صفحه 1 از 4 123 ... آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: هزاران عاشق امام رئوف در کولاک و برف

علاقه
    ورزشی
    نوشته
    66
    حضور
    21 ساعت 8 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    36
    صلوات
    246

گزارش تصویری: 70 هزار عاشق ضامن آهو در جاده‌های برفی مشهد

هزاران عاشق امام رئوف در کولاک و برف

راهپیمایی زوار حرم رضوی در جاده مشهد. 17 آذر 1394 چند روزی است که برف و سرما کشور را فراگرفته اما این موضوع تاثیری بر عزم زوار حرم امام هشتم شیعیان که پای پیاده عازم مشهد شده‌اند، نداشته است.
    ده‌ها هزار عاشق امام رضا (ع) در جاده‌های برفی منتهی به مشهد مقدس در حرکتند و تلاش می‌کنند خود را تا روز شنبه، مصادف با روز شهادت این امام بزرگوار به حرم مطهر ایشان برسانند.
    به گفته حسین رضایی، سخنگوی جمعیت خدمتگزاران زائران پیاده رضوی، هم اکنون بیش از 70 هزار زائر پیاده رضوی در جاده‌های منتهی به مشهدالرضا (ع) در حرکت هستند.
    رضایی روز سه شنبه در گفتگو با ایرنا از آمادگی ایستگاه‌های صلواتی برای خدمت رسانی به زوار رضوی خبر داد و گفت تمهیدات لازم برای تامین سوخت ایستگاه‌های صلواتی فراهم شده و از نظر آبرسانی و تامین جا مشکلی وجود ندارد.
    مشهد الرضا طی روزهای پایانی ماه صفر و همزمان با سالروز شهادت امام رضا (ع) میزبان حدود سه میلیون زائر و مسافر است که 300 هزار نفر از این جمعیت را زائران پیاده رضوی تشکیل می‌دهند.
    تصاویری از عشاق امام رضا (ع) در جاده‌های برفی برگرفته از خبرگزاری مهر:

منبع:
    http://www.presstv.ir/Farsi

2. صلوات ها 7

3.  

علاقه
    خـــــــــــــــــــــــــــــــــدا
    نوشته
    1,401
    حضور
    77 روز 7 ساعت 49 دقیقه
    دریافت
    8
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    6573

حرم لبریز زائرها
    مسافرها... مجاورها

گروهی آذری ها و گروهی از شمالی ها
    يکی از پای قالی و يکی از بين شالی ها

و حالا هر کدام آرام
    زبان واکرده در اين ازدحام، آرام:

ببين اين دست پينه بسته را آقا
    ببين اين شانه های خسته را آقا

به بی خوابی دو چشم خويش را مجبور کردم
    به زحمت پول مشهد آمدن را جور کردم

نشستم تا بگيرم دامن ايوان طلايی را
    به سمتت باز کردم دست خالی گدايی را

يکی درد دلـش را با امام مهربان می گفت
    يکی بالای گلدسته اذان می گفت

يکی بغض ميان آه را می گفت
    يکی هم خستگی راه را می گفت

جوان زائری هم در گريه هايش
    "آمدم ای شاه"... را می گفت

خلاصه عده ای اينجا و خيلی ها ز راه دور، دلگير حرم هستند
    همان هایی که جا ماندند و حالا پای تصوير حرم هستند

السلام علیک یا علی بن موسی الرضا

Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ و اُفــوِّضُ أمری إلَی الله إنّ ✿الله✿ بصیــــــــرٌ بالعباد Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ
    {。^◕‿◕^。}

5. صلوات ها 4

علاقه
    نوشته
    1,401
    حضور
    77 روز 7 ساعت 49 دقیقه
    دریافت
    8
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    6573

کوله بارِ سفـر را که می بندی …
    می مانی با یک بغل التـماس دعا و دستانِ خـالی
    اما پـُـر از حـاجت !
    می آیی زیـارتِ امام .. شایــد هم حـجِ فقــرا ..
    و تــو حـاجی می شـوی!
    می آیـی با پای پیـاده
    یا چـرخ هایی که تا اینجـا می دونـد
    و تـو را می رسانند تا آسـمانِ اینجـا ..

.
    .
    .
    .
    یـا ضامـن آهـو!
    دلـم بـراي يك لحظـه فقط يك لحظـه
    هـيجـانِ رسـيدن نـوك انگشتهـايم
    به ضريـح سـردت
    كه گرمـا بخـش ايـن همـه زائـر اسـت ،
    تنـگِ تنـگ اسـت

{。^◕‿◕^。}

7. صلوات ها 4

علاقه
    نوشته
    1,401
    حضور
    77 روز 7 ساعت 49 دقیقه
    دریافت
    8
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    6573

وقتی بساط گریه مهیا نمی شود
    وقتی که بغض بین گلو جا نمی شود
    وقتی تمام شب به در خانه کریم
    در می زند گدا و دری وا نمی شود
    وقتی پس از معاینه ها گویدت طبیب
    این قلب مرده است مداوا نمی شود
    یک راه مانده بهر تو آن هم زیارت است
    مشهد برو که کار تو اینجا نمی شود

{。^◕‿◕^。}

9. صلوات ها 4

علاقه
    نوشته
    1,401
    حضور
    77 روز 7 ساعت 49 دقیقه
    دریافت
    8
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    6573

غفلت از یار گرفتار شدن هم دارد
    از شما دور شدن زار شدن هم دارد
    هر که از چشم بیفتاد محلش ندهند
    عبد آلوده شدن خوار شدن هم دارد
    ای طبیبِ همه انگار دلت با ما نیست
    بد شدن حس دل آزار شدن هم دارد
    از کریمان فقرا جود و کرم می خواهند
    لطف بسیار طلبکار شدن هم دارد

{。^◕‿◕^。}

11. صلوات ها 4

علاقه
    نوشته
    1,401
    حضور
    77 روز 7 ساعت 49 دقیقه
    دریافت
    8
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    6573

محبوب رضاست هر که دل ريش تر است
    از کعبه صفاي اين حرم بيشتر است
    اينجاست طبيبي که ندارد نوبت
    هر دل که شکسته تر بود پيشتر است

{。^◕‿◕^。}

13. صلوات ها 4

علاقه
    علاقمند به کتاب روانشناسی و تاریخی
    نوشته
    1,310
    حضور
    40 روز 12 ساعت 2 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    10
    صلوات
    3701

زائر رضا دلت هوای مشهد نکرده ؟

یادش بخیر میرفتم حرم تا سحر میموندم اونجا . دلمو میدادم دست آقا .
    اونایی که رفتن میدونن تو حرم میشه امام رضا رو دید نمیدونم ولی ...
    وقتی میگن رئوفه وقتی میگن مهربونه راست میگن اصلا همش حس میکنم صفت غالب امام رضا همون مهربونی ایشون هست
    وقتی دم در حرم می ایستی وقتی گنبد رو میبینی سرتو که خم میکنی دست که رو سینه میذاری با دلشکستگی میگی :

السلام علیک یا علی بن موسی الرضا....

وقتی وسط سلام بغض گلوتو میگیره احساس میکنی آقا یه نگاه تو چشات میکنه
    با همون مهربونیش دست رو سرت میکشه آرومت میکنه ...
    خوش بحال اونایی که اینقدر بی تابی میکنن
    دل رئوف حضرت طاقت نمیاره دیگه اونا رو تو آغوشش میکشه آرومشون میکنه........
    کیه رفته مشهد امام رو ندیده؟ کی میتونه بگه رفتم و ندیدم ؟
    محاله ... اونم امام رضا مگه مهمون نوازتر از اون میبینی ؟
    قبل از اینکه مشهد برسی میاد استقبالت .
    کیه که چشماش به ضریح خورده و جمال حضرت رو ندیده؟ مگه میشه ؟
    جواب سلام که واجبه چطور سلامش کردی و جواب نشنیدی اون که جواب داد تو حواست کجا بود؟
    چه صفایی داره وقتی آماده بشی برای حرم آروم آروم به نشانه احترام راه بری سرتو بندازی پایین وگرنه اینقدر عجله داری که دوست داری عین کبوتراش پرواز کنی بشینی رو گنبد طلا .. با هر قدم دلت تندتر میزنه .
    میرسی به در حرم معنویت بهت غالب میشه در حرم رو میبوسی یه قدم میری جلوتر چشات که به گنبد نورانیش میفته بی تاب میشی سرتو خم میکنی سلام میکنی ...

صدای زمزمه زائرا رو میشنوی یه سری کنار باب المراد نشستن منتظر شفای مریضشون هستن ... تو هم دلتو ببند به ضریح مگه نمیخوای این دل مریض هم شفا بگیره مگه نمیخوای این دل پر معصیت با یه نگاه آقا پاک بشه دلی که جای هر کس و ناکس نیست دلی که بهت دادن گفتن پاک نگهش میداری جای خداست ... چقدر بهش بی توجهی کردی چقدر با گناه سیاهش کردی به حضرت بگو دستم از همه جا کوتاهه گفتن بیا پیش غریب الغربا منم اومدم اینجا یه عنایتی کن آقا

فرارسيدن ايام سالگرد وفات حضرت محمد مصطفي(ص) و شهادت مظلومانه سبط اکبر پيامبر، امام حسن مجتبي(ع) و شهادت غريبانه هشتمين پيشواي معصوم، حضرت امام علي بن موسي الرضا(ع)، بر تمامي مسلمان تسليت باد.

فعاليت داشتن در فضاي مجازي و پاک ماندن در آن ' تقواي دو چندان ميخواهد. يادمان نرود گاهي با گناه به اندازه ي يک لايک فاصله داريم... يادمان نرود فضاي مجازي هم "محضر خداست " نکند که شرمنده باشيم، امان از لحظه ي غفلت که فقط خدا شاهد است و بس...! گاهي روي مانيتور بچسبانيم "ورود شيطان ممنوع " مراقب دستي که کليک ميکند، چشمي که ميبيند و گوشي که ميشنود باشيم... و بدانيم و آگاه باشيم که خدا هم هميشه آنلاين "است. .وما فقط در مشگلات آنلاین میشیم

15. صلوات ها 2

علاقه
    ورزشی
    نوشته
    66
    حضور
    21 ساعت 8 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    36
    صلوات
    246

السلام علیک یا علی بن موسی الرضا یا ضامن اهو یا غریب الغربا

17. صلوات ها 2

علاقه
    علاقمند به کتاب روانشناسی و تاریخی
    نوشته
    1,310
    حضور
    40 روز 12 ساعت 2 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    10
    صلوات
    3701

نقل قول نوشته اصلی توسط yalda solimani نمایش پست ها
    زائر رضا دلت هوای مشهد نکرده ؟

یادش بخیر میرفتم حرم تا سحر میموندم اونجا . دلمو میدادم دست آقا .
    اونایی که رفتن میدونن تو حرم میشه امام رضا رو دید نمیدونم ولی ...
    وقتی میگن رئوفه وقتی میگن مهربونه راست میگن اصلا همش حس میکنم صفت غالب امام رضا همون مهربونی ایشون هست
    وقتی دم در حرم می ایستی وقتی گنبد رو میبینی سرتو که خم میکنی دست که رو سینه میذاری با دلشکستگی میگی :

السلام علیک یا علی بن موسی الرضا....

وقتی وسط سلام بغض گلوتو میگیره احساس میکنی آقا یه نگاه تو چشات میکنه
    با همون مهربونیش دست رو سرت میکشه آرومت میکنه ...
    خوش بحال اونایی که اینقدر بی تابی میکنن
    دل رئوف حضرت طاقت نمیاره دیگه اونا رو تو آغوشش میکشه آرومشون میکنه........
    کیه رفته مشهد امام رو ندیده؟ کی میتونه بگه رفتم و ندیدم ؟
    محاله ... اونم امام رضا مگه مهمون نوازتر از اون میبینی ؟
    قبل از اینکه مشهد برسی میاد استقبالت .
    کیه که چشماش به ضریح خورده و جمال حضرت رو ندیده؟ مگه میشه ؟
    جواب سلام که واجبه چطور سلامش کردی و جواب نشنیدی اون که جواب داد تو حواست کجا بود؟
    چه صفایی داره وقتی آماده بشی برای حرم آروم آروم به نشانه احترام راه بری سرتو بندازی پایین وگرنه اینقدر عجله داری که دوست داری عین کبوتراش پرواز کنی بشینی رو گنبد طلا .. با هر قدم دلت تندتر میزنه .
    میرسی به در حرم معنویت بهت غالب میشه در حرم رو میبوسی یه قدم میری جلوتر چشات که به گنبد نورانیش میفته بی تاب میشی سرتو خم میکنی سلام میکنی ...

