چه رازی در این سلام نهفته است؟(سلام قولا من رب رحیم)

تب‌های اولیه

2 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
چه رازی در این سلام نهفته است؟(سلام قولا من رب رحیم)

چه رازی در این "سلام" نهفته است؟(سلام قولا من رب رحیم)
آیه 58 سوره یس

تفسير 1

(58) (سلام قولا من رب رحيم ): (و سلامي از جانب پروردگار مهربان به آنهاابلاغ مي شود)مي فرمايد در روز قيامت اهل بهشت در كاري هستند كه توجهشان را از هر چيزديگري منقطع مي كند و آن عبارتست از گفت وگوهاي لذت بخش و يا تنعم دربهشت . و اهل و همسرانشان كه در دنيا محرم آنها بوده و مؤمنه بودند و يا همسران بهشتي ايشان كه همان حورالعين باشند در سايه ها و سايبانهايي قرار دارند كه آنها را ازحرارت آفتاب يا هر حرارت ديگر حفظ مي كند و با عزت و احترام به پشتيها تكيه مي كنند و از همه نوع ميوه در اختيار آنهاست و هر چه را تمنا كنند و بطلبند دراختيارشان خواهد بود و براي تكريم و تعظيم ، سلامي غيرقابل وصف از جانب پروردگار رحيم دريافت خواهند كرد.
تفسير 2

سلام بر ا هل بهشت قو ليست از پر و ر د گا ر ر حيم. كلام د ر سلام بسيا ر طو يل ا لذ يل ا ست ما د ر مجلد ا و ل ا ين تفسير از صفحه196 ا لي صفحه202 د ر هفت صفحه بمنا سبت سلام نماز قسمتي بيان كر ده ا يم د ر معني سلام و سلام بر پيغمبر و ا ئمه ا طها ر و ملا ئكه و د ر ا ين جا بچند جمله ا شا ره ميكنيم سلام يكي از ا سا مي ا لهيست هو ا لملك ا لقد وس ا لسلام ا لمؤ من ا لمهيمن ا لعز يز ا لجبا ر ا لمتكبر حشر آ يه23 يعني از كليه عيوب و نو ا قص عا ري و بر يست و آ يات د ر باب سلام بسيا ر ا ست د ر ا و صاف عبا د ا لر حمن ميفر ما يد و اذ ا خا طبهم ا لجا هلون قا لو ا سلا ما فر قان آ يه64 د ر ا و صاف مقر بين د ر بهشت ميفر ما يد لا يسمعون فيها لغو ا و لا تا ثيما ا لا قيلا سلا ما سلا ما و ا قعه آ يه 24 و25 د ر حق يحيي ميفر ما يد و سلام عليه يوم و لد و يوم يموت و يوم يبعث حيا مر يم آ يه15 د ر حق عيسي ميفر ما يد و ا لسلام علي يوم و لدت و يوم ا موت و يوم ا بعث حيا مر يم آ يه34 د ر و صف ا صحاب يمين د ر بهشت ميفر ما يد فسلام لك من ا صحاب ا ليمين و ا قعه آ يه90 د ر و صف بهشت ميفر ما يد لهم د ا ر ا لسلام عند ر بهم ا نعام آ يه127 د ر سلام ملا ئكه با هل بهشت يقو لون سلام عليكم ا د خلو ا ا لجنه بما كنتم تعملون نحل آ يه24 و غير ا ينها مقام ا هل بهشت بجا ئي مير سد كه خد ا و ند متعا ل بر آ نها سلام ميفر ستد. سلام قو لا من رب ر حيم و سلام ا لهي بشا ر تيست بر ا هل بهشت كه هيچگو نه آ فتي بلا ئي مصيبتي همي و غمي بر اي شما نيست نه پيري د ا ر يد نه مرض پيد ا ميكنيد نه ميمير يد هميشه مخلد هستيد خوش و خرم د ر ناز و نعمت.

موضوع قفل شده است