئله پنهان بماند و شما هم به خاطر اینکه گفتن یا نگفتنش نقشی در زندگی تان نداشته قبول کردید و چیزی نگفتید و حالا هم که خودش فهمیده و از شما سوال کرده، شما واقعیت را برایش بازگو کرده اید. این مسئله را تاکید کنید که اولا شما دروغ نگفتید بلکه فقط راستش را نگفتید و ثانیا این مسئله به اندازه ای که برای آن واسطه اهمیت داشته برای شما دو نفر اهمیت نداشته و اگر این چنین نبود؛ یعنی مسئله ای بود که خیلی اهمیت داشت، همان اول اصلا قبول نمی کردید که پنهانش کنید و ...

  البته احتمالا گفتن این موارد به تنهایی کافی نباشد و ایشان همچنان روی حرفش بماند و حتی اصرار بیشتری هم بر عدم اعتماد داشته باشد. علتش هم این است که ظاهرا شما بیش از حد خود را کشته مرده ایشان جلوه می دهید و به جای اینکه مطلوب باشید، طالب شده اید؛ یعنی رابطه شما به گونه ای شده که بیش از آن که ایشان به دنبال شما باشد، شما به دنبال او افتاده اید و همین باعث فرار کردن و ناز کردن و طاقچه بالا گذاشتن ایشان شده و مسائل کوچکی مثل این مورد را بزرگ کرده و بهانه ای برای ناز کردنش قرار داده است.

  بهترین راه ممکن برای حل این مسئله و مسائلی از این دست این است که شما این اشتباه را جبران کنید و نگذارید بیشتر از این به شما آسیب بزند. اگر شما از همان اول این رابطه را به این شکل ادامه نمی دادید و به طرف می گفتید اگر قصدش ازدواج است باید رسما اقدام کند، قطعا کار به اینجاها کشیده نمی شد. الان هم برای حل این مسائل باید رابطه را قطع و یا به حدی کم کنید که در حد قطع باشد و به طرف بگویید که ادامه دادن به رابطه به این شکل از اول هم درست نبود و از این به بعد هم درست نیست و اگر نمی تواند به شما اعتماد کند بهتر است همین الان همه چیز را تمام کنیم.
  در عمل هم رابطه را کم کنید تا ایشان بفهمد که حرف شما جدی است. وقتی این چنین شد، همه چیز روشن و حل خواهد شد؛ چون اگر ایشان شما را بخواهد، دست از این بهانه جویی بر می دارد و رسما اقدام می کند و بهانۀ بی اعتمادی را هم کنار می گذارد (حتی اگر مسئله بی اعتمادی بهانه هم نباشد، وقتی احساس کند شما را دارد از دست می دهد، واقع بین می شود و اعتمادش به شما بر می گردد و می فهمد که حساسیتش بیجاست) و اگر هم به هر دلیلی قصد ازدواج نداشته یا از این به بعد نداشته باشد، تکلیف شما روشن می شود. هر چند ممکن است این جدایی برای شما سخت باشد، ولی تحمل این سختی در مقابل سختی ناشی از جدایی بعد از چند سال سرگردانی به مراتب کمتر خواهد بود؛ چون در آن صورت علاوه بر شکست عشقی، مشکلات دیگری مثل از دست دادن موقعیت های خوب ازدواجتان؛ پر شدن این قضیه پیش اطرافیان؛ شک و بی اعتمادی خانواده؛ بی اعتمادی فرد بعدی که قرار است با او ازدواج کنید؛ مقایسه های نادرست همسر آینده با ایشان و ... گریبان شما را خواهد گرفت.

  با این حال اگر ایشان برگشت و ازدواجی سر گرفت، برای اینکه اعتماد ایشان به شما به طور کامل برگردد بهترین روش این است که در کارهای خود به طور شفاف عمل کنید و زمینه بدبینی و شک و بی اعتمادی را به طور کامل از بین ببرید. با این کار بعد از مدتی اعتماد ها به حالت اول باز خواهد گشت. این روش کلید اصلی بازگشت اعتماد های از دست رفته است.


  ویرایش توسط همکار تدوین : ۱۳۹۵/۱۰/۲۸ در ساعت ۲۲:۱۸ دلیل: همکار ویراستار تدوین

 6. صلوات ها 3


 7. #4

  عضویت
  جنسیت تير ۱۳۹۴
  علاقه
  مسافرت
  نوشته
  206
  حضور
  5 روز 5 ساعت 2 دقیقه
  دریافت
  73
  آپلود
  0
  گالری
  0
  صلوات
  669  ای بابا التماس وعذرخواهی نداره اگه دوستت داره خودش میاد اگرم دوستت نداره که دیگه معلومه به.....یکی دیگه قحطی شوهر که نیس ادمم اینقدر شکاک

 8. صلوات ها 3


 9. #5

  عضویت
  جنسیت خرداد ۱۳۹۴
  نوشته
  742
  حضور
  13 روز 18 ساعت 25 دقیقه
  دریافت
  0
  آپلود
  0
  گالری
  0
  صلوات
  3182  به نظر من اصلا اینقدر دنبال پسره نباش

  مطمئن باش تو هر چی دنبالش باشی اون کمتر بهت بها میده

  من جای تو باشم وقتی بهت زنگ بزنه بگو من اینم دروغم ندارم اگه شک داری خوش اومدی

  به زور نمیتونم کاری کنم که تو قبولم کنی

  به هییییییییییییچ عنوان کارتو توجیه نکن چون نتیجه عکس میده

  بعد از حل مشکلتون هم قضیه رو حل شده ندون

  چون اون آقا پسر به تو اعتماد نداره و این یه فاجعست سعی کن تا

  وقتی بیشتر از چشماش بهت اعتماد نکرده باهاش ازدواج نکن

  لطفا یادتون نره  محـــــــکم ترین برهـــــان عــــــشق، اعتـــــــــماد است..  كـــــــــاش
  قلبـــها انقدر صــــاف بــــود

  كه قبـــــل از پاييـــــن آمدن
  دستــــها

  دعــــا ها
  مستــــجاب ميــــشد

 10. صلوات ها 2


 11. #6

  عضویت
  جنسیت آبان ۱۳۹۴
  علاقه
  علاقمند به کتاب روانشناسی و تاریخی
  نوشته
  1,309
  حضور
  40 روز 14 ساعت 20 دقیقه
  دریافت
  1
  آپلود
  0
  گالری
  10
  صلوات
  3677  با سلام
  این مساله خیلی بی اهمیت تر ازونه که بخواد عصبانی بشه.
  قرار بوده شما ندونی . شما از طریق واسطه فهمیدی قضیه رو اونم بعد از رفتن پدرش و برای اینکه بد نشه دیگه به روشون نیاوردی.
  اعتماد به نفستو از دست نده فقط آروم و منطقی توضیح بده. اصلا اصلا قضیه رو جدی و بزرگ نکن. هرچی گفت گوش کن بعد آروم همین توضیحات رو بده بدون اینکه خواهش کنی و این چیزا. عادی باش.
  اگه خیلی قضیه رو کش داد بگو من تا جایی که تونستم توضیحاتم رو دادم و اشتباهم هم نابخشودنی نبوده در حد یه سوء تفاهمه. معذرت بخواه ازین که همون موقع به روش نیاوری که حقیقت رو میدونی. ولی نهایت اجازه بده خودش تصمیم بگیره.

  فعاليت داشتن در فضاي مجازي و پاک ماندن در آن ' تقواي دو چندان ميخواهد. يادمان نرود گاهي با گناه به اندازه ي يک لايک فاصله داريم... يادمان نرود فضاي مجازي هم "محضر خداست " نکند که شرمنده باشيم، امان از لحظه ي غفلت که فقط خدا شاهد است و بس...! گاهي روي مانيتور بچسبانيم "ورود شيطان ممنوع " مراقب دستي که کليک ميکند، چشمي که ميبيند و گوشي که ميشنود باشيم... و بدانيم و آگاه باشيم که خدا هم هميشه آنلاين "است. .وما فقط در مشگلات آنلاین میشیم

 12. صلوات ها 2


 13. #7

  عضویت
  جنسیت دي ۱۳۹۳
  علاقه
  باشگاه
  نوشته
  633
  حضور
  11 روز 11 ساعت 33 دقیقه
  دریافت
  0
  آپلود
  0
  گالری
  0
  صلوات
  2068  آباج زیاد به خودت سخت نگیر ما پسرا عاشق دخترایی هستیم که سخت بدست بیان

 14. صلوات ها 3


 15. #8

  عضویت
  جنسیت آبان ۱۳۹۴
  علاقه
  شنا و هنر
  نوشته
  41
  حضور
  1 روز 20 ساعت 56 دقیقه
  دریافت
  0
  آپلود
  0
  گالری
  0
  صلوات
  162  به نظر من این اقا یه جورایی دیگه تمایل به ادامه دادن نداره حالا به هر دلیلی واین وسط فقط منتظر یه بهانه بود تا بتونه کنار بکشه
  الان هم این مسئله نه چندان با اهمیت رو بهانه کرده به نظرم بهتره فعلا کاری به کارشون نداشته باشید واین رابطه رو ادامه ندید شما توضیح دادین عذر خواهی هم کردین پس لزومی نداره بیشتر از این خودتون کوچیک کنید .
  اگه قصد ونیت جدی برای ازدواج داره خیلی قاطع ومحکم بهش بگید رسمی بیاد خواستگاری اگه باز بهانه اوردن واما واگر تحویلتون دادن بدونید قصدش جدی نبوده وهر چه زودتر رابطه بی هدف تموم کنید اینجوری فقط خود شما اسیب میبیند.
  از قدیم گفتن تا اویزونی گریزونته وقتی گریزونی اویزونته

  ویرایش توسط ترنم باران* : ۱۳۹۴/۰۹/۲۴ در ساعت ۲۱:۵۸
  خدایا ! شنیدم هر که در این درگه مقرب تر است جام بلا بیشترش میدهی
  خدایا من دلم به این خوشه که دوسم داری که این همه سختی تو زندگیم قرار دادی نزار این دل خوشی فقط یه توهم باشه!


 16. صلوات ها 3


 17. #9

  عضویت
  جنسیت دي ۱۳۹۱
  علاقه
  حق، افزایش آگاهی
  نوشته
  1,241
  حضور
  140 روز 21 ساعت 5 دقیقه
  دریافت
  25
  آپلود
  0
  گالری
  66
  صلوات
  6235  سلام و عرض ادب

  اولا طبق گفته شما دروغی گفته نشده (چون خود من هم به شدت با دروغ شنیدن اعتمادم رو نسبت به فرد دروغگو از دست میدم) بنابر این خطا آنقدر بزرگ نیست مگر اینکه قضیه دیگری هم بوده است که بیان نکرده اید.

  ثانیا اگر بحث پنهان کاریست که خود ایشان هم انجام داده.

  نقل قول نوشته اصلی توسط Shabnam6767 نمایش پست ها
  چند ماه پیش پدر این آقا به محل کارم اومد و خواست مثلا بدون اطلاع قبلی, منو ببینه
  پس

  رطب خورده منع رطب کی کند.

  اشکال را در جای دیگه جستجو کنید.

  موفق باشید.

  یا حق

  همان گونه كه [عذاب را] بر تقسيم‏ كنندگان نازل كرديم
  همانان كه قرآن را جزء جزء كردند
  [به برخى از آن عمل كردند و بعضى را رها نمودند]
  پس سوگند به پروردگارت كه از همه آنان خواهيم پرسيد
  از آنچه انجام مى‏ دادند (آیه ۹۰ تا ۹۳ حجر)

  امام علی علیه السلام:
  مؤمن دنیا را سپر دینش قرار می‌دهد و فاجر دینش را سپر دنیایش. غررالحکم، ح 1546

 18. صلوات ها 2


اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع رو مطالعه کرده اند از ۱۳۹۶/۰۴/۳۰, ۱۳:۴۱ : 0

هیچ کاربری در لیست وجود ندارد.

کلمات کلیدی این موضوع

میگه چرا پنهان کاری کردی, مشکلات ازدواج با پسر خارجی, مشکلات رابطه قبل از ازدواج, مشاور طلبه, مشاوره, مشاوره قبل از ازدواج, مشاوره ازدواج, مشاوره بعد از ازدواج, مشاوره تربیتی, مشاوره حوزه, مشاوره خانواده, مشاوره دینی, چه چیزهایی را باید از همسر پنهان کرد, چیکار کنم اعتماد از دست رفته برگرده, چیکار کنم بهم اعتماد کنه, ناز کردن پسر قبل از ازدواج, همسرم به من بی اعتماد شده, وابستگی قبل از ازدواج, پنهان کاری همسر, پنهان کاری بعد از ازدواج, پنهان کاری دوست دختر, آیا پنهان کاری در زندگی مشترک بد است, آشنایی قبل از ازدواج, انجمن مشاوره, انجمن ازدواج, انجمن خانواده, از بین رفتن اعتماد همسر, از دست رفتن اعتماد, ازدواج + راهکار بهتر + فرد مناسب, ازدواج از طریق رابطه, ازدواج با فردی که در خارج زندگی می کند, ازش پنهان کردم, اعتماد, بازگشت اعتماد, روانشناسی, روش های جلب اعتماد, روش برگرداندن اعتماد, راه های برگشت اعتماد همسر, رابطه قبل از ازدواج, سلب اعتماد

نمایش برچسب‌ها

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •  
^

ورود

ورود