صدای زمزمه زائرا رو میشنوی یه سری کنار باب المراد نشستن منتظر شفای مریضشون هستن ... تو هم دلتو ببند به ضریح مگه نمیخوای این دل مریض هم شفا بگیره مگه نمیخوای این دل پر معصیت با یه نگاه آقا پاک بشه دلی که جای هر کس و ناکس نیست دلی که بهت دادن گفتن پاک نگهش میداری جای خداست ... چقدر بهش بی توجهی کردی چقدر با گناه سیاهش کردی به حضرت بگو دستم از همه جا کوتاهه گفتن بیا پیش غریب الغربا منم اومدم اینجا یه عنایتی کن آقا

فرارسيدن ايام سالگرد وفات حضرت محمد مصطفي(ص) و شهادت مظلومانه سبط اکبر پيامبر، امام حسن مجتبي(ع) و شهادت غريبانه هشتمين پيشواي معصوم، حضرت امام علي بن موسي الرضا(ع)، بر تمامي مسلمان تسليت باد.
    اگه دلت شکست یعنی اذن دخول رو گرفتی .
    جلوتر میری هر چی به ضریح مبارک نزدیکتر میشی سر وصداها بیشتر میشه سر وصدایی که دوستش داری زمزمه ایی که برات آشناست همراه درد دلای مردم صدای بال ملائک هم شنیده میشه ........یه غم سنگینی رو دلت میشینه یه بغضی که نمیدونی چرا هر وقت به ضریح نزدیک میشی گلوتو میگیره یه حالی که شاید ناشی از غربت سلطان و شاه خراسان هست فقط یه جورا دوست داری سر رو شونه امام بذاری و تا صبح قیامت اشک بریزی .. به اوج بی نیازی میرسی دیگه هیچی نمیخوای از همه جا بریده شدی یه سبکی و یه احساس پاک یه آزادی از قفس بدن یه عروج از فضای پست دنیا ...

شاید ساعتها بگذره و تو حس نکنی نمیدونی کجا داری سیر میکنی کجا داری میری یا بهتره بگم کجا دارن تو رو میبرن فقط اونقدر روحت شفاف شده که یه چیزایی میبینی که قبلا نمیدیدی.......
    .........یه دنیا شرمندگی یه دنیا خجالت از حریم کسی که دعوتت کرد و بهش قول میدی آدم بشی ولی وقتی برمیگردی ...
    چقدر ادعاهای ما زیاده چقدر بوی ریا از کارامون میاد یه کار کوچولو میکنیم دوست داریم به همه بگیم من فلانم من چنانم با اخلاص خداحافظی ابدی کردیم!!! و دیدار به قیامت گفتیم با خودمون عهد بستیم هر جوری هست مانع ظهور بشیم فقط الکی الکی ادعا میکنیم منتظریم عاشقیم محبیم ... به کوچکترین بهانه ها دل همدیگه رو میشکونیم زود قضاوت میکنیم و تهمت میزنیم همدیگه رو وادار به دشمنی میکنیم حتی حرفای به ظاهر خداجویانه ما عمقش ریا و خودپسندی شده دوست داریم به همه بگیم ما عقل کلیم همه باید مثل ما بشن به هر کسی رسیدیم از خودمون گفتیم و گفتیم نشون دادیم خیلی به فکر اسلامیم و در واقع هیچ و پوچیم ... آخه چه بلایی سر ما اومده ؟ این خصلتها در شیعه علی چکار میکنه؟ جای این رذایل دل یه بچه شیعه که نیست ....
    دلم بدجوری پره از اونایی که فکر میکردم ..... ولش کن بیخیال .
    خودمم دست کم ندارم!!!

فردا که مولای ما ظهور کرد باید بهش جواب بدیم که چرا با کارامون هم فرج رو عقب انداختیم هم دل حضرت رو شکوندیم اونهم چجوری هی ادعا کردیم ما جزو ملائک مقربیم

اونایی که تازه از مشهد برگشتن اگه یه ذره هم عوض نشدن زیارتشون بی اثر بود مشهد رفتن که فقط دیدن ضریح و چند قطره اشک نیست حرم یعنی تحول یعنی عوض شدن یعنی حداقل یه قدم بالا رفتن ... زائر رضا دلت هوای مشهد نکرده ؟ دوست نداری دوباره دیوونگی کنی جلوی حرمش ؟ از خود بیخود بشی و رضا رضا کنی اونجا دیگه بهونه واسه اشک ریختن نیست راحت راحت یه گوشه میشینی و هر چی تو دلته خالی میکنی .. صفایی داره که جای دیگه پیدا نمیشه . خوش بحال اونایی که همیشه حال و هوای مشهد و حرم تو دل اوناست خوش بحال اونایی که دائم زمزمه زوار امام تو گوششونه . نماز که میخونن روحشون پر میکشه اونجا ...

دلم لک زده واسه اون کبوترا که بیقرار از اینور به اونور صحن و گنبد میپرن ... دلم تنگ شده واسه وقتی که وارد حرم میشدم ... دلم گرفته از آخرین خداحافظی که با حرم کردم وقتی که اینقدر دلم گرفته بود نتونستم جمله آخر رو بگم وقتی که نزدیک در شدم گفتن بریم طاقت نیاوردم باید میرفتم ولی دلم نمیذاشت سرمو که خم کردم بگم با اجازه من رفتم ‚ یاد سلام کردنام افتادم آخه من تازه اومدم هنوز هیچی نگفتم هنوز گیجم باورم نشده اومدم چرا با این عجله میگی برو من که هنوز کارت دارم علی بن موسی الرضا ... وای از اون وقتی که دیگه به هر ترتیبی شده از حرم میبرنت بیرون بریم دیگه داره دیر میشه .. ولی تو در عالم خودتی یه بغض تو گلوته که شکسته و چشمات اشک میریزه تو راه همش به فکر اون لحظاتی بودی که تو حرم گذشت اون حال و هوا اون صفای حرم ... صحنها ، سقاخونه ها ، خادمها ، کبوترا ، زائرا ... هر چند دقیقه سرتو برمیگردونی عقب یه نگاه به گنبد میندازی انگار یکی داره با تیشه به دلت میزنه ...

آخه تو که اینجوری منو آواره خودت کردی چطوری دلت اومد بگی برو تو که میدونی چه دلی دارم چرا نذاشتی بیشتر بمونم اصلا من حالا کجا برم برگردم به دنیا و شلوغی دست و پا گیرش؟ ولم نکن همه جا دستمو بگیر غریب الغربا ......

اللهم عجل بظهور الحجه التماس دعا

فعاليت داشتن در فضاي مجازي و پاک ماندن در آن ' تقواي دو چندان ميخواهد. يادمان نرود گاهي با گناه به اندازه ي يک لايک فاصله داريم... يادمان نرود فضاي مجازي هم "محضر خداست " نکند که شرمنده باشيم، امان از لحظه ي غفلت که فقط خدا شاهد است و بس...! گاهي روي مانيتور بچسبانيم "ورود شيطان ممنوع " مراقب دستي که کليک ميکند، چشمي که ميبيند و گوشي که ميشنود باشيم... و بدانيم و آگاه باشيم که خدا هم هميشه آنلاين "است. .وما فقط در مشگلات آنلاین میشیم

19. صلوات

نوشته
    77
    حضور
    2 روز 6 ساعت 29 دقیقه
    دریافت
    4
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    259

ای سلطان خراسان؛
    از کوی تو بیرون نرود پای خیالم،
    نکند فرق به حالم،
    چه برانی،
    چه بخوانی،
    چه به اوجم برسانی،
    چه به خاکم بکشانی،
    نه من آنم که برنجم،
    نه تو آنی که برانی...

21. صلوات ها 2

صفحه 1 از 4 123 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع را مشاهده کرده اند: 0

هیچ کاربری در لیست وجود ندارد.

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری