جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: چه رازی در این سلام نهفته است؟(سلام قولا من رب رحیم)

نوشته
    985
    حضور
    1 روز 20 ساعت 41 دقیقه
    دریافت
    10
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    8589

چه رازی در این سلام نهفته است؟(سلام قولا من رب رحیم)

چه رازی در این "سلام" نهفته است؟(سلام قولا من رب رحیم)
    آیه 58 سوره یس

2. صلوات ها 2

3.  

نوشته
    2,644
    حضور
    1 روز 12 ساعت 38 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    11247

تفسير 1

(58) (سلام قولا من رب رحيم ): (و سلامي از جانب پروردگار مهربان به آنهاابلاغ مي شود)مي فرمايد در روز قيامت اهل بهشت در كاري هستند كه توجهشان را از هر چيزديگري منقطع مي كند و آن عبارتست از گفت وگوهاي لذت بخش و يا تنعم دربهشت . و اهل و همسرانشان كه در دنيا محرم آنها بوده و مؤمنه بودند و يا همسران بهشتي ايشان كه همان حورالعين باشند در سايه ها و سايبانهايي قرار دارند كه آنها را ازحرارت آفتاب يا هر حرارت ديگر حفظ مي كند و با عزت و احترام به پشتيها تكيه مي كنند و از همه نوع ميوه در اختيار آنهاست و هر چه را تمنا كنند و بطلبند دراختيارشان خواهد بود و براي تكريم و تعظيم ، سلامي غيرقابل وصف از جانب پروردگار رحيم دريافت خواهند كرد.
    تفسير 2

سلام بر ا هل بهشت قو ليست از پر و ر د گا ر ر حيم. كلام د ر سلام بسيا ر طو يل ا لذ يل ا ست ما د ر مجلد ا و ل ا ين تفسير از صفحه196 ا لي صفحه202 د ر هفت صفحه بمنا سبت سلام نماز قسمتي بيان كر ده ا يم د ر معني سلام و سلام بر پيغمبر و ا ئمه ا طها ر و ملا ئكه و د ر ا ين جا بچند جمله ا شا ره ميكنيم سلام يكي از ا سا مي ا لهيست هو ا لملك ا لقد وس ا لسلام ا لمؤ من ا لمهيمن ا لعز يز ا لجبا ر ا لمتكبر حشر آ يه23 يعني از كليه عيوب و نو ا قص عا ري و بر يست و آ يات د ر باب سلام بسيا ر ا ست د ر ا و صاف عبا د ا لر حمن ميفر ما يد و اذ ا خا طبهم ا لجا هلون قا لو ا سلا ما فر قان آ يه64 د ر ا و صاف مقر بين د ر بهشت ميفر ما يد لا يسمعون فيها لغو ا و لا تا ثيما ا لا قيلا سلا ما سلا ما و ا قعه آ يه 24 و25 د ر حق يحيي ميفر ما يد و سلام عليه يوم و لد و يوم يموت و يوم يبعث حيا مر يم آ يه15 د ر حق عيسي ميفر ما يد و ا لسلام علي يوم و لدت و يوم ا موت و يوم ا بعث حيا مر يم آ يه34 د ر و صف ا صحاب يمين د ر بهشت ميفر ما يد فسلام لك من ا صحاب ا ليمين و ا قعه آ يه90 د ر و صف بهشت ميفر ما يد لهم د ا ر ا لسلام عند ر بهم ا نعام آ يه127 د ر سلام ملا ئكه با هل بهشت يقو لون سلام عليكم ا د خلو ا ا لجنه بما كنتم تعملون نحل آ يه24 و غير ا ينها مقام ا هل بهشت بجا ئي مير سد كه خد ا و ند متعا ل بر آ نها سلام ميفر ستد. سلام قو لا من رب ر حيم و سلام ا لهي بشا ر تيست بر ا هل بهشت كه هيچگو نه آ فتي بلا ئي مصيبتي همي و غمي بر اي شما نيست نه پيري د ا ر يد نه مرض پيد ا ميكنيد نه ميمير يد هميشه مخلد هستيد خوش و خرم د ر ناز و نعمت.

5. صلوات ها 3

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع رو مطالعه کرده اند از ۱۳۹۶/۰۸/۲۹, ۱۲:۳۸ : 0

هیچ کاربری در لیست وجود ندارد.

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری