صفحه 1 از 4 123 ... آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: چطوری خرج خانواده ام رو در بیارم؟

نوشته
    672
    حضور
    4 روز 52 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    24
    صلوات
    3667

چطوری خرج خانواده ام رو در بیارم؟

سلام
    من چهارساله بدون پشتیبان بودن خونوادم ازدواج کردم.مستاجر هستم و یه فرزند دارم .
    به دلیل وجود اقساطی که داریم نیمی از درامدم همون ابتدای کار کسر میشه .با نیم دیگر درامد باید مایحتاج همسر و فرزندم را براورده کنم که متاسفانه با این گرونی و بی برکت بودن پول،به نیمه ماه نرسیده حقوقم تموم میشه .
    همسرم زن پرتوقعی نیست و شرایط بنده را کاملا درک میکنه .به جز هزینه های روزمره زندگی از قبیل خوراک و پوشاک هزینه دیگه ای الحمدلله نداریم.اما نمیدونم واقعا این پول چطوری خرج میشه و کجا میره.
    خلاصه به فکر کار دوم هستم...
    خیلی دنبال کارم اما کاری که واقعا درامدش حلال باشه و با شرایط بنده جور در بیاد پیدا نکردم.
    خانمم خیلی رو حلال بودن درامد تاکید داره(و البته خودم) و میگه کم باشه ما حلال باشه .

توروخدا موضوعمو حذف نکنید .
    مخواستم چندتا کار حلال معرفی کنید .البته به عنوان کار دوم.
    شاید ذهن من نرسه که به این سمت دنبال کار دوم باشم و شما بتونید یه راهی و روزنه ای بهم نشون بدین .
    مچکرم

2. صلوات ها 22

3.  

علاقه
    تحصیل ، تحقیق و پژوهش
    نوشته
    21,545
    حضور
    175 روز 7 ساعت 33 دقیقه
    دریافت
    11
    آپلود
    0
    گالری
    38
    صلوات
    58331

با نام و یاد دوست

چطوری خرج خانواده ام رو در بیارم؟

کارشناس بحث: استاد حامی

5. صلوات ها 11

نوشته
    20,860
    حضور
    213 روز 1 ساعت 36 دقیقه
    دریافت
    245
    آپلود
    8
    گالری
    585
    صلوات
    151469

دوست بزرگوار شما
    چه راه كارهايي براي دوست عزيزمون داريد؟
    بسم الله

گفتم مرا غم تو خوشتر ز شادمانی
    گفتا که در ره ما غم نیز شادمان است

7. صلوات ها 10

نوشته
    25
    حضور
    22 روز 22 ساعت 10 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    76

سلام

بهت پیشنهاد میکنم به سایتی که خدمتت معرفی میکنم بریی و اونجا تاپیک بزنی حتما بهتر میتوانند کمک کنند وبجای این حرف ها شغل که در نظر داری یا میتوانی انجام بدی بگی.

forum.unc-co.ir

موفق باشی

9. صلوات ها 3

نوشته
    229
    حضور
    8 روز 21 ساعت 45 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    3
    صلوات
    617

نقل قول نوشته اصلی توسط یوسف گمگشته نمایش پست ها
    سلام
    به دلیل وجود اقساطی که داریم نیمی از درامدم همون ابتدای کار کسر میشه .با نیم دیگر درامد باید مایحتاج همسر و فرزندم را براورده کنم که متاسفانه با این گرونی و بی برکت بودن پول،به نیمه ماه نرسیده حقوقم تموم میشه .
    همسرم زن پرتوقعی نیست و شرایط بنده را کاملا درک میکنه .به جز هزینه های روزمره زندگی از قبیل خوراک و پوشاک هزینه دیگه ای الحمدلله نداریم.اما نمیدونم واقعا این پول چطوری خرج میشه و کجا میره.
    امام على عليه السلام : هركه به تقوا چنگ زند، سختى هايى كه به او نزديك شده اند از وى دور شوند و كارها بعد از تلخ شدن بر او شيرين گردند و موج هايى كه در برابرش متراكم شده اند، كنار روند و دشوارى هايى كه او را به رنج افكنده اند، آسان شوند.

امام صادق عليه السلام : خداوند براى كسى كه
    تقوا پیشه میکند ضمانت كرده است كه هر ناخوشايندى را براى او به آنچه خوشايندش مى باشد تغيير دهد و از جايى كه گمانش را هم نمى برد روزيش رساند.

باسلام

ائمه نازنین دستورات زیادی برای کسب رزق دارند تا هم همیشه چشممان به روزی دهنده اصلی (حق) باشد نه به واسطه روزی (خلق)! و هم از فقر و نیازمندی مصون بمانیم!

همیشه
    بعد نماز صبح و عشاء و قبل خواب، سه یا هفت بار سوره فلق و ناس را برای حفظ خود و خانواده تان بخوانید

و بعد نماز
    صبح و عصر هم صدبار استغفرالله و صد بار صلوات بگویید!!!

در باب چهارم، فصل پنجم مفاتیح الجنان ادعیه جهت رزق هست که یکی از دو مورد زیر رو میتونید انتخاب کنید و هر روز بعد از نماز صبح و عصر بخوانید :

دعاى على بن الحسین علیه السلام : ابوبصیر این دعا را بجهت طلب روزى از حضرت صادق علیه السلام نقل کرده و آن حضرت فرموده که این دعاى علىّ بن الحسین علیهما السلام است که خدا را به آن مى خوانده :

اَللّهُمَّ اِنّى اَسْئَلُكَ حُسْنَ الْمَعيشَةِ مَعيشَةً اَتَقَوّى بِها عَلى جَميعِ حَوآئِجى وَ اَتَوَصَّلُ بِها فِى الْحَيوةِ اِلى آخِرَتى مِنْ غَيْرِ اَنْ تُتْرِفَنى فيها فَاَطْغى اَوْ تُقَتِّرَ بِها عَلَىَّ فَاَشْقى اَوْسِعْ عَلَىَّ مِنْ حَلالِ رِزْقِكَ وَ اَفْضِلْ عَلَىَّ مِنْ سَيْبِ فَضْلِكَ نِعْمَةً مِنْكَ سابِغَةً وَ عَطآءً غَيْرَ مَمْنُونٍ ثُمَّ لاتَشْغَلْنى عَنْ شُكْرِ نِعْمَتِكَ بِاِكْثارٍ مِنْها تُلْهينى بَهْجَتُهُ وَ تَفْتِنُنى زَهَراتُ زَهْوَتِهِ وَلا بِاِقْلالٍ عَلَىَّ مِنْها يَقْصُرُ بِعَمَلى كَدُّهُ وَ يَمْلاَُ صَدْرى هَمُّهُ اَعْطِنى مِنْ ذلِكَ يا اِلهى غِنىً عَنْ شِرارِ خَلْقِكَ وَ بَلاغاً اَنالُ بِهِ رِضْوانَكَ وَ اَعُوذُ بِكَ يا اِلهى مِنْ شَرِّ الدُّنْيا وَ شَرِّ ما فيها وَ لاتَجْعَلْ عَلَىَّ الدُّنْيا سِجْناً وَلافِراقَها عَلَىَّ حُزْناً اَخْرِجْنى مِنْ فِتْنَتِها مَرْضِيّاً عَنّى مَقْبُولاً فيها عَمَلى اِلى دارِ الْحَيَوانِ وَ مَساكِنِ الاَْخْيارِ وَ اَبْدِلْنى بِالدُّنْيَا الْفانِيَةِ نَعيمَ الدّارِ الْباقِيَةِ اَللّهُمَّ اِنّى اَعُوذُ بِكَ مِنْ اَزْلِها وَ زِلْزالِها وَ مِنْ سَطَواتِ شَياطينِها وَ سَلاطينِها وَ نَكالِها وَ مِنْ بَغْىِ مَنْ بَغى عَلَىَّ فيها اَللّهُمَّ مَنْ كادَنى فَكِدْهُ وَ مَنْ اَرادَنى فَاَرِدْهُ وَ فُلَّ عَنّى حَدَّ مَنْ نَصَبَ لى حَدَّهُ وَاَطْفِءْ عَنّى نارَ مَنْ شَبَّ لى وَ قُودَهُ وَاكْفِنى مَكْرَ الْمَكَرَةِ وَ افْقَاْعَنّى عُيُونَ الْكَفَرَةِ وَاكْفِنى هَمَّ مَنْ اَدْخَلَ عَلَىَّ هَمَّهُ وَادْفَعْ عَنّى شَرَّ الْحَسَدَةِ وَاعْصِمْنى مِنْ ذلِكَ بِالسَّكينَةِ وَاَلْبِسْنى دِرْعَكَ الْحَصينَةَ وَاَحْيِنى فى سِتْرِكَ الْواقى وَ اَصْلِحْ لى حالى وَ صَدِّقْ قَوْلى بِفِعالى وَ بارِكْ لى فى اَهْلى وَ مالى خدايا نيكى معيشت را از تو میخواهم، معيشتى كه به آن‏ بر تمام خواسته‏هايم نيرو گيرم، و به آن در زندگى به آخرتم برسم، بیآنكه در فراوانى نعمتم قرار دهى، تا طغيان كنم، يا به آن بر من تنگ گيرى تا بدبخت شوم، از روزى حلالت بر من فراخى ده، و بر من از ريزش فضلت، از نزد خود نعمت كامل و عطاى بیمنّت عنايت كن، و مرا به فراوانى آن، از شكر نعمتت غافل مكن ...........

دعا از امام صادق علیه السلام: از معاویة بن عمّار منقول است که از حضرت صادق علیه السلام در خواستم که دعائى مرا تعلیم فرماید براى رزق پس آن حضرت این دعا را تعلیم من فرمود و من ندیدم چیزى براى زیاد شدن رزق بهتر از این فرمود بگو:

اَللّهُمَّ ارْزُقْنى مِنْ فَضْلِک الْواسِعِ الْحَلالِ الطَّیبِ رِزْقاً واسِعاً حَلالاً طَیباً بَلاغاً لِلدُّنْیا وَالاْخِرَةِ صَبّاً صَبّاً هَنیئاً مَریئاً مِنْ غَیرِ کدٍّ وَلا مَنٍّ مِنْ اَحَدٍ مِنْ خَلْقِک اِلا سَعَةً مِنْ فَضْلِک الْواسِعِ فَاِنَّک قُلْتَ وَاسْئَلُوا اللَّهَ مِنْ فَضْلِهِ فَمِنْ فَضْلِک اَسْئَلُ وَ مِنْ عَطِیتِک اَسْئَلُ وَ مِنْ یدِک الْمَلاْ اَسْئَلُ خدایا روزیم گردان از فضل وسیع و حلال و پاکیزه ات روزى وسیع حلال پاکیزه اى که رساننده دنیا و آخرت باشد ریزان ریزان گوارا دلچسب بدون رنج و بدون منت از هیچیک از خلق خود جز فراخى از فضل وسیعت زیرا تو گفتى خدا را از فضلش درخواست کنید پس من از فضل تو درخواست کنم و از عطایت درخواست کنم و از دست پُرت خواستارم

دستور پیدا کردن کار: روز شروع این دستور صدقه بده بنیت گشایش در رزق و پیدا کردن کار!
    در روزی که کار پیدا کردی هم باید به نیت شکر صدقه بدی!
    هفت بار فاتحه خوانده و ثوابش را به پیامبر و ائمه نازنین اهدا کنید!
    بعد از نماز مغرب یا عشاء، دو رکعت نماز میخوانی که در رکعت اول بعد از سوره حمد، این آیه را 10 مرتبه میخوانی:
    وَ مَنْ یَتَّقِ اللَّهَ یَجْعَلْ لَهُ مَخْرَجاً*وَیَرْزُقْهُ مِنْ حَیْثُ لا یَحْتَسِب
    و در رکعت دوم بعد سوره حمد، 101 بار این آیه را میخوانی:
    و مَن یَتَوَکَّلْ عَلَى اللَّهِ فَهُوَ حَسْبُهُ إِنَّ اللَّهَ بَالِغُ أَمْرِهِ قَدْ جَعَلَ اللَّهُ لِکُلِّ شَیْءٍ قَدْرًا
    بعد نماز این اذکار را میگویی:
    سبحان الله و بِحَمدِهِ سبحان الله العظیم و بحمده استغفر الله 100 بار
    اللهم صل علی محمد و آل محمد 10 بار
    بعد سجده میکنی و 70 بار میگویی "ایاک نعبد و ایاک نستعین"
    در آخر برای کاری که میخواهی دعا میکنی! این دستور رو هر شب انجام میدی تا کار پیدا کنی!

در ضمن باید دنبال کار بری تا پیداش کنی نه اینکه کار بیاد سراغت!

دستور برای خانه دار شدن: بر قرائت یکبار سوره واقعه بعد نماز عشاء مداومت داشته باشید و حین خواندن وقتی به آیه 89 فَرَوْحٌ وَ رَيْحَانٌ وَجَنَّةُ نَعِيمٍ رسیدید! آنرا 66 بار تکرار کنید و بعد سوره را تمام کنید!
    ویرایش توسط حسبنا الله : ۱۳۹۴/۰۹/۲۹ در ساعت ۱۲:۵۴

11. صلوات ها 9

علاقه
    مطالعه .. ورزش
    نوشته
    1,586
    حضور
    52 روز 8 ساعت 25 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    158
    صلوات
    5441

سلام دوست گرامی

با آرزوی گشایش در کار شما و همه ی مومنین .. پیشنهاد میکنم این لینک رو مطالعه کنید ...
    خدانگهدار اسکدین

13. صلوات ها 7

علاقه
    مسافرت
    نوشته
    206
    حضور
    5 روز 5 ساعت 2 دقیقه
    دریافت
    73
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    664

کسب وکار خانگی که خانومت بتونه کمکت کنه مثله دستگاهی کوچیک یا حتی ساختن کلیپس یا شمع یاظروف یکبار مصرف بافت فرش دستباف وگلیم و...پرورش گیاهان اپارتمانیومدیریت دخل وخرج یعنی چی نمیفهمیم پولمون کجا میره خوب هرچی میخری یاداشت کن

15. صلوات ها 7

علاقه
    علاقمند به کتاب روانشناسی و تاریخی
    نوشته
    1,310
    حضور
    40 روز 12 ساعت 2 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    10
    صلوات
    3701

سلام
    خلاصه به فکر کار دوم هستم...
    خیلی دنبال کارم اما کاری که واقعا درامدش حلال باشه و با شرایط بنده جور در بیاد پیدا نکردم.
    خانمم خیلی رو حلال بودن درامد تاکید داره(و البته خودم) و میگه کم باشه ما حلال باشه .

توروخدا موضوعمو حذف نکنید .
    مخواستم چندتا کار حلال معرفی کنید .البته به عنوان کار دوم.
    شاید ذهن من نرسه که به این سمت دنبال کار دوم باشم و شما بتونید یه راهی و روزنه ای بهم نشون بدین .
    مچکرم
    با سلام

دوست عزیز در مرحله اول نفرمودید که شغل شما چیست و چقدر حقوق میگیرید تا بتوانیم شغل دوم شما را انتخاب کنیم موفق باشید.
    فعاليت داشتن در فضاي مجازي و پاک ماندن در آن ' تقواي دو چندان ميخواهد. يادمان نرود گاهي با گناه به اندازه ي يک لايک فاصله داريم... يادمان نرود فضاي مجازي هم "محضر خداست " نکند که شرمنده باشيم، امان از لحظه ي غفلت که فقط خدا شاهد است و بس...! گاهي روي مانيتور بچسبانيم "ورود شيطان ممنوع " مراقب دستي که کليک ميکند، چشمي که ميبيند و گوشي که ميشنود باشيم... و بدانيم و آگاه باشيم که خدا هم هميشه آنلاين "است. .وما فقط در مشگلات آنلاین میشیم

17. صلوات ها 4

علاقه
    خـــــــــــــــــــــــــــــــــدا
    نوشته
    1,401
    حضور
    77 روز 7 ساعت 1 دقیقه
    دریافت
    8
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    6570

سلام

امیدوارم هرچه زودتر اوضاع اقتصادی تون بهترشه!!

یه شغل سراغ دارم ولی نمیدونم شغل خوبیه یانه و یا شرایطش چیه...
    ولی من یه حساب کوچیک کردم دیدم مربی اموزشگاه رانندگی شدن هم ساده س هم درامد داره :)
    البته گفتم اطلاع درستی ندارم به هرحال پیشنهاد بود دیگه خوشتون اومد خودتون دنبالشو بگیرین ببینین به درد میخوره یانه ...

ویرایش توسط ترگل : ۱۳۹۴/۰۹/۲۶ در ساعت ۱۷:۵۶

Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ و اُفــوِّضُ أمری إلَی الله إنّ ✿الله✿ بصیــــــــرٌ بالعباد Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ
    {。^◕‿◕^。}

19. صلوات ها 3

نوشته
    6,731
    حضور
    109 روز 14 ساعت 4 دقیقه
    دریافت
    20
    آپلود
    4
    گالری
    1583
    صلوات
    37600

پیدا کردین ما هم خبر کنید ؛ همسر بنده هم دنبال شغل دوم هستن اما مگه پیدا میشه

نتیجه اش زیباست وقتی این دو را پیوند می زنیم؛

اینکه فرمودند: زکات زیبایی، پاکدامنی ست

و اینکه پرداخت زکات دارائیت را افزون می کند

حالا آنان که زیبایی بیشتر می خواهند، بسم الله

21. صلوات ها 5

صفحه 1 از 4 123 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع را مشاهده کرده اند: 0

هیچ کاربری در لیست وجود ندارد.

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری