دانلود ویدیو آموزشی یک نرم افزار حربی!

تب‌های اولیه

3 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
دانلود ویدیو آموزشی یک نرم افزار حربی!

[="DarkOliveGreen"]سلام

ببخشید من از یک نرم حربی استفاده میکنم!

اما برای یاد گیری این نرم افزار احتیاج به اموزش دارم

سوال یک:

در امریکا موسساتی هستند که با کسب اجازه از سازندگان نرم افزار حربی که خدمتون عرض کردم, اموزشهای رو بصورتی ویدیو میسازن و میفروشن

ویدیوهای اموزشی ساخته شده توسط این موسسات توسط استادهای که استخدام کرده هست و بعضی مواقع هم از کسانی هست استخدام نیستند . این استادان ممکنه از هر کشوری باشن.

ایا استفاده از این اموزشها و دانلود ان بصورت رایگان حرامه؟

سوال دوم:

سایتی هست به اسم یوتیوب که حتما میشناسید. سایتی برای قرار دادن ویدیو .( همون سایتی که فیلم توهینی به پیامبر رو حذف نکرد)

در این سایت اموزشهای مردم قرار دادن از همون نرم افزار حربی

اما این سایت اجازه دانلود به کسی نمیده و فقط باید در خود سایت ویدوها دیده بشن.

ایا من میتونم این اموزشهارو دانلود کنم؟

سوال سوم:

اگه دانلود این اموزشها حرام هست. فرضا اگه فردی این اموزشهارو دانلود کنه و با یادگیری این اموزشها و نرم افزار حربی محصولی رو تولید کنه و سودی بدست بیاره . این درامد حلاله یا حرام؟

نظر خودم اینکه اگه دانلود اموزشها حرامه پس دزدی صورت گرفته و هر محصولی تولید کنیم پایه تولید اون در کاری حروم بوده درسته؟

سوال چهارم:

این سوال هم یک سوال کلی هست

انمیشین بازی و فیلمهای که در اون تبلیغ بی خدایه در اون القا فحشا هست القا بی خدای هست و هدفشون ذهنیت سازی ضد دینی هست

مثلا فیلمی و بازی بصورت غیر مستقیم اشارتی داره و یک فیلم مثل فیلمی و بازی توهینی به پیامبران بطور مستقیم داره.

ایا دانلود این موارد هم باید با کسب اجازه سازنده باشه؟( منظور کلی اینکه محتواش ضد دینه و خواست خداست)

مرجع:

اقای مکارم شیرازی

نظر اقای سیستانی رو هم قرار بدید ممنون میشم.

خواهشا به بند بند سوالاتم جواب بدید[/]

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد سجاد

[="Tahoma"][="Black"]

روح سبز;761698 نوشت:
سوال یک: در امریکا موسساتی هستند که با کسب اجازه از سازندگان نرم افزار حربی که خدمتون عرض کردم, اموزشهای رو بصورتی ویدیو میسازن و میفروشن

ویدیوهای اموزشی ساخته شده توسط این موسسات توسط استادهای که استخدام کرده هست و بعضی مواقع هم از کسانی هست استخدام نیستند . این استادان ممکنه از هر کشوری باشن.

ایا استفاده از این اموزشها و دانلود ان بصورت رایگان حرامه؟

سوال دوم: سایتی هست به اسم یوتیوب که حتما میشناسید. سایتی برای قرار دادن ویدیو .( همون سایتی که فیلم توهینی به پیامبر رو حذف نکرد)

در این سایت اموزشهای مردم قرار دادن از همون نرم افزار حربی اما این سایت اجازه دانلود به کسی نمیده و فقط باید در خود سایت ویدوها دیده بشن.

ایا من میتونم این اموزشهارو دانلود کنم؟

سوال سوم: اگه دانلود این اموزشها حرام هست. فرضا اگه فردی این اموزشهارو دانلود کنه و با یادگیری این اموزشها و نرم افزار حربی محصولی رو تولید کنه و سودی بدست بیاره . این درامد حلاله یا حرام؟

نظر خودم اینکه اگه دانلود اموزشها حرامه پس دزدی صورت گرفته و هر محصولی تولید کنیم پایه تولید اون در کاری حروم بوده درسته؟

سوال چهارم: این سوال هم یک سوال کلی هست

انمیشین بازی و فیلمهای که در اون تبلیغ بی خدایه در اون القا فحشا هست القا بی خدای هست و هدفشون ذهنیت سازی ضد دینی هست

مثلا فیلمی و بازی بصورت غیر مستقیم اشارتی داره و یک فیلم مثل فیلمی و بازی توهینی به پیامبران بطور مستقیم داره.

ایا دانلود این موارد هم باید با کسب اجازه سازنده باشه؟( منظور کلی اینکه محتواش ضد دینه و خواست خداست)

مرجع: اقای مکارم شیرازی

عرض سلام و احترام

1. از نظر حضرت آیت الله مکارم شیرازی هر شخصی که به دولت آمریکا مالیات بدهد در حکم حربی است اگر این آموزش ها توسط چنین اشخاصی تولید شده باشد، کپی کردن آن مانعی ندارد.

2. پاسخ همان است که بیان شد.

3. اگر دانلود حرام باشد کسب درآمد از دانشی که از این دانلودها بدست آمده، مانعی ندارد.

4. اگر بازی ها یا فیلم ها بر علیه خدا و اسلام باشد در حکم کتب ضاله است و دانلود آن نیازی به کسب اجازه از صاحبانش ندارد اما از حیث کتب ضاله بودن دانلود آن حرمت شرعی دارد مگر برای افرادی که توانایی پاسخ به آن را داشته باشند.

پی نوشت:
استفتاء از دفتر آیت الله مکارم شیرازی در قم[/]

موضوع قفل شده